r Pim, Pain en Pom in Afrika Willem II kan in moeilijkheden komen 3L De wagen in hef Kloosferbos appie <Spookóteen Haarlem, Wageningen en V.V.V. zitten voorlopig op „rozen" Radioprogramma voor dit week-end JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN en de Vietminh-lid vermoordde De Raymond Vitesse gaat het Ajax lastig maken Haarlemse poliiie in de kou Ceneraal-majoor W. J. K. Baay gepensionneerd CARBOVIT (Actieve Kool-Dragées) reinigt maag en Ingewanden van kwade stoiien. Per doos 41 ct. Flacon I 1.03. DAGELIj ^FEUILLETON r Siel een HUISONDERWIJZER aan! ZATERDAG S NOVEMBER 1851 A-».* 97. Terwijl Samba en zijn zoontje Pepl op weg zijn om Pim, Pam en Pom uit handen van de Kwassienegers te red den, zijn de hondjes intussen al op de plaats van bestemming aangekomen. En de gids van de Kwassie-negers heeft geen risico genomen. „Het spijt me voor jullie", heeft hij heel beleefd tegen de drie broertjes gezegd, „maar ik zal ver plicht zijn jullie zo lang op te sluiten tot je eigen hof-kooi weer in orde is gemaakt. Jammer genoeg voor jullie, heb ik gehoord, dat je graag zou willen ontsnappen en dat kan ik niet toestaan!" En voordat Pim, Pam en Pom goed en wel wisten wat er met hen gebeurde, zaten ze al achter de tralies van een wagentje op wielen, terwijl de gids één van zijn mannen aanwees als bewaker. „En als de heren me nu even willen excuseren, dan zal ik Zijne Majesteit van uw komst op de hoogte stellen. En dat levert mij minstens een ridder-orde op." De hondjes gaven geen antwoord, zo bedroefd zijn ze, dat zij zich gevan gen hebben laten nemen. De gids heeft hen inmiddels verlaten en begeeft zich met grote spoed naar Zijne Majesteit, Koning Boko. 43. Madame Mirabelle had zich on middellijk van de schrik hersteld. Ze liet haar stem dalen tot een geheim zinnig gefluister en zei: „Aha, gij hebt het schip reeds gestopt, c'est brave! Ik heb naar de steen gezocht. Wij moeten hem vernietigen, ook al wil le capi- taine er niet van horen! Hij zou ons naar de ondergang voeren! Oze levens zijn niet veilig, zolang die steen aan booord is! Oh, il est trés dangereus!" De Maat knikte ernstig en Madame Mirabelle ging vertrouwelijk verder: „Wij moeten hem zien te bewegen, die steen te vernietigen, want anders...." Juist toen Kappi naar beneden wil de rennen om de Maat te gaan zoeken, meende hij iri de verte het gepuf van een motorboot te horen. Hij greep zijn kijker en turde ingespannen ih de richting van het geluid. Inderdaad, hij had goed gehoord. Met snelle vaart kwam een kleine motorboot recht op de „Kraak" af en met iedere minuut werden de figuren, die er in zaten, duidelijker. „Dat lijken ja wel veld wachters", mompelde Kappie ver baasd, toen hij een paar geuniformde politiemannen zag. „En die andere.... die andere.... drommels, dat is die klont van een detective!" Uit het onderzoek inzake de moord op de Franse hoge commissaris van Cambodja, De Raymond, is gebleken dat de dader tot een groep van de Vietminh behoort. Kort te voren ha dj hij contact gehad met de leiding van de Vietminh in Cambodja. De dader i' ontkomen met een aantal documenten yOOR DAT WIJ ONS, na de teleurstellende wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen Finland en het verkwikkende spel van het honds-team in de licht- wedstrijd tegen een ander Fins elftal, ongerust gaan maken over de wedstrijd tegen Belgie, kunnen wij voorlopig onze aandacht nog bepalen bij de verrich tingen van onze eerste klassers. Het ziet er naar uit dat Zondag van de vier leidende clubs alleen Willem H in moeilijkheden kan komen. Deze ploeg heeft namelijk een uitwedstrijd tegen Eindhoven voor de boeg en hoewel de lichtstad bewoners nog geen grootse Indruk hebben kunnen maken, zal Wil lem H goed voor de dag moeten komen om met winst te kunnen vertrekken. Juliana van een nederlaag van Willem II gaat profiteren, lijkt ons niet waar schijnlijk. Het wil ons voor komen dat Juliana op het ogenblik boven zijn stand leeft en met MVV de nodige moeite zal hebben. Voor SVV gaat de toekomst er donker uit zien als Zon dag geen verandering wordt gebracht in de nul onder de kolom „gewonnen wedstrijden". yOOR Haarlem verwachten wij geen moeilijkheden in de uitwedstrijd tegen AGOVV, hoewel het moreel van Groeneveld, de linksbuiten van de roodbroeken, na zijn falen in de wed strijd tegen Finland wel enigszins ge schokt zal zijn. De Haarlemmers heb ben op het ogenblik echter een homo gene ploeg, waarin de tengere Groene veld zich wel weer spoedig op zijn gemak zal voelen. In Groningen komen de oude rivalén Go Ahead en GVAV tegen elkaar in het strijdperk. Het wil ons voorkomen dat de gastheren een redelijke kans hebben op een over winning. Anders is het met Velocitas, dat gastvrijheid aan Elinkwijk gaat ver lenen. De Zuilenaren zullen in deze wedstrijd waarschijnlijk geen moeite hebben om zich in de kopgroep van IA te kunnen handhaven. DWS gaat op eigen terrein van Theole winnen en Heerenveen komt met de volle winst bij Frisia vandaan. Enschedese Boys Volewijckers en EDO—'t Gooi zijn ont moetingen waarvoor wij geen voor spellingen durven te geven. De krachts verhoudingen zullen elkaar zeer weinig ontlopen en de ploegen die toevallig Zondag in de beste vorm zijn, gaan met de winst strijken. UET is niet onwaarschijnlijk, dat Wa- geningen gelegenheid krijgt één of twee punten uit te lopen. De leiders van 1B zullen Leeuwarden vermoede lijk zonder winst naar de Friese hoofd stad laten teruggaan, terwijl in Am sterdam Ajax bezoek krijgt van het lastige Vitesse. Langzaam maar zeker ■weet VSV zich uit de lagere regionen naar de middenmoot op te werken. Als Zondag op eigen terrein van Zwolse Boys wordt gewonnen, en wij verwach ten niets anders, hebben de Velsena- ren zich definitief uit de buurt van de rode lantaarn gebracht. Oosterparkers en Sneek gaan uitmaken wie van de twee na Zondag als hekkensluiter zal fungeren. Wij vrezen dat het de benja mins zullen zijn. In de wedstrijd tegen Achilles moet Blauw Wit in staat wor den geacht twee punten aan zijn scha mel totaal van zes toe te voegen. RCH zal van Enschede geen last ondervin den en DOS en Be Quick gaan in Utrecht vermoedelijk de punten delen ALS Willem II inderdaad van E'nd- hoven mocht verliezen heeft Feyen- oord een goede kans om zijn achter stand gedeeltelijk te kunnen weg wer ken. De Rotterdammers gaan namelijk een bezoek aan RBC brengen. Dat op te knappen I (Advertentie, Ing. Med.) De Schiedammers gaan naar Sittar- dia, dus de kans op een eerste over winning is zeker aanwezig. BW zal niet toestaan dat Quick met winst uit Den Bosch vertrekt. NAC gaat zijn nederlaag van vorige week in de wed strijd tegen Bleyerheide goed maken en ADO moet in staat worden geacht DHC op een afstand te houden. jf^IE negen overwinningen en het fan tastische doelgemiddelde van VW worden langzamerhand een beetje griezelig. Het wordt voorlopig nog er ger ook daar NEC WV geen last kan bezorgen. Bovendien kan Limburgia wel eens in moeilijkheden komen in de uitwedstrijd tegen Sparta. Hermes DVS behoeft geen grotere achterstand, die overigens reeds zes punten bedraagt, te krijgen daar Chevremont naar Rotter dam komt. Emma, met zijn meest pro ductieve voorhoede van alle eerste klassers, gaat een overwinning op Bra- bantia tegemoet. Longa krijgt het las tig in de uitwedstrijd tegen NOAD en PSV zal het vermoedelijk vergund zijn om HBS te verslaan. Sinds de Duitsers gedurende de be zettingstijd gebouwen van de N.V. Spaarnestad aan het Nassauplein te Haarlem gevorderd hadden voor de Haarlemse politie, heeft deze N.V. haar panden slechts voor een deel terugge kregen. De politie kon de ruimte niet missen. In de Haarlemse raad is deze zaak aan de orde geweest, doch een oplossing kon niet worden gevonden. Daarop heeft „De Spaarnestad" gewei gerd het perceel, dat de politie nog in gebruik heeft, nog langer te verwar men aangezien de capaciteit van haar verwarmingsinstallatie niet toereikend was. De Haarlemse politie zat daarom met electrische straalkacheltjes, die echter voor de koude wintermaanden niet voldoende zijn. Een aanvraag van B. en W. om een crediet van f 4500.— voor het plaatsen van een verwarmingsketel was aanlei ding, om de gehele kwestie nog eens uitvoerig onder ogen te zien. Er zul len nu nieuwe onderhandelingen tus sen de gemeente en „De Spaarnestad" Worden gevoerd. Als die tot een resul taat leiden, zal het inmiddels toegesta ne crediet van f 4500.niet worden gebruikt. De generaal-majoor W. J. K. Baay, chef gezamenlijke staf van het comité der verenigde chefs van staven, is on der bevordering tot luitenant-generaal met ingang van 1 November op zijn verzoek eervol uit de militaire dienst ontslagen, onder dankbetuiging. In zijn plaats is benoemd de generaal-majoor W. Th. Carp. De luitenant-generaal b.d. W. J. K Baay is benoemd tot lid van de coördi natie-commissie marine-landmacht. Het grootste deel van de driedui zend havenarbeiders te Hamburg, die twee weken officieus gestaakt hebben, is Vrijdag weer aan het werk gegaan. Wie het werk niet hervatte, is ontsla gen. ZONDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9.30 KRO, 17.00 NCRV. 19.45— 24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Strijkorkest. 8.30 Kerkdienst. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.- muziek. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 Omroepkamerorkest en solist. 12.15 Apologie, 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 „De Pottebaas". 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Radio Philharmonisch Or kest en solist. In de pauze (pl.m. 14.35): „Kampvuren langs de Evenaar", causerie. 15.10 Cembalo-gezelschap en bas. 15.40 Koor- en Orkestconcert. 16.10 Gram. muziek. 16.15 Sportrej»rtage. 16.30 Ves pers. 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.30 Gewijde muziek. 19.15 „De man uit Anathoth en zijn woord", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.35 Veiligheidspraatje. 8.45 Orgelspel. 9.02 Sportmededelingen. 9.05 Gram.muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Evang. Lutherse kerkdienst. 12.00 Disco-causerie. 12.40 Voor de jeugd. 12.50 Gram.muziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Me dedelingen of gram.muziek. 13.40 „New York Calling". 13.15 Politie-kapel. 13.50 „Even afrekenen, heren!". 14.00 Gram. muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Gram.muziek. 15.00 Residentie-Orkest, koor en solisten. 16.20 Gram.muziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 „Gesprekken met luis teraars". 17.20 „Een Kerklied". 17.30 Hoorspel voor de jeugd. 17.50 Sport. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Cabaret. 19.00 Amusementsmuziek. 19.30 Muzikale discussie. 20.00 Nieuws. 20.05 Weekover zicht. 20.15 Balletmuziek. 20.45 „Paul Vlaanderen en het Vandyke-Mysterie", hoorspel. 21.15 „Gestadige vaart", causerie. 21.30 Gevarieerde muziek. 22.30 Herden kingsprogramma Josef Baar. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.4524.00 Gram. muziek. (Advertentie. Ing. Med.) MAANDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling Familie Competitie. 10.10 Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.25 Lichte muzle::. 12.15 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelcon cert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal dubbelkwartet. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Cello-recital. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. muziek. 17.25 Lichte muziek. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- praatje. 18.25 Militaire causerie. 18.30 Gram.muziek. 19.00 „Volk en Staat", cau serie. 19.15 Engelse les. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.10 „Wat anderen zeggen", causerie. 20.15 Amusementsmuziek. 20.40 „Man en vrouw schiep Hü hen....", hoor spel. 21.30 Vocaal Ensemble. 21.50 „Wie waren Uw voorouders?", causerie. 22.00 Strijkorkest. 22.45 Avondoverdenking. Nieuws. 23.15 Salonorkest. 23.5024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek.' 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 „De Groenteman". 9.30 Gram.muziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Orgelconcert. 12.00 Zang en piano. 12.20 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Promenade- Orkest. 14.00 „Wat gaat er om in de Wereld?", causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 Alt mezzo en piano. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Amusementsmuziek. 16.45 Musica lender. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Regeringsuitzending: „Indonesië en Thai land", door J. Polderman. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor burger en militair. 18.25 Gram. muziek. 18.35 Jeugdorkest. 19.00 Muzikale causerie. 19.15 Piano-trio. 19.45 Regerings uitzending: „Het onderhoud van land bouwwerktuigen gedurende het winter seizoen" door Ir. H. M. Elema. 20.00 Nieuws. 20.05 Avro-allerlei. 20.10 Radio- scoop. 22.40 Gram.muziek. 22.45 „De weg der mensheid", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. (Advertentie, Ing. Med.) 87. „Het ergste werk zit er nu op" mompelde Jimmy Brown, terwijl hij links en rechts rondkeek of hij nog andere gevluchte diereii kon ontwaren „Toch zal het noodzakelijk zijn ook die twee andere oproerkraaisters zo gauw mogelijk in te rekenen, want zolang die Trien en die Toos nog vrij rond lopen, kunnen er nog de gekste din gen gebeuren". Het was echter niet een der chimpansees, die Jimmy het eerst tegen het lijf liep, maar Gerrit de Giraffe, die in de Kruisboogdwars straat bezig was uit een raam van een derde étage een bloeiende bladbe gonia naar buiten te sleuren. Gerrit was dol op bladbegonia's en dit was al de zevende, welke hij had kaal gevre ten. Hij was zó verdiept in het veror beren van zijn maaltijd, dat hij niet in de gaten had, dat Jimmy een tijdlang woedend naar hem had staan kijken..,. „Gèrritü!" schreeuwde Jimmy eens klaps, „wat heeft dat te betekenen? Krijg je in de dierentuin niet genoeg te eten, dat je hier langs de huizen loopt te schooieren?" Gerrit schrok verschrikkelijk van deze onverwachte woede-uitval van Jimmy en hij ver slikte zich bijna in een stuk blad. „Vooruit!" gilde Jimmy, terwijl hij Gerrit een stevige duw tegen een van zijn steltbenen .gaf. „Maak dat je weg komt. Ik beveel je onmiddellijk naar de dierentuin terug te keren en als je dat niet eigener beweging doet, laat ik de brandspuit op je zetten....!" Ger rit de Giraffe was heel erg bang voor water, dat wist Jimmy en het verwon derde hem dan ook niets, dat Gerrit meteen op een drafje naar de dieren tuin koers zette. „Ik ga al baas, ik ga al!" riep hij angstig. DOOR MARIORIB VERNON 80) Ze had wel een be sluit genomen ten aanzien van haar toekomstige handelwijze, maar ze had niet voorzien dat ze het al zo spoedig in daden zou moeten omzetten. „Hallo, Nan". Neville kwam de weg af haar tegemoet en liep toen met haar op. „Daar we hadden afgesproken om onze rijles vóór hst ontbijt ditmaal te laten vervallen om te kunnen uitslapen na gisteravond, kwam ik eens kijken of je het te druk zou hebben om me die nu te geven". Nan stond plotseling stil en zette haar boodschappentas op het grind van de oprijlaan. Nu was het ogenblik er nu moest ze het hem zeggen.wanneer ze deze gelegenheid voorbij liet gaan, zou ze er nooit de kracht meer toe vinden. Een laag wit hek scheidde de paar den wei van de oprijlaan en Nan liep daar op af, leunde er met gevouwen armen op en balde haar vuisten. Ze voelde de kilte van het natte gras aan haar voeten gras dacht ze wezenloos, terwijl ze er naar keek. Moet van Peta's gras afblijven „Wat is er Nan? Wat scheelt er aan?" Neville kwam naast haar staan en leun de met zijn linkerhand op de bovenste stijl van het hek, zodat hij haar kon aankijken. „Je hebt geen rijlessen meer nodig, Neville, je kent het nu wel." Haar stem klonk gespannen en hij keek haar nieuwsgierig aan, trachtend de waar heid van haar gevoelige gezichtje af te lezen. Hij besefte dat er iets anders stak achter die eenvoudige mededeling; als ze alleen maar had willen zeggen, dat hij geen lessen meer nodig had, zou ze niet zo gespannen behoeven te zijn. Dan zou ze het hem vrolijk en opgewekt hebben verteld en aan hem de beslis sing hebben overgelaten of hij de lessen wilde voortzetten of niet; in plaats daarvan wekte haar toon de indruk dat dit het eind was. Ja, dat was het Zü had de beslissing al genomen. Dat ver telde ze hem nu. Neville keek op haar neer en zijn hart kromp ineen. Ze leek zo klein en ten ger in haar zware witte regenjas, een donkere baret op haar bruine krullen die glinsterden van de regendruppels. Haar huid was heel zacht en glad en haar rode mond gevoelig; haar donkere wimpers bedekten haar zorgvuldig neergeslagen ogen en regendruppels het konden toch geen tranen zijn blonken er aan. .Waarom dit plotselinge besluit?" Zijn stem klonk scherp, zoals ze het nog niet eerder had gehoord, en verried de kracht die onder zijn vriendelijkheid lag verborgen en haar handen balden zich vaster samen. ,Nou.ze trachtte natuurlijk en luchtig te spreken. „Het heeft geen zin meer om je tijd en geld nog verder te verknoeien nu je volleerd ben, is het wel?" „Dat is toch aan mij om te beslissen? Of ik het de moeite waard vind of niet?" Nan beet op haar lippen en wist niet wat te antwoorden. Ze mocht hem niet laten merken dat het haar aan het hart ging of dat ze het een of ander heime lijk motief had om de lessen zo plotse ling te beëindigen; maar als ze voort gingen elkaar te zien, zou ze.zou ze nooit de kracht vinden om hem nog eens weg te sturen. Als hij wilde blij ven. „Je vergeet," hielp ze hem herinne ren, „dat je niet wilde dat Peta zou weten dat je niet kon rijden. Ze weet het ook nog niet, zoals de zaken op het ogenblik staan. Maar elke keer dat we samen uit rijden gaan, wordt het risico groter dat ze ons zal zien." „O, dat!" Dat leek Neville plotseling zo onbelangrijk dat hij zich afvroeg waarom hij zich daar ooit zorgen over had gemaakt. Maar ja, zolang Bruce dit spelletje wenste te blijven spelen, was hij wel verplicht zijn rol zo goed mo gelijk te blijven vervullen „Nan," begon hij eensklaps, „Ik moet je wat vertellen. Maar het is een diep geheim, niemand anders weet het nog, maar ik weet dat jij je mond zult hou den. Ik. „Is er iemand anders bij betrokken?" onderbrak Nan hem schielijk. Hij ging haar vertellen dat hij en Peta verloofd waren en ze kon het niet verdragen dat van hemzelf te moeten horen. Ze zou het van Peta kunnen verdragen omdat ze van haar hield en haar gelukkig wenste te zien en dan zou ze zich hevig trachten te concentreren op Peta's kant van de zaak. Maar om het van Neville te moeten horen, hem te horen jubelen over het meisje met wie hij zou gaan trouwen..." (Wordt vervolgd) Een privilege voor bevoorrech ten? Weineen! De Bekende Schriftelijke Cursus R.E.S.A. Hilversum staat altijd voor V klaar. Resa leidt met succes schriftelijk op voor het Midden standsdiploma, M.B.A., Practijk- examen Boekhouden en Handels- corr. (Ned. Fr. Eng. Duits en Spaans), Boekhouden M.O. en 5.P.D. Hoofdcorrespondent en V.T.H.-diploma (Fr. D. en Eng.). Vraagt ons prospectus 1951. Cursusadres: Soestd.straatweg S3. Hilversum. (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 10