Pim, Pam en Pom in Afrika Controle op bestuursverkiezingen van allerlei verenigingen 'AMsiïoOP 3C SCHEEPVAARTBERICHTEN De wagen in hef Kloosferbos appie iSpookóteen Au/sf Fraude is nu practisch uitgesloten «**rADEM! JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN drommels, wat een weer/ De Vereniging voor Eerlijke Stemmingen BIJ de grote politieke verkiezingen voor nationale ambten of soortgelij ke functies wordt de H.B.A. slechts in uitzonderingsgevallen te hulp geroe pen. Daarvoor is het tarief te hoog. En bovendien: de belastingbetaler is van oordeel, dat de door hem gefinancier de politie zich van deze taak heeft te kwijten. Maar in bepaalde gevallen heeft men toch de H.B.A. te hulp moe ten roepen. Thomas E. Dewey deed dat, ten tijde van zijn zuivering van New York van gangster-elementen, aan wier activiteiten weliswaar een einde v/as gemaakt, maar die toch nog een aantal vakverenigingen terroriseerden. De H.B.A. kreeg toen de opdracht de verkiezingen van de desbetreffende vakverenigingen te leiden. Zoals Chad- bourne met enige trots zegt: „Er viel geen schot". De gangsters werden uit de beweging gestemd, met een over weldigende meerderheid. Amerikaanse business Last van zenuwen? De zagende pijnen Het Radioprogramma (Advertentie, Ing. Med.) 94. Eindelijk staat Billie de Spin ner dan van aangezicht tot aangezicht met koning Samba. En hij weet pre cies, wat hij zeggen moet, zo vaak heeft hij die zinnetjes al bij zichzelf ge repeteerd. „Majesteit, het is me een eer en genoegen u uw zoon terug te kun nen brengen. Het spijt mij u te moe ten mededelen, dat uw zoon nog niet geheel fit is van alle vermoeienissen, die hij te doorstaan heeft gehad, maarhet voornaamste is, dat uw zoon weer bij u terug is. Ik wil dan maar niet eens spreken over alle moeite, die wij gedaan hebben om uw zoon uit de handen van de bandieten te reddenMaar Samba luistert al niet meer naar Billie. Hij heeft alleen maar ogen voor zijn zoon, die jammer genoeg nog wat pips ziet. Samba weet niet wat hij doen moet van vreugde en gooit Pepi steeds weer de lucht in: „Ben je daar weer jongen, ben je daar weer? En nu nooit meer weglopen, hoor je? Je mag je vader geen verdriet meer doen!-" Dan schiet hem plotse ling iets te binnen. Waar zijn de vriendjes van zijn zoon? Waar zijn Pim, Pam en Pom? en de 40. Ondertussen zat de detective nog steeds in het poetskatoenhok. Hij luisterde verbaasd naar de kreten, die van het achterdek tot hem doordrongen en toen hij ongeveer begreep, wat er gebeurd moest zijn, kwam er een vast- handtlend moeten*"optreden", mompel! het slot met een lichte tik terug, en Ze was zo in de war, dat ze de dete':" grote stappen naar de brug holde, was de hij en trok zijn linkerschoen uit. heel behoedzaam duwde de detective tive niet eens zag en deze slaakte e er niemand te zien. Daaruit haalde hij een tangetje, en, de deur op een kiertje. Juist wilde hij zucht van verlichting, toen ze voor ij „Nu of nooit", zuchtte de grote nadat hij de schoen weer had aange- helemaal te voorschijn komen, toen was. speurder, terwijl hij op de verschansing trokken, begon hij met het tangetje het plotseling Madame Mirabelle voorbij Nog steeds voorzichtig om zich een jcjorn en met een ferme duik in zee slot van de deur te forceren. holde. „Een laatste waarschuwing!" gil- kijkend sloop de detective het dek op. ver(jween Nadat hij even gewerkt had, sprong de ze. Oh! C'est terrible! Wij vergaan!" Behalve Kappie, die in de verte me Gelukkig helpt Aspirin S tegen verkoudheid. Maar opgeletl Alleen Aspirin ir voorzien van Bayer-kruis en oranje* band om de verpakking. (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze correspondent te New York). QE mocht u er wellicht niet van bewust zijn maar er is een hausse in het verkiezingsbedrijf in de Verenigde Staten. Dit is het seizoen, waarin zang verenigingen, baseballamateurs, spaar-genootschappen en een grote verscheiden heid van clubs op allerlei gebied de winter-activiteit beginnen. Daaraan gaat doorgaans vooraf een schoon-schip-maken in eigen huis. Bovendien zijn er de voortdurende bestuursverkiezingen in vakverenigingen en politieke organisaties, die 's burgers aandacht opeisen. Een hele drukte dus. was er eveneens van doordrongen, dat het verwisselen van stembussen tijdens het vervoer naar het centraal verkie zingscentrum de gewoonste zaak van de wereld was. Hij had een bestuursvergadering bij gewoond, waarbij op het kritieke mo ment van het stemmen-tellen het licht plotseling was uitgegaan en, tegen de tijd dat een nieuwe stop in het scha kelbord was gezet, de stembus was verdwenen. Hij herinnerde zich een vergadering van aandeelhouders, waar de minderheidsgroep pal voor de deur van de vergaderzaal met grove dollar biljetten strooide, teneinde een meer derheid te kopen. En hij weet, dat er technici zijn, die voor grof geld hun diensten aanbieden om de ingenieuze verkiezingsmachines, waarvan grote verenigingen bij voorkeur gebruik ma ken, iets anders te doen aanwijzen dan de uitspraak van de leden. William Chadbourne's organisatie biedt zangvereniging, industriële on derneming, de vakvereniging van slo pers of de organisatie van reserve-of ficieren een perfect-bonafide verkie zing tegen een vastrecht van veertig dollarcent per lid. Daarvoor verricht zijn staf een veelzijdig werk: men treedt op als detective en speurder ten aanzien van die elementen, die moei lijkheden bij de verkiezingen zouden willen veroorzaken; houdt toezicht op de drukkerij, vanwaar de stembiljetten moeten komen; waakt dat geen onbe voegden onoirbare handelingen ver richten en leidt de verkiezing en de telling. Gangsters verloren Er is één politieke verkiezing, waar bij de H.B.A. wel steeds wordt geroe pen: de samenstelling van de plaatse lijke commissie voor onderwijs, een li chaam met vérstrekkende bevoegdhe den. Naar plaatselijke regelingen, die voor menige Amerikaanse stad ver uit eenlopen, komen alleen gezinnen in aanmerking, die kinderen op school hebben en elk gezin kan slechts één stem uitbrengen. Deze zelden buiten eigen gemeente gepubliceerde verkie zingen worden vaak met grote verbit tering gevoerd. Menig ouder meent, dat er met zijn schoolgelden meer had kun nen zijn bereikt. De koele hand van de jyiEEN niet, dat het bij ons, in stad of op het platteland, bij de verkie zing van het bestuur van de zangver eniging veel anders toegaat dan bij u. Mevrouw A. heeft een huis met een macht van een vleugel-piano. Mevrouw B. heeft maar een doodgewone piano. Mevrouw C. is befaamd om de verver singen die zij serveert. Dat zijn de ba sis-overwegingen bij het bepalen, wie van de drie voorzitster moet worden. Dan is er de kwestie van leeftijd, kle ding, vriendelijkheid. Daarna begint het „lobbyen" van de leden voor de res pectieve candidaten. En, geloof ons, menige verkiezingsactie heeft de on dergang van een zangvereniging ver oorzaakt. Men komt hier wel overheen. Maar er zijn verenigingen, of vergaderingen van aandeelhouders, waar er bij ver kiezingen meer op het spel staat. Neem het geval van een uiterst waardige groep van industriële vertegenwoordi gers, wier aanzien in de natonale sa menleving groot is. Vandaar, dat het bekleden van een bestuursfunctie daarin automatisch het zetten van een schrede op de ladder der carrière be tekent. In verband met de grote af standen had menig lid uit San Fran- cisco, Seattle of New Orleans schrif telijk gestemd, omdat het hem onmo gelijk was de vergadering persoonlijk bij te wonen. Perfect in orde, niet waar? Na afloop bleek echter, dat de aftredende secretaris deze enveloppen had geopend en de stembriefjes, die niet met zijn opvattingen strookten, had verwijderd en vervangen door pa piertjes, die de namen van zijn keuze droegen. Dit alles kwam eerst veel la tei uit de windselen. Wat doet men dan als deftige vereniging? De secre taris, die uiteraard "Tas herkozen, ont slaan of in staat van beschuldiging stellen? Dat zou het prestige van de groep nauwelijks kunnen verdragen Men besloot echter de les van het gebeurde te aanvaarden. Sindsdien staan de stemmingen van de groep on der de strikte controle van een op commerciële leest geschoeid bedrijf, de Vereniging voor Eerlijke Stemmingen. Stembussen verdwenen JJE staf van deze zaak heeft een taak, die haar het jaar rond bezig houdt. De organisatie viert in 1952 haar dertig jarig bestaan. Een jurist, William Chad- bourne, nam het initiatief tot de op richting, nadat hjj had ervaren, dat de ledenlijst van een grote vereniging doorspekt bleek te zijn met namen, die afkomstig waren van grafzerken. Hij Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met de krach tig werkende vrwnua,i-\ i tr ftrraa (Advertentie, Ing. Med.) PEN enkele maal heeft een verliezer de H.B.A. wel eens voor het gerecht gedaagd. Maar het is nog niet voorge komen, dat deze organisatie een derge lijk proces heeft verloren. Gedurende de 29 jaar van het bestaan van de „Ho- nest Ballot Association" heeft geen smet de reputatie van de zaak bezoe deld. Op het ogenblik zijn de functio narissen druk in de weer de verkiezin gen te superviseren van de roerigste vakvereniging van de V.S., die der schepelingen. Allerlei invloeden doen zich daarin gelden. Er bevinden zich, zonder twijfel, communistische elemen ten onder de leden; men treft er ver takkingen van gangster-organisaties aan en een complicerende factor is voorts, dat een groot aantal van de stembiljet ten aan opvarenden in vreemde havens moeten worden toegezonden om daar te worden ingevuld en dan te worden geretourneerd. De binnenkomende stembiljetten worden door de Honest Ballot Association die zelfs in bui tenlandse havens „contacten" onder houdt teneinde een eerlijke verkiezing te verzekeren in kluizen bewaard en tdoor een particuliere detective-organi satie bewaakt. En wanneer na drie of vier maanden de uitslag eindelijk be kend is, zal geen zware of potige jon gen het in zijn hoofd halen het resul taat in twijfel te trekken. Zo voedt de democratie zichzelf op. Biermaagd VEN geheel ander verschijnsel is ech- ter de verkiezing van een schone maagd, die een jaar lang de adverten ties van een grote bierbrouwerij zal moeten sieren. De HB A. weigert hierbij te worden betrokken. In ieder café en iedere kroeg van het hele land staat momenteel een opschrift: „Hier vergadert het stembureau voor de ver kiezing van Miss Rheingold". Zowel de vergadering als het stembureau zijn louter illusies. Er staat een stembus en u en ik kunnen onze stemmen uit brengen zes keer, of honderd keer, indien wij ontzaglijk gecharmeerd zijn van een van de zes schonen, waaruit wij mogen kiezen ongeacht het feit of wij Rheingold bier drinken of niet. En ook dat is vermoedelijk democra tisch. Is het niet heerlijk te weten, dat de verkiezing, waaraan men deelneemt, door welbewuste oneerlijke reglemen ten wordt beheerst zonder dat iemand er schade bij heeft? FIGARO. Mijnhardt's Zenuwtabletteo helpen U er overheen (Advertentie. Ing. Med., Amstelkerk, A'damW.-Afrika, 29-10 van Takoradi naar Monrovia Alioth, 30-10 van R'dam te Porto Alegre ver wacht Amsteldük, 29-10 n.m. van Bal- timore naar R'dam Axsteldiep. 30-10 van R'dam naar Atl. Kust Baarn, Chili —A'dam, 29-10 te Callao Billiton, 27-10 van Houston naar Babytown en New Orleans Britsum, 3-111 van Newport News te IJmuiden verwacht Boskoop, 30-10 van Barranquiila te Tampa Blom- mersdijk, 28-10 van Baltimore naar R' dam Celebes, A'dam—Indonesië, 29-10 van Probolinggo te Banjuwangi Danae, 30-10 van A'dam te R'dam Delft, A'dam —Chili, 29-10 n.m. van Arica naar Anto- fagasta Helena, A'dam—Guayaquil. 29-10 te Barranquiila Iris, 29-10 van A'dam te Gothenburg Java, Balik Papan A'dam, 30-10 te Belawan verwacht Laagkerk, BasrahR'dam, pass. Malta Lindekerk, R'dam—Perzische Golf, 29-10 te Khorramshar Lissekerk, R'damPerzische Golf, 29-10 n.m. te Bus- hire Loenerkerk, Calcutta—R'dam, 30-10 te Suez verwacht Maashaven, 30-10 van R'dam te Buenos Aires verwacht Maaskerk, A'dam—W.-Afrika, pass. 29-10 Ouessant naar Dakar Nigerstroom, A' dam—W.-Afrika, 29-10 van Takoradi naar Lagos Ootmarsum, Houston—R'dam, pass. 29-10 Tortugas naar Savanna Oranje, A'damTandjong Priok, pass. 29-10 n.m. Algiers Polyphemus, A'dam —Indonesië, 30-10 te Singapore verwacht Prins Johan Willem Friso, ChicagoR' dam. 30-10 te Hamburg Prins Willem IV, R'dam—Chicago, 26-10 van Montreal Rijn, 30-10 van Lovisa naar Zaandam Radja, 20-10 van A'dam naar Balik Papan Rotti, 29-10 van Balik Papan naar Vancouver Saparoea, Calcutta R'dam, 30-10 te Karachi verwacht Sar- pedon, A'dam—Maracaibo, pass. 29-10 Martinique naar Laguaira Sibajak, R' dam—Surabaja. 29-10 130 mijl zuidoost van Socotra Salland, Buenos Aires— A'dam, 29-10 n.m. van St Vincent Kaap Verd. Stad Leiden, 30-10 van IJmuiden te Galveston verwacht Stad Breda, verm. 30-10 van Norfolk naar IJmuiden Sloterdijk, JavaNew York, 29-10 te Halifax Teiresias, IndonesiëA'dam, 28-10 te Makassar Tero, R'damBuenos Aires, pass. 30-10 v.m. Madeira Tibia (t), 30-10 van Dakar te Curacao verwacht Tjisadane, Kobe—Rio de Janeiro, 30-10 te Durban Venus, Levant—A'dam, 29-10 van Gibraltar Volendam, R'dam—Hali fax, 29-10 850 mijl oost-zuidoost van Bell» Xsle Westland, Buenos Aires—A'dam, 29-10 te Bahia Willemstad, 30-10 van Cristobal naar A'dam via Carthagena Winterswijk, Sfax—R'dam, pass. 29-10 Gi braltar Woensdrecht (t), 29-10 van Boston naar Carthagena IJssel, 30-10 (2 uur n.m.) van Hamburg voor IJmuiden verwacht Zaan, 31-10 v.m. van Kemi te Zaandam verwacht Zeeland (SSM), 29-10 van Gdynia naar Le Havre. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- 29-10 en zenuwpijnen worden snel en af- doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08 en f 7.94 (Advertentie, Ing. Med.) 84. Bode Biesjes had genóten van de twee schitterende opstoppers die Jimmy de leeuw Piet had verkocht. „Die eerste tegen zijn kaak!" zei hij vol bewondering. „Dèt was er één! Wilt u geloven, dat de ruiten van het stadhuis er van rinkelden? Kijk 's even hoe scheef die kaak nog staat. En dan dat óóg! Ik wist niet dat je een leeuw ook een blauw oog kon slaan". ..Kom zei Jimmy, ofschoon hij toch een beet je gevleid was door de lof, die bode Biesjes hem toezwaaide, „sta niet zo te praten en help mij liever deze sinjeur zo stevig mogelijk vast te binden". De bode vond dat eigenlijk maar een grie zelig werkje, doch hij begon toch ijve rig mee te helpen de achterpoten van de leeuw Piet te knevelen. Daarna werden de voorpoten onderhanden ge nomen en eerst toen dat werkje er ook opzat, was Jimmy tevreden. Hij zocht de ijzeren staaf op, die hij uit 'de die rentuin had meegenomen en deze schoof hij tussen de touwen door, zodat zij de leeuw Piet gemakkelijk zouden kunnen dragen. „Het beste is", zei Jimmy tegen bode Biesjes, „dat u met iemand anders de leeuw Piet naar zijn hok brengt, dan kan ik mij bezig houden de rest van de dieren tot reden te brengen". Bode Biesjes knikte. „Ik zal proberen de agent Karei Klabak op te scharrelen", zei hij. „Met ons tweeën spelen we dat wel klaar". WH.AUCMAAC 2WANENBERG'S ROOKWORST..KOlOSSAAi MS IN DE HERFST DE SCHOOI IS UITGEGAAN. TRACTEERT MOEDER OP ROOKWORST UANDE „kllTte 2MAAN"! (Advertentie, Ing. Med.) DONDERDAG 1 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.55 Hoogmis. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Waterstanden. 11.50 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Omroeporkest. 14.00 Promenade-Orkest en soliste. 14.45 Voor cte vrouw. 15.15 Grammuziek. 15.30 Piano trio. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamerkoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzen ding: „Wij slaan op de tong-tong", cor- respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Gewijde muziek. 18.40 Op de Stelling. 18.50 Gram.muziek. 19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Vocaal En semble en orgel. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Geva rieerd programma. 22.15 Buitenlands over zicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berich- ten. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws- 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Grammuziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Grammuziek. 9.25 „De Groenteman". 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.30 Gram.muziek. ii.45 Voordracht. 12.00 Metropole-Orkest. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.25 Amusementsmuziek. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Hersengymnastiek. 16.25 Musette-Orkest. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Bariton en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor liefhebbers van de duivensport. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Avro-allerlei. 18.33 Zang en orgel. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Causerie over de Nationale Reserve. 19.15 „Het 4de Wereld concours Accordeon". 19.40 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Phil- harmonisch Orkest. 21.10 „Document A 777", hoorspel. 22.30 Orkestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30— 24.00 Gram.muziek. GEDEPUTEERDE VAN GRONINGEN. Tot Gedeputeerde der Staten van Groningen is benoemd de heer J. H. de Wit (Arb.), burgemeester van Hoo- gezand-Sappemeer, als opvolger van de tot burgemeester van Groningen benoemde heer J. Tuin. DOOR MARJORIE VERNON 90) Peta's gezicht vertrok. Het noemen van Neville's naam en alles wat met hem verband hield, deed haar op dit ogenblik pijnlijk aan. Ze verlangde er naar om uitdagend te zeggen: „Maar zijn aanwezigheid was wel degelijk ge wenst! Door mij!" maar haar nuchtere verstand behield de overhand en ter wijl ze nog dacht over een tactvoller antwoord, sprak haar moeder weer. „En nog iets, Peta, ik heb gemerkt dat je een hele poos bent weg geweest en dat die ellendige kerel ook was verdwenen, ik weet zeker dat iedereen dat heeft gemerkt. Ik ben er van overtuigd, dat de hele zaal gonst van het geklets hierover, je hebt je ont zettend dwaas en onbehoorlijk gedra gen, om er maar het minst van te zeg- H.B.A. brengt hi >r vaak de verhitte ge-1 gen. Zou je misschien een nadere uit- moederen tot kalmte en rust. leg willen geven?" „Neen." Peta's mond werd een vast beraden streep. Haar moeder herkende die uitdruk king en zuchtte diep. „Nou, het is me wat moois, dat moet ik zeggen. Wat denk je wel dat Ne- ville ervan zal zeggen?" „Ik heb geen idee", zei Peta mat en haalde haar schouders op. „Neen, maar je zou er goed aan hebben gedaan als je daar van tevoren eens aan had gedacht. Dat zou hele maal het toppunt zijn, als je je kansen bij hem had verspeeld door deze dwaas heid. Ik begrijp niet wat je ertoe heeft gebracht om met die man te dansen". „Dat komt omdat ik verliefd op hem ben!" wilde Peta weer antwoorden, maar gelukkig werd haar dit antwoord bespaard door haar partner die met twee glazen vermouth terugkeerde. „Neem me niet kwalijk dat het zo eindeloos heeft geduurd, ik werd opge houden door". Hij bespeurde mevrouw Darley en hield op om haar te begroe ten. „Ik zou juist weggaan", verzekerde ze hem vriendelijk. „Ga vooral zitten, neen, ik moet wer kelijk gaan, ik heb deze dans aan kolo nel Lampley beloofd. Dag beste kinde ren, veel plezier verder!" Ze zeilde weg en Peta slaakte een zucht van opluchting om dit uitstel van executie. Ze wist dat haar moeder de aanval zou hervatten, maar voordat ze haar weer zag moest ze bedenken welke koers ze zou volgen ten aanzien van Blake Holderoft. Maar diep in haar hart, terwijl ze zijn kussen nog op haar lippen voelde branden, wlst ze maar al te goed welke koers ze moest volgen. Vanavond was een droom geweest, een droom die oen herinnering achterliet waarvan ze altijd zou kunnen blijven genieten. Maar er was geen plaats voor in het werkelijke even. Haar opvoeding, conventie eer hadden? ™atf Armelijke ambities hadden teveel vat op haar, dan dat ze zelfs door de liefde konden worden ter zijde geschoven. HOOFDSTUK X. „Hé daar! Zeg, Peta!" riep Nan Syl- vester uit toen ze de volgende dag de bekende gestalte van haar vriendin, in het dorp zag. Peta kwam juist uit het postkantoor en liep snel weg, zodat Nan hard moest lopen om haar in te halen. „Ah! Dag Nan." Peta draaide haar hoofd om toen ze hoorde dat ze werd geroepen en stond toen stil tot Nan bij haar zou zijn. Nan droeg een boodschappentas, want het doen van boodschappen voor het huis houden was een van de plichten die ze °P zich had genomen, maar Peta was alleen maar uitgegaan om een paar postzegels te kopen, en eigenlijk meer h?!,00'1 ex?uus voor een wandeling te ebben. Beide meisjes droegen een re genmantel met een baret, want er viel een dunne fijne motregen, die echter merkwaardig doordringend was. eta vond dat het weer in overeen- s emming was met haar stemming; het was Ret alsof maneschijn en sprookjes V0<rL ^et verleden behoorden. k wou je nog even bedanken voor gisteravond", zei Nan achter adem. „Je moet toch nog even horen hoe 'n heer- hari" avond ik> en iedereen heeft ge- Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4