AU BON MARCHÉ Amandelspeculaasjes Speculaasjes NU... Stad en Omgeving Errol Flynn schiet en vecht in de Tivoli-bioscoop Fa Gebr. Pronk „Helder'-vrienden brachten de heer Rueck naar zijn laatste rustplaats Grote belangstelling aan de groeve alleen Geen wijziging in de spoor dienst Opkoper en autobestuurder voor de kantonrechter Amsterdams Blindenkoor Vrijdag in Den Helder Wielrijdster brak rechter knie bij botsing Radio-reportage van Hr. Ms Van Galen Jongeren-organisatie KVP houdt propaganda-avond Het bestuur van de „Hel derse Stichting voor So ciaal Werk" heeft deze Gra dus door zijn secretaris het volgende schrijven doen toekomen: „Dat een spike middels u er aan mee zou helpen om de kas van de Stichting te versterken, had het bestuur niet kun nen dromen. Het is realiteit en wij danken u daarvoor hartelijk, inmiddels ver zuchtende: Ach, werkten alle sportartikelen op die wijze mede aan de hulp op sociaal terrein". hoor's gradus BANKETBAKKERIJ H.W.N. besloot- het seix0en met geslaagde wedstrijden Opbrengst- inzameling voor de tuberculose-bestrijding Polifie speelde gelijk tegen A.P.G.S. (I—I) Tussen Haaks en Kuitje WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1961 Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag om drie uur het stoffelijk overschot van de heer J. Rueck, die Zaterdag op zo tragische wijze om het leven kwam, aan de schoot der aarde toevertrouwd. Een rijke bloemenschat legde getui genis af van de sympathie, die men de heer Rueck in brede kring had toege dragen, en van een innig medeleven met zijn nabestaanden. De aula was geheel bezet met familieleden, vrien den, collega's en bekenden van de over ledene, die in diepe stilte luisterden naar enkele sobere afscheidswoorden. Het waren geen lange toespraken, die werden gehouden, maar zij kwamen uit het hart. Als eerste sprak de heer J. Wiersma, voorzitter van de voetbal vereniging „Helder", welke in de heer Raeck altijd zo'n trouwe en enthousiaste supporter heeft gehad. De voorzitter vertolkte de gevoelens van de vele aanwezige sportvrienden, en ook van de talloze anderen die niet in de gele genheid waren deze plechtigheid bij te wonen, toen hij de overledene een man noemde, die altijd voor een ieder klaar stond. Ook de heer J. Schilder, voor zitter van de supportersvereniging „Wit-Zwart", sprak vol eerbied en vriendschap over het lid, dat zo plot seling uit een vertrouwde kring was weggenomen. De volgende spreker was uit Oudesluis overgekomen en herin- WIJ VRAGEN SPECIAAL UW BIJZONDERE AAN- DACHT VOOR Ken ideaal carnet dat uitmunt in kwaliteit en afwerking, voorzien van V een elastieken buikband Nieuw is de toepassing van onze SpeciaaJ-balein 1 Deze opzienbarende vin ding maakt het dragen van een BEAUTYFOF M- corset tot een, elke dag terugkerend, genot. Wi) hebben deze corsettcn in voorraad voor elk figuur.. CORSEI van prima stof met stevige elastieken buikband; baleinen met leer versterkt,; uitstekende pasvorm ƒ16.90 SPORTCORSET met maag- steun, perfect Line ƒ11.20 RUBBERCORSETTEN voor hen, die geen baleinen kunnen verdragen. De ideale nieuwe vinding. Vanaf 18. B.H.'s, jeugdmodel, 2.85 - 2.25 - 1.70 B.H.'s voor zware figuren, met maagband, vanaf 4.50 Laat U vakkundig voorlichten in onze speciale afdeling met aparte paskamers. Dames, door steeds BEAUTY- FORM te dragen, verhoogt U Uw schoonheid en wordt U slanker. Éénmaal een BEAUTYFORM CORSET gekocht; het volgen de is minstens één maat kleiner. VERKOOPT ZE. (Advertentie, Ing. Mcd.) nerde aan de tijd dat de familie Rueck daar was geëvacueerd, en zich ook daar in korte tijd vele goede vrienden had verworven. De heer K. Gouds- waardt, koster van de Lutherse kerk, stond enige ogenbliken stil bij de pe riode, dat de heer Rueck en hij samen werkzaam waren op de scheepswerf van Bok. In die dagen is een vriend schapsband gelegd, welke nu zo wreed werd verbroken. Ook de heer J. Veen had in de heer Rueck een goede vriend verloren, die hij nu in fijngevoelige bewoordingen herdacht. Ten slotte sprak ds. C. J. Rasch, her vormd predikant, die in de woning van de familie Rueck aan de Wilhelmina- straat reeds een korte rouwdienst had geleid, een woord van geestelijke troost tot de nabestaanden. Door acht leden van „Helder" werd toen de met prach tige bloemen gedekte baar naar de groeve gedragen, waar de heer Rueck onder het eerbiedig zwijgen van enige honderden toeschouwers aan zijn laat ste rustplaats werd toevertrouwd. JMaijlp TRICOT KLEDING Onze uitmuntende, rijk gesorteerde najaarscollectie is gereed! MANTELCOSTUUMS DEUX-PIèCES JAPONNEN KINDERKLEDING in tricot en yersey. Het is van Bleyle, dat zegt genoeg! Bezichtigt onze speciale etalage in de Spoorstraat met een aardige attractie. P. v. d. MADEN SPOORSTRAAT 105 De winterdientsregeling der Spoorwe gen welke op Zondag 7 October van kracht wordt, is voor het station Den Helder volkomen gelijk aan de thans geldende dienstregeling. De bekende acteur Errol Flynn heeft zich in de loop der jaren op het witte doek vele malen een held getoond. Tot en met Donderdagavond is hij in de Tivoli-bioscoop de onverschrokken Wade Hatton, die in Dodge City de misdaad weet uit te roeien. En men moet niet denken, dat zijn optreden met knallende revolvers één-twee-dric vruchten afwerpt. Neen, er komt heel wat voor kijken voor Jeff Surrett en zijn bende zijn verslagen. Wade Hatton is een echte avonturier die in de koeienhandel een goede bo terham verdient. Maar dan komen er moeilijkheden, omdat Wade oprecht en dapper is en niet gedoogt dat de on schuldige bevolking van het stadje Dodge City moet zuchten onder de ter reur van de gewetenloze Surrett en zijn „killers". Wade raapt dus de handschoen op, wordt sheriff en be gint het hele zaakje op te ruimen. Dat levert hem niet alleen de genegenheid op van de bevrijde onderdrukten maar bovendien de liefde van de bekoorlijke Abbie (Olivia de Havilland), die hij na veel strijd en teleurstellingen de zijne mag noemen. De eerste honderden meters van Dodge City" zullen de bioscoopbezoe kers teleurstellen. Het verhaal vordert traag en regisseur Michael Curtiz heeft dan ook kennelijk te veel hooi op zijn vork genomen. Wij kunnen ons inden ken dat een man als hij niet een „ge wone western" wilde maken, maar uit eindelijk belandde ook hij toch bij de huis-en-tuin-kroeggevechten, die overi gens erg spannend waren. Vooral na de pauze kregen de liefhebbers van sen- sati\ en een stevige robber hun deel, zodat „Dodge City" toch een succes kan worden genoemd. In de Witte gaat tot en met Donder dagavond „Pauline in gevaar" met Betty Hutton in de hoofdrol. Voor de kantonrechter te Den Helder mr. j. 't Hooft, diende gisteren weer eens een zaakje betreffende het opko pen van lood. De opkoper J. H. uit Hippolytushoef had van minderjarige kinderen één kilo lood gekocht. En dat mag nu eenmaal niet, ook al is het dan maar één kilo. De verdediger van de verdachte, mr. Berkhouwer, kon dan ook weinig voor zijn cliënt doen. Intussen bleek, dat H. voor hetzelfde zaakje (het lood was van diefstal af komstig) waarschijnlijk wegens heling een maand zal moeten zitten. De kan tonrechter had willen wachten met het opleggen van de straf, tot het Hof in zake de heling uitspraak zou hebboa gedaan. Maar ten slotte werd toch von nis gewezen. H. werd beboet met twee maal f 50 of tweemaal 25 dagen. Er waren namelijk twee overtredingen: het kopen en het niet boeken van do koop. K. V. uit Amsterdam had op de Zuid- Schinkeldijk te Callantsoog met zijn auto twee wielrijders aangereden. Bij het inhalen van dit tweetal had hij niet voldoende naar links uitgehaald, en daarvoor stond hij nu terecht. V. had in het geheel niets van de aanrijding bemerkt, zo zei hij. Getui gen hadden echter een motorrijder ver zocht de auto van V. te achterhalen en de bestuurder het ongeval mede te de len. De ambtenaar achtte V. schuldig, maar ook de wielrijders (een verloofd stel) gaf hij een standje, omdat de jongeman zijn meisje met éénhand had vastgehouden. De heren achter de groe ne tafel begrepen dat hij dit wel pret tig vond, maar het zou aanbeveling hebben verdiend wanneer beide han den aan het stuur waren geweest. De ambtenaar eiste tegen V. f 30 of 10 dagen. Mr. 't Hoof maakte er van f 10 of 5 dagen. Alan Hale en Errol Flynn knappen in „Dodge City" samen menig ge vaarlijk karweitje op. opluis- heeft klein en Am- met De re Vrijdagavond om half acht zal men in de Lutherse kerk aan het optreden kunnen beluisteren het Amsterdams Blindenkoor, da een programma van gewijde muz zang een blindenavond van de verent ging „Blinden-Penning" komt teren. Het Amsterdams Blindenkoor een reputatie verworven, die het zeker niet aan zijn „grootte" heeft te da"^"' Integendeel, het is maar een groepje, bestaande uit mannen vrouwen, die aan de Christelijke sterdamse Blinden-werkinrichting handenarbeid hun brood verdienen, zangers en zangeressen plegen hun pertoire uit te voeren zonder pre'e" tie en zonder pose, met hun blinde di rigent aan de piano. Ónder hen bevin den ziéh verdienstelijke solisten. De di rigent, de heer Piet Meijer, is organist pianist en componist. Wie deze muziek avond gaat bijwonen zal niet alleen een uitstekend programma kunnen nieten, doch steunt tevens het mooie werk onder, de blinden. Op de Kerkgracht is gisteren een on geluk gebeurd, dat voor mevrouw J. K ernstige gevolgen had. Het ongeval was te wijten aan een samenloop van omstandigheden. Er kwam namelijk een auto uit de richting van het raadhuis, waarvan de bestuurder op een gegeven moment inhield om een auto uit dr richting Postbrug de gelegenheid te ge ven links af de Van Galenstraat in te rijden. Toen laatstgenoemde wagen daar was gearriveerd, wilde mevrouw K. uit de Van Galenstraat links af de Kerkgracht op rijden. Zij kwam toen in botsing met de auto die pas weer in beweging was gekomen. Mevrouw K. brak tengevolge van de botsing haar rechterknie. Zij werd naar het zieken huis „Parkzicht" overgebracht Donderdagavond zal in het radiopro gramma van de NCRV de Nederlandse oorlogscorrespondent in Korea, Alfred van Sprang, een reportage verzorgen, welke onlangs werd opgenomen aan boord van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen". Deze uitzending zal via Hilversum 2 tiissen 21.05 en 21.15 uur zijn te beluisteren. VrijSag houdt de jongeren-organisa tie van de Katholieke Volkspartij, afde ling Den Helder, een propaganda- avond in de bovenzaal van Casino. Daar zal door de heer B. Gras wor den gesproken over „Het doel van de jongeren-organisatie van de KVP". maii Z M XK LESJE gistermorgen, ge zult Het niet geloven waarde Gra- dianen, verscheen 'n zeven jarige als verdachte voor de Helderse kantonrechter. Hij heette Gerrit Lont, was klein en blond, stamde uit Wieringen en had een aan rijding gehad met een ruxe auto, bestuurd door W. P. uit Den Helder. Gertje was in het geheel niet onder de indruk. Misschien kwam dat wel, omdat hij zijn sterke vader en zijn moeder aan zijn zijde wist. Het joch be antwoordde de vragen van mr. J. 't Hooft met schorre stem. En dat was, omdat hij nu eenmaal zo'n stem heeft, een tikkeltje bedeesd en ge laten. Dat paste in het kader van de bijeenkomst. Gerrit had tussen het frame van een damesrijwiel gehangen, en op de hoek Van Pome- renstraatSlingerweg was hij daarmee tegen P. gedon derd, die ook als verdachte ter zitting kwam. Beide ver dachten werden trouwens schuldig bevonden, want Gertje had geen voorrang verleend en P. was, zoals bleek, niet voldoende rechts van de Van Pomerenstraat gebleven. De nasleep van dit gebeuren in Wieringen had voorts drie getuigen en mr. Jonker op de been gebracht. Onder de getuigen bet)ond zich de twaalfjarige R. D., die niet de eed behoefte af te leggen. Aan P. was ook nog ten laste gelegd, dat hij vlak voor het kruispunt een auto had gepasseerd, waardoor hij gevaar had opgeleverd voor het dwarsverkeer. Maar daarvan kwam de kantonrechter terug. Dat was niet bewezen. Gerrit kreeg een strenge berisping en W. P. kreeg f 6,of 3 dagen. Maar goed, deze Gradus wil eigenlijk maar wijzen op de woorden van de ambtenaar, die vermoedde dat men zich zou afvragen waarom zo'n kind (niet waar moeders?) voor de rechter werd gedaagd. De ambtenaar vond de zitting uitermate belangrijk voor de jongen, die thans stellig zal begrijpen wat kdn en wat niet kdn op de weg. En daaraan twijfelt wellicht niemand. De merkwaardig belangrijke gesprekken ter zitting, de drukte die grote mensen met beffen voor kunnen maken om een aan- rijdinkje (om eens met zo'n kind mee te denken), heb ben indruk gemaakt op het ventje. En hij zal eerst nog wel eens een keertje uitkij ken, deze Gerrit, vóór hij nog eens zo oerhard op z'n damesfiets de omgeving van Slingerweg en Van Pome renstraat in opschudding brengt. HULP Ge zult hebben begrepen, beste vrienden, dat dit brief je werd gecomponeerd naar aanleiding van de vondst ener gymnastiekschoen en de daaraan verbonden be loning van een piek voor een rokertje ten behoeve van uw smalle kolom-scnrij- ver, die zich Gradus noemt. Deze gulden werd immers gestort op het gironummer van bovengenoemde stich ting? Sociale werkers, dank voor uw vriendelijke lette ren. Mocht er nóg eens iemand komen met een gul den voor een rokertje, dan zal dat bedragje echter toch worden gestort in de kas van een andere hulpbehoe vende instelling. En dat zult ge in deze Gradus kunnen waarderen. Edoch, vrienden, de guUdens zijn duur, en instellingen zijn er vele. MUZIEK y/orige week heeft Gradus verzocht „iets", dat in de omgeving van de Prof. Blokstraat was verloren, weer in het bezit te brengen van de eigenaar. Nu kreeg hij het volgende briefje: „In uw rubriek zit wel muziek. Evenals in het pak, door ons verloren is in de omgeving van de Prof. Blokstraat. De vinders kunnen er wellicht heel wat muziek uithalen, maar wij hopen dat zij na de muzikale genoegens ge negen zijn ons een plezier te doen. Vermoedelijk zijn nu .vorm en inhoud" der musette beter Hoogach tend, de crooners van Eras- musstraat 25". Deze Gradus zou haast denken, dat het geval iets met „het ding" te maken heeft. Want hij mag een boon zijn, wanneer hij be grijpt wat nu eigenlijk werd verloren. Muziekstukken Mondorgels Noem alle in strumenten maar op. In het vervolg verwacht bij wel duidelijk te worden inge licht, tenzij het zulke grote geheimen zijndat ze niet in de krant kunnen. Enfin, vinder, er zit muziek in. Zet 'm op. EXCURSIE Qe aquarium-vereniging „Glasbaars" heeft weer iets moois op touw gezet. Gradus las het uit een be kendmaking van de secreta ris. Zaterdagmiddag zal een excursie worden gemaakt naar het Zoölogisch Station aan de Buitenhaven. Dat kan een leerzaam uurtje worden voor de leden. Wie mee wil, moet om drie uur bij de ingang van het Zo ologisch Station zijn. Laat u dat geen tweemaal zeggen, Glasbaarzen! CLUB |7r gaat weer wat niuuws beginnen in onze goede stad. Men heeft het plan op gevat, een accordeonclub op te richten. Natuurlijk zijn daarvoor dames en heren nodig, die zo'n accordeon, zo'n trekharmonica, zo'n compleet orgel, kunnen be spelen. Deze Gradus zelf is weg van alle accordeonmu- ziek. Dus accordeonnisten, grijpt uw kans en meldt u aan. Het adres is Sluisdijk straat 79. Men kan ook in de telefoon klimmen en 2616 draaien. Het gevolg blijft hetzelfde: een accor deonclub. J7n deze Gradus hoordt voor u, dat de gemeente lijke zweminrichting aan de Dijkweg met ingang van Donderdag 27 September voor het publiek gesloten zal worden. Verder, dat de heer J. Dekker in de Ooievaarstraat een kip heeft, die een eitje heeft gelegd dat tien gram weegt en nog geen twee centimeter groot is. Elke Zondagmiddag legen half vijf komen de voet bal enthousiasten voor het gebouw van de Helderse Courant kijken hoe hun clubs en de eerste klussers hebben Te speeld. Dat veroorzaakt een geweldige drukte i„ ,tP v ningstraat, want het voetbalspel heeft vele „nin v Gradus' «MM i, ,o« gen op de borden voor de ramen worden geschoven A ieZ Zondag moest hij zich even laten zien om boventtaanri plaatje te maken. m 65 ct 250 50 ct 250 gfam Dagelijks vers KEIZERSTRAAT (Advertentie, Ing. Med) Onder grote belangstelling Zjjn sluitingswedstrijden van de waterspon! vereniging „Helder-Willemsoord-Ni^ wediep" gehouden. Ondanks het weinig aantrekkelijke weer werd met veel thousiasme gezeild, want raszeilers ten zich door een enkel regenbuitje niet ontmoedigen, als er maar wind staat En die wind was er. Bovendien ware» er heel wat deelnemers van diverse verenigingen op watersportgebied T KMJC, de Adelborsten Roei- en Zeil! vereniging en de HWN. De vloot ver' trok 's morgens om negen uur van d' jachthaven, gesleept door vaartuigen van marine en rijkswerf. Het was een feestelijk gezicht, al deze scheepjes on weg naar het Amstelmeer bij Wierin. gen. De wedstrijden begonnen om één uur met de start van de sloepen. ln alle klassen werd fel gestreden. De uit. slagen waren: Sloepen B 2 (acht deelnemers): eerste prijs sergt.-adelb. H. Mahieu (AR&ZV)- tweede prijs sergt.-adelb. Ch. Reinders.' Folmer (AR&ZV); derde prijs sergt,. adelb. Van Cranenburgh (AR&ZV), vierde prijs sergt.-adelb. J. Lohmeyer (AR&ZV). Kleine gemengde klasse (drie deel- nemers): eerste prijs „Sylnücht", stuur- man F. Koen (HWN). Kajuitjachten (negen deelnemers): eerste prijs „Terpsichore", stuurman G. Siebeling (HWN); tweede prijs ,Akka", stuurman ltz. Casimir (KMJC); derde prijs „Onrust", stuurman H. Rooveri (HWN)vierde prijs „Boreas", stuur man J. Siebeling (HWN). 16 M2 NN (zes deelnemers): eerste prijs „Boreas", stuurman F. L. Trap (HWN); tweede prijs „Skua", stuurman J. Noot (HWN); derde prijs „Stern", stuurman W. Groot (HWN). Voor de cano's was een prestatietocht heen en terug naar de Van Ewijcksluis uitgeschreven. De tocht werd door een tiental cano's met goed gevolg afgelegd. Bij de terugkeer in de haven heeft de heer H. Roovers met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De veertiendaagse inzamelingsactie ten bate van de samenwerkende pro testants-christelijke t. b. c.-organisaties heeft een zeer bevredigend resultaat gehad. De bruto-opbrengst was f 1311.50 Het bedrag, dat na aftrek van enige onvermijdelijke onkosten overblijft, komt ten goede aan de instellingen „Draagt elkanders lasten" (het t.b.c.- fonds van het CNV), het interkerkelijk protestants sanatorium in Zuid-Neder land, het sanatorium „Zonnegloren" en het sanatorium „Sonnevanck". Op ver zoek van het plaatselijk comité bren gen wy gaarne de dank over aan de dames en heren, die op welke wijze dan ook tot het succes van deze in zameling hebben bijgedragen. Het elftal van de Helderse politie heeft gistermiddag zijn eerste succesje geboekt. In Amsterdam werd tegen APGS een 11 gelijk spel behaald. De Amsterdammers waren iets sterker en gingen dan ook de tweede helft in met een 10 voorsprong. Na twintig minu ten scoorde linksbuiten Bak de gelijk maker, uit een goede trekbal van mid denvoor Backer. Wij vernamen nog. dat Doeksen een uitstekende wedstrijd heeft gekeept. Gistermorgen heeft Hr. Ms. ..Socm- ba" de haven van Den Helder verlaten- Hr. Ms. „Kortenaer" arriveerde i® Nieuwediep. De Nederlandse kuster „Gezin* - niet een lading hout aan boord, werd doorgeschut met bestemming Zaandam. Dan kwam nog binnen de kuster „Santa Lucia", die de reis naar Harlin- gen inmiddels heeft voortgezet. Het is morgen hoog water om 4.™ en 17.20 uur en laag water om 11.05 en 23.15 uur. De temperatuur van het sec water was 14.7 graden Celsius. is hei tijd om Uw abonnementsgeld voor bei 4e kwariaal 1951 te voldoen, waarbij U f 015 incasso uifspe"' U KUNT DIT DOEN: "Ie- aan ons bureau Koning straat 62, Den Helder 2e per giro op no 449041 3e. per postwissel

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2