r Pim, Pain cn Pom in Afrika Kappie Stad en Omgeving Bruinvissen wonnendederbytegen de Zwaardvissen Helder 2-dames dwongen rivaal Alkmaar 2 gelijkspel af Hoofdingelanden van Anna Paulownapolder werkten zich in recordtijd door agenda Kan onze cultuur verdedigd worden met andere dan gewelddadige middelen? Jonkers hadden met rust 3—1 voorsprong Veel vertrouwen in de wintercompetitie IN HET KORT Op 1 December Sportparade in „Centraal" Damcompetitie HCSC „Stad en Ommelanden" zag „De koekoek" Humanistische visie op belangrijk vraagstuk „Ons Genoegen" vanavond geen repetitie Soirée-dansante van de hockeyclub „Hermes" Tussen Haaks en Kuifje Toneelavond MOOC Winfercompefitie HBC '45 KVH vierde (officieus) hef tienjarig besfaan Texel Eerste herenteam ontkwam net aan nederlaag Begroting heeft nog een staartje op weg naar De A.C.C.O. in moeilijkheden Wieringen .Moordzaak A.B.C.' als extra voorstelling Besommingen IJrnuiden MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 Dat reeds de eerste wedstrijd van de winterpolocompetitic een derby zou wor den hadden de Bruinvissen en de Zwaardvissen waarschijnlijk niet gedacht bij de inschrijving. Daardoor was het niet mogelijk, om eens bij elkaar te kijken hoe het er met het spelpeil voorstond. De resultaten van het vorige seizoen mochten niet meer meetellen, daar beide ploegen inmiddels veranderingen had den ondergaan. Een goed figuur sloeg de nieuwe Bruinvis Van Alst, die vroeger bij PSV te Eindhoven speelde. Het zeven tal moest Van de Water missen. In diens plaats fungeerde Jongepier als keeper. Ook bij de jonkers ontwaar den wij een andere doelman. Kalis (voorheen Heek) weerde zich geducht, hoewel hij het hard te verduren kreeg. Enkele harde schoten van Gode wist hij op voortreffelijke wijze te ke ren. De beste spelers was bij de Zwaardvisch Bijkerk, die veel steun had van de beide achterspelers. Vóer de rust hadden de Adelborsten een licht overwicht. De Bruinvissen moesten het diepe doel verdedigen, en dat leverde voor de invaller-keeper nu en dan moeilijkheden op. Tweemaal achter elkaar moest hij een door Bij kerk ingeschoten bal uit de touwen vissen. Van Alphen zorgde vóór de rust voor het derde Zwaardvissendoei- punt. Voor scheidsrechter Van de Pol evenwel de rust aankondigde scoorde Gode een tegenpunt (3—1). In de tweede helft kwamen de doel punten slechts van Bruinvissen-zijde. Jongepier voelde zich in het ondiepe water best thuis en wist verdere doel punten te voorkomen. Van Alst sticht te menigmaal verwarring in de verde diging van de jonkers. Gode profiteer de daarvan (3—2). Wildenberg bracht, na een gevaarlijke situatie voor eigen doel, de balans in evenwicht (3—3.) Morgenavond om acht uur houdt de afdeling Den Helder van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen in de bovenzaal van café Sanderse haar ledenvergadering. De afdeling Handbal van W.G.W. geeft op Donderdag 22 November in Casino een feestavond. Opgevoerd zal worden „Rimboe in Mokurn'-. Nu de Werf wat vroeger sluit moe ten de burger-zwemmers voor het uur „5 tot 6" toegang nemen tot het Werf- terrein door de Noorderpoort aan de Buitenhaven. Kaartverkoop kan slechts plaats vinden tot 4.30 uur op het oude adres. Bij de in Den Haag op 31 October, 1, 2 en 9 November gehouden examens siaagde met lof voor het voorlopig di ploma scheepswerktuigkundige, onze stadgenoot de heer N. C. van de Blom, leerling der Gem. Machinisten-avond- cursus alhier. Op Zaterdag 17 November geeft het Helder's Fanfare Corps in Casino zijn eerste Winterconcert. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het „Duo Wi-Jo". De collecte ten bate van de Ge zamenlijke Militaire Fondsen, die van 15 tot en met 20 October in Den Hel der werd gehouden, heeft f 1808,38 op gebracht. De Amusementsclub der „M.O. O.C." voert op Dinsdag 20 November in het clubgebouw aan de Spoorstraat het toneelspel „De haven" op. H. I. uit Den Helder werd con form de eis veroordeeld tot f 25 of 10 dagen, omdat hij een rijwielherstel- lersbedrijf uitoefende zonder vestigings vergunning. Heden- en morgenavond geeft de R.K. Harmoniekapel „Winnubst" haar eerste winterconcert in Casino. In de Marinecantine wordt van avond de bridgedrive van de Werf- sport- en ontspanningsvereniging ge houden. Naar wij vernemen werkt de gym nastiekvereniging „F.A.C." momenteel hard aan de organisatie van een zoge naamde „Sportparade". De datum waar op deze wordt gehouden is inmiddels vastgesteld op Zaterdag 1 Dec. in „Cen traal". Tal van sporten zullen op deze avond worden gedemonstreerd, zodat men een „elck-wat-wils"-programma tegemoet gaat. De nummers één, twee en drie van de laatst gehouden kampioenschappen zullen moeilijke gymnastische toeren laten zien, waarna wielrenners een 500 meter wedstrijd houden op home-trai ners. Daarnaast komen vertegenwoor digers van de volgende sporten aan het werk: boksen, gewichtheffen, jiu-jitsu en judo, acrobatiek, tafeltennis enz. Een orkest zal aan deze avond mede werking verlenen. Tot besluit wordt een groot sportbal gehouden. De algemene leiding berust bij de heer J. Dekker. De Christelijke Damclub HCSC speel de verleden week voor de onderlinge competitie de zesde ronde. De uitslagen waren: le klasse: W. PostJs. Keizer 02; E. MolemaR. Eelman 20; Jt. Keizer—S. de Bock 2—0; G. Post—Js. Keizer 1—1; E. Vink—A. Bos 2—0. 2e klasse: J. J. Oord—M. de Boer 0—2; H. BaisL. Beyer 20. Uit een hard schot van Bijkerk kwam de bal wel in het doel, maar het werd geen doelpunt omdat het leder van de bodem opsprong. Aan de andere zijde kogelde Gode uit een vrije worp keihard in (34). De Adelborsten zet ten alles op alles, hun aanvallen wer den steeds gevaarlijker, maar de Bruin vissen-verdediging bleef paraat. Wil denberg bracht ten slotte de eind stand op 35. Wij geloven, dat de Bruinvissen en de Zwaardvissen! in deze nieuwe win tercompetitie geen slecht figuur be hoeven te slaan. De Groninger-vereniging „Stad en Ommelanden" te Den Helder kan wederom terug zien op een geslaagde contactavond. Ditmaal had men zich verzekerd van de medewerking van een Alkmaarse toneelgroep, behoren de tot de zusfervereniging „De Molle- bonen". De Alkmaarse dames en heren waren verdienstelijke acteurs en actrices, en zij oogstten dan ook met de opvoering van Jan Fabricius' „De Koekoek" ve'el succes. Onder regie van de heer Maats kreeg het stuk, dat aan de tonelisten 'hoge eisen stelde, een verantwoorde weer gave. Niettemin ging de eerste traag heid pas verloren in het tweede en derde bedrijf. Onze bewondering was dan ook in de eerste plaafs voor de schrijver, wiens woorden een vertol king eisen door gevorderde spelers. Vandaar onze aansluitende bewonde ring voor „De Mollebonen", die ge toond hebben het toneelstuk waardig te zijn. De dames Ferwerda, Grotes en Olthof en de heren Olthof, Wagenberg, Ten Berge en De Vries—Maats ver dienden hiervoor alle lof. In de pauze werd een tombola een welkome kasversterking. Na afloop volgde een gezellig dansje. Op de tegenwoordige humanisten rust volgens de heer G. Nabrink, die gister morgen voor een talrijk gehoor op een bijeenkomst van de Humanistische Gemeenschap sprak, de verantwoordelijke taak de krachten tegen de oorlog te mobiliseren. De verdediging van de cultuur is volgens de inleider vanzelf sprekend, omdat vernietiging van de cultuur zelfvernietiging betekent; immers de cultuur: het geheel van alle wetenschappen, van alle kunst en techniek is een deel van ons zelf. Om de passende middelen ter verde diging van de cultuur te vinden, on- wierp de spreker de huidige samenle ving aan een diepgaande psychologi sche analyse, Naast hoopvolle dingen als het zich bewust worden van de ge kleurde rassen, constateerde spreker een vermindering van het persoonlijk verantwoordelijkheidsgevoel door het gecompliceerder worden van de maat schappij. Het achter blijven van de ontwikkeling bij het voortschrijden van de techniek, zoals radio, telefoon en televisie is tevens een bron voor het ontstaan van angstgevoelens. Door het gewijzigde militaire in zicht, dat geestelijke oorlogsvoering, het knakken van het moreel van de troepen en van de bevolking succesrij- De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" heeft vanavond geen repe titie. De heer Krijgsman heeft dit be ter geacht, waardoor de kleine zanger tjes vanavond ongestoord hun Sinte Maarten-liedjes langs de huizen zullen kunnen zingen. De hockeyclub „Hermes" heeft Za terdagavond in Formosa een gezellige soirée-dansante gehouden. Hermes zou Hermes niet zijn, wanneer niet wat aar dige cabaretnummertjes waren gepre senteerd. De dames Blokdijk en Slem- mer brachten op verdienstelijke wijze enkele liedjes ten gehore. Andere hoog tepunten waren een imitatie-televisie uitzending en het optreden van fakir Ali Haas-Asem (P. Vreugdenhil). Te zamen completeerden de dames Koorn en Slemmer het programma, dat de Hermes- familie zo'n goede avond heeft geschonken. De kotter „Texel 11" kwam Zater dagmorgen in Nieuwediep aan, met aan boord een vliegtuigmotor, die bij het vissen in het net was gekomen. Het net was daarbij vrijwel niet bescha digd. Het is morgen hoog water im 7 en 19,40 uur en laag water om 1,15 en 13,45 uur. In de sociëteit van de Marine-onder officierenclub, boven het Militair Te huis aand e Spoorstraat, wordt op Dins dag 20 November een toneelavond ge geven. Door de amusementsclub van de MOOC wordt dan het spel in drie bedrijven „De Haven" opgevoerd. ker is dan wapengeweld alleen, is de oorlog minstens even gevaarlijk voor de cultuur als voor de goederen en de mensenlevens. Voor het voeren van een oorlog is niet voldoende, dat de regering be schikt over het machtsapparaat van de staat, n.1. het leger, maar moet ze te vens het vertrouwen van het volk ge nieten. Door het schenken van dit vertrouwen zijn wij allen schuldig aan de oorlog en aan de oorlogsvoorberei ding. Volgens oudere philosofen en psy chologen, met name Nietsche en Freud, zijn we tot deze medewerking bereid tengevolge van een aangeboren neiging tot aggressie. Gelukkig voor de bestrijding van de oorlog leert de moderne diepte-psychologie, dat deze neiging slechts een gevolg is van onze opvoeding en iets, dat aangeleerd en niet aangeboren is, kan gemakkelijker overwonnen worden. Zoals elke paedagoog bekend is, heeft een klasse des te meer neiging tot baldadigheid naarmate de kinderen strakker gehouden worden. Ons auto ritair gezin, onze gehele opvoeding, waarbij het eigen karakter van het kind te weinig tot zijn recht komt, voert tpt verzwakking van het verant woordelijkheidsgevoel en versterkt de neiging tot aggressie. Geen gewelddadige verdediging dus van de cultuur, was de conclusie van de spreker, maar zelfherziening, zelf opvoeding en principiële herziening van onze gehele levenshouding. De rede gaf aanleiding tot een le vendige discussie. De wintercompetitie van de Helder- se Bridge Club 1945 leverde een acht ste ronde op met de volgende uitsla gen: A-lijn: 1 Visser—Bakker 34 p.; 2 DukersRosing 30,5 p.; 3 Bakker— Beeldman 29,5 p.; 3 SellerSwennen 22 p.; 5 BenekerVeenstra 18 p.; 6 KemperDe Vries 17,5 p.; 7 Dekkers Van Praag 16,5 p. B-lijn: 1 SpruitBambach 27,5 p.; 2 SnoerwangForrer 27,5 p.; 3 mevr. Schneidersmevr. Veenstra 25,5 p.; 4 VrijvogelJansen 23 p.; 5 heer en mevr. Meijer 22,5 p.; 6 heer en mevr. Lelie 22 p.; 7 heer en mevr. Planken 20 p. C-lijn: 1 KerkhofHerwig 28.5 p.; 2 GrandeS'einberg 26 p.; 3 heer en mevr. Vries 25,5 p.; 4 heer en mevr. Besterveld 25,5 p.; 5 WayEvers 25 p.; 6 heer en mevr. Krap 20,5 p.; 7 BrederodeSchraa 17 p. „Centraal" hebben de leden en donateurs van de korfbalvereniging „Helder" Zaterdagavond een geslaagd feest gevierd. Hoewel officieus, heeft men daarmee te kennen willen geven, dat de vereniging deze maand tien jaar bestaat. Er zullep geen officiële feestelijkheden worden georganiseerd; daarvoor achtte men het niet het juiste jubileum. En toch heeft men Zaterdagavond gefeest in de sfeer van een tweede lustrum. De stemming was uitstekend, de zaal was enigszins versierd en op de planken werkte het cabaretgezel schap „Lach en vergeet", onder leiding vars de heer F. Post. Het programma droeg de veelzeggende titel „Karre maar!" Daar waren schetsen en voor drachten, zeemansliedjes, charmante meisjes en daar was boer Piet, die in zijn Westfriese conférences weer best op dreef was. Toen het laatste hartelijke applaus was verstomd en de middenzaal van stoelen was gezuiverd, gingen de korfballers (sters) aan het dansen. Ver na middernacht behoorde het K.V.H.- feest eerst tot het verleden. LEZING VOOR PLATTELANDS VROUWEN In een afdelingsvergadering van de Eond van Plattelandsvrouwen is als spreekster opgetreden mevr. A. de Vries-Steutel, die tot onderwerp had gekozen „Het psychologisch verschil tussen man en vrouw". De bijeenkomst werd gehouden in de landbouwhuis- houdschool te Den Burg. De opkomst was zeer goed. Het bestuur kan op een zeer geslaagde avond terugzien. Op 4 December zal een Sinterklaasfeestje voor de dames worden georganiseerd. Ook ligt het in de bedoeling een Kerst avond te houden. (Advertentie, Ing. Med.) In de morgenuren werd gisteren aan de Meeuwenlaan de belangrijke hockey wedstrijd Hermes 2Alkmaar 2 (dames) gespeeld. Beide eltfallen waren nog ongeslagen. Helaas was het veld door de regen zacht en glad geworden, zodat van de dames veel Uchaamsbeheersing werd gevraagd. In de eerste helft zagen wij enkele uitstekende spelmomenten. Beurtelings verkeerden de doelen in ge vaar. Hermes had iets meer geluk, en slaagde er in door doelpunten van mej. Zege (2) en mevrouw Lastdrager met de rust een prachtige 30 voorsprong te verkrijgen. Na de rust waren de Alkmaarse dames beslist iets sterker.Gelei delijk aan liepen zij de achterstand in. Het einde kwam met een 33 gelijkspel. Hermes 1 (heren) heeft het weer niet tot een overwinning kunnen brengen. In de eerste helft tegen Eechtrop 2 zagen wij nog wel eens goed spel, maar na de rust daalde het peil aanmerkelijk. Tien minuten voor het einde scoorde Eechtrop, toen de gehele Helderse achterhoede miste. Pas in de laatste minuten wist Her mes een strafbully te benutten, en ont kwam zodoende net aan een neder laag (1—1). Hermes 2 (heren) verloor met 5—2 van Be Fair 2. In het begin had de doelverdediger van Hermes weinig ge luk. Zo kregen de Hilversummers reeds binnen zeven minuten een 30 voorsprong. Wulffers zorgde toen op keurige wijze voor een tegenpunt (31). Na de pauze scoorde Be Fair nog tweemaal. Het tweede Hermes- doelpunt werd uit een scrimmage ge boren (52) Afgelast werden de wedstrijden Ter riërs 1Hermes 3 (dames), Hermes 1 Hurley 3 (dames)- en Hermes-meis jes aHurley a. Ook voor de Adel borsten, die in Amsterdam moesten spelen, werden beide ontmoetingen af gelast. ^55 104. Billie en Kareltje zijn door de plotselinge aanval zó verrast, dat zij geen kik meer kunnen geven. Trouwens, daar zorgt koning Samba wel voor Met een paar forse kaakstoten stelt hij de heren buiten gevecht en samen met Pe- pi brengt hij de twee bewusteloze die- renvangers naar de plek, waar Pim, Pam en Porn in hun kooi zitten. De drie broertjes hebben begrepen, dat zij vandaag aan de koningin zullen o"er- gedragen worden en ofschoon zij wel weten, dat er verder niets met hen zal gebeuren, zijn ze toch erg bedroefd Zullen zij hun leven lang hier in de wildernis als gevangenen moeten door- brengen? Ze hebben begrepen dat ont- snapping heel moeilijk, zo niet onmo. gelijk zal zijn. Zit er niet dag en nacht een bewaker op hun kooi? Een bewa. ker, die ervoor zorgen moet, dat geen vreemde de kooi kan naderen? Pjm staart met een treurig gezicht door de tralies en ziet dan plotseling tot zijn ontsteltenis een grote harige arm, die de bewaker bij zijn keel grijpt. Wat zal er nu gebeuren? Hoewel de begroting voor 1952 op de agenda voor de vergadering van hoofd ingelanden van de Anna Paulowna polder prijkte, was deze, dank zij de voortvarende leiding van de dijkgraaf, mr. M. Th. Mijnlieff, in een goed uur afgelopen. Afwezig waren de heren J. de Goede, J. J. Jongejans en D. Lubbert. De penningmeester van de polder, de heer D. Kaan, is ouder dan 70 jaar en zou dus ontslag moeten nemen. Daar dit voorschrift echter is vastgesteld toen de heer Kaan al in functie was, hebben Ged. Staten goed gevonden, dat zijn ontslag-aanvrage weer voor een jaar uitgesteld kan worden. Bij Kon. besluit van 10 Juli zijn met ingang van 1 October mr. Mijnlieff als dijkgraaf en de heer H. Wilms als heemraad her benoemd. De loswal en zwaaiplaats aan de Kleine Sluis is klaar, aldus deelde de voorzitter mede. De heer V. Kaan bracht het polderbestuur daarvoor dank. De bermen der wegen Spoorbuurt en Molenvaart, voor zover deze behoren tot het plantsoen rondom de spoorput, zijn voor f 1 aan de gemeente verkocht De wegen blijven aan de polder, maar het plantsoen bij het station werd eigendom van de gemeente. Een wijziging in do „keur" van de polder (de politieverordening) bepaalt, dat het niet alleen verboden is afval te werpen in de watergangen, maar ook op de bermen der wegen en andere eigendommen van de polder. Voorts is het voortaan ook verboden goederen op losplaatsen op te slaan zonder dat het polderbestuur daarvoor vergunning heeft verleend. De heer J. Rezelman, die met de heren De Goede en Lubbert de reke ning over 1950 controleerde, bracht het volgende verslag uit: Gewone dienst: inkomsten f 311.782,26, uitgaven f 309.045,35, batig saldo f 2736,91; Bui- tengew. dienst: inkomsten f 132 097 71 uitgaven f 156.381,45. nadelig saldo f 24.283,74; totale inkomsten f 443 879 97 uitgaven f 465.426.80, nadelig saldo f 21.546,83. Bij de behandeling van de begroting voor 1952 werden de polderlasten weer vastgesteld op f 42 per h.a. De heer G. H. Geerligs wilde die desnoods iets hol ger stellen en dan de wipbrug vernieu wen. Het dagelijks bestuur achtte ech ter een halve ton kosten niet verant woord en de heer V. Kaan, die evenals de heer Geerligs en andere landgebrui ken in dezelfde hoek, schade onder vinden van de bestaande toestand, sloot zich bij het oordeel van het dag bestuur aan. Na een opmerking van de heer P Schilderman werd besloten liever enig m het begrotingsontwerp genoemd werk te laten wachten, dan het onder handen nemen van Stoomsloot en dwarssloten uit te stellen. Met 'n post onvoorzien, groot f 3855 16 sloten inkomsten en uitgaven op f 535.940,32, maar de begroting had zo als de heer W. Komen opmerkte,nog „een staartje", n.1. het verbeteren van de Kneeskade en de Van Ewijckskade 3. Na lang zoeken vonden ze even, voordat de klok elf uur sloeg, het kan toor van Mr. Badluck, advocaat en pro cureur. Het kantoor bleek in een groot gebouw te zijn onder gebracht, dat er van binnen indrukwekkend uitzag. Met een schoot er een portier op Kappie en de maat af, en Kappie vertelde, wat hij kwam doen. „Niet nodig!" zei de portier. „Stapt maat zat nog maar net, of een man met men. Mensen die iets f» „De lift zal u naar boven brengen, u maar in. Mr. Badluck verwacht u, een hoed achterop het hoofd schoot het ben.... die i'ets mw h J heb" 13-de verdieping!" zei de portier. „Maar precies elf uur, en het is nu al één'mi- gebouw binnen. Ik'ben journaLst"^ Remaakt? hij moet hier blijven!" Hij wees naar nuut over elf. Tijd is geld!" „Vlug!" riep hij tegen de portier. „Het De maat was even "Star"! de maat. Even later suisde de lift met een vaart nieuws moet over een kwartier op de ten en keek feïntcre^P 2?rgen verSe- „Maar ik moet een getuige hebben!" omhoog en de portier wees de maat een krant zijn! Weetje of er nog belangrijke journalist esseerd naar de zei Kappie nog. stoel, waarop hij moest gaan zitten. De vreemdelingen met boten zijn aangeko- dacht hij. „Zou Wj'mi^bed^eT"1^^'"81'' a f 23.800 en het vernieuwen van de maalkom met inlaatkanaal bij het ge maal J. C. de Leeuw a f 11.000, een memorie post, die niet uit de gewone middelen was te bestrijden. Nadat aan het dag. bestuur machti ging was verleend de in de begroting genoemde we. ken in eigen beheer uit te voeren en een kasgeldlening tot f 2O0LOOO aan te gaan tot 1"/» boven het promesse-disconto, werd de vergade ring gesloten. Bij de opening van de A.C.C.O.-le- denvergadering betreurde de voorzit ter, de heer Van Dam, de geringe op komst. Er moest immers op deze avond een belangrijk besluit genomen wor den. Uit alles was op te maken, dat de vraag aan de orde zou komen, of men moest doorgaan of tot opheffing be sluiten. De avonden van het vorige sei zoen toch waren door te weinigen be zocht en de eerste avond van dit sei zoen trok wel vrij veel belangstelling, maar leverde niettemin een tekort van f 46.50 op. De ontvangsten, vermeer derd met het kassaldo, bedroegen in het afgelopen jaar f 360,41 en de uitga ven f 311,35. In kas was dus nog f 49,09, maar er waren nog een paar kleine uitgaven te wachten. De aanwezigen waren unaniem van oordeel, dat men zo lang mogelijk moest doorgaan. Betreurd werd, dat men nog niet algemeen inziet welk goed en nutig werk de A.C.C.O. kan doen. Geen enkele der aangesloten verenigingen kan, om financiële rede nen, organiseren wat de A.C.C.O., als overkoepelend orgaan van deze vereni gingen wél kan, mits men werkelijk ook samenwerken wil. Als het een ver eniging eens lukt iets goeds te organi seren is het dan niet jammer, dat an dere medeburgers daarvan niet mee profiteren? Dat wordt bereikt als men dergelijke, bijzondere avonden aan één lichaam overlaat. Voor de eigen ver eniging blijft dan nog genoeg te doen, zo werd betoogd. Men moet iets van het verenigings- of groepsegoïsme los laten om voor zich zelf en voor ande ren te komen tot mooie, goede, cultu rele avonden. Dinsdag 20 November treedt het Rot terdams Toneel op voor de Kunstkring W'mngen. Het brengt thans, onder re gie van Ko Arnoldi een toneelspel iu 3 bedrijven van Jacques Deval, geti vannacht in Samarkand", een stuk dat tot thema heeft de vraag „Kunnen wij ontkomen aan hetgeen ons door het noodlot is beschoren?" Inhoud, sfeer en aankleding van dit stuk houden zeker waarborgen in voor een succesrijke opvoering. Medespelen den zijn o.a. Richard Flink, Ellen de Thouars, Ko van Dijk, Dick van Veen, Coba Kelling. Ook over het verdere programma zijn reeds enige bijzonderheden bekend. De grote verrassing is wel dat de leden op 15 Januari een gratis extra-avond zal worden aangeboden, verzorgd door het ABC-cabaret (Wim Kan, Corry Vonk c.s.) met „De moordzaak ABC". Een af wisseling in de serie toneelstukken die zeker welkom zal zijn. Op 25 Februari zal de Ned. Comedie (directie De Meester, Oster, Benz v. d. Berg) een voorstelling verzorgen. Uit de door dit gezelschap gespeelde en nog te spelen stukken zal nog een keus worden gemaakt, doch de gedachten van het bestuur gaan reeds sterk uit naar het thans zeer populaire matrozen- stuk „Mr. Roberts". Omtrent de lataste voorstelling 'n Maart is nog overleg gaande. De besommingen van Zaterdag wa ren: Loggers VI 85 9120; KW 73 f 6120; 47 5780; 78 15.500; 6 6600; 45 8460; 5 f 200; 79 f 2760; 91 1766: Kotters HD 125 2270: Ro 29 350; Wr \t 2640: 7 f 3 00fli 35 f 30°: KW 12 1040; 189 160; 128 300; 92 510.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2