Pim, Pani en Pom in Afrika Aller ogen zijn gericht op V.V.V. 3£ wagen in het Kloosferbos Sluitings-courses van „Vooruit" JIMMY BROWN TERUG DE DIERENTUIN Hoop en wanhoop Na zeven wedstrijden zijn de „bokken" reeds van de „schapen" gescheiden appie <Spookóteer NAAR VASTE GROND Elf duizend gulden aan prijzen voor record aanial inschrijvingen Kwaliteit evenredig aan de kwantiteit Pakjes voor de Van Galen Het Radioprogramma V.S.V. heeft een derde overwinning in'tverschiet ZATERDAG 20 OOTOBER 1951 75 Barend Bol en zijn vrouw Fie waren nog nooit van hun leven met zo'n vreselijke schrik wakker gewor den .„W-w-wat is dat!!!?" vroeg Fie Bol, terwijl zij als een duveltje uit een doosje uit haar dekens oprees. Ook Ba rend, haar man, zat met een schok rechtop in zijn bed. „Misschien is het een aardbeving", stamelde hij met ble ke lippen. Het echtpaar Bol dreef in Kuitendam een goedbeklante galante rie-winkel, die zij „De Concurrent" hadden gedoopt, hetgeen een beetje overdreven was, daar Kuitendam geen tweede bedrijf in galanterieën rijk was. Gelijktijdig sprongen zij uit het bed en holden in hun nachtgoed naar be neden, onderweg nog tot meerdere spoed aangezet door het alarmerende geluid van brekend glaswerkToen Barend zijn winkel binnenstormde deinsde hij achteruit en ook Fie, zijn vrouw, had moeite zich staande te hou den. Er was geen theepot, geen kop of schoteltje, geen stukje glaswerk zo groot als een hand dat nog heel was. Alles lag aan gruzelementen en temid den van deze verschrikkelijke ravage stond Nelis het Nijlpaard vrij be duusd te kijken. „We dromen, Barend, we dromen, dat er een nijlpaard in on ze winkel staat", jammerde Fie Bol, terwijl zij in snikken uitbarstte. J_ATEN we trachten in de eerste plaats te omschrijven wat „wan hoop" is. Vanuit deze omschrijving zal het wezen van de „hoop" als vanzelf duidelijk worden. Wanhoop nu is het Zichzelf in zijn situatie niet langer als mogelijkheid zien. Deze wat abstracte definitie heeft een verduidelijking no dig aan de hand van een paar voor heelden. In het begin van de oorlog ontmoette lk een huisvrouw, die gedwongen was geworden te evacueren. De inval van de Duitsers in ons land had dat nood zakelijk gemaakt. Deze vrouw nu stel de zich voor, dat haar huis was ver woest. Deze voorstelling van haar ver woeste huis een voorstelling die overigens met de feitelijkheid niet overeenkwam maakte haar op dat moment wanhopig. Dat betekent, dat rij geen mogelijkheid meer zag om verder te kunnen leven. Want het leven gaat dood, waar de mogelijkheid ontbreekt. Een tweede voorbeeld. Een krank zinnige vertelt me, hoe hij zowel over dag als in zijn droom stemmen hoort Van vijanden, die hem belasteren. Zij echelden hem uit, vloeken en tieren. Zij sissen in z'n oor. Het is niet uit te houden. Ook zo'n mens komt tot wan hoop. Hij ziet geen mogelijkheid meer. Beide voorbeelden verschillen in één zeer bepaald punt. In het eerste geval namelijk waren het omstandigheden buiten dé betrokkenen, die de wanhoop opriepen. In zeer veel gevallen zien wij dat herhaald. Het leven kan de mens bard slaan. Hij kan materieel bezit ver liezen. Ziekte en dood "kunnen steeds terugkerende gasten zijn in z'n huis. Wie zich steeds weer materiële moge- lijkheden ziet ontgaan, wie steeds vei- geefs strijdt tegen ziekte en dood, hem wordt de mogelijkheid ontnomen ver der te gaan. Hij kan zijn eigen situatie niet echt aanvaarden. En het is dit niet-meer-kunnen aanvaarden, dat de mogelijkheid uitsluit en de wanhoop oproept. Maar in het tweede geval is het geen uiterlijk gebeuren, maar een zelf, op wat voor wijze ook, geproduceerde Waan, die het leven ondragelijk maakt Hoe ook bezien, de waan is steeds een eigen geesteskind. Een krankzinnige is nu iemand, die van zijn eigen wanen niet meer los kan komen. Hij wordt daarom waanzinnig. Maar op een veel „onschuldiger" wijze kent een ieder half geestelijke, half lichamelijke drif ten, verlangens, wensen, impulsen of wat het ook mogen zijn, die hem in een voortdurende gespletenheid en onrust brengen. Dit overhoop liggen, nu niet met de omstandigheden, maar met het eigen zelf, kan evenzeer de wanhoop met zich brengen. Ook in zo'n geval kan een mens zich niet met zich zelf verzoenen. Of de wanhoop nu ontstaat in een niet kunnen aanvaarden van de uiter lijke of van de innerlijke situatie, beide malen treedt er een verlies op aan echt contact met de ander. Wan neer Raskolnikow zijn moord gepleegd heeft om zodoende aan zijn „andere" ik genoegdoening te schenken, is hij innerlijk volkomen verscheurd. Hij kan op geen enkele wijze een houding innemen tegenover zichzelf. Hij ziet zichzelf niet meer als mogelijkheid. En in deze houding is hij zelfs niet meer in staat tot een echt ontmoeten van zijn moeder en zuster, die hem toch eigenlijk het meest na staan. In de wanhoop verliest een mens mèt zijn eigen toekomstperspectief, ook de an der en het contact met de ander. Met dit alles hebben wij tevens ge zegd wat „hoop" is en betekent. Hoop is het zien van mogelijkheden, het ge leld worden door een toekomst, een perspectief. Maar is deze hoop een banale vanzelfsprekendheid? Ik meen van niet. Hoop in deze zin van levens perspectief is iets, dat geschonken moet worden van de andere zijde. Om dat alle leven ten slotte ten dode is, ontkomt geen enkel leven aan het doodlopen van de mogelijkheden. Geen mens is radicaal gevrijwaard tegen de wanhoop. Alleen het evangelie heeft ons een weg gewezen. Deze weg is de vernedering voor het aangezicht van God en van de ander. Wie in het aan gezicht van God en zijn medemensen zich vernedert in het waarachtig aan vaarden van zijn materieel verlies, ont vangt de hoop als een goddelijk ge schenk. Wie zijn eigen „andere ik", zijn schuld en zonde als werkelijk zijn eigen schuld en zonde aanvaardt en erkent voor God en zijn medemensen, ontvangt het perspectief van de ge ncde. Wanhoop komt „vanzelf" Maar de hoop is een geschenk van God. (Advertentie, Ing. Med.) Met tachtig paarden voor Zaterdag en negentig voor Zondag bereikt de paar densportvereniging „Vooruit" met zijn sluitingscourses van het seizoen 1951, een record aantal inschrijvingen. Dit record kon natuurlijk gevestigd worden door de goede reputatie van „Vooruit", die dit jaar bijzonder goed geslaagde courses heeft georganiseerd, maar in niet mindere mate door het feit dat het komende week einde nog een ander record wordt gebroken. Men heeft namelijk een bedrag van f 11.000.aan prijzen beschikbaar gesteld. Niettegenstaande de concurrentie van Duindigt is de kwaliteit van de ingeschreven paarden evenredig aan de kwanti teit. Het bestuur van „Vooruit" heeft dit seizoen mogen constateren dat de be langstelling voor de langebaansport groeiende is. Zonder twijfel zullen dan ook de sluitingscourses druk worden bezocht, te meer daar enkele zeer at tractieve nummers op het programma staan. De meeste belangstelling zal Za terdag uit gaan naar de seriedraverij met finale. Zondag staat o.m. een cour- se voor tweejarigen en een draverij over 2700 meter op het programma. Onze tips luiden: Zaterdag: Groningen-prijs: 1 Pretty Boy, 2 Oosting's Lieveling, 3 Ortolaan's Out sider: Oosting's Oogappel. Friesland-prijs: 1 Nino Narville, 2 New Spencer, 3 Larus S Outsider: Ja- coba. Drente-prijs: 1 Kapitein Bascom, 2 P. Louis 11, 3 Our Bonni B. Outsider: Marry Simons. Overijssel-prijs: 1 Keuze B U. de Jong, (Ostavia, Nemeter BI, 2 Phere- nice, 3 Lieveling. Outsider: Kriemhilde. Limburg-prijs: 1 Rike van Hollo, 2 Entr. Geersen (Leo Axkit, Maarten pencer), 3 Nelson. Outsider: Mr. Fried Noord Brabant-prijs: 1 Leonidas Scott, 2 Nelly Major, 3 Prinses Julia B Outsider: Nestor B. Zondag: Zeeland-prijs: 1 Ortolaan S. 2 Odylie Spencer, 3 Pro patria. Outsider: Olym- phia S. Gelderland-prijs: 1 Kapitein Bascom, 2 Nino Narvile, 3 Nelson. Outsider: Or de Casindra. Utrecht-prijs: 1 Narva, 2 Neerlandia H, 3 Olivier B. Outsider: Entr. T. A. v. d. Veen. (Milly Dynamic. Nice the Saint. Zuid Holland-prijs: 1 Quintus Har- vester, 2 Queen Bess; 3 Queene. Out sider: quinte Hollandia G, Noord Holland-prijs: 1 Nanda, 2 Monte Carlo D, 3 Petite Casindra. Outsider: Lycurgus Lina Bonnie. Amsterdam-prijs: 1 Mary Reynolds, 2 Mc Heny, 3 Nateiso G. Outsider: Ludwina. Residentie-prijs: 1 Notekraker S, 2 Olga Pluto, 3 Nellie Gregor. Outsider: Keuze J. Wagenaar (Barciso v. Zora. Leo Axkitl. Siuitings-prijs: 1 Little Monty, 2 Meerkol S, 3 Lieneke. Outsider: King Scott. Ter gelegenheid van het St. Nico- laasfeest wordt gedurende het tijdvak van 29 October7 November a.s. de gelegenheid opengesteld om aan de opvarenden van Hr. Ms. „Van Galen" niet-aangetekende pakjes tot een maxi mum gewicht van 500 gram per lucht post te verzenden tegen betaling van het normale internationale tarief (zon der luchtrecht). Deze mogelijkheid bestaat niet voor pakjes bestemd voor de militairen, behorende tot het Nederlandse Deta chement Verenigde Naties in Korea. HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 NCRV, 9.30 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV. 19.45— 24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muzlek. 8.30 Morgen wijding. 9.15 Gewijde muziek. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.muzlek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram.muzlek. 11.40 Ka merorkest en soliste. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muzlek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Causerie. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 „Uit het Boek der Boeken". 13.55 Radio Philharmonisch Orkest, vrouwen koor en solist. (In de pauze: pl.m. 14.30 „Kampvuren langs de Evenaar", cause rie.) 15.20 Cello en piano. 15.45 Gram. muzlek. 15.55 Sopraan en piano. 16.15 Sport. 16.30 Missielof. 17.00 Jeugddienst. 18.15 Dienst voor de zieken. 19.00 Gram. muzlek. 19.15 „De Man uit Anatoth en zijn woord", causerie. 19.30 Nieuws, sport uitslagen en weerberichten. 19.45 Actuali teiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en Missiegedachten. 23.00 Nieuws. 23.15 Omroeporkest en solist. 23.50—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18' Gram.muzlek. 8.35 Causerie, 8.45 Orgelspel. 9.62 Sportmededelingen. 9.05 Gram.muzlek. 9.45 „Geestelijk leven", cau serie. 10.00 „Geef het door", causerie. 10.05 Voor de jeugd. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 12.00 Nederlandse liedjes en dansen. 12.30 Voor de jeugd. 12.45 Orgel en viool. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mededelingen of gram.muzlek. 13.10 „New York calling". 13.15 Musette-Or- kest. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gram.muzlek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Discogram. 15.00 Filmpraatje. 15.15 Om roeporkest. 16.30 Sportrevue. 17.00 „Tus sen kerk en wereld", causerie. 17.20 „Een gedicht". 17.30 „Gijsbert Konijn", hoorspel voor de jeugd. 17.50 Sport. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Cabaret. 19.00 Amusementsmuziek. 19.30 Muzikale discussie. 20.00 Nieuws. 20.05 Weekover zicht. 20.20 Concertgebouworkest en solist. 21.20 „Behouden snelheid", causerie. 21.25 „Paul Vlaanderen en het Vandyke-Myste- rie", hoorspel. 22.05 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Voordracht. 23.2024.00 Gram.muzlek. MAANDAG 22 OCTOBER HILVERSUM I, 402' m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling Familiecompetitie. 10.10 Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cello en piano. 11.25 Gevarieerde muziek. 12.15 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.20 Klein orkest en orgel. 16.00 Bijbel lezing. 1630 Strijk-kwartet. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Lichte muziek. 17.35 Gram. muziek. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 „Voor de man nen in Blauw. Groen en Grijs'-'. 18.30 Ver zoekprogramma. 19.00 „Volk en Staat", causerie. 19.15 Engelse les. 19.30 Gram.- muizek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Evangelie-zen der", causerie. 20.20 Kerkmuziek. 21.00 „Laterveer wil het rechte weten", hoor spel. 21.45 Strijkorkest. 22.30 „Wie waren Uw voorouders?". 22.40 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 „De Groenteman".' 9.30 Gram.muziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Orgel en alt. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Gram.muziek. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld" causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 Klarinet en piano. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Dansmuziek. 16.45 Musicalender. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. R. D. G. Ph. Simons: „Bestrijding van volksziek ten in Suriname". 18.00 Nieyws. 18.15 Voor burger en militair. 18.30 Populair concert. 19.00 Muzikale causerie. 19.15 Piano-trio. 19.45 Regeringsuitzending: Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Avro-allerlei. 20.10 Radioscoop. 22.45 Or gelconcert. 23.00 Nieuws. 85 Billie de Spinner Is woedend en draaft als een dolle door het neger kamp. „D'r uit jullie", schreeuwt hij tegen de verschrikte negers, die angstig onder hun tentzeil naar de dolleman tu ren. „We moeten iets doen, voordat het te laat is". De negers knikken ang stig van ja en halen verlicht adem, wanneer de razende Billie al weer voort- gerend is. Ook Kareltje krijgt, wanneer hij te voorschijn komt van zijn compag non de volle laag. „Zo, is meneer ein delijk ontwaakt? Is het grote nieuws al tot meneer door gedrongen?" En wan neer Kareltje hem niet begrijpend aan- staart, schreeuwt de woedende Billie hem toe: „De aap is ontsnapt, sufferd. Kan jij dan ook niet eens een oogje in het zeil houden?" „Ja, maar jij sliep toch ook?" roept Kareltje verontwaar digd. „We hadden toch een neger op de uitkijk staan?" Daar weet Billie zo gauw geen antwoord op te geven, want Kareltje heeft nog gelijk ook! «A DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG hebben de meeste eerste klassers acht wedstrijden gespeeld. Dat betekent dat men dan bijna een derde van de com petitie, welke voor de eerste klassers uit zes en twintig wedstrijden bestaat, achter de rug heeft In de eerste zeven wedstrijden zijn de „bokken" inmiddels reeds van de „schapen" gescheiden. Het is natuurlijk nog altijd mogelijk dat een ploeg die in de middenmoot zweeft of zelfs nog lager, door een formidabele serie van overwinningen naar de kopgroep weet op te rukken, of dat een van de toon aangevende ploegen plotseling een aantal steken zal laten vallen. Het wil ons echter voorkomen dat wij de aanstaande kampioenen In alle vier de afdelingen moeten zoeken bij de drie of vier clubs die in IA (Haarlem, DWS, Enschedese Boys)1B (RCH, Wageningen, Ajax, Be Quick), IC (Feijenoord, Wilem II, NAC) en 1D (WV, Hermes DVS, Emma) Het ziet er dus naar uit dat van de vijf kampioenen van het vorige seizoen alleen DWS een rol van betekenis zal gaan vervullen. Van Haarlem verwachten wij Zondag een gemakkelijke overwinning in de uitwedstrijd tegen Frisia. Voor En schedese Boys voorzien wij evenmin moeilijkheden in de wedstrijd tegen Velocitas. DWS krijgt het lastiger. De Amsterdammers ontvangen de benja mins uit Zuilen. Hier komen dus twee ploegen met sterke verdedigingen in het veld zodat de doelpunten zeer schaars zullen worden. In de midden moot gaan AGOW en 't Gooi het el kaar lastig maken. Ook hier is een puntenverdeling een van de meest voor de hand liggende uitslagen. Hee renveen heeft tegen Go Ahead de bes te papieren en GVAV zal zijn positie kunnen verbeteren daar Theole een be zoek komt brengen. Ais RCH de vuurproef tegen Be Quick door staat, zal de kopgroep zich in 1B scherper gaan aftekenen. Want van Wageningen verwachten wij een overwinning op Achilles en Ajax krijgt de volle gelegenheid om zich van de nederlaag tegen Blauw Wit te herstel len, daar Zwolse Boys naar de hoofd stad komt. DOS zal waarschijnlijk moe ten ervaren dat Blauw Wit zijn vorm weer enigszins heeft terug gevonden. Vitesse is de laatste weken aan het en de 31. De maat holde naar beneden, want de stem van Madame klonk zó dringend, dat hij wel gehoorzamen moest. Hij leunde over de verschansing en zag toen werkelijk de fles drijven. Hij moest gevaarlijk ver voorover leu nen om die te grijpen en een hoge golf die langszij kwam, dreigde hem te grijpen, maar het ging gelukkig net goed. Kappie dacht intussen over de neger na, die in de hut van de acteur ver dwenen was. „Hoe moet ik dat nu ja aanpakken?" dacht hij. „Hoe krijg ik die twee vreemde kerels weer van boorder is nog geen haven in 't zicht! Tjongehet is toch wat! Een neger, een acteur en een gillende Ma dame! Wat een reis! Het lijkt hier wel een poppenkast!" „Kappie. Kappie!" riep de maat, die hollend met de fles op hem afkwam. „Wat nu weer?" vroeg Kappie en een lange zucht volgde zijn woorden. Ma dame Mirabelle kwam ook haastig naar beneden toe. „Aaah! Hij heeft de fles!" kreet zij. „Bon gargon! C' est une mi- racle!" „Wat is er een mirakel?" vroeg Kap pie. „Die fles? Hoe kom je daar aan, stuurman. Wat loop je hier met een fles rond in plaats dat je op de brug bent? Is het hier dan eigenlijk een gekken huis?" DOOR MARJORIE VERNON De beide meisjes stonden verscholen achter een grote palm, wat verklaarde, waarom Peta nog niet voor een dans was opgeëist. Ze had even alleen wil len zijn en willen toekijken, even een paar ogenblikken voor zichzelf willen hebben waarin ze niet vrolijk en op gewekt moest doen. „Heb je Iris Chelford met haar „vangst" gezien?" vroeg ze Nan. „Hij ziet er aardig uit, vind je niet? Te aar dig voor die familie tenminste. Ik heb begrepen, dat Geoffrey Chelford, die heel anders was dan de rest van de familie, zijn beste vriend was, toen Geoff in diplomatieke dienst was en ze waren samen toen Geoff werd gedood Deze man, Dale Rossiter, is nog maar net terug uit het buitenland en ik denk, dat ze er net zo lang op hebben aange drongen, dat hij hen zou komen opzoe ken, dat hij het niet kon weigeren. En nu ze hun klauwen eenmaal om hem hebben geslagen, laten ze hem natuur lijk niet meer los". „Het zal hem zeker moeite genoeg kosten om zich los te rukken", lachte Nan. Ze was als regel niet kattig, maar ze kende de Chelfords. Plotseling werd Neville's lange ge stalte zichtbaar, terwijl hij zich een weg naar hen toe baande dwars door de dansers heen. Peta glimlachte hem vriendelijk toe en deed een stap voor uit, vast overtuigd, dat hij met haar wilde dansen, maar het was Nan naar wie hij zijn armen uitstak en met een snelle onderzoekende blik op haar vriendin, liet Nan zich meevoeren en gleed met hem over de dansvloer. Peta trok zich weer in de schaduw van de palm terug en beet zich op haar lip. Ze gaf zich veel te veel bloot, voel de ze met een brandend gevoel van vernedering. O, ze moest niet al te gemakkelijk schijnen! Maarze had den niet veel tijd meer te verliezen. Hun schuldeisers drongen op betaling aan; als er niet spoedig iets gebeurde, zou er een openlijk schandaal ontstaan. Ze wist dat haar moeder verwachtte, dat ze de zaak vanavond voor elkaar zou brengen Neville had langer ge talmd dan ze had verwacht, en mevr. Darley was onrustig geworden. Ze had gemeend, dat hij maar een paar avon den met Peta hoefde door te brengen als deze al haar charme in werking zette, om zijn aanzoek te doen, maar hoewel hij erg aardig was voor Peta, scheen hij volstrekt geen haast te heb ben om tot een uitspraak te komen. Maar mevrouw Darley had nu alle hoop op hedenavond, op de Avond van het Feest, zoals ze het haast eerbiedig noemde, gevestigd. Peta had betwijfeld of het wel goed was om dit jaar een feest te geven en volkomen terecht opgemerkt, dat ze het niet konden betalen, maar mevrouw Darley had er niet van willen horen, net feest op te geven. „Wat zouden de mensen denken?" had ze gevraagd. Natuurlijk zou ieder een direct de conclusie trekken dat we het niet kunnen betalen en dat is het laatste wat we willen. Bovendien moet je altijd geld uitgeven vóórdat je geld kunt ontvangen.... Neen Peta, we zul len een nog grotere knalfuif geven, zo als jullie dat noemen, dan gewoonlijk De beste band die we kunnen krijgen^ de mooiste bloemen, een heleboel té drinken en jij zult de beeldigste avond jurk hebben die je kunt vinden Als dat alles er Neville Herltage nog niet toe brengt om zich te declameren, dan zou me dat verbazen en zeer teleur stellen. Ik zal een paar aandelen ver kopen, dat is slechts het ruilen van de ^geldbelegging tegen de andere, „sukkelen". De Arnhemmers konden dan ook hun handen aan Enschede wel eens vol krijgen. VSV daarentegen heeft zich de laatste weken van zijn goede zijde laten zien. Een overwin ning op Oosterparkers lijkt ons daar om een niet te optimistische voorspel ling. Sneek gaat tegen Leeuwarden ver geefse pogingen ondernemen uit de buurt van de rode lantaarn te gera ken. Hoewel Feyenoord een redelijke kans op de volle winst heeft in de uitwed strijd tegen Juliana, zullen de Rotter dammers hun tegenstanders toch niet mogen onderschatten. Willem II krijgt het tegen RBC gemakkelijker, ADO kon weieens voor een verrassing zor gen in de wedstrijd tegen het bezoe kende NAC. Van BW verwachten wij op zijn minst een gelijkspel tegen Bleyerheide. Hoewel de resultaten van SVV tot nu toe nog steeds onder de maat bleven, voorspellen wij MW een lastige wedstrijd in Schiedam. Quick gaat zijn zesde nederlaag incasseren in de wedstrijd tegen Sittardia en Eind hoven moet opgewassen zijn tegen DHC WV heeft in enkele weken de har ten van geheel voetballievend Neder land, behalve wellicht die van zijn te genstanders, veroverd. Verwacht mag worden dat de ongeslagen leider van 1D morgen in de wedstrijd tegen NOAD zijn achtste overwinning gaat boeken. Een overwinning zal echter ook nood zakelijk zijn om de voorsprong van vier punten te consolideren. Het is na melijk te verwachten dat Hermes DVS en Emma resp. van NEC en Maurits gaan winnen. MILITAIREN UIT KOREA TERUG. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zullen op 1 November as. 26 militairen van het NDV per troepen schip uit Korea in Nederland arrive ren. (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4