Welverdiende lof tijdens receptie het gouden „Toonkunst" van Bezoekers van kregen „Een Jonkers wonnen de derby Hermes- Adelborsten met'3—0 Postiljon-avond vrouw op zicht" De Texelse boot groter en sneller Bloemstukken en enveloppen als tolk van waardering en dankbaarheid Tot besluit een avond lfln de stemming" Tony Verschoor werkt mede in „Herhalingsoefeningen" Tussen Haaks en Kuifje Clemente straf voor dronken wielrijder Personeelsvereniging opende hei seizoen Dames brachten hei er veel beier al IN HET KORT Tien HAV-dames hielden de nederlaag klein Drie biljarters over naar de vierde klasse Vierdaags iournooi beëindigd De tweede uitvoering van „Die Schöpfung" „Ons eigen lied" bracht feestprogramma Julianadorp *T "f Dokter Waqemaker" naar de werf Vliegveld nog dit jaar gereed? „Middelpunt en wegwijzer van ons culturele leven j^JIDDELPUNT EN WEGWIJZER van ons culturele leven", 7,0 werd de jubi- lerende afdeling Den Helder van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst genoemd tijdens de Zaterdagmiddag in „Formosa" gehouden recep tie. Door een rij van sprekers werd op ondubbelzinnige wür-e uiting gegeven aan het respect en de dankbaarheid, die men in Den Helder jegens het gouden „Toonkunst" koestert. Er kon niet zoveel gras voor de voeten der sprekers zijn weggemaaid of zjj wisten nog wel woorden te vinden voor een typerende uit spraak of een sobere gelukwens. Bovendien waren daar trouwens nog vele scMtterende, maar stille, getuigen in de vorm van kostelijke bloemstukken, die bet podium allengs geheel vulden. Voor vijf trouwe „Toonkunst"-leden kreeg deze receptie nog een bijzonder karakter vanwege de penningen die hun na mens het hoofdbestuur werden uitgereikt. Zo werd deze feestelijke middag een waardige inleiding van een jubileum-viering, die in de komende dagen haar bekroning zal vinden in de beide uitvoeringen van Haydn's oratorium „Die Schöpfung". Burgemeester en. mevrouw Rehorst, wethouder en mevrouw Van Loo, de heer IJzenbrandt van het hoofdbestuur en afgevaardigden van vrijwel alle verenigingen, die zich op het gebied van de zang en de muziek bewegen, werden in de met palmen en bloemen versierde zaal van „Formosa" muzikaal begroet door een ensemble onder lei ding van de heer L. F. van Loo Jr. Meer officieel geschiedde het welkoru bij monde van de heer C. Prinsen, voorzitter van het jubileum-comité. Deze bewees op welsprekende wijze dat een openingstoespraak geen ellen lange predikatie behoeft te zijn. Ook burgemeester mr. G. D. Rehorst had niet veel woorden nodig om du«- delijk vorm te geven aan de gevoelens van sympathie en waardering die het gemeentebestuur voor „Toonkunst" koestert. De burgemeester herinnerde aan de magistrale uitvoeringen van „Der Messias" en „Der Tod Jesu", ter illustratie van het hoge peil dat „Toon kunst" heeft weten te bereiken. „Uw vereniging neemt een grote plaats in temidden van het culturele leven in Den Helder. Nu gaat gij ons twee uitvoeringen van „Die Schöp fung" bieden. Mogen het schone avon den voor u worden. Wij zullen daarvan zeker de blijde en dankbare getuigen zijn", aldus de heer Rehorst, die ten slotte namens het gemeentebestuur een fraaie bloemenmand aanbood. Onderscheidingen De heer IJzenbrandt, die het hoofd bestuur vertegenwoordigde, illustreer de in een geestig speech je de voldoe ning en de vreugde, die de zangkunst aan de serieuze beoefenaar schenkt Het was hem zonder meer wel duide lijk, dat de afdeling Den Helder zich een uitstekende naam heeft verworven. Met des te groter genoegen kon de heer IJzenbrandt een kleine hulde be reiden aan vijf trouwe steunpilaren van de vereniging. De bronzen legpenning, die de Maat schappij tot bevordering der Toonunst verstrekt bij een 25-jarig lidmaatschap, werd door de heer IJzenbrandt uitge reikt aan de dames De Vries, Steenber gen en Boerdijk en aan de heer Groot. De zilveren medaille voor het 40-jarig lidmaatschap was toegekend aan mej. Schwantje. Zij kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Voor haar aanvaardde de voorzitter de heer D. J. Kommer de onderscheiding. Nadat de heer Van de Water de ge lukwensen van de Verenigde Helderse Zangers had overgebracht, noemde de heer A. Krijgsman, directeur van „Ons Genoegen", het de grootste verdienste van „Toonkunst", dat deze vereniging de Helderse bevolking in de ruimste zin des woords wil dienen. De heer Krijgsman sprak de wens uit, dat vele leden van „Ons Genoegen" later bij „Toonkunst" zouden gaan zingen. Aan het reeds aangekondigde pro gramma „Herhalingsoefeningen", dat de operettevereniging „Harmonie" op Maandagavond 29 en Dinsdagavond 30 October in Casino hoopt uit te voeren, wordt behalve door het eigen operette-orkest medewerking ver leend door de Haarlemse sopraan Tony Verschoor, die al eerder in Den Helder met succes optrad. Zij zingt o.a. met begeleiding van de pianist Nic. Visser het „Trinklied" uit Verdi's opera „La Traviata" en enkele melodieën uit be kende operettes. De décors zijn van de fa. Groothuizen uit Alkmaar. Men deelde ons mede, dat één der beide uitvoeringen nog kan worden bijgewoond door degenen die zich in de loop van deze week als donateur aanmelden. Men kan zich hiervoor wenden tot de voorzitter, de heer C. Wever, Meeuwenstraat 19. Gistermiddag is de zeegaande En gelse mijnenveger M 225, HM.S. „Ri- naldo" de haven binnengelopen; de oorlogsbodem, die in Harwich is gesta- tionneerd, zal waarschijnlijk vanavond weer vertrekken. Het Duitse tankscheepje „Röpke- sien", onderweg van Hamburg naar Rotterdam, heeft het weekend in Den Helder doorgebracht. Vanmorgen zijn Hr. Ms. „Soemba", „Kortenaer", „Marnix", „Batjan" en „O 21" naar zee vertrokken, in verband met de oefeningen in het Engelse Ka naal. Het is morgen hoog water om 12.25 uur en laag water om 6.15 en 18.15 uur. Van het gemeenschappelijke doel, het culturele leven in Den Helder op een hoger plan te brengen, getuigde de voorzitter van de Helderse Volks universiteit, de heer J. Ph. Klapmeijer. Ook de heer K. Goudswaardt, die na mens het Luthers kerkkoor het woord voerde, sprak zijn vreugde uit over de steeds toenemende samenwerking op cultureel gebied, in welk verband hij met waardering sprak over het werk van de Helderse Gemeenschap. Schone herinneringen Met bijzondere aandacht werd ge luisterd naar de korte toespraak van de plaatseljk muziekmeester en oud directeur van „Toonkunst", de heer A. J. Leewens. De grijze musicus vertolkte niet zonder ontroering zijn dankbaar heid voor de vele schone herinnerin gen, die hij aan „Toonkunst" bewaar». Het stemde hem tot grote vreugde, dat de heer Herman Zaal zijn werk met, zoveel bekwaamheid en ambitie heeft voortgezet. Achtereenvolgens spraken toen nog de heer Visser (namens het Doopsge zind Kerkkoor), de heer A. Heyblok (namens „Winnubst"), de heer C. We ver (namens „Harmonie"), de heer J. J. Verwey (namens de Helderse Ge meenschap, de sectie Zang van het Ko ninklijk Helders Mannenkoor), de hr. J. Meijer (namens het Stedelijk Mu ziekkorps), mevrouw T. MoréeBels (namens het Helders Dameskoor), de heer J. A. van der Vliet (namens het Christelijk Mannenkoor), de heer H. J de Bunje (namens het Hervormd kerk- kc de heer J. P. Loots (namens de donateurs), de heer Vennik (namens de Helderse Orkestvereniging) en me vrouw Holsmüller (namens de Alk- maarse afdeling van Toonkunst). Notaris Loots deed zijn gelukwen sen vergezeld gaan van een spaar bankboekje, met als eerste inleg het bedrag dat de donateurs hadden bij eengebracht voor de vorming van een piano-fonds. Het is niet onwaarschijn lijk, dat de tweede inleg spoedig zal volgen, dank zij de enveloppen met in houd die door verschilende sprekers werden aangeboden In zijn dankwoord onderstreepte de kapitein ter zee b.d. D. J. Kommer hetgeen de heer Krijgsman had gezegd over het karakter van „Toonkunst", dat open wil staan voor iedereen. „Wij zien het als onze taak, bij te dragen tot het versterken van de onschatbare waarden, die ons wat ook moge ge beuren nooit kunnen worden af genomen", zo besloot de voorzitter, waarna de heer Prinsen van achter een ware bloemen-barrière de aanwe zigen een wel thuis toewenste. „In de stemming" 's Avonds volgde in „Formosa" een intiem gezellig samenzijn, dat ook werd bijgewoond door burgemeester -n mevrouw Rehorst, wetnouder en mevrouw Van Loo en de heer IJzen brandt. Met bijzonder veel genoegen volgde men de revue „In de stemming die door het gezelschap van Willy Rex voor het voetlicht werd gebracht. De droge humor van Rex zelf en de con férencier Nol van Dijk, de mondorgel- acrobatiek van „The Larrysons", de accordeonsoli van Jo Bos en de char mante zang van Evelyn Leythe vorm den de ingrediënten van een onderhou dend en beschaafd programma, dat de „Toonkunst"-familie tot half twaalf aangenaam bezig hield. Onder leiding van de heer Siebeling volgde toen nog een feestelijk bal. Onze stadgenoot J. K. had onder de invloed van sterke drank een rijwiel bestuurd, dientengevolge de helft van de weg voor zich in beslag genomen en daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht. Hiervoor had K. zich voor de politierechter te Alkmaar, mr. J. N. Alblas, te verantwoorden. Verdachte meende wel in staat te zijn geweest zijn rijwiel naar behoren te be sturen aangezien hij anders in de drukke Keizerstraat zeker ongelukken zou hebben veroorzaakt. De politie rechter vond, dat hier sprake was van louter geluk. Getuige K. meende, dat verdachte niet in kennelijke staat ver keerde, maar toch wel onder invloed was. De caféhouder W. zeide, dat ver dachte zes a zeven borreltjes had ge dronken en de mogelijkheid van dron kenschap dus zeer wel aanwezig was. De officier van justitie, mr. J. C. V. Meischke, was van mening, dat in dit geval niet behoefde te worden afgewe ken van de normale straf voor deze za ken; hij eiste f 100 of 40 dagen. De po litierechter meende echter clementie in acht te kunnen nemen, omdat ver dachte wel onder invloed, maar niet in kennelijke staat verkeerde. Hij veroor deelde K. tot f 50 of 25 dagen. GEWETENSGELD De ontvanger der directe belastingen hier ter stede heeft, zonder nadere aanduiding, een bedrag van f 280 ont vangen wegens gewetensgeld voor te weinig betaalde belasting. Ook de toneelvereniging van de PTT, bij ieder bekend als ,De Postiljon" heeft het seizoen geopend en zij heeft dit op alleszins succesvolle wijze ge daan, met de opvoering va» „Een vrouw op zicht". De Casinozaal was geheel gevuld toen de heer Vermeer alle aanwezigen, onder wie de directeur van het postkantoor de heer K. Keizer, met diens echtgenote en de hoofdinspecteur van politie de heer mr. J. Blanken welkom heette. Na zijn kort openingswoord was de beurt aan de tonelisten. We maken in dit stuk talloze hache lijke situaties mee, waarin de rentenie rend vrijgezel Hendrik van Dalen ge plaatst wordt, wanneer zijn vriend hem aan de vrouw tracht te brengen. Al deze moeilijkheden zijn echter ontstaan, doordat z'n huishoudster, juffrouw Hen gels zich heeft laten ontvallen dat ze trouwplannen heeft. Het is de angst van Van Balen om alleen achter te blij ven, want ook zijn inwonend nichtje Loes wil gaan trouwen, die hem aan vankelijk doet ingaan op de liefdes betuigingen van een oude jonge juf frouw, een Hongaarse zigeunerin en een weduwe op leeftijd. Het publiek wist de Op een glad veld en onder grote belangstelling is het de Adelborsten gisteren gelukt van Hermes te winnen. Deze overwinning was volkomen verdiend. De jonkers hadden over het algemeen meer stick-techniek en speelden voorts beter samen. Toch was de ontmoeting niet eenzijdig. Integendeel. Vooral in de tweede helft waren de Hermes-aanvallen minstens even talrijk als die van de Adelborsten. Pas in de laatste minuten wisten de Adelborsten de overwinning veilig te stellen. Voor de aanvang van de derby Her mes-Adelborsten memoreerde aanvoer der De Bruine van de Jonkers in een korte toespraak nog even hoe goed de samenwerking altijd was tussen de beide Helderse hockeyverenigingen. Hij hoopte, dat in de toekomst dezelfde prettige verstandhouding zou blijven. Hierna overhandigde hij aanvoerder Verfaille een taart. De eerste aanvallen waren voor Hei mes, maar al spoedig namen de Adel borsten het initiatief over. Zij oefen den een zeer zware druk uit op het doel van Hermes. Dat de stand met de rust nog 0—0 was, dankte de thuis club voor een groot deel aan keeper Zegel, die een paar prachtige schoten keerde. Na de rust ging de strijd vrij wel gelijk op. De Adelborsten-voor hoede, met midvoor De Wolff als de grote man was echter gevaarlijker dan de aanvalslinie van Hermes. Een mis- trap van Zegel werd door De Wolff radicaal afgestraft (01). Hermes spande zich tot het uiterste \n en slaagde er enkele malen in het doel van de Jonkers te benaderen. Wij noteerden een goed schot van links en een push van rechts, maar de keeper van de Adelborsten liet zich niet pas seren. Aan de andere zijde werd wel ge scoord. Jonker Gosink profiteerde van een fout in de Hermes-achterhoede (0—2). Er waren nog vier minuten te spe len, toen De Wolff doelman Zegel an dermaal passeerde (03). De scheids rechters Broekhuizen en Pottinga, die goed leidden, floten kort daarop het einde. Ook het tweede heren-elftal van Hermes kon het niet tot een overwin ning brengen. Vooral in de tweede helft was Amersfoort 2 beslist sterker Bii Hermes ontbrak de nodige eenheid Bij de dames ging alles veel beter Drie Hermes-elftnllpn ontmoetten ploe gen van BDHC Hermes 1 won met 30 van BDHC 4. Mej. Gastelaars scoorde alle doelpunten. Mej. Maas land en mej. Van Buuren speelden een goede partij. Hermes 2 versloeg in Bloemendaal BDHC 6 met liefst 8—0. Mej. Zegel nam vijf doelpunten voor haar reke ning. Mevrouw Lastdrager, n»ej. De Jonge en mej. Prins scoorden ieder éénmaal. Ook de Hermes-meisjes speelden in Bloemendaal. Zij zegevierden met 90 over BDHC d. Tineke Weenink pas seerde de keepster van BDHC zeven maal. Tiny Brakenhoff deed zulks tweemaal. Verder brachten ook de Hermes-jon gens het nu tot een overwinning. Zij versloegen in Velsen Strawberries b met 10. Dick Maasland maakte het enige doelpunt. Vanavond spreekt de heer C. lest voor het Instituut voor Arbeidersont wikkeling over het onderwerp „Kleu terzorg". Ten raadhuize wordt vanavond de oprichtingsvergadering gehouden van de sectie „Sociaal en Maatschap pelijk Werk" van de Helderse Ge meenschap. De Nederlands-hervormde ge meente houdt vanavond in de Vak school voor Meisjes een z.g. „Wijk- avond". De afdeling Den Helder van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" houdt vanavond in „Formosa" een ledenvergadering. De najaarstentoonstelling in het atelier van de „Noorder Kunstkring* aan de Prinsenstraat is deze week iedere avond van zeven tot negen uur geopend; op Zaterdag- en Zondag middag bovendien van drie tot vijf uur. Voor de buurtvereniging „Vrede en Vrijheid" geeft de toneelgroep A.N.A." vanavond in „Casino" een voorstelling van het stuk „Zo waar lijk helpe mij...." dolkomische situaties, waarin Hendrik tijdens deze damesvisites geplaatst werd, zeer op prijs te stellen. Wanneer de vrouwen echter enkele malen tegelijk een bezoek komen bren gen, wordt dit de arme Hendrik te veel, en hij weet ze ten slotte na allerlei ver wikkelingen op straat te werken. Dan blijkt ook dat de kwade bui van z'n huishoudste slechts aan al die trouwlus tige dames te danken was, want deze is nu spoedig weer de oude. Toch moet eerst z'n vriend Jaap Boneman hem aan 't verstand brengen, dat niet hij de man is waarmede juffrouw Hengels wil trouwen, doch Hendrik van Dalen zelf. Dit verklaart hem veel en aan itet eind van het stuk blijkt, dat z'n huishoudster werkelijk z'n vrouw wil worden, wan neer hij haar dat vraagt. Nu wil hij ook wel toestemming geven voor het huwelijk van z'n nichtje met de apo theker Frits Peters, zodat we aan het eind van het derde bedrijf twee geluk kige paren op het toneel zien. We hebben de heer N. Jansen weer kunnen bewonderen om zijn soepele en beheerste spel; de manier waarop hij de vrijgezel Van Dalen uitbeeldde was alleszins voortreffelijk. Ook mevrouw Kuiperv. d. Wijk was geen onbeken de; haar juffrouw Hengels werd goed getypeerd. Het was een voordeel van dit stuk, dat bijna alle personen een bepaald type waren, hetgeen amateurs een ze ker houvast voor hun optreden geeft. Dit houvast misten het nichtje Loes (mej. C. Glim) en haar verloofde Frits Peters (de heer J. Veldhuisen). Niette min hebben zij hun aardige rollen met élan gespeeld. De heer J. Huigen was als vriend van Hendrik van Dalen een vrolijke figuur, die op de meest ongelegen ogenblikken te voorschijn kwam. Van de drie trouwlustige dames werd vooral de Hongaarse vlot gespeeld door mevr. ten BoschVeger, die ook het moeilijke accent goed wist vol te houden. Mej. B. Glim als Julia van Leersum en mevr. R. Essed-Lich als wed. de Graaf gaven door hun rake spel blijk van het goed beheersen van hun rol. Door een langdurig en hartelijk ap plaus toonde het publiek het gebodene zeer op prijs te hebben gesteld. Voor het met tien dames spelende HAV was de handbalwedstrijd tegen het ongeslagen Tonegido uit Wieringen een wel zeer zware opgave. Het ent housiasme van de HAV-dames heeft de nederlaag zeer klein gehouden. Er werd zelfs een 10 voorsprong verkre gen, die evenwel nog voor de rust was omgezet in en 21 achterstand. In de tweede helft heeft Tonegido alles gedaan om de score te kunnen opvoeren. Het mocht niet gelukken, dankzij een uitstekend werkende ver dediging. En zo verloor HAV tegen het sterke Tonegido dus slechts met 21, hetgeen een zeer behoorlijk resultaat mag worden genoemd. (Advertentie, Ing. Med.) Op de laatste avond van het tournooi om het persoonlijk biljartkampioen schap vijfde klasse libre had Van den Berg nog een theoretische kans om te zegevieren over Leen, die zoals ge meld in feite reeds de derde avond kampioen was geworden, Zelfs wanneer Leen had verloren, zou zijn gemiddelde practisch onbereik baar zijn geweest voor zijn grootste ri vaal. Het was dan ook niet te verwon deren, dat de spanning minder groot was dan tijdens de voorgaande wed strijden in dit tournooi. De uitslagen van de eindpartijen wa ren: Petterson Van Beek Straathof Kok Van Hees De Vries Van den Berg Leen Hieruit blijkt, dat Van den Berg er toch in slaagde, de kampioen te ver slaan. De eindstand was; 48 43 1.13 6 50 43 1.16 8 25 37 0.67 4 50 37 1.29 4 31 27 1.14 6 50 27 1.85 6 50 34 1.47 7 44 34 1.29 6 Leen 344 194 1.77 12 21 Van den Berg 349 239 1.46 12 9 De Vries 311 197 1.57 8 8 Kok 284 259 1.09 6 10 Straathof 297 275 1.08 6 9 Van Hees 291 270 1.07 6 9 Van Beek 271 249 1.09 4 8 Petterson 269 247 1.06 2 7 (De kolommen geven achtereenvol gens aan: aantal caramboles, aantal beurten, moyenne, aantal matchpunten, hoogste serie). Uit deze stand blijkt, dat dit tour nooi wel sterk bezet was en dat drie biljarters naar de vierde klasse promo veren. Zoals gewoonlijk werd de prijs uitreiking verricht door de heer Bur ger, districtsvoorzitter. Zoals bekend, geeft de jubilerende Toonkunst-afdeling Dinsdagavond in de Nieuwe Kerk een gala-uitvoering. Haydn's oratorium „Die Schöpfung" wordt dan voor genodigden ten gehore gebracht. Woensdagavond volgt, even eens in de Nieuwe Kerk, een openbare uitvoering van „Die Schöpfung". Teneinde bij het innemen van de plaatsen een zo ordelijk mogelijk ge heel te verkrijgen, stelt het bestuur er prijs op dat de bezoekers hun plaatsen van te voren bespreken. Daartoe be staat Woensdagmorgen tussen half elf en half twaalf gelegenheid in „Formo sa", waar ook nog (evenals Woens dagavond aan de kerk) plaatskaarten verkrijgbaar zijn. „Toonkunst" voert „Die Schöpfung" uit met medewerking van de Haarlem se Orkestvereniging, de sopraan Dora van Doorn—Lindeman, de bariton Laurens Bogtman en de tenor Wiebe Draafer. Het geheel staat onder leiding van Herman Zaal. Zaterdagavond gaf de dameszangver eniging „Ons eigen lied" ter gelegen heid van haar eerste lustrum een uit voering in de zaal van café „Prins Hendrik". Aan deze uitvoering ver leende het amusementsorkest Z.R.O.V. „Harmonie" onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr, medewerking. Bij de opening door mevr. G. Vriesde Graaf werd aan de heer D. Ploeg, die vijf jaar directeur was, een dirigeerstok aangeboden, terwijl mevrouw Ploeg bloemen werden geoffreerd. Eerst speelde de Harmonie een vijftal compo sities. Dit optreden sloeg geweldig in. Ook de zang van „Ons eigen lied", dat met een viertal liederen volgde, klonk prachtig. Voor de pauze werd nog een schetsje opgevoerd „Getuige a déchar ge" door de heren Kaptein, Siecker en Mej. Constant. Na de pauze nogmaals het optreden van „Ons eigen lied" met een viertal nummers, waarvan vooral het laatste „Nina bobo" zuiver en met gevoel werd gezongen. Een schets „De vijfling" verwekte heel wat rumoer, terwijl tot slot de Harmonie zich nog maals liet horen. (Advertentie, Ing. Med.) STA ATSPENSIONNERING Zaterdag 3 November houdt de afdeling Julianadorp van de Bond voor Staatspensionnaring een propaganda wond waaraan de harmonie vereng Kunstzin" en de zangveren i ui o Als spreker zal optreden d! u Greeuw uit Heiloo. De toegang is De bootverbinding tussen Texel en Den Helder zal een aanmerkelijke ver betering ondergaan doordat de N.V. „TESO" heeft besloten haar schip „Dokter Wagemaker" te vergroten en bovendien door het opvoeren van de vaarsnelheid door overschakeling van steenkool op olie. Het bestuur van de TESO heeft de werf te Harlingen opdracht gegeven de „Dokter Wagemaker" zodanig te verbouwen, dat in het midden van het schip vijf meter worden ingelast. Het vrachtdek wordt «lierdoor dubbel zo groot en verkrijgt ruimte voor het ver voer van 18—20 auto's. Bovendien zal uitvoering worden ge geven aan 'n reeds lang bestaand plan, dat door de hoge prijs van de vaste brandstof in een beslissend stadium kwam n.1. de vervanging van de stoom machine door een motor van 450 pk. e capaciteit an het schip wordt daar door met 100 pk opgevoerd, hetgeen de vaarsnelheid uiteraard ten goede komt. De verbouwing zal in Februari en Maart plaats hebben. In die maanden za de „Marsdiep" de dienst onderhou- en. Medio Aprii wordt de verbouwde „Dokter Wagemaker" in Oudeschild tÜfUf verwa°ht, niet alleen groter dan wt dusverre, maar bovendien sneller. dn Weer meewerkt en men over schikir„lge arbeidskrachten kan be- Tnvoi 2, bet vergrote* vliegveld meldt rf°8rJ?il; •'aar gereed komen, aldus SLl* Crt Er moet thans nog Het r ba' gedraineerd worden, tui Jï. T vliegveId zal de sportvlieg- wenste 8-^fnheid geven in alle ge- slaat rmhtmgen te landen: het be- gronJf", 0ppervlakte van 88 ha. De ste bronrlfen?ift is 1250 meter» de gro0t" veld dat T meter- Het oudc vlieg' was 35 ha.'groot! W6rd ge°Pend'

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2