Ontwikkelingsplannen voor vele Nederlandse gebieden Agenda van 58 punten voor de V.N.-vergadering in Parijs De tragedie van een torero Geraffineerd spe van verpleegster Ava Gardner is de schuld van alles Oostelijk West-Friesland onder de loupe Werkgelegenheid voor duizenden Telefoontjes uit Rome Gemeenten sprekeh hun wensen uit Apen zwerven door de Veluwse jungle Maria Dommek aan haar moeder teruggegeven Jsje met een handvat De Bondsdag protesteert Spanning langs Brifse imperiale zeeweg Senaat voor uitwisseling van atoomgegevens Irak wil de betrekkingen met Engeland verbreken Laurence kondigt een bijzondere H-bom aan Meisjes stalen duizenden rijwieilampjes Levering van stroom door Zwitserland? „Windy City" snel als de wind DIEVEN PLUNDERDEN EEN STATIONSLOODS Mario Cabra raakte in vuur en vlam .Brand" in het Kröller- Mül'er-museum 't Schot is te boord DUITSE HAVENARBEIDERS DREIGEN MET STAKING Kleine oorzaken grote gevolgen VRIJDAG 12 OCTOBER 1951 Minister Van den Brink ontvouwt: „e minister van Economische Zaken heeft aan de Tweede Kamer een wets- ,»werp aangeboden betreffende de deelname van het R«k in de uitvoering van ontwikkelingsplannen voor verschalende gebieden in Nederland, waaronder ook Oostelok West-Friesland, De totale kosten van deze ontwikkelingsplannen, die enerzods de .ndustriele ontsluiting der betrokken gebieden en anderzüds de voor ziening van een structureel tekort aan werkgelegenheid ten doel hebben vergen rond 51 millioen gulden. De kosten voor de eerste fase bedragen ruim 11 millioen waarvan door het RUk te dragen f 9.146.000.- door de betrokken gemeenten 1.662.000.— en door de provinciën 288.000.—. (Vervolg van pag. 1) Nu belde Thea als de vrouw van de behulpzame arts uit Zwitserland en vertelde dat een notaris in Rotterdam de kwestie zou regelen. Inmiddels had zij de terugkeer van de niet bestaande doktersfamilie uit Zwitserland op Schip Kol op het uur af gefantaseerd, en toen zij met haar verloofde naar Schiphol ging om hen af te halen, besloot zij die familie uit haar machinaties te doen verdwijnen en zond een telegram aan schoonpapa, dat het gezin in Rome het slachtoffer van een ongeval was gewor den. Thea vertrok nog dezelfde dag naar Brabant om, zoals zij zei, de vader van de arts de droeve tijding te gaan bren gen. Schoonpapa kreeg op een gegeven moment Roosendaal aan de lijn: Thea vroeg om geld om de oude man naar Rome te kunnen vergezellen. Vier maal naar Rome TOEN zij uit de stad der zeven heuve len was teruggekeerd, vertelde zij met een brok in haar keel, hoe zij in het ziekenhuis aan zijn sterfbed had gezeten. Vóór zijn laatste snik had de dokter nog kunnen stamelen: „Alles is in orde, het huis is voor jou!" Vijf dagen later belde Thea schoon papa „vanuit Schiphol" op om hem wijs te maken, dat het testament persoonlijk uit Rome moest worden afgehaald. Een zekere Silvestri, waarmee zij te Rome kennis had gemaakt, tekende op haar verlangen de brief om „de groeten te doen". Het was een mooi testament, on dertekend door Giovanni Silvestri, „No- tar é.j Rom", dat schoonvader op een veilige plaats opborg. Thea was een hy potheek van niet minder dan 120.000 toegekend met drie procent rente, voor haar zoontje was 20.000 gereserveerd; bij een huwelijk verkreeg zij nog 50.000. Zijn vreugde werd echter ge temperd, toen op 9 September het Zwit serse consulaat opbelde, dat de oude in Rome achtergebleven vader van de arts was overleden. Thea's overkomst was dringend gewenst. Thea had namelijk tevoren .vanuit Rome" het consulaat gebeld om het van de toestand daar op de hoogte te stellen Erfenis op erfenis WEDEROM ging zij naar Rome en we derom keerde zij met een schitte rend testament, ondertekend door Sil vestri, terug. Nu waren voor Thea en voor haar zoontje ieder twee ton be stemd. Enige dagen later werd schoon papa door „het Nederlandse consulaat in Rome" telefonisch op de hoogte ge steld van de noodzakelijkheid van Thea's overkomst, om de vertaalde do cumenten te halen. Na haar vierde te rugkeer uit Rome ging zij met haar a.s. schoonvader naar een Rotterdams nota ris om het huis, dat papa wilde kopen, op zijn naam te krijgen, of althans op de beide afschriften van de testamenten geld los te peuteren. Al is de leugen. ALLES scheen goed te gaan, toen een van de notarissen argwaan kreeg en de politie in de arm nam. Op ver moeden van valsheid in geschrifte w' 1 Thea op 2 October gearresteerd. Zij toonde zich hoogst verontwaardigd. Schoonpapa werd slechts met grote moeite er toe bewogen de „waardevolle documenten" af te staan Met boven menselijke kracht is de politie er ten slotte in geslaagd Thea de waarheid te ontfutselen. Vóór haar overbrenging naar de officier van justitie vertelde zij nog een testament ten behoeve van haar schoonpapa te hebben laten maken. De erfenis bestaat voorlopig uit een minderjarig kind en een schuld van f 3500 aai. papa. Men heeft slechts plannen opgesteld voor die gebieden, waar met de nodige overheidssteun een „industriemilieu" kan worden gsechapen. Men noemt dit „ontwikkelingsgebieden". Het desbetref fende wetsontwerp vraag slechts geld voor de eerste fase, die voorziet in de meest dringende werken, zoals het in gereedheid brengen van industrie-ter reinen, het treffen van urgente ver- keersverbeteringen en de volledige uit voering van de geprojecteerde aanleg of uitbreiding van waterleidingnetten Voor Oostelijk West-Friesland vra gen deze eerste voorzieningen een be drag van 696.175. Voor de zeven an dere ontwikkelingsgebieden is het totaal 50.439.750.—. De plannen voor West-Friesland In dit gebied, waar Medemblik, Grootebroek, Enkhuizen en Hoorn als industrialisatiekernen zijn aangewe zen was opname van arbeidskrachten in de tuinbouw vrijwel onmogelijk, daar de grond zeer intensief Wordt ge bruiktHet aantal mannendat hier in de eerstkomende 20 jaar aan werk dient te worden geholpen bedraagt 6500. De hier te nemen maatregelen be treffen vooral het in gereedheid bren gen van industrieterreinen in de ge noemde kernen. Dit zal geschieden gedurende de eerste fase. Voor de vak opleiding is een ambachtsschool te Hoorn gevestigd, terwijl er te Groote broek een in oprichting is. Aangaande hun financiën en de woningbouw Tijdens het gistermiddag te Utrecht gehouden buitengewone congres van de vereniging van Nederlandse Ge meenten zijn twee resoluties aangeno men. In de eerste wordt ernstig be zwaar gemaakt tegen het voorstel der regering om de bedragen die in '48. '49 en '50 boven de aanvankelijk geraam de, in het Gemeente-fonds zijn gevloeid, niet aan de gemeenten uit te keren, doch te reserveren. Men ziet hierin een aantasting van de rechten der gemeen ten. In de tweede, betrekking hebbend op de woningbouw, wordt erop aange drongen dat de verlening van voor schotten door het Rijk op basis van artikel 56 der Woningwet zo spoedig mogelijk wordt hervat en dat maat regelen worden genomen welke ten minste de bouw van 50.000 woningen in 1952 mogelijk maken. £EN respectabele inwoner van het stille Hoenderlo, die één dezer dagen appels wilde pluk ken, kreeg, toen hij op het punt stond de ladder te bestijgen, tot zijn niet geringe verwondering twee appels naar het hoofd ge worpen. De goed gerichte scho ten verraadden, dat hier een vak man aan het werk was en wie schetst de verbazing van de Hoenderloërtoen hij tussen de takken boven zijn hoofd een grote zwarte aap met een ring baard ontdekte, die van zijn ont steltenis gebruik maakte om een goed heenkomen te zoeken. Ook in De Krim, de bosrijke streek tussen Hoenderlo en XJg- chelen, werden op verschillende plaatsen door verwonderde voor bijgangers apen gesignaleerd. Later bleken het vier baardapen te zijn, eigendom van een hotel houder in de omgeving van Apel doorn, die er enkele dagen gele den in geslaagd zijn te ontvluch ten en de wijk te nemen naar de bossen. De meeste apen zijn in middels alweer gevangen, map minstens één zo'n tropisch exem plaar heeft tot nog toe de dans weten te ontspringen en zwerft klaarblijkelijk nu in de omgeving van Hoenderlo rond, waar de huisvrouwen angstvallig deuren en ramen gesloten houden. Het Amerikaanse gerechtshof te Würzburg (Duitsland) heeft Woensdag bepaald, dat het zes-jarige Nederlandse meisje Maria Dommek aan de zorgen van haar pleegouders ontnomen en naar haar moeder in Nederland ge zonden zal worden. Het meisje werd kort na de geboorte door haar moeder in 1945 in Duitsland achtergelaten en aan de zorgen van '•et kinderloze echtpaar Burkert in Schweinfurt toevertrouwd. Nog in 1949 had de moeder in brieven verzocht het kind hooit te vertellendat de eigen moeder in een vreemd land woonde De familie Burkert, die het kind ver zorgd had, wenste niet meer van het meisje te scheiden. He Amerikaanse rechtbank ga) Ma ria echter aan de moeder terug op grond van haar verklaring dat zij het kind indertijd aan de Burkerts had overgedragen, omdat zij zelf in be hoeftige omstandigheden verkerend - vreesde dat men de baby „in het een °t andere Duitse gesticht" zou onder brengen. In het buitenland, vooral in Amerika en Denemarken, geven ijs-smullers al geruime tijd de voorkeur aan de zg ijslollies, een ijsco aan een stokje, om dat het zo handig is, het ijsje aan een handvat te kunnen vasthouden. De ijscosnoeper krijgt dan geen vuile vin gers. Het nadeel voor de ijsbereider was vooral de hoge kostprijs. Handenarbeid had n.l. een groot aandeel daarin. In het hoogseizoen waren vele vrouwen handen nodig om dit niet al te zware werk te verrichten. Eerst moest de vorm met mix wor den gevuld, dan werden de houten stokjes'door een mal in het ijs gesto ken, vervolgens werden de ijsjes be vroren, dan moest de buitenste laag weer ontdooid Worden De ijslollies werden met een grijper uit de vorm getrokken, in vloeibare chocola ge doopt en stuk voor stuk ingepakt. In Denemarken is thans een machine geconstrueerd, die al deze bewerkin gen automatisch verricht. De mix en houtjes gaan er in en de verpakt? lollies komen er uit. De machine pro duceert 4000 ijslollies per uur. Het Westduitse parlement heeft met algemene stemmen bondskanselier Adenauer opdracht gegeven bij de ho ge commissie te protesteren tegen „het afluisteren van telefoongesprekken en het openen van brieven in Westduits- land door Engelse en Franse autoritei ten" en onmiddellijke stopzetting vao deze handelwijze1' te eisen. Volgens een Engelse woordvoerder geschiedt contróle van de Duitse tele foon of post uitsluitend in het belang van de veiligheid der Britse strijd krachten in Duitsland. De Britse imperiale zeeweg was eens de grote band, die West-Eu ropa met het Verre en Nabije Oos ten verbond. Na de tweede wereld oorlog werd de Britse hegemonie over deze verbindingslijn ver zwakt, ten dele door de ontwikke ling van het luchtverkeer, maar vooral door de politieke ontwik keling in de vroegere koloniale gebieden en protectoraten. India en Pakistan verkregen onafhanke lijkheid in het kader van het Britse Gemenebest; Ceylon kreeg de dominion-status. Malakka is op het ogenblik een fel omstreden Brits gebied. Hongkong, het laatste steunpunt in de Chinese sfeer, wordt met isolement bedreigd, ter wijl de Britse invloed in Serawak evenmin onaangetast blijft. In het Nabije Oosten voltrekt de onwik- keling, zoals de recente gebeurte nissen aantonen, zich zeer snel ten nadele van Engeland. Zodat van de grote imperiale zeeweg, die bijna geheel langs Engels gebied liep, niet meer dan de strategisch belangrijke punten zijn over gebleven De Amerikaanse Senaat heeft een stemmig een wetsontwerp aangenomen, waarin wordt toegestaan, dat de V.S gegevens betreffende atoomenergie, die niet op wapens betrekking hebben, aan bevriende naties meedelen, onder zorg vuldig omschreven voorwaarden. In het wetsontwerp, dat thans naar het Huis van Afgevaardigden gaat, wor den de strenge veiligheidsbepaiingen, neergelegd in de wet op de atoomener gie van 1946, waarbij het program aan de contróle van de burgerlijke autori teiten werd onderworpen, enigszins verzacht. Dit is de eerste belangrijke wijziging van deze wet. Irak acht het noodzakelijk zijn be trekkingen met Groot-Brittannie te wijzigen. Premier Noery es Said heeft zieh reeds met de Britse regering in ver binding gesteld. Gezien het belang van deze betrekkingen zal Noery es Said Iraakse leidende persoonlijkheden raad plegen over de basis, waarop de bespre kingen begonnen dienen te worden. Daarna zou hij die voorstellen aan het Iraakse parlement, dat in December zal bijeenkomen, voorleggen. De Iraakse premier was de vorige maand in Londen voor een algemene bespreking van de betrekkingen tus sen beide landen. Het Brits-Iraakse ver drag heeft een looptijd van 25 jaar. Het verleende Engeland terrein voor twee luchtmachtbases en het recht om in haar nabijheid troepen te legeren. Irak verplichtte zich zijn defensie maatregelen te nemen in overleg met Engeland. Binnen twee jaar zullen de V.S. be schikken over een waterstofbom, die duizend maal krachtiger is dan de atoombommen, die op Hirosjima en Na- gasaki werden geworpen. Het vergelij ken van Russische atoomwapens met die van de V.S. is het naast elkaar stellen van een „kapotte fiets en een luxe auto van 3951". De achterstand van de Russen op dit gebied is zo groot, dat zij dit nooit kunnen inhalen. Dit verklaarde William Laurence van de „New York Times", die als een van de meest vooraanstaande schrijvers op atoomgebied wordt beschouwd. De oorlog zal spoedig tot de onmoge lijkheden behoren tengevolge van de vernietigende kracht van de kernener gie, voegde hij er aan toe. Bij een oliefabriek te Zaandam, die tevens rijwielonderdelen vervaardigt, namen twee 16-jarige Amsterdamse meisjes geregeld doosjes met rijwiel lampjes mee. De pleegvader van een der meisjes beloonde hen voor elke tien doosjes met vijf gulden. De meisjes zouden reeds 3 a 4000 lampjes hebben gestolen. Tegen de meisjes en de pleegvader is proces-ver baal opgemaakt. De bekende schrijver jan ae Hanog heelt het plan om met een woonboot op de Seine in Parijs te gaan wonen. Gisteren was hij even tra Haarlem om zijn aldaar in aanbouw zijnd woonschip te bekijken De voorlopige agenda van de Alge mene Vergadering der Verenigde Na ties, die 6 November in Parijs zal wor den gehouden omvat 58 punten en be slaat alle vraagstukken, die het gezag van de Verenigde Naties aangaan. Tot de voornaamste punten behoren het verslag over de activiteit van de V.N, door Trygve Lie, het verslag over de werkzaamheden van de V.Raad, het rapport van de Sociale en Economische Raad ,de beheerschapsraad en de spe ciale commissies. De grote vraagstukken, die bespro ken moeten worden omvatten o.m. de kwesties van: 1. de onafhankelijkheid van Korea; 2. de te nemen maatregelen voor het handhaven van de vrede; 3. de internationale contróle van de atoom' Momenteel worden door prof. ir. J. C. van Staveren, directeur van de KEMA in Arnhem, evenals vorig jaar weer onderhandelingen gevoerd met Zwit serland over de levering van stroom om het energietekort voor de komende winter aan te vullen. Tegenstanders gevraagd De KLM vervoerde gistermiddag een zeer kostbaar paard over de Atlantische Oceaan van Shannon naar New York. De luchtreiziger, Windy City, een twee jarige Ierse volbloed, eigenaar mr. Ray Bell, zal in Amerika aan enkele races deelnemen. Mr. Bell is zo zeker van zijn paard, dat hij elk twee- of drie jarig paard in de Verenigde Staten uit daagt, zijn Windy City te verslaan te gen 'n inzet van 50.000 dollars (190.000) Hij heeft hier zeker wel redenen voor, want tot op heden heeft nog geen enkel paard in Ierland en Enge land kans gezien zijn pupil te verslaan. Windy City won onlangs de Cimcrack Stakes te York, de f 15.000 prijs op een race te Dublin. Kort geleden werd hij te Parijs na een slechte start en een foto finish als tweede geklasseerd. Windy City is het 35e renpaard, dat door de KLM over de Atlantische Oceaan wordt vervoerd. VERLEGH ERE-VOORZITTER VAN N.A.C. In een Donderdagavond gehouden buitengewone ledenvergadering van N.AC., is de heer A. W. Verlegh, voor zitter van de technische commissie van de KNVB en ere-lid van N.A.C., tot ere-voorzitter van de Bredase vereni ging benoemd. RrWIBGTOJl Vijf personen in arrest In de laatste maanden werden uit 'n loods van de N S. te Maastricht voort durend goederen vermist. In samen werking met de spoorwegrecherche heeft de Maastrichtse recherche na een uitgebreid onderzoek de hand weten leggen op twee mannen, die samen de ze diefstallen hebben gepleegd. Gesto len werden o.a. grote hoeveelheden si garetten en sigaren, drank likeur .tn textiel. Drie opkopers zijn eveneens aangehouden Verder werd nog tegen vijf personen proces-verbaal opgemaakt vegens schuldheling. Een deel van de gestolen goederen kon nog achterhaald worden. (Van onze correspondent te Madrid). Mario Cabra was een van de populair ste Spaanse torero's en zijn roem was onbestreden, totdat een Amerikaanse film-expeditie verscheen om in Spanje een film te draaien, waarin zo natuur getrouw mogelijk een echt stierenge vecht moest voorkomen. Zo leerde Cabra de schone filmster Ava Gardner kennen, die zijn warmbloedig hart >n lichterlaaie zette en dit blijkbaar wel aardig vond. Het knanne naar werd ge regeld samen gezien Cabra was zo ver liefd. dat hjj eens bi, een gevecht, toen hij zijn ogen niet van Ava's loge kon af wenden. bijna door een stier op de ho- rens genomen was Ten slotte had de torero het zelfs zo te pakken, dat hfj gedichten maakte op de uit'-eeVn ene zijns harten Doch op een goede, of lie ver kwade dag was de droom uit: de ster pakte haar koffers en de film- expeditie verdween. Uit Farije en Lon den ontving Cabra nog tedere brieven, maar uit New York de genades'ag: Ie aankondiging, dat Ava Gardner met de afgod der Amerikanen, Frank Sinalra, in het huwelijk zou treden. Cabra's trots was diep gekwetst. Hij trachtte de teleurstelling te boven 'e komen door troost te zoeken bij de vele schonen uit Hollywood, die met stoomboten vol naar het Iberische Schiereiland kwamen, omdat een uit stapje naar Spanje juist in de mode gekomen was. Ze maakten allen ken nis met de romantische torero, die als Gardner's minnaar bekend geworden was en daar hij een galante man was en een sieraad voor het mannelijk ge slacht, vond hij bij de sterren volle sympathie en nog wel meer. Maar het uitgaansleven in Spahije is hoofdzakelijk nachtleven en nachtlever is buitengewoon vermoeiend, zo ver moeiend, dat een torero, die in vorm moet blijven, hieraan eigenlijk niet mag deelnemen. Het was niet meer 'e oude Cabra. die de bezoekers in c.e arena te zien kregen: met toenemende verwondering constateerdemen.dat nij tegenover de stieren alle élan en vecht lust verloren had. In Barcelona kwam het dan ook tot een uitbarsting: de verbitterde toeschouwers, die zich op drogen voelden, scholden hem in koor voor „Casanova" uit. Volkomen terneergeslagen verliet de uitgefloten torero het toneel van zijn vroegere triomfen. Doch buiten wacht te hem een verrassing: honderden jongelieden van beiderlei kunne, die minder belang stellen in stierenge vechten dan in de film en zijn sterren, namen de man in hun midden, die door het aureool omgeven was de minnaar te zijn geweest van de schoonste star ren van filmland. Cabra werd in triomf door de stad gedragen. Het was een sensatie voor Barcelona en de voorbij gangers. die getuigen werden van dit zeldzame schouwspel, dachten, dat Cabra een geweldige overwinning 'n de arena behaald had. In alle café's werd die dag over niets ander gespro ken dan over „het stierengevcht van deze eeuw" De ooggetuigen, die het beter wisten, werden eenvoudig over schreeuwd. Maar juist deze onverwachte wen ding heeft Mario Cabra, die een echte beroepstrots heeft, in de diepste wan hoop gestort Hoe bitter de smadelijke nederlaag ook voor hem was, deze in verdiende huldiging vervult hem m°t brandende schaamte Zijn vrienden ten hem geen ogenblik alleen, omdat ze bang zijn, dat Cabra zich iets zal aandoen, om zjjn smaad uit te wissen. energie; 4. de toelating van nieuwe leden; 5. het voorstel van de Secretaris- Generaal tot het sluiten van een „vre desverdrag" van twintig jaar; 6. de Palestijnse kwestie in het licht van het rapport van de verzoeningscommis sie, die thans in Parijs werkzaam is; 7. het plan voor de economische ten achter gebleven gebieden en 8. het be heer van het niet-autonome gebieden. Vele hangende kwesties zullen ook nog op de volgende algemene verga dering behandeld worden. Door de directeur van het Kröller- Müller-museum in het Nationale Park de Hoge Veluwe, waar Nederlands kost baarste Van Gogh-verzameling is bij eengebracht, werd gistermorgen om kwart over tien brandalarm geslagen, waarbij hij meldde, dat er een ernstige brand in het museum was uitgebroken Zowel de brandweer van Ede als die van de Harskamp rukten uit om de brand te gaan blussen, doch na aan- komts op het terrein van de „ramp" bleek, dat er slechts sprake was van een proefalarm. De gemeentelijke be- stuursautoriteiten en de politie-autori- teiten toonden zich naderhand zeer ont stemd over het feit, dat hen van tevo ren niets was gemeld over de plannen tot proefalarm. Men wees met nadruk op het feit, dat door dit proefalarm de bestrijding van een eventueel andere werkelijke brand in gevaar had kunnen komen. Haringfilm van Herman van der Horst (Van onze Haagse redactie) Op 22 October zal de documentaire ,,'t Schot is te Boord" die de Neder landse cineast Herman van der Horst in opdracht van E.C.A. heeft vervaar digd en die (in de Engelse versie) een van de hoogtepunten vormde van het Edinburgh Film Festival", in het Sein posttheater te Den Haag haar Neder landse première beleven. De film duurt ongeveer twintig mi nuten en heeft de reis van een Sche- veningse haringlogger tot onderwerp. Van der Horst maakte vier reizen naar visgronden in de buurt van de Dog- gersbank met de Sch. 236 („Noordster"). De tekst in de film wordt gesproken door Ger Lugtenburg van de AVRO. Herman van der Horst trok reeds herhaaldelijk de aandacht met uitste kende documentaires, o.a. „Metamor- ohose" over rupsen en v)'~ Ont luisterd land", „Het bijstere land van Veluwen" (vertoond in de eerste Avro- televisie-uitzending) en „Der Zee Ont- rukt". Wanneer niet binnen afzienbare tijd een regeling in het hangende loonge- schil tussen de Duitse havenarbeiders en het Zentralverband der Deutsche Seehavenbetriebes tot stand komt, zal het hoofdbestuur van de vakbeweging besluiten op welk tijdstip de staking in de Duitse zeehavens zal worden uit geroepen. De burgemeester van Ham burg en de president van de senaat in Bremen pogen in het geschil te bemid delen. De vakbonden hebben hun eis van 15 pet. loonsverhoging laten vallen, doch de voorstellen van werkgeverszij de voor een toeslag van 8 pfennig per uur verworpen. De vakbond eist eet! toeslag van 10 pfennig. Een klein wondje, te gering om er acht op te slaan, kan soms de poort zijn waar door ziektekiemen binnendringen. Dan ontstaat er infectie en een min of meer ernstige ontsteking of verzwering is het gevolg. Gebruik daarom bij elke verwon ding de reeds door drie geslachten gepre zen Akker's Kloosterbalsem, de wondbal- sem bij uitnemendheid. Zuiverend, ont smettend en genezend Ook gij zult zeggen „Akker's Kloosterbalsem, geen goud zo 8°ed"- (Adv. I.M.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5