JUÏÏERÏJES EENDRACHT? BOERENBROOD! Fa. H. eo H. POESTE GARAGE BOK k Honderden rijbewijsklanten weten met aanvraagformulier geen raad Polen heeft vier lichtingen onder de wapenen J. LEON I DANSSCHOOL SIEBELING Wegenverkeerswet noemt (oude) rijbewijs A - B-E of C-E ot D-E Zotte „geneeskundige verklaring" Praags Amerikanen wijzen protest af Zonnig weer tijdens het weekeinde Israël is bereid tof non- aggressieverdragen KERKELIJK NIEUWS Vloot staat onder Russisch opperbevel Vluchtelingen hebben veel te vertellen Dode lag drie weken onopgemerkt in huis Geen doorlichting in het Veluwse Doornsp1 k Mijnwerker verongelukt niet aanwezig Te koop aangeboden: Dames geplaatst worden Te koop gevraagd: Rullen: Diversen: Gebruikt steeds Wij verlagen onze prijzen Record-belangstelling voor rijbewijzen (Van onze speciale verslaggever) JJET lijkt wel, of heel autorijdend of motorrijdend Noord-Holland plotseling een nieuw rijbewijs nodig heeft. Het Bureau Wegenverkeerswet aan het Wilhel- minapark te Haarlem heeft gemiddeld zo'n vijfhonderd aanvragen per dag te noteren. En er is zelfs een record-dag geweest van 780 aanvragen. De vijf en twintig ambtenaren van het bureau werken bijna dag en nacht, maar kunnen toch niet voorkomen, dat er een achterstand in het werk komt. Men kan er dan ook op rekenen, wanneer men zijn rijbewijs verlengd wil hebben, of voor het eerst van zijn leven een rijbewijs tegemoet ziet, zeker twee en een halve week geduld te moeten hebben, voor de post het netjes thuis bezorgt. Voorheen werden aanvragen zeker binnen de week afgewerkt. laatste paar dagen al heel wat critiek op geleverd. Die critiek stelt het dan zo, dat deze verplichting een nieuwe straf is, die de veroordeelde moet on dergaan. Men kan echter in Nederland niet tweemaal voor een zelfde feit ge straft worden. Die nieuwe bestraffing achten de critici dus onwettig. En regeringskringen schijnt men voor deze argumentatie wel iets te voelen. Herziening van de wet op dit punt is dus niet denkbeeldig Maar ja, een wetswijziging vordert tijd. Nog in ander opzicht is er critiek. Er wordt namelijk van degenen die hetzij verlenging van hun oude rijbe wijs wensen, hetzij met een geheel nieuwe aanvraag komen, verlangd, dat zij een schriftelijke verklaring geven over hun lichamelijke en geestelijke welstand. „Geneeskundige verklaring" heet het ding zelfs nog. De aanvrager kan het formulier voor drie kwartjes bestellen bij het Centraal Bureau voor Afgifte van Rijvr ardigheidsbewijzen te 's-Gravenhage, of bij de Verkeers- bonden of bij de Provinciale Griffie. Geen der duizenden in Noord-Holland, die aan deze verplichting voldeden, hebben vraag negen nog ontkennend beantwoord. Die vraag negen luidt: „Zoudt gij Uzelf veilig voelen in een door U zelf bestuurd motorvoertuig?" En wie denkt U, dat deze vraag heeft opgesteld? Niemand minder dan het Medisch psychologisch Verkeers technisch College. En een arts krijgt die rijbewijs-patiënten aan de hand van deze formulieren te beoordelen. Nog tien van deze psychologische idioterie, en de medische stand heeft zijn pres tige voor een handvol zilverlingen goed naar de maan geholpen. Want dat er nog artsen zijn, wier beroepseer niet in conflict komt met dergelijke Spielerei, het is ons compleet een raad sel. CR zijn lieden, die al veel langer op hun nieuw rijbewijs wachten. Men hoort van mensen, die hun aanvraag al in Mei instuurden, of in Juni. Ja, die zijn er ook. En nog steeds wachten ze. Om de eenvoudige reden, dat ze een fout maakten bij het invullen van het aanvraagformulier. Al die formu lieren worden streng gecontroleerd. Wanneer het iemand is, die slechts verlenging van zijn oude rijbewijs wenst, wordt o.a. nagegaan, of de ge gevens, die hij over het oude rijbewijs verstrekte, kloppen, of het rijbewijs hem of haar niet ontzegd geweest is, of niet toevallig een rijbewijs wordt aan gevraagd, dat bevoegdheid geeft tot het besturen van auto's, terwijl de aan vrager slechts de bevoegdheid had tot het besturen van een meer of minder zwaar motorrijwiel, enz., enz. Men heeft er geen flauw idee van, hoeveel fouten er gemaakt worden bij het in vullen van de aanvraagformulieren. Van de vijfhonderd formulieren, die per dag genoteerd worden aan het Bureau Wegenverkeerswet te Haar lem, zijn er een paar honderd met fouten.... Daar moet over gecorres pondeerd worden en dat kost tijd. Veel meer tijd, dan men oppervlakkig zou menen. Men begrijpt het nietMop perten scheldt op het trage ambte lijke apparaat.... Maar men heeft het aan zichzelf te wijten, omdat men al leen maar slordig las, of wanneer men het niet goed begreep, verzuimde ver duidelijking te zoeken bij bevoegde in stanties, die toch in iedere plaats te vinden zijn. De vragen op het formulier zijn niet voor iedere leek duidelijk. Iedere mo tor- of autorijder was namelijk ver trouwd met de begrippen rijbewijs A, B of C. Zo heetten ze ingevolge de Motor- en Rijwielwet. Die Motor- en Rijwielwet is echter komen te verval len. In de plaats daarvan is per 1 Ja- m'ari. j.1. in werking gekomen de We genverkeerswet en het Wegenverkeers reglement. En die nieuwe wetgeving is gebaseerd op de Conventie van Ge- nève. Dat is een internationale af spraak. En die afspraak maakte het noodzakelijk ons eigen stelsel van A, B of C rijbewijs te laten vervallen. En nu is een bron van veel verwarring, dat wat vroeger rijbewijs B of C heet te, nu onder de bevoegdheid A is on dergebracht. „Het besturen van mo torrijtuigen op twee wielen, met of zonder zijspan wagen, en andere mo torrijtuigen op drie wielen, waarvan het ledig gewicht niet meer bedraagt dan 400 kg! En wat vroeger A was. heet ingevol ge de Wegenverkeerswet bevoegdheid B-E. „Het besturen van mo'orrijtuigen, ingericht voor het vervoer van ten hoogste acht personen, de bestuurder daaronder niet begrepen, en andere motorrijtuigen, niet ingericht voor het vervoer van personen, waarvan het ledig g.ewicht, vermeerderd met het laadvermogen, niet meer bedraagt dan 3500 kg. Men vergeve ons, de stijl is niet van ons, maar in duidelijk Nederlands staat, dat dit het rijbewijs is. dat bevoegdheid geeft om personen auto's en (lichte) vrachtauto's te be sturen. Verder maakt de nieuwe Wegen verkeerswet dan nog onderscheid, - „r n,en een trailer of zware vrachtauto wil besturen. Dan krijgt men een rijbewijs C-E. En wanneer men achter het stuur van een autobus v -Tin zitten, moet men een bewijs D-E hebben. Het Rijbewijs F. typeert invalide auto- of motorbestuurders. De onduidelijke wettelijke formule ring. en het feit. dat de weggebruikers a' ehalve vertrouwd zijn met de nieuwe wetsbepalingen, zijn oorzaak, dat heel wat eenvoudigen van geest, die in het bezit zijn van een oud Rij bewijs A op het formulier aangege ven. dat ze weer zo'n rijbewijs A wil len hebben. Fout natuurlijk. De luxe auto-bezitters moeten voortaan een Rijbewijs B-E. in hun zak hebben, de vrachtauto-chauffeurs doorgaans een Rijbewijs C-E. Maar goed, men richtte zich zeer nauwkeurig naar de bemer kingen op het formulier, en leze er dus niet te vlot over heen, zoals thans blijkbaar nog tallozen doen. Critiek r\E nieuwe Wegenverkeerswet geeft ook nog in andere opzichten moei lijkheden Wel in het bijzonder aan die bestuurders van motorvoertuigen, die om een of andere reden met de straf rechter in aanraking kwamen en voor korter of langer tijd de rijbevoegdheid ontzegd kregen. Wie zoiets na 1 Ja nuari J.1. overkomen is, of diegenen, voor wie zelfs de ontzeggingstermijn pas na 1 Januari van dit jaar ver streek, moeten weer opnieuw de rij- vaardigheidsproef afleggen. Daar is de Kunstschilder ter zitting gevangen genomen De 56-jarige kunstschilder G. F. C. G. uit Amsterdam is Vrijdagmorgen con form de eis op last van de Amsterdam se politierechter mr. L. de Blécourt wegens oplichting tot de maximum straf van zes maanden veroordeeld en wegens gevaar voor herhaling ter zit ting gevangen genomen. De verdach'e ontkende, dat hij een 45-jarige onder wijzeres onder valse voorwendsels f 1000 afhandig had gemaakt, maar de politierechter was van mening, dat nij voldoende bewijsmateriaal had uit de 27 processen-verbaal, die sinds 1918 te gen verdachte waren opgemaakt we gens oplichting, heling, flessentrekkerij en bedrog. De man was echter slechts tweemaal veroordeeld, omdat de ove rige keren geen bewijs kon worden ge leverd. Hij werd geboeid weggeleid. In antwoord op de Tsjechoslowaakse nota's, waarin gevraagd wordt om uit levering van de 31 politieke vluchte lingen, die veertien dagen geleden met een trein naar West-Duitsland zijn ont vlucht, hebben functionarissen van de Amerikaanse Hoge Commissie ver klaard, dat de „Tsjechoslowaakse nota's een valse voorstelling geven van de gang van zaken". (Van onze weerkundige medewerker) Na het buiige en gure begin van deze week valt er de laatste dagen een ver betering te bespeuren, al blijft de be wolking nog zwaar en de temperatuur laag. Gisteren bereikte het centrum van een omvangrijk hoge-drukgebied ons land. Het lag hedenmorgen al over Zuidoost-Duitsland. 's Nachts komen er lage temperaturen voor van drie tot vijf graden Celsius, maar met een Zui delijke stroming wordt thans warmere lucht aangevoerd. De vooruitzichten voor het weekend zijn hierdoor aanmerkelijk gunstiger geworden. Zowel vandaag als morgen is de kans op rustig, zonnig Septemberweer groot. Boven de Oce aan nadert een depressie Zuid-Enge- land, maar het ziet er niet naar uit, dat deze vóór Zondagavond roet in het eten zal gooien. Ook de nachttemperaturen zullen weer iets hoger worden. Een hele verbetering dus vergeleken met het weer van enige dagen geleden, toen er nog een koude Noord-Wester met buien over ons land voorkwam. Israël heeft Vrijdag aangeboden niet- aanvalsverdragen met alle Arabische staten te tekenen. Dit aanbod zou zijn gedaan in het Israëlische antwoord aan de verzoe ningscommissie der V.N. voor Palestina te Parijs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sche- veningen (Statenkwartier) dr. P. J. Roskam-Abbing te Utrecht; te Rotter dam Delfshaven M. W. Schrale te Sluis' (Zld.). Aangenomen naar 's-Graven hage (Wijkgemeente 31) J. J. W. A. Wijchers voorheen predikant bij de pro testantse kerk in Indonesië woonachtig te Amsterdam. Bedankt voor Stad aan 't Haringvliet A. Baars te Sluipwijk. Ger. Kerken. Tweetal te 's-Graven hage O. H. T. H. van Andel te Vlaar- dingen en W. C. van der Brink te Vee- nendaal Beroepen te Arnhem en te Poerwo- dadi (voor de missionnaire dienst) S Roosjen te Doorn: to TT'-i-enveld W. G Bovendorp te De Meeren. Chr. Ger. Kerken. Beroepen te Leeu warden I. de Bruine te Hilversum. Ger. Gemeenten. Tweetal te Tholen Fr. Mallan te Bruinisse en T. Dorre- steyn te Opheusden. Baroenen te Eder- veen Fr. Mallan te Bruinisse; te Hil versum C. van der Woestijne te Barne- veld. GEREF. KERKEN (ART. 31 K.O.) De generale synode der Gere. Kerken (art. 31 KO) te Kampen heet gisteren 't debat voortgezet over de vraag of de samenwerking met de Chr. Geref. Ker ken over de mogelijkheid van eenheid zal worden voortgezet ja dan neen Besloten is, dat aan deze kerken zal worden verzocht, apnieuw deputaten te benoemen, en deze zodanige te in strueren dat de vereniging tussen bei de kerken worde voorbereid en haar beslag krijge. „In de eerste plaats waren het de steeds intensiever wordende militaire maatregelen die ons deden besluiten het land te verlaten", aldus verklaar den twee van de twaalf Polen, die on langs aan boord van een mijnenveger hun officieren hebben opgesloten en koers naar Zweden hebben gezet. Vol gens de vluchtelingen heeft Polen thans vier lichtingen onder de wape nen, die spoedig op vijf zullen worden gebracht. Het hele leven in hun vader land duidt op militaire paraatheid. Het tweetal, de 22-jarige kok I. Ha- zel en de een jaar jongere navigator H. Skorupka, zag er anders florisant uit. Niets herinnerde meer aan hun stoutmoedigheid. Het uniform had plaats gemaakt voor een vlot costuum Ook hemd, das en schoenen waren een voorschot op het spoedig hier te ver dienen geld. Maar eerst wilden de Polen toch hun hart luchten. Zij vertelde aan de ver zamelde binnen- en buitenlandse pers, al twee jaar geleden het plan te heb ben gehad naar Zweden te vluchten. Door het (streng verboden) afluisteren van de BBC en de Voice of America maar ook door clandestiene correspon dentie met het buitenland - via ver schillende, aan kracht afnemende ver- zetsgrepen - wisten zij van de moge lijkheid in Zweden asyl en werk te vin den. Toen zij opdracht kregen de mij nenvelden voor de Poolse kust in kaart te brengen, zagen zij hun kans. Het waren spannende ogenblikken, toen zij de bevelvoerder onder arrest stelden en vervolgens de ene officier na de andere „door de bevelvoerder lieten roepen", tot ze alle meerderen opgesloten hadden. De Poolse vloot, zo wisten zij te ver tellen, staat geheel onder Russische leiding. Die situatie schetsten zij, door te vertellen van het bezoek van een admiraal. Hij en zijn adjudant waren weliswaar in Poolse uniformen gesto ken, maar kenden de taal van dit land niet. Voor degenen die geen lid zijn van de communistische partij bestaat geen kans om vooruit te komen. Dit geldt zowel voor militairen als voor burger. De partijleden genieten ook een beter salaris en krijgen extra levensmidde len. Mrs. Esther Win, een trouwe Aziatische kinderverzorgster van een gerepa trieerde Engelse plantersfamilie heeft de voor onze begrippen minder pret tige gewoonte om 300 sigaren in de maand te roken. Overigens doet haar dit geen afbreuk aan haar vrouwelijke kwaliteiten van goede kinder verzorgster In het algemeen bevestigden de vluchtelingen de verhalen van de ve le uitgewekenen. Nieuw is echter, dat de gehele kust wordt versterkt. Radar en zware kanonnen wisselen elkaar af. Ook de mijnenvelden doen vermoeden, dat de Polen een invasie vrezen. Tot besluit vertelden de thans van hun vrijheid genietende Polen, dat het kerkbezoek in hun land niet is verbo den, maar dat men er goed aan doet de godsdienstoefeningen niet regelmatig te volgen. Zij vonden het dan ook een van de grootste belevenissen na hun vlucht, dat zij in het tijdelijk kamp voor het eerst na drie jaren weer een godsdienstoefening zonder angst kon den bijwonen. De opstandelingen zijn thans voor zien van vreemdelingen-paspoort en werkvergunning. Het staat echter nog niet vast, of zij in Zweden mogen blij ven! De Polen hebben namelijk hun uitlevering geëist. Derhalve houdt zich nu het Zweedse Gerechtshof met de vraag bezig, of muiterij onder deze omstandigheden een politiek delict of een gewone misdaad is. Het zal de regering van advies dienen. Inmiddels hebben de Polen echter een kans om het zo gastvrije land ijlings te ver laten Acht van de twaalf vluchtelingen «hebben de kans niet onbenut gelaten. Zfj zijn namelijk op weg naar Canada. Little Creek in Virginia wordt gebruikt om marine een zeer specifieke opleiding te geven „Kikvorsman" maakt een schets van de onderwater aanget.oyten hinder. nissen, die opgeruimd moeten worden. In een perceel in de Tweede Jan van der Heydenstraat te Amsterdam is het stoffelijk overschot gevonden van een man die reeds drie weken geleden is gestorven. Het was de 66-jarige W. C. Steur, die alleen het voorgedeelte van het benedenhuis bewoonde. Het echt paar, dat het achtergedeelte had ge huurd woont enige maanden buiten en daardoor is het te verklaren, dat de dode niet eerder is ontdekt. Wel kwam de achterbuurman af en toe de post ha len, aldus de Telegraaf, maar hij bleef dan slechts even in het huis. De krant voor Steur deponeerde hij netjes voor de deur van diens comoartiment. Don derdagavond hebben buren de stoute schoenen aangetrokken. Zi.i schoven het raam onen en vonden de overledene op het bed. De bevolking van Doornspijk zal niet worden doorgelicht, omdat een der lei dende figuren in de gemeente, ds. Cuperus, zich tegen dit onderzoek heeft verklaard. Hij is van mening, dat bij de doorlichting geen rekening wordt ge houden met God en Zijn woord. Ds. Cuperus zei: „Ziekte is een gevolg van de zonde. Die gezond zijn hebben de Medicijnmeester niet van node, maar die ziek zijn". MIDDELBARE CONFECTIESCHOOL TE AMSTERDAM De minister van 0„ K. en W., prof. dr. F J. Th. Rutten, heeft gistermiddag de middelbare confectieschool mr. Koet sier, te Amsterdam, officieel geopend. Deze school heeft ten doel, gespeciali seerd kader op te leiden en allerlei on derzoekingen voor de confectie-indus- trie te verrichten. Donderdag is in de ondergrondse wer ken van staatsmijn Hendrik te Bruns» sum de 41-jarige houwer P. J. H. Pee. ters uit Brunssum dodelijk verongelukt P. werd tijdens het losmaken van <ie kool op de 730 meter verdieping van de Hendrik door neervallende kolen bedolven en gedood. Oorzaak was een uitbarsting van mijngas. Houwer P, was gehuwd en vader van zeven kin. deren. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Vrijdag waren; trawlers: één trawler met f 21.500, één trawler met f 22.100; loggers: RO. 1 f 51.500, IJM. 74 f 5250, KW. 73 f 4030, 22 f 1340, 29 f 1120, 6 4540; kotters: IJM. 213 f 350, 227 f 300, 11 f 2470, KW. 66 f 440, 12 f 740, 128 f 530. Per kg: gr. tong 4.254.05, grm. tong 2.45—2.20, kim, tong 1.90—1.71, kl. tong I 1.69—1.51, kL tong II 1.18—1.07, tarbot I 2.35—1.85, Per 50 kg: kim. schol 50, kl. schol I 4738. kl. schol II 5014, schar 22—18, v. haring 15—10, makreel 22.5010, grnj, schelvis 59, kim. schelvis 6058, kL schelvis I 5958, kl. schelvis II 44—32, wijting 248, gr. gul 5649, mid. gul 42, kl gul 21—20. Per 125 kg: gr. kabel' jauw 204—124. De totale aanvoer be- droeg 8890 kisten. WEST-DUITSLAND PLEIT VOOR EUROPESE POSTUNIE De Westduitse minister van poste> rijen, Hans Schubert, heeft zich uitga» sproken voor een Europese postunie. Daarvoor is nodig binnenland-fanke» ring voor geheel Europa, invoering van postzegels met eenzelfde beeld, vereen voudiging en eenheid van afrekening en verzending van luchtpost en over* eenkomstige maatregelen voor geldzen dingen per post, aldus de minister. URK, 21 Sept. 1951. Door 110 vaar tuigen werd aangevoerd: 13512 pond kuilpaling 6575 cent; 273 pond lijnaal 8089 rent; 1533 pond snoekbaars 87 cent; 144 pond Rode baars 58 cent per pond en 760 bak Nest f 2.50 per bak. Woensdag26 September Amsterdam Tel 38722 en 48469 De adressen Bureau enz. uitslui tend 's middags na vier uur Prima motorrijwiel, Jawa, 250 co, 1948. Adres: Foreestweg 25, Julianadorp. Een 2-pits gasstel met deksels, z.g.a.n. jongenswinterjas lft 13-14 jr, jongens bleyle vest lft 13-14 jr, fietsmandje en lampenkap. Nachtegaalstraat 4. Beste jongensjas lft 12-14 fr f 15,— en 2 pr damesschoenen mt 38 f 7,50. Schoolstraat 7. Wegens overcompleet: haard kachel, tevens nieuwe gehaakte kleedjes. Ooievaarstraat 43. Nog enige twee-wielige aan hangwagens, zeer geschikt om ach ter luxe wagen of fractor te ge bruiken. - Maarten Smit, Tel. K 2235 (202), Julianadorp. Great Coat mt 52 z.g.a.n. en pracht haardkachel (haardmodel). Tussen 6 en 8 uur. Adres: Bur. van dit blad. Of te ruilen voor kleiner in prima staat, open sport Chevrolet 1941, stuurversnelling, 6-persoons. Adres: Bureau van dit blad. Een damesfiets in z. g. st. f 45,—. Reigerstraat 44. Een in z. g. st. z. Instrument- makers-metaaldraaibankje met autora.- langsvoeding en ingericht voor draadsnijden, lengte tussen de centers 30 cm. centerhoogte 10 cm. Bothastraat 27. Een beste werkfiets f 22,50. Adres: Bureau van dit blad. Wegens overcompl.: mooie Olga haardkachel en vloerplaat f 25,—. Tevens herenwinterjas mt 48 f 22,— en grijs plusfour pak lft 15 jaar 14,—. Parallelweg 71. Dressoir, klein model, en een leren broek met ritssluiting. Coen- raad Botstraat 241. Z. g. a. n. Van Delft's donker blauwe kinderwagen (Engels mo del). Koningstraat 21. Na 6 uur. Een electr. wasmachine in prima staat. Jan Bijlstraat 65. Twee ramen in lijst, geschikt voor duivenhok, 85 x 125, samen 14,—. Keizerstraat 35. JAVASTR. 116 - TEL. 2681 Op de navolgende clubs kunnen nog ZATERDAG 6.30 UUR Beginners ZATERDAG 8.15 UUR Tango cursus ZONDAG 8.30 UUR R.K. Beginners MAANDAG Rhythmische en Balletdansen DINSDAG Op de cursussen voor Gehuwden nog plaats voor enkele paren. Beginners en gevorderden. Flink burgerwoonhuis op goede stand; binnenkort te aanvaarden. Koop- of huurhuis aan te bieden. Br. onder nr 11, Bur. v. d. blad. Mandoline, mandola of gitaar. Jan Verfailleweg 38. Goede Duitse piano en huis orgel. Opgave van prijs, merk en houtsoort. Adres: Van Reineveld, Kennemerstraatweg 500, Heiloo; Mooie woning, Ruyghweg. 3 sl.kamers, voor één-kamerwoning Vogelbuurt. Liefst woningstich ting. Adres: Bur. van dit blad. Aangeb. pracht woning in Schie dam, Den Haag en Alkmaar voor woningen in Den Helder. Aan geb. woning in Den Helder voor woning in Ede. Br. onder nr 10, Bureau van dit blad. Mooi huis, Weststraat, huur f 6,75, voor liefst één-kumer- woning. Adres: Bur. v. d. blad. Voor Uw Bruiloft de accor deonist-feestleider Jo Siesling. Tel. 415, Breczand (K 2232) Goed tehuis aangeboden voor bejaarde heer in Klein Chr. gezm. Ook genegen te verplegen. Br. onder nr 9, Bur. van dit blai. Aangeboden net kosthuis voor twee personen met vrije kamer. Br. onder nr 8, Bur. v. d. blad. SMAKELIJK. VOEDZAAM, GEZOND „De Eendracht' - Gravenstraat 61 BRAKKEVELDWF.G 122 TELEF. 2389 VOOR TAXI, TROUWEN EN BUITENRITTEN POESTE'g WERK DUBBEL STERK POETSE's WERK DUBBEL STERK A/f? a **EPARATIE aanmerkelijk, m. 1, van MAANDAG 24 SEPTEMBER. Ook Uw adres voor VERGROTEN en VER BREDEN van Uw schoenen op onze nieuwste rekmachine 0.75 per paar. Tevens het adres voor al Uw SPUITWERK, o.a. SCHOENEN, HANDSCHOENEN, TAS SEN en LEDEREN MOTORKLEDING in de kleuren grijs, blauw, licht-, donker- en middel- bruin en zwart. Billijke prijzen. Klaas Dultstr. 13 POESTE'g WERK DUBBEL STERK t/o. Dor. Rijkerghofje. POESTE'g WERK DUBBEL STERK

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4