Pin, Pain en Pom in Afrika JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN 3C appie iSpookóteen De wagen in hei Kloosierbos Nieuws van het eiland Texel VERVOLG STADSNIEUWS Ons postduivenQieuws De volleybalcompetitie PREDIKBEURTEN Het nieuwe bestuur van de Volleybalbond Zijpe Aanbesteding woning Julianadorp Goede gemeente-avond te julianadorp Niet gestolen Wienngen Fancy-falr van de Ned. Herv. Zusterkring Anna Paulowna Dames wisselden vacantie- ervaringen uit 't Zand Oogst van de straat en de Gemeente gaat lenen van de burgerij Het Radioprogramma VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 84. Groot is de ontsteltenis van de Kwassie-neger, wanneer hy een vlet met Pim, Pam, Pom en Pepi erop, de rivier ziet afdrijven. Luid schreeu wend rent hij terug en maakt meteen het hele kamp wakker. „Ze zijn ont snapt! Ze zijn op de rivier!!" Billie kan het eerst niet geloven, maar de taal van de Kwassie-neger laat niets aan duidelijkheid te wensen over. „Ik heb ie gezi z, edele heer, midden op de rivier, de honden van mijn koningin!" „Wat zanik je toch over die honden", roept Billie woedend. „Ddie honden in teresseren mij helemaal niet, ik moet die aap in handen hebben. Was die er ook bij?" „Jaja, ik heb goeie ogen, ik heb duidelijk gezien, èn Pim, Pam en Pom èn aap!" „Waar heb je ze dan ge zien? Bestaat er nog een mogelijkheid, dat wij ze inhalen?" „Misschien, edele heer, ze waren al een heel eind stroom afwaarts, maar we zullen ons best doen." En daarna geeft de gids van de Kwassie-negers enige vlugge bevelen in de Kwassie-taal. Van de postduivenvereniging „Hol lands-Noordpunt" ontvingen wij de re sultaten van 't seizoen 1951. De kam pioenschappen werden behaald door: Oude duiven: 1 P. Mallee 590 punten, 2 J. Zoon 551 punten, 3 A. Felkers 348 punten, 4 H. Brons 301 punten, 5 K. Brons 289 punten; Jonge duiven: 1 J. van Wolferen 277 punten, 2 P. Mallee 244 punten, 3 R. Mulder 184 punten, 4 B, Schreuder 174 punten, 5 D. van Reek 171 punten; Navlucht: 1 J. Zoon 283 punten, 2 J. Borst 249 punten, 3 R. Mulder 208 punten, 4 B. Schreuder 159 punten, 5 P. Mallee 149 punten; Generaal: 1 P. Mallee 981 punten, 2 J. Zoon 907 punten, 3 A. Felkers 602 pun ten, 4 R. Mulder 550 punten, 5 K. Brons 487 punten; Kampioen vogels: Oude duiven, kampioensduif van P. Mallee (232); kampioen doffer van A. Felkers (136 p.); Jonge duif van J. van Wolferen (106); Navlucht voor J. Borst (106 punten). De uitslagen van de deze week in de volleybalcompetitie gespeelde wedstrij den waren: le klasse: Adelborsten 1—HKV 158 16—14, Oranje-blauwPro Patria 715 15_8 8—15. 2e klasse: HKV 2—HCSC 5—15 2—15, WSÖV 2—Op. Werken 2—15 6—15, 3e klasse: HMCWSOV 4 15—12 lS—6, Zeemacht 2—Fiscus 2 15—13 7—15 2—15. Pro Patria heeft zijn eerste overwin ning behaald, en wel op de kampioen van vorig jaar Oranje-blauw. In een wedstrijd, die meer spannend dan fraai was. HKV speelde aanmerkelijk beter dan vorige week, maar zag toch geen kans om zelfs een 80 voorsprong in de tweede set in een overwinning om te zetten, via 1411 werd het 1416. In de tweede klasse: HCSC 3 6, Gem. de goede weg voort; ditmaal werd het wel zeer zwak spelende HKV 2 het slachtoffer. HMC boekte een derde overwinning en gaat fier aan de kop in de derde klasse A. In de derde klasse B hebben Fiscus 2 en WSOV met elk twee over winning uit evenveel wedstrijden de leiding. De stand in de eerste klasse is nu: WSOV 2 4, Adelborsten 2 2 4, HAV 2 4, Adelborsten 13 4. Oranje-blauw 3 2, PP 3 2, Zeemacht 2 0, HKV 3 0. ZONDAG 21 OCTOBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Hoek; van Amsterdam, 19 uur de heer Wan- ders; Huisduinen 19 uur ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 ds. Swen, 17 uur ds. Hart kamp; Rehobothkerk 10 uur ds. Hart kamp, 17 uur ds. Swen. - Geref. gem. Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur lees- dienst. Geref. kerk (art. 31), West straat, 8.45 en 17 uur leesdienst. Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewegen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Evang. gem., Hoogstraat, 10 uur ds. Penninga van Rotterdam, 17.30 uur ds. Mietes van Amsterdam, 12 uur Zondagsschool; Vrij dag 20 uur bijbelkring. Oud Kath kerk. Middenweg, 10 uur heilige mis. Doopsgez. gem., Kerkgrachl. avond dienst 19 uur ds. J. J. J- van Sluijs. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur samenkomst; Dinsdag 20 uur vrouwen vereniging. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur bijbelkring, Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Za- terdag 20 uur openluchtsamenkoms (Visbuurt), 21 uur bidstond. Heger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heili- gingssamenkomst, 19 uur openluchtsa menkomst (Spoorstraat), 20 uur ver lossingssamenkomst. Luth. kerk, We zenstr. 10.30 uur dr. J. A. Steilwag. JULÏANADORP: Ned. Herv. gem. 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Hart kamp. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem. 19.30 uur ds. H. J. Trommel. VERTREK ERKER VISSERS INDERDAAD ZATERDAG Het Belgische persbureau Belga e- vestigt, dat het vertrek van de Be'8 sche en Urker vissers naar Argentinië blijft vastgesteld op morgen, Zaterdag, "anuit Ostende. In het bestuur van de Nederlandse Volleybal Bond zijn enkele wijzigingen gekomen. Wegens zeer drukke werk zaamheden heeft de secretaris, de heer Meyer, moeten bedanken. In zijn plaats werd de heer P. van Itterson uit Rijs wijk gekozen. De penningmeester van de Bond, de heer Kwak is naar Indonesië vertrokken. Zijn functie kwam aan de heer H. H. Spruyt, die reeds zitting had in het hoofdbestuur. In de vacatures voor het hoofdbestuur werden gekozen de heren J. van der Veen uit Leeuwarden en P. P. Moer man uit Rotterdam. Naast vele belang rijke zaken werd besproken de verdere uitgave van het blad „Volley", welks bestaan door de hoge drukkosten aan een zijden draadje hangt. De openbare aanbesteding van de bouw van een woning bij de boerderij „De Verzorging" nabij Petten voor re kening van de Sociale Dienst in de gemeente Zijpe had het volgende re sultaat: W. J. de Leeuw te 't Zand f 15.250, P. en C. de Geus te Sint Maar ten f 15.300, fa. H. Fijnheer te Winkel f 15.560, fa. M. van der Steeg te Heiloo 16.950. P. Buis te Oudorp f 15.150, gebr. J. en G. Veeter te Schagerbrug 14.900, J. Ruiter te Anna Paulowna 15.500, fa. A. van Eekeren en Zonen te Oudesluis f 14.675, P. de Leeuw te Wieringerwaard f 17.000, P. Vos en Zoon te Callantsoog f 15.200, Doedens bouwbedrijf te 't Zand f 15.300, K. Ur- sem te 't Zand f 17.600, D. Langedijk te Heiloo f 15.830, Th. Veul te 't Zand f 16.500 en J. Kroonenburg te Heiloo f 15.925. De laagste inschrijver was dus de firma Vtn Eekeren te Oudesluis voor f 14.675. De gunning werd aange houden. In de Nederlands Hervormde kerk te Julianadorp werd dezer dagen een ge meente-avond gehouden, waaraan mee werkten een kwartet, bestaande uit de leidster, mevrouw MareesKokelaar, ds. Trommel en de heer en mevrouw Van Bruggen. Op deze avond werd voorts afscheid genomen van het echt paar Van den Akker, dat binnenkort naar Zuid-Afrika vertrekt. Verder be sprak ds Borghardt de Nieuwe Kerk orde. Na de gebruikelijke opening zong het kwartet gezang 112, vers 1, 2 en 4. Ds. Trommel gewaagde van een verlies voor de kerkelijke gemeente nu het echtpaar Van den Akker pns land gaat verlaten. De heer Van den Akker was gedurende tien jaar penningmeester kerkvoogd. Zijn echtgenote maakte zich zeer verdienstelijk als leidster van de Zondagsschool. Ook als voorzitster van de N.H. Vrouwenvereniging was mevr. Van den Akker werkzaam. Als een blijk van waardering werd het echtpaar een Nieuw Testament aangeboden, gedrukt in het Nederlands en in het Engels. Bo vendien werd een crayontekening in lijst van de kerk te Julianadorp over handigd, vervaardigd door de heer Ba- kelaar. Ds. Borghardt behandelde daarna de Nieuwe Kerkorde. Na de pauze werden over dit onderwerp verscheidene vragen nader besproken. De kosteres van de Nederlands Her vormde kerk te Julianadorp deed een paar weken geleden aangifte, dat zij een bedrag van ruim f 300 vermiste. Zij meende het geld, dat aan de kerk behoorde, in een doosje te hebben ge borgen. Dezer dagen vond zy het geld tussen een stapeltje kleren in een kast terug. Het was haar. door het hoofd ge gaan, dat zij het daar had neergelegd. 74. Het was niemand minder dan burgemeester Baron van Piepstraete, die probeerde telefonisch contact te krijgen met zijn commissaris van poli tie. Dientje, zijn gedienstige, was hem niet trillende stem komen vertellen, dat er een beer, drie marmotten, een zee hond en een hyena haar keuken waren binnengedrongen en dat er buiten de deur nog een soort kameel stond die ook alle moeite deed om binnen te ko men. Burgemeester van Piepstraete had Dientje eerst bezorgd aangekeken. „De brave ziel heeft zeker een aanval van de derdedaagse koorts gekregen", dacht de burgemeester, maar toen hij beneden in de keuken eensklaps een oorverdo vend kabaal hoorde losbreken, begon hij te geloven, dat er toch wel iets waar kon zijn van het verhaal, dat zij hem had gedaan. „Dat z-z-zal die b-b-beer wel zijn", jammerde Dientje „Hij heeft al mijn weckflessen al open gemaakt en die zeehond heeft al een mooi tarbot weggegrist en die marmot ten zijn weggekropen vöoi die hyena en nou wil die kameel ook nog bin nenDientje barstte ln tranen uit. „En dat in m'n schone keuken, die ik gisteren nog een extra beurt heb ge geven". Burgemeester van Piepstraete zag een beetje groen in zijn gezicht, toen hij met een onvaste hand naar zijn telefoon greep URK, 17 Oct. Door 30 vaartuigen werd aangevoerd: 882 pond lijnpaling f 1.12f 1.15 p.p., 684 p. snoekbaars f 0.71—f 0.75 p.p., 36 p. rode baars f 0.76 f 0.77 p.p., 2503 p. blei f 0.05—f 0.12 p.p., 240 p. voorn f 0.06 p.p., 25 p. kar per f 0.25 p.p. De Ned. Herv. Zusterkring zal op 3, 4 en 5 November in de ULO-school te Hippolytushoef een fancy-fair houden. Verschillende artikelen, welke dan zul len worden verkocht, zijn door de leden zelf vervaardigd. In een der lokalen zal een tea-room komen. Ook zullen diverse attracties aanwezig zijn en voor een aangename afwisseling zorgen. Op de laatste dag zal ten overstaan van notaris Tj. R. Groendijk de trekking plaats vinden van de verloting. Gezien de voorbereidingen belooft deze fancy-fair een succes te worden. Op de afdelingsvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen deed mevr, Grootes, na haar openingswoord, de volgende mededelingen: In Maart wordt te Oudesluis, tezavncn met de af- d ling aldaar, vergaderd. Er staat weer een handwerk-wedstrijd op het pro gramma en de leden zullen ook een schriftelijke cursus Engels kunnen volgen. Voor het leren van de goede uitspraak zal dan eens per veertien dagen mondeling onderricht worden gegeven. De vergaderingen worden voortaan niet per convocatie bekend gemaakt. Daarna kwamen enige leden aan het voord, die in vijf minuten-speeches iet» vertelden van wat zij in hun vacantie gezien of beleefd hadden. Mevr. Keij- zer bracht een bezoek aan het broe derschapshuis der Doopgezinden- mevr RezelmanBoontjes maakte een reis door Belgie, Frankrijk en Zwitserland, mevr. Waiboervan Elteren sprak over Meridon (Volkshogeschool in Frank- ri. k). De cadeautjes, die zij als presen tjes van de afdeling daar aan de Hol landse vrouwen schonk, werden dank baar aanvaard. Mevr. DekkerCrum vertelde ook over Zwitserland en mej. P. Rezelman van haar proef voor de VAR A-microfoon, die tot resultaat had, dat we haar deze winter door de radio zullen kunnen horen. Er was na dit alles nog maar weinig tijd voor het beoefenen van de hersen gymnastiek, DAMCLUB „EXCELSIOR" Uitslagen van de gespeelde partijen: le Klasse: J. A. van VlietSj. v. d. Wal 20, J. A. van VlietD. Jansen 1—1, Tj. Wiersma—A. Kapitein 0—2. 2e Klasse: L. J. van LeeuwenA. Schouten 20, C. LeijnseJ. Kapitein 11, L. J. Schouten Pz.F. Tielens 0—2, A. Schouten Az.—J. Kapitein 2—0, L. J. Schouten Az.—L. J. van Leeuwen 1—1. (Advertentie Ina Med.) BOUWVERGUNNINGEN Aan de volgende personen werden bouwvergunningen verleend: mevr de wed. D. Maas, Duinweg, verbouw van een loods; de heer G. Dekker te Oude- schild, bouw van een bergplaats; de heer J. Visman te Oosterend, bouw van een kippenhok, en de heer P. Witte tot de bouw van een boerderij en wo ning. BRIDGE-DRIVE De bridgeclub „Groot Slam" te Den Burg heeft de tweede competitiedrive gehouden. De uitslag is als volgt: A-lijn: 1. StolkWessels 38 y2 pnt.; 2. KoornHopman 37 pnt.; 3. echtpaar J. C. Bruin 36 pnt. B-lijn: 1. echtpaar Vap den Heerik 6214 pnt.; 2. VennikList 62 pnt.; 3. Ran—Bos 61 pnt. EIERVEILING In de week van 8 tot en met 13 Oc- tober werden aan de eierveiling te Den Burg 61.056 eieren aangevoerd. Des ge middelde kiloprijs bedroeg in die week f 3.02. Tijdens de kermisdagen werden drie portemonnaie's met inhoud gevonden alsmede: een vulpenhouder, een cein tuur van regenjas en een grijsbruine kindermuts. Verloren werden: een paar zwart glacé dameshandschoenen, twee portemonnaie's met inhoud, een siga- renknipper in etui en een gouden da- mesring met steentje. De rijkspolitie te 't Zand verstrekt inlichtingen. (Advertentie. Ing. Med.) 30. „Wat is er, klont?" vroeg Kap- pie, „waarom sta je niet aan het stuur rad?" „Kijk dan!" riep de maat met overslaande stem. „Een ne-neger! Ddddaar!" Hij wees. Kappie keek om en zag toen hetzelfde wat de maat ge zien had. Maar Kappie viel niet flauw, zoals de maat gedaan had. Hij rende meteen op de neger af, die het op een weer een neger? Dat wordt me ja te hollen zette en in de hut van de acteur bar!" verdween. Kappie snapte er niets van. Madame Mirabelle stond, om weer „Zijn er dan twee?" dacht hij. „Die een beetje tot zichzelf te komen, aan de rare toneelspeler van daarnet en nu verschansing en keek uit over de zee. Zodoende zag zij ineens een fles voor- Juist wankelde de maat het trapje by drijven.... een fles met iets wits naar de brug weer op. er in. „Aaaah!" riep Madame. „Grijp de „Kom! Help!" gilde zij. „Een fles in fles! Daar beneden in het water. Een de zee! Is er dan niemand?" fles met een papier!" DOOR MARJORIE ic VERNON 68) Peta had wel bitter in zichzelf kun nen lachen. De enige dank, die haar moeder verwachtte! En ze scheen het nog een volkomen onbelangrijk en klein offer te vinden bovendien. „En dat terwijl ik er met mijn hele leven en myn geluk voor zal moeten betalen", dacht Peta tragisch, maar toen kwam haar aangeboren eerlijkheid uit de hoek. Het was heus niet alleen ter wille van haar moeder dat ze met Neville Heritage had willen trouwen, ze was zelf precies even enthousiast geweest bij dat idee. Het was niet eerlijk om zichzelf nu als martelares te beschou wen wanneer het tenslotte altijd haar ideaal was geweest om een goed huwe lijk te sluiten.... „Er is. slechts één ding, Peta" ver volgde mevrouw Darley. „Ik 7.011 wil len ik bedoel zou het niet beter zijn als Neville en jij eens spijkers met koppen sloegen? Als je er eens wat vaart achter zou kunnen zetten de tijd dringt, en „Goed", zei Peta. Ze stond op en er kwam iets uitdagends over haar. „Ik zal zien wat ik kan doen". Ze liep haastig weg, niet in staat om er nog langer over te praten en haar moeders uitvoerige betuigingen van opluchting aan te horen. Ze had altijd alles gehad wat haar hartje begeerde, maar nu waren haar kansen gekeerd. Ze was in een warnet van toevallige omstandigheden terecht gekomen en verplicht dit huwelijk, dat ze eens zo vurig had begeerd, door te zetten. Er was geen andere uitweg. HOOFDSTUK IX Het was de avond van Peta's dans partijtje. De dorpszaal was versierd met pal men en bakken beeldige bloemen, en terwijl Peta haar gasten op de maat van het uitstekende Londense orkestje zag walsen, had ze de voldoening te kunnen constateren dat de avond een succes was en iedereen plezier had iedereen, behalve zij zelf. Peta zuchtte even. Ze zag er beeldig uit in een witte met zilver geborduur de japon. Ze had complimentjes gekre gen, was bewonderd, al haar dansen waren besproken, en ze had nog ver schillende van haar vrienden moeten afwijzen. Maar toch was er diep in haar hart een gevoel van leegte en een groot verlangen Als Blake er maar was geweest! Het zou zalig zyn om met hem te dansen, dacht ze, met zijn sterke armen om haar heen en volmaakt één op het rhythme van de muziek. Misschien zou hij haar in deze japon hebben bewon derd, haar zo hebben bewonderd dat zijn verachting zou zijn vergeten en plaats had moeten maken voor een overweldigend verlangen „Hallo Peta". Ze draaide zich om en zag Nan naast zich staan, die er snoezig uitzag meen lichtblauwe jurk met een heel wijde rok en een aangesloten lijfje, welks enige verslering bestond uit 'n corsa ge beeldige roze rozen. Peta zou ver baasd zijn geweest als ze had geweten dat die rozen haar door Neville waren gezonden met een kaartje waarop stond „van een dankbare leerling". Nan's hart had van vreugde sneller geklopt toen ze het doosje van de bloe mist had geopend, ofschoon ze zich' dadelijk voor ogen had gehouden dat dat alles was wat het geschenk bete kende: een aardigheidje van een dank bare leerling. „Hallo Nan, heb je plezier?" „Nou en of. Dol! En jij? Maar dat hoef ik niet eens te vragen, lieve kind. Iedere man in de zaal ligt vanavond aan Peta's voeten!" Peta moest lachen om deze overdre ven, maar eerlijk gemeende loftuiting; maar haar hart was droef. Iedere man, maar geen enkele man die ze wilde hebben of voor wie ze ook maar enige belangstelling had! Behalve Neville na tuurlijk, in hem stelde ze natuurlijk wel belang. Nan keek nieuwsgierig naar de or chideeën op de japon van Peta. Zou Neville daar ook de goede gever van zijn? Maar dat sprak vanzelf, dacht ze en haar hart zonk haar in de schoenen. Orchideeën voor Peta.... met een kaartje waarop zeker niet zou hebben gestaan „van een dankbare leerling".. (Wordt vervolgd) Ten behoeve van woningbouw De gemeente Texel heeft, in navol ging van andere gemeenten, een zeer bijzonder initiatief genomen. Ten be hoeve van de woningwetbouw heeft de gemeente een ernstige behoefte aan on geveer f 300.000. Hiervoor zal men trachten 22 woningen te bouwen, be horende tot het bouwplan 1951. Bij, di verse instanties heeft de gemeente ge probeerd geld te lenen, doch alle po gingen zijn gestrand, voornamelijk op het lage rentetype, dat de gemeenten mogen geven. Nu tracht het gemeente bestuur geld te verkrijgen van de bur gers, in de vorm van onderhandse schuldbekentenissen van f 100. Burge meester De Koning heeft een beroep gedaan op de burgerij om op de lening in te tekenen. Ook kan bij de gemeente gespaard worden tot een bedrag van f 2.25 per week of f 10 per maand, ge durende een jaar. Op deze wijze kan men in een jaar f 100 sparen, waarvoor dan een schuldbekentenis wordt uitge reikt. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze het benodigde geld te ver krijgen. De rente bedraagt 4 procent en de geldlening zal een looptijd heb ben van 15 jaar, zonder tussentijdse af lossingen. Na verloop van 15 jaar wordt het gehele bedrag dus ineens afgelost. Reeds de eerstedagen na de oproep bleek, dat de Texelaars het initiatief welwillend beoordelen. Voor enkele duizenden werd de eerste dag reeds ingetekend. Bovendien deelden verschil lende Texelaars mede, dat nog behoor lijke bedragen zullen volgen. Ook zul len bepaalde burgers reclame trachten te maken voor deze goede zaak, opdat het streven van het gemeentebestuur voldoende bekenlheid zal gaan genie ten en men bereid zal zijn, spaargelden tijdelijk aan de gemeente af- te staan. ZATERDAG 20 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.33 —12.55 Land- en Tuinbouwmededeligen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Theo Casion, in misdaad én an tiek", hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 16.00 Kamerorkest en soliste. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianospel. 18.40 Regeringsuitzen ding: „Zoeklicht op de Westerse Defen sie". 19.00 Filmprogramma. 19.20 Parle- mentsoverzlcht. 19.30 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijn» van. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.53 Amusementsmuziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". Aansluitend: Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 —24.00 Philharmonisch Orkest en soliste. HILVERSUM II, 298 m,! 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.25 Pianotrio. 12.00 Accor- deonmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Metropole-Orkest en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zon- den", hoorspel. 13.30 Dansmuziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Fanfare-Orkest 15.30 Vragenbeantwoording. 15.45 Gram. muziek. i6.15 Sportpraatje. 16.30 Gram. muziek. 17.15 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 Vara-varia. 18.20 Accordeonmuziek. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 ■Het Oude Testament in deze t(Jd", cau serie. 19.55 „Deze Week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.15 Tlroolse muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 In strumentaal Sextet. 22.30 „Onder de pan nen hoorspel. 22.50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Hawaiïanmuziek. 23.30— 24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3