Nederlandse vliegers zijn uit het goede hout gesneden Tarweprijs voor verhoogd tot f de oogst 1952 26 per 100 kg. I j 1MMBSSÜ Molen te Den Oever wacht op herstel Abonneert II op dit blad V.V.V. „Wieringen" behoedde door aankoop „De Hoop" voor ondergang Restauratiekosten nog niet bijeen Callantsoog Urk Opening dierenasyl op 3 October Paling-recorddag 18 Sept. Anna Paulowna Bollenhandelaren voor de balie ÉÉN DODE Bij BOTSING TE BAREVELD Zeventien gewonden zijn uit Korea teruggekeerd De oefening Counterthrust'' Gen. Eisenhower bezocht de twee LSK-squadrons De camouflage is nog dikwijls onvoldoende Scheepvaartberichten BEURS MIDDENMEER U tzaai van broodgraan Geen invloed op de broodprijs Zuid-Afrika bestelt voor drie millioen aan textiel Grens tussen Oost en West vrijwel dicht moet worden bevorderd Twee arrestaties bij de fraude te Leeuwarden Russische spion in Pe»-zie ter dood veroordeeld Italië stuurt nota aan Joegoslavië Prins Bernhard nam deel aan een diner Pijnlijke of vermoeide voeten... Het Centrum tapijt- DE BESTE RECLAME! HELDERSCHE COURANT DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1951 De staat waarin de eens zo trotse molen „De Hoop" te Den Oever verkeert, behoeft geen nacl're uit leg. De tekening spreekt voor zich zelf. Wel heeft de V.V.V. Wierin- gen" de molen thans aangekocht, doch voor een spoedige, afdoende restauratie ontbreekt helaas nog het benodigde geld.... Daarom bijvoorbaat hulde aan de VVV, aan de initiatiefnemers en de leden van het Molenfonds. Wat de verdere plannen met de mo len zullen zijn? Hieraan is reeds ge dacht, doch daarover valt niets te zeg gen, zolang de restauratie niet definitief vast staat. J. B. Op de kruising Zwinstraat en Hof straat te Den Oever staat de uit 1672 daterende korenmolen De Hoop". Van een molen kan eigenlijk niet meer ge sproken worden; hy is een ontsierend obstakel geworden. Wel reikt de kap hemelwaarts, doch weinig statig. De wieken zijn weg en hier en daar steekt het binnenwerk door de rietbedekking. Onlangs is de molen door de VW aan gekocht en zal worden gerestaureerd. Over enkele jaren zal deze oude molen misschien weer behoren tot de weinige monumentale bezienswaardigheden wel ke Wieringen nog bezit.... In vroeger dagen heeft deze koren molen hier gestaan als een trots bouw werk uit vroeger eeuwen en gaf hij het rustige vissersdorpje een bijzonder cachet. Er moet in die tijden nog maar weinig bebouwing in de omtrek zijn geweest, daar men anders deze plaats niet zou hebben gekozen om hier te molen te bouwen. Een molen immers moet het hebben van de wind en deze wordt thans geheel door de belendende huizen weggenomen. Van de molens welke Wieringen heeft bezeten, toen het nog als eiland op de landkaart stond aangegeven zijn er weinig meer overgebleven. De wa termolens zijn alle verdwenen* en in tact is alleen gebleven de korenmolen te Hippolytushoef. De molen te den Oever dateert ech ter van veel oudere datum en mag zeker tot een der oudste van ons land worden gerekend. Voor Wieringen, en in het bijzonder voor de Oostzijde van het vroegere eiland, moet deze molen veel hebben betekend. Alle boeren uit de omgeving brachten met karrevrach- ten het koren aan. Met snelle door Ie wind gedreven wiekslagen werd het koren tot meel gemalen, waarvan de boerin toen zelf het brood bakte. Langzaam is de molen van Jaap van Tet weggekwijnd, totdat alleen het ge raamte bewaard is gebleven. De VW van Wieringen heeft zich het weinig hoopvolle lot van „De Hoop" aange trokken. In 1948 werd een molenfonds in het leven geroepen. Hoewel maar weinig personen de betreffende verga dering bezochten werd toen f 300 bij een gebracht, hetgeen uitstekend te pas zou komen voor het beoogde doel. Na dien kwamen nog verschillende giften, waarbij een bedrag van f 100 dat H. K. H. Prinses Wilhelmina hiervoor schonk. De restauratie van deze verwaar loosde molen zal echter veel geld vra gen. Wetende dat dit geld niet uit gif ten bijeen was te brengen, heeft het bestuur van het fonds naar andere mo gelijkheden doen uitzoen. Toen is het idee gerijpt loten uit te geven, waar van de netto-opbrengst ten voordele van de restauratie zal komen. Van dit geld hoopt men dan eerst enige nood- reparaties uit te voeren. Mogelijk dat het Rijk en de Ge meente eveneens in de kosten zullen bijdragen. Men hoopt echter dat er ook onder de Wieringer bevolking perso nen zullen zijn, die in de kosten door giften het plan zullen steunen. Dan pas, en vooral niet eerder, zullen de Wie- ringers weer trots op hun molen kun nen zijn. Dan zal daar aan de ingang van het mooie en nijvere vissersdoro- je Den Oever weer de majestueuze molen staan, welke opnieuw een bij zonder aspect zal bieden. Dan zal de molen daar even schil derachtig staan als het molentje van Oudeschild of die in Harderwijk. Dan zal iedere vreemdeling met belangstel ling kunnen opzien tegen dat monu ment van oude cultuur, dat door een eensgezinde bevolking aan slopershan den is ontworsteld. Wanneer het weer zo mag zijn, zul len vooral diegenen met trots vervuld zijn die hun steun er aan gaven. In San Marino een republiek ge legen aan de voet van de Apenij- nen in Italië worden algemene verkiezingen gehouden. San Ma rino is de kleinste republiek van de wereld en telt slechts 14.000 inwoners! De politie houdt toe zicht op het ordelijke verloop voor een stembureau. VERKOOP ZONDER PRIJSLIJST H. S. uit Callantsoog stond terecht, omdat hij zich schuldig gemaakt had aan het verkopen van artikelen zonder daarbij in het bezit te'zijn van een volledige prijslijst. Dit kwam hem te staan op f 10 of 5 dagen. Dank zij de medewerking van het Gemeentebestuur en verschillende in gezetenen, is het bestuur van de afde ling Urk van de Dierenbescherming in staat gesteld, een dierenasyl te bouwen. Het is een nieuw gebouw van 12 m. lang en 5 m. breed, met verschillende afdelingen voor klein en groot vee. Op Woensdag 3 October n.m. 4 uur zal de officiële opening door burgemeester Keyzer plaats hebben. De grootste aanvoer paling aan de Gem. Visafslag was dit jaar Op Dins dag 18 September. Deze dag werd meer dan 22000 halve kg kuilpaling aange voerd. Het vorige jaar waren er dagen van 30000 halve kg paling. BEVESTIGING EN INTREDE. De bevestiging en intrede van candi- daat de Hertog van Mijdrecht als pre dikant van de Chr. Ger. Kerk is vast- gested op Vrijdag 19 October. De be vestiging is des middags 3 uur door ds. Laman van Rotterdam-West. D? intre de is des avonds 7 uur. BAZAR BRACHT F 1600 OP. De gehouden bazar ten bate van het Verenigingsgebouw heeft bruto f 1600 opgebracht. Na aftrek der kosten heeft men nu het prachtige resutaat, dat ds gehele aankleding van het gebouw kan worden betaald. VTSSERIJBERICHT URK, 19 Sept. Door 40 werd aangevoerd: 7041 pond kuilpaling, prijs f 0.63f 0.70; 363 pond snoekbaars f 0.65; 22 pond rode baars f 0.54 per pond en 326 bak nest, prijs f 2.60 per bak. Oniduiking van bepalingen voor de exporihandel De economische kamer van de arrondis sementsrechtbank te Alkmaar kwam gis termorgen bijeen om twee inwoners van Anna Paulowna, Antonius v. d. B. en Ma- rius B. te horen. Deze verdachten hadden zich, aldus de officier mr. Vellinga, schul dig gemaakt aan ontduiking van de voor schriften welke ten aanzien van de ex- porthandel in het leven waren geroepen. De verdachten hadden zich namelijk in verbonding gesteld met de ondervakgroep bollenhandel te Den Haag, waar zii mede deling hadden gedaan van hun plannen een exportfirma te stichten. Verdachte ivii B., die niet in het bezit was van een exportvergunning, zou feitelijk geen han del mogen drijven met Duitsland. Daar men in Den Haag van de veronderstelling uitging dat M. B. zich met A. v. d. B. zou associëren, bestond er geen bezwaar tegen dat hij een partij bollen op de> ver gunning van v. d. B. in Duitsland van de hand zou doen. Later is echter gebleken dat de verdachten geen overeenkomst had den aangegaan en last but not least had M. B. de papieren die de lading bollen moesten dekken, opzettelijk verkeerd in gevuld. Tegen hem e.'ste de Officier vier maanden gevangenisstraf. De officier was van mening, dat v. d. B. bewust een ver keerde voorstelling van zaken had gege ven. Mr. Berkhouwer, de verdediger, achtte niet bewezen dat v. d. B. een over treding had begaan en van rechtsvervol ging diende te worden ontslagen. De eis voor de andere verdachte was naar de mening van pleiter aanzienlijk te hoog. Een voorwaardelijke gevangenisstraf zou hier z.i. beter op zijn plaats zijn. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Te Bareveld bij Wildervank gebeur de gistermiddag een ernstige autobot sing, tengevolge waarvan de transport aannemer J. K. uit Hoogezand vrijwel op slag werd gedood. Waarschijnlijk doordat de heer K. geen voorrang ver leende, werd zijn auto in de flank ge ramd door een uit de richting Wilder vank komende auto, die bestuurd werd door de heer J. E. D. uit Veendam. In deze wagen waren tevens de ouders van de heer D. gezeten. De wagen van de heer K. sloeg na de botsing enige keren over de kop. De bestuurder wed door te hulp geschoten toeschouwers uit het wrak van de auto gehaald, doch overleed enige ogenblikken na het ongeluk. De heer D. werd even eens uit zijn wagen geslingerd. Hij zo wel als zijn ouders kwamen er echter met enige lichte verwondingen af. Bei de auto's werden ernstig beschadigd. Op het vliegveld Valkenburg zijn gistermiddag uit Engeland 17 gewon den van het Nederlandse detachement in Korea aangekomen. Zij werden ver voerd naar de militaire hospitalen te Utrecht en 's-Gravenhage. Ter begroe- yaartuigen ting waren op het vliegveld aanwezig lt. kol. L. N. v. d. Minne, namens de inspecteur-generaal van de koninklijke luchtmacht en ritmeester N. J. Broer tjes namens de chef van de generale staf. Generaal Eisenhower heeft gistermiddag zyn driedaagse inspectietocht langs de onderdelen, die deelnemen aan de oefening „Counterthrust", beëindigd. Vóór zyn vertrek van het vliegveld Celle verklaarde hij het erg prettig te hebben gevonden, dat hij een paar dagen van achter zijn bureau vandaan had kunnen komen „om oude vrienden weer eens te ontmoeten. Het deed mij goed", zo zeide hij, „om soldaten van zeven landen zo met elkaar te zien oefenen. Het moeten er echter nog meer worden. Onze eenheid moet hechter en sterker zijn dan de eenheid van de door dictators geleide landen". Gistermorgen heeft generaal Eisen- houwer nog het R.A.F.-vliegveld bij Wunstorf bezocht, waar op het ogen blik in verband met de oefening „Counterthrust" zestien Gloster „Me- teors" van de L.S.K. zijn gestation- neerd, te weten het 328ste en 329ste squadron. Even vobr generaal Eisen hower was luitenant-generaal I. A. Aler, de chef van de luchtmachtstaf, bij de Nederlandse squadrons gearri veerd. Generaal Eisenhower onderhield zich geruime tijd met de commandan ten van beide squadrons, de kapiteins Droste en Wansink. Officieren van de R.A.F. verklaarden, dat het optreden van het 328ste en 329ste squadron in de oefening „Coun- thrust" bewijst, dat onze vliegers uit het goede hout gesneden zijn. In ge oefendheid en in organisatie is de Ne derlandse luchtmacht zeker niet de mindere van de Belgische of Franse, zo meenden zij. De Nederlandse vliegers, die met hun Glosters voornamelijk getraind zijn op de luchtverdediging, hebben zich zeer goed kunnen omschakelen op een an dere taak: de bestrijding van doelen op de grond. De vliegers hebben plezier in deze oefening. De verstandhouding met de Engelsen is uitstekend. „Wy worden gewoon als ere-gasten behan deld. Wij krijgen opdrachten, waar we plezier in hebben en als wij eens wat nodig hebben, is de R.A.F. direct bereid om bij te springen". De Nederlandse vliegers hebben aan zienlijke successen geboekt bij de be strijding van vijandelijke doelen op de grond. In de eerste dagen hadden zij het niet moeilijk. Evenals de vliegers van andere squadrons hebben zij toen geconstateerd, dat de infanterie, artil lerie en vooral de tankonderdelen op het gebied van camouflage nog heel wat hebben te leren. Men is thans wel iets voorzichtiger geworden, maar vol maakt is de camouflage nog lang niet. In werkelijkheid zouden vandaag bij voorbeeld vele onderdelen zeer zware verliezen door luchtaanvallen hebben geleden, zoals zij daar dikwijs onvol doende gecamoufleerd bij daglicht over open terrein terugtrokken. „Blauwland" is thans teruggetrokken op een stelling, die ongeveer van Han- nover via het acht kilometer lange en vier kilometer brede Steinhudermeer naar de rivier De Wezer loopt. De Ne derlandse 31ste regimentsgevechtsgroep bezet het gedeelte tussen Wezer en Steinhudermeer. Amstelland, Buenos Aires—A'dam, 18-9 van Montevideo naar St Vincent Kaap Verd. Araedijk, R'dam-Golfhavens, 18-9 van Tampa n. Houston Aardijk, R'dam—Golfhavens, 17-9 te New Orleans Almkerk, Kobe—R'dam, 18-9 te Manilla Amstelpark, 18-9 van Philadol- phia naar Nederland Andijk, R'dam—Golf havens, 17-9 te Brownsville Arundo, 18-9 var» R'dam te Swansea Aalsdijk, Golfhavens— Il'dam,18-9 van Lé ïlavre naar Antwerpen Amstelkerk? A'dam—VV.-Afrika, 18-9 van Dakar naar Freetown Bali, 18-9 van Singapore te Narativas Bantam, Tandjong Priok—New York, 19-9 te Boston Billiton, Surabaja- Baltimore, 19-9 te Marseille Bintang, Cal cutta—Seattle, 18-9 van Singapore naar Ma nilla Bengkalis, 18-8 van Hamburg naar Brem^n Bennekom, A'dam—Chili, 17-9 te Valparaiso Blommexsdijk, New York—R'dam, pass. 19-9 Vlissingen naar Antwerpen Blij- dendi]'k> «19-9 van R'dam te New York ver wacht Caltex Nederland (t), R'dam—Sidon, pass. 18-9 Gibraltar Cirrus, 18-9 van R' dam—Atlantische Oceaan, Station „J" Eng'- gano, 19-9 van Perzische Golf te R'dam Lsso Den Haag (t), 19-9 van R'dam te Aruba verwacht Friesland (KRL), R'dam— Balik Papan, 18-9 n.m. te Aden"— Farmsum, IJmui- den—Norfolk, 19-9 aldaar verwacht Grave- land, Buenos Aires—A'dam, 18-9 te Bahia Groote Beer, A'dam—Australië, 19-9 te Wel lington Hestia, A'dam—Barranquilla, pass. 18-9 St. Miguel Azoren naar Barbados Heemskerk, 18-9 van R'dam te Sydney In- clrapoera, R'dam—Tandjong Priok, pass. 18-9 Guardafui naar Belawan Java, A'dam—Balik Papan, 18-9 te Semarang Kota Gede, R'dam Makassar, 18-9 te Port Said Kertosono, Tandjong Priok—R'dam, 19-9 te Genua Kota Baroe, 18-9 van R'dam naar Antwerpen Loppersum, Casablanca—Vlaardingen, pass. 19-9 Ouessant Langkoeas, R'dam—Hollandia, 18-9 van Surabaja naar Makassar Lawak, Perzische Golf—Pac. Kust, 19-9 van Zamhoanga te CostanasV Luzön verwacht Limburg, Van- couver—Calcutta, 19-9 te East Londen ver wacht Maaskerk, W.-Afrika—A'dam, 18-9 van Freetown naar Dakar Mariekerk, R' dam—Sydney, 19-9 te Marseille verwacht Maas, 17-9 van Cardenas te Tel Avïv Niger- stroom, 19-9 van W.-Afirka te A'dam Poe- lau Laut, Tandjong Priok—A'dam, 18-9 te Port Said Prins Johan Willem Friso, Mon- treal—R'dam, 19-9 te Bremen Papendrecht (t)^ 18-9 van Porta Cardon naar Engeland Polydorus, New York—Java, 17-9 te Penang Prins Willem van Oranje, 19-9 van Chicago te R'dam Rotula (t), 19-9 van Lorenzo Mar- quez te Curagao Ridderkerk, Sydney—R' dam, pass. 19-9 Gibraltar Roepat, 19-9 van Tandjong Priok te A'dam Stentor, A'dam— Georgetown, 19-9 van Paramaribo Stad Alkmaar, vertr. 19-9 van R'dam naar Narvik Saparoea, R'dam—Calcutta, 18-9 van Co lombo naar Madras Sarangan? R'dam—Indo nesië, 16-9 te Semarang ter rede Sumatra, Vancouver—Calcutta, 19-9 te Calcutta Tegel berg, Rio de Janeiro—Kobe, 18-9 van Mau ritius naar Singapore Teiresias, A'dam—Indo nesië, 19-9 te Tandjong Priok verwacht Téücer, New York—Java, 19-9 te Surabaja ver wacht Ternate, 15-9 van Balik Papan te Makassar Tjibesar, Yolcohama—Rio de Ja neiro, 16-9 te Kobe Tomini, 19-9 van Tand jong Priok te R'dam Tomori, New York— Calcutta, 19-9 te Bahrein verwacht Wiel- dreeht (t), East Londen—Beaumont, pass. 18-9 Jamaica Zijpenberg', 19-9 van R'dam naar Bagnoli. Granen: tarwe 21.5023.45, gerst 30 32.75, haver 28.50—31.50, rogge 29.50— 31.50, capucijners S8—67, groene erwten 39—42, schokker eiwten 4052, karwei- zaad 6080.50. Aardappelen binnen land: pootaardappelen 28.35, 17 tot 30.-. 15 tot 45.—, 13 tot 22.—, boven de 4b 12 tot 19. Comsumptieaardappelen 7.50 tot 9.export pootaardappelen 28 35, 17 tot 33, 35.45 12 tot 22.50. Boven de 45 12 tot 19, consumptie 8 tot 9. Han del matig. Hooi: withooi, geperst 11'J 125, wit klaverhooi geperst 100—115. iucerne hooi geperst 110125, haver- stro geperst 5053, gerststro geperst 50—55, tarwestro geperst 55—57.50, roggestro geperst 5055, groene erwten stro geperst 70—77.50. Voeraardappelen 450—5.25, Hooi geperst iets duurder; stro eveneens duurder; binnenstro nog wat hoger dan de notering aangeeft. Maarschalk Tito bracht voor de eerste keer in zijn leven een officieel bezoek aan een Brits oorlogsschip. Het gold hier H.M.S. Liverpool dat te Spilt, in Joegoslavië, haar ligplaats heeft. De maarschalk inspecteert de Koninklijke Marine-erewacht aan boord. Naar de minister van Landbouw. Vis- sery en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, gistermiddag heeft mede gedeeld op de te 's Gravenhage gehou den jaarvergadering van de Kon. Ne derlandse Zuivelbond, Is de nieuwe tar weprijs voor de oogst 1952 vastgesteld op f 26 per honderd kilogram. De oude prijs was f 24.25. Door de regering van de Unie van Zuid-Afrika is in ons land een bestel ling geplaatst voor textielwaren ten bedrage van drie millioen gulden. Met deze bestelling is de Unie van Zuid-Afrika voor ons land in de ge bieden in Afrika de belangrijkste klant geworden. Eerlang nog slechts drie overgangen Dg Russische autoriteiten hebben gis teren het Amerikaanse hoge commis sariaat te Berlijn er van in kennis ge steld, dat met ingang van 26 Septem ber de grensovergangen Sonneberg, Probstzella en Gutenfürst in Thürin- gen gesloten worden wegens herstel lingswerkzaamheden aan wegen en bruggen Voor deze drie overgangen zou één nieuwe in de plaats komen. Verder hebben de Sowjets aan reizi gers meegedeeld, dat van de 12 over gangen tussen het bondsgebied en Oost- Duitsland er binnenkort 10 gesloten worden. Alleen Helmstedt in de Britse zone en Hof in dé Amerikaanse zouden open blijven. Een oficiële bevestiging hiervan is nog niet ontvangen. In deze stijging van de tarweprijs if de stijging van de kostprijs, zoals deze is berekend door het Landbouw-Econo- misch Instituut, geheel opgenomen De nieuwe prijs heeft daardoor het stimu lerende karakter voor de tarweteeit in ons land behouden. Ter voorkoming van, in hoofdzaak met harde valuta te bekostigen, import van tarwe voor de broodgraanvoorzie ning gaat de regering van het stand punt uit, dat de Nederlandse tarwever- bouw een grotere omvang moet krijgen dan de laatste jaren, het geval is ge weest. De met tarwe bebouwde opper vlakte mag niet door de uitbreiding van de verbouw van de voedergranen ver der inkrimpen. Niet alleen wordt daar om de tarweprijs een voor de verbouw stimulerend karakter gegeven, maar handhaaft de regering ook de regeling, waarbij voedergranen als gerst en haver tegen een vastgestelde prijs worden in genomen, indien per bedrijf het areaal van deze gewassen de met, tarwe be bouwde oppervlakte overtreft. De re geling zal bovendien voor de haver worden verscherpt. Aangezien de nieuwe tarweprijs geldt voor de oogst 1952, heeft deze prijsver hoging uiteraard geen invloed op de huidige broodprijs. Hoewel het onderzoek naar de in cte Leeuwarder bijzondere strafgevangenis gepleegde malversaties nog lang niet is afgesloten, zijn op last van de justitie thans twee personen in arrest gesteld, n.1. een werkmeester van de timmeraf- deling en een opzichter van de rijksge bouwendienst. Meer arrestaties in deze zaak worden verwacht. Een militair tribunaal te Teheran heeft de Rus Abdollah Ozbak wegens spionnage voor een vreemde rr "d- heid ter dood veroordeeld. Ozbak werd enige tijd geleden aan de Perzisch- Russische grens gepakt, terwijl hij in het bezit was van een radio-zender en andere attributen voor spionnage- doeleinden. Italië heeft Joegoslavië in een nota verzocht „een einde te maken aan de aanhoudende spanning tussen beide landen". De nota wijst op de „onbevre digende voorwaarden" in de Joegosla vische zone van Triest en op de Itali aanse pogingen om een constructieve overeenkomst te sluiten. Prins Bernhard heeft gisteravond aangezeten aan een diner, dat de stich ting Vertegenwoordigde Nederlandse Industrieën in Indonesië haar algemene vertegenwoordiger aldaar, mr. J. E van Hoogstraten die op het ogenblik in ons land vertoeft aanbood in hotel Duin en Kruidberg te Santpoort Io een informele gedachtenwisseling heeft mr. Van Hoogstraten de Prins van voorlichting gediend. I U bent aan het goede adres, waar dit merk in de etalage staat. Daar wordt de beroemde Welfschoen verkocht, die door zijn anatomische bouw Uw voeten jeug dige veerkracht geeft en de geregelde bloedcirculatie bevordert. De Welfschoen ls gepatenteerd, namaak ls niet mogelijk. Het merk in de zool is Uw garantie. ALIEENVERKOOP Med gedipl. voetkundige voor de betere groenten. Dagelijks vers gekookte bieten (uit eigen kokerij) V2 K.G. 10; gesneden Rode kool 1/1 K.G. 10; Gesneden Gele kool U K.G. 10; Ge schrapte Worteltjes '/i K.G. 12; Gesneden Groene kool U K.G. 12. HET CENTRUM t.o. Koningdwarsstraat. Kramers Mainzer zuur kool H K.G. 18; Augurken voor de inmaak. Gele Kom kommers 10. IfINIGING ABCOUDE dG.rt.Gd. w— wricnnngen-Motftxa gtnfM De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3