SIMON DE WIT De Twentsche bank Nog minder dan de helft van de prijs ZOETELIEF Het beste Zeemleer ter wereld Cabaretavond met veel pech Wieringer Middenstand organiseert St Nicolaas-toverbonnenregen Voor de boterham: Saksische leverworst .34 Gekookte Gelderse worst.37 Ossenrookvlees 47 Zure zult 22 Nierkaas36 Boeren metworst46 Procureur49 Schouderham 59, Voor het middagmaal: Gerookt vet spek.36 Gerookt mager spek42 Zuurkoolspek .39 Gehakt kant er> klaar .36 Knakworstjes per paar 4 29 Geld. rookworst d. stuk (ca. 200 gr.) 82 Bloedworst met spek 23 Bloedworst met spekrand .25 Bakbloedworst met spek .23 Goed en Goedkoop NEGENTIG JAAR GELEDEN Akte K Nuttige Handwerken Akte U Vrouwelijke Handwerken WILT U SLAGEN? TUBANTIA immmmmfr UW OMZET j VERGROTEN HELDERSE COURANT ABONNEERT U OP DIT BLAD Actie tegen wanbetalers begint 1 Januari Binnenkort vergadering over winkelsluiting Ouderavond van de o.l.s. Oosterland Komen en gaan Petten Petten-dames versloegen Oudesluis Zo gemakkelijk ging dat niet Het Ned. Hollands Cabaret Partij Puin en Lava keien Een Engelse fabriek had een grote partij zeemleer in Nederland opgeslagen. Ondanks de prima kwa liteit, ondanks de redelijke prijzen, vond zij geen afzetgebied, waarna ten slotte besloten werd de gehele partij van de hand te doen. Wij waren kopers en zijn nu in staat dit allerbeste zeemleer aan te bieden voor NU ECHT ENGELS ZEEMLEER, UITSLUITEND RECHTHOEKIGE LAPPEN, voor IM 99 3*90 1.95 5<90 2.95 sdsa 4.25 6.25 Een zeem van 4.25 is bijna zo groot als een gehele pagina van dit blad! Wij geloven niet nogmaals een dergelijke aanbieding te kunnen doen! KEIZERSTRAAT 73-75 Belangrijk! Vanaf heden is onze zaak Maandags morgens en elke dag tijdens het middaguur normaal geopend! Begin slecht, eind goed Max van Praag c.s. in Anna Paulowna BKC gaat ook handballen Goed werk van B.K.C.'s vierde MARKTBERICHTEN DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 100 gram V 100 gram EXTRA AANBIEDING: 100 gram Haagse leverworst breed ol smal 22 Geldig t/m 24 November a.s. ,j -je Qaftelijks verse aanvoer, waardoor een bepaalde soort aan het eind van de mid dag wél eens kan zijn uitverkocht. 9OOOOOCO0 OPLEIDING VOOR HUISNAAISTER - CONFECTIE ATELIER Aanvang November 1951 K. C. LIEFHEBBER, lerares Rijksbevoegdh. Nijverh, Onderw., L.O., V.G.L.O, Alkmaar, Kennemersingel 1 1861 Twente is een vèraf, achter gebleven gebied met een dunne bevolking, die in haar isolement een* moeizame strijd om het bestaan voert. Eindeloze werkdagen voor een loon van nauwelijks 80 cent per dag leveren een schamel bestaan. Aardappelen met azijn vormen de hoofdmaaltijden. Arbeidersgezinnen zijn ondervoed; de kindersterfte is zeer groot. In plaggenhutten zitten vrouwen, krom van rheumatiek en ingespannen arbeid, tot diep in de nacht aan het weefgetouw. Jonge kinderen helpen mee aan de huis arbeid. Zij spinnen de garens en wikkelen Huisarbeid tn het oude Twente ze, opdat moeder de weefspoel gaande kan houden. Waar eigen kinderen ont breken, worden zij geleend of gehuurd. De inrichting der woningen spot met de meest elementaire begrippen van hygiëne. De mannen werken in het veen, want industrie is er weinig in de streek. Het zout rust in de bodem en niemand vermoedt.dat metaalnijverheid en electro- technische industrie tezamen met de chemische bedrijven en de textielbe drijven Twente zullen maken tot een der economisch belangrijkste gebieden van het land. Vrafttft ons prospectus Middenstandsdiploma Folitiediploma FractUkex. Boekhouden Ned'. Fr., D., Engelse Handelscorrespondentie Akten Frans L.0. M.O.A. -taatsex. H.B.S. A B I Staatsexamen Gymn. A.A H Volledige Schriftelijke Opleiding INSTITUUT 'AJSI ALMJCLO Honderden geslaagden In 1861 werd de Twentsche Bank opgericht ten behoeve van de industrie, die van Twente een nijver, dichtbevolkt en welvarend gebied zou maken. Sindsdien heeft zij haar activiteit uitgebreid tot talloos vele bedrijfs takken in Nederlandzij blijft echter trots op haar naam en oorsprong. Opgericht in 1861 Tweed* publicatie ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan dezef instelling l Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans! Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. ,'n Vlotte „Goldy in half. wol gebreide uitvoering, uitstekend van kwaliteit. Ook in marine en bruin £95 maat 60 cm.lang kl. stijging p. maat - marine 1 68 en bruin SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT De middenstanders van Wieringen hebben dezer dagen een aantal belangrijke besluiten genomen. In de eerste plaats werd de St. Nicolaas-attractie van dit jaar definitief geregeld. Het ligt in de bedoeling om bij aankoop van f 2,50 een zogenaamde toverbon te verstrekken, waarna dan elke week een aantal prijzen worden uitgeloot. Er worden zo veel mogelijk kleine prijzen beschikbaar ge steld, waardoor de kansen groter worden. Maar ook zijn elke week grotere prijzen te winnen. Die zullen in de vorm van waardebonnen worden uitgereikt door de heren Jn. Bruui, Kerkplein te Hippolytushoef en Jn. Hegeman te Den Oever. De kleinere prijzen (beneden de f 5,kunnen op vertoon van de to verbon worden omgewisseld voor goederen. De waardebonnen kunnen worden ingewisseld tot 1 Januari 1952; de toverbonnen-actie begint op 17 November en eindigt op 6 December. nen, omdat niet één lijn werd getrok ken. Het percentage ongeorganiseerden is nog veel te groot, ook plaatselijk. Om het ledental te vergroten wordt nu binnenkort voor alle middenstanders van Wieringen een vergadering uitge schreven met als onderwerp „De win kelsluitingswet". Wat betreft de kwestie der kooplie den van buiten werd besloten er bij het gemeentebestuur op aan te dringen, deze mensen geen ventvergunning te geven voor de ochtend waarop de za ken ter plaatse gesloten zijn. Een tweede gewichtig besluit werd genomen ten opzichte van de wanbeta lers. Er werd een plan ter tafel ge bracht, dat algemeen instemming ver wierf. Aan deze actie zijn voor de le den van de middenstandsvereniging geen kosten verbonden; de niet-leden zullen een bijdrage in de kosten moe ten leveren. De middenstanders worden in drie groepen verdeeld, te weten: a. levensmiddelenbedrijven, b. ambachts lieden, c. alle andere zaken. Deze drie groepen werken onafhankelijk van elkaar, elk met een commissie, die on derzoekt in hoeverre de vorderingen der middenstanders juist zijn. Deze commissies hebben tot taak de cliënt te horen en in overleg met de schuld eiser tot overeenstemming te geraken. Wordt de betrokken middenstander in het gelijk gesteld, dan zal de naam van de wanbetaler op een lijst worden ge plaatst. Deze actie tegen de wanbeta lers gaat op 1 Januari 1952 in. Vervolgens werden mededelingen ge* daan over de Volkscredietbank en aan sluiting daarbij. Men stort van te voren een waarborgsom van 50,en 15, inleggeld; de kapitaaldeelname be draagt minstens twee procent van de omzet. Het gemeentebestuur dient toe te treden, maar het neemt geen risico. Credieten kunnen uitsluitend voor gro te stukken (geen luxè artikelen) wor den verleend. De heer C. de Haan Gz. bracht ver slag uit over de algemene vergadering van de Kon. Ned. Middenstandsbond. Onder meer was op die vergadering de winkelsluitingswet ter sprake ge komen. Daarop had de middenstand onvoldoende invloed kunnen uitoefe- Een veertigtal ouders waren aanwe zig op de ouderavond van de o. 1. s. Oosterland. Mevrouw Van der Meu- len—Zijlstra uit Alkmaar droeg op boeiende wijze mooie fragmenten voor uit diverse kinderboeken. Ook droeg zij voor uit werk van Simon Carmig- gelt en vertelde zij het grote-mensen- sprookje van Prins Hik. Het St. Nicolaasfeest wordt op 4 December in twee groepen gesplitst, 's Middags komen de kleintjes aan de beurt, 's avonds de oudste leerlingen. Zij zullen de programma's weer zelf verzorgen. Ook kwam ter sprake de eventuele stichting van een afdeling Volksonderwijs, tezamen met Den Oever. Een voorstel tot verhoging van het spaargeld voor de oudere leerlingen werd aangehouden. Volgend jaar zal deze zaak opnieuw worden bekeken. Misschien kan op de kosten van het tweedaagse schoolreisje wordien be spaard. Ingekomen: W. Woudenberg en echt genote van Anna Paulowna. J. J. Kunst van Alkmaar. V. Langedijk van Anna Paulowna. W. H. F. K. Keijzer van Amsterdam. A. J. Seij- del en gez. van Dalen; mej. G. de Graaf van Wieringermeer; mej. F. S. Homan van Wieringermeer. Vertrokken: A. A. Westdorp naar Wieringermeer; mej. G. Hofstetter naar Den Helder; mej. A. P. E. Goudsbloem naar Alkmaar; mej. I. C. G. Boon, naar Haarlem; Jac. Basstra naar Sneek; mej T. C. Omis naar Den Helder; F. Maas kant naar Groningen; A. Folkers naar Edam; S. Wilms en gezin naar Den Hel der; wed. J. M. Brinkman naar Den Helder; mej. A. Bruinsma naar Emmen mej. G. Maaskant naar Amsterdam; mevr. J. van Leeuwen naar Leiden; Jac. Visser naar Den Haag; mej. E. J. Kor naar Amsterdam; R. Meijer en gezin naar Kampen; P. Kraan naar Den Hel der; A. Pakes naar Anna Paulowna. Jammer dat er voor de wedstrijd OudesluisPetten slechts negen da mes van Oudesluis waren opgekomen. Vóór de rust wisten deze negen dames door enthousiast spel het evenwicht te bewaren ^en was de stand 11. Daarna was het afgelopen en het einde kwam met 51. Lies Kuiper met drie en Lies en Truus Quak met ieder één doelpunt stelden de zege veilig. Er werd wel wat hard gespeeld. Scheidsrechter Kramer, die de niet opgekomen arbi ter verving, leidde behoorlijk. Met één punt achterstand op de leidsters is er nog een goede kans op de eerste plaats. Toen Zaterdagmiddag de heer D. G. aan wie een nieuwe woning was toe gewezen met een vrachtauto vol goed arriveerde om het verblijf te betrek ken, werd hem door de aannemer de toegang geweigerd. Terugkeren was echter ook niet mogelijk, daar zijn an dere woning reeds door een nieuwe bewoner was betrokken. Na enkele uren confereren werd ten slotte be reikt, dat het meubilair binnen kon worden gebracht. H.H. Verenigingsbesturen; Voor uw feestavonden met een geheel nieuw programma. Adres: Dorpen 14, Scha- gen. Aangeboden: FIRMA VERZIJDEN, Vliegveld ,,De Kooij". Coos Speenhof, die wegens een keel ontsteking niet kon komen, een pianist, die door familie-omstandigheden moest worden vervangen, een auto, die door de vooras ging, waardoor een bas achtergelaten moest worden, terwijl later bleek, dat die hier en in Den Helder niet te krijgen was, we willen al deze verontschuldigingen van het Ned. Theaterbureau accepteren als het van ons maar wil aannemen, dat het platteland niet meer van alles slikt en voor 2,50 entree iets goeds ver wacht en eist! In het eerste deel van de avond, ver zorgd door bovengenoemd Bureau, rammelde het verschrikkelijk met de begeleiding. Door het auto-defect kwam de pianist te laat om nog even te voren te kunnen repeteren (kon dat niet an ders dan op het laatste ogenblik?) Daardoor kwam het voor, dat Max van Praag, die onvermoeibaar met harde stem vlak voor die microfoon een grote ferie van zijn bekende radioliedjes zong, op een gegeven moment een liedje inzette en de violist naar de zoekende pianist moest roepen, dat het in A stond, waarna deze weer mee kon trommelen. En voor Lau Marti, musical coffiedian, moet het wel een heel grote teleurstelling zijn geweest, dat hij met al z'n clownerie niet kon verhinderen, dat zijn ongetwijfeld aar dig nummer door het gehaspel met de begeleiding hopeloos in het water viel. Men begrijpe ons goed. De pianist zelf had o.i. geen schuld, de jonge man wist eenvoudig niet wat en wanneer hij moest spelen, omdat de voorbereiding ontbroken had. John Kloos verving Coos Speenhof, hield zijn praatje, vertelde z'n moppen (waaronder ook met een "lange en zelfs spierwitte baard), zong zijn lied jes met vaart en wist het publiek bij een refreintje meestal wel mee te krijgen. De naam van Olga Lowina, de jode- laarster, op het programma heeft er on. getwijfeld toe bijgedragen, dat de zaal van de heer De Boer tot in alle hoeken was bezet. Van ver uit de omtrek waren er bezoekers. Gelet op het geweldige applaus, dat haar tot toegift dwong, kreeg het publiek wat het van haar ver wachtte. En de buitengewoon goede ac- cordeonmuziek van Johnny Meijer, ge speeld met soepele hand, verbazingwek kende vingervlugheid en muzikale voor dracht, bracht de zaal tot vervoering. Het was of de artisten na de pauze goed wilden maken wat er vóór buiten hun toedoen verkeerd was gegaan. Johnny Meyer o.a. met zijn imitaties van bioscooporgel, draaiorgeltje en kana rie, Carlo Piëtro met een imitatie van Charles Trenet, Eddy Chrlstiani met zang en snarenspel zorgden alleen of in samenwerking voor wat het program ma beloofde: een daverend slot. De bij val van het publiek was zó groot, dat zU zichtbaar met genoegen om het eind goed al goed tot tweemaal toe een toegift gaven. De geel-zwarte familie heeft thans ook handballende dames in de gelede ren. Op Zondagmorgen word,t onder onder leiding van oud-voetballer J. v. Wees intensief getraind. De eerste wed strijd werd gespeëld tegen een combi natie van Tonegido uit Westerland en verloren met 51. Geen slecht resul taat als men weet, dat de Polderse da mes geen ervaring konden opdoen. De ruststand was 1—3 en het enige doel punt werd voor de Poldersen gemaakt Hoe BKC's eerste met 26 door Suc ces werd geklopt, vertelden we gister reeds. Daarom vandaag: hoeden af voor het vierde elftal van de geel-zwarten, dat Flevo 3 met een flinke 41 neder laag naar huis zond. Het eerste succes was te danken aan een achterspeler van Flevo, die de bal in eigen doel trapte. Huizing zorgde voor 20 door een goed doelpunt en J. Buning be nutte een goede voorzet van Van Dijke. Na de rust waren de Poldersen steeds in de aanval. Loer maakte er met een hard schot 40 van. De gas ten redden tenslotte de eer. Het derde had aan bezoekend Texel 3 een zware partij en kon voor de rust helemaal niet loskomen. De eilanders wel, want ze gaven doelman Tool tweemaal het nakijken. Na de hervatting pakten de geel-zwarten beter aan. Geel miste echter eerst een strafschop, doch hij maakte zijn fout goed door gelijk te maken met een uitstekend schot van verre afstand nadat tevoren één der Texel-backs de bal in eigen doel had gewerkt. Er werd nog stevig gestreden om het winnende doelpunt, doch het bleef 2—2. ALKMAAR, 12 Nov. Aangevoerd an de Veemarkt: 190 stuks vette koeien 500— 1040, 5 graskalveren 120—180, 50 nuch tere kalveren (slacht) 30—80 en 22 vette schapen 110-145 per stuk; 179 varkens 2,082,20 per kg. NOORDERMARKTBOND, 12 Nov. 600 kg IJsselster 9,10; 1500 kg uien 29,30; 600 kg bieten: A 10.70; 4700 kg andijvie 5-6,10; 11.500 kg rode kool 8,10 —11; 1600 kg gele kool 8,10—8,60; 110 000 kg Succes witte kool 4,50—4,70; 27.000 of ™'Ve ^ool 4—4,10. Doorgedraaid 21.000 kg Succes witte kool en 8000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1900 kg rode kool 7,90; 42.000 kg witte kool 4 en oucces witte kool 4.60-4,80; 1000 kg an dijvie 7.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5