Stad en Omgeving Lichtschip „11" liep van stapel De Molenwiek werkte Zaterdag voor de kankerbestrijding Rondgang door het Rijksmuseum Wijzigingen in deNACO-dienst M.S.F.-dansavond in „Formosa" met de band van de Marinierskapel Feest in „Prins Hendrik" ter ere van meester Tigchelaar Serg. Wilderom achter slagwerk en xylofoon Feestavond voor het landmachtpersoneel Zeven weken na haar zusterschip Werf-fanfare speelde het Wilhelmus Me/'. Posthumus Meyes hield lezing voor de V.U Monumentale schepping van dr. Cuypers Dorpsgenoten stelden een gezellig programma samen Anny Manshanden bracht succesnummers Ingaande Zondag 7 Oct. Texel r Kunstmatig hart- en longensysteem Julianadorp Overgangsexamens aan de Lagere Landbouwschool Afblijven van munitie] MAANDAG 1 OCTOBEH 3951 Er heerste een goede, ongedwongen stemming, Zaterdagavond in „Formo sa", waar niets herinnerde aan het leed waartegen ook het Marinesanato- riumfonds de str(jd heeft aangeboden. Het doel van deze dansavond was het versterken van de M.S.F.-kas. Bij voorbaat was de ontvangst van een maxi male bate verzekerd door de medewerking van de dancc-band der Mariniers- kapel. daartoe nodig te hebben, wat ook al ge tuigt voor de opgewekte stemming waarin men „Formcsa",waarts was ge komen. De bezetting van het ensemble was iets kleiner dan verleden jaar, maar dat is geen ogenblik als een bezwaar ge voeld. Alleen al de stunts van drummer (en xylofonist) Wilderom en violist (annex saxofonist en clarinettist) Geu zebroek deden de harten sneller klop pen. Dat laatste geschiedde zelfs in ijl tempo tijdens de polonaise, die van de deelnemers menige krachtsinspanning vergde, vooral wat de lachspieren be treft. Het bleek al gauw nodig, de beschik bare ruimte op de dansvloer te „dis tribueren", wat balleider Arie Boot deed door eerst de dames met japon netjes te laten foxtrotten en daarna het zwakke geslacht in rok-en-blouse. Na tuurlijk moesten de muzikanten ook eens rusten, maar dan stonden Arie Boot en Steef Boersema klaar om met enige charmante assistentie wat kluch tig werk op het podium te presenteren. Bovendien zong het duo Dusseldorp een paar comboy-songs, zodat het aan afwisseling niet ontbrak, komen. Men bleek deze avond opval lend weinig van dat onversneden goed Getuige de mosterdschoteltjes op vele tafeltjes heeft de keuken ettelijke cro- quetjes moeten afleveren, welk artikel altijd in trek is wanneer ergens een feestelijke sfeer heerst. Het vocht uit Schiedam bewijst veelal goede diensten, wanneer men nog in de stemming moet Tussen Haaks en Kuitje Hr. Ms. „Kortenaer", die met de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C.' W. Slot, aan boord een kort inspectiebezoek heeft gebracht aan Hr. Ms. „O 21" en Hr. Ms. „Mer- cuur" in de Schotse wateren, is gister morgen in Nieuwediep teruggekeerd. Het tankschip H.M.S. „Airsprite" van de Britse marine, dat een flottielje motortorpedoboten van olie moet voor zien, is gisteren in de haven aangeko men; één der MTB's, de „P 2050", is ook reeds binnen, de andere volgen vandaag. Het is morgen hoog water om 8.15 en 20.45 uur en laag water om 2.35 en 15.05 uur. Voor de in „Dlrks Admiraal" gele gerde militairen van de Koninklijke Landmacht heeft het R.K. Gemengd Toneelgezelschap een opvoering gege ven van het stuk „Mijn dochter kiest een man", dat na de première in het vorige seizoen reeds enige geslaagde heropvoeringen beleefde, ook buiten Den Helder. Sergeant-majoor Van den Heuvel, van de Luchtdoelartillerie, die de feest avond op touw had gezet, behoefde geen spijt te hebben van zijn keuze. Het ge zellige en vlot-gcspeelde verhaal, met de vele komische verwikkelingen, vond ook ditmaal een dankbaar onthaal. Ulet een gepolijst stalen bijltje, dat uit een stuk schroefas was vervaardigd, heeft mevr. A. A. van DiggelenVan Pelt Lechner op de Rijkswerf het nieu we lichtschip no. 11 te water gelaten, na het uitspreken van de formule: „Ik doop u lichtschip nummer elf en wens u een behouden vaart!" Onder het ge juich van duizenden toeschouwers gleed het roestbruine casco, drie seconden nadat het staal een duidelijk kloofje had gemaakt in het eikenhouten „hak blok" en het groene glas van de champagnefles kapot was gebarsten tegen de bakboordsteven van het schip, zijn element tegemoet. De 22-jarige Zweedse matroos Ernst G. Andersson, is bij het ophangen van lampen in een 12 meter diep ruim ge vallen en in het havenziekenhuis te Rotterdam aan zijn verwondingen overleden. Zeven weken geleden fungeerde het casco van de „11" nog als tribune bij de tewaterlating van de „10", die haar zusterschip dus een paar maanden voor is. Ook nu zorgde een speciale werf- fanfare voor vrolijke marsmuziek, in afwachting van de komst der autoritei ten, die directeur der Rijkswerf, kapi tein ter zee (t) S. G. Barendregt, bur gemeester en mevrouw Rehorst, kapi tein ter zee H. Tichelman (directeur van de Loodswezen in dit district) en de chef van de technische dienst van 's Rijks kustverlichting, hoofdingenieur P. J. G. van Diggelen, wiens echtge note even later de laatste beletselen voor het nieuwe lichtschip wegnam. Een klein extra-duwtje met een hy draulische pers was voldoende om de „11", eerst nauwelijks merkbaar maar weldra met steeds toenemende snel heid, van de helling te doen glijden. Na luttele seconden maakte de zwarte voorsteven contact met het water van het natte dok. Terwijl de muziek het Wilhelmus speelde en elders op de werf de sirenes loeiden en een luid ge juich opklonk, voegde het schip zich in zijn nieuwe element, licht na-dei- nend, maar onmiddellijk een stabiele en zeewaardige indruk makend. Men feliciteerde ir. C. J. Schuit, die de leiding bij de bouw van dit licht schip heeft, met het voorspoedig be reiken van dit stadium. Twee sleep bootjes trokken inmiddels de „11" naar de kade. waar de afbouw zal worden voortgezet. Ten bate van het Koningin Wllhelminafontls heeft het gezelschap „De Molenwiek" Zaterdagavond in Casino de cabaret-revue „Toon je van de prettige kant" opgevoerd. Wat betreft het goede doel hebben de dames- en heren-tonelisten zich nog van hun beste zUde laten zien. De revue zelf stond op het peil, dat men van „De Molenwiek" wel kent. De secretaris van het fonds, afdeling Den Helder, de heer Hij ma, kon In zjjn openingswoord be halve burgemeester Rehorst en echtgenote een flink aantal belangstellenden welkom heten. De zaal was behooriyk gevuld, zodat de kankerbestryding een verdiensteiyk restantje aan de kas zal kunnen toevoegen. verbetering ondergaan, dat na de pauze voor het voetlicht een drieman- Voor de eerste lozingavond van de Helderse Volksuniversiteit, la stond veel belangstelling, dat er stoelen in het Vakschool-lokaal moesten worden bijgeplaatst. Ook vele jongeren wilden, onder leiding van mej. N. Posthumus Meyes, de rondgang door het Rijksmuseum te Amsterdam meemaken, voorzitter van de V.U. noemde dit terecht een verheugend verschynsel, omdat de jeugd van heden straks de belangstelling en de zorg voor de kunst en haar uitingen moet overnemen en propageren. bekende doorgang in het gebouwen complex van het Rijksmuseum. Het interieur van het Rijksmuseum is wat minder bekend dan het exte rieur. Het is een voorrecht, wanneer men af en toe naar binnen kan gaan om een paar schilderijen rustig te be zien. Eerst in zo'n geval kan een schil derij het geestelijk bezit van de toe schouwer worden. Voor de niet-Am- sterdammer moet het blijven bij een min of meer oppervlakkig kennis ne men van het vele schone en goede, dat in het Rijksmuseum is bijeengebracht. Aan de hand van lantaarnplaatjes heeft mej. Posthumes Meyes daarvan een interessant beeld gegeven, waarbij zij tevens gelegenheid vond, de ont wikkeling van de schilderkunst sinds de vijftiende eeuw te behandelen. De spreekster maakte duidelijk, dat de mens eerst werd geschilderd met be trekking tot het Goddelijke, maar later als meer zelfstandig object temidden van en in samenhang met zijn omge ving. Op het witte doek werden o.m. repro ducties van werken van Jan Steen, Frans Hals, Vermeer en Rembrandt geprojecteerd. De eerste Nederlandse kunstverza meling werd ondergebracht in het Trippenhuis te Amsterdam, nadat ko ning Lodewijk Napoleon (die heel veel kunstwerken had aangekocht) daartoe de stoot had gegeven. Het overigens zo mooie Trippenhuis bleek op de duur echter niet voor dit doel ge schikt. In 1863, een halve eeuw na de bevrijding van de Franse overheersing, werd een prijsvraag uitgeschreven voor een nieuw museumgebouw. Na veel geharrewar kreeg dr. R. J. H. Cuypers de opdracht. Welke Neder lander kent niet de architectonische schepping, die toen tot stand is geko men? Het lag in de bedoeling dat het oude Amsterdam met het toen nog in het verschiet liggende nieuwe gedeelte moest worden verbonden. Vandaar de Doelman Westra van Enschede is gepasseerd door een Blauw- Wit-speler doch een Enschede-back weet het gevaar nog te keren. Ruim veertig jaren heeft de heer L. Tigchelaar zijn beste krachten gewijd, niet alleen aan het onderwijs in Julianadorp, maar daarnaast aan het gehele gemeenschapsleven ter plaats. Hy werd reeds officieel gehuldigd ter gele genheid van zyn onderwijsjubileum en zyn pensionnering, maar men voelde het in de kring van het Julianadorper verenigingsleven als een behoefte, de heer Tigchelaar ook eens openlijk dank te brengen voor hetgeen hg op dit ter rein heeft gedaan. De heer J. Hendrikx, voorzitter van de Gemeenschap Julianadorp Vooruit, zei ons Zaterdagavond, toen het in de met vlaggetjes versierde zaal van „Prins Hendrik" pauze was, dat de meeste verdienstelijke mensen worden gehul digd, wanneer dat voor henzelf te laat is. Julianadorp hoopt, dat meester Tig chelaar nog vele jaren de gemeenschap zal kunnen dienen. De sympathie, welke men hem in „het kleine dorp" toedraagt, vond bij de aanvang van de feestavond ter ere van de heer Tigchelaar een schone tolk in een fraai bloemstuk, dat hem en zijn echtgenote bij monde van de heer Hen- derikx namens de Gemeenschap Julia nadorp Vooruit werd aangeboden. Het woord en de daad waren toen verder aan diverse schakeringen van het Julianadorper verenigingsleven. In een pittige stijl speelde de harmonie „Kunstzin" een vijftal nummers, w.o. het populaire „Hoort de muzikanten". Toen brachten enkele tonelisten van „Kunstmin" een (min of meer) toepas selijk éénactertje op de planken, waar in de toeschouwers een schoolklas werd voorgezet met een heel andere meester dan de heer Tigchelaar. Het was een niemendalletje, maar er werd luid om gelachen. Na de pauze werd o.m. een hartelijk speechje gehouden door de heer T. Speur (namens de toneel vereniging, de bridgeclub en de voet balvereniging JVC) en traden de ac cordeonclub „De Wioka's" en de zin gende zusjes Mooy met veel succes voor het voetlicht. Na een aardig proloogje startte „De Molenwiek" het programma aarzelend met het optreden van George Boer, die aan zijn nieuwe accordeon musette- klanken ontlokte. Wij kunnen ons nog steeds niet verheugen over avonden, die met accordeonmuziek beginnen. Zoiets is wel toevertrouwd aan Ted Valerio, die met show en rhythme on middellijk de stemming er in heeft. En dan Jan Schouten, die zo aardig thuis is op de piano en ditmaal genood zaakt was enkele moppen te „tappen". Moge Jan zich in het vervolg bij zijn toetsen houden. Anny Manshanden heeft andermaal ons hart gestolen. Zij zong weliswaar enkele oude succes-nummers, maar zij deed het uitstekend met een keurige voordracht. Jammer, dat haar stem zich niet leent voor de specifieke sprcek-ca baret-stijl. Wout Melis heeft zich met een Jantje van Leiden van zijn Vierdaagse-imita tie afgemaakt. De imitaties zelf moch ten er zijn, maar het begeleidend praatje zat er niet in. Beter was Melis in de schets „Bet, bed", waarin hij zich van zijn Westfriese kant toonde. Ge lukkig had „De Molenwiek" geen pro gramma's uitgegeven, waarop stond, dat de schetsen uit eigen pen kwa men. Want zowel de blinden-schets als „De vergissing" stelden ons geheugen op de proef. Laatstgenoemde schets bracht ons plotseling weer van aange zicht tot aangezicht met Jan van Ees, in vorige seizoenen de rechterhand van Toon Hermans. Het ..Molentrio" had in zoverre een Wanneer Zondag 7 October de win- terdienst van de NACO ingaat, zullen in de dienstregeling o.a. de volgende wijzigingen worden aangebracht: LUn O: Het aantal ritten op het tra ject Den Oever—Anna Paulowna is uitgebreid terwijl de zeer vroege ver binding met rit 01 (5.40 van Den Oever) op 7.05 uur is gebracht. De dienstregeling Den Oever—Anna Pau lowna ziet er thans als volgt uit: Den Oever V x7.05, +8.45 12.45, nl8.35, pl8.45. A. Paulowna A x7.45, +9,18 13.18, nl9.10, pl9.18. Trein n. Amr. V 7.58, 9.23, 13.23, xl9 27, X19.27. Trein v. Amr. A 7.57, 9.48, 13.43, W18.20, 18.55, pl9.45,21.43, o0.47. A. Paulowna V x8.05, 10.10, 13.50, W18.35, nl9.10, pl9.50, 21.55, 22.55, o0.55. Den Oever A x8.40, 10.45, 14.25, W19.10, nl9.45, p20.25, 22.30, 23.30, ol,25. (n alleen op Zaterdag, x werk dagen, Zon- en Feestdagen, p dagelijks behalve Zaterdag, o alleen in de nacht van Zondag op Maandag, doch niet op 23 en 30 December en 13 April.) DUn R: Rit R 12 (20.50 van Den Hel der) 2 wordt met 5 minuten verlaat. Hierdoor ontstaat een aansluiting te Stolpervlotbrug van lijn W (21.20 van Alkmaar, aankomst Stolpervlotbrug 21.50) op lijn R in de richting Schagen. Lyn AH: Ritten AH 7 en 8 (11.50 van Schagen en 12.50 van Den Helder) zul len alleen op Zaterdag worden gereden, evenals rit O 15 (13.50 van Anna Pau lowna naar Den Helder) zullen dage lijks, behalve Zaterdag, worden ge reden. schap stond, in kleurige Argentijnse kleding gestoken. Jack and partner werkten als vanouds. Jack alleen weet zijn nummer geen fleur te geven. Voor Ab van Leeuwen, die zich wèïïerom ontpopte als algeheel leider, was deze avond geen groot succes. De mensen in de zaal hebben na afloop de geleden schade kunnen inhalen op het Carnavalsbal, dat door Wout Melis werd geleid. De bouwplannen voor het Prof. Rusthuis Ten aanzien van de bouwplannen van een Protestants Rusthuis te Den Burg, plaats biedende aan 60 personen, vernam de Texelse Courant optimisti sche klanken: iedere dag verwacht men goedkeuring van de plannen (toe wijzing volume) en ook wat het finan ciële gedeelte betreft is men opimis- tisch gestemd. De Hervormden hebben f 70.000 toegezegd en de Doopsgezinden en Gereformeerden zullen niet achter blijven, terwijl voorts op een Rijks subsidie kan worden gerekend. Het aanvankelijk ontwerp van 50m3, op f 200.000 begroot, is nu gewijzigd in een gebouw van 75 m3, op f 300.000 be groot. Er is reeds door 28 personen om reservering van een plaats verzocht. Tot de eerste klasse van de Lagere Landbouwschool te Julianadorp zgn negentien leerlingen toegelaten. Van de eerste m.ar de tweede klasse werden bevorderd E. van der Heide en K. Hoornsman te Julianadorp, H. Berk hout te Den Helder, P. Baken, A. Paarlberg, A. Strooper en C. Vlaar te Callantsoog, J. Blaauboer, J. Bouwers, H. Brouwer, G. Daalder, C. Tijsen en J. Tijsen te Breezand, C. Lemmens, S. Vethman en D. van Wieringen te An na Paulowna, J. van der Oord te Scha gen, C. de Haan te Schagerbrug, W. Hoogland te Dirkshorn en G. Bood te Barsingerhorn. Niet bevorderd 3 leer lingen. Van de tweede klasse naar de derde klasse gingen over G. van der Heide en W. N. Lemmers te Julianadorp, J. P. Strooper, G. Zwaan en K. Prins te Callantsoog, P. J. van Dijk te Bree zand, C. Huiberts te Anna Paulowna, M. S. Heyblok te Oosterland, P. Blom, L. van Dam en J. A. Kooy te 't Zand, B. Dapper te Burgerbrug en K. Kant te Schagen. Niet bevorderd 3 leerlin gen. Van de derde naar de vierde klasse werden bevorderd: A. Bijl, C. N. van Eeten, J. N. Eriks, N. Gouwenberg, P. A. de Graaf en J. van Yperen te Ju lianadorp, P. Konijn en A. F. Zoolingen te Den Helder, J. W. Mooy en P. Paarl berg te Callantsoog, G. A. J. van den Berg te Anna Paulowna, A. P. Slijker- man te 't Zand, C. J. Baken en G. J. Mooy te Schagen, G. J. Kos en J. Wit te Sint Maartensbrug, D. Hoogland te Dirkshorn, P. Klijnsma te Winkel en D. Blaauboer te Beemster. Dit is het kunstmatig hart- en long systeem, uitvinding van de Utrecht se Hoogleraar prof. dr. Jongbloed. Door middel van deze machine is het mogelijk het hart bloedledig te maken en de patiënt met deze apparatuur verder te laten leven. Het kunstmatig hart- en long- systeem wordt op dit ogenblik ge demonstreerd op het Internatio- naa Chirurgisch Congres, dat mo menteel in de Parijse Sorbonne wordt gehouden en deze uilvinding werd daar een enorme vooruit gang genoemd in de Medische Wetenschap. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 28 Sept. '51 Aard appelen 810, slabonen 2848, Snij bonen pronk 1940 Komkommers 8 28, tomaten A 22—38, id. Bonken 12- 24, Stoksnijbonen 52—(1.14 kas), bloem kool I A 18-28, I 14-17, A 8-12, rode kool 6—12, groene koool 6—10, spruit- kool 34, spinazie 4—30, sla 2—12, poste lein 10—24 andijvie 5—10, bieten 6—9, winterpeen 5—10, waspeen 824, uieri 9—20, prei 11—14, Soepgroenten 4—9, meloen 19—59, Alicante 70—91 Fran- kenthaler 69—1.03. BROEK OP LANGEDIJK, 28 Sept. Langedgker Groentencentrale 2400 kg. aardappelen: bl. eigenh."8.50 4°' 35000 kg' rode kool: rode kool A 6.7015.40, idem B 4.40750 22000 kg. gele kool: gele kool A 5.70 —10.20, idem B 5.60—6, 13000 kg groene kool 6-7.10, 180.000 kg. witte kool 4—4.80, 10.000 kg. uien 16.80— 19.20, grove uien 16.60-19.20. nep Ün^°T22'50, 6000 kg" bieten A 7.50, 4000 kg. peen B 6.70-12.80, 7000 kg slabonen 33.50-44.80, 4560 kg. bloem kool: B-l 11.90—20.30, B-2 8—13.20. RUIM ZESTICDUIZEN& WERKLOZEN Seizoeninvloeden waren er mclijk de oorzaak van, dat in de °0rna den April, Mei en Juni van dit"880- het aantal werkloze mannen ten met ruim 29.000 en daardoor 0u 4, kwam (tegen 60.668 op 30 jUni '"2 Het werkloosheidscijfer vertoonde ter in de loop van de maand Juli ,!Ch" een stijging tot 62.056. In onze Pi.q cie gaf de werkloosheid een dalir/"1' zien. e De landbouwer te Sint Oedenrod. die onlangs enkele granaathulzen hé opgegraven, wilde deze Zaterdagavond onschadelijk maken door het slagho j je te verwijderen. Er ontstond een h vige explosie en de man moest nog d' zelfde avond, zwaar verminkt aan he( onderlijf, naar één der Eindhoven!» ziekenhuizen worden overgebracht Zijn toestand is zorgwekkend. Drié kinderen, die in de nabijheid waren liepen lichte verwondingen op. Noordhollandse reserve korpsen presenteren zich Onder grote publieke belangstelling vond Zaterdagmiddag te Hilversum een défilé plaats van manschappen van de Nationale Reserve, de Reserve-Grens bewaking en de Reserve-Rijks- en Ge meentepolitie uit geheel Noord-Holland Het défilé werd afgenomen door de luitenant-kolonel Rengeling van de Nationale Reserve, tevens garnizoens commandant van Haarlem, de overste van Geldorp van de Koninklijke Ma rechaussee, directeur der Reserve- Grensbewaking en de -majoor der Rijkspolitie De Gast. De lange stoet werd geopend door de kapel der Hilversumse politie, ter stond gevolgd door enige escadrons der Reserve-Grensbewaking, een afdeling infanterie der Nationale Reserve, ge- volgd door een volledig gemotoriseerde batterij luchtdoelartillerie van dit in stituut uit de Zaanstreek. De stoet werd gesloten door keurig marcherende for- maties van reserve Rijks- en Gemeente politie. Noord-Holland voor de radio De gewesten Kennemerland en West- Friesland mogen zich in de blijvende belangstelling van de omroepvereni gingen verheugen. De dagopening van de VPRO werd hedenmorgen verricht door dr. A. Vis, doopsgezind predikant te Beverwijk. De NCRV- zond een kort middagconcert van Cor Kee op het orgel van de Grote Kerk te Alkmaar uit. Morgen (Dinsdag) zal de burgemees ter van Berkhout, de heer P. Beemster- boer Azn., voor de AVRO-microfoon spreken over „De teelt van groente zaden in West-Friesland". Onder de titel „Dit is Uw land, Uw volk" brengt dezelfde omroep 'e avonds van 10— 10.45 uur een uitzending over de men sen en de dingen, met de muziek, waarvan men houdt in Enkhuizen. De KRO brengt Dinsdag om 4.30 uur een uitzending van het ziekenlof uit de Kapel van de St. Willibrordusstichting te Heiloo. Nieuwe troepen naar Korea Op 10 Octob -r zullen ongeveer 65 vrijwilligers per boot uit Rotterdam vertrekken, als aanvulling van het Nederlandse detachement in Korea. Zuster C. M. Koopman, die in Juli in ons land terugkwam, zal dan ook weer mee gaan. Verder zullen die dag 120 man Bel gische aflossingstroepen uit Rotter dam naar Korea vertrekken. Zaterdag zijn 44 Belgische militairen, onder wie twee officieren, per vliegtuig naar Korea gegaan. Poging om nylonmonopolie van Du Pont te breken De Amerikaanse regering stelt po gingen in het werk om het nylonmono polie van Du Pont de Nemours ie. breken. Zo hoopt een rechterlijke uit spraak te kunnen uitlokken, waarbij Du Pont gedwongen wordt zijn paten ten onder licentie aan andere maat schappijen af te staan, zodat deze van het fabricageprocede voor nylon 8e* bruik kunnen maken. Senaat halveerde Trumans belastingvoorstellen De Amerikaanse senaat heeft de door Truman voorgestelde belasting verhogingen tot iets minder dan de helft teruggebracht. Hij keurde ver hoging van de individuele inkomsten belasting, de ondernemingswinstbe lasting en de overwinstbelasting wet 5.450 millioen dollar per jaér goed, ter wijl Truman een verhoging met rond tien milliard dollar had voorgesteld. Joegoslavië zal Triest niet aan Italië afstaan Edward Kardelj, de Joegoslavische minister van buitenlandse zaken, heeft in de nationale vergadering te kennen gegeven, dat zijn regering een oplos sing van het vraagstuk Triest, die de terugave van de Joegoslavische zone van het vrije ebied aan Italië zou be helzen, nimmer zou aanvaarden. Jf Brand in Rotterdam na bij"8 een etmaal bedwongen Na twee-en-twintig uur blussen, de Rotterdamse brandweer er Zater dagmorgen om half tien in geslaagd d zware brand in het Keilepand van Thomsen's havenbedrijf te Rotterdam meester te worden. Het nablussing werk vorderde veel tijd.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2