NOORDERBREEDTE Stad en Omgeving „Dag voor moeders'' besloten met causerie over „Moeilijke ouders" begint Marine-watersportvereniging met cursus zeiltechniek Alb. Vogel met „Ik en mijn speelman voor Muziekkring Den Helder «81 Interkerkelijke gezinsweek Hedenavond jeugdsamenkomst in de Nieuv/e kerk Openingsrede trok een flinke belangstelling Speeltuin „Visbuurt" bestaat zes jaar IN HET KORT Avondwijding Lutherse kerk Van de groene tafel Vloot bestaat thans uit twaalf scheepjes Aantal leden reeds de vierhonderd gepasseerd Morgen voordrachtavond in Formosa Wedloop tussen Britse- en Koninklijke Marine Ontslag van rechtsvervolging geëist Tussen Haaks en Kuifje Eersfe concert „Winnubst" Texel Veel belangstelling voor de Arbeidersavondschool H J III Toneeluitvoering van „Het Masker" Burgerzinlening beroert de gemoederen Wederspannigheid zwaar gestraft WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 De Interkerkelijke Gezinsweek is gisteren geopend met een „Dag voor moe ders". Het organiserend comité mocht zich gelukkig prijzen met een flinke belangstelling, zowel voor de tentoonstelling „Rondom het kind", de beide film voorstellingen en het schemeruur-programma, als voor de causerie, die mej. mr. M. A. Klomp gisteravond in de Palmstraat hield over het onderwerp „Moeilijke ouders". Vóór deze causerie heeft de voorzitter van het gezinsweek-comité, ds. J. J. J. van Sluijs, onder aanwezigheid van o.m. burgemeester en mevrouw Rehorst, ds Interkerkelijke Gezinsweek geopend. De Doopsgezinde predikant zag het terecht reeds als een verheugende om standigheid, dat hij dit openingswoord kon spreken van de kansel in een Ne derlands-hervormd kerkgebouw. Dat is een bewijs van de goede verstandhou ding en samenwerking tussen verschil lende kerkelijke groeperingen, die in deze week gemeenschappelijk willen getuigen dat de kerk iets te zeggen heeft op alle terreinen des levens. Het gezin, de voornaamste bouwsteen der samenleving, is één dezer terreinen. Deze bouwsteen zal des te waardevoller zijn, naarmate hij hechter op een gees telijke basis rust. De spreekster werd ingeleid door de secretaresse van het comtié, mej. M. A. Zijtveld, sociaal werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente. Op haar verzoek behandelde mej. Klomp het onderwerp „Moeilijke ouders". Bij de bespreking van dit onderwerp heeft mej. Klomp op de voorgrond ge plaatst, dat het opgroeiende kind een zich ontwikkelende persoonlijkheid is. De ouders moeten voorzichtig leiding geven in het proces, dat hun kinderen tot zelfstandige mensen doet worden. Ten einde deze gedachte een concreter vorm te geven, bezag mej. Klomp dit groeiproces eerst vanuit het gezichts veld van het kind en daarna vanuit dat der ouders. Ter illustratie gaf zij tal van sprekende voorbeelden uit de prak tijk. In een mensengemeenschap is het van het hoogste belang, wanneer de ene mens respect heeft voor de persoonlijk heid van de ander. Dat geldt ook in het gezin, al verkeert de persoonlijk heid van het kind nog in ontwikkeling. De opvoeder moet het juiste midden zoeken tussen enerzijds een onderschat ting van de mogelijkheden in het kind en anderzijds het stellen van te hoge eisen. Van bijzondere waarde achtte mej. Klomp een sfeer van vertrouwen tussen de ouders en de kinderen. Een liefdevol gesprek op een niveau dat niet te hoog voor het kind is, heeft een veel groter opvoedende werking dan het simpel stellen van een gebiedende eis. In dit verband maakte mej. Klomp een enkele opmerking over het „uit de tijd zijn" van allerlei conventies, die één of twee generaties vroeger tot op zekere hoogte beschermend werkten. Met het losser worden dezer conventionele ban den is een zwaarder accent gelegd op de persoonlijke verantwoordelijkheid. Verschillende, na een korte pauze, ge stelde vragen gaven mej. Klomp ge legenheid, op enkele punten nog wat nader in te gaan. Nu is vanavond de jeugd zelf aan de beurt. In de Nieuwe kerk aan de West straat begint om half acht de jongeren bijeenkomst, waaraan door enkele jeugd organisaties medewerking wordt ver leend. Op het programma staat muziek, samenzang, volksdansen, een lekenspel, een paar korte toespraken door Helder- se jonge mensen en een causerie door de Amsterdamse jeugdpredikant dr. A. K. Abcouer. Het is nu zes jaar geleden, dat de afdeling speeltuin Visbuurt werd op gericht. Sinds de oprichting is veel veranderd; de speeltuin werd groter, nieuwe werktuigen vervingen de oude, nieuwe stalen schommels en een be tonnen glijbaan werden aangebracht. Evenals vorige jaren werd de tuin ook in de zomer van dit jaar druk bezocht. Helaas moest het bestuur twee maal een opzichter zien heengaan, eerst door het vertrek van de heer C. Mal let, die momenteel in IJmuiden werk zaam is. Kort na zijn aanstelling ging ook de heer Rondel de tuin verlaten. Thans is de heer Frangois aangesteld als opzichter. Wanneer binnenkort de jaarvergade ring wordt gehouden, zal een geheel nieuw bestuur worden gekozen. De heer Th. Mallet, die de afdeling op richtte en tevens zes jaar voorzitter was, zal in verband met zeer drukke werkzaamheden deze functie moeten neerleggen. Bovendien moet het be stuur met nog twee leden worden aan gevuld. Het bestuur van de speeltuin „Vis buurt" ziet nu belangstellend uit naar candidaten. Zij kunnen zich aanmelden bij de heer C. A. Dekkers, Beuken kampstraat 12. Voor het Nederlands Klassiek Ver bond houdt dr. M. van Straaten van avond om half acht in het gemeente lijk lyceum een lezing over „De visie van de antieke mens op het wereldge beuren". Men verzocht ons nog de volgen de nagekomen giften voor het „Witte Kruis" te verantwoorden: A. v. D. f2.50 N.N. f 5.—. De afdeling voetbal van de R.K. sportcentrale „W.G.W." viert van avond feest in Casino. Voor de Helderse afdeling der Nederlandse Reisvereniging wordt van avond in „Formosa" een film over Ma rokko vertoond. In het VBZ-geouw worden van avond voorlichtingsfilms der Koninklij ke Marine gedraaid. Hedenvond om acht uur vindt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat weer de wekelijkse avondwijding plaats. In verband met de Gezinsweek staat deze Vesper in het teken ener dankstonde voor het dagelijks brood Vocale medewerking wordt verleend door mevrouw A. van der Heide— Koopman. Het Lutherse Dames-comité voor sociale zorg zal na afloop van deze dankdienst de door de gemeente geschonken gven aan zieken en ouden van dagen uitdelen. Wij vernamen nog, dat deze maand ?owel „Toonkunst" als het koor der Christen Vrouwenbond vocale mede werking zal verlenen aan deze Woens dagavond-wijdingen. Het eerste herenteam van HCSC heeft de uitwedstrijd tegen DSS in Alkmaar met 7—3 verloren. Van de Werff, die voor de eerste maal in de eerste klasse uitkwam, speelde een spannende wedstrijd tegen Piederiet. De Alkmaarder zegevierde pas in de derde game. De HCSC'er won in drie games van Mannes en verloor van De Haan. Smit en Van der Spek wisten beiden De Haan te verslaan. De gast heren wonnen het dubbelspel. Op Maandag 12 November wordt in de Marlnecantine de eerste cursusavond gehouden in de serie „Zeiltechniek", die gedurende de wintermaanden onder auspiciën van de Marine-watersportvereniging wordt gegeven voor adspirant- zeilers onder het marinepersoneel. Dat is voor hen een unieke gelegenheid om de zeilkunst theoretisch onder de knie te krijgen, terwijl ook voor meer gerou tineerde zeilers het volgen van deze cursus van nut kan zijn. Het bestuur streeft er naar, de leden in de toekomst ook van de motorboot- er. roeisport te laten genieten. Dat is echter nog een ideaal, evenals het plan om contact- en amusementsavonden te organiseren in een eigen clubgebouw. Dat gebouw is er nog niet, maar wan neer daarvoor voldoende belangstelling blijkt gaat het bestuur toch reeds in dit seizoen dergelijke avonden beleggen. Een voorlopig onderdak zal ongetwijfeld wel te vinden zijn. Wie nadere inlichtingen over de Ma rine-watersportvereniging wenst, kan zich wenden tot de leden van het dage lijks bestuur. Voorzitter is bootsman Th. A. Fiévez, Boerhavestraat 55; secretaris bootsman W. Kolenbrander, Ruygh- weg 44; penningmeester majoor-mon teur P. C. Becht, Jan in 't Veltstraat 39. De cursus wordt iedere tweede en vierde Maandagavond van de maand gegeven. In behandeling komen achter eenvolgens het omgaan met zeiljachten, het schiemannen, het zeilen, het onder houd van jachten, de wedstrijdbepalin gen, de aanvaringsreglementen en an dere onderwerpen die voor iedere zei ler van belang zijn. In het volgende watersportseizoen zullen de cursisten gebruik kunnen ma ken van de vloot der M.V.Z. om de opgedane kennis aan de practijk te toetsen. De vereniging beschikt op het ogen blik over één Pampusjacht, drie B.M.'s, drie vergrote B.M.'s, een Valk, een Ka- juitjol en drie kano's. De verdere uit breiding van de vloot is mede afhan kelijk van de groei der vereniging. In dit opzicht koestert het bestuur goede verwachtingen, gezien het feit dat het ledental na de oprichting in September 1949 al is opgelopen tot ruim vierhon derd. Bulten het programma der abonnementsconcerten organiseert de Muzii kkri Den Helder ook in dit seizoen enkele extra-avonden met een cultureel kar.ikte De eerste bijzondere avond wordt morgen in „Formosa" gegeven. Di voor drachtskunstenaar Albert Vogel werd bereid gevonden de kleine roman „lk mijn speelman" van Aart van der Leeuw voor te dragen. Claude Lingendres de ik-figuur in Wij ontvingen van de Muziekkring een toelichting, ontleend aan hetgeen dr. Hulsker over „Ik en mijn speelman" heeft geschreven. Daaruit citeren wij: De schrijver heeft het ondernomen, rondom zijn dromen een echte roman te bouwen. Deze eersteling mag zeer ge slaagd heten, gezien de zeventien her drukken. Het boekje getuigt van een compositievermogen en verteltalent die bewondering afdwingen. Vanmiddag wordt in Den Helder een „cross country" (loop door de stad) gehouden tussen lopers van de Britse Marine en van de Koninklijke Marine. De deelnemers starten om .half vijf bij de sportschool en volgen éufci het vol gende parcours: Buitenhaven, Dijk, langs de haven, Huisduinen, langs Ar tillerie-school, Hoofdgracht, sport school. Het Helderse meisje Janna N., dat enkele weken geleden terecht moest staan wegens diefstal van tien gulden, verscheen gisteren voor de tweede maal voor de Meervoudige kamer te Alkmaar. De zaak was destijds aange houden, omdat de rechtbank eerst een psychiater als getuige wilde horen. Na de behandeling van de zaak meende de officier, dat ontslag van rechtsvervol ging diende te volgen, daar verdachte niet toerekeningsvatbaar moest wor den geacht. De officier meende dat het daarom noodzakelijk was dat het meis je voor één jaar in een krankzinni gengesticht zou worden verpleegd. Uitspraak volgt over veertien dagen. Hr. Ms. „Soemba" is gistermorgen vertrokken voefr oefeningen op de Noordzee. Het is morgen hoog water om 2.05 en 15.30 uur, en laag water om 9.05 en 21.10 uur. De temperatuur van het zee water was 8,5 graden Celsius. De R.K. harmoniekapel „Winnubst" geeft zijn eerste winterconcert op Maandagavond 12 November in Casino. Onder leiding van de heer H. B. Schen kels worden achtereenvolgens uitge voerd de „Bravourmars" van Th. Fur- ter, de ouverture „Maritana" van W. V. Wallace, het „Divertissement Espag- nol" van L. C. Delormes, de „Water- muziek-suite" van G. F. Hadel, een se lectie uit de operette „De Geisha" van S. Jones en de mars „With sword and lance" van H. Starke. Na de pauze wordt de éénacter „Jonas weet 't wel" opgevoerd en tot besluit van de avond volgt het gebruikelijke dansje. het boek is een wufte, zinnelijke edelman, een typische vertegenwoordi ger van de 18 eeuwse Franse hofkrin gen. Maar -alleen in de aanvang, want het zijn juist deze eigenschappen waar van hij door de Speelman Valentijn ge nezen wordt, Hij, de zwierige edelman, blijkt op zijn zwerftochten met Valen tijn bij alle frivoliteit nog genoeg jeug dige onbevangenheid te hebben behou den om de schoonheid van het land schap en de eenvoudige vreugde van een dorpsfeest te ondergaan, maar daar blijft het niet bij. Als hij eenmaal Ma- deleen ontmoet en werkelijke liefde heeft leren kennen, dringt de waarde loosheid van zijn vroeger bestaan eerst recht tot hem door. Tereeht laat Aart van der Leeuw evenwel de zelfover winning niet op eenmaal volkomen zijn, want al spreekt Claude ook van een „nieuw leven", zo nu en dan heeft hij nog een Jpsie nodig van Va'entijn in het beseffen van werkelijke levenswaar den Toch is de zin van het werk zon der enige twijfel van oneindig groter belang dan het uiterlijk gebeuren. De avonturen zijn een luchtig en kleurig gewaad om het eigenlijke en diepere conflict tussen droom en werkelijkheid. Het uitgangspunt van het boek is de vraag naar de waarde van de uiterlijke realiteit, gemeten aan die van het in nerlijk leven, van de droom. PERSONALIA Aangesteld als lichtwachter te Hol- lum (Ameland) de heer H. v. d. Laag, agent te Den Helder. De heer C. P. F. Kalte, adjunct-com mies ter inspectie registratie en succes sie Den Helder, is verplaatst naar Hel mond. De Texelse Bestuurdersbond heeft een arbeidersavondtekenschool opgericht, welke een twee-jarige cursus zal om vatten van ongeveer 26 lessen, o.a. in rekenen, Ned. taal en kennis van socia le aangelegenheden. De heer P. Kleve, hoofd der OLS te Oudeschild, zal als leider van de cursus optreden. Tijdens de oprichtingsavond gaven zich reeds 31 cursisten op, en de verwachting is, dat dit aantal nog zal toenemen. BENOEMING AAN CHR. SCHOOL Tot onderwijzer aan de school voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg werd benoemd de heer H. L. van den Boomgaard uit Indonesië. Deze benoe ming geschiedt als gevolg van het ver trek van de onderwijzer Boulogne naar Canada. - ,C" v T"; ■'ijiïiwwss: iiiii ia;:: SCHENNIS? Jjen brief: „Wij zijn trou we lezers van uw ru briek „Op 53° Noorder breedte". Zondag overkwam ons, dat wil zeggen mijn familie, iets, dat ons zo heeft verbouwereerd, dat wij bij u, waarde Gradus, ons heil komen zoeken. Wat was namelijk het ge val? M'n zwager en zus ter, met verlof uit Indo nesië, meende er goed aan te doen om na de be grafenis van Janus Kuiper even bij het graf van onze overleden moeder aan te gaan en daarop een boeket bloemen te plaatsen. Dat was op Donderdagmiddag 1 November, op „Allerhei ligen" dus. Als men jaren in Indo nesië heeft vertoefd en men komt in de gelegenheid de nagedachtenis van moeder te eren, dan grijpt men dit met beide handen aan. Men voelt zich gesterkt door de gedachte, toch nog iets ge daan te hebben voor haar, die men tin Holland niet terug mocht vinden. Hetgeen nu volgt, heeft ons Zondag volledig uit het lood geslagen. Die dag ging mijn dochter nog even bij moeders graf aan, en (hier komt het ongelooflijke) het boeket bloemen van Donderdag was niet meer te vinden. Weggewaaid dat kan niet de bloemen- vaas maakte dit onmoge lijk. De groene bladeren uit het boeket hingen nog aan de zinken bak. In de om trek werd gezocht, of één en ander soms was ver plaatst. Er was echter niets te vinden. Zou het nu heus bestaan, geachte Gradus, dat deze bloemen wegge nomen zijn? Omdat ik ver nam, dat zulks wel is voor gekomen, ja zelfs, dat men de bloemenvazen op de al- gemene begraafplaats niet met rust kan laten, Wenden wij ons nu tot u". Gradus weet het niet. Hij zou willen vragen, of er een vergissing in het spel is. Doch hij verkeert eer lijk in twijfel, omdat de bloemen niet weggewaaid künnen zijn. De conclusie móet dus luiden, dat het boeket inderdaad Werd weg gehaald. Nee, Gradus hoorde hierover (gelukkig) niet eerder klachten. Móchten die er zijn, dan verwacht hij ze nu. Het is zo moei lijk te geloven, dat mensen bloemen van een graf ne men. Laat ons hopen, dat het kinderwerk is geweest. Dat kunnen wij ten minste vergeven UITSLAG y^an de fancy-fair van H.C. S.C., die van Donderdag tot en met Zaterdag werd gehouden, waren divers? attracties verbonden. Men kon er bijvoorbeeld de naam raden van een mooie pop. Mej. I. Post uit de Nieuwstraat koos de naam Marina en werd winnares. Ook stond op deze aardige bazar een zak met eier kolen. Nu was het de kunst, het juiste aantal kolen te schatten. De heer Nieuwen- huizen van de Zuidstraat meende, dat het er wel eens zevenhonderd konden zijn. Het waren er 672, maar hij had toch het best geschat en werd winnaar. En dan de olifant. Hoe oud was de olifant? Met 165 jaar sloeg de heer Blind uit de Merelstraaf de plank niet ver mis. De juiste leeftijd was 167 jaar. Natuurlijk won meneer Blind de prijs. Verder kan Gradus de uitslag melden van de steun- bonnenactie. De wieg viel op nummer 33 (blauw./, waarvan mevrouw De Brui ne uit de Molenstraat de eigenaresse was. Het foto toestel was voor de bezitter van nummer 418, de heer Vermeulen uit de Visstraat. De overige prijzen waren voor de volgende nummers: speelgoedauto: 226 (geel); krantenhanger: 409 (geel); groot schilderij: 17 (oran je); doekje „Zonsondergang op zee": 93 (blauw); pastel: 231 (rood); poppenhuis: 453 (rood); gehaakte gordijn tjes: 376 (rood): groot ge haakt kleed: 100 (oranje). De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer C. de. Vries, Joubertstraat 58, na 19 uur. Op dus, naar de heer De Vries! SLAAN Men kan op tal van manie ren „slaan". Zo bewon dert Gradus een mnn nls Roozenburg, die aan de lo pende band dammende mede-burgers „slaat". Onder „slaan" wordt ook verstaan 't toetakelen van mede-men sen. Zo zijn er nog burgers, die zich tebuiten gaan aan het kastijden van kinderen. En zelfs: aan het mishande len van andermans kinders. Van de week hoorde Gra dus een ooggetuige het vol gende verhaal doen: „Bij de Niasstraat had een vol wassen man een kind met beide handen bij de haren te pakken. Zo schudde hij de jongen vele malen door elkaar en diende hem ver volgens een' paar oorvijgen toe, zo duchtig, dat een Joe Louis er van opgekeken zou hebben. Toen ik tussen beide kwam, maakte de jongen benen. Als hij niet was wegelopen, dan had ik er beslist werk van ge maakt." Tot zover dit ooggetui genverslag. Nu moet méh weten, dat de betreffende man uit hoofde van zijn beroep zeer veel met kin deren omgaat. Vooral daar om is het zo betreurens waardig, dat hij zijn kalmte niet weet te bewaren. En het schijnt trouwens bekend te zijn, „dat die meneer z'n handen zo los zitten". Deze Gradus vindt, dat zoiets niet hoort. Die jongen van hierboven zal best straf verdiend hebben, maar de ouders zjjn in dergelijke gevallen zelf „mans" ge noeg. AVOND £)e speeltuinvereniging „Vogelwijk" gaat weer feest beginnen. Op veelvul dig verzoek wordt op Za terdag 17 November om acht uur een bonte avond gegeven. Het zaaltje is maar klein, zodat men zich vroegtijdig van plaatsbe wijzen moet voorzien. Gra dus hoorde, dat kaarten kunnen worden afgehaald aan de tuin en bij voorzit ter J. Groet, Van Limburg Stirumstraat 30. De toneel vereniging „Streven naar beter" verleent aan deze avond medewerking. De muziek wordt verzorgd door „The Rhythm Stars", onder leiding van de heer Dito. Graduslijffotograaf zag in de Hoogdwarsstraat mevrouw Eelman op een trapje staan. Zij was haar huisje, dat zit van binnen reeds had opgeknapt, eigenhandig aan het schilderen Dat zie je niet veel, dacht onze kieker en hij knipte mevrouw Eelman in overall. Voor een uitverkochte zaal gaf ,j4 toneelgroep „Het Masker" voor haar donateurs een uitvoering, het blijspel; „Als een kwartel". Over het spel kun! nen we in grote trekken tevreden zijn. Vier debutanten speelden tussen cl» meer geroutineerde krachten. Wij heb. ben genoten van het spel van „Frits" Van plankenkoorts of onwennigheid was bij hem niets te bespeuren. Paula" de pleegdochter, ook een debutant! speelde te passief. Een weinig meer actie zal haar spel ten goede komen Ook dient zij harder te spreken. D» derde debutant was „dr. Van Roon" en nog wel in een dubbelrol. Zijn eerst» optreden was niet direct een succes ge- worden, later toen hij wat was inge. speeld, ging het beter. Voor de rol van een dokter leek hij ons niet de ge. schikste persoon. Toen hij in het derde bedrijf optrad als kruier ging het beter. Echter tot zijn excuus diene, dat hij invaller was en weinig tijd van voorbe- reiding had. Het daghitje Mientje, de jongste debutant, heeft het er naar be! horen afgebracht. Van de andere, oudere rotten, vonden we tante Leentje het best. Z'j had lang geen gemakkelijke taak. maar heeft uit- stekend gespeeld. Oom Henri, haar broer, was vooral kostelijk in zijn me- dische uiteenzetting omtrent de kwaal van zijn zuster. Ben Eggers, de man lijke hoofdpersoon, wisselde goede met minder goede momenten af. Zijn vrouw Martha kon ons wel voldoen. De rolkennis en het tempo was over het algemeen goed en de toneelaankle- ding keurig verzorgd. Regisseur Stech- wey heeft door deze uitvoering weer eens duidelijk laten zien dat hij over behoorlijk materiaal beschikt, als men weet dat de voorbereiding vier weken heeft geduurd. Tot slot volgde een bui tengewoon gezellig bal met muziek van de prima spelende „Texel-Band". De gemeente Texel houdt zich bezig met de Burgerzinlening. In elk dorp houdt de burgemeester een lezing, waar vragen, welke bij de burgers gerezen zijn, worden beantwoord. Maandag werd een vergadering gehouden te Oude schild. De opkomst was behoorlijk, ter wijl er vragen met veel practische waarde werden gesteld. Dinsdagavond werd een vergadering te De Koog ge houden en vandaag is Den Hoorn aan de beurt. Bovendien is op elk dorp een comité van aanbeveling samengesteld, dat tot doel heeft de intekening op de lening te animeren. Enige uren voordat de vergadering waar de burgemeester spreekt, aanvangt, gaat een brandweer auto van de gemeente met een geluids installatie in het betreffende dorp rond en roept de ingezetenen op, de verga dering te bezoeken. De verwachtingen inzake het slagen van de geldlening zijn in het algemeen hoog gespannen. BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen wer den verleend: J. Gomes te Den Burg, herbouw van zijn woonhuis in de Mo lendwarsstraat, aldaar en aan P. Stoep- ker te Eierland; uitbreiding van zijn woning. EERVOL ONTSLAG De heer B. Petter Komnnes der inv. en accijnzen te Texel is eervol ontsla gen. MARKKTBERICHT DEN BURG, 5 November. Aangevoerd werden 10 koeien van 600800, 7 pin ken 340500, 15 graskalveren 200300, 38 biggen 4570 en 17 nuchtere kalve ren 40—65. Voor de politierechter te Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stond gistermiddag J. S. uit Arnemuiden terecht. Verdachte is matroos geweest en had destijds in Den Helder verzet gepleegd tegen de politie. Hij veroorzaakte allereerst een agent van politie moeilijkheden, toen deze trachtte zijn dronken vriend naar het bureau over te brengen. Ook toen hij later zelf werd gehaald, verzette hij zich heftig. De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, achtte het ten laste ge legde wettig «n overtuigend bewezen. Hij was echter de mening toegedaan, dat verdachte het foutieve van zijn handelwijze inzag en wilde daarom slechts een geldboete opleggen. Hij eiste 100 of dertig dagen. De politierechter was er echter in het geheel niet van overtuigd, dat verdachte enig schuld besef heeft en hij meende daarom dan ook niet te moeten afwijken van de normale straffen in deze zaken. Hij ver oordeelde S. tot één maand onvoor waardelijke gevangenisstraf. C. W„ M. H. en P. v. d. F. uit Wad- dinxveen stonden terecht wegens dief stal. Alle drie waren werkzaam op het vliegveld De Kooi en hadden zich daar wederrechtelijk benzine en een aantal spijkers toegeëigend. Alle drie werden veroordeeld tot 10 of vijf dagen. B. M. S. uit Den Helder had wege«« het verlenen van hulp aan haar buur vrouw, een vordering op deze dame. Toen deze echter maar niet werd vol daan, schold zij haar buurvouw uit voor „oplichtster, rotzak" en meer dergelij ke woorden van beledigende strekking. Zij hoorde zich gistermiddag veroorde len tot 60.- of twintig dagen. Geen dierenvriend J. O. uit Den Helder had zich schul dig gemaakt aan dierenmishandeling- Een katje, dat telkens in zijn tuin kwam, had hij op een gegeven ogenblik ruw over een hekje geslingerd. Ver- dachte's mening, dat een kat altijd weer CP zijn pootjes terecht komt, was niet opgegaan, want het beestje liep een hersenschudding op. Hij werd veroor deeld tot 7.50 of vijf dagen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2