De loodsboot „Bellatrix" werd als eerste IJmuiden binnengepraat Sport in 't kort Spel op grondslag van de realiieii Franse defensie hield stand tegen Oostenrijkse stormlopen De komende Grondwetswijziging De contactlijn vormt het struikelblok in Panmoendjön Van de Pol en de Ruyter ontevreden Hoogtepunt in het feest van een haven Tweetal attributen telefoon en kaart T\AN worden de gesprekken met de Elizabeth legt krans bij Washingtons standbeeld Poolse leiders moeten terecht staan Reeds voor de rust was eindstand (2-2) bereikt Romein met een gat in zijn zaW Uitbreiding van Kamers voorgesteld Premiers Gemenebest volgend jaar bijeen October was zonnig en droog Ketelontploffing in een aardappelmeelfabriek Koreavrijwilligers in Rotterdam aangekomen Goedkope boter komt in de handel Bendeleider gedood 25.000 VIEL OP 5012 Slecht materiaal en roerig publiek Geen jeugd-sport in het Oosten des lands ZESDAAGSE TE BRUSSEL vjecl Stedenontmoetingen aan de vooravond v. Holland-België VRIJDAG 2 NOVEMBER 1951 nE PRACHTIG verzorgde loodsboot „Bellatrix" dreef al vroegtijdig Ilonderdag- middag de pieren van IJmuiden uit. „Ongeveer 2009 meter van de havenmond In peiling 100° buitengaats gaan liggen", was de order, die Ioodsschipper le klas B. Blaauboer van zijn directie had meegekregen. En zo gebeurde het. Het was op dezelfde hoogte ais het zusterschip „Aldebaran" op stroom lag te wiegen in afwachting van in- of uitgaande schepen, die assistentie van een loods gekregen hadden of wensten. Er stond een heerlijk briesje over het genoeglijk deinende watervlak met zijn vlijmscherpe horizonlijn. De weersomstandigheden waren van dien aard, dat men eer aan een milde voorjaarsdag, dan aan een najaarsdag mocht denken. Een ideaal weertje dus, om een klein beetje te gaan spelevaren. Maar een weinig ideaal weertje eigenlijk om waardevol te experimenteren met een nieuwe radar-installatie, welks nut juist daarin zal zijn gelegen, dat het een prachtig hulpmiddel zal zijn ingeval de haven van IJmuiden potdicht zal zitten van de mist. ENFIN, geen der opvarenden van de „Bellatrix" voelde zich geroepen hierover te gaan treuren. De realiteit van het spel kon men ook wel zonder dat mist-décor spelen. Op de brede tafel van het stuurhuis stond de walkie-talkie opgesteld, het doos-achtige apparaat, waarmee het dan zo maar mogelijk is contact op te nemen met de waakzame kustwach ters op de Semaphoor, daar aan het uiterste puntje van de Zuidelijke oever van het jubilerende Noordzee kanaal. Naast het apparaat-met-kopte lefoon- en -spreekhoorn lag een kaart. Een vel tekenpapier met twee naar elkaar toegebogen lijntjes, die de pie ren van IJmuiden voorstelden, waarop een collectie halve cirkels getrokken was, die alle het midden tussen de uiteinden van de getekende pieren als centrum hadden. Voor elke honderd meter in werkelijkheid een halve-cir- kelstreep. Voorts een stralenbundel, opnieuw uitgaande van dat centrum tussen de hoofden, waarmee telkens een bepaald aantal graden werd aan gegeven voor de hoek van elke lijn ten opzichte van laten we maar zeggen de kustlijn. Gesprekken in de mist. yEELOODS-stuurman W. M. Herkemij zou voor de bediening van de Walkie-talkie zorgen deze middag. Adspirant-loods A. v. d. Veer assis teerde hem. En dat alles natuurlijk onder het gemoedelijke gezag van schipper Blaauboer, wie bij alle spel en royale genoeglijkheid aan boord geen moment de aandacht voor alles verflauwde. En toen begon het dan. Door de grote zeekijker konden we van de brug af Prins Bernhard de hoge'trap naar de radarpost zien bestijgen. Op hetzelfde moment meldde zich de kustwacht. Niet in de eerste plaats op ons schip. Maar eerst op de naastlig gende loodsboot „Aldebaran" Wij kon den het door toevallige omstandighe den woord voor woord volgen: „Hallo Aldebaran. Hallo Aldebaran. Hier een mededeling. De verkenningslichtboei IJmuiden wordt Vrijdag waarschijn lijk vervangen door een lichtbrulboei Over". Aldebaran: Hallo Kustwacht IJmui den. Hallo Kustwacht IJmuiden. Hier is de Aldebaran. Dat is goed verstaan De brulboei wordt Vrijdag weer uit gelegd. Ik heb ook een bericht voor U. Over Kustwachtpost IJmuiden: Hallo Al debaran. Hier Kustwacht IJmuiden. Ik luister naar U. Over". Aldebaran: „Hallo Kustwacht IJmui den. Hier de Aldebaran. Het motor schip Bellatrix is zojuist beloodst. Over". Kustwachtpost: „.Hallo Aldebaran. Begrepen. Het m.s. Bellatrix is be loodst". „Binnengepraat" Aldebaran onderbroken. Maar wel dra klinkt de rustige stem van de man van het kustwachtstation weer uit de luidspreker. Hij maakt melding van het feit, dat IJmuiden Radar zojuist geopend is door Z.K.H. Prins Bernhard. En het is op dat moment, dat ons «koopvaardijschip", de Bellatrix zich meldt: „Hallo IJmuiden Radar. Hallo IJmuiden Radar: Hallo Bellatrix. Hal motorschip Bellatrix. Ik wens IJmui den binnen te lopen. Verzoeke assis tentie te verlenen in Nederlandse taal. Over. IJmuiden adar: Hallo Bellatrix, Hal lo Bellatrix. Hier IJmuiden Radar. Uw Het beeld van de trawler die dier de pieren van IJmuiden paseeert luordt door de antenne opgenomen en zal als een streep op de beeld ontvanger door de operateur in de semaphore gezien worden. positie is ten opzichte van de haven mond 94° rechtwijzend. Afstand 1400 meter .Over". Bellatrix: „Hallo IJmuiden Radar. Dat is goed verstaan. Mijn positie is 94° rechtwijzend. Afstand 1400 meter. Over". Assistent-loods Van der Veer tekent de opgegeven positie onmiddellijk aan op de voor hem liggende kaart met de halve cirkels en lijnen. Maar weer meldt zich IJmuiden Radar: „Hallo Bel latrix. Hallo Bellatrix. Hier IJmuiden Radar. U wordt verzocht door het Zui derkanaal binnen te lopen naar de Middensluis. Over". Bellatrix antwoordt: „Hallo IJmuiden Radar. Hier Bellatrix. Begrepen. Door het Zuiderkanaal naar Middensluis". IJmuiden Radar: „Hallo Bellatrix. Hier IJmuiden Radar. Uw positie is thans peiling 95° rechtwijzend. 1300 meter." CN ZO gaat het voort. Telkens over en weer. Achtereenvolgens koerst de Bellatrix, z.g. geheel geblindeerd, 91° - 1300 m.; 90° - 1000 m.; 91° - 800 m.; 91° - 600 m.; 89° - 300 m. En de adspi rant-loods tekent maar telkens die aangegeven plaatsen op de kaart aan. Duidelijk tekent zich door de ver binding van deze punten met elkaar de lijn af, waarlangs we naar de ha venhoofden glijden. Op 300 meter die hoofden genaderd, wordt verondersteld, dat het mogelijk is voor de gezagvoerder van de koop vaarder en diens loods dat de haven hoofden zichtbaar worden. Nog meldt IJmuiden Radar inmiddels, dat erg ge geven moet worden in de baggermo len, die bij de haveningang aan het werk is, dat de Middensluis reeds in gereedheid gebracht wordt, en nog en kele bijzonderheden meer, die het in de mist varende schip dienstig worden geacht. En dan is het de loods van de Bella trix; die middels de radio-telefonische weg, die Walkie-talkie heet, IJmuiden Radar meldt, niet langer de assistentie van het radarstation nodig te hebben. En IJmuiden Radar meldt zich af: „Hallo Bellatrix. Hier IJmuiden Radar. Dat is begrepen. Stoppen assistentie". En op dat moment drijft de *ellatrix al tussen de pieren, daar gebracht in derdaad met inachtneming uitsluitend van de aanwijzingen, die van het ra darscherm in de Semaphoor konden worden afgelezen. Een geslaagde oefe ning ongetwijfeld. Een oefening, die dè mensen, die er mee te werken krijgen andermaal geleerd heeft, dat het onder werkelijk moeilijke omstandigheden een machtig hulpmiddel voor de zeevaar ders en loodsdienst zal zijn. De aanleiding tot het spel De aanleiding tot dit spel? Deze be stond in het zeer belangrijke feit, dat het vijf en zeventigjarige IJmuiden bij wijze van verjaarsgeschenk verrijkt was met de eerste havenradarappara- tuur welke het vasteland van Europa kent. Prins Bernhard heeft het kost bare instrument op de kustwachtpost in gebruik gesteld en daarna aan de voet van de post een bronzen gedenk plaat onthuld. Vóórdat deze grote ge beurtenis plaats greep, is eerst een groot aantal genodigden in een tent op de kop van de haven bijeen geweest. Burgemeester Arn. d'Ailly wees op de grote waarde van deze nieuwe aan winst voor de beloodsing der schepen. Uiteraard heeft de gemeente Velsen, op welker grondgebied zich dit alles afspeelde, bijzonderlijk aandacht aan dit belangrijke feit besteed. Er is een speciale zitting van de gemeenteraad gehouden, waar de burgemeester, mr. M. M. Kwint, een herdenkingsrede hield naar aanleiding van het 75-jarige bestaan van het Noordzeekanaal. Aan de 93-jarige Velsenaar J. Buis, de eni ge nog levende Kanaalgraver en de heer F. P. Vermeulen, de zoon van IJmuidens eerste onderwijzer en gods- dienstlereaar, werd de erepenning in goud der gemeente uitgereikt. Prinses Elizabeth en prins Philip zijn gisteren naar Mount Vernon gereden, waar zjj twee kransen hebben gelegd op het graf van George Washington. Op de terugtocht legden zij ook een krans bij het gedenkteken voor de onbekende soldaat op de nationale begraafplaats tc Arlington. Het prinselijke echtpaar werd verge zeld door Margaret Truman, de dochter van dé president. Het weer was kil en vochtig. De prinses en Margaret droe gen dikke mantels en prins Philip was gekleed in de marine-uniform. Later op de dag bezochten Elizabeth en Phil- lip een ontvangst op de Canadese am bassade, waarop de ambassadeurs van het gemenebest en hun voornaamste medewerkers met hun echtgenoten aan wezig waren. Generaal Marian Spytsjalski, oud minister van wederopbouw in Polen en Wladislaw Gomolka, een voormalig vooraanstaand lid van de Poolse ar beiderspartij, zullen terecht staan we gens activiteit tegen de regering. Ge neraal Spytsjalski werd in November 1949 uit het centrale comité van de Poolse communistische partij gestoten. In hetzelfde jaar werd Gomolka ver wijderd uit het centrale comité van de Poolse arbeiderspartij. In het stadion van Colombes, dat 60.000 bezoekers bergen kan, was geen plaats onbezet toen kort voor de aftrap van de wedstrijd Frankrijk—Oosten rijk een hefschroefvliegtuig op het veld daalde en de bestuurder de bal ter hand stelde aan de Engelse scheidsrech ter Ling. De Fransen namen het spel onmid dellijk in handen en bij een vinnige aanval kwam ineens Bonifaci naar vo ren, stelde zich in het bezit van de bal en loste daarop een schuiver, zo hard en scherp, dat de fameuze Oostenrijkse doelman Zeman al geslagen was voor hij zelf goed en wel wist wat er ge beurde .Frankrijk stond met 10 voor toen er amper tien minuten gespeeld was. Een felle aantrekkelijke strijd ont spon zich nu, waarbij de tricolores al le moeite hadden zich staande te hou den tegen de stortvloed van Oosten rijkse aanvallen. In de twaalfde minuut kreeg de linksbuiten der gasten, Koer- ner, de bal langs de grond toegespeeld en met een diagonaal schot passeerde hij Vignal (11). Het Oostenrijks of fensief bleef aanhouden. Vignal was echter uitstekend op dreef en talrijke lastige schoten verwerkte hij op fraaie wijze maar toen de linksbinnen van het Oostenrijkse elftal, Stojaspal, het (Vervolg van pag. 1) AANGEZIEN de taak der Staten-Gene- raai in de loop der jaren voortdu rend omvangrijker en ingewikkelder is geworden, wordt voorgesteld de Tweede Kamer uit te breiden met 50 leden en het aantal leden van de Eerste Kamer te brengen op vijfenze ventig. De regering acht het aanbeve lenswaardig, dat van de Eerste Kamer de ene drie jaar 38 leden aftreden, de andere drie jaar 37 leden. Voor de Tweede Kamer uit te breiden met regeling voorgesteld, terwijl voor de Eerste Kamer een nieuwe verkiezing wordt voorgeschreven. nE STAATSCOMMISSIE acht het wen- selijk, de grondwettelijke mini mum-leeftijd voor het passief kies recht te veriagen tot 23 jaar. Zij ziet geen reden voor handhaving van het verschil, dat, voor wat het lidmaat schap van de Staten-Generaal en de Provinciale Staten betreft, bestuur tussen de leeftijdsgrens voor het ac tief kiesrecht en die voor het passief kiesrecht. Naar in gewoonlijk betrouwbare kringen te Londen verluidt, zal Chur- chill in het begin van het volgend jaar, doch in leder geval na de verkiezingen in India in Januari een conferentie van premiers van het Britse Gemenebest beleggen. De verdediging van het Mid den-Oosten en de beveiliging van de bevoorradingswegen van het Gemene best zullen de belangrijkste agenda punten vormen. De ministers van financiën, die zich hoofdzakelijk zullen bezighouden met de bestudering van de ernstige positie der financiën van het Gemenebest zullen niet eind van deze maand, doch waarschijnlijk in Januari bijeenkomen, enige dagen na een voorbereidende con ferentie van de deskundigen. De regering kan zich met dit voor stel verenigen, voorzover dit het pas sief kiesrecht voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal en de Provinciale Staten be treft. Ten aanzien van de Eerste Ka mer zou de regering echter aan een minimum-leeftijd van dertig jaar wil len vast houden. (Van onze weerkundige medewerker) De achter ons liggende October- maand was buitengewoon zonnig. In De Bilt werden 185 uren zonneschijn geregistreerd, tegen normaal 105 uren. Dit aantal was nog 36 uren groter dan in de Augustusmaand van deze zomer. In deze eeuw is alleen October 1920 met 197 uren nog iets zonniger ge weest. Slechts drie dagen, tegen nor maal zes dagen, kwam er in De Bilt geen zonneschijn voor. De gemiddelde temperatuur bleef aan de lage kant. Uit uurlijkse waarnemin gen te De Bilt bedroeg het gemiddelde 8.7 gr. C. tegen normaal 9.6 gr. C. 21 van de 31 dagen waren kouder dan normaal. Te De Bilt werden, twee te gen normaal zes vorstdagen waarge nomen. De neerslag was tot de 30ste nog een record van laagte (vier tot zeven mm.) In het zicht van de haven echter is October gestrand. Want op de 30ste vielen er grotere hoeveelheden dan ver der in de gehele maand. Op de hoofd stations werden de volgende hoeveel heden gemeten: Den Helder 20 mm, De Bilt 13, Groningen 11, Vlissingen 22 en Maastricht eveneens 11 mm. Op de meeste plaatsen was het na 1920 in Oc tober nog niet weer zo droog geweest. Dat geldt niet voor Den Helder, want daar leverde 1947 11 mm, over de laat ste honderd jaar waren er hier in Noord-Holland slechts vijf October- maanden droger, n.1. 1861 staat voor Den Helder met 5 mm bovenaan de lijst. Normaal valt er in October 85 mm, tegen slechts 62 mm in de Zuid oostelijke helft van ons land. De eerste herfststormen laten nog steeds op zich wachten, zodat wij na deze bij uitstek fraaie Octobermaand al meer dan tevreden zijn over de herfst van 195R '['OEJV onlangs ctoor Nederlandse baggeraars uit de Waal een oude Romeinse bokaal werd op gehaald, ondervond deze oudheid kundige vondst in Zuid-Afrika veel belangstelling. Thans wordt uit Zuid-Afrika zelf gemeld, dat daar een aantal oude Romeinse munten gevonden zijn. Hoe die in Zuid-Afrika terecht gekomen zijn, is voorlopig nog een raadsel. Het eerste Romeinse muntstuk is in het Soutpansgebergte, onge veer twee kilometer van Louis Trichardt (Noord-Transvaal) ge vonden. De muntstukken waren zo hard van de aangeslagen roest, dat de vinder ze drie weken lang in azijn moest laten liggen, om ze schoon te krijgen. Daaruit kan wel worden afge leid, dat het geen ongelukkige verzamelaar is geweest die zijn geld daar heeft verloren, doch dat ze eeuwen geleden daar verloren zijn. De andere muntstukken zijn ge vonden bij de Simbabwe-ruïne, een stenig complex van gebouwen in Zuid-Rhodesie, waar de histo rici ook geen verklaring voor kunnen vinden; de meesten zijn van mening, dat de ruïnes be horen bij een goudmijn van de Koningin van Sheba. De oudste munt dateert waarschijnlijk uit de dagen van Vespasianus (979 n. Chr.) en de andere, waarop de letters „SPF AXJG" herkend kun nen worden, uit de jaren 100 tot 300 n. Chr. Hoe deze verweerde geldstuk ken zo ver Zuidelijk in Afrika zijn gekomen, kan niet worden verklaard, doch zoals laconiek in het Zuid-Afrikaans werd opge merkt: „Mickien het 'n Romein byna tweeduisend jaar gelede met 'n gat in sy sak deur Afrika ge reis!" Gisteravond heeft de woordvoerder van de Ver. Naties, luitenant-kolonel Hill, verklaard, dat uit de besprekin gen van de sub-commissies van Donder dag is gebleken, dat er „algemene over eenstemming" bestaat tussen de com munistische en de geallieerde voorstel len voor een bufferzone voor het ge deelte tussen Koemhwa en de Ko reaanse Oostkust. Er waren echter grote verschillen van opvatting over een „contactlijn" tussen Koemhwa en de Westkust. Volgens de verbondenen Negen arbeiders licht gewond In de volop draaiende coöperatieve aardappelmeelfabriek „Wildervank en Omstreken" te Eexterveenschekanaal stagneerden gisteravond de werkzaam heden door een tekort aan stoom En kele arbeiders begaven zich daarop naar de machinekamer, teneinde hier de behulpzame hand te bieden. Op dat ogenblik ontstond een ketelontploffing Negen arbeiders werden hierbij ge wond, geen echter levensgevaarlijk Van de negen arbeiders die naar verschillen de ziekenhuizen te Groningen werden vervoerd, zijn er vijf ingenomen De ontploffing is vermoedelijk ontstaan ten gevolge van het scheuren van een vlampijp, waardoor het ketelwater in het vuur kwam. In de fabriek is een vrij ernstige ravage aangericht. Er wer ken op het ogenblik 120 arbeiders Voorlopig zal de fabriek niet werken. Gistermorgen zijn wederom een aan tal Koreavrijwilligers met het troe penschip Generaal C. C. Ballou in Rotterdam aangekomen. Het was een groepje van negen Nederlanders en verder waren er Belgen en Fransen. Van de Nederlanders waren er negen ziek of gewond, tien anderen waren nog van het oorspronkelijke detache ment, die om verschillende redenen in Korea waren achtergebleven. De vijf tien Fransen zijn via het vliegveld Valkenburg naar hun land vertrok ken. Het Oostduitse parlement heeft met algeméne stemmen het vijf-jaren plan goedgekeurd, dat beoogt de pro ductie in vergelijking met het peil van 1936 te verdubbelen. Het plan dat gaat over de periode tot 1955, legt de na druk op de zware industrie. ligt de linie, zoals de communisten zich die denken, in het algemeen ten Zui den van de feitelijke geallieerde linies. Hill legde er de nadruk op, dat de gevechten zullen voortgaan, totdat de gehele agenda van de wapenstilstands bespreking zal zijn afgewerkt. De V.N. zullen zich ten sterkste verzetten tegen bezetting van Kaesong door de commu nisten. De Telegraaf weet te melden, dat misschien begin December goedkope koelhuisboter in de kleinhandel zal worden gebracht, wanneer Nederland met een paar duizend ton van dit pro duct blijft zitten. Er is echter juist nog 3000 ton aan Engeland verkocht, dal nu reeds 18.000 ton heeft afgenomen De kans bestaat, dat ook nog andere landen boter zullen kopen. Na een uitermate spannende klop jacht, die meer dan vijf uren duurde, is de beruchte bendeleider en moordenaar Darim alias Suria één van de twaalf gevangenen die in de avond van 9 Juli kans zagen uit de Bantjeuj gevangenis te Bandung te ontsnappen door een heden van het leger neergeschoten en gedood. Hiermede kwam een einde aan de terreur die deze bandiet uitoefende in verschillende kampongs in het Tji- mahise. In de 514e staatsloterij. 3e klasse, 2e lijst is op nummer 5012 een prijs van f 25.000 gevallen. leder vier minuten na de gelijkmaker goed kreeg aangegeven van Decker, de rechtsbinnen, was hij machteloos en had Oostenrijk de leiding. Een minuut voor de eerste helft was afgelopen, kreeg de Franse midvoor Grumellon een kan» op een pass van Bonifaci. De aanvals leider van Rennes bedacht zich geen moment en in het volgende ogenblik boorde de bal zich reeds in de uiterste linkerhoek. Na de rust werd het Franse doel vrij wel aanhoudend belegerd, doch toen scheidsrechter Ling voor het laatst floot, was de stand nog steeds 22. Kampioenschappen cadre 47 2 Met het Rjntoestel van de Argentijn se luchtvaartmaatschappij uit Buenos Aires, zijn de twee Nederlandse biljar ters Piet van de Pol en Kees de Ruyter teruggekeerd uit Argentinië, waar zij hebben deelgenomen aan het wereld kampioenschap 47/2. Veel goeds hadden de Nederlanders niet te vertellen over de organisatie. Er werd op slechte biljarts gespeeld, zo zeiden zij, met dikke lakens en de arbitrage was partijdig, natuurlijk in het voordeel van de Zuid-Amerikanen. Maar niet daaraan alleen wijten onze landgenoten hun nederlagen. Kees de Ruyter vertelde ons, dat er bij elke seance bijna tweeduizend toeschouwers waren, die met groot enthousiasme hun landgenoten aanvuurden. „Als je in een partij tegen een Zuid-Amerikaan voor stond, dan werd de zaal bijna afgebro ken en kwam er van concentratie niets terecht," zo vertelde De Ruyter. Over de nieuwe wereldkampioen zijn beiden het eens, dat hij lang niet van die klas se is als de West-Europeanen. „Als Carrera hier in Europa zou meespelen, zou hij het vast niet verder brengen dan een vierde plaats". Het wereldkampioenschap heeft de Zuid-Amerikaan geen windeieren ge legd. Behalve enige grote zilveren be kers één van een meter hoogte kreeg Carrera 800.000 pesos en een nieuwe auto cadeau. Buitengewoon tevreden waren zij over de ontvangst, die hun in Buenos Aires door d' Nederlandse kolonie werd bereid. Op de ochtend van hun vertrek werden zij door president Peron ontvangen. Tot slot vertelde De Ruyter ons, dat alle Europeanen, die in dit wereldkam pioenschap hebben meegespeeld, zonder uitzondering van plan zijn niet meer deel te nemen aan tournooien in Zuid- Amerika. De besturen van de gewestelijke hockey-, korfbal- en voetbalbonden in het Oosten hebben op advies van de directeur van de gemeentelijke genees kundige dienst besloten om in de eerst volgende weken geen wedstrijden voor adspiranten vast te stellen. Te En schede en omgeving zijn namelijk en kele gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Het wordt ten sterkste afgeraden, dat de jeugd zich extra inspant. Gisteravond laat luidde de stand van de kopgroep in de zesdaagse te Brussel: 1. Acou—Adriaenssens (Belg.) 248 pt.; 2. De Pauw—Glorieux (Belg.) 155 pt.; 3. Schulte—Peters (Ned.) 143 pt.; 4. Godeau—Goussot (Fr.) 105 pt. BESTUUR DISTRICT N.-HOLLAND VAN BOKSBOND BLIJFT. Op een Duitengewone vergadering van de Nederlandse Boksbond te Am sterdam is het oude bestuur van het district Noord-Holland, dat op 19 Oct. voltallig was afgetreden, na een stem ming weer in functie getreden. (Advertentie, Ing. Mcd.) Aan de vooravond van de landen- ontmoeting NederlandBelgie worden Zaterdag 24 November te Amsterdam en Rotterdam wedstrijden gespeeld tussen vertegenwoordigende ploegen van Amsterdam en Brussel, Rotterdam en Antwerpen. De Nederlands-Italiaanse combi natie Van Est—Coppi is vierde gewor den in de te Bergamo gehouden wed strijd om de trophee Baracchi. De wedstrijd bestond uit drie onderdelen De tijdrace werd gewonnen door MagniMinardi (Tt.) vóór Kubler— Bartali (ZW.-It.), Petrucci—Martini (It.) en Van EstCoppi (Ned.-It.). Een baanronde tegen het uurwerk werd gewonnen door Bartali. Coppi werd vierde en Van Est achtste. De koppel wedstrijd bracht een zege voor Van Est—Coppi met tien punten vóór MagniMinardi met 9 punten en veer tig meter achterstand. Magni—Minardi wonnen de trophee. De internafionale hockeywedstrijd tussen Belgie en Oostenrijk werd een 30 Belgische zege. Ruststand 20. Ook de Belgische dames, die tegen de Oostenrijkse schonen speelden, brach ten het tot een overwinning. Hier was de uitslag 20. Donderdagavond luidde de stand in de Frankforter zesdaagse: 1 Rigonl ferruzzi (It.) 286 pnt; 2 Koblet— Von Bueren (Zwits.) 261 pnt; 3 Roth— Intra (Duitsl.) 201 pnt; 4 Carrara—La pedie (Fr.) 195 pnt; 5 Mirke—Preis- keit (DuPsL) 169 pnt; 6 Bakker—Lake- man (Ned.); alle overige koppels had den één of meer ronden achterstand.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5