Televisie-baby een week oud... Mandolineclubs O.K.K. en Oost Wieringen gaven goede gezamenlijke uitvoering Callantsoger oud-redders genoten van goed spel van Helderse gasmensen Prijswinnaars op de tentoonstelling van plattelandsvrouwen in 't Zand in winkelactie groot den helder Na Tuindorp is de binnenstad aan de beurt voor een premie-uitdeling Comedie Vogel vlieg de wereld in voldeed Ziii Geen voorrang verleend op smalle brug 'ipe Onderscheidingen uitgereikt Burgerlijke Stand Julianadorp Van de Plattelandsvrouwen JVC boekte de volle winst Petten Weinig succesvolle dag voor sportief Petten Paard op hol Voetballers haalden alle punten binnen Weinig animo voor arbeidersavondschool Morgenavond acht uur in de Keizerstraat Ons postduivennieuws Geesteszieke ontslagen van rechtsvervolging De competitie voor de tafel tennissers Plaatselijke prijzencommis- sie houdt weer zitting Uit het zakenleven Breezand Paarden sloegen op hol Koegras „Advendo" luisterde naar ds. Tromp Postzegelruilbeurs Het lag voor het grijpen WOENSDAG 10 OCTOBER 1931 De najaarsuitvoering van de mando lineclub „Oefening Kweekt Kunst", die Zaterdagavond in „Concordia" te Hip- politushoef plaats had, is in vele op. zichten geslaagd. De medewerking van de zustervereniging „Oost-Wieringen" heeft er toe bijgedragen, dat een hoog muzikaal peil kon worden bereikt. De goede directie van de heer P. Jongkind waarborgde mede een zuiver en ne. heerst spel van het ongeveer vijftig le den tellend ensemble. Een gevarieerd en goed gekozen pro gramma dat naast drie composities van Joh. B. Kok, .de „Vineta Klokken" van Lindsay alsmede de mars „IJzer en Staalbevatte, werd vlot afgewerkt. In het bijzonder zij de uitvoering van Vineta klokken geprezen. Het tempo in de marsen liet weinig te wensen over. Het samenspel door een ieder gewaar deerd, werd een verdiend applaus deel achtig. De samenwerking met de nan- dolinevereniging „Oost-Wieringen" be tekent weer een verenigingsband m het Wieringer culturele leven, dat navol ging verdient. Na de pauze werd de comedie „Vo gel vlieg de wereld in" van Wearsley opgevoerd. De humor in het stuk „Vogel vlieg de wereld in" was wel goed en zeker niet laag bij de grond of gezocht. Onder tonelisten maakte vooral de heer Joop Visser een Keurig debuut in de rol van de sproetige kan toorbediende George Harris. Bewonde ring hebben we ook gehad voor het keurige spel van mej. Gré Boon als Myra Hapgood, mevr. Blom-Blaauooer. terwijl mevr. Hovius-v. d. Broek wel eens te trots de rol van mevr. -lap- good vertolkte. De herenrollen werden goed en met overgave gespeeld. De heer S. Duijnker als Arfhur Hapgood had waarschijnlijk de rol nog oeter kunnen doen uitkomen. De heer J. Ras als Ted, de jongste zoon, hadden we gaarne iets levendiger en energieker willen zien. Het goede spel van de be ren Js. Bosker (tevens regisseur) en Jo Takes hebben weer mogen bewijzen, dat zij geroutineerde krachten op de planken zijn. Ook de rol van Dandy Westmore, welke door mej. Rie Lont keurig werd vertolkt, voldeed goed. Het gezamenlijke mandoline-orkes „O.K.K." en „Oost-Wieringen" 'uilen op 20 October in zaal Wiron te Den Oever weer een uitvoering verzorgen onder directie van de heer Jac. Bak ker van de vereniging „Oost-Wierin gen". door een tractor overreden Tijdens pogingen de motor van een tractor aan te slaan geraakte de heer C. Wigbout Jzn te Hippolytushoef, op de boerderij van de heer H. v. d. Giever. aan de Sehelpenbolweg te Slootdc-p onder het voertuig, toen dit plotseling voorwaarts reed. Het achterwiel gin geheel over hem heen. Dr. Kok consta teerde een kneuzing in de borstkas. Schagen Den Helder Wierineen Voor de Meervoudige Kamer Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar stond gistermiddag terecht de aardappelselectcur J. D. uit Hippoly tushoef aan wie ten laste was gelegd, dat hij op 6 Februari 1951 in het duister van de vroege morgen met zijn auto zonder voorrang te verlenen over een smalle brug in Noordscharwoude was gereden, waardoor hij een aanrij ding had veroorzaakt met een uit de tegenovergestelderichting komende auto. Bovendien was gebleken dat de auto van J. D. in het bezit was van een wit licht uitstralend achterlicht en oven eens van stoplichten en richtingaanwij zers die niet overeenkomstig de voor schriften waren. Nadat verschillende getuigen waren gehoord, onder anderen de chauffeur van de tegenligger, zei de officier van justitie, mr. A. W. Holstaiin in zijn requisitoir, dat de snelheid, waarmee de auto, welke voorrang had, de brug was opgereden, rijkelijk hoog was geweest, maar hij was niettemin van oordeel, dat D. de hoofdschuldige was. De officier eiste voor het niet verlenen van voorrang een boete van tien gulden subs. vijf dagen en voor de drie overige tenlasteleggingen aan gaande de uitrusting van de auto drie maal vijf gulden of vijf dagen. De uit spraak volgt op Dinsdag 23 October. De burgemeester dezer gemeente heeft op verzoek van de minister van oorlog aan tien personen, die militaire dienst in Indonesia hebben vervuld en actief aan de strijd hebben deelgeno men, het ereteken voor orde en vrede uitgereikt ten raadhuize te Schager- brug, t.w. aan F. Baas te Burgerbrug en J. Biersteker te St. Maartensbrug (beiden met twee gespen), A. J. Deute- kom te 't Zand, G. Hooyenga te Petten. H. Vriesman te Petten. T. Watertor te Burgervlotbrug en S. P. de Wit te Stolpervlotbrug (alleen met drie ges pen), C. J. van Beusekom te 't Zand, E. H. Meijer te 't Buurtje en C. Tols- ma te St. Maartenvlotbrug alleen met vier gespen (voor elk jaar actieve dienst in de tropen 1 gesp.) Geboren: Adrianus Cornelis Maria, d. v. Helenius Dignum en Johanna Pa ter. Overleden: Jan Dalenberg, 76 jaar, ongehuwd. Binnenkort zal in Alkmaar de ge westelijke vergadering van de Platte landsvrouwen worden gehouden. De afdeling Julianadorp heeft daarheen af gevaardigd de dames Kaptein en Smit- Crum. In de laatste ledenvergadering, waarin dit werd besloten, heeft mej. De Vries gesproken over de schrijver De Sinclair (pseudoniem van de heer Van Veen, dus niet de Engelse auteur Sinclair), van wie zij een boeiend ver haal voorlas. Voor de afdeling Juliana dorp zal in November een demonstratie middag worden gegeven door de Persil- fabrieken. Verafwonende leden zullen per autobus worden afgehaald. JVC begon Zondag de wedstrijd te gen Zeemacht met de wind in de rug. Bij een der vele JVC-aanvallen schoot de spil van Zeemacht onhoudbaar in eigen doel. Even later werd het 2—0. en vlak voor de rust bracht P. Hoornsman de stand met een harde schuiver op 3—0. Ook in de tweede helft hadden de Ju- lianadorpers het beste van het spel. Het einde kwam dan ook met een 6-0 over winning. JVC 2 won de uitwedstrijd tegen Hel der 5 met 1—0. JVC a zegevierde met niet minder dan 140 over HRC f. Breezand Boys b ten slotte was niet op gewassen tegen de JVC-junioren, die een g2 overwinning boekten. De JHC-dames verloren de handbal- wedstrijd tegen Gita in Haarlem met 3—2. Het was een spannende ontmoe ting, waarvan de uitslag even goed an dersom had kunnen zijn. JHC a won vrij gemakkelijk met 5—0 van DES a. Aan de serie opeenvolgende over winningen van de voetballers en hand- balsters van Petten is door de bewoners (en bewoonsters) van het nieuwe land een einde gemaakt. Pettens eerste elf tal liep gedurende de gehele wedstrijd tegen Flevo naar de vorm te zoeken. De achterhoede van de thuisclub, an ders zeker niet het minst sterke deel van de ploeg, was ditmaal ook slecht op dreef en uit één van de vele keren, dat er niet snel genoeg werd ingegre pen, wist de snelle midvoor der gasten, Bouma, van dichtbij doelman Raven te passeren. Dit gebeurde al vóór de rust. De thuisclub kwam wel enkele malen tot goede aanvallen, maar de afwerking liet vrijwel alles te wensen over. Na de pauze veranderde het spel- beeld niet en omdat de gasten al even min tot behoorlijk voetbal kwamen, was er voor de toeschouwers weinig te genieten. Tegen het einde werd het een nogal rommelige vertoning en ten slotte was men blij, dat de goed leidende scheidsrechter het einde floot. Flevo had verdiend gewonnen. Petten 2 wist als enige de punten thuis te houden door het sterk geachte DTS 3 met 51 te kloppen. Deze wed strijd was het aanschouwen ten volle waard. Reeds spoedig stond Petten door goede doelpunten van Jan de Graaf met 31 voor. Na de pauze brachten Wey- gertse en De Waard de stand op 51. De adspiranten konden het ook deze keer niet bolwerken en gingen met 60 ten onder tegen Nieuwe Niedorp. Op een enkele uitzondering na waren de jeugdige Petteners wel wat erg klein in vergelijking tot de tegenstanders en daarmee zijn al die nederlagen in suc cessie wel verklaard. De handbalsters speelden een span nende strijd tegen Vlug en Vaardig uit de Wieringermeer. De bezoeksters won nen ten slotte verdiend omdat zij in de aanval over enkele uitstekende krach ten beschikten, die drie treffers kon den plaatsen. Voor de thuisclub doel puntten de gezusters Quak. Vrijdag zal mej. Ger Voorsteegh uit Den Haag in het eerste televi sieprogramma van de NCRV optre den in het onderdeel „Vraagge sprekken" in het actualiteiten programma, waarin zij verschil lende personen zal interviewen. Mej. Versteegh kwam gedurende een verblijf van ï'/t jaar in de Ver. Staten reeds enige malen voor de televisie-camera. Mej. Ver steegh met een pop die zij uit Amerika meebracht Enkele oud-redders en vele andere Callantsogers hebben ten zeerste geno ten van de uitvoering die door perso neelsleden van de Helderse gasfabriek in zaal Vriesman werd gegeven. Het stuk paste geheel in het kader van deze avond. Het was namelijk de bedoeling propaganda te maken voor de oud- reddersvereniging „Moed, volharding en zelfopoffering", waaronder ook Cal- lantsoog ressorteert. Vuurtorenwachter Dekker, die op Stormeiland woont, heeft reeds twee zoons op zee verloren, terwijl hun der de zoon het zich als plicht stelt, in noodweer uit te varen om schipbreuke lingen te redden. Deze zoon, die zwaar lijdt onder de dood van zijn eerste vrouw, hertrouwt ten slotte met Chris- tien. Hun huwelijk wordt bemoeilijkt doordat Christien een afkeer van de zee heeft. Een aangenomen zoon van de familie, Arie, wil niet op zee, maar wordt vliegenier, waarover hij heftige verwijten te horen krijgt van de zoon Jan. Bij elke gelegenheid beledigt Jan hem en ten slotte wordt de verwijde ring tussen hen beiden zo groot, dat Arie het huis waarin hij zoveel jaren liefderijk is opgenomen, verlaat. Dan komt echter het moment, waar. op Arie in een vliegtuig verbinding tot stand brengt tussen een in nood verke rend schip e:i de reddingboot, waarin Jan zich bevindt. Het vliegtuig zelf verongelukt echter en ten slotte brengt Jan zijn pleegbroer in half bewuste loze toestand in zijn woning terug. Dan bekent hij zijn ongelijk Arie is geen lafaard, maar evenzeer een held als de redders die op zee hun plicht doen. Er is van dit stuk door de mensen uit Den Helder een goede vertolking gegeven. Er werd zeer behoorlijk ge speeld. Veel waardering hebben we voor al voor Christien, die als invalster in de tijd van drie dagen deze lang niet gemakkelijke rol moest leren. Alle respect. Loslopende honden kunnen niet alleen gevaarlijk zijn voor motorrijders. Dat ondervond de heer J. Z., die met zijn driewielde kar door het dorp reed. Een nijdige keffer rende luid blaffend op het paard toe, dat zodanig schrok, dat het op hol sloeg. Door het afknappen van het lemoen kwam de kar in de sloot terecht nabij „Seinpost". De be stuurder en nog twee personen die zich in de kar bevonden, kwamen met de schrik vrij, het paard had een lichte schram aan een der achterpoten. Begonia: 1. mevr. Van Eekeren-Galis, 2. mevr. Dekker-Smit. Fuchsia, 1, mevr. N. Wit-Rens, 2. mevr. A. Hoogschagen- De Boer. Colleus, 1. mevr. Dekker- Baan, 2. mevr. A. Swan-Krom. Blad begonia: 1. mevr. N. Jimmink-Paarl- berg, 2. mevr. R. Aarsen-List. Pietje Puk: 1. mevr. A. Hoogschagen-De Boer, 2. mevr. Hottentot-Winkel. Spreien: 1. mej. M. Korver, 2. mevr. N Koring- Asjes, e.v. mevr. Dekker-Smit en mevr. Marees-Kramer. Grof wolwerk: 1. mevr. Eriks-Bos; 2. mej. A. Eriks, e.v. mevr. Delver-Tiel en mej. G. Slikker. Tassen en kussens: 1. mej. C. Tiel, 2. mej. T. Besse. e.v. da mes A. Bakker-Kistemaker, Peetoom- Mosselman, Jimmink-Bakker en A. te Vos. Frivolité, fijn haakwerk 1. mevr. Van Deelken-Bleek, 2. mevr. Eriks- Sleutel. Diversen: le prijs dames J. Sil- ver-Geerligs, G. Muntjewerf en T. Vries-Beek; e.v. dames Silver-Geerligs, Eriks-Sleutel, M. Korver, Baken-Kal- verboer, A. de Lee. Oud-nieuw: e.v. dames Van Deelken-Bleek, G. Muntje- werf, Jimmink-Swan, Jimmink-Bakker en Koning-Asjes. Groepsprijzen: 1. mevr. Wit-Rens, 2. mevr. Hoogschagen-De Boer, e.v. dames Dekker-Smit en mevr. Dekker-Baan. Vrije inzending Bakjes: 1. mej. K. Korver, 2. mevr. Jimmink-Bakker, e.v. dames G. en J. Slikker en mej. Blom- Boontjes. Vazen: 1. mevr. De Vos-Ker- kenaar, 2. mevr. Braak-Varkevisser. Lakens en slopen: 1. K. Korver, 2. M. Korver, e.v. dezelfden en mevr. Eriks- Bos, Borduur we'k: 1. mevr. Jimmink- De Leeuw en mej. A. de Leeuw. e.v. dames Delver-Tiel en Tiel Rampen. Fijn haak en breiwerk, dames M. Kor ver en G. Muntjewerf, e.v. dames Over- meire-Roels, Tiel-Rampen, Peetoom- Mosselman en Van Deelken-Bleek. Grof breiwerk: 1. mej. K. Korver, 2. mevr. Tiel-Smit. e.v. dames A. Eriks. Eriks-Sleutel, Tiel-Smit, Schouten-Jes, Jimmink-Bakker en Braak-Varkevis ser. Grof breiwerk: kindergoed, 1. mevr. Eriks-Sleutel, 2. Vries-Beek, e.v. dames Tiel-Rampen, Eriks-Bos, Smit- Delver en Blom-Boontjes. De lengte van het lint werd goed ge raden door mej. T. Besse met 398 cm; tweede prijs mevr. Bas-Kreijger. De gezamenlijke lengte van de dames was 8 m 22 cm. Na loting had mevr Jongerling-Kooij de eerste en mej. M Jonker de tweede prijs. In het krenten brood zaten 820 gram krenten. Dit werd goed geraden door de dames Bregman- Kalis, Jimmink-Wijn en Hoogschagen- De Boer. De heer D. Braak gooide het hoogste aantal punten sjoelbak, nX 53. In de pauze werd een verloting ge houden en vroegen zowel de voorzitter de heer J. van Dok, als de penning meester, de heer Pieters, de aanwezigen met nadruk zich als donateur te willen opgeven, daar ook deze vereniging re gelmatig met financiële moeilijkheden te kampen heeft. De voetbaldag is voor Callantsoog niet slecht verlopen. De drie spelende elftallen wisten alle punten binnen te halen. De adspiranten behaalden een moeizame zege in Kolhorn, door met de oneven goal, 21 te winnen. Het tweede elftal bleef Wieringer- waard 4 met 32 de baas. Er werd door alle spelers hard gewerkt om dit re sultaat te verkrijgen. Wieringerwaard scoorde het eerst, waarna Callantsoog uit een penalty gelijk maakte. G. Mooij nam ook het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na rust maakte Wieringer waard weer gelijk, tot ten slotte back Wittebol de taak van de voorhoede over nam en voor het winnende doelpunt zorgde. Het eerste elftal omzeilde in Waarland een lastige klip, door met 10 van Con Zelo te winnen. De Cal- lantsoogverdediging met doelman Kor- teland aan het hoofd was in goede vorm en sloeg alle Con Zelo aanval len af. Voor de arbeidersavondschool is ïn Callantsoog nog te weinig belangstel ling gelijk in de vergadering van ae af deling van de PvdA werd opgemerkt. Er hadden zich nog slechts twee per sonen aangemeld. In deze vergadering hield de heer Van der Vaart een rede over het stand punt van de partij in de komende pe riode. Hij wekte op tot de grootst mo gelijke activiteit, belichaamd in de lak- keldragersactie. Ook in Callantsoog werd een dergelijke groep gesticht, die op gezette tijden, bijeen zal komen. Over verschillende problemen werd op pret tige wijze van gedachten gewisseld Op een vraag, hoe het staat met de toeslag op de brandstoffen voor de mensen die onder de noodwet Drees vallen, werd geantwoord, dat richtlijnen zijn vastgesteld. Al de gehele dag wezen gisteren alle tekenen er op dat de belangstelling voor de premie-avond In Tuindorp een record zou breken. Het bureau van de winkel actie kan er van meepratenEen stoel en een tafel vielen aan het enthou siasme van de adspirant-deeinemers ten offer, terwijl na de slag vele knopen op het veld van eer gesneuveld bleken. Maar wie daar op let is een kniesoor. De verwachtingen van de organisa toren bleken niet te hoog gespannen, ook op de Brakkcveldweg volgde een duizendkoppige menigte de manupula- ties van de heer Borgerding op het „slappe koord". Er ontstond enige vertraging, doordat juist het blok dat de stroom moest le veren voor schijnwerper en versterker stroomloos was, maar gelukkig bleek ook hier een goede buur beter dan een verre vriend (in dit geval het Electrici- teitsbedrijf) en de zaak kon, zij het een half uur te laat. beginnen. Ook voor deze avond had de confe rencier weer een speciale attractie in petto in de vorm van het optreden van enige „microfoondebutantjes", die veel succes oogstten. De applausmeter dreig de te bezwijken onder de zware be lasting. De deelnemende winkeliers hadden weer eens goed in de bus geblazen, zo dat men weer uit een grote voorraad prijzen kon putten, die, naar de gezich ten van de prijswinnaars te oordelen, over het algemeen zeer goed in de smaak vielen. Voor wie nog geen gelegenheid had om zo'n avond bij te wonen, zij hier vermeld dat de volgende uitdeling morgenavond zal plaats vinden in de Keizerstraat. Als u even kunt, ga dan kijken en luisteren, het prijswinnen is eigenlijk maar een leuke bijkomstig heid. De hoofdzaak is dat u een paar leuke uurtjes beleeft. De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" besloot het seizoen met een solo-vlucht vanaf Gorinchem (126 km.) De vogels werden gelost één voor één, om de drie minuten. De rui der duiven en een koude N.O.-wind hebben deze vlucht extra zwaar ge maakt. De eerste duif werd om acht uur gelost. De eerste prijswinnaar arriveerde om 10.02 uur, en was ook de enige vogel die de afstand binnen twee uur aflegde. De prijzen werden als volgt verdiend: mevr. Jolen 12; J. Zoon 317; D. van Reek 4; R. Mulder 512; B. Schreuder 6; H. G. Leverink 711; H. Brons 89; J. Borst 10... A, Felkers 13—14; W. Keijzer 15; J. van Dam 16. Mevrouw Jolen ging dus met het leeuwendeel der prijzen schoot door de prachtige prestaties van twee van haar duiven. De nog jeugdige verdachte, het 24- jarige Helderse meisje Janna N„ die gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar verscheen, moest zich ver antwoorden voor diefstal van tien gul den. Haar moeder, die ten einde raad was. had aangifte van deze diefstal ge daan. Uit de rapporten bleek dat ver dachte reeds menige misstap op haar geweten had. Een psychiatrisch onder zoek had echter uitgemaakt dat zij ern stige afwijkingen had, zo dat het nood zakelijk was geworden haar in een ge sticht op te nemen. De officier meende dan ook dat ver dachte ontslagen diende te worden van rechtsvervolging, daar zij op het mo ment van de diefstal niet toerekenings vatbaar moest worden geacht. Voor de tafeltennissers begint de competitie op Zondag 14 Octpuer. De Indeling voor het district Noordhol lands Noorderkwartier, waarin de Helderse teams zijn ondergebrtcht, ziet er als volgt Uit: Heren: eerste kasse: IVA 1, IVA 2, Blanco 1, HCSC 1, DSS 1 en Dis- nie 2. Tweede klasse: Ready 1, WGW 1, Blanco 2, Dito 1, Disnie 3 en Disnte 4 Derde klasse: IVA 3, IVA 4, IVA 5, WGW 2, DSS 2 en De Merletten 2. Vierde klasse: IVA 6, IVA 7, HCSC 2, HCSC 3, WGW 3, Blanco 3, Ready 2 en Ready 3. Dames: derde klasse: IVA 1, Blanca 1, Disnie 1, TOS 1, DSS 1 en DSS 2. Vierde klasse: IVA 2, IVA 3, Blan co 2, Ready 1, Ready 2, Ready 3, Treffers (NS) 1 en Treffers 3. Door middel van een foldertje, dat huis aan huis werd verspreid, heeft de plaatselijke Prijzencommissie de aan dacht van het publiek gevestigd op de wekelijkse zittingen ten raadhuize, die Maandagavond zijn hervat. Men kan zich dus voortaan iedere Maandagavond tussen zeven uur en half acht bij de commissie vervoegen, wanneer men het niet eens is met door de leverancier berekende prijzen of door verhuurders gevraagde huren. De prijzencommissie, waarin de vak- en middenstandsorgani saties vertegenwoordigd zijn, geeft kos teloze adviezen en verleent ook zono dig kosteloos bemiddeling. In het foldertje wordt er de nadruk op gelegd, dat beide partijen op gelij ke voet worden behandeld. Ook ver huurders en verkopers kunnen zich bij gerezen prijsverschillen tot de commis sie wenden. In het Handelsregister werden de volgende nieuwe inschrijvingen opge nomen: Wed. A. MolenaarMakelaar, Den Helder, Oranjestraat 38. Bedrijf uitge breid met kleinhandel in tabak. G. M. Berbee Bz., Breezand, Zand- vaart 192. Uitgetreden eigenaar: G. M. Berbee. Bedrijf wordt voortgezet door een vennootschap onder firma onder de naam: G. M. Berbee en Zoon. Ven noten: G. M. Berbee en B. J. H. Ber bee. Instituut Nijkamp, Den Helder, Ko ningstraat 10— 10a. Bedrijf uitgebreid met een afdeling voor maatcorsetten, maatbandages en elastieken kousen, enkelstukken en kniestukken. Fa. A. Thomasz en Zoon, Callantsoog, Dorpsweg 9. Vennootschap ontbonden. Bedrijf wordt voortgezet door A M. Thomasz. Twee paarden, gespannen voor een kar, die door de heer M. v. d. Berg bestuurd werd, geraakten op de Schor- weg op hol. De heer v. d. B. kon de paarden niet houden en werd bij de overweg van de kar geslingerd. Zijn hoofd sloeg hierbij tegen een waarschuwingsbord, waardoor de heer v. d. B. een grote hoofdwonde opliep. Dokter Veenis verleende heelkundige hulp en schreef voorlopig rust voor. De kar kwam in de wegsloot terecht en werd vrijwel vernield, de losgeraakte paarden kwamen op een naburig erf tot rust. In aanmerking genomen dat kort na het ongeval een trein passeer de kan gezegd worden, dat het nog vrij goed afliep. benoeming aan de chr. school Mej. M. van Leuvensteyn, alhier, is benoemd als onderwijzeres der Chr. School hier ter plaatse. Voor de dames- en meisjesvereniging Advendo" heeft ds. Trommel verleden eek een lezing gehouden over Nieuw luinea. De spreker schetste de levens- imstandigheden der Papoea's, en ver- lelde voorts iets over het moeilijke zen dingswerk. Ds. Trommel liet ook di verse gebruiksvoorwerpen zien. Tot besluit van de avond beantwoord de de spreker een aantal vragen. Het bureau O. S. en O. der Konink lijke Marine organiseert op Maandag avond 15 October van zeven tot acht uur in de Marinecantine aan de Bui tenhaven een postzegelruilbeurs. Alle postzegelverzamelaars worden in de ge legenheid gesteld, deze ruilbeurs te bezoeken en daar op hun terrein naar hartelust zaken te doen. Gevonden: twee autopeds, twee al pinomutsen, broek, bankbiljet, broche, vier ceintuurs, drie jassen, paar da meshandschoenen, hond, kettinkje, passer, portefeuille, portemonnaie, ring, leren riem, bos sleutels, hand tasje, vulpen, zakdoekje, kindermuts, mattenklopper, vijf sleutels. Verloren: twee autopeds, twee arm bandjes, spaarbankboekje, Engels leer boekje, twee brillen, drie broches, bankbiljet, étui met vulpen en potlood, twee horloges, rentekaart, kist bieten, twee muntbiljetten, twee portefeuilles, zes portemonnaies, rozenkrans, gouden ring, slipover, twee shawls, lap geruite stof, tabaksdoos, drie schoentjes, zes sleutels, vier tassen, vulpen, zadeldek. benoemingen bij de fiscus De hoofdassistent-titulair van 's Rijks Belastingen, de heer W. C Beeldman, alhier, is benoemd tot hoofdassistent. Benoemd tot schrijver van 's Rijks Belastingen in vaste dienst de tijdelijk schrijver dier middelen, de heer P. W. Nieuwstad alhier. wN zal het ons niet euvel duiden, dat wij met meer dan gewone belangstelling kennis hebben genomen van de geboorte der baby, die „Televisie" heet. Wij zijn er om zo te zeggen hij geweest. Waren althans in de gelegenheid, de eerste officiële experi mentele uitzending van de Televisie-stichting te volgen. Uiteraard waren wij belangstellend naar de welstand van de baby, toen zij alweer zeven dagen oud was. En zo zaten wij gisteravond in de huiskamer van de hr. Moor aan de Sluisdijk straat temidden van een groepje belangstellenden, dat geconcentreerd staar de naar het beeldvlak van een grote Philips- televisie-ontvanger. Ook burgemeester mr. G. D. Rehorst bevond zich met zijn echtgenote en doch ter in de kleine „huis bioscoop", waarin voor de eerste maal de VARA Den Helder wacht oo relais-zender een televisie-programma verzorgde. De resultaten waren vrijwel neliik aan hetgeen wij tijdens de eerste uitzending hebben gezien, dat wil zeggen: boven verwachting gun stig. Het „sneeuwen" dat in technisch opzicht kan worden vergeleken met het geruis in een „radiotoestel bleef ook nu niet achterwege, maar was toch niet zo hinderlijk dat het genoe gen van het „schouwen' daardoor werd vermin derd. Ook voor de aan wezige technici de heer Moor had enkele medeleden van de V. E. R. O. N. uitgenodigd was het een prettige ge waarwording, dat de goede ontvangst van de eerste experimentele uit- zending dus niet aan toe vallige gunstige omstan digheden te danken is geweest. Met vertrouwen zien zij de volgende uit zending tegemoet Zij zijn er zeker van, dat de ontvangst in Den Helder niets meer te wensen zal over laten (althans binnen het kader van de mogelijkheden in dit sta dium van de ontwikke ling der televisie), wan neer onze stad binnen het bereik van een re- tais-zender komt te lig gen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3