wm- Stad en Omgeving Twee V.U.-uitvoeringen door het Nederl. kamersymphonie-orkest BEEMSTERBOER Zangers, zangeressen en musici in gecombineerd concert Toneelgroep van „Marmag bracht nonsens-spel „Filmmaniakken" Bij de Nederlanders op Korea Zaterdag 10 Nov. Klaproosdag GERO- ZILVER Dinsdagmiddag jeugd concert in Nieuwe kerk H. NEVILLE HART SCHOEMAKER &n memenleeftijd gakantie De ruimste sortering vindt U bij „Stad en Ommelanden" geeft toneelavond in Casino Gezamenlijk een wals van Strauss tot besluit Er is morgen weer ÏUeiuuLö in de etalages van £cuidew' ïïlodePiuU Tussen Haaks en Kuifje IN HET KORT De Nufsspaarbank in de maand Ocfober Hef gebeurde in Nieuwediep Nieuws van „IVA" Kwaliieii stellen wij boven al SPOOfiSTRAO TE136Q6 13.95 Bijzondere waardering voor de décors Eerste optreden werd een verdiend succes Au Bon Marché Humanistische gemeenschap Passagierslijst TROEF IN DE HAND.... ORANJEBOOM BIER! Bootsman uit Nieuwe diep is vol goede moed Opstelling Watervogels PREDIKBEURTEN VRIJDAG NOVEMBER 1951 Eva Christeller soliste in Vioolconcert van Bach De derde „grote avond", die de Helderse Volksuniversiteit op haar programma voor dit seizoen heeft geplaatst, wordt op Dinsdag 13 November in de Nieuwe kerk aan de Weststraat gegeven. Het onder leiding van Sam Swaap staande Nederlandse Kamersymphonie-orkest concerteert dan met solistische medewer king van de violiste Eva Christeller. 's Middags wordt, eveneens in de Nieuwe kerk, een jeugdconcert gegeven. Het avondconcert, dat om acht uur begint, wordt geopend met een Con certo van Antonio Vivaldi, be staande uit de delen Maestoso-mode- rato, Largo en Allegro. Dan volgt een Sarabande, Gigue et Badineri van de Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwa liteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. s (Advertentie, Ing. Med.) Men schrijft ons: November, de maand van de stervende natuur, de maand van de doden-herdenkingen. Allerzielen, Remembrance Day, Klap roosdag, het zijn allemaal aanleidingen in deze dagen om de gestorvenen te gedenken en ons te bezinnen op het offer, dat de gesneuvelden uit twee wereldoorlogen hebben gebracht. Juist in deze tijd van onrust en nieuwe oor logsdreiging is het goed en nuttig bij dit laatste een ogenblik stil te staan. Wij hebben daartoe de gelegenheid op Klaproosdag, op Zaterdag 10 No vember, als wij met onze gedachten vertoeven bij de Geallieerde militai ren, die voor onze vrijheid vielen en die in onze bodem hun laatste rust plaats hebben gevonden. Terwijl wij leven en profiteren van de vrijheid, die zij hebben bevochten, liggen deze doden thans eenzaam en ver van hun dierbaren op de vele militaire- en bur gerbegraafplaatsen van ons land. Wij kunnen maar weinig terugdoen. Wij kunnen de graven der gesneuvelden adopteren, er bij voorkomende ge legenheden bloemen op leggen en brieven met woorden van troost en dankbaarheid schrijven aan de nabe staanden. Maar troostrijker voor deze ouders, vrouwen en verloofden is het een persoonlijk bezoek te kunnen brengen aan het graf van hun dier. bare overledene, met eigen ogen de goed verzorgde rustplaats te zien, de overtuiging mee te nemen, dat hun zoon, man of verloofde niet vergeten wordt in het vreemde land, waar hij zijn graf vond. Wat is er meer voor de hand liggend, dan dat deze nage laten betrekkingen in de gelegenheid worden gesteld, althans éénmaal dat troostend bezoek aan ons land en aan een der begraafplaatsen te brengen. Het Nederlands Oorlogsgraven Co mité werd tot dat doel opgericht. Met H.M. Koningin Juliana als Bescherm vrouwe en H.K.H. Prinses Wilhelmina als Buitengewoon Erelid stelt het Comité nu reeds zes jaren alles in het werk om het de nabestaanden mogelijk te maken de graven van gesneuvelde geallieerde militairen in Nederland te bezoeken en om deze graven te doen adopteren. Op 10 November wordt het Neder landse volk in de gelegenheid gesteld door het kopen van een Klaproos bij te dragen tot het prachtige, menslie vende werk, dat uniek is in de wereld. Steeds weer komen nieuwe aanvragen binnen om een bepaald graf te bezoe ken; alleen reeds sedert het begin van 1951 is aan bijna 1100 van dergelijke verzoeken voldaan. Laat iedere Nederlander, door het kopen van een Klaproos, op 10 No vember bewijzen zijn plicht te kennen tegenover de 30.000 Geallieerde Mili tairen, die in onze bodem hun graf vonden. Het British Legion, de grote organi satie van oud-strijders in Engeland, heeft zijn dankbaarheid voor het vele dat het Nederlandse volk heeft gedaan voor de Engelse oorlogsgraven en voor het bezoek van nabestaanden aan die graven willen tonen door acht collectanten in de gelegenheid te stel len een bezoek van enkele dagen te brengen aan Londen of Brussel. Acht collectanten, aan te wijzen door het lot, mogen dan, vergezeld van een zelf gekozen reisgezel (lin), naar ver kiezing in Brussel of Londen de gast zijn van het British Legion. Collectanten kunnen zich Zaterdag vanaf 's morgens 9 uur ten Raadhuize vervoegen voor het in ontvangst nemen van een collectebus e.d. Italiaanse meester Arcangelo Corelli. Het programma voor de pauze wordt besloten met Bach's Vioolconcert in E dur, uit te voeren door Eva Christel ler. De delen van dit vioolconcert zijn Allegro, Adagio en Allegro Assai. Na de pauze volgt moderner werk. Eerst een Adagio van Samuel Barber en dan, tot besluit van het concert, de Studen ten muziek van Wouter Paap. Het jeugdconcert dat 's middags om drie uur begint, wordt eveneens ge opend met Vivaldi's Concerto. Ook de compositie van Corelli staat op het pro gramma. Van Bach's Vioolconcert wor den alleen het tweede en derde deel ten gehore gebracht. Tot besluit krijgt de jeugd Mozart's beroemde „Kleine Nacht- musik te horen. Zowel 's middags als 's avonds zal de dirigent bij enkele onderdelen van het programma een korte inleiding houden. ^ÖERÖJ" Vervaardigd van zilverwit Gero-metaal, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver De zaak met de grootste keuze KEIZERSTRAAT 15 TELEFOON 2626 (Advertentie, ing. Meo.) Voor de leden der Groninger vereni ging „Stad en Ommelanden" komen „De Mollebonen", de toneelgroep van de Alkmaarse Groningers, Zaterdagavond in Casino een opvoering geven van Jan Fabricius' toneelstuk in drie bedrijven „De koekoek". Aantrekkelijk om-en-om-programma door twee koren en de Helderse Orkestvereniging Het is een verheugend verschijnsel, dat nu reeds enige malen gecombineerde uitvoeringen zijn gegeven door Helderse amateurverenigingen, die zang en muziek beoefenen. Wij herinneren aan het concert door een viertal Christelijke zangverenigingen, aan de uitvoering die het Stedelijk Muziekkorps en het Koninklijk Helders Mannenkoor gaven en aan de keren dat de plaatselijke muziekkorpsen gezamenlijk optraden in serenades en dergelijke. De Verenigde Helderse Zangers en het Helders Meisjeskoor, beide onder leiding staande van de heer Geert de Boer, gaven al diverse gecombineerde concerten. Gisteravond zongen zij voor het eerst met medewerking van de Helderse Orkestvereniging. De combinatie voerde tot slot van een aantrekkelijk om-en-om-programma de ppulaire Strauss-wals „An der schonen blauen Donau" uit. Waarschijnlijk zijn er toehoorders ge weest, die zich dat laatste nummer grootser en volumineuzer hadden voor gesteld na het beluisteren van zangers, zangeressen en musici afzonderlijk. Men gaat dan licht in gedachten een optel sommetje maken. Dat gaat echter niet op. Tweemaal twee is in de geluids techniek nu éénmaal geen vier. Een andere zaak is, dat een vergroting van het aantal stemmen hetzij vocale hetzij instrumentale invloed heeft op de klankkleur. Het orkest, dat maar een kleine symphonie-bezetting heeft, kon niet voldoende ondergrond leveren om de overwegende middenstemmen te dragen. Dat neemt niet weg, dat wij veel waardering hadden voor de strak ke en toch frisse vertolking van deze wals. Deze waardering werd een klein beetje getemperd door de Hollandse vertaling. De Verenigde Helderse Zangers had den in het om-en-om-programma een bijzonder verdienstelijk aandeel. Een enkele maal moesten wij een ongelijke inzet noteren en soms domineerde een stem bij de eerste en tweede tenoren maar over het geheel genomen getuig de de uitvoering van talent en goede voorbereiding. Vóór de pauze kon men oprecht genieten van o.m. Gounod's „Soldatenkoor". Na de pauze werden enkele negro-spirituals zeer sfeerrijk uitgevoerd. Eén der eerste tenoren van het koor, de heer Larry Hodkinson, liet een keurige solo horen in „Were you there". Zijn uitspraak van de Engelse taal was uiteraard voorbeeldig. Het Meisjeskoor zong zuiver en met een goede verhouding tussen de partij en enkele eenvoudige charmante werk jes, o.a. de prettig in het gehoor lig gende „Kerstcantate" van Catharina KX><>000000CkX><XXX>0C><><><><XX>0 O Spoorstraat, t.o. Rialtoplein (Advertentie. Ing. Med.) Hr. Ms. mijnenvegers „Abraham Krijnssen" en „Abraham van der Hulst" zijn gisteren naar het bassin gegaan. Hr. Ms. „Kortenaer" keerde terug en zal nu enkele herstellingen moeten ondergaan. Het is morgen hoog water om 4.45 en 17.40 uur, en laag water om 11.25 en 23.30 uur. De temperatuur van het zee water was 9,6 graden Celsius. van Rennes. De medewerking van mevr. W. Bruin-van Toledo, die aan de ge meentelijke cohcertvleugel enkele num mers van beide koren begeleidde, was zeer te waarderen. Ten slotte nog een enkel woord over de Helderse Orkestvereniging, die on der leiding van de heer Jac. Jansen zeer serieus en met een behoorlijk resultaat musiceerde. Na een wat zwak begin kwam de symphonie van Stanitz, die enigszins Handeliaans componeert, er loffelijk uit. De krachtproef voor het orkest was „Ases Tod" van Grieg. De wijze waarop de amateur-musici deze fijnzinnige en ingetogen compositie uit voerden, dwong respect af. De cello partij bleek het meest in aanmerking te komen voor nog enig bijschaven. En misschien ziet het orkest kans, voor de volgende uitvoering een contrabassist aan te trekken. Het talrijke publiek de kerk was nagenoeg geheel bezet uitte zijn waardering in een welgemeend applaus. Beide dirigenten, de zangers, de zange ressen en de musici konden eervol de len in de bloemenhulde, die de pianiste ten slotte uit handen van de heer C. Krigée ontving. In het kader van de Interkerke lijke Gezinsweek wordt vanavond in de Doopsgezinde kerk aan de Kerkgracht een bijeenkomst voor echtparen gehou den. Het onderwerp „Liefde en trouw in het huwelijk" wordt besproken door jhr. dr. H. de Ranitz. Vanmiddag van twee tot vijf uur is de tentoonstelling „Rondom het kind", in één der lokalen van het gebouw Palmstraat, voor het laatst geopend. Om acht uur begint in Casino een filmavond van de Katholieke Arbei dersbeweging. In de Tivoli-bioscoop draait van heden- tot en met Maandagavond de film „Vier in een jeep", terwijl in de Witte Bioscoop „Piraten van Monte- rey" wordt vertoond. In October werd op de Nutsspaar bank te Den Helder op spaarbankboek jes ingelegd f 369.846,09 (verleden jaar f 350.961,70) en terugbetaald f442.732,60 (verleden jaar f 458.997,85)Er werd derhalve meer terugbetaald f 72.886,51 (verleden jaar f 108.036,15). Het aan in leggers verschuldigde kapitaal bij de aanvang van 't jaar ad f 8.886.560.40, be draagt nu f 8.001.649,82 (verleden jaar f 8.789.993,43). Het aantal posten van inleg bedroeg 3599 (3088) en dat van terugbetaling 2945 (2733). In October werden 155 (198) nieuwe boekjes uitgegeven. In getrokken werden 96 (127) boekjes. In Omloop zijn thans 22207 exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 18 (13) boekjes voor pas geborenen, waarop de spaarbank een eerste inleg plaatste van f 1. De ledi ging van 509 spaarbusjes leverde f 5.921,31 aan kleine besparingen op. Bijkantoor Den Burg Te Den Burg werd op boekjes inge legd f 12.817,29 en terugbetaald f2.197,10. Er werd dus meer ingelegd dan terug betaald f 10.620,19. Het tegoed bedraagt nu f 60.987,03. In October werden 10 nieuwe boekjes uitgegeven. Ingetrokken werden twee boekjes. In omloop zijn nu 134 exem plaren. Het aantal posten van inleg be droeg 41, dat van terugbetaling 25. De Alkmaarder B„ van wiens aanhouding wij gisteren melding maak ten, heeft van twee Helderse dames elk tien gulden „geleend" onder het voor wendsel dat hij een goed vriend was van hun echtgenoten. Een scheepmaker, die zich over haast naar de werf spoedde, kwam met zijn fiets op de Weststraat te vallen doordat hij bij het inhalen een andere wielrijder raakte. De hoofdwonde, die hij daarbij opliep, werd in de verband- kamer van de Rijkswerf verbonden. Bij een bouwwerk aan de Van der Hamstraat werd enig metselwerk ver nield en bovendien schade aangericjit aan een betonmolen. In een ijzeren scheepje van de aannemer Broere, die bij de Koopvaar dersschutsluis werkzaam is, geraakten een vat teer en een hoeveelheid hout. die te dicht bij een gloeiend hete ka chel lagen, in brand. Werklieden blus ten het vuur met een paar emmers wa ter. De brandweer heeft moeten in grijpen bij een schoorsteenbrandje in de Oranjestraat. In de eerste klasse (heren) staat voor IVA 2 de belangrijke wedstrijd tegen HCSC 1 op het programma. Met deze ontmoeting is de laatste plaats gemoeid. Het zal hier stellig niet aan spanning ontbreken. IVA 4 en 5 krijgen het nog onge slagen DSS 2 op. bezoek. Wij kunnen onze stadgenoten niet veel goeds voor spellen. De Alkmaarders keren onge twijfeld met twee overwinningen huis waarts. IVA 3 Is vrij. IVA 6, dat verleden week met een daverende 100 zege op Blanco 3 uit de bus kwam, gaat te gen HCSC 2 trachten een dergelijke krachttoer te herhalen. Wij betwijfe len het overigens of de HCSC'ers het zo ver zullen laten komen. IVA 7 speelt op Texel tegen Ready 3. Wanneer Niessink c.s. in goede vorm steken, dan gaan beide punten mee naar Nieuwediep. IVA 1 en IVA 3 (dames) komen niet in actie. Verder staat in de vier de klasse weer een IVAReady ont moeting te wachten. Deze keer gaat de strijd tussen IVA 2 en Ready 2 en 3. Ready 2 zal zich de winst niet la ten ontgaan. Ready 3 daarentegen kon aan de Helderse dames wel eens een puntje verspelen. VEN HEIDE# Een pracht popeline overhemd met dubbele borst 2 trubenijs boorden, wit, beige, groen, grijs U weet: Een goede hoed koopt U bij Troost (Advertentie. Ing. Med.) Het spel „Filmmaniakken", geschre ven door H. Bakker, was zeker niet nieuw. Doch dat deed er minder toe. Voor Den Helder was het, als wij goed zijn ingelicht, de première. De flessentrekker Van Swieteren (de heer Rath) weet op slinkse wijze de eigenaars van een pension te benade len. Hij ontdekt namelijk, dat twee Trijdag 7 December wordt te Haarlem aanbesteed het onderhouden van de Helderse Zeewering gedurende de jaren 1952 en 1953. De nog betrekkelijk jonge personeelsvereniging der Marine-magazijnen heeft zich gisteravond in „Casino" voor het eerst aan «en toneelstuk gewaagd. Of eigenlijk was het „een spel van nonsens", het vier-bedrüvige „Filnimaniakken", dat al met een zekere flair ten tonele werd gevoerd. Dat het zeer verdienstelijk werd gespeeld was trouwens te verwachten met een „oude rot" als de heer A. Koth, die wij ons nog heel goed herinnerden uit de vele schetsjes welke de „Marmag" in de loop der jaren in bonte programma's heeft gespresenteerd. Maar niet de heer Roth alleen verdient een compliment. Dat mocht na afloop bljjken, toen de voorzitter der personeelsvereniging, de heer A. de Vries, de dames en heren op de planken met welgekozen woorden namens een volle zaal verdiende hulde kon toezwaaien. landlopers, Slok en Zwijntje, als twee druppels water lijken op de beroemde komieken van het witte doek, Watt en Half Watt. Gedrieën nemen zij in het pension hun intrek, eten en drin ken en stelen er braaf van, tót het be drog uitkomt. Op geestige wijze heeft de schrijver dikwijls de tonelisten in zijn macht. Zo waren de rollen van Slok en Zwijntje dankbaar te aanvaar den, omdat zij twee gehaaide grappen, makers voorstellen, die de lachers spoedig op hun hand hadden. De he ren J. van Ballegoyen (Slok) en G. W. Koster (Zwijntje) speelden dan ook voor een gul-lachs publiek. De eige naar van 't pension werd goed uitge beeld door de heer W. Bakker, terwijl zijn dochter Aagje (mej. C. Tesselaar) en haar minnaar Jan (de heer W. Klin- ge) zich uitstekend bij dit millieu aan pasten. Mevrouw A. W. Klinge, als miss Bel- la Blackhead, een temperamentvolle negerin, had een even dankbare rol als de heren Van Ballegoyen en Coster. Een zwart gezicht, drukke gebaren en een rake stemtypering, aangevuld met zekerheid en talent, garandeerden haar succes. Als pensiongasten fungeerden de heer P. P. van Oosterum en de dames A. Th. Dams, A. C. Koorn, M. A. van Engels dorp-Gastelaar, A. J. J. Zikkenheiner en B. van Bijnen. Zij allen droegen bij tot het welslagen van deze avond. Dat dit eerste optreden van deze to neelgroep geen overweldigend succes is geworden, was te wijten aan een enigszins slepend tempo. Voorts be trapten wij enkele dames en heren nog te zeer op het opzeggen van een uit het hoofd geleerd lesje. Dat echter wa ren dingen, die de regisseur, de heer W. Klinge, er mettertijd wel uit krijgt. Vermelden wij voorts de prachtig uitgevoerde décors van de heren D. P. van Tiel en A. Lugtenburg. Het dansje na afloop, bij de muziek van „The Mu sical Ramblers", onder leiding van Jaap Kwak, duurde tot ver na mid dernacht. P. v d. Maden Spoorstraat 105, Den Helder Dames-en Herenkleding Modes in alle afdelingen een pracht sortering tegen voordelige prijzen Kleding voor Dames en Kinderen (Advertentie, Ing. Med.) Zondagmorgen om half elf houdt de Humanistische Gemeenschap hier ter stede een openbare bijeenkomst in zaal „Postbrug". De heer G. Nabrink uit Den Haag zal in een causerie trachten ant woord te geven op de vraag: „Kan onze cultuur verdedigd worden met andere dan gewelddadige middelen?" De passagierslijst van het motor schip „Langkoeas", dat op 28 October uit Djakarta vertrok en vermoedelük op 2 December in Rotterdam zal aan komen, ligt ter inzage bij het agent schap van de Koninklijke Rotterdam- se Lloyd, Koningstraat 34. (Advertentie, ing. Med.) Ondanks de wapenstilstandbesprekingen wordt in Korea nog stevig gevochten. Wij Nieuwediepers in ons rustige Nederlandje kunnen ons bijna niet voorstellen, dat daar in het verre Oosten ook jongens uit Den Helder in wapenrok rond lopen. En toch is het zo. De luitenant B. M. Koster, oorlogscorrespondent bij het Nederlands Detachement Verenigde Naties, verstrekte de Legervoorlichtings- dienst een artikel, waaraan wij een en ander ontleenden. „Ze hebben weer een kruiwagen vol granaten", zegt soldaat Bootsman uit Den Helder, en hij wijst met een vinger naar de heuvel tegenover ons, waar communistische Chinezen dé vuurmonden laden en op onze „tjot" richten. Drie 'keer zoemen of huilen wat granaten over ons heen en een „blindganger" valt dood in het zand van de heuvel waarop we vertoeven. De stemming onder deze kerels in Korea is heel goed. Nu is het natuur lijk niet zo, dat de Nederlandse solda ten zich buitengewoon prettig gevoe len in een gat in de grond bij een natte en doordringende kou, boven op een honderden meters hoge lfeuvel. Theodorus C. Bootsman, Havikstraat 2a te Den Helder, en zijn kameraden durven gerust te bekennen, dat zij deze eerste nacht in een fox-hole slecht hebben geslapen. Maar zij vinden het hier best. Niemand van deze mannen immers is gekomen, omdat hij dacht lid te zijn van een gewapende speel tuinvereniging? Korporaal Brouwers uit Eindhoven, de sectie-commandant, is ten minste uitermate tevreden over deze, nog niet zo lang geleden aange komen nieuwelingen. Het enige be zwaar van de korporaal is, dat er te weinig wordt geschoten. Zo heeft een ieder zijn eigen opvattingen ten aan zien van de dingen des levens. De een houdt van chocolade, de ander van werk"k' 6611 derde Van gericht "vuur" De avonturier van de mannen op deze tjot is korporaal Bothmer uit Brunssum. Hij heeft met het negende Amerikaanse leger gevochten tegen de Duitsers In de bunker liggen officieren en minde ren door elkaar te slapen. Dominee Meerburg uit Maastricht zit met opge trokken knieën op een margarinekist. Als er wat daglicht op zijn gezicht valt, knippert hij met de ogen de dodelilke vermoeidheid van de nacht, waarin de opmars werd begonnen, weg. Ha die oorlogscorrespondent", zegt hii" Man nen, mondje dicht". Maar de m'annen slapen door, vast en rustig, ondanks het hevige vuur dat de onzen wegzenden Wat later spreken we over de opera tie. De inlichtingenofficier glimt van genoegen als hij zegt: „Een uur gele den is de vijandelijke aanval op de heuvel voor ons afgeslagen. Het gaat De volgende dag liggen we met een paar man in een greppel. Snippervuur pieuuwt over onze hoofden. In de verte komen de etendragers aan. Nog verder lachen °P heuvel te Van de KNVB-clubs is Watervogels Zondag de enige die voor de competi tie speelt, 's Morgsais om half elf wordt aan de Sportlaan de strijd aangebonden met Schagen. De Torren komen in de volgende opstelling uit: doel: Dirks; ach ter Blokker en Meijers: midden: Snij ders, Van de Hert en Been; voor: Van Beekhoven, Koek, Ewalt, Snijders en Dirks. VOOR ZONDAG 11 NOVEMBER DEN HELDER. Geref. kerk, Bethel- kerk, 9 en 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Rothuizen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. Van Dalen van Wieringen (v.m. bed. HA); Donderdag 19.30 uur ds. M. Nieuwehuyzen van 's-Graven- hage. Oud geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur, Donderdag 19.45 uur ds. Groenewegen. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der laatstse dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Baptisten gem., Spoorstraat, 12 u. Zon dagsschool, 16 uur ds. C. v. Wier; Dins dag 20 uur vrouwenvereniging Keizers gracht; Donderdag 19.30 uur bijbelbe spreking en bidstond. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. Groenewegen van Hilversum (jeugddienst). Vrije Evang. gem., Hoogstraat, 10 uur evang. Nerings van Enkhuizen, 17.30 uur ds. Rijkhoek uit Dordrecht, 12 uur Zondagsschool. Oud-kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. Evang. Vijzelstraat Za terdag 20 uur evang. F. H. van der Horst, Zondag 10 en 17.30 uur evang. Van der Horst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur bijbel- Kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- Krans; Zaterdag 20 u. openlucht samen- Komst (Visbuurt), 21 uur bidstond. ULIANADORP. Ned. herv. kerk 10 uur ds. H. J. Trommel (zendingsdienst). Geref. kerk 9.30 uur leesdienst, 14.15 Ul]r ds. Hartkamp. .„'x^kDANTSOOG. Ned. herv. gem., ai ,.uur ^s' H. J. Trommel (zendings dienst).

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2