Nieuw avontuur: bosbrand blussen 2fiMSSÖ Pim, Pain en Poin in Afrika LEKASIN r D.D.D. Lauweren voor Nederland op de industrie-expositie te Berlijn De wagen in het Kloosterbos JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Tocht door ongerept Canadees woud DRAISMAS LEVERTRAAN uppie iSpookóteen É0 VIJF MENSEN GINGEN NAAR CANADA (37) De winter nadert ALLES GAAT BETER ALS UW STOELGANG IN ORDE IS. Schuman geeft Trygve Lie gouden sleutel Du/fse bewondering voor Hollandse dekens Opmerkelijk zakelijk en tevens nationaal succes en de door marjqrie vernon Het Radioprogramma DONDERDAG 25 OCTOBER 1951 79. De mare, dat de hele dierentuin die nacht was losgebroken, was natuur lijk als een lopend vuurtje door Kuiten- dam gegaan. Iedereen waarschuwde ledereen. Hen riep elkaar uit de ven sters toe vooral binnenshuis te blijven en deuren goed gesloten te houden. Angstige zielen barricadeerden hun deuren zelfs met stoelen en tafels en bakker Meelmans voelde zich niet eer der veilig, voordat hij alle zakken met meel, die hij in huis had, voor zijn voor- en zijn achterdeur had opeen ge stapeld. Intussen richtte Jimmy Brown zijn schreden naar het hart der stad. „Ik moet beginnen de ergste raddraaier in te rekenen", zei hij tegen Sijmen Sabbel, die angstig achter hem aan liep. „Wie is dat dan?" vroeg Sijmen met een onzekere stem. „Dat is de leeuw Piet", zei Jimmy, „als we die eenmaal te pakken hebben dan behoeven wij ons wat de rest betreft geen verdere zorgen meer te maken. Die zijn dan onder een hoedje te vangen, let maar op mijn woorden". „M-m-m-maar h-h-hoe krijgen we de leeuw Piet te pakken, baas?" vroeg Sijmen angstig. „Hebt u een revolver bij u?" „Een re volver heb ik niet nodig", antwoordde Jimmy grimmig. „Met deze ijzeren staaf zal ik dat opstandige heerschap wel moris leren". ARMSTRONG, (BC), October 1951. IK WERD dus, zoals Ik al heb verteld, ingeschakeld in de strijd tegen de bos branden, die deze zomer Brits Columbia hebben geteisterd. Op een morgen werd er een aantal mannen van onze zagerij opgehaald om mee te helpen bran den blussen. De voorman en een collega bewezen hun ware hoedanigheid door er stiekum tussen uit te knijpen. Daardoor moesten twee oudere kerels mee. Een dergelijke mentaliteit schijnt men overal te moeten tegenkomen. Het ergerde me wel even. Niettemin was de hele zaak een welkome afwisseling voor me. Met twee vrachtwagens en een luxewagen, volgeladen met allerlei werktuigen, gingen we op stap. veertig meter hoge pijnboom was door de bliksem geraakt. De schors Was spiraalsgewijs van de stam geslagen en takken lagen overal in het rond. Vijf bomen en wat struikgewas brand den en de kurkdroge bosgrond in een grote kring er om heen lag te smeulen. Toevallig stond de groep een beetje afgezonderd van het bos op een hoge, smalle bergrug tussen twee riviertjes in. Dat had het vuur binnen zulke enge grenzen gehouden. Nu moesten we een poosje hard werken. We groeven een brede grep pel rondom het vuur en hakten al het lage hout in de nabijheid weg. Bomen werden omgehakt, we sleepten water aan. De hele zaak was gelukkig nog al gauw bekeken en 's avonds laat zat ik met Dirk Weer voor onze „cafésoep" met „cafê-flavor". MET een stevig gangetje reden we de Big Bend Higway langs, het Noor den in. Ik was nog nooit verder geweest dan een mijl of acht in deze richting en elke boom en elke waterval na de prachtige Silvertipfalls was nieuw voor me. De weg klom gestadig. De rivier scheen steeds dieper weg te zinken. Op een plek, waar de weg om een ver uit stekende rots heen was gehakt, zagen we omlaag in een duizelingwekkende diepte. Onder ons stroomde de Colum bia. Ik werd pas goed duizelig, toen ik op de bodem van het dai het wrak van een rode auto zag liggen. Er waren er meer, die er toen respect voor kregen. Toen we na ongeveer twintig mijl stop ten, waren er althans al enkelen, die elkaar gelukwensten, dat ze het er tot zover goed hadden afgebracht. Vuur was er toen niet te bekennen. Toch werden de zaken afgeladen en ieder kreeg een rek met werktuigen op zijn nek. De gids bracht ons op een smal pad, dat kronkelend naar de rivier leidde, 't Was nu ongeveer middag, maar tusen de bomen was het koud en donker, 't Rook er echter heerlijk en mee door het geluid van het stromende water dacht ik aan de Donkere Duinen bij Den Helder en aan een gezellige Zondagmiddag, zo helemaal met zijn tweeën. QNVERWACHTS stonden we voor een botenhuis. Hieruit haalden we een grote maar zeer slechte boot te voor schijn. We hadden 'n buitenboordmotor meegebracht en na een mihuut of vijf staken we van wal, recht tegen de stroom in. Hèè, water, wind en zon mensen, wat een heerlijkheid, uit die gloeiende hitte en de donkere bossen in de frisse lucht te komen We moesten op twee dingen letten tijdens onze vaart: we moesten de ont wortelde bomen in de rivier ontwijken en we moesten het onophoudelijk bin nendringende water de baas blijven. Na een tamelijk langdurige vaart landden we op een klein eiland in het midden van de rivier, die hier ongeveer een kilometer breed was. Hier zagen we bij na aan de top van een berg rook op stijgen. Het leek een speld in een hooi berg. Het gezicht ontnam sommigen al hun moed. Maar onze gids, een taaie rakker, sleepte zelf de zaak weer in de boot en even later voeren we een soort grote baai binnen. Een paar man klommen over de ver over het water groeiende bomen uit het vaartuig en hakten een soort anker plaats schoon. Daarna gingen we eerst aan de pic-nic. Ik genoot van elke mi nuut. Het was hier dan ook bijzonder mooi. Hoogstwaarschijnlijk had hier nooit te voren een mens voet aan wal gezet. Het bos was groots en ongerept. Naar boven ^OEN begon de klim. Drie lange uren liepen, klommen en kropen we om hoog. Na een kwartier waren de gids en ik voor. Ik was zo nu en dan een beetje buiten adem en het stak me een beetje, dat die man er geen last van scheen te hebben. We raakten daardoor de ande ren ver vooruit. Totdat we bij de brand kwamen, zeiden we geen woord tegen elkaar. Met een korte puntbijl hakte hij stukken van de bomen, welke we voor bij gingen. Bomen, meters dik en ver bazend hoog, stonden hier dicht naast elkaar. En dan moesten we nog vechten tegen dat „devilsgrul", een breedbladig, manshoog gewas vol met vlijmscherpe dorens. Herhaaldelijk moesten we over omgevallen bomen klimmen of lopen. Daarin zakten we soms tot de knieën weg, zo rot waren ze. De stilte was hoorbaar en ik schrok van de roep van een grote roofvogel. Maai dat was ook welhaast het enige levende wezen, dat we zagen, afgezien van een soort kleine muizen, die als kangoeroes over de grond sprongen, soms wel een meter ver. WE dronken uit een paar smalle kreken en zochten naar het vuur. Eindelijk roken we een scherpe brand lucht en spoedig daarop waren we bij de brandende bomen. Een ongeveer Het gewone leven j_JET werd weer het leventje van alle dag: werken, eten, slapen, zwemmen. Elke avond, nadat we bij Lena gegeten hadden, gingen we naar het meer. Er was altijd wel de een of ander, die ons oppikte. Dat Williamsonlaken is een heerlijke plas, een natuurbad met glas helder water, een altijd ruisende water val en prachtige waterlelies. Ondanks het feit, dat we acht uur per dag werk ten, hadden we toch het gevoel, dat we met vacantie waren. Thuis moest nog veel worden gedaan. Toen ik dan ook Een trage darmwerking is dik wijls de oorzaak van niet onschul dige kwalen, vroegtijdige verou dering. of erger. Zorg voor een geregelde stoelgang en bestrijdt verstopping met de zacht en toch snel werkende Laxeer-Akkertjes, die Uw Ingewanden en ook Uw bloed zuiveren. Ook in chronische gevallen het aangewezen middel, want Laxeer-Akkertjes veroorza ken geen kramp en geen gewenning. (Advertentie, Ing. Med.) ten baan in Armstrong kon krijgen, nam ik die direct aan Ik kreeg een dubbeltje per uur minder, maar ik kon 'de Zaterdagmiddag en Zondag nu nut tiger besteden. Dirk bleef in Revelstoks en leerde Italiaans van zijn hospita, die geen woord Engels verstond. 't Was alle dagen erwten dorsen in de gloeiend hete zon van Okanagan. geen druppel water viel er en de grond was gescheurd van Knobshill tot Ver- non en vandaar tot Enderby. Nu echter werd Dirk gecharterd als brandweer man. Vijf dagen bleef hij weg. Per vlieg tuig werden de mannen van meer tot meer diep in Canada's grote wouden gebracht. Ik kreeg een opgetogen brief, toen hij weer terug was. Acht mijl ver hadden ze zich een weg moeten hakken, om bij het vuur te kunnen komen. En mooi, dat het was! De piloot zette die kist toch zo keurig cp het water neer! Het eind van de brief heeft hij waar schijnlijk op zijn tafel geschreven; de tekst brak tenminste opeens af. Goede tjjd JNTUSSEN was ons landje als prei zo groen. Ondanks zijn veestapel, die nu uit vijf koeien, drie kalveren en twee paarden bestond, haalde vader nog genoeg hooi en kuilgras binnen voor de winter. Hij behoefde nu niet meer met de zeis te maaien, maar kon het met de machine af. Moeder en Artje hielden de tuin bij en maakten van alles en nog wat in: bonen, erwten, andijvie, bieten, ap pels, peren, pruimen, frambozen, enz. En we kregen tenslotte een beetje re gen en weer veel zon. Twee koeien kalfden goed af en na afloop van het meeste werk heeft vader zijn beide paarden nog met vijftien dollar winst kunnen verkopen. Voor een stierkalf van drie maanden kreeg vader van de zelfde boer vijftig dollar. Zo daalde de nacht elke avond weer rustig en Kalm over een welbestede dag. 't Is een mooie zomer geweest voor ons en voor ieder die niet te veel last heeft gehad van de droogte. Nu ls het weer hertst. Dirk komt zo nu en dan thuis en over een maand of zo zal het werk voor de winter weer gedaan zijn. Dirk heeft sinds onze komst hier vrijwel onafgebroken werk gehad en het zal hem goed doen, weer eens een poosje thuis te zijn. Tenmin ste zolang je hem thuis kunt hou den. Het huis schiet nu mooi op. Onze schulden die we gelukkig zo laag mogelijk hebben gehouden zijn nu vrijwel betaald. De winter staat voor de deur. Hij kan komen. Ons huis heeft rj dubbele, gevulde wanden, we hebben brandhout en eten voldoende. G. J. DE JONG. De Franse minister van buitenlandse zaken heeft de secretaris-generaal der Verenigde Naties, Trygve Lie, een gou den sleutel overhandigd als symbolische overdracht van het Palais de Chaillot en het tijdelijke gebouw voor de bij eenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Naties te Parijs. Minis ter Schuman zeide te hopen, dat de sfeer van Parijs gunstig zou zijn voor de vergadering. DE GEHUWDE AMBTENARES De ministerraad heeft besloten het ontslag van de gehuwde ambtenares sen tot nader order op te schorten (een commissie, welke deze aangele genheid onderzoekt, heeft haar verslag nog niet uitgebracht. Vandaar, dat het ontslag thans tot nader order is opge schort). (Advertentie, Ing. Med.) SPIONNEN IN ALBANIË „OPGERUIMD" Het Albanese persbureau maakt be kend, dat dertien Albanese spionnen, „die door Amerikaanse vliegtuigen uit Griekenland zijn overgebracht", thans „opgeruimd" zijn. (Van onze correspondent te Berlijn) JJE INTERNATIONALE industrietentoonstelling te Berlijn, belooft voor de Ne derlandse deelnemers een groot succes te worden. Reeds een week na de opening was het extra deviezcncontingent voor invoeren uit Nederland ten be drage van 250.000 dollar volledig uitgeput. De grootste belangstelling van de zijde der Duitse kopers bestond voor dames- en herenstoffen, die zeer vlot verkocht werden. Dan volgden wollen garens en wollen dekens. Alhoewel ook in confectie zaken werden gedaan, waren de omzetten hier geringer. Te verwonderen is dit niet, want West-Berlijn bezit in het district Neuköln zelf een modern confectie- centrum, dat internationale faam geniet en om deze reden ook met behulp van Marshallgelden opnieuw kon worden opgebouwd. TN het algemeen genomen, verklaarden de Nederlandse deelnemers zich uiterst tevreden. De meesten hunner waren voor het eerst na de oorlog in Berlijn. Zij verbaasden er zich over, dat in West-Berlijn zo weinig vlotte midde len beschikbaar zijn. Zij hadden slechts enkele grossiers gevonden met voldoen de kapitaal om een behoorlijke order te financieren. Doorslaggevende orders had men daarom vrijwel alleen kunnen afsluiten met warenhuizen en filiaal ondernemingen. De Nederlandse deelneming aan de tweede naoorlogse industrie-tentoon stelling te Berlijn was echter niet al leen zakelijk, maar ook als nationaal vlagvertoon een opmerkelijk succes. Het 460 vierkante meter grote paviljoen bevindt zich over zijn gehele lengte di reet langs het plein der naties. Hier zijn de paviljoens der „grote vijf" onder gebracht. Met deze woorden, die door de Berlijnse senator voor economische zaken bij de opening van het Neder landse paviljoen gebezigd werden, be doelde hij de Verenigde Staten, Frank rijk .Engeland, Italië en ons land. Heesters voor de stad Berlijn publieke belangstelling voor het Nederlandse paviljoen was vanaf de eerste dag enorm. De bezoekers weten eigenlijk niet, wat zij het meest moe ten bewonderen, de prachtige heesters 89. Pim, Pam en Pom werken als paarden. Maar hoe ze ook hun best doen, het gelukt hun niet om het vlot- los te werken. Pepi zucht ervan. „We zulen tot daglicht moeten wachten jongens, misschien kunnen we dan de aandacht trekken.." „Dat is helemaal niet nodig", klinkt er eensklaps een stem achter hem. „Jullie hebt al de aandacht getrokken hoor! De redding brigade is hier om jullie te komen redden!" Als betoverd draaien de hondjes en Pepi zich om, om recht in het grijnzende gezicht van Billie de Spinner te staren, die hen vals glim lachend toeknikt. „Doe maar geen moeite meer jongens. Jullie kunt in enze kano overstappen en dan zullen wij jullie rustig naar de kant brengen", zegt hij vriendelijk. „Nee, nee, nou niet onvriendelijk worden", vervolgt hij, wanneer hij Pepi een dreigend gebaar ziet maken. „We komen als vrienden, al wil jullie het misschien niet gelo ven. We zijn alleen maar gekomen om Pepi bij zijn vader terug te brengen, anders niet". „En om de duizend gul den beloning te ontvangen", roept Ka- i eitje, die ook van de partij is, maar Billie legt gauw zijn hand op zijn mond. één van dt (Advertentie, Ing. Med.) 35. „Ziehier", ging de ontmaskerde neger rustig verder, terwijl hij de ver baasde Kappie een nieuw paspoort toonde. „Mijn naam is Hommeles en mijnheer Siebinga heeft mij belast met de bewaking van de steen, aangezien deze een grote waarde vertegenwoor digt. En daar ik reden had aan te ne men dat men een poging zou doen om de poort, dat inderdaad vermeldde, dat de eigenaar ervan de grote detective Hom meles in eigen persoon was. Maar op eens dacht hij weer aan het monster steen te roven, moest ik tot deze boekje en dat andere paspoort, dat de zonderlinge maskerade mijn toevlucht man hem had laten zien en hij riep nemen. kwaad: Argwanend bekeek Kappie het pas- „Dat kan mij ja allemaal niet sche len. Misschien heb je nog wel drie andere boekjes in de zak! Maar ik laat me niet langer voor de gek houden! Die steen is goed bewaard en die gaat naar Amerika en ik zal jou ook goed op bergen!" En voordat de verbaasde detective goed en wel begreep, wat er gebeurde had Kappie hem in 't poetskatoen-hok opgesloten. Toen hij de deur op slot had gedaan en zich omdraaide, zag hij de Maat staan, trillend van zijn baard tot zijn knieën. „Wat sta jij daar weer te mekkeren?" brulde hij. „Vooruit, klont! Je hoort achter het stuurrad!" 73) „Peta, heb je op Daphne gelet? Ze schijnt Iris Chelford haar partner heel effectief te hebben afgesnoept". „Ja, dat weet ik. Ik ben er blij om. Hij is veel te goed voor Iris, en bijna goed genoeg voor Daphne, lijkt me. Ik kreeg hem straks bij de Paul Jones even, en ik hoop zo dat ditmaal alles goed zal gaan voor haar". „Ik hoop het ook", antwoordde Nan eenvoudig. „Maar ik vertrouw die Chelfords niet - het zijn naarlingen en ze zullen Daphne willen vermoorden hiervoor". „Bah! Wat kunnen ze eraan doen?" antwoordde Peta luchtig. „Moet je moeder eens met die ouwe Lampley zien dansen! Ik weet zeker dat ze met hem zou trouwen als hij maar geld had, maar hij heeft geen rooie cent". Plotseling fronste ze haar wenkbrau wen. Daar had je het weer - altijd kwamen diezelfde onderwerpen weer op de proppen: geld en trouwen. De dans was uit, maar na een korte pauze, waarin de meisjes de japonnen van de andere dames becritiseerden, be gon het onvermoeibare orkest weer te spelen. Wederom ontdekte Neville Nan en Peta en zijn lange gestalte kwam weer op hen toe. Dit keer moet hij mij wel vragen - de laatste keer danste hij met Nan, dacht Peta. Ze had helemaal vergeten wie haar dansen had bespro ken en ging er luchthartig vandoor met de eerste de beste man die haar vroeg. Nu Neville op hen afkwam dacht ze dat hij er toch wel veel aar diger uitzag dan de andere aanwezige mannen. Ze deed een stap voorwaarts hem tegemoet, zoals ze de eerste keer ook had gedaan, maar deed meteen een stap achteruit toen hij met een luchtig „Hallo Peta, heb je plezier?" heel rustig en vastberaden Nan in zijn armen nam en met haar weggleed. Hij was bezig haar te ontsnappen - en dan tweemaal op één avond dezelf de stomme vergissing te begaan! Peta's wangen gloeiden en ze ergerde zich des te dieper toen ze zich de opmerkingen van haar moeder enige ogenblikken ge leden herinnerde: „Vlot het een beetje, Peta? Heeft Neville je jurk al bewon derd? Ik hoop niet dat je de jonge man afpoeiert wanneer hü je het hof maakt! Ik moet zeggen dat hij wel heel dik wijls met Nan Sylvester danst. Ik heb ze al verschillende malen samen ge zien. Maar je hoef je niet ongerust te maken, hoor, haar jurk is aardig, maar doodgewoontjes en kennelijk niet duur, en haar uiterlijk haalt 't niet bij 't jou we. Jij bent verreweg het mooiste en bestgeklede meisje in de zaal van avond, maar ik hoop wel dat je je kan sen niet laat voorbijgaan". die aan de stad Berlijn werden geschon ken, nu echter nog het paviljoen ve)> fraaien, de zuiver wollen garens in zo vele tinten of de zuiver wollen dekens. Wat de Nederlandse dekenfabrikanten hier tonen, hebben de Berlijners nog nooit gezien. Iedere bezoeker vroeg dan ook, of hij zo'n deken kon kopen. Jam mer voor hen was dit echter niet mo gelijk, omdat door de exposanten uit sluitend aan grossiers, importeurs of grote detaillisten verkocht mocht wor den. Met uitzondering van enkele de kens, die aan behoeftige Nederlanders werden geschonken, moeten ze alle weer mee naar Nedrland terug. Dit heeft de douane nu eenmaal zo bepaald en met deze heren valt niet te spotten. Ook de stand van een Nederlandse je never- en likeurfabrikant werd druk be zocht. Menigeen dacht waarschijnlijk hier een glaasje jenever te kunnen ver schalken. Zij kwamen echter dubbel be drogen uit, want ten eerste werd er niets geschonken en ten tweede bevat ten de flessen niets dan gekleurd wa ter. Niet onaardig was geweest, indien deze firma een aantal flesjes met één of twee glaasjes inhoud mee naar Ber lijn had gestuurd en deze verloot of verdeeld had. De Italianen waren in dit opzicht iets handiger. Zij schonken in hun paviljoen, zij het dan ook tegen betaling, vermouth, wijn en koffie en zij hadden met dit idee veel succes. Het lijdt geen twijfel, of zij hebben voor hun artikelen verschillende nieuwe ver bruikers geworven, hetgeen voor de importeurs aanleiding moet zijn ge weest om behoorlijke orders te plaat sen. Ondanks het feit, dat het Neder lands paviljoen volkomen was droog gelegd, mag echter nogmaals vastge steld worden, dat de verre reis naar Berlijn zich voor de Nederlandse deel nemers geloond heeft. De meesten zal men het volgend jaar in Berlijn wel weer terug zien. VRIJDAG 26 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Missiegedachten. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Engelse verkiezingen. 8.25 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 9.45 Concertgebouworkest. 10.10 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.02 Schoolradio. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Metropols Orkest. 12.50 Engelse verkiezingen. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Pianoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Zang en piano. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de scholen. 15.30 Kamerorkest. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 18.00 Nieuws. 18.15 „Als die van ons", klankbeeld. 18.25 Zang en piano. 18.40 „De Uitkijkpost". 18.50 Lichte muziek. 19.05 Marinenieuws. 19.15 Regeringsuitzen ding: „Verklaring en toelichting". 19.35 Lichte muziek. 19.50 EngelÊe verkiezingen. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Symphonette-orkest en solisten. 21.00 Bra bants halfuur. 21.35 Vierhandig piano spel. 22.00 „Om de toekomst van Neder land", klankbeeld. 22.20 Gram.muziek. 22.35 Algemene beschouwing over de Nota-Rutten betreffende Onderwijs-voor zieningen. 22.45 „Het Godsrijk heden", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte mu ziek. 23.3524.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 7.50 „Het resultaat van de verkiezingen in Engeland", causerie. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Cello en piano. 11.20 Voordracht. 11.40 Orgelspel. 11.55 „Het resultaat van de verkiezingen in Engeland", causerie. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „De Engelse verkiezingen", causerie. 12.40 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gram.muziek. (Pl.m. 15.00 Boekbespre king.) 16.00 Amusementsmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muziek. 17.20 Muzikale causerie. 17.50 „Het resultaat van de verkiezingen in Engeland", cause rie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.50 „Het resultaat van de verkiezingen in En geland", causerie. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Eenheid en een dracht", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Benelux". 20.40 „Een sterk volk", causerie. 21.00 „Het resul taat van de Engelse verkiezingen. 21.10 Gram.iguziek. 21.50 Buitenlands overzicht. 22.05 Theaterkoor- en orkest en solisten. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. Televisie NCRV. 20.15—21.45: 1. Actu aliteiten: 2. „Veilig varen", film. Pauze. 3. Wedstrijd in kijken en peinzen; 4. Voor dracht; 5. Dagsluiting. lGeneesmiddel tegen I huidaandoeningen. Doet de Jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. (Advertentie, log, Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7