Alleen de A-heren opgewassen tegen de Spaarnestad-bewoners Houd! ZatermiiMaj October vrij De Schermer Dansers WOLLEN JAPONSTOF 4.95 Wij nodigen U uit DAMES-, HEREN- en KINDERKLEDING en MODES Nieuws uit Wieringen Van toverlantaarn tot televisie Van onder de toren SIEDENONIMOEKNG HAARLEM-DEN HELDER In de laatste minuut vervloog een illusie Dames leden de kleinst mogelijke nederlaag De Stoffenhaven PREDIKBEURTEN tot een bezoek aan onze nieuwe SHOW-ROOM Koningstraat 48 (voorheen Sierkunst) waar wij moderne meubelen, gordijnstoffen, kleinmeubelen etc. exposeren. Fa. T. C. GOVERS Marine-officieren beëdigd te Hilversum De volleybalcompetitie Viervoetige kampioenen Herfsttentoonstelling in het Museum Den Helder Oud-Katholieke kerkdienst in de Engelse taal? HCSC 1 naar Enkhuizen Uitvoering „Trernolando" Tussen Haaks en Kuifje EEN BUK Speciaalhuis KLEDING Au Bon Marché P. V. d. MADEN Urk Dierenasyl officieel geopend Man gedood door heistelling Petten Bekroningen in Schagen Humanistische gemeenschap volgende week weer bijeen Pionierswerk van de heer Albertus de Haan, nu 40 jaar geleden In 1933 opening de Cinema van 't Zand Fraaie tentoonstelling Julianadorp Afscheid mej. Van Mansum Anna Paulowna DE HELDERSE COURANT presenteert: ter gelegenheid van de Winkel-actie in oud-Westfriese klederdracht Deze kleurige, fleurige, vrolijke groep, brengt een groot aantal oude volksdansen Dit feest meet U meemaken! Nadere mededelingen volgen! Eremetaal voor vee te Schagen Callantsoog VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 reItCrrumC hehhen f* Va" hct Krcl^ehuis te Haarlem als sport- I teirénstanders 1 llctal Helderse basketballplocgen gisteravond gefungeerd als tegenstanders van vertegenwoordigende Haarlemse teams. De Helderse dames en heren konden hun ogen haast niet geloven, toen zü de prachtige zaal betraden waarin twee velden van maximale afmetingen zün afgezet. Het ligt voor de hand dat de basketballers in de Bloemenstad dolblü zün met deze bü- gonder geschikte gelegenheid, die ongetwüfeld het zijne zal bijdragen tot ver betering van het spelpeil, dat nu reeds waardering vond. Ónder hen die de afdeling Haarlem met hun (dure) aanwinst feliciteerden was ook mevrouw A. Pompert-Krünen, die namens de Helderse Basketball Organisatie een boeket bloemen aanbood. Het verloop van de avond is voor vele van de talrijke toeschouwers wel licht een weinig teleurstellend geweest. Men had namelijk bepaald, dat de A- ploegen van de beide steden elkaar eerst zouden ontmoeten. Na die ener verende strijd was het de dames en de heren b-ploegen niet meer mogelijk de aandacht geboeid te houden. Om het programma aantrekkelijker te maken had men de eerste heren-wedstrijd be ter tot later op de avond kunnen be waren. De ontmoeting tussen de A-ploegen is een ware krachtmeting geworden. Het Helderse team, onder aanvoering van Perels, liep wat stroef van stapel. Veel enthousiaster gingen hun tegenstanders te werk, en nadat Huitinga middels een strafworp Den Helder de leiding had gegeven, waren de Spaarnestad-bewo ners tot de rust dan ook sterker. De Haarlemmers behielden een k'eine voorsprong, die onze stadgenoten ech ter in het geheel niet imponeerde. Verdediging. Er werd stevig tegenstand geboden, maar er ontbrak iets aan de wijze van spelen. Vooral het dekkingssysteem deed het niet best, hetgeen zijn oor zaak vond in verwaarlozing van de Haarlemse buitenspelers of naar de hoeken gelopen spelers, die voortdu rend vrij spel hadden. En dan de snel heid, en het terugkomen in de verde diging. Daaraan mankeerde wel het één en ander. Toen de tweede helft begon hadden de gastheren een 1815 voor sprong. Sindsdien ging het beter bij onze stadgenoten. De stand werd gelijk gemaakt en vervolgens namen beide ploegen om beurten de leiding. Drie minuten vóór het einde werd aange kondigd, dat Den Helder met 33—31 vorstond. De overwinning zou een feit zijn geworden, wanneer het zoge naamde „bevriezingssysteem" goed was toegepast. Doch dat bleek moeilijk. Men trachtte toch te doelen in plaats van rustig over te spelen. Eén der Haarlemmers miste een opgelegde kans, maar in de laatste minuut scoorde een clubgenoot alsnog, zodat de wedstrijd eindigde in een 33—33 gelijk spel. Huitinga scoorde voor Den Helder viermaal en benutte voorts twee straf - worpen, zodat hij tien punten vergaar de. Esser, die dikwijls uitstekend com bineerde met Huitinga, scoorde drie- in div. kleuren 140 breed SPOORSTRAAT 49 ^(Advertentie, Ing. Med.) ZONDAG 7 OCTOBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat, 10 uur ds. Borg hard t, 19 uur de heer Wanders, Huis duinen, 19 uur ds. Rasch. Gere kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 1045 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen. - Rehobothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming. Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewgen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst Geref. kerk (art. 31), Weststraat. 8.45 en 17 uur ds. E. Tollenaar. Baptis ten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondags school, 16 uur ds. C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwenvereniging, Janzenstr. 34 Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Vrije Evang. gem., Hoogstraat, 10 en 17.30 uur evang. Rijswijk van Zwijndrecht, 12 uur Zon dagsschool; Vrijdag 20 uur bijbelle zing. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststr., 10 30 en 17 uur dienst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en19.30 uur samen komst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool: Woensdag 20 uur bijbellezing; Donder dag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 u. openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond; Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligingssamen komst, 19 uur openluchtsamenkomst -Spoorstraat, 20 uur verlossingssamen komst. JXJLIANADORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds. ri. J. Rommel. Gcief. kerk 9 30 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Swen. - „Bethel", 10 en 19.30 uur de heer Sanders; 14.15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisieskrans; Woens dag 19.30 uur bidstond. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem., 10 uur ds. H. J. Trommel. maal, evenals Schekkerman, die een juweeltje op zijn naam bracht. De Haarlemse speler Jonker hield het re cord met twaalf punten. Hij miste even wel drie strafworpen. Techniek De B-heren uit Den Helder lieten het er bij zitten. Zij schoten te kort in techniek, en, zij het in mindere mate, in snelheid. Aanvoerder Enklaar scoor de zelf niet, maar hij toonde zich een prima spelverdeler. Met de rust was de achterstand 163; het einde kwam met een 2911 nederlaag. Van der Maas v/as topscorer voor Den Helder B met drie maal „gewoon" roos en drie straf worpen. De beide overige punten kwa men van Van Trierum. De belangrijk ste tekortkoming in de Helderse ploeg was een ver doorgevoerd chauvinisme bij het pogen tot doelen. Ook de Helderse dames moesten het onderspit delven. Aanvankelijk had het er alle schijn van, dat het voor hen een debacle zou worden. De Haarlem se meisjes waren wat doorkneder, wat pittiger, en dat deed de balans in hun voordeel doorslaan. Maar naarmate de strijd vorderde kwamen de Nieuwedie- per meisjes er beter in. Het resultaat van hun onvermoeide zwoegen was een 2625 nederlaag. Dit eervolle resultaat werd behaald door de dames Pompert, Oly, Wolf, Schutte, Rep, Riedema, Thur- kow, Molenaar en Snoey. De gehele „stedenontmoeting" mocht geslaagd worden genoemd, al boekten de Haarlemse dames en heren samen, dus een 51 overwinning. Moderne Woninginrichting Koningstraat 44 46-48 (Advertentie, Ing. Med.) Gistermiddag zijn met het gebruike- kelijke ceremonieel in het marine- opeidingskamp Hilversum 28 marine officieren beëdigd. Het zijn de adel borsten Koninklijk^ Marine reserve: H. R. Bredero, J. M. Groeneveld, C. A. van Haastrecht, C. de Hart, P. B. Hib- ma, D. Jongeneel, C. de Rijk, Tj. B. Veninga, J. van den Hoek, F. H. A. Zegers, de luitenant ter zee 3e klasse voor electrotechnische diensten ir. J. Vermeulen, de luitenants ter zee 3e klasse arts: W. van Ballegouijen de Jong. L. Bos, J. A. M. Bron, P. B. V. Quartero, de luitenants ter zee 3e klasse tandarts: F. Mahler, N. P. M. Nielen, V. van Dam, de luitenants ter zee voor vakdiensten: J. Hubregtsen, A. Jansen, H. Koning, K. J. Mallee, Th. van der Molen, J. H. Roozendaal, L. de Vos, J. Wiskerke, S. Schraa en de adelborst voor vakdiensten L. G. A. J. van Leeu wen. De commandant van het kamp, kolo nel J. J. Hogendoorn, hield een toe spraak, waarna een parade van de vol tallig aangetreden kampbemanning de plechtigheid besloot. In de eerste klasse van de volleybal competitie werdén Woensdagavond de volgende uitslagen genoteerd: Adel borsten 1Adelborsten 2 715, 1513, 12—15; WSOW—Zeemacht 15—13. 12— 15, 155. In de tweede klasse: Open bare Werken—HKV 2 15—9, 13—15, 15 —5; RGO—Gem. O. 5—15, 8—15. In de derde klasse A: HMCMarmag 156. 1511. In de derde klasse B: Fiscus 2 HCSC 3 15—7, 15—4. In de eerste klasse staan nu Adel borsten 2 en WSOV met elk twee ge wonnen partijen aan de kop. Daar naast is ook HAV, met nog pas één gespeelde wedstrijd, ongeslagen. Door de nederlaag van Adelborsten 1 wordt het moeilijk, een voorspelling voor de rest van het seizoen te maken, temeer daar Oranje-Blauw dusdanig verzwakt is, dat het geen rol van betekenis tneer kan spelen. In de tweede klasse zijn Gem. O., HCSC en WSOV 2 nog ongeslagen; eerstgenoemde ploeg zelfs na twee wedstrijden. Een aardige prestatie voor deze pas-gepromoveerde ploeg.De beide afdelingen van de derde klasse bevatten vele nieuwe ploegen, zodat over de krachtsverhoudingen niets positiefs te zeggen valt. De fa. G. Leegwater uit de Spoor straat heeft gisteren met een inzending paarden op de Herfsttentoonstelling te Schagen twee prijzen verworven, t.w. een eerste prijs en de kampioensprijs over alle paarden. De heer J. N. Goes uit de Keizerstraat had tien paarden ingezonden, waarvan er drie in aan merking kwamen voor een eerste prijs. Een slachtos van de fa. Schrieken uit de Sluisdijkstraat werd eveneens be kroond met een eerste prijs. De vol gende week zullen de kampioenen hun dure plicht tegenover de gemeenschap vervullen. In het Natuurhistorisch Museum aan de Eerste Vroonstraat wordt in het ko mende weekend een z.g. „Herfsttentoon stelling" van vruchten, paddenstoelen enz. gehouden. De opening is morgen avond om zeven uur. Op Zondagmiddag heeft het publiek toegang van drie uur tot hall zes. 0 In de maandelijkse bijeenkomst van de British Women's Club heeft pastoor Wijker van de Oud-Katholieke kerk een causerie gehouden over de geschie denis van de Oud-Katholieke kerk in Nederland en over de verhouding met de Anglicaanse kerk (de „Church of England"). In de laatste decennia is er een nauwe samenwerking tussen beide kerken. De pastoor sprak als zijn over tuiging uit, dat de Anglicaanse leden van de British Women's Club zich tn geestelijk opzicht zeker thuis zullen ge voelen in de Oud-Katholieke kerk van Den Helder. Pastoor Wijker deed ten slotte mededeling van het voornemen, op of omstreeks Kerstmis een dienst in de Engelse taal te houden. Het eerste elftal van HCSC, dat met acht punten uit vier wedstrijden de leiding heeft in de eerste klasse der Zaterdagmiddagcompetitie, staat mor gen voor een moeilijke taak. Het moet in Enkhuizen spelen tegen Dindua 2, dat op eigen terrein altijd moeilijk is te verslaan. Het aanvangsuur van de wedstrijd is vervroegd, zodat de deel nemers reeds om twee uur moeten ver trekken. Het vierde elftal gaat naar Medemblik om DEK 2 partij te geven. Het derde elftal blijft thuis en opt- vangt om kwart over vier Breezand Boys 1. De junioren spelen om half drie tegen HRC d. Het onder leiding van de heer J. Ge luk staande mandoline-orkest „Trerno lando" geeft Zaterdagavond een open bare uitvoering in „Formosa". Het pro gramma vermeldt, behalve het optre den van het orkest, de uitvoering van een pizzicato van Delibes voor mando line en gitaar, declamatie door mej. P. Rezelman, accordeonsoli van Piet Wijnsbergen en bijdragen van „De Rio's" onder leiding van J. van Velzen. De dansmuziek na afloop wordt ge speeld door het orkestje „De Geuzen". De Urker botter UK 140. die op zee met motorpech te kampen had, is gisteravond binnengebracht door de HD 47. Het is morgen hoog water om 10,50 en 23,05 uur en laag water om 5 en 17,10 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.6 graden Celsius. in onze etalages overtuigt U van de aparte sortering in Tel. 2723 Spoorstraat 105 (Advertentie, Ing. Med.> Onder grote belangstelling had de opening plaats van het nieuwe dieren asyl, bij welke gelegenheid is gespro ken door voorzitter A. Ras, die tevens de rede voorlas die de wegens ver hindering afwezige heer J. Kramer voornemens was te houden, verder door secretaris H. Gnodde, ds. Hom burg, Geref. predikant, ds. Lasschuit, voorganger van de Herv. Gemeente en door de Chr. Geref. evangelist Visser. Gisteren is een te Vollenhove opge richte heistelling van de fa. Blok, aan nemersbedrijf uit Rotterdam, in elkaar gezakt. Een deel van de stelling is ge broken. De 26-jarige ongehuwde arbei der A. Loosman uit Urk, werd op slag gedood. 80-JARIG BESTAAN GEREF. JEUGDWERK In de Ger. Noorderkerk werd een bij eenkomst gehouden, waarin de oprich ting van de Ger. Jongelingsvereniging „De jonge Samuel" in 1871 en daarmede het 80-jarig bestaan van het gehele Gereformeerde Jeugdwerk werd her dacht. URK, 4 Oct. '51. Door 30 vaartui gen werd aangevoerd: 1625 pond lijnaal, f 1.06f 1.15; 196 pond snoekbaars, f 0.66f 0.69; 36 pond rode baars, f 0.64 f 0.67; 484 pond voorn, f 0.07f 0.08 en 43 pond blei f 0.05f 0.06 p. pond. UITSLAG VAN DB BRIDGEDRIVE De uitslag van de Woensdag gehouden onderlinge bridgedrive was als volgt: W. BoontjesJ. Vriesman 34 pnt; T. Water torJ. Geense 31 pnt; J. P. Geensen M. Boerse 31 pnt; mevr. De Kuiper—-J. Eriks 31 pnt; C. VriesmanA. van der Vlies 28 pnt; familie Rademaker 25 pnt. Tijdens de najaarstentoonstelling te Schagen werd in de rubriek slacht- paarden (koudbloed met hoogstens twee brede tanden) een door de heer J. Slikker ingezonden dier bekroond. In dezelfde rubriek (warmbloed met meer dan twee brede tanden) werd een paard van de heer Nic. Goes on derscheiden. De heer Goes kreeg twee bekroningen in de rubriek slachtpaar- den, koudbloed, met meer dan twee brede tanden. In de tuinzaal van hotel Bellevue wordt op Zondagmorgen 14 October om half elf de eerste bezinningsbijeen komst van de Humanistische gemeen schap in het nieuwe seizoen gehouden. Als sprekjr treedt op dr. O. Noorden bos, met als onderwerp: „P. L. Tak en zijn kroniek". STJRSéANCE VAN BETALING VERLEEND Aan de vennootschap onder firma Wed. M. de Vries en Zn., aannemings bedrijf alhier, met de vennoten M. de Vries, aannemer en Joh. M. Dekker, aanneemster, is voorlopig surséance van betaling verleend. Bewindvoerder is mr. W. C. A. Buers te Schagen. Dat de techniek met rasse schreden voorwaarts blüft gaan, bleek ons zeer duidelijk toen wü in de foyer van Ci nema de Haan televisiebeelden op het scherm zagen. Wieringen, 119 km ver- wüderd van de plaats van uitzending, heeft ongetwijfeld eenzelfde beeld ge zien als de toeschouwers die b.v. 70 km van Bussum waren. Het is thans veertig jaar geleden dat Wieringen, toen nog een eiland in de Zuiderzee kennnis maakte met de projectie van beelden op een wit doek. Het was de heer Albertus de Haan, die met jeugdig enthousiasme voor de jeugd lantaarnplaatjes met de toverlantaarn vertoonde. Het publiek bestond uit schoolvriendjes, die tegen betaling van één cent entrée kregen tot een pakhuis achter Hotel de Haan. Met verbazing werden de plaatjes gevolgd en het vertoonde korte filmpje vormde voor de jeugd toen wekenlang het ge sprek van de dag. Veertig jaar gele den. In 1920 werd in Hotel De Haan in aanwezigheid van vele inwoners en dijkwerkers de eerste stomme film ver toond. Stampvol was bij die gelegen heid het kleine zaaltje, dat in een blauwe tabakslucht was gevuld. Een De tentoonstelling van de afdeling van de Bond voor Plattelandsvrouwen is Uit stekend geslaagd. Niet alleen de bloemen die door de dames zelf verzorgd waren, boden een fraaie aanblik, evenzeer was dat het geval met de vele fraaie hand werken. Er waren handwerken in de meest uitgebreide zin des woords, zoals spreien, tassen, kussens, wolwerk, lakens, slopen, frivolité, kleden en wat al niet meer. Ook de stand van de heer Huib Kooij, die met zijn personeel de dames de gehele dag de behulpzame hand heeft geboden, trok veel belangstelling. De heer Muntje- werf beoordeelde welke dames met hun bloemen een prijs hadden verdiend. De attracties mochten zich in een druk be zoek Nverheugen. Mevr.' Jimmtnk sloot de uitstekend ge slaagde tentoonstelling met woorden van dank aan allen die hebben meegewerkt, in het bijzonder aan de heer Kooij. Moge het succes een stimulans zijn om volgend jaar weer op dezelfde voet door te gaan. HET LAG OP DE STRAAT Er is gevonden een dameshalsdoek, ter wijl als verloren werd opgegeven een dub bele paarlen halsketting. Inlichtingen wor den verstrekt of ingewacht bij de rijks politie te 't Zand. Tot tijdelijk onderwijzeres aan school 1 te Julianadorp is mej. A. Ma- rinus uit Den Helder aangesteld. Deze benoeming was nodig door de over plaatsing van mej. D. van Mansum naar school 10 in Den Helder. Van laatstgenoemde, die 23 jaar aan school 1 verbonden is geweest, is op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen. Zo wel door de voorzitter der oudercom missie, de heer D. Visser, als door het hoofd, de heer Kaptein, werd mej. Van Mansum op zeer waarderende toon toegesproken. Van beiden kon zij ter herinnering een boek in ontvangst nemen. DAMCLUB „EXCELSIOR" Uitslagen van gespeelde partijen; le klasse: Sj. v. d. WalTj. Wiersma 0—2; W. WeijersL. J. Schouten Lz. 20, H. VeenstraJ. A. van Vliet 11. 2e Klasse: A. Schouten Az.C. Leijn se 11, L. J. Schouten Az.J. Kapi tein 20, J. SchoutenL. J. Schouten Pz. 20, F. TielensL. J. van Leeuwen 1—1. aantal knapen maakte toen deel uit (Advertentie, Ing. Med.) van het bioscooporkestje, waarin de viool een der voornaamste instrumen ten was. Een jaar later presenteerde de heer De Haan bruikbare radio-ont vangst. De inwoners van het eiland werd weinig gelegenheid gelaten te be komen van deze nieuwigheden, want reeds in 1929 diende de geluidsfilm zich aan. Opnieuw een hoogtepunt voor de bevolking. De opening van de cinema Op de duur bleek de kleine achter zaal van het hotel te klein om alle toe schouwers waaronder veel polder jongens te kunnen herbergen. Naar een andere mogelijkheid werd uitge zien. Tijdens de Wieringer kermis van 1933 werd de bioscoop geopend. Voor 'de eerste voorstelling moesten velen worden teleurgesteld. Groot en klein maakten zich op om een film te zien in een echte bioscoop, zoals men die tot dusverre alleen uit de steden kende. En nu is daar de televisie. Het nieuw- tpe werd op. Wieringen „gepresenteerd" door de heren Bosker en Albertus de Haan, twee actieve radiohandelaren, die reeds geruime tijd in het bezit van een dergelijk toestel waren. Helder kwamen de beelden bij de eerste officiële uit zending door, hoewel soms niet geheel vrij van storing. Later won de ont vangst nog aan kwaliteit en toen was het programma voortreffelijk te volgen. Teun nipte even aan zijn glaasje met het, gebaar van een kenner en sprak; „Wat er nou aan bet handje is, weet ik niet. Eerst vliegtuigen laag boven het water, toen motorboten van de Marine op het Meer en daarna neusden hier autoriteiten van de Marine rond". De kastelein wierp een alwetende blik naar de spreker, spoelde een bier glas en antwoordde: ,JWoord-sleeën hadden ze bij zich. Ik hoorde net van Jan de Lurker, dat ze op het strandje van Vos waren en ook op Lutjeland bij Bosker". Een juist binnen gekomen bezoeker wist beter: „Weten jelui het dan niet? Ze willen een basis maken voor water, vliegtuigen. De Mok op Texel is geen ideale plaats, maar 't Amstelmeer wel. De strategische ligging is prima. Wei nig golfslag of stroming en ruimte in overvloed". „Nou", zei Teun, „dat is niet onmoge lijk, wat moesten die hoge pieten er adrs bij doen". „Ze kunnen van mijn kommen", meen de de kastelein, „allicht dat er één bij is, die een borreltje lust en dan zit ik in de buurt". De nieuwe bezoeker, een cola-man, een goede toekomst voor Wester- lanrk „Kazerne's, gebouwen, woningen voor officieren etc., auto's en repara tie-inrichtingen, hangars, daar kun je allemaal wel op rekenen". „En dan bredere wegen", zei Teun, die een baatje heeft hij een beton- maatschappij. De kastelein glimlachte ■■"ed en zei iets wat nooit gebeurde: „Mannen, we nemen er nog ééntje. Ik tracteer. Op de'nieuwe basis". Thuis werd het nieuws aan tafel verteld: „Er komt een vliegbasis op Lutje". En de vrouwen zorgden voor verdere verspeiding van het „nieuw tje". Toen de kastelein de volgende dag de krant opensloeg, wist hij waarmede de ongewone dingen verband hielden. Er stond n.l. een foto in van de lan ding van Z.K.H. Prins Bernhard met een watervliegtuig op het Amstelmeer. „Nou, misschien komt er evengoed een ^basis", zei hij later tegen zijn vrouIB, toen die hem hartelijk uit- lachte. BERNARD. Een door Blom's slagerij te Hippoly- tushoef ingezonden koe werd tüdens de tentoonstelling te Schagen uit i uim honderd dieren In de groep vet weidevee uitgeropen als kampioene. Blom's slagerij verwierf nog twee eer ste prijzen. In de groep slachtpaarden won de heer Jn. Poppen te Den Oever een eer ste prijs. ZEVEN PACHTERSWONINGEN WORDEN HERBOUWD De rentmeester van de Domeinen heeft het herbouwen van zeven pach terswoningen in de Wieringermeer voor ƒ120.980,opgedragen aan de heer H. Lout te.Hippolytushoef. TONEEL VOOR OUD-REDDERS Uitgaande van de oud-reddersvereni ging „Moed, volharding en zelfopoffe ring" te Den Helder zal door personeels leden van de Helderse gasfabriek Za terdag in café Vriesman een uitvoering worden gegeven van het toneelspel „Stormeiand". De toegang is vrij en de oud-redders verwachten dan ook tal rijke bezoekers. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maartje Antje, d. v. C. Paarlberg en Aritje Dekker. Ingekomen: Hendrifeus A. Hooge- veen, Langevliet 15. Vertrokken: Nic. W. Dekker naar Harenkarspel, Waarland D 34- Wed. Geertruida C. Vries-Vis naar Zij- pe, F 100; C. Swart en gezin naar Am sterdam, Pretoriusstraat 94 III; Evert P. van Barneveld naar Australië; Adria- nus de Blaauw naar Zandvoort, Gene- «tetstraat 9. t

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3