S'm* 0"h~ab>« Stad en Omgeving Ondanks betere kansen behaalde Helder een gelijk spel 0-0 Enerverende strijd bracht H.R.C. puntenverdeling op (2-2) Fanfarecorps gaf winterconcert onder jeugdige maar veelbelovende leiding Verbitterde eindstrijd bracht de Watervogels geen succes Veel zorg besteed aan metrum en stemming Confacfavond Vogelwijk Zeezangertjes goed op dreef in Repelsteeltje Twee A.F.C.-doelpunten werden afgekeurd Hermes-dames verspeelden twee kostbare punten Spanning en sensatie aan de Sportlaan Aanrijding op Rijksweg Passagierslijsten Genoeglijke HRC-avond in „Casino" Reorganisatieplannen KSK IN HET KORT PIEKUREN ORANJEBOOM BIER! Wieringerwaarders zegevierden met 2-0 Forse tweede nelit was zonder doe'pun^en Bridge-uitslagen HBC '45 Damnieuws van HCSC Hercules nam gedeeltelijk revanche Pulles scoorde beide doelpunten HCSC nam genoegen met 8 0 overwinning School-schaaldournooi in December Volgende week een open bridge-drive in „Formosa" Tussen Haaks en Kuifje MAANDAG in NOVEMBER 1951 In de heer F. F. Alleman heeft het Hclderse Fanfarecorps waarschijnlijk dc jongste van alle in Den Helder werkzame dirigenten. Wij vernamen dat hjj 22 jaar is en dat hij de dirigeerstaf uit liefhebberij hanteert. Dat zijn aardige ge gevens, maar voor het fanfarecorps is het veel belangrijker dat deze amateur onder de amateurs zjjn werk met zoveel talent en met zo gunstig resultaat ver richt. Het eerste winterconcert, Zaterdagavond in Casino gegeven, was in ver schillende opzichten een goed concert. Het was op zich zelf al opmerkelijk, dat de jonge dirigent zoveel vat bleek te hebben op het corps. Dat gevoegd bij het jeugdige enthousiasme waarmee hij al de muziekinstrumenten indirect bespeelde verklaart slechts ten dele zijn succes. Belangrijker is, dat hij waarschijnlijk meer onbewust dan be wust de meeste aandacht schonk aan en vroeg voor het metrum en de stem ming. Voor dirigenten van groter allure zijn dit vanzelfsprekende dingen. Zij concentreren zich meer op de geest van de muziek en verwachten van de muzikanten dat zij omtrent metrum en stemming weinig of geen aanwijzingen nodig hebben. Het is waarschijnlijk daarom zo belangrijk, dat de heer Alle man amateur onder de amateurs is. Hij kent de moeilijkheden en begint bij het allereerste begin: ieder corpslid moet zijn of haar partij keurig volgens de partituur kunnen spelen. En als dan iedere muzikant zijn partijtje zodanig onder de knie heeft, dat hij het cor rect en zonder onzuivere tonen kan blazen, komt het gezamenlijk musiceren aan de orde. Dan moet men. waar dat nodig is, op tijd invallen en voor een homogene stemming zorgen. Het kan niet anders, of het Helders Fanfarecorps moet in deze geest de laatste tijd hebben gerepeteerd Het re sultaat was immers, dat het corps vrij wel consequent als één man optrad. Dat gaf een indruk van zelfvertrouwen, dat overigens ook tot uiting kwam in de zekerheid waarmee ieder zijn partijtje blies. In de openingsmars, een compositie van Mackler, kon de toehoorder deze gunstige factoren nog toeschrijven aan het natuurlijke rhythme van zo'n stuk. Het dirigeren van de heer Alleman maakte toen nog een wat schoolse in druk, omdat hij weinig meer scheen te doen dan met het slaan van de maat gelijke tred te houden met het corps. De Folkloristische Paraphrase van Gerard Boedijn gaf hem echter de gelegenheid, zijn invloed op het ensemble te doen gelden. Het was een aardig, kleurig stuk, met verscheidene moeilijke inter vallen en vrij veel solowerk. Het corps sloeg zich hier in technisch opzicht meer dan verdienstelijk doorheen. Het Bal let van Delhye had een klein tekort aan sfeer en klonk wat stug: dat lAe eensdeels aan het stuk, anderdeels aan het nog even laten domineren van de metrische eisen. Op een zorgvuldig ge speeld fragment uit de opera „Don Juan" van Mozart volgde de wals „So- bre las olas" van Rosas. De toehoorders kwamen tot de ontdekking, dat de moei lijke titel in een vrije vertaling luidde „6, was ik maar doodDit popu- In het clublokaal van ce Speeltuin Kemphaanstraat hield de afdeling Vogelwijk van de Speeltuinvereniging Zaterdag een contactavond, die door de medewerking van de toneelgroep „Streven naar beter" een gezellig ver loop had. De heer J. Janzen hamerde in een korte toespraak op het bekende aambeeld, dat het speeltuinwerk de beste vruchten afwerpt wanneer de ouders er met hun volledige belang stelling en steun achter staan. Het lokaal was vol en er moesten zelfs laatkomers worden teleurge steld. Daarom werd besloten, de avond op Zaterdag 24 November te herhalen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer Maarsen, Ruyghweg 141, en Donderdag in het clubgebouw. laire walsje kwam er zeer behoorlijk uit. Het programma werd besloten met de niet minder bekende mars van Glenn Miller, „Marching through Georgia", die een welverdiend onthaal vond. De toegift, de mars „Blaze Away" van Holzmann, vestigde bijna de indruk, dat het corps geen versterking meer nodig heeft. De uitvoering van de ge compliceerder stukken rechtvaardigde echter wel het beroep, dat de voorzit ter, de heer J. Witmer, in zijn ope ningswoord deed op de donateurs. Da mes en heren, die een blaasinstrument bespelen of graag willen bespelen, zijn in de gelederen van het fanfarecorps van harte welkom. De avond kreeg na de pauze een enigszins ander karakter door het op treden van het duo „Wi-Jo", dat de aanwezigen amuseerde met een liedje, een babbeltje en een paar schetsen. Na afloop werd een dansje gemaakt. De operette „Repelsteeltje" heeft in de loop der jaren al duizenden kinde ren een prachtige avond bezorgd. Mis schien waren Zaterdagavond in „Den nenheuvel" te Huisduinen wel vaders en moeders, die zelf indertijd als mole naar of als de gouden draden spinnende Miranda op de planken hebben gestaan. Nu waren het „De Zeezangertjes", die deze alleraardigste operette hadden in gestudeerd onder leiding van de heren A. Krijgsman en C. Heres. Eerstgenoem de begeleidde tijdens de uitvoering de soli en koorpartijtjes aan de piano, laatstgenoemde had de regie. Er was aan de voorbereidingen veel zorg be steed, getuige ook de décors, die de heer D. Steenman speciaal voor deze avond had vervaardigd. De hoofdrol was toevertrouwd aan Tiny Muye, die zich in het kabouter pakje van Repelsteeltje best op haar gemak gevoelde. Rietje Boonstra was Miranda, die zo mooi spinnen kon. De koningin werd uitgebeeld door Thea Laan en de molenaar door Theo Bon- tes, die later op de avond in een heuse toespraak de beide leiders bedankte „namens het gezelschap". De zaal was vol, en dat was 'n goed ding voor de Zeezangertjes, ook om dat nu alle lootjes grif van de hand gingen. Zo'n uitvoering kost altijd veel geld, maar ditmaal bleef toch zo verklaarde de heer Krijgsman in zijn slotwoord een klein saldo over. De witjakken hebben zich gistermiddag tegen AFC danig geweerd en het gelijke spel mag als een verdienstelijk resultaat worden beschouwd. Zelfs hadden onze stadgenoten met wat meer geluk de strijd in hun voordsel kunnër beslissen, want zij waren meer in de aanval dan de Amsterdammers. Dat bleek wel uit de cornerverhouding: 123. Vooral het laatste kwartier werd het AFC-heiligdom geducht onder schot genomen. Het beslissende doelpunt bleef echter achterwege. hoedespelers strafte deze fout af. Kort voor het einde van de eerste helft maakte Bijker het buitenspeldoelpunt. Tweede helft De tweede helft begon direct met een corner voor de witjakken. Deze werd door Puhl voor het doel gebracht en door v. d. Meulen in handen van de keeper gekopt. Nadat Disselkoen rakelings naast had geschoten kreeg Helder aan de andere kant ook een dot van een kans. Goed doorzetten van Heijster en Puhl deed de bal bij de vrijstaande v. d. Meulen belanden; inplaats van zelf te schie ten, trapte deze de bal door naar Rot tier die van dichtbij net naast schoot. Himpers deed even later weer van zich spreken, toen bij een AFC-aanval Boe kei niet anders kon doen dan uitlo pen. Hij raakte de bal echter kwijt, die nu hard in het verlaten doel werd ge schoten. Staande op de doellijn wist de Helder-back het leer te onderschep pen en de bal corner te werken. Voor dit fraaie werk kreeg hij zelfs van Disselkoen een applausje. Het laatste kwartiertje was geheel voor onze stadgenoten. In deze perio de deden eerdergenoemde feiten zich voor. Onder grote spanning kwam het einde. De punten waren broederlijk gedeeld. Het eerste dames-elftal van Hermes heeft gisteren met 21 het onderspit gedolven tegen Strawberries 2. De Hel- derse dames moesten in Velsen dus twee zeer kostbare punten achterlaten. Drie verenigingen gaan momenteel ge lijk aan de kop, te weten Strawberries, Kraaien en Hermes. Toch kunnen de Hermes-dames te rugzien op een goede wedstrijd. Zij wa ren beslist niet,zwakker en een gelijk spel zou de verhouding dan ook beter hebben weergegeven. Met de rust stond Strawberries 2 rrret 10 voor. De Her mes keepster, die zich uitstekend had geweerd, raakte geblesseerd. Mej. Oly, die haar plaats onder de lat innam, moest al spoedig een bal laten passe ren (2—0). Mej. Zomer wist de achter stand tot 2—1 te verkleinen. Hoewel onze stadgenoten in het laatste kwar tier volledig de toon aangaven, slaag den zij er toch niet in de gelijkmaker te scoren. De Hermes-jongens verloren met 2-1 van Strawberries a. Dick Maasland maakte het tegenpunt. De Hermes- meisjes zetten haar overwinningenreeks voort. Met 90 werd in Heemstede van Alliance d gewonnen. Tineke Weenink (3) en Tiny Brakenhoff (6) zorgden voor de doelpunten. De overige wedstrijden van Hermes werden afgelast. Ja, de, voorhoede der witjakken was deze middag zeker het minste deel van het elftal. Hoewel er hard werd ge werkt was het spel toch te kort en te peuterig om succes te kunnen oogsten. Rottier werd veel te weinig in het spel betrokken. De meeste aanvallen gingen over links, waar Puhl toch niet de aangewezen linksbuiten bleek. Een verdedigende taak ligt deze spe ler nu eenmaal veel beter. De achter hoede en de kanthalfs waren er goed in. Vooral Himpers speelde een prima wedstrijd. De Helder-back gaf Dissel koen geen kans om gevaarlijk te wor den. Trouwens ook de andere schutters van AFC Bijker en Wildschut, vonden in de ogen van Van der Neut en Bal geen génade. De Helder-verdediging stond als een rots. Van Beekhoven en Mos moesten resp. Feldmann (één der beste spelers uit de voorhoede) en Boswijk (ex-Texel) bewaken. De Hel- der-spelers deden dit naar behoren en steunden ook goed hun voorhoede. Helder had dus de betere kansen, maar midvoor Schouwenaar en de bin- nenspelers Van der Meulen en Heijs ter kwamen niet tot doelpunten. Sensationeel Enige sensationele ogenblikken speel den zich in de tweede helft af in het laatste gedeelte der strijd. Bij één der H.-aanvallen werd de bal ingeschoten; de Helder-voorwaartsen juichten reeds maar scheidsrechter v d. Weide had geen doelpunt geconstateerd, zodat doelman Zimmerman de bal het veld weer intrapte. De Amsterdamse voor hoede ontfermde er zich over én ter wijl de Helder-spelers nog over het doelpunt discussieerden werd Boekei aan de andere kant na een blunder kansloos gepasseerd. De scheidsrechter keurde dit doelpunt af wegens buiten spel. Dit was het tweede doelpunt van AFC, dat door buitenspel werd afge keurd. Vóór de rust had zich dat ook al voorgedaan, t' midvoor Bijker in schoot en link/innen Feldmann zich in overtreding bevond. 't Begin van de eerste helft kenmerkte zich door wederzijdse aanvallen; om beurten moesten Boekei en Zimmer man optreden. Geleidelijk aan kwam AFC er beter in en de H.-achterhoede kreeg volop werk. Gesteund door het windvoordeel kwamen de Amsterdam mers terug met snelle aanvallen en vooral linksbinnen Feldmann gaf han dige passes af. Uit één dezer passes schoot rechtsbuiten Wildschut net over de lat. Even later moest Boekei zich languit in de hoek werpen om het harde schot van Boswijk te stoppen. Ook Helder liet zich niet onbetuigd. Toen uit één der aanvallen de bal bij Van Beekhoven belandde schoot deze net over de lat. Aan de andere kant moest v. d. Neut ten koste van een corner redding brengen. Deze goed door Disselkoen genomen hoekschop werd wederom door v. d. Neut onder schept. Toch bleven de „Reds" nog ge vaarlijk, maar ook hun te korte spel werd zonder pardon door de Heider- defensie teniet gedaan. Helder begon het offensief over te nemen en toen Bal een vrije trap goed nam, dachten wij de bal in de uiterste hoek te zien verdwijnen. Zimmerman sloeg de bal echter weg voor de 'voe ten van Rottier die met een boogbal trachtte in te schieten. Maar de AFC- keeper ving het leder goed op en ook deze kans was weg. Schouwenaar had even later pech, toen hij uit een snel afgegeven pass van Puhl ineens in schoot en de lat trof. Het volgende moment ging het Amsterdamse doel door het oog van de naald. Zimmer man sloeg mis, maar geen der voor- GYMNASTIEKVER. „SIMSON" Dinsdag en Woensdag geen oefen- avónd wegens massa-doorlichting van de "burgerij. Op de Rijksweg ter hoogte van het Shell-dépot is gisteravond een zware Indian, bestuurd door de heer M. uit de Schagenstraat, tegen de kleine Fiat van de heer K. uit Huisduinen gere den. Zowel de heer M. als zijn echt genote. die op de duo zat, werd van de motor geslingerd. Op advies van dr. Schoorl, di - de eerste hulp toepaste, werden beiden naar het St. Lidwina- ziekenhuis overgebracht. De heer M. bleek een hersenschudding te hebben opgelopen, de bloedend" wonden van mevr. M. bleken van minder ernstige aard te zijn. De motor had van Alkmaar af achter de auto gereden. Door een samenloop van omstandigheden vond het collec tieve uitstapje een triest einde. Het motorschip „Indrapoera", dat op 3 November uit Djakarta is vertrok ken, wordt op Woensdag 28 Novem ber te Rotterdam verwacht. Het motor schip „Japara", dat op dezelfde datum de thuisreis aanvaardde, wordt op Woensdag 19 December te Rotterdam verwacht. De passagierslijsten van beide schepen liggen ter inzage bij het agentschap van de Koninklijke Rot terdamse Lloyd, Koningstraat 34. Het Trainingsfonds van HRC gaf Zon dagavond in Casino een gezellig soirée- dansante. Voor de pauze werd een kort niaar genoeglijk programma aangeboden door het cabaretgezelschap van HRC, onder leiding van Jaap van de Sande en Steef Boersema. Alle medewerken den droegen het hunne bij tot het wel slagen van deze avond. De toevoeging van Jan Schouten als pianist aan het gezelschap lijkt ons een aanwinst voor dit populaire ploegje. De Musical Ramblers, onder leiding van Nic Visser, verzorgden de dansmu ziek. Van verschillende zijden is er bij het KSK-comité op aangedrongen, te komen tot de oprichting van een ver eniging van winkeliers uit Koning straat, Spoorstraat en Keizerstraat. Tot nu toe orgaiseerde het comité in goed vertrouwen de verschillende acties en het legde daarna rekening en verant woording af aan de deelnemende win keliers. Men heeft thans de wens naar voren gebracht, een vereniging te vormen met aan het hoofd een door de leden gekozen bestuur. Het huidige KSK-comité heeft dit denkbeeld overwogen en zal de betrok ken winkeliers daarover morgenavond tijdens een in „Formosa" te houden algemene vergadering hun mening laten uitspreken. Indien tot de oprich ting van een KSK-vereniging wordt besloten, zal staande de vergadering een bestuur worden gekozen. Voor de Werfsport- en ontspan ningsvereniging wordt heden- en mor genavond in „Casino" het blijspel in drie bedrijven „Schandaal in de Groene Kakatoe" van R. Feenstra op gevoerd. In de Marinecantine begint van avond de maandelijkse postzegelruil beurs, die ook voor burgers toegan kelijk is. Vanavond wordt in „Formosa" een feestelijke bijeenkomst gehouden van de Nederlands-hervormde vrou wenvereniging. De Wieringerwaarders kunnen met hun overwinning dik tevreden zijn, want de Torren hebben het hun Zondagmorgen niet gemak.icluk gemaakt. Direct na het begin bleek, dat de Watervogels met goede voornemens waren bezield, zetten de strijd in met goede aanvallen. Een vrije schop werd gemist en daarna nam Wieringerwaard het initiatief. De eerste voorzet leverde geen goal op, maar een lichte blessure voor Oostindië, die het veld moest ver aten. Verblauw trad in zijn plaats en dat heeft Wieringerwaard zeker geen nadeel gebracht, want deze kalm en zeker schietende reserve versterkte de gelederen aanmerkeqk. i i li, Kater bleek steeds op zijn plaats te (Advertentie, Ing. Med.) De aanvallen volgden vlug op elkaar en Bunning miste een prachtige kans, toen hij vrij voor het doel stond. Hij „schampte" even en toen kon Meijers de situatie redden door de bal vlak naast de paal corner te trappen. De corner leverde door uitstekend wer\ van doelman Dirks geen doelpunt op. Het werd echter hachelijker en tien minuten vóór de rust meenden de Torren het leder zeker in handen van hun keeper. Zij maakten zich ge reed om weer naar voren te gaan. Struik dacht daar echter anders over. Hij tipte de bal tussen de benen van Blokker en de handen van de verbaasde keeper door in het doel. Nogmaals Na enkele verwoede tegenaanvallen van de Torren werd hetzelfde spelle tje nog eens gespeeld en nu was het de linksbuiten Bunning, die van 't mis- trappen der beide backs een dankbaar gebruik maakte door het tweede doel punt te scoren (0-2). Zo trad de rust in. Maar in de tweede helft begonnen de Torren. Wieringerwaard kreeg geen kans meer en in de tweede helft van de strijd wisten de gastheren een grots terreinwinst te behouden. Er werd fors gespeeld, soms wel een beetje te erg en Blokker had dan ook prompt een stevige ontmoeting met één zij ner tegenspelers, die toevallig iets po- tiger bleek te zijn. Het deed de Wie- ringerwaarder niets, maar Blokker ging even down en was nadien aan merkelijk rustiger. Een schitterende voorzet van Wirks, overgenomen in een prachtige kopbal van Beekhoven zou zeker succes heb ben gehad, als niet de lange keeper Van Balen Blanken, net op het nip pertje als sta-in-de-weg was opgetre den. Steeds feller kwamen de Water vogels, die nu wel stormvogels leken dóór en het regende aanvallen. De vlugge Koek was Wind en Hoogstegen telkens te rap af, maar de rechtsback In de wintercompetitie van de brid- ge-club HBC '45 werd de negende ronde afgewerkt. De uitslagen waren: A-lijn: 1. KemperDe Vries 54; 2. BenekerBakker 48; 3. VisserBak ker 45 'A; 4. Van den BergVan der Helm 44%: 5. DekkersVan Praag 39%.. 6. Gebr. Kersbergen 39; 7. DukersRosing 33; 8. SelierSwen- nij 32%. B-lijn: 1. Heer en mevrouw Schot mans 28%; 2. SpruitBambach 27%; 3 SnoerwangForrer 26%; 4. .heer en mevrouw Meijer 23%; 5. heer en mevrouw Lelie 23; 6. Vrijvogel Jansen 21. C-lijn: 1. heer en mevrouw Bester veld 35: 2. GrandeSteinberg 26; 3. mej. Van der KroftKerkhof 23; 4. BeeldmanVork 23; 5. heer en me vrouw Vries 21; 6. HarjerSchilper- oord 20; 7. BrederodeSchraa 20. De uitslagen van de zevende ronde der Christelijke Damclub luiden als volgt: Eerste klasse: R. Eelman—A. 02; E. MolemaE. Vink 11; KeizerJb. Keizer 02. Tweede klasse: L. BeyerM. de Boer 20; A. GroenemeijerB. van Dron- gelen 02; A. GroenemeijerD. Drup steen 02; B. Vink—L. Beyer 0—2; H. BaisJ. J. Oord 11. Bos Js. In een goede, meesttijds gelijkopgaande wedstrijd heeft Hercules gedeeltelijk revanche genomen voor de twee grote nederlagen van verleden jaar. Waren toen de Racers in beide wedstrijden sterker, nu was er van krachtsverschil geen sprake, zodat de uitslag de krachtsverhoudingen zeer goed weergeeft. Het HRC- elftal, dat sinds de vorige wedstrijd tegen Hercules in het stadion slechts op drie plaatsen is veranderd, (de rechtervleugel, welke toen bestond uit De Boer en Knijff en de midvoor, welke plaats G. de Vries toen innam), heeft in dit jaar zeer veel routine opgedaan, hetgeen vooral in deze wedstrijd tot uiting kwam. Al waren de Racers vorig jaar sterker, zij hadden in tegenstelling tot de Utrechtenaren meer een elftal: laatstgenoemden waren in techinsch en tactisch opzicht de meerderen, wat nu niet het geval was. door zijn midvoor in de uiterste hoek gekopt. De bal werd door Ling- beek keurig over de lat gewipt. Enige ogenblikken tevoren had de Racing- keeper bepaald geluk, toen een voor zet !van links langs het doel rolde en de toelopende rechtsbuiten nog naast schoot. Magnafiek samenspel van de rechtervleugel bracht de rechtsbuiten geheel vrij voor Lingbeek, doordat de gastheer te lang treuzelde kon de Ra- cingdoelverdediger ingrijpen. Hierna nam HRC tot de tweede helft het initiatief over. Nadat er ongeveer 20 minuten waren gespeeld, passeerde Rijkers de gehele rechterverdediging om vanaf de Rjn een trekbal te geven, welke door Pul les onhoudbaar werd ingeschoten (0-1). HRC bleef sterker en het was weer Pulles, die een schot vanuit het Reeds direct ontspon zich een aardig partijtje, met de gasten even meer in de aanval. Het eerste schot noteerde P. de Vries. Het werd echter door de zeer goede doelwachter Lozjew prima gestopt, evenals een uitstekende kop bal van Nieuwstad. Een trekbal van Rijkers, die de hele Herculesachter hoede achter zich had gelaten, werd door Pulls naast geschoten. Dezelfde speler schoot kort hierop alleen voor Lozjew staand weer naast. In die pe riode hadden de gastheren geenszins stil gezeten. Ook Lingbeek werd enige malen geducht aan de tand gevoeld. Een prachtig voor deel geschoten cor ner van linksbuiten Groenhardt werd middenveld van richting veranderde waardoor de bal tergend langzaam in de uiterste hoek verdween. (0-2). Gesteund door deze voorsprong dron gen de Racers hun tegenstanders he lemaal in de verdediging. Doelman Lozjew was echter niet meer te passe ren zodat de rust aanbrak met een 2-0 voorsprong voor onze stadgenoten. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste, alleen met dat verschil, dat nu Hercules de toon aangaf. Doordat de gastheren het mid denveld in het bezit namen golfde de ene aanval na de andere op Lingbeeks veste. Reeds na 10 minuten hadden de gastheren succes, toen Lingbeek een hoge voorzet liet vallen. Voor de toe stormende midvoor was het toen een klein kunstje de achterstand te redu ceren. Met een kopbal Het overwicht der Utrechtenaren bleef voortduren; zo zagen we zelfs de binnenspelers van HRC enige malen de achterhoede assisteren met als ge volg dat de beide vleugelspelers, Rij kers en Kramer, en midvoor Pulles het in de voorhoede moesten doen zonder steun. Een kwartter voor het einde zette linksbuiten Groenhard hoog voo- Voordat Lingbeek, die zeer betrouw baar was, kon uitlopen lag de bal reeds achter hem. De Hercules-rechts- De laatste tien minuten was de strijd meer gelijk op. Beide doelen kwamen nog verscheidene keren in gevaar; doelpunten kwamen er echter niet meer. bcl Kater staan. Meijers kon het niet langer ver kroppen, verliet zijn backplaats en ging voor spelen, vast besloten de eer te redden, maar het geluk was niet met hem Ondanks de dappere aanval len liet het tegenpunt op zich wach ten en net toen Wieringerwaard voor de laatste maal een run op het Tor- rendoel ondernam, klonk het eindsig naal van scheidsrechter D van Velzen, zodat Wieringerwaard met een 2-0 overwinning kon huiswaarts keren. Wieringerwaard was sterker, maar als de Torren in het begin met dezelfde élan hadden gestreden als aan het ein de, dan had het wel eens anders kun nen aflopen. Dat het HCSC in deze competitie ernst is, werd Zaterdag weer eens be wezen. Het bezoekende Dindua werd met grote cijfers verslagen. De voor hoede van onze stadgenoten was bij zonder op dreef deze middag. Wij zagen zeer goede aanvallen, waarbij de bal van voet tot voet ging. Er werd in de aehterhoede van de gasten dan ook tel kens grote verwarring gesticht. Ook de middenlinie verstond haar taak, zowel stuwend als verdedigend. Amens verkoos tegen wind te spelen, waarna de gasten de bal aan het rol len brachten en hun eerste aanval lan ceerden. Bais wist deze te onderschep pen. maar de Enkhuizers kwamen terug. Graaff kon slechts vallend het harde schot van hun middenvoor stoppen. De HCSC'ers gingen het ook probe ren. Zii wisten enkele corners te force ren, die echter nog niets opleverden. Na een kwartier kon Van Veen zijn club uit een scherpe pass de leiding geven 1—0. Toen de bal uit een hard schot van R. Puiten van de lat terug snrong, wist De Haan op fraaie wijze in te koppen. Geen minuut later gaf dezelfde speler de doelman van Dindua opnieuw het nakijken 3—0. Voor de rust werd nog tweemaal gedoelpunt 50. In de tweede helft deden onze stadge noten het wat kalmer aan, waardoor Dindua kon opdringen. Amens en Bais stonden echter hun mannetje. Intussen zagen wij menig staaltje van goed voet bal, waaruit nog twee doelpunten wer den geboren. De gasten begonnen uit gespeeld te raken. Vink voor het einde verraste P. Ruiten de doelman van de gasten met een hakbal, waardoor de eindstand 80 werd. HCSC 3 werkte zich in zijn afdeling naar de tweede plaats door Flevo met lege handen naar de Wieringermeer terug te sturen. De 70 overwinning liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De B-adspiranten van HCSC ze gevierden met 4—1 over HRC h. Zoals men wellicht weet, werd ver leden jaar voor het eerst het school- schaaktournooi gehouden. Verscheidene scholen bestreden toen elkaar de hoog ste eer ende wisselbeker, die door wethouder Van Loo werd beschikbaar gesteld. Onze plaatselijke schaakvereniging MSC zal er voor zorgdragen, dat ook dit jaar het tournooi kan worden ge houden. Een commissie heeft reeds al le scholen aangeschreven met een op wekking met één of meer viertallen deel te nemen. Verschillende scholen schreven reeds met enkele viertallen m, zodat al van een succes kan worden gesproken. Scholen die nog niet hebben inge- sccreven kunnen dit alsnog doen aan de volgende adressen: J. van Brederode, Vijzelstraat 108, en P. W. van Dijk, Nar cisstraat 14, tot en met Vrijdag 23 No vember. Wanneer een school slechts één of twee schakers telt, dan kan toch wor den deelgenomen. Er zal althans ge tracht worden gecombineerde groepen samen te stellen die voor een bepaalde school zullen spelen. Het bestuur van MSC stelt zich voor het tournooi te houden op de Zaterdag middagen 1 en 8 December en indien nodig ook op 15 December. Waar het wordt gespeeld zal nog worden bekend gemaakt. Het zal velen benieuwen of de HBS wederom beslag zal kunnen leggen op c!e „Wethouder van Loo"- wisselbeker. Voor de winnaar van elke groep heeft MSC een fraaie medaille in petto. De reeds aangekondigde open bridge-drive ten bate van de Gezamen lijke Militaire Fondsen wordt °P Maandagavond 26 November in „For- mosa" gehouden. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de adressen Singel 65 'tel. 3279), Koningstraat 72 (tel. 3404), Lorentzstraat 90 en Burg. Houwing- singel 91. Het is morgen hoog water om li en 23.00 uur, en laag water om 5.20 en 17.00 uur. I

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2