NOORDERE.REEDTE Vroedschap eerde nagedachtenis van de wethouders Diesbergen en Janus Kuiper „Vrij en blij'' speelde en zong op N.C.R.V.-Steravond GEMEENTERAAD HELDER Personele belasting als onderwerp van uitvoerige besprekingen Gas- en electriciteits- tarieven gewijzigd "WITTE KRUIS' Gecombineerd concert in de Nieuwe kerk V.H.Z., Meisjeskoor en De teraardebestelling van Janus Kuiper Televisie ier verbreiding van hei evangelie Grote belangstelling in de Nieuwe kerk Avondwijding Lutherse kerk IlIISli I „De grote race" in Witte- bioscoop IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Voormalige „Tjerk Hiddes" binnenkort1 weer vaarklaar Hoofd Zeemacht Surabaja repatrieert Marine-vliegtuigen naar Nieuw-Cuinea Cabaretavond M.S.F. Hervormingsdienst WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 ALVORENS zich aan de zakelijke belangen der gemeente Den Helder te wijden, heeft de raad gisteravond twee vooraanstaande stadgenoten, die na de vorige vergadering aan de gemeenschap ontvielen, herdacht. Allen verhieven zich van hun zetels om te luisteren naar de sobere, maar van diepe ernst getuigende yoorden, die de voorzitter, burgemeester mr. G. Dè Réhorst, sprak ter ere van de nagedachtenis van wethouder P. J. Diesbergen en Janus Kuiper, de koning der Blauwe Zeeridders. Er werden nog enkele ogenblikken stilte in acht ge nomen, en toen bogen zich de hoofden der raadsleden over de stukken die deze avond in behandeling moesten komen. Enkele voorstellen, die door het college ■waren ingediend, moesten in den brede worden besproken. Het merendeel der ruim veertig punten kon echter zonder commentaar worden doorgehamerd. Amsterdam en tweemaal zoveel als in Akmaar. Bovendien vraagt Den Hel der 200 opcenten tegenover Amster dam 142. Daarom stelde de heer Keij- zer voor, de bijlage terug te nemen, en nauwkeurig na te gaan of de classifi catie van Den Helder niet geheel moet worden herzien. Drie leden van de Commissie van Bijstand, die zich in eerste instantie achter het voorstel van B. en W. had den geschaard, waren na de woorden van de heer Keijzer eveneens geneigd, een nadere overweging van deze kwes tie de voorkeur te geven. Zowel de heer C. Bakker (PvdA) als de heer S. Prins (VVD) en de heer mr. J. Mulder (AR) stonden na het gedo cumenteerde betoog van de heer Keij zer ietwat sceptisch tegenover het voorstel. Wethouder P. Th. L u ij c k x (KVP) was de leden van de commissie dank baar voor de ondervonden steun.... Hij voelde voor de naar voren ge brachte bezwaren, maar adviseerde toch het voorstel aan te nemen, omdat anders ingrijpende wijzigingen in de begroting 1952 (die vrijwel gereed is) nodig zouden kunnen zijn. De heer K e ij z e r ging daarop nogmaals uit voerig op het een en ander in. Het ge volg daarvan was, dat de raadsleden, die aanvankelijk van hun instemming hadden blijk gegeven en voor hun ge voel al voldoende hadden geïncas seerd", nu weer gingen overhellen naar de practische zienswijze van de wet houder. Zij gingen ermee accoord, dat het voorstel van B. en W. nu werd aanvaard. De raad kreeg de verzeke ring, dat het college het gehele vraag stuk nog eens grondig zal bestuderen voor de volgende begroting. De heer Keijzer trok toen zijn voorstel in en de raad stemde unaniem in met B. en W. Het verscheiden van wethouder Dies bergen heeft, zo zeide de brrgemeester, in het college diepe ontroering ge wekt. In de betrekkelijk korte tijd van samenwerking hebben B. en W., de le den van de raad en de ambtenaren der betrokken gemeentediensten de heer Diesbergen zeer leren waarderen om menige goede karaktereigenschap. Naar menselijk berekening had nog vóór hem kunnen liggen een periode van vruchtbare arbeid ten dienste van de gemeenschap. Het gemeentebestuur eert zijn nagedachtenis en is dankbaar voor hetgeen wethouder Diesbergen voor Den Helder heeft kunnen bete kenen. Namens het college en de raad besloot de burgemeester met een woord van deelneming jegens me vrouw Diesbergen. Voorts wijdde de voorzitter een woord van eerbiedige hulde aan de grote Helderse burger Adnanus IJs brand Kuiper, een figuur waarop de gehele Helderse gemeenschap zo te recht trots was. „Het heeft mij altijd sterk getroffen, dat de bevolking hem in het hart droeg. Uit ons midden is een bijzonder grote figuur heenge gaan", aldus mr. Rehorst. Namens de WD-fractie bedankte daarop de heer S. Prins voor de wijze, waarop de burgemeester de nagedach tenis van wethouder Diesbergen had geëerd. Zijn dank strekte zich ook uit tot de toewijding, waarmede de ande re wethouders de taak van de heer Diesbergen hadden waargenomen. „Het heeft het ziekbed van wethouder Dies bergen verlicht, dat zijn werk in goede handen was. Ik wil ook de dank over' brengen van mevrouw Diesbergen voor het medeleven, dat de raad en de raadsleden persoonlijk steeds hebben getoond", zo zeide de heer Prins. Ingekomen stukken De behandeling van de agenda werd geopend met de officiële mededeling, dat de heer J. Bregman zijn benoe ming tot raadslid had aanvaard. De heer J. H. Smit rapporteerde, dat de geloofsbrief e.d. in orde waren bevon den, zodat het nieuw-benoemde raads lid in de volgende vergadering kan worden geïnstalleerd. Bij de ingekomen stukken was voorts een brief van een aantal ouden van da gen, die een reeks wensen hadden, o.a. ten aanzien van de stichting van een rusthuis en een ontspanningsgebouw. Het college adviseerde deze brief voor kennisgeving aan te nemen. De heer G. J. E ij 1 d e r s (AR) had gemerkt, dat B. en W. advies hadden gevraagd aan de Bond van Ouden van Dagen terwijl de brief juist was geschreven door iemand, die als lid van genoemde bond was geroyeerd. De heer Eijlders ging van het standpunt uit, dat het gemeentebestuur ieder met redenen omkleed verzoek in behandeling dient te nemen, al gaf hij toe dat de inhoud v»n de brief wel wat onbescheiden was. De heer S. Prins (VVD) merkte daarover op: „Ze vragen veel, in de hoop iets te krijgen!" Hij stond niet geheel afwijzend tegenover de stich ting van een rusthuis, vooral met het oog op de woningnood. De heer C. R a n (KVP) voegde daaraan toa, dat hij op de lijst met 118 handtekeningen namen had gezien van echtparen, die nog hoog en breed in een aardig eigen huis wonen. Ook de heer C. Steen- lage (PvdA) had niet veel vertrou wen in de waarde van de brief. Hij vond het niet onjuist dat het college contact opneemt met een organisatie, die op het Onderhavige terrein nuttige adviezen kan geven. De voorzitter onderschreef dit laatste. Hij noemde het ingekomen stuk „een niet van wildheid ontbloot schrijven", wat niet wegnam dat het college belangstelling heeft voor de punten, die daarin naar voren werden gebracht. De brief is voor kennisge ving aangenomen, maar de kwestie van een eventueel rusthuis heeft de volle aandacht van het college. Personele belasting Het voorstel om „Groot Den Helder" ten aanzien van de personele belasting gelijk te schakelen met de oorspron kelijke stad, en deze nieuwe wijk dus ook onder te brengen in klasse 5 in plaats van in klasse 7, deed de heer J. H. K e ij z e r (CH) opmerken, dat dit voorstel voor de betrokken inwoners te laat komt, althans wat het lopende belastingjaar betreft. Maar dat was niet het enige. De CH-woordvoerder bleek een grondige studie te hebben gemaakt van de heffing der personele belasting in andere gemeenten. Aan de hand van cijfers maakte hij duidelijk, dat bij gelijke huurwaarde in Den Helder ongeveer driemaal zoveel per sonele belasting wordt betaald als in Schadevergoedingen. Ook het vierde punt van de agenda bleek een heet hangijzer te moeten worden. Er ontspon zich een discussie van ongeveer een uur over het voor stel inzake een schadevergoedingsre geling, voor het geval dat derden schade lijden door bepaalde stede- bouwkundige maatregelen. Aan het eind van de besprekingen merkte wet houder P. S. van der Vaart op, dat het hier een in hoofdzaak formele kwestie betrof, welke op aandringen van Ged. Staten aan de orde werd gesteld. Het aantal gevallen, waarop de bedoelde regeling thans nog van toepassing zal kunnen worden, wordt volgens de ver wachtingen van het college niet groot. Voordat de raad deze geruststellen de mededeling ontving, leverden de heren S. Prins (WD) en mr. J. Mul der (AR) uitvoerig commentaar. Eerst genoemde bepleitte de belangen van de hypotheekhouders, die volgens de ontwerp-verordening niet als belang hebbenden worden beschouwd en voorts had hij bezwaren tegen de re dactie van het artikel waarin wordt gesproken over de uitkering betreffen de onroerende goederen, die voor een openbaar doel worden bestemd. De AR-fractieleider wilde in de verorde ning duidelijker aangegeven zien, dat het advies van de schadebeoordelings- commissie bindend is ten aanzien van het maximum-bedrag der vergoeding. Hoewel de wethouder als zijn me ning uitsprak, dat de ontwerp-veror dening door terzake deskundigen was voorbereid, verklaarde hij zich namens het college bereid, het voorstel aan te houden teneinde de gemaakte opmer kingen (die door de heer Prins boven dien in amendementvorm schriftelijk werden ingediend) nader te bestude ren. De raad ging hiermede accoord. Gas en electrictelt. De voorstellen tot verhoging van de gas- en electriciteits-tarieven deden de heer S. Prins (WD) opmerken, dat de gemeente nu wel eens het paard achter de wagen zou kunnen spannen. Dit wordt nu al de tweede verhoging binnen een jaar tijd. Het zou de afne mers misschien kunnen inspireren, over te gaan op Buta-gas of iets der gelijks. Verder vroeg de heer. Prins, waarom het college het tarief voor de straatverlichting ongewijzigd wilde la ten. De heer J. Kistemaker (VVD) bracht naar voren, dat de gebruikers ten plat- telande volgens het z.g. „verhoogde vastrechttarief" nu bijna veertig pro cent meer zullen moeten betalen dan vóór de verhogingen van V.et electriei- teitstarief. Hij vond dit een onbillijk heid, waardoor z.i. de juiste verhoudin gen in de tariefsbepaling scheef wer den getrokken. Hij stelde voor, de prijs van electriciteit volgens het verhoog de vastrechttarief te houden op acht cent pèr kWh boven het vaste recht, en de prijs voor electriciteit voor wa terbemaling buiten de spertijd op 11 cent per kWh. De heer Kistemaker vatte zijn gedachten samen in een amendement. Wethouder Van der Vaart bracht naar voren, dat de straatverlichting ten algemenen nutte komt en verder dat met de belangen van de afnemers ten plattelande reeds voldoende reke ning was gehouden door de voorge stelde verhoging van het door de heer Kistemaker genoemde tarief met een halve cent in plaats van met een cent, zoals bij de andere tarieven. Het amen dement van de heer Kistemaker werd in stemming gebracht. De raad ver wierp het met 19 tegen 3 stemmen en aanvaardde de voorstellen van het col lege. Ambtenaren-scheidsgerecht. Tot opvolger van de heer S. G. Ba- rendregt als lid van het Scheidsgerecht voor de ambtenaren benoemde de raad de eerst-aanbevolene, de kapitein-lul- POEDERS-TABIETTEN-CACHETS (Advertentie, 'ng. Med.) tenant ter zee P. A. Riedel, adjunct-di recteur van de Rijkswerf. Naar aan leiding van deze mutatie richtte de voorzitter woorden van waardering aan het adres van de kapitein ter zee Barendregt, die als directeur van de Rijkswerf altijd blijk heeft gegeven van een bijzonder sympathieke be langstelling voor ket gemeenschapsle ven in onze stad. Overige benoemingen. De voorgestelde benoeming van be heerders van het gemeentelijk ver pleeghuis kon, naar het oordeel van het college, geen doorgang vinden, daar no. 1 van de voordracht, het echt paar P. de GrootVan Steel te Den Dolder juist gistermorgen bericht had gezonden een eventuële benoeming niet te kunnen aanvaarden. Als num mer twee stond op de voordracht het echtpaar Th. DerksFransen te Nij megen. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W., voor de volgen de vergadering met een nieuwe voor dracht te komen. De overige benoe mingen geschiedden overeenkomstig de voorstellen, die wij reeds in vorige edities publiceerden. Na de rondvraag, die niets bijzonders opleverde, werd de vergadering om precies elf uur gesloten. Helderse Orkestvereniging De Verenigde Helderse Zangers, het Helders Meisjeskoor en de Helderse Orkestvereniging geven op Donderdag avond 8 NoVember een gecombineerd concert in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. Men zal beide koren en het orkest afzonderlijk kunnen beluisteren, alsook gezamenlijk in de beroemde Straus- wals „An der schonen blauen Donau Het mannenkoor opent het program ma met enkele Hollandse werkjes en het Soldatenkoor uit „Faust" van Gou- nod. In het tweede optreden zingen de Verenigde Helderse Zangers enkele negro-spirituals, met Larry Hodkinson als solist. Het eveneens onder leiding van de heer Geert de Boer staande Helders Meisjeskoor zingt vóór de pauze o.a. de ballade „Heer Olof van Gade en een fragment uit de Avond cantate van Cath. van Rennes, waarin mevr. M. Backer-Schüssler als soliste optreedt. Na de pauze wordt nog de Kerstcantate van Cath. van Rennes uit gevoerd. Onder leiding van de heer Jac. Jan sen speelt de Helderse Orkestvereni ging een symphonie van Stanitz, het bekende Intermezzo uit Mascagni's ope ra „Cavalleria Rusticana", en in het optreden na de pauze o.m. „Ases Tod" van Grieg. Het programma wordt door beide koren en het orkest met de grote Strauss-wals besloten. Zoals bericht, zal het stoffelijk over- schot van de Maandagmorgen over. leden „Koning der Blauwe Zeeridders", Adrianus IJsbrand Kuiper, morgen.! middag omstreeks half drie ter aard» worden besteld op de Algemene B». graafplaats te Huisduinen. Om twee uur vertrekt de rouwstoet van het sterfhuis, Van Speijkstraat 10. Voorafgegaan door het Stedelijk Mu ziekkorps begeeft de stoet zich eerst naar het monument voor het Neder landse Reddingwezen op het Helden der Zeeplein, waar het carillon ge. wijde klanken zal laten horen. Voor het overige zal de gang naar de be- graafplaats zich niet door een bijzon der ceremonieel onderscheiden. Voor de N.C.R.V.-Steravond, die gisteren in de Nieuwe kerk aan de West straat werd gegeven, bestond grote belangstelling. Zo grote belangstelling zelfs, dat velen zich tot de pauze met een staanplaats moesten vergenoegen. Tot na de vertoning van de film „Wordt vervolgd" stonden zij boven, daar de paden beneden, ter beveiliging bij brandgevaar, moesten vrij blijven. Daarna mocht men plaats nemen in de ouderlingen- en diakenbanken. Ook wat de televisie betreft hoopt de N. C. R. V. zijn woordje mee te spre ken, opdat op deze wijze eveneens het evangelie kan worden verbreid. Tot besluit van deze zeer geslaagde avond volgde het optreden van „Vrij en Blij", onder leiding van Wessel Dek ker. Dit bekende ensemble liet zich ho ren in een veelzijdig repertoire, met zang van onder andere Henk Dorel. Het gebodene werd zeer op prijs ge steld, waarvan telkens een hartelijk applaus getuigde. De plaatselijke propagandist van de N. C. R. V., de heer H. Hijma, opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna de grote N. C. R. V.-film werd gedraaid. De eerste opnamen da teerden van 1930, toen de omroep eigenlijk nog in zijn kinderschoenen stond. Vervolgens ontwikkelde zich de gehele geschiedenis van de Nederland se Christelijke Radio Vereniging tot de dag van beden, met als hoogtepunten de „Jubo" (het vijf en twintigjarig be staan) en de dit jaar gehouden „Haak in"-actie van Johan Bodegraven. Een ieder weet natuurlijk welk aandeel de N. C. R. V. in de bestrijding van de kanker heeft gehad en nog heeft. Vooral deze laatste actie heeft grote propagandistische waarde gehad. Daarop kwam de heer W. Nauta uit Sneek, lid van het algemeen bestuur nog terug in een kernachtige propa- gandaspeech, waarin hij de afdeling Den Helder opwekte alle krachten in te spannen voor het werven van leden. Vanavond om acht uur wordt in de (verwarmde) Lutherse kerk in het kader van de herdenking der kerk hervorming de wekelijkse avondwij ding in uitgebreid verband gehouden. Medewerking wordt verleend door het Luthers kerkkoor (dirigent de heer J. H. Keyzer), dat onder andere „Een vaste brug" ten gehore brengt. Mej. J. Sinjewel zal een lied uit Valerius Gedenckklank declameren. Het wij dingswoord wordt verzorgd door de Lutherse predikant dr. J. A. Stell- wag. Mevrouw A. Graaff—Kamp be speelt het orgel. PAADJE Qradus krijgt tegenwoor dig klacht op klacht te behandelen. Er schijnt dus toch iets mank te gaan aan deze maatschappij. Nu ont ving hij weer het volgende briefje: „Zou u op de uw eigen wijze de publieke aandacht niet eens kunnen vestigen op het modderpaad- je, dat leidt van Postbrug naar postkantoor, de meer gebruikelijke weg dan „de eerste straat links"? De re gen- en wintertijd is aan staande! Wellicht, dat dan eens wat verbetering komt; was 't slechts met wat op hogen en wat grint". Geach'e meneer uit de Reigerstraat, deze Gradus is evenzeer op zijn gemak ge steld als u en allen die ge bruik maken van het gehe kelde paadje. Wat ook heel begrijpelijk is. Maar toch, dat paadje is juist een maak sel van de gemakzuchtigen, die het vertikken „de eerste straat links" te nemen. Eu waarom nodeloos geld te be steden, wanneer u met slechts enkele stappen meer toch het postkantoor kunt bereiken? Terwijl er boven dien een weggetje loopt langs de dijk? Laat ons verheugd zijn dat wij, zo lang er niet wordt gebouwd en zo lang het droog is, dat gewraakte paadje nog kunnen bewan delen! ZENUWEN gr zijn ogenblikken in ons leven, dat wij ons be paald zenuwachtig maken. Met mannen schijnt dat veel al voor te komen, wanneer zij op het punt staan vader te worden. Zo gebeurde het onlangs dat de heer Mesker (telefoon 2590) de haak van de tele foon moest nemen voor iemand, die meteen nerveus mededeelde „dat het zo ver was; wilt u meteen komen?" Wijl het hier om een be valling ging wierp de aan- geroepene tegen: „Ja maar, ik ben sigarenhandelaar..." Ge zult begrijpen, waarde Gradianen, dat het hier een vergissing betrof. Men was dermate zenuwachtig ge weest, dat men het nummer van de heer Mesker had ge draaid in plaats van 2059, het nummer van dokter Van der Most. RIJTUIGEN ^fele reizigers zullen met blijdschap in hun harten hebben gezien, dat reeds enige tijd ook tussen Alk maar en Den Helder enkele comfortabeler wagens zijn gaan rijden. Het zijn rijtui gen met twaalf coupé's, waarin het best zitten is. Zij werden voorheen gebruikt op de lijnen Amsterdam— Enschede en Amsterdam Groningen, die onlangs wer den geëlectrificeerd. In de „nieuwe" trein draait voorts een tweede klasse-rijtuig mee, dat eigenlijk bij een D-trein behoort. Maar goed, waar het ma teriaal ook vandaan moge komen, de reizigers tussen Alkmaar en Den Helder gingen er een stapje op voor uit. En dat doet bovendien de hoop verstevigen, dat Gradus in 1952 Den Helder komt binnen stuiven in een Diesel. EIEREN £Je heer A. Ellen te Juli- anidorp slach'te Zater dag een kip voor de Zon dagspot, waarbij wel dege lijk bleek dat het niet de befaamde kip van de gou den eieren was. Toch was er, zover Gradus kon be oordelen, iets bijzonders aan de hand. In het inner lijk van de kip werden na melijk zeven eieren aan getroffen, waarvan er en kele zeker een ons wogen. En dat komt niet te vaak voor, meent Gradus te weten. RESTEN JTen Huisduiner Jonger. vond ov zekere dag op het Kuifje een stuk bot. waarvan hii meende dat het de menteen van het Zoö logisch Station wel meer zou interesseren dan hem. Dus bracht hij het dddr. Het werd opgezonden naar het Rijksmuseum voor Ge ologie te Leiden waar het stuk bot een dijbeen bleek te zijn van een wolharige neushoorn. Dat Geologisch Museum heeft trouwens méér uitge vist. Want niet alleen de jongen, ook een paar vis sers deden een vondst. In de Waddenzee na bij het monument op de Afsluitdijk, troffen zij een paar horens aan. En die nu waren van een oeros. Reed? eerder in deze omgeving verzamelde beenderen wa~ ren overblijfselen van een mammouth (gedeelte van een geraamte) en een reu- zenhert (de schedel). Deze 0 XT WOÊÊÊi ^ÊÊËÊÊ!S$ËËË$$ê$IÊiÈÊÊSII8&&& dieren, zo heeft men Gra dus voorgezegd, hebben hier twintigduizend jaar geleden geleefd (in de laat ste ijstijd, aan het eind van het diluvium) en hun stof felijke resten zijn nu bloot- gekomen, losgewoeld uit een keileembank in het Amstelmeer door de bagger molen die het keileem voor de havenaanleg naar de oppervlakte brengt. Binnenkort zullen die overblijfselen een plaatsje vinden in het Museum Den Helder. GRADUS. Wij hebben Mickey Rooney in jaren niet op het witte doek gezien. Gister- avond hebben wij de kennismaking hernieuwd in de Witte-bioscoop, waar tot en met Donderdag „De grote race" wordt vertoond. In een bijzonder gezel lig verhaal speelt hij één van de hoofd rollen naast Elizabeth Taylor, Anna Revers en Jackie Jenkins. Het is het verhaal van een elfjarig meisje dat dol is op paarden en ten slotte in het bezit komt van „The Pie" een prachtig paard. Aangemoedigd door haar moa- der schrijft zij in voor de grootste en zwaarste race, de Grand National. Op het laatste ogenblik ontbreekt de joc key, waarop het meisje de race zelf rijdt. Zij wint. Wij moeten deze alleraardigste film slechts genieten als een fleurig kijk spel. Want meer beoogt „De grote race" niet te zijn. Men zal alleen al plezier beleven aan de kleine Jackie Jenkins als de sproeterige Donald. De kinder-operettevereniging „Len tebloemen" komt vanavond in Casino voor het voetlicht met de operettes „D« Toverbal" en „De Sneeuwmannetjes". Voor het jubileumgeschenk, dat namens de burgerij aan het jubileren de Witte Kruis zal worden aangebo den, kwam een bijdrage van f 2 binnen van mevr. G. Het bedrag van f 150, dat in een vorige opgave werd verant woord, had f 1.50 moeten zijn. De burgemeester heeft in zijn kwaliteit van strandvonder rechtheb benden opgeroepen op enig strand- vonderijgoed, bestaande uit 12 ribben, gemerkt V.-A. Hr. Ms. „Roompot" kwam giste ren uit het Bassin. Hr. Ms. „L 9601" is vanmorgen naar Rotterdam vertrokken. De vier Engelse mijnenvegers lie pen reeds gistermiddag weer binnen. Het Nederlandse bunschip „He- lene" kwam van Den Oever om in te klaren. Het land van bestemming i( Engeland. Het Deense bunschip „Solglint" heeft hier gelost en is daarna weer vertrokken. Het is morgen hoog water om 8.30 en 20.55 uur en laag water om 2.45 en 15.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 11,4 graden Celsius. De torpedobootjager „Gadja Mada", de voormalige Nederlandse „Tjerk Hid des", is thans nagenoeg volledig her steld en verwacht wordt, dat het schip binnenkort weer in de vaart kan wor den gebracht. Kort nadat de oorlogsbodem aan de Indonesische marine was overgedragen, liep dit vlaggeschip van de ALRI ten gevolge van onoordeelkundig manoeu vreren aan de grond, waarbij het ern stig werd beschadigd. De kapitein ter zee W. Montanus, hoofd van de afd. Zeemacht in Soera- baja van de militaire missie, zal, vol gens het Hdbl.. in December naar Ne derland repatriëren. Hij zal worden op gevolgd door de kapitein luitenant ter zee D. Bolier. Morgenochtend vier uur zal de eerste van de zes Catalina amphibie-vliegtui- gen. die zijn bestemd ter vervanging van de oudere Catalina's van het 321ste squadron van de marineluchtvaart dienst, ven Schiphol naar Nederlands Nieuw-Guinea vertrekken. Evenals verleden jaar werkt het po pulaire Noordhollandse duo „Wi-Jo" mede aan een cabaretavond ten bate van het Marine-sanatoriumfonds. De avond wordt Zaterdag 3 November in Casino gegeven. Men kan Vrijdagmor gen tussen elf en twaalf en Vrijdag middag tussen twee cn drie uur plaat sen bespreken. De mijnheer hierboven met dat petje opnoemt zich 7 Zaandammer boertje. De marktbezoekers, tot wie Graduslijffotograaf behoort, kennen hem Koel Rnrt m, UUMia., a,i. *„1Je S clientèle zijn waren aanbiedt. Die waren, dat ziin fL waarin middeltjes tegen vlooien, aambeien. rheumdtfek J' eczeem zijn ondergebracht. De foto stelt 't ZTZ m loarti. aoar 2jjn In dr Nederlands Hervormde kerk aan de Weststraat wordt vanavond ont acht uur een Hervormingsdienst 8e* houden, waaraan medewerking wordt verleend door het kerkkoor. De spre kers zijn ds. J. Borghardt en ds. C. J- Rasch. NIEUWE ADJUDANT VAN DE MINISTER VAN MARINE Luitenant ter zee der eerste klasse E- J. Kroesen wordt op 1 Nov. belast met e functie van adjudant van de minister van Marine. Hij volgt luitenant ter zee der eerste klasse P. J. S. de Jong op.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2