Fa.QUERELLE PIET is nu reeds Stad en Omgeving Pim, Pam en Pom maakten kennis met achthonderd vriendjes Huisduiner kerkje honderd jaar Gezelschap Dick Gabel schetste fragmenten uit het leven Concert en toneelpremière Winkeliers in Sluisdijkstraat komen andermaal met een Storm-actie Oud-stadgenoot werd bevestigd tot jeugdpredikant te Antwerpen Opbrengst bestemd voor de ouden van dagen Kachel in het clublokaal moet branden Burgerlijke stand Basketball-competitie voor de jeugd Tussen Haaks en Kuifje Feestelijke middag in Casinovoor jeugdige lezers en lezeressen van de Helderse Courant Gerrit de Kraai ontbrak niet op het appèl Algemene ledenvergadering VVV „Helders Belang" Intrede ds. C. N. Graatf IN HET KORT „Streven naar Beter" treft voorbereidingen Eeuwfeest op bescheiden wijze gevierd Cabaretprogramma met originele vondsten Vanavond nogmaals in de Marine-cantine Wedstrijdprogramma van „Hermes" Militaire Willemsorde voor j. Dourlein Dame pleegdeverzet Kerstpakketten voor Hr. Ms. „Van Galen" Jubileum bij de firma M. H. Klercq en Zn. Gevarieerde avonden op Wieringen 't Zand Zijper Damclub Succes' elftalcommissie weer compleet DONDERDAG 15 NOVEMBER 1951 De vereniging van Sluisdjjkstraatwinkeliers, die al menigmaal van een prij zenswaardige activiteit heeft blijk gegeven, begint morgen met een nieuwe „Storm-actie". Men zal zich herinneren, dat de eerste actie Storm" werd ge organiseerd ten bate van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. Ook voor deze tweede actie heeft men een bijzonder goed doel gevonden. Het batig salgo zal ditmaal geheel worden afgestaan aan de afdeling Den Helder van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. Deze bond, die in Den Helder een kleine vijfhonderd leden heeft, klaagt niet over gebrek aan belangstelling en medewerking. Bestuur en leden waren oprecht dankbaar, toen enige tijd ge leden het clublokaal aan de Hoog straat door burgemeester mr. G. D. Rehorst werd geopend. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en de Helderse Damclub kon men voortaan iedere Maandagmiddag be schikken over het HDC-gebouw. Dat aardige zaaltje is een ware ouden- van-dagen-sociëteit geworden. Met een spelletje en een praatje wordt daar menig uurtje gezellig doorge bracht. Maar nu de winter aanbreekt, dreigt het verblijf in het clublokaal voor de oudjes minder plezierig te worden. Er staat een grote kachel, die flink wat brandstof kan verwerken, wanneer men zeker wil zijn van een behaag lijke temperatuur. Niemand zal ont kennen, dat aan zo'n sociëteit in de wintel-maanden nog eerder behoefte bestaat dan anders. De Dijk, het Ti- morpark en het Julianapark zijn op het ogenblik geen aangename verblijf plaatsen voor oude mensen, die eens een gezellig babbeltje met elkaar wil len maken. Er zal dus vuur in de kachel moe ten komen en dat betekent nieuwe financiële moeilijkheden, terwijl de penningmeester toch al geen welge vulde schatkist heeft. Het bestuur kwam in contact met de Sluisdijk- straat-winkeliersvereniging, met als gevolg dat nu de tweede actie „Storm" wordt georganiseerd ten bate van de Bond voor Ouden van Dagen. De opzet is ongeveer gelijk geble ven. De Sluisdijkstraat-winkeliers ver strekken met ingang van morgen, tot en met Zaterdag 1 December, bij aan koop van iedere gulden een lootje. Maandagavond 19 November om acht uur wordt bij „Radio Moor" in de Sluisdijkstraat de eerste serie waarde bonnen tot een totaal bedrag van hon derd gulden uitgèloot. De tweede ver loting wordt Woensdagavond 21 Nov. Bevallen: A. W. ten Boekei-Bak, z. C. Sanders-Craijé, d. G. Jansen-Vis- ser, z. T. Jorna-Riemersma, z. N. Reits- ma-van der Brugge, d. C. Kater-Koorn, z. P. de Boorder-Kremer, d. P. Kooij- Aukema, z. H. Driesen-van Lien, d. H. E. Suijderhoud-Bogaardt, d. A. van Engelsdorp Gastelaars-Schouten, z. T. Klomp-Leen, z. M. van Miert-in- 't Hout, d. L. van de Brug-Kuiper, d. J. S. de Neeve-Forkel, d. A. Oosthuizen-Kos- sen, d. J. M. de Graaff-Rietdijk, d. Ondertrouwd: H. Blokker enA. Meijering. C. Koopmans en M. Lake- man. S. Kruit en A. M. Wakker. H. Aberson en A. C. van Hoogdalem. Gehuwd: W. J. Fritz en A. C. Manshanden. J. Kruk en A. J. Boogert. D. Molijn en E. van Mourik. J. J. Rie- tel en R. Lucas. J. van Beekum en H. Walburg. T. Verveer en G. A. N. van Berkum. B. C. van der Roer en J. C. de Bock. Overleden: A. L. G. M. van Beek, echtgen. van A. van Beek, 58 jaar. P. Vlas, m., 78 jaar. P. Smit, m., 76 jaar. C. B. Jansen, m., 4 dagen. G. van den Berg, echtgen. van G. J. Geestman, 39 jaar. G. H. M. Guijken, echtgen. van G. van Wolferen, 54 jaar. J. Dol. m., 6 maanden. Reeds eerder meldden wij, dat de juniorencompetitie van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Basketball Bond doorgang zou vinden. Inmiddels he.eft deze competitie vaste vorm aan genomen. Het aantal inschrijvingen overtrof zelfs de verwachtingen. Met acht teams zal men Zaterdag kunnen beginnen. De volgende ploegen nemen deel: HAV, HRC, Lyceum, drie teams van ULO 1 en twee teams van ULO 2. Er wordt een volledige competitie ge speeld. Het enthousiasme op de beide ULO- scholen was van dien aard, dat het be stuur van de afdeling ook is overge gaan tot het organiseren van een adspi- ranten-competitie, waarvoor drie ULO- ploegen inschreven, (twee van ULO 1 en één van ULO 2). Deze drie teams zullen tweemaal een hele competitie af werken. Aan deze groep kunnen uiter aard nieuwe scholieren-ploegen worden toegevoegd. De wedstrijden van de ju nioren en adspiranten worden gespeeld onder het motto: al doende leert men. Oudere en geroutineerde spelers zullen de ontmoetingen leiden en toelichtingen geven. Met de organisatie van deze compe tities heeft de Helderse Basketball Or ganisatie een nieuwe, belangrijke stap gedaan ter verbreiding van het basket ball. Het programma voor Zaterdag luidt: 3 uur: ULO 1 aULO 2 a (adspi ranten); 3.40 uur: HAV—ULO 1 b (ju nioren); 4.20 uur: HRC—ULO 1 c (jun.); 5 uur: Lyceum—ULO 2 a (jun.) om acht uur gehouden bij de firma Kries, Sluisdijkstraat 123. Ook de da tum van de derde verloting van hon derd gulden aan waardebonnen is reeds bepaald, en wel op Zaterdag 24 Nov., andermaal bij „Radio Moor" Het betreft iedere keer waardebonnen van vijftig gulden, twintig gulden, tien gulden (twee maal) en vijf gulden (twee maal). Ook in de week van 26 November tot en met 1 December zul len dergelijke uitlotingen worden ge houden. op zoek in de etalage van de Daar vond hij een ruime keuze in PARAPLUIES LEDERWAREN HANDSCHQENEN (gevoerd 15.5016.4517.45) Brcewaterstraat 5 bij de Spoorstraat (Advertentie, Ing. Med.) Hr. Ms. „Van Ewijck" is gisteren weer naar de Werf gegaan. Hr. Ms. „Marnix" daarentegen verliet de Werf en onze haven met be stemming Rotterdam. Het is morgen hoog water om 8,55 en 21 uur en laag water om 3,10 en 15,20 uur. De temperatuur van het zee water was 9,9 graden Celsius. Onze verwondering was niet zo groot, toen wij gistermiddag dat gedrang voor „Casino" zagen. Hoe was het mogelijk, dat ai die jongens en meisjes zo hevig hunkerden naar de kennismaking met Pim, Pam en Pom, de drie olijke hondjes uit de Helderse Courant.Wij begrepen er iets van, omdat wij toevallig gister morgen hadden gebladerd in een jaargang van een kwart eeuw geleden. In die dagen waren Snuffelgraag en Knagelijntje populair. Wij herinneren ons van die muizenhistorie niet veel meer, maar wel is ons altijd bijgebleven de intense spanning waarmee wij iedere dag weer naar de Helderse Courant grepen om de verdere avonturen van de muizenfamilie aan de weet te komen. Evenals Snuffelgraag en Knagelijntje, en later de goede heer Pimpelmans, een vooraanstaande rol in ons leven heb ben gespeeld, vervullen Pim, Pam en Pom een haast onbegrijpelijk dure plicht tegenover de Helderse jeugd van tegenwoordig. Voor het volwassen deel der natie betekent het nieuws over Korea, de Veiligheidsraad en het ge heim van Carlton bijzonder veel, maar het is nog niets vergeleken bij de func tie van drie getekende hondjes in een kinderleven. Het jeugdcabaret van Meester Janno. dat de voorstelling verzorgde, maakte gelukkig niet de fout, de drie honden in een echt toneelstuk te laten optre den. De kinderlijke fantasie heeft al lang zowel Pim als Pam en Pom ge schapen. Groter desillusie dan Dik Trom in levende lijve op de planken herinneren wij ons uit de eigen jeugd niet. Het was onze Dik Trom niet. We voelden ons bedrogen. Pim, Pam en Pom zijn voor acht honderd jeugdige lezers en lezeressen dezelfde gebleven, alleen is de vriend schap nog groter geworden. Dat is ge komen door de poppenkast, waa^én de geschiedenis van de verdwenen ring werd uitgebeeld. Gerrit de Kraai speel de zijn brutale rol, de zenuwachtige tante demonstreerde haar huiltalent en het hondentrio spreidde alle olijkheid ten toon die eigen is aan gezonde en levenslustige kinderen. Maar de aller voornaamste rol hadden de kinderen in de zaal. die Uitbundig meeleefden. De vereniging voor vreemdebngen- verkeer „Helders Belang" houdt op Donderdagavond 22 November een al gemene ledenvergadering in hotel „Bel- levue". Op de agenda staat onder meer de verkiezing van enkele bestuursleden. De heren A. M. Engelmann (voorzitter) en J .Kreuger, die aan de beurt van af treden zijn, kunnen herkozen worden. De heer S. G. Barendregt, die wegens vertrek naar elders aftreedt, is niet herkiesbaar. Het bestuur heeft als can- didaat gesteld de kapitein-luitenant ter zee P. A. Riedel, adjunct-directeur der Rijkswerf. Het ene moment was het muisstil, dan weer dreunden de wanden van de ad viezen die de jeugd gratis aan de spre kers in de poppenkast gaf. De ring, die Gerrit de Kraai had gestolen, bleef echter zoek. Dat kwam pas helemaal aan het eind in orde, aan het slot van de „circus voorstelling", die na de pauze werd ge geven. Volop werd genoten van de goochelaar, de beide clowns, de dre\- suur van de heer Geitesik en het kod dige optreden van Chimpie de aap. Ook aan plezier beleefd. Toen het doek viel, was de gouden ring weer boven water. Deze geschiedenis van Pim, Pam en Pom was uit. maar het plaatsjesverhaal in de Helderse Courant zal nog lang de belangstelling van jong Nieuwediep bliiven trekken. Te Antwerpen is tot predikant beves tigd onze oud-stadgenoot de heer C. N. Graaff, die ook na zjjn vertrek uit Den Helder de banden met zijn vroegere Het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, dat overdag reeds te be reiken was via het telefoonnummer 2141 toestel 007, is thans ook telefonisch aangesloten aan het adres Erasmusstraat 14. Na zes uur kan men dus opbellen nummer 3524. De arbeiderszangvereniging „Kunst aan het Volk" geeft op Vrijdagavond 21 December haar najaarsconcert in „Ca sino". Hedenavond om half acht wordt in „Centraal' een aantal te Den Helder gelegen percelen in het openbaar ver kocht. Onze oud-stadgenoot de heer C. A. Bezem te Amsterdam, is te Den Haag geslaagd voor het eerste gedeelte van het diploma Zeestoomwerktuigkundige. Vrijdagavond wordt in de Marine- cantine weer gedanst met de medewer king van „The Ballroom Quartet" onder leiding van de heer A. Zwaga. Het R.K. gemengd toneelgezelschap geeft vanavond in „Casino" een uitvoe ring. De aquariumhoudersvereniging „Rasbora" komt vanavond in de boven zaal van café „Postbrug" bijeen. In de Sportkroniek lazen wij een verzoek om overschrijving van M. Franssen van WGW naar Helder. Zoals bekend, houdt de konijnenfok kers-vereniging „Streven naar beter" ep 1 en 2 December in het gymnas- tielokaal achter de R.K. Meisjesschool (hoek Van Galenstraat) haar grote nationale tentoonstelling. Wij verna men nog, dat voor de inzenders prach tige prijzen beschikbaar zijn. Een aantal van die prijzen kan men bewonderen in een der etalages van de firma Vroom en Dreesmann. Voorts is aan de tentoonstelling een verloting verbonden, waarvan op 1 December 's avonds om acht uur in de tentoonstel- lingsruimte de trekking zal plaats de volwassenen m de zaal hebben hier- vinden Ook ditmaal is de tentoonstelling weer zo uitgebreid, dat er eigenlijk geen geschikte zaal voor kan worden gevonden. Maar met een weinig goede wil kan men er iets goeds van maken, een paradijs voor de konijnenliefheb bers. In een intieme sfeer werd gisteravond in de Nederlands-hervormde kerk UI Huisduinen het honderdjarig bestaan van dit kerkgebouwtje gevierd. Een klin kende getuige daarvan was de nog veel oudere luidklok, die om acht uur het aanvangssein gaf, en nadien nog tweemaal zijn stem liet horen aan degenen, die deze bijzondere gemeente-avond bijwoonden. Deze bronzen klok werd in 1537 gegoten door Goebel Saai, en heeft eerst gehangen in het kerkje waarvan de fundamenten al vóór 1600 verzonken in het zand, ongeveer op de plaats waar nu de Razende Bol de zeeman bedreigt. Uit de veelbewogen geschiedenis van Huisduinen en dan in het bijzonder van de kerkjes in dit dorp, heeft ds. C. J. Rasen gisteravond het een en an der verteld. Veel concrete gegevens waren niet beschikbaar, maar toch kreeg men uit enkele jaartallen een indruk van het verloop der dingen in het verleden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft het in 1648 gebouwde kerkje op de zelfde plaats gestaan. Het werd in 1698 geheel vernieuwd, maar na ander halve eeuw bleek dit houten gebouw tje zo wrak te zijn geworden, dat er tijejens stormweer niet meer mocht worden gekerkt., In November 1851 kwam er eindelijk een nieuw kerkje, tegelijk met een nieuwe school. De van hout opgetrok ken wanden van dit kerkje werden in 1896 door stenen muren vervangen. Deze restauratie kostte ruim zeven duizend gulden. Enkele jaren tevoren was reeds de mogelijkheid besproken van een samenvoeging der kerkelijke gemeenten van Den Helder en Huis duinen. Het heeft tot 1 Juli 1949 ge duurd, alvorens deze samenvoeging een feit werd. Met ingang van deze datum werden ook Julianadorp en Callantsoog kerkelijk gecombineerd. Deze en andere wetenswaardigheden vertelde ds. Rasch in zijn herdenkings toespraak. Door dr. A. E. Loen werd daarop de geschiedenis van de Ne derlands Hervormde kerk gememo reerd, in welk verband het wezen en de taak van de kerk aan een ernstige beschouwing werd onderworpen. De bijeenkomst, die o.m. door burge meester mr. G. D. Rehorst werd bij gewoond, werd opgeluisterd door zang van de Nederlands Hervormde vrou wenvereniging te Huisduinen en enige muzikale bijdragen van de heren L. F. van Loo Jr. (viool) en C. Schadée (or gel). Het openingswoord werd gespro ken door ds. W. J. de Hoest, het slot woord door ds. J. Borghardt. De brede massa schijnt toch nog niet op goed cabaret te zijn ingesteld. Dat bleek gisteravond weer, toen het gezelschap van Dick Gabel optrad in de Marine- cantin-c. Achter in de zaal waren er nog te veel, die een programma van „lachen, gieren en brullen" prefereren boven een aantal vlotte levensliedjes en schetsjes, gebracht door vier dames en twee heren met aan de vleugel niemand minder dan Wouter Denijs. Voor liefhebbers van dit sprankelende genre gingen nu en dan de beslissende woorden, het accent waar het op aan kwam, verloren in een hinderlijk geroezemoes. Slechts vóór in de zaal zal men dit intieme cabaret naar waarde hebben kunnen genieten. Dick Gabel annonceerde zijn pro gramma onder de titel „We doen maar", en zette ons vervolgens een se rie originele vondsten voor. Noemen wij in de eerste plaats de restau rantscène, waar Gabel als landloper de terrasjesmensen een bekentenis ont lokte. En dan de wijze, waarop de pau ze werd aangekondigd, geestig en ori gineel. Ofschoon voor de opmerkzame toeschouwer nog te doorzichtig. Karin Larsen droeg onder andere voor „Met m'n ijsmuts op m'n kop", dat overigens door Tineke van Leer in Toon Hermans „Hartedwaas" met meer succes op de planken werd ge bracht. De lange blonde Karin was meer in haar element in het schetsen- werk, waarin overigens ook Fe Siaro- ne en de snipverkouden Netty van Kan excelleerden. Laatstgenoemde kwam ook voor de dag met een rem mend versje voor ons wereldje, dat, zo gehoord, misschien beter door artisten dan door politici kan worden geleid. Carole Susan zong enkele Franse chansons, charmant en talentvol. En tekstje „Paris" was ook niet te ver smaden! Dick Gabel werd in het „mannen werk" bijgestaan door Flip van der Schalie, die een vermakelijk „huppel liedje" aan de hand deed en voorts, met pruik en een laagje schmink, de pensionscène opvrolijkte. En als men dan zo'n avond heeft bij gewoond en zo genoeglijk heeft geke ken en geluisterd, dan begrijpt men wat in het cabaretwereldje met talent en hard werken kan worden bereikt. En als men dan tevens zo velen ontmoet die zelfs dit niet ten volle waarderen, dan moet toch het amateur-cabaret ten dode zijn opgeschreven. Wellicht heb ben die amateurs nog een kansje. Mis- schoen kunnen zij hun tekort aan ta lent aanvullen met een parate rolken- nis en een degelijke voorbereiding. Dick Gabel komt vanavond nogmaals in de cantine. Gisteravond kregen de dames van zijn gezelschap uit handen van de sergeant-telegrafist J. Kuster een boeket bloemen. Dat was een ver diende attentie. En zo verdienen Dick Gabel en de zijnen vanavond, dat een ieder hun kunst tracht te begrijpen. Zo'n liedje, een babeltje en een schets je uit het dagelijks leven. Fragment jes er uit, die velen misschien wel zien maar zo moeilijk onder woorden kun nen brengen. woonplaats niet losliet en verscheidene malen als proponent voorging in de Evangelisatie Palmstraat en de Luther se kerk. Door zijn bekendheid met de geeste lijkeverzorging, ook in Frans spreken Zwitserland waar hij werkte ais gouverneur aan een school voor inter nationale jeugd en door zijn studie aan de Sorbonne te Parijs, viel de heer Graaff in de termen om jeugdpredikant te worden in het tweetalige Belgie. De bevestiging geschiedde door us. De Haan van Antwerpen. In de impo sante middeleeuwse kapel, met de scho ne gebrandschilderde ramen, vond de plechtigheid plaats, nadat ds. De Haan een inleidend woord had gesproken naar aanleiding van 1 Tess. 5 vers 14: „Hij die u roept is getrouw". De ceremonie der bevestiging geschiedde door zeven predikanten uit Antwerpen en omge ving, elk afzonderlijk, onder het uit spreken van een inspirerende Bijbel tekst. Zijn daarop volgende toespraak ont leende ds. Graaff aan 1 Corinthe 1 vers 22: „Merk slechts op, broeders, onder welke omstandigheden gij geroepen zijt". De nieuwe herder en leraar riep bij de vervulling van zijn ambt de in tensieve medewerking in van alle ge meenteleden. Met koor- en samenzang werd de in drukwekkende dienst, die ook door vele belangstellenden van boven de Moerdijk werd bijgewoond, besloten. Op het Meeuwenveld komt van de hockeyclub Zondag alleen Hermes 2 (dames) in actie. Dit elftal neemt het om kwart over twaalf op tegen Kraai en 2. Buiten de stad worden gespeeld: Strawberries 2Hermes 1 (dames), Strawberries aHermes a (jongens), Alliance d—Hermes a (meisjes), Hur- ley 3—Hermes 2 (heren). Kraaien 2— Hermes 1 (heren). De kapitein der mariniers J. Dour lein is benoemd tot ridder der vierde klasse in de Militare Willemsorde. De ze onderscheiding is toegekend wegens zijn optreden in Oost-Java. Voor de Alkmaarse politierechter mr J. N. Alblas, werd gistermiddag de zaak behandeld tegen 1. B. uit Amster- dam, die verdacht werd van weder- spannigheid. In Augustus had Tij om- streeks 3,30 uur 's middags in Den Hel- oer midden op de rijweg gelopm. Toen de agent van politie S. W. bij een kruispunt haar door te bellen aan het schrikken maakte, begon zij hevig te schelden. Aan de mededeling, dat zij het tegen een agent van politie had, scheen verdachte zich weinig te sto- ren. Toen W. haar naar het politiebu reau wilde overbrengen, bood zij hevig tegenstand en ontstak 4n een he vige woedebui. Ze trapte, sloeg en beet waar ze kon. De officier van Jus titie, mr. J. C. V. Meischke, vond voor dit wangedrag een onvoorwaardelijk» gevangenisstraf het beste en eiste zes weken onvoorwaardelijk. Door de po. litierechter werd verdachte bij verstek wegens belediging en wederspannig- heid veroordeeld tot één maand onvoor waardelijk. Met het oog op de Kerstdagen be staat gedurende het tijdvak van 15—28 November de mogelijkheid om niet- aangetekende pakjes per luchtpost te- gen speciale tarieven te zenden naar opvarenden van Hr. Ms. torpedobootja- ger „Van Galen" in de Koreaanse wa teren. De pakjes mogen niet zwaarder zijn dan 500 gram en dienen als volgt te worden geadresseerd: rang/kwali- teit, naam, marinenummer, a.b. Hr. Ms. „Van Galen", Amsterdam, CS, Marine. De in het internationale verkeer geldende bepalingen zijn op deze pak jes van toepassing. Voor de heer J. Hubregtsen was het gisteren een heuglijke dag. Hij was namelijk vijf en twintig jaar als chauffeur-besteller in dienst van de firma M. H. Klercq en Zn. Tijdens een intieme bijeenkomst, waarvoor de zaak enkele uren werd gesloten, werd de jubilaris in aanwe zigheid van familieleden en collega's hartelijk gehuldigd. De tot hem ge houden toespraken getuigden van een warme waardering voor zijn persoon en zijn verdiensten. Uiteraard gingen de vele vriendelijke woorden verge zeld van enkele waardevolle cadeaux. Beide keren voor een uitverkocht huis, heeft de Kon. Muziekvereniging „Harmonie" de najaarsuitvoeringen ge houden voor leden en donateurs. Uit deze grote publieke belangstelling bleek het medeleven van de Wieringer bevolking met deze vereniging. Betreurenswaardig blijft het o.i. dat de vereniging zich niet uit d§ sleur kan vrijmaken door elk jaar opnieuw een toneelstuk in het programma op te nemen. Hierdoor wordt het moeilijk een grens te trekken tussen de wer kelijke muziekliefhebbers en het pu bliek dat speciaal voor toneel is ge- interesseerd. Het instrumentale programma dat vlot, doch niet altijd feilloos werd uit gevoerd, bereikte met de Hongaarse Dans van Brahms zijn hoogtepunt. Moge „Terras-Boulba" van Georges, in bewerking van Dupont, minder waardering hebben gevonden bij de aanwezigen, toch genoot dit een lof felijke vertolking. Ook dienen te worden genoemd „Travail et Progrés", een ouverture van Canivez en „The Geisha" uit de Japanse operette van Jones. De solo welke de heer Zwanink ten gehore bracht, met pianobegeleiding van Js. Bosker Jr„ had niet onze be wondering. Ondanks een goede inzet, was er bij het einde van dit concours nummer een verschil. Een feit is ech ter dat hieraan ook de piano debet was, welke vóór een dergelijke uitvoering toch zeer zeker gestemd dient te wor den. Première getikt" van „Gespikkeld en Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Gespikkeld en getikt" ge schreven door plaatsgenoot Jannes Bosker Ozn., welk stuk deze avond de première beleefde. De waardering voor dit stuk was bij het publiek verdeeld. Hoewel onze verwachtingen van dit blijspel hoger waren gespannen, mogen we toch allerminst uit het oog ver liezen dat dit stuk door een amateur werd geschreven. Niettemin is er on bedaarlijk gelachen om de goede hu mor. De heer Jannes Bosker Ozn. (auteur van het stuk) beelde de verstrooide eierfabrikant Koenraad van Bommel op voorbeeldige wijze uit. Ook het spel van mevr. Hovius—v. d. Broek als zijn vrouw tvas aannemelijk. De rol van zoon Adriaan, die werkte aan een door v. Bommel gefinancierde uitvinding, behoeft een betere vertolking. Na een lofwaardig debuut beschikt de betrok ken speler over een nog te gering aan- passings- en uitbeeidingsvermogen Wanneer de heer Visser echter goede wenken van ouderen weet te waarde ren. belooft hij zeer zeker iets voor de toekomst. Mej. Greet Boon als Marga heeft beide avonden zeer verdienste lijk gespeeld en verdient hiervoor een De uitslagen van de voor de competi- jV.a-j ZlJper Damclub gespeelde wedstrijden waren: peeicie P. de Wit—A. Slijkerman Jr. 2—0 P. Hoedjes—A. Slijkerman Pzn. 0—2 A. BlokkerA. Louwe n W. Jimmink—C. Tuin 2—0 compliment. Eveneens heeft het spel van Rie Lont, Joh. Takes, Jan Mol, Siem Duynker ons bevredigd. De hr. Ras als Kees v. d. Berg wist niet de vlotheid te bereiken, welke voor deze rol was gewenst. De heer Jan Mol als Hans Overbeek, directeur der B.K, Ccmbination, kon zich niet geheel in deze rol geven. Hoewel een gedegen heer, nad de vertolking vlotter kunnen zijn en niet zo uitgemeten. Doordat één der leden van de elftal commissie aftred en de heer J. Krikke tijdelijk door ziekte moest worden ver vangen, kwam de voetbalvereniging Succes onder voorzitterschap van de heer D. Nieuwbuurt in Hotel de Haan bijeen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de verrichtingen van de diverse elftallen in het afgelopen sei zoen. Tevens prees hij de animo voor de training, welke zich nog in stijgen de lijn beweegt. Alsnog zal worden ge poogd een vierde elftal in de compe titie te laten meespelen. Een verzoek hiertoe werd reeds gedaan. De hierna volgende verkiezing van leden der elftalcommissie ontlokte de aanwezigen enige opmerkingen. De heer Hovius deed o.a. het voorstel trai ner Houwing te belasten met de op stelling der elftallen. Spreker stelde voor één man deze functie te laten bekleden en wel de trainer die de prestaties der spelers het best kent. Reglementair was deze maatregel ech ter niet door te voeren, daar de E.C. voor de tijd van één jaar is gekozen. Na enige discussie over dit onder werp werd de heer Th. Rijkers be noemd, die de functie als E.C.-lid aan vaardde. Tot tijdelijk lid werd de heer H. Lont gekozen. Bij de rondvraag merkte de heer D. Oden op, dat terreincontróle wenselijk is. Als controleurs werden de heren B. de Vries en D. Oden aangesteld. De heer Houwing was de mening toege daan dat de voorzitter te vroeg heeft gejuicht over de training. Hij vroeg zich af, of „harde" training veel nut heeft wanneer slechts een klein per centage der spelers aanwezig is. Er dient gestreefd te worden naar meer eenheid in de training. De voorzitter deed een beroep op de leden om de training als één man te volgen en zei- de toe, eventueel maatregelen in dit opzicht te zullen nemen. Verder werd door de heer Houwing de lauwheid der gemeente gelaakt ten opzichte van de sport. Hij zag gaarne dat op subsi die in verband met de hoge kosten zou worden aangedrongen. Heden, Donderdag, zal de zaaltrai ning in de o.l. school te Hippolytus- hoef beginnen. De trainingsuren zijn als volgt vastgesteld: leden der lagere elftallen om 7.15 uur en eerste eI1 tweede elftal om 8.15 uur. MUTATIES BIJ DF RIJKSPOLITIE Zoals reeds eerder gemeld, wordt wachtmeester J. van Dijk van de groep Wieringen der Rijkspolitie, post Den Oever, verplaatst. Ingaande heden gaa' hij naar de groep en post Maarssen. In zijn plaats komt te Den Oever wacht meester D. Nagel uit Maarssen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2