Koopjesmaand Scad en Omgeving Het horloge f 49.75 Mijnenveger „Ceram" voor twee jaar naar de West Bommel en Geus speelden simultaan aan drie en veertig borden Oefentochten met Hr. Ms Wiliem van der Zaan «Mercuur" op weg om de .0 21 te assisteren Voortzetting in DE BIJENKORF PYAMA'S TRAININGSBROEKEN _KS$2ÉSEEB0L_ Kamermuziekavond in de Marinecanfine „Het Witte Kruis" houdt Moedercursus Twee brandjes Het gebeurde in Nieuwediep Leerzame avond voor het confectie-personeel Burgerlijke Stand Politie-elftal ontmoet de marechaussee Successen voor Helderse konijnenfokkers IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje vanaf Fa. Beemsterboer Kleinbloesem bevocht na bijna vier uur remise Aantrekkelijke opening van schaakseizoen Naaldcollege exposeert in de „Stoffenhaven" Geldboete voor porïemon- naie-diefstal Ons postduivennieuws Korea-strijders varen thuis Aflossing chef staf Zeemacht Het lag voor het grijpen Sluitingswedstrijden HWN Julianadorp JHC speelde gelijk De kinderspelen van ,,'t Kleine Dorp" Aardige successen Zijp€ DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 Twee oorlogsbodems hebben gisteren de haven van Nieuwediep verlaten om een buitenlandse reis te gaan maken, 's Morgens om half tien koos in alle stilte Ilr. Ms. torpedowcrkschip „Mercuur" zee. met bestemming de Schotse wateren. Groter was de belangstelling voor het vertrek van llr. Ms. mijnenveger „Ceram", die gistermiddag om half vier een torn van twee jaar in de West tegemoet ging. Laatstgenoemde oorlogsbodem, die uitgeleide werd gedaan door de Mariniers kapel, zal als tweede stationsschip oefeningen houden met Hr. Ms. „Willem van der Zaan" en waarschijnlijk ook met oorlogsbodems van andere marines, Voor de bemanning van Hr. Ms. „Mercuur" volgen drie inspannende we ken. De onderzeeboot Hr. Ms. „O 21" bevindt zich reeds in de Schotse wate ren, voor het nemen van dummy-proe ven met torpedo's. Het inschietbedrijf kan op de rede van Texel dergelijke proeVen alleen nemen met torpedo's, die op geringe diepte worden gelanceerd. De inschietboten worden op het Mars diep over het algemeen afgetrimd op dertien meter diepte, maar in de Schot se wateren kunnen zij desgewenst tot honderd meter gaan. Zo zal Hr. Ms. „O *1" met Hr. Ms. „Mercuur" als trouwe secondant, daar torpedo's op verschil lende diepten, variërend van veertig tot honderd meter, afschieten. De on derzeeboot blijft dan vrijwel voortdu rend onder water en komt alleen op gezette tijden boven om met behulp van de dieselmotoren de accumulato ren op te laden. Aan boord van Hr. Ms. „Mercuur" zal men, precies als op de rede bij Nieuwediep, voortdurend in touw zijn met het oppikken van de ge lanceerde torpedo's en het klaarmaken van de projectielen, die als dummy zullen worden afgeschoten. Donkere kant „Dan zou ik veel liever met dat jacht meegaan", zei ons een bevaren zeeman, wijzend op Hr. Ms. „Ceram", die met een flatteuze rookpluim uit de schoor steen nog rustig voor de wal lag. Maar veel plezier in een afscheid voor twee Na de geslaagde verkoop van honderden coupons graslinnen en slopen, komen nu de pyama's aan de beurt Want al wordt in vakkrin gen ook beweerd, dat nacht kleding voor velen een te grote luxe is, wij weten wel beter Neen, ook bier gaat bet om de prijs! „Breng een mooie damespyama voor een „tientje" seinde onze re clame-adviseur, en men koopt ze" van echt zwanendons flanel, vlotte modellen met elastiek in de taille, zalm, rose en bleu, maten 42 t.m. 48 in cellophaan verpakt r koopt U nu voor Herenpyama's van zwaar keperflanel in |"185 prachtige strepen Beste marine en bruin v a Het is maar een weet, dat de Bijenkort moeder dochter beter kleedt en (Advertentie, lng. jaar zou hij waarschijnlijk toch niet hebben gehad. Het kan een mooie reis worden, maar het laatste half uur voor het vertrek heeft toch altijd een don kere kant. En alles lijkt nog somber der, wanneer een trage regen valt uit een grauw wolkendek. De tenten, die op het achterschip van de „Ceram" ge spannen zijn, deden een mislukte po ging om een tropische indruk te wek ken aan de kille buitenkant van Nieu wediep. Over vier weken zullen ze waarschijnlijk van pas komen. De eerste officier, de luitenant ter zee der tweede klasse J. T. R. Kempers, vertelde ons een kwartier voor het vertrek, dat de uitreis zal gaan via Lissabon, de Kaapverdische eilandenen Trinidad. De „Ceram", die uitvaart met een waterverplaatsing van 1025 ton, heeft 95 koppen aan boord. De oorlogs bodem, waarvan de luitenant ter zee der eerste klasse S. L. de Jong com mandant is, kan op Vrijdag 19 October in Curacao zijn. Voor het vertrek heeft de Comman dant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, een afscheidsinspectie gehouden. Toen het schip de haven uit voer waren onder de belangstellenden aan de haven ook verscheidene jongste- jaars Adelborsten. Bij de autoriteiten, die op de batterij „Wierhoofd" de ver trekkende mijnenveger een laatst vaar wel toezwaaiden, zagen wij ook burge meester mr. G. D. Rehorst. Het bureau O. S. en O. van de Ko ninklijke Marine organiseert op Dins dag 25 September een kamermuziek avond in' de Marinecantine aan de Buitenhaven. Medewerking wordt ver leend door een achttal jonge musici van het Amsterdamse Conservatorium. Met de organisatoren zijn wij be nieuwd naar de belangstelling, die on der het in Den Helder geplaatste ma rinepersoneel voor een avond in dit genre zal blijken te bestaan. Het is in ieder geval verheugend, dat opnieuw een poging wordt gedaan om de moge lijkheden tot gezonden ontspanning voor het marinepersoneel in onze stad te vergroten. Het is te wensen, dat dit initiatief op zijn juiste waarde zal wor den geschat. Evenals vorige jaren organiseert „Het Witte Kruis" weer een zogenaamde Moedercursus, teneinde aanstaande moe ders en anderen die met de verzorging van zuigelingen in aanraking komen, op de hoogte te brengen met een goe de, hygiënische verzorging. Men zal be grijpen van welk een groot belang dit is. Daarom wordt ook dit jaar weer een cursus gehouden. Men krijgt onder be kwame leiding voorlichting. De cursus wordt besloten met een viertal lessen over kleuterverzorging, en is dus ook voor moeders die reeds kleuters heb ben van grote waarde. Elke Maandag en Donderdag, telkens van 19.15 tot 20.30 uur, te beginnen op Maandag 1 October, zullen de lessen worden gege ven in een van de lokalen van de Vak school voor Meisjes. Het cursusgeld voor alle veertien lessen bedraagt 2.50 en kan dus voor niemand een be zwaar vormen. Het maximum aantal deelneemsters is op dertig vastgesteld, zodat spoedige aanmelding noodzake lijk is. Bij de aanmelding, aan het kan toor van „Het Witte Kruis", Breewater- straat 72, moet het cursusgeld vooruit worden betaald. Het aanmelden kan mondeling en schriftelijk geschieden. Op een bovenkamertje in de Bali- straat werd brand veroorzaakt door een petroleumbrander, waarmee een tro pisch aquarium op temperatuur werd gehouden. De brander stond in een bis- cuitblik onder het aquarium. Door de te geringe toevoer van verse lucht werd de hitte in het blik zo groot, dat de petroleum in het reservoir begon te koken en vlam vatte. De brandweer was er spoedig bij en voorkwam erger. Gistermorgen werd even snel inge grepen in de Krugerstraat, waar een petroleumstel in brand was geraakt. Met bescheiden middelen kon de brand weer erger voorkomen. Ten nadele van de Koninklijke Marine werd aan de Buitenhaven een aantal koperen pijpen gestolen. De da der, de werkman A. S., kon worden aangehouden en een gedeelte van de buit in beslag genomen. Een achtjarig jongetje, dat een vuurtje stookte in de buurt van de Huisduinerweg, liep daarbij vrij ernsti ge brandwonden op aan een van zijn voeten. Hij is in het St. Lidwina-zieken- huis verbonden. De politie heeft de hand gelegd op de man, die tot tweemaal toe een hoe veelheid aardappelen had Ontvreemd van een stuk bouwland aan de Dog gersvaart Het was een zekere A. B., die een deel van het gestolene nog in zijn bezit had. In „Formosa" heeft de heer F. van Capelle van de Vakgroep Detailhandel in Textielgoederen (Bureau vakop.ei- ding en vakexamens) gisteravond een interessante causerie gehouden, die nog aan aantrekkelijkheid won door het vertonen van enkele leerzame films. Eén en ander geschiedde op uit nodiging van de Verenigde confectie bedrijven van Den Helder. De heer J C. Graaff sprak een in leidend woord, waarin hij in het bij zonder de spreker hartelijk welkom heette. Ongetwijfeld verheugend was de mededeling, dat deze winter nog twee of drie avonden zullen worden georganiseerd, die de vakkennis ten goede kunnen komen. Hoe belangrijk is immers geschoold personeel, dat met kennis van zaken weet te verkopen. Het eerste deel van de film die hier na werd gedraaid, toonde onder meer het onderscheid tussen de verschillen de plantaardige vezels, en voorts de brandproef en de bevochtigingsproef. In het tweede deel van de film wer den de dierlijke vezels (wol, zijde) be handeld, en in het derde deel de smel tende vezels (acetaat, nylon). Wat men op het witte doek had mogen aan schouwen, werd ook gedeeltelijk in de practijk bewezen. Daartoe waren mon sters aanwezig, en men verstoutte zich zelfs brandproeven en dergelijke te nemen. Nadat een film was vertoond, met als onderwerp het vlak- en rond breien, kon de heer Graaff de geslaag de avond met een welgemeend dank woord besluiten. Opgaar over de periode van 10 t/m 15 September 1951. Bevallen: I. C. ReekBoon, z; T. M. E. VerberneKwak, d; C. Ellen v. d. Kraats, d; S. BoonHoekstra, z; E. v. d. KooiLaagland Winder, d; H. v. d. BrinkStam, d; C. D. Sikking Dito, d; D. SchaaljeBijlsma, z; C. La bohmBakker, d; J. G. Tompot Bruin, d. Ondertrouwd: J. Rob en H. de Jong; G. Bras en A. Geus; T. Willemse en D. G. v. d. Hoff; C. L. Rezelman en T. Hoenson; D. A. L. Hitz en T. P, Tel- der; C. Winter en T. Kranenburg; A. C. Smit en W. Kranenburg; L. A. Haze- broek en A. Feenstra. Getrouwd: P. Th. Plaatsman en F. Stevenson; M. de Vroome en G. J. M. Bos; K. v. Delft en J. W. Delij; J. C. Gast en J. K. Klaver. Overleden: A. Lagrange, echtgen. v. G. Abeln, 67 jr; D. Bakker, echtgen. v. G. Abbenis, 61 jr; J. Bok, m, 56 jr; J. J. J. Kribbe, vr., 5 maanden; B. Gor ter, vr., 3 jr. Vanmiddag om half drie wordt op het Helder b-terrein aan de Sportlaan de competitiewedstrijd Helderse p15li- tie-marechaussee Amsterdam gespeeld. Onze stadgenoten gingen verleden week van start met een 1-0 nederlaag, en zullen thans stellig trachten de pun ten in eigen huis te houden. Zij komen uit in de volgende opstelling, doel: Doeksen; achter: Hijmenberg en Pep- pink; midden: Meerwijk, Beers en Sik kink; vóór: Loots, Van der Meulen, Backer, Leemans en De Leeuw. Enkele konijnenfokkers van „Streven naar beter" kwamen met de beste prij zen uit de strijd. De volgende predica- ten werden behaald: VI. reuzen wit de heer W. Verbouw 1 x ZG, 1 x GG. 2 x G; Franse hangoren: de heer A. van Drimmelen 1 x ZG, de heer M. van Leeuwen 1 x ZG, 2 x GG, 1 x G. de heer H. H. Kruize, fokkerij „Cres cendo", 2 x le ZG, tevens beste in dit ras; Groot Chinchilla: de heer L. Rein- derman 1 x le ZG, tevens beste in d t ras; Rex zwart: de heer D. J. Kortman 1 x ZG. Het bestuur van „Purmerend" heeft besloten zijn clubtentoonstelling op en 2 December onder te brengen bij „Streven naar beter" te Den Helder. In de Sportkroniek lazen wij de volgende verzoeken om overschrijving: W. H. Sinnige van S.R.C. naar G.V.O. L. Krul van H.R.C. naar V.C.S. De wandelsportvereniging „De Duinkanters" organiseert op Zaterdag 20 en Zondag 21 October in verband met het 15-jarig bestaan, jubileumtoch ten. Het bestuur van de harmonieka pel „Winnubst" deelt ons mede, dat het tentconcert van hedenavond we gens de minder gunstige weersomstan digheden is afgelast. In de Tivoli-bioscoop wordt van heden- tot en met Donderdagavond vertoond de film „Zwaard in de woes tijn", met onder andere Dana Andrews. De Witte brengt op dezelfde avon den „Goudsmokkelaars". In de Marine-cantine aan de Bui tenhaven treedt Woensdag- en Donder dagavond voor O.S. O. op het beken de gezelschap van André Carrell. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 175 kg bot; 1341 kg garnalen; 273 kg kaan; 73 kg kabeljauw; 5389 kg makreel; 122 kg rog; 578 kg schar 16701 kg' schol; 66 kg pieterman; 195 kg poon; 918 kg tarbot; 6711 kg tong; 3465 kg wijting; 79 kg haaien. Hr. Ms. „L. 9604" heeft gister avond de haven verlaten. Het is morgen hoog Wnter om 9.55 en 22.20 uur, en laag water om 4.00 en 16.30 uur. De temperatuur van het zee water was 16,7 graden Celsius. BUURVROUW BELEDIGD Mevrouw A. G. uit Den Helder, die in een boze bui haar buurvrouw een hele serie beledigende woorden had toegeroepen, werd gisteren door de politierechter te Alkmaar, mr. J. N. Alblas, veroordeeld tot f 25 subs. 10 dagen. De eis was f 40 subs. 20 dagen en één maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Trijntje van S., die hetzelfde had ge daan, werd overeenkomstig de eis ver oordeeld tot f 25, subs. 10 dagen. Dit vonnis uitgesproken bij verstek. dat Uw vriend is 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. Alleenverkoop voor Den Helder en Omstreken. HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. ^Advertentie. Ing. Med.j Zowel voor de organiserende vereniging M.S.C. als voor de beide jeugdige schaakkampioenen Geus en Bommel was het prettig, dat niet minder dan drie- en-veertig tegenstanders zich aanmeldden voor de simultaan-séance, waarmee gisteravond in het Militair Tehuis aan de Kanaalweg het nieuwe seizoen werd geopend. Het waren uiteraard hoofdzakelijk M.S.C.-leden, die de strijd aanbon den, maar toch kon voorzitter A. Coppens ook verscheidene niet-leden in het clublokaal van M.S.C. verwelkomen. Om kwart over acht deden de beide wit- spelers in een snel tempo hun openingszetten. Zy draafden als het ware langs de borden, tot eindelijk om twaalf uur de laatste party werd beëindigd.*De heer G. Kleinbloesem een nieuweling in het M.S.C.-milieu genoot de eer, het langst verzet te bieden en ten slotte remise te behalen. De jeugdscliaakkampioen van Neder land vond drie en twintig enthousiaste schakers tegenover zich, terwijl de kampioen van Den Helder aan twintig borden partij moest geven. Het toeval wilde, dat Bommel onder deze twintig ettelijke sterke tegenstanders vond, met in de voorhoede enkele spelers uit het eerste tiental van MSC. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij tot acht maal toe zijn koning moest omleggen, en wel tegen de heren J. Beum, J. 't Hart, K. Geus, D. Dokter, R. Roskam, J. Kubbe, J. Koning en A. H. Verschuur. Hij speelde remise tegen de heren J. v. Brederode, C. de Wit en J. Bruinsma. De overige negen partijen kon Bommel in overwinningen omzetten. Geus boekte na de vijftiende zet zijn eerste nederlaag tegen de heer G. J. Brandhoff, m lar kon het verder op respectabele wijze bolwerken. Hij moest slechts nederlagen noteren tegen de heren P. Bremer en J. van Ames foort. Remise werden Geus' partijen tegen de heren D. de Lange en G. Kleinbloesem. Laatstgenoemde won het pakje sigaretten dat was uitgeloofd voor de schaker, die het langst partij wist te geven. Geus had dus achttien overwinningen geboekt, een percentage van ruim tachtig. De score van Bom mel was ruim vijftig procent. De enige deelneemster, mevr. Bosch, hield het bijna even lang vol als de heer Kleinbloesem. De jeugdkampioen bood haar remise aan, maar zij wilde de partij liever helemaal uitspelen. Het werd een nederlaag voor mevrouw Bosch, maar zij verwierf niettemin een troostprijs voor haar prestatie. Onder de tegenstanders van Geus was ook een blinde schaker, de heer J. A. Kramer, die indertijd lid is geweest van „Schaakmat". Hij was de kunst nog lang niet verleerd en maakte het de jeugdkampioen danig lastig. Hij leed een nederlaag, maar dan toch wel op zeer eervolle wijze. In hem kan MSC één der drie nieuwe leden, die zich gis teravond opgaven, begroeten. Tijdens de prijsuitreiking vestigde de heer Coppens n'og de aandacht op de gongwedstrijd, die wordt gehouden op Maandagavond 24 September, even eens in de bovenzaal van het Militair Tehuis. Onuer s.rene-geloei werd de nieuwe brug welke cc verb .ndcng guat vor,..cn lussen Dieren en Doesburgmet behulp ven giote 1..enen op zijn plaats gebracht. De brug, waarvan de kosten ongeveer 2,5 mi'l oen gulden bedragen, zal omstreeks de jaarwisseling in gebruik genomen kunnen worden. De „Stoffenhaven" in de Spoorstraat heeft gedurende veertien dagei. een aardige attractie voor de Helderse da mes. Men herinnert zich misschien nog wel, dat destijds in een bovenkamer van de winkel een zogenaamd „naald college" werd ingevoerd. Dames, die in de „Stoffenhaven" een lap stof koch ten, konden onder deskundige leiding in de zaak eer. prachtige japon of een leuk manteltje of een ander aardig kledingstuk vervaardigen. Een aantal dames van het naaldcollege hebben nu de door hen vervaardigde kledingstuk ken enige tijd afgestaan voor een ten toonstelling. Een tentoonstelling dus van door de clientèle gemaakte kle dingstukken, van toppers tot japonnen en bruidsjaponnen, van pyama's tot mantelpakjes. Het geheel is bedoeld, om een indruk te geven van de resul taten die op het naaldcollege worden bereikt. Het is een kleine, doch zeer smaakvolle expositie. Een opvallende prestatie leverde de twee en zeventigjarige mevrouw Ko ren, die een mantelpakje maakte, dat zo van de fabriek kon zijn gekomen. De étalage wordt gesierd door een „droom" van een bruidsjapon. De rest van de expositie kan men gaan zien op het naaldcollege, in een grote, frisse ruimte. Op 9 Juli had E. A. O. uit Den Hel der op de Rijkswerf van zijn baas een portemonnaie gestolen, waarvoor hij zich gistermiddag te Alkmaar moest verantwoorden. De politierechter, mr. J. N. Alblas, begreep niet, hoe ver dachte tot deze daad is gekomen, te meer daar hij voldoende verdient. De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, wilde ter waarschuwing nog wel een geldboete opleggen en vroeg f 75 of 30 dagen. Daar de politierechter meende, dat verdachte bij het opleggen van een gevangenisstraf zijn baan wel zou kunnen verliezen, vonniste hij con form. De postduivenvereniging „Hollands- Noordpunt" hield Zondag een wed vlucht met oude en jonge duiven van Vilvoorde in Belgie. De afstand bedroeg 227 km. In concours waren 63 duiven, die om kwart vóór acht met ZW-wind in vrijheid werden gesteld. De eerste duif arriveerde om 11.10.24 uur. De prijzen werden als volgt behaald: P. Mallee 1-4-6-13; J. Borst 2-3-7; R. Mul der 5; J. Zoon 8-9-12; B. Schreuder 10; D. van Reek 11. „Het Noorden" hield een: wed vlucht voor oude en jonge duiven van Duffel (afstand 208 km). In concours waren 142 duiven. Zij werden om kwart vóór negen met NO-wind gelost. De eerste vogel werd geconstateerd om 12.3.22 uur. De uitslag was3: G. J. Wit- tenberg 1-16-21; W. Pluijmers 2-4-5-15- 24; A. Kooger 3-13; P. Dirks 6; J. van Doorn 7-20-22; G. Buis 8-9-10-11-19-23; D. Blokker 12; J. van Vooren 14; J. Manshanden 17; G. J. de Wit 18; R. Ran 25; T. J. Kos 26. Vrijdag van half zes tot half zeven inkorven voor Mons. „VOP" hield ook een vlucht van Vilvoorde. De eerste duif werd geklokt om 11.08.12 uur, de laatste om 11.21.47 uur. De uitslag was: M. Mastemaker 1-6-7-12; W. Fritz 2-3-4-8; J. Vlaming 5-10; B. Hufkens 9; J. van Dam 11; A. Agema 13. Aan boord van het uit Korea thuis- varende troepentransportschip met het afgeloste Nederlandse detachement der Verenigde Naties bevinden zich de volgende stadgenoten: J. J. Manshan den, Stakmanbossestraat 51, E. Morien, Wetstraat 5, J. A. Vliek, Emmastraat 33, H. Westerik, Sluisdijkstraat 93, A. T, Wouters, Rijkerstraat 82. Met ingang van heden wordt kapi tein-luitenant ter zee B. C. Mahieu eervol ontheven van de functie van chef staf van de Commandant Zee macht Nederland. Hij is aangewezen tot het volgen van een stafcursus. Met ingang van vandaag is met de ze functie belast kapitein ter zee A. J. Quanjer, die te voren was geplaatst bij de marinestaf. Gevonden: Alpinomuts, bal, bank biljet, drie jasjes, portemonnaie, ring, shagdoos, twee kinderschoppen, school tas, motortas met inhoud, vulpendop. Verloren: Twee autopeds, gouden armband, twee broches, bril, baddoek, twee badpakken, bankbiljet, ceintuur, dameshandschoen, polshorloge, hond, twee windjacks, regenjas, dertien munt biljetten, rijwielpomp, vier portemon. naies, gouden ring, padvindersriem, shawl, zes sleutels, badtas met inhoud, drie tassen, vest, pakje vilt, twee vul pennen, wandelwagentje, zakdoek inh. f 1,57. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: Mw. G. Dol, Den Helder, Gasstraat 11. Kleinhandel in tot verbruik van bereide tabak. De watersportvereniging „Heider— Willemsoord—Nieuwediep" is voorne mens, op Zondag 23 September op het Amstelmeer de sluitings wedstrijden van het watersportseizoen 1951 te hou den. Hieraan kan worden deelgenomen door zeilvaartuigen en motorboten, als mede door jachten en sloepen van zusterverenigingen. Mochten de weers omstandigheden minder goed zijn, dan worden de wedstrijden uitgesteld tot Zondag 30 September. J. BURGER GEPLAATST VOOR VOORWEDSTRIJD BILJARTEN De Helderse biljarter J. Burger is geplaatst in de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland cadre 38/2, derde klasse, welke binnenkort in Schagen zullen worden gehouden. An dere deelnemers zijn de Alkmaarder J Ligthart, de Schagenaren J. Roggeveen en G. Pater en de Zaankanters R. Over dijk en H. Stolp. JHC 1 spe 1de haar eerste competi tiewedstrijd tegen Tonegido 1 van Wie- ringen. JHC startte vlot. Al heel spoedig was 't 2-0. Even later kreeg Tonegido een vrije worp, waar uit het 21 werd. Voor de rust wist T. nogmaals te doelpunten en zo ging de rust in met 22. In de tweede helft kreeg JHC het windvoordeel, maar het duurde tot drie minuten voor het einde voor de stand op 32 was gebracht. Tonegido zette echter alles op alles en wist in de laat ste minuut de partijen op gelijke voet te brengen (3—3). JHC 2 ^peelde uit tegen Vlug en Vaardig 1 te Slootdorp. Deze wedstrijd eindigde in een 5—0 nederlaag voor de Juliana'orpers. Op een inet vlaggen versierd terrein bij de Tuinbouwstraat hield de buurt vereniging ,,'t Kleine dorp" Zaterdag middag kinderspelen' voor de kleihe buurtgenootjes. De uitslagen hiervan waren: Blokjes rapen: le prijs M. Zwanevelt, 2e prijs Jonny van Baaren; Zaklopen: le prijs Piet Schoonheden, 2e prijs Kees Purmer; Verkleden: 1ste prijs W. v. d. Meer, 2e prijs Kees Hey- blok. De Volksspelen voor de ouderen kon den niet doorgaan, wegens de regen. Op de athletiekwedstrijden van de Turnkring iINK te Schagerbrug behaal de onze plaatsgenote Tiny Zon, lid van Sportlust, het kampioenschap balwer- pen meisjes met een worp van 20.70 m. De heer J. Dekker werd derde bij 't ko- gelstoten met 9.05 m. ARCHITECT NAM BENOEMING AAN De heer N. J. Groot te Amsterdam, die onlangs wérd benoemd tot Se" meente-architect van Zijpe en Cal- lantsoog, heeft deze benoeming aan genomen. Hij zal op 15 October a.s. in functie treden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Sietze, z. v. Paulus Nop- port en Anna van Eeten. DEN BURG, 17 Sept. 1951. Aange voerd werden 12 koeien van 750—900; 8 graskalveren van 220—280 80 lammeren van 5580; 12 schapen van 90120; 25 rammen van 140—200; 22 biggen van 40— 55 en 5 nuchtere kalveren van 5070.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2