E. W. VET MAAK*' Stad en Omgeving DE FILMS VAN DEZE WEEK TKÏUMPH Vlotte opvoering van „Mr. King" door leerlingen van het lyceum Rab gaat bij de Helderse Damclub vrij stevig aan de kop Met ,,De Lyceïstop zoek naar ontsnapte gevangene Liefdesscène maakte de spelers los.... Ja, zegt Piet ik koop bij VET IN HET KORT Konijnententoonstelling is aanstaande Vrijdag Rietveld geklopt door de hekkensluiter Tussen Haaks en Kuifje Vice-admiraal Willinge rijkshavencommissaris Haarplukkende dames voor het Hof Verkoopmiddag KNBOO WITTE: „De verloren vulkaan TIVOLI: „Lang, knap en breed altijd wint Kerstpakketten voor Hr. Ms. „Van Galen" Tentoonstelling van het Roode Kruis Van de groene tafel ll§ Watervogels vieren vandaag het 20-jarig bestaan Breezand Goed jaar voor het Onderling Veefonds Besommingen IJmuiden Het is alweer een poosje geleden, dat op een avond van de H.B.S.V. het blij spel „Mr. ïting" ten tonele werd gebracht. Wij herinneren ons uiteraard van die opvoering niet veel meer. Eigenlijk slechts één ding, namelijk het antwoord op de vraag: Wie was mr. King? Gisteravond hebben vélen in Casino dat antwoord niet geweten tot kort vóór de slotscène. De toneelgroep van „De Lyceïst", die het stuk ditmaal voor het voetlicht bracht, heeft de toeschouwers drie bedrijven lang in spanning gehouden. Ook wij speelden de amateur-detective en verdach ten al de brave Joe Kent, toen ons plotseling een lichtje opging: Die butler natuurlijk. Meteen was de aardigheid er een beetje af Niettemin bleef het plezierig, de jeugdige tonelisten in hun doen (en laten) gade te slaan. Het is een moei lijke bezigheid, dat acteren, en het zou wel een wonder zijn geweest wanneer de dappere acteurs en actrices in spé niets hebben nagelaten. De toeschou wers zullen er zelfs volledig vrede mee hebben gehad, dat in het eerste bedrijf alles nog wat half-automatisch verliep. Het was al prachtig dat de jongelui hun rollen naar behoren ken den, dat zij op tijd hun clausje zeiden en dat hier en daar zelfs iets van spel te bespeuren was. Maar in het tweede bedrijf gebeurde er na de grappige „liefdesscène" tussen de charmante Anna Cooper (Tineke Roep) en de heer John Kellog (Gerrit de Leeuw) plotseling iets op de plan ken, dat als het ware de zon in de voorstelling deed opgaan. Het opzeg gen van een lesje maakte plaats voor een meer spontane reconstructie van de gebeurtenissen, die zich volgens de fan tasie van Gerald Vandon in den huize Cooper zouden hebben voorgedaan. Want die aangebedene van Anna was de man, die althans dat meende haar papa (Ab Reiff) een paar weken geleden uit de gevangenis was ont snapt. Een gevaarlijke gentleman-dief die lelijke streken op zijn kompas had. De familie Cooper voelde zich danig opgescheept met deze man, die vlak bij hun huis met zijn auto in de sneeuw was blijven steken. Juist had men hem nachtverblijf aangeboden, toen de ra dio een extra politiebericht uitzond. De mede-luisteraars herkenden de stem van de regisseur, de heer J. W. van Vendeloo, die het signalement van de gezochte mr. King bekend maakte. Het was precies het signalement van John Kellog. Als we nog vertellen, dat dezelfde avond nog een onverwachte gast en verdachte kwam opdagen, dan ligt het voor de hand'dat zich op" de' plan ken de nódige verwikkelingen afspeel den. Wij izeiden het al, in het tweede bedrijf ging dat bijzonder verdienste lijk. Ab Reiff (voorzitter van de HSV „De Lyceïst") was goed op dreef in de rol van papa Cooper. Riet Abbenes (mevrouw Cooper) en Tineke Roep (Anne Cooper) deden het netjes, maar vonden hun meerdere in Jetty van Doorn, die de rol van de resolute Ali- ce met veel vrijmoedigheid speelde. Joop van Grondelle als majoor Hop- kins en Piet van Veen als de butler (die later als de echte mr. King werd ontmaskerd) leverden aardig werk. Eén der bijrolletjes noemen: wij nog even: de keukenmeid Daisy (Marieke van Veen), wier natuurlijke spreek toon opviel. In het algemeen viel van deze op voering het pittige tempo te waarde ren. Wie het „De Lyceïst" erg kwalijk heeft genomen, dat in de tuin van hui ze Cooper een weelde van bloemen in het zonlicht baadde, terwijl het toch hartje December was en er een dik pak sneeuw lag, is een kniesoor. En dat moet men vooral op zo'n gezéllige schoolfuif, temidden van onbezorgde jonge mensen in fleurige toiletjes, niet zijn! llEBENPYAMA's frisse dessins, flanel 12.75 DAMESNACHTHEMDEN 8.98 WITTE DAMES DIRECTOIRES 95 ct. Charmeuse ONDERJURKEN 2.98 Gebreide CAMISOLES 2.85 2 dlg. DAMESGARNITUUR 3.98 wit of zalm Wie rekent, koopt bij: SPOORSTRAAT 116. Hoewel deze week bij de Helderse Damclub niet alle vastgestelde wedstrijden doorgang vonden, gebeurden er toch nog vele belangrijke dingen. In de eerste klasse won Zijderveld van Stoll, Van de Berg van Beezemer Jr. en José van Van Veen. Rab speelde remise tegen Van der Molen en staat nu vrij stevig boven aan. Van de Berg droeg de rode lantaarn over aan Van Veen, daar hij ook een inhaalpartij tegen Van der Molen had gewonnen. P. SlortSchippers 02; Schreuder W. Slort 02; BeezemerBroersen 2-0. 5c klasse: BoonVieregge 20; Gij zenBouwhuis 20; Van der Molen Boifgers 02; B. van der HeijdenVan Harten 20; HooijengaVan der Sluis 20; HeytingBoon 02; Vieregge Van der Molen 02; BouwhuisA. van der Heijden 02; BouwhuisHeijting 20; Van der SluisBoon 02; Bon- gersHooijenga 2-^0; GijzenB. van der Heijden 02; Van Harten—Boon 0—2. De medische dienst wordt gedu rende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Ud- ding, Lijsterstraat 40, telefoon 2588 en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefooii 2485. De apothekersdienst wordt waar genomen door apotheek De Bas, Kei zerstraat 87, telefoon 2929; privé: Ti- morlaan 31, telefoon 2420. De Christelijke vereniging „Ze- denopbouw" houdt vanmiddag weer spreekuur (4 tot 5 uur) aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. Het Koninklijk Helders Mannen koor houdt vandaag in „Formosa" een kienavond, die om acht uur begint. De Groninger vereniging „Gruno" kan vanavond in „Centraal" de opvoe ring zien van het toneelstuk „De roege bast". De heer Mik heeft de regie. Het spel zal om half acht beginnen. De amusementsvereniging „Huse- dunia" geeft vandaag in „Dennenheu vel" te Huisduinen een cabaret-avond. Hedenmiddag van vier tot vijf uur bestaat nog gelegenheid tot het afha len van de prijzen der verloting van de Doopsgezinde Zusterkring; adres Emmastraat 92. Van de volgende num mers werden de prijzen niet afgehaald: roosjes: 10, 17, 56 en 74; parapluitjes: 25 en 77; gewone nummers: 35, 48, 106, 214, 272, 308, 313, 348. Zondagmorgen om half elf wordt in Tivoli een speciale voorstelling ge geven van de film „De laatste dagen van Pompei". In onze editie van gisteren schreven wij in de rubriek ,,In het kort", dat gis teravond in het gymnastieklokaal van de R.K. Meisjesschool aan de Van Ga lenstraat de nationale konijnententoon stelling van „Streven naar beter" zou worden geopend. Dit berustte op een vergissing onzerzijds. Wij bieden in de eerste plaats degenen die gisteravond een vergeefse tocht mochten hebben ge maakt onze verontschuldigingen aan. Deze grote tentoonstelling wordt name lijk pas aanstaande Vrijdagavond 30 November geopend. In de tweede klasse verloor Rietveld voor de derde maal in successie, thans van hekkensluiter Ottervanger. In de derde klasse heeft Verkerk de eerste plaats aan Bijl moeten afstaan; zelf ver loor hij van Bommezijn (die hiermee zijn eerste partij won) en Bijl zege vierde over Stoop. Roerdomp zit in de vierde klasse stevig in het zadel. Dat werd er nog beter op, toen hij Bethle- hem klopte. De uitslagen waren: le klasse: Van de BergVan der Mo len 2—0; StollZijderveld 02; Van VeenJose 02; Van der MolenRab 11; BeezemerVan de Berg 02. 2e klasse: Oost—S. Slort 20; P. KwastVink 20; Rietveld—.Ottervan- ger 02. 3e klasse: Bijl—Stoop 2—0; Boekhorst -Arends 20; BommezijnVerker 2-0- 4e klasse: RoerdompBethlehem 20; De Engelse mijnenveger „Sterling" heeft gisteren onze haven verlaten. Het motorschip „Oda" heeft in middels zijn reis voortgezet. Het is morgen hoog water om 3.20 en 16.25 uur, en laag water om 10.25 en 22.35 uur. Maandag- is hethoog water om 4.35 en 17:30 uur, en laag water, 'om 11.25 en 23.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 8,7 graden Celsius. Naar wij vernemen, is de onlangs ge- pensionneerde vice-admiraal J. J. L. Willinge, laatstelijk Commandant Zee macht Nederland, per 1 Januari be noemd tot Rijkshavencommissaris Zuid, met standplaats Rotterdam. Vice-admiraal Willinge volgt als zo danig mr. Barbas op, die onlangs is toegetreden tot de directie van Thom- son's Havenbedrijf te Rotterdam. De Rijkshavencommissaris Zuid is belast met de behartiging van de be langen der havens bezuiden de Rijn. Voor het Amsterdame Hof stond gis teren in hoger beroep terecht de 43- jarige mevrouw S—V. uit Den Helder. Op 9 Mei van dit jaar was het tussen haar en een buurvrouw tot een tref fen gekomen, dat uitgroeide tot een handgemeen en eindigde met haarpluk- ken in de gang van een huis bewoond door een heer, die het ook niet helpen icon. De ene vechtende dame, alsmede haar schoonmoeder kwamen verklaren, oat verdachte de eerste klap had gege ven. Daar kon verdachte alleen maar tegenover stellen, dat het juist anders om was. Ze stond dus 2—1 achter en aangezien de procureur-generaal daar mee het bewijs wettig en overtuigend geleverd kreeg door de twee onder ede staande getuigen, luidde zijn eis 20, of 10 dagen, waarmee tevens wettig en overtuigend bewezen is, dat de eerste klap gans iets anders waard is dan een daalder: tenzij het Hof in zijn uitspraak nog anders bepaalt De damesafdeling van de Koninklij ke Nederlandse Bond van Oud-Onder officieren heeft de laatste maanden een uitgebreide collectie handwerken ge produceerd. De sortering, die alleszins de moeite loont, zal Woensdagmorgen in „Formosa" op grote tafels worden uitgesteld, 's Middags om twee uur be gint de verkoping van al deze artike len. De dames rekenen er op, dat Woensdagavond om tien uur geen stuk je meer onverkocht zal zijn. De baten worden bestemd voor een goed doel. Het bestuur heeft namelijk besloten, de opbrengst te verdelen tussen het Cen traal Genootschap (voor kinderherstel lingsoorden en gezondheidskolonies) en de stichting „Fomiba" (die een taak van de Band Nederland-Indonesië heeft overgenomen). Tot en met Maandagavond vertoont het Tivoli-theater weer eens een fijJ met de populaire Paul Douglas in d» hoofdrol. Wij herinneren ons hem no maar al te goed uit „Als m'n vrouw dat wist", waarin hij zich een zo machti® zanger toonde dat alle spiegels en g)a zen er van barstten. Dat was gezond» humor, die wij stellig ook terug vinden in de film van thans: „Lang, knap en breedgeschouderd". Paul Douglas wordt in dit nieuwe lachsucces bijgestaan door Jean Peters. Johnny Sheffield kent men als ,.Boy de zoon van Tarzan. Maar nu kan men hem tot en met Maandagavond in de Witte-bioscoop gaan zien als „Bomba een jungle-jongen, die zn weetje wee en z'n strijdje strijdt. En zo hebben wij filmbezoekers naast de jungleman en de junglevrouw nu ook onze jung e- knaap. Het is weer een geschiedenis van goed en kwaad, die eindigt met een happy-ending. Bomba leert David kennen, het zoontje van een jager op groot wild. Op zekere dag verschijnen er enkele mannen ten tonele die het rijk van de Verloren Vulkaan wensen te vinden. David kent de weg. maar hij heeft Bomba beloofd daarover niets te zul len loslaten. Tja en dan komt er dwang in het spel, want de belangstelling voor de verborgen schatten van de Verlo ren Vulkaan blijkt groot te zijn. Bom ba komt echter zijn vriendje redden. De boeven verliezen het leven. Van een dergelijk, door Ford Beebe geregisseerd, verhaaltje moet men toch wel echt houden. 80 (Advertentie, Ing Med.ï IN STAAT VAN FAILLISSEMENT. De Arrondissementsrechtbank te Alkmaar heeft in staat van faillisse ment verklaard de heer B. J. M. Slot, wonende Van. Galenstraat 60, alhier, van beroep schilder. Rechter-commis- saris is mr. P. M. J. Nolet te Alkmaar, curator mr. H. Jonker Hz. Tot 28 November bestaat nog gele genheid om met het oog op de aan staande Kerstdagen niet-aangetekende pakjes per luchtpost tegen speciale ta rieven naar opvarenden van Hr. Ms „Van Galen" in de Koreaanse wateren te zenden. De pakjes mogen niet zwaarder zijn dan 500 gram en dienen als volgt te worden geadresseerd: rang of kwaliteit, naam, marine-nummer aan boord van Hr. Ms. „Van Galen Amsterdam-C.S.-Marine. De in het internationale verkeer gel dende bepalingen zijn op deze pakjes van toepassing. Het Rode Kruis organiseert met me. dewerking van het Centraal Bureau O.S. O. te Den Helder een tentoon- stelling van door zieken met de hand vervaardigde artikelen. De werkstuk, jes. zoals lederwaren, poppen, kleedjej en kussens, zijn tegen zeer billijk, prijzen te koop. De tentoonstelling wordt op 30 November en 1 December gehouden in de Marinecantine, van half zeven tot tien uur 's avonds, en is toegankelijk voor militairen met genodigden. Op 3 en 4 December is de expositie in het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg, eveneens van half ze. ven tot tien uur 's avonds. Hier heo. ben ook burgers toegang. In de vierde klasse tafeltennis heeft HCSC 3 dezer dagen tegen Blanco 3 gespeeld. De HCSC'ers zegevierden met 10-0 en staan nu op de ranglijst zelfs boven hun vrienden van het tweede team. De overwinning werd bevochten door C. de Vries, H. van Oeveren en S. Heidema. De heer Dt Vries won al zijn partijen in twee ga. mes. De tegenstanders waren J. Beun, A. Schoorl en W. Oosterbeek. I m TROUWEN Ven gr ooi vriend van Gra dus is deze week in het huwelijk getreden. Groot en markant zat hij op zijn zetel, links van het bekoorlijke bruidje. Hij droeg een blauw pak met lichte streep, een keurig overhemd met een trouwdasje en zijn grote voeten staken in fantasie sokken. Hij had ook schoe nen aan. Zwarte, wijl men bruine niet stemmig had ge acht. De keuze van de schoenen moet niet veel tijd hebben genomen, toen de bruine waren afgekeurd. Het bruidje zag er al even smaakvol gekleed uit. Op haar hoofd paste een klein dopje, dat voorzien was van een end voile. Zij leek ner veus en haar japon soms groen en soms grijs. Er zat goud op of zilver, en de nylons hadden van achteren een naad. De schoentjes ge leken muiltjes uit 't sprook je van Assepoester, zij het in de normale maat. Dit tweetal sierde aldus de trouwzaal, waarin ook dg familig, welverzorgd en ge schoren, was gezeten. Ach ter een groene tafel sprak wethouder. Van Loo bemoe digende woorden. Hand in hand zeiden bruid en brui degom in plaats van een maal tweemaal ja, en toen wisselden zij van stoel. Het plechtigste ogenblik vond deze Gradus het kras sen der pennen, die met vaardige handen over de witte bladen van de officiële boeken werden gedreven Met een verstandig woord over de huwelijkszee start ten de gehuwden hun boot je. Aldus gesterkt verliet het jonge paar de trouwzaal en het raadhuis. Vóór de stoep 'Wachtten glimmend- zwarte wagens, die bruid en bruidegom met hun gevolg in kalme vaart naar de feestdis reden. Zo'n kijkje bij het huwe lijk van vertrouwde kennis sen vindt Gradus een deli catesse. Vandaar dit stukje bij het plechtigste moment voor Henk en Nel. VERKOOPDAG yfeertien dames van de Bond van Ouden van Da gen té Deh Helder hebben gedurende vier maanden twee middagen per week gebreid en gehaakt. De vrouwtjes hadden veel over voor haar verkoopdag, die Maandag in het clubge bouw van de Helderse Dam club in de Hoogstraat wordt gehouden. Gradus heeft eens geneusd tussen de di verse fraaie handwerkjes. Er zijn tal van prachtige dingen bij, zoals jumpertjes, truitjes, baby-kleertjes, sok ken, mutsjes, gehaakte kleedjes, borduurwerk en theemutsen. Met het Sinter klaasfeest voor de deur dringt Gradus de mensen aan Maandag eens een kijk je te gaan nemefl. Dat kan van twee tot tien uur des avonds doorlopend. De pen- ningmeesteresse, mevrouw Hoffmann-Biersma, vertel, de Gradus, dat in die vier maanden de breinaalden van de dames zich danig hebben geroerd, evenals trouwens haar mondjes. Het handwerkclubje heeft al het fraais vervaardigd onder leiding van mevr. Schutte- Raap. Verraadt Gradus nog, dat Maandagavond om negen uur ook een verloting wordt gehouden en dat de op brengst van deze verkoop dag ten goede komt aan de kas van de Ouden van Da gen, die de duitjes uitste kend kan gebruiken. BLOED JJET Roode Kruis, Gradi- anen, heeft bloed nodig. De vereniging vraagt uw bloed. Overigens om medi sche redenen, zodat ge u niet ongerust behoeft te ma ken. Men begrijpt dus, dat het hier gaat om bloedge vers, die men met een def tig woord „donors" noemt. Op het ogenblik is het zo, dat het Roode Kruis eigen lijk weer een beroep zou moeten doen op de mensen die zich reeds van hun meest-menslievende zijde hebben laten zien. En dót mogen wij van deze donors toch niet vergen. Het bloed is duur, niet waar? Daarom doet het Roode Kruis thans een beroep op ons allen. En wij melden ons natuurlijk aan bij: mej. J. Oostendorp, Binnenhaven 49; de heer F. N. Winter, Molengracht 10; Ziekenhuis „Parkzicht" of bij de G.G.D. DEUREN (1RADUS herinnert zich uit zijn allerjongste jaren de sport „belletje-trekken". Dat geschiedde dan meestal in de avonduren, wanneer uw stukjes-schrijver' niet de straat op mocht. Dat heeft hem destijds zeer verdro ten. En thans boefent een deel van onze Helderse jeugd weer een nieuwe sport: „deurtje open- gooi en". Dat plegen zij dan uiteraard te doen in win kelstraten. Nu ontving Gra dus een klacht van een be woonster van de Sluisdijk straat. Geregeld moeten zij en andere winkeliers naar voren komen om door jon gens open gesmeten deu ren te sluiten. Een zeer tijdrovende bezigheid. Gradus kan alleen maar hopen, dat dit stukje zal leiden tot verdwijning van het tergende spelletje. VUIL j^EEMT u mij niet kwalijk zegt een moeder dat ik u met potlood schrijf. Maar ik heb niet anders. In de Coenraad Bot- straat rijden de hele dag auto's af en aan, gevuld met viezige vette aarde. Die aarde wordt nabij de Windwijzer gestort, waar veel kinderen spelen Kleintjes van drie tot zes jaar. Ze komen vol vuil naar huis. Zou nu niemand die kinderen daar kunnen weg sturen? Eén keer een politie-agent er bij, en zij durven niet meer te komen. Ook zie ik één van die kin deren nog eens onder een auto komen. Ik spreek uit naam van tal van moeders in deze buurt. Wel mevrouw, wij kun nen van de politie niet ver langen dat een agent spe ciaal wordt afgevaardigd naar deze modderpost. Hij zou bijvoorbeeld alleen al verplicht zijn daar de hele dag te blijven staan. Is het eigenlijk niet zo, dat de moeders haar kinderen in dit geval moeten verbie den? In hoeverre dat mo gelijk is zou Gradus niet kunnen zeggen, wijl hij nog niet als pa de eigenschap pen van de kleuter heeft kunnen bestuderen. FRITS op„ Vrijdag 30 November heeft de voetbalvereni ging „Helder" iets aparts voor haar leden. Dan is er weer een clubavond in Formosa en zal de bekende athletiek-crack Frits de Ruiter een causerie houden over het onderwerp „Con ditie-training". Voorts wor den enkele sportfilms ver toond. Deze avond is we derom toegankelijk voor leden en donateurs van Helder, maar ook voor le den van de Helderse Ath- letiek Vereniging. En Gra dus vindt het aardig van Helder, dat ook deze athle- tiekmensen in de gelegen heid worden gesteld deze avond bij te wonen. Onze Helderse vierde klasser, de voet- balvereniging „Watervogels", viert van daag haar twintigjarig bestaan meteen feestavond in „Casino". Natuurlijk ma ken de Torren er een goede avond van, een vierde lustrum waardig. Wellicht worden de spelers van het eerste elftal daardoor geïnspireerd tot een serie successen in de komende maanden, want het zou toch jammer zijn wan neer een jubileumseizoen werd beslo ten met de kans op degradatie. Even wel: vanavond eerst feestvieren! Ongeveer een derde deel van het aantal leden kon door de heer A. Schilderman welkom worden geheten op de najaarsvergadering van het „On derling Veefonds Anna Paulowna". De uitgebreide agenda werd vlot af gewerkt. De vergadering kon kennis nemen van een gunstig luidend finan cieel verslag. Het is de vereniging goed gegaan in het afgelopen jaar. Twee koeien en een vaars kwamen voor rekening van het fonds, maar het voordelig saldo, waarmee begonnen was, groeide, dank zij twee halfjaar lijkse heffingen van 1 pet., tot ruim f 1700 aan. De vergadering ging daar om niet accoord met het bestuursvoor stel opnieuw 1 pet. te heffen. De meerderheid sprak zich uit voor een heffing van pet. Nieuwe leden 'zullen echter het eer ste half jaar wel 1 pet. moeten betalen. Met algemene stemmen werd de taxa teur, de heer J. Koster, herbenoemd en bij de bestuursverkiezing werden de heren P. D. van Genderen en G.Jonge- jan eveneens herkozen. De vergoeding te betalen aan de taxateur bij tussentijdse opname van vee werd voor de veehouder vastge steld op f 1; het fonds draagt dan nog f 0.50 bij. De besprekingen over het herdruk ken van statuten en huishoudelijk re glement vorderde wat meer tijd. De vergadering verenigde zich met het bestuursvoorstel op een stevige kaart de belangrijkste punten uit de statu ten, het huishoudelijk reglement en de brandverzekeringpolis te laten druk ken, waardoor de aangeslotenen een duidelijk overzicht van een en ander krijgen. Dat is zeker wenselijk, want telkens weer blijkt, dat het aan weini gen bekend is, dat het vee ook voor gevallen van brand-, bliksem- en De- urijfsschade verzekerd is. Bij de rondvraag werd er met na druk op gewezen, dat, indien mond-en klauwzeer op het bedrijf voorkomt, hiervan zo spoedig mogelijk bericht moet worden gezonden aan de heer J. Koster, Molenvaart 232, tel. 204. Een tafereeltje achter het havenkantoor Deze „borstplaatjes" dienen ter verankering van de tnTn T de zeegaten markeren. De man op de voZorV*T'?' dte taak de boeien te onderhouden. Ook het lasapparaat er soms aan te pas komen. moet De besommingen van Vrijdag zijn: trawlers IJm 17 19.400; loggers KW 700; 83 3300. Prijzen per kg: heilbot 2.75-2,10; gr. tong 4,25-3,80; grm. tong 3-2,70; kim. tong 2.50-2.30; fl' tong I 2,05—1,85 kl. tong II 1,32— in u tarbot 1 2,80—2,70. Prijzen per 50 kg: schartong 46; kl. schol II 51—43.' v- haring 21.50-16; makreel 3,5-27,50; grm. schelvis 76; kim. schelvis 67-55; kl. schelvis I 63—45; kl. schelvis II 39,50 —28; wijting 21,50—17; gr. gul 40; midd. ™L44~37: kl. gul 32—27,50; kl. haal 20,50—19; poontjes 19; kl. koolvis wit 0—30,50. Prijzen per 125 kg: gr. ka beljauw 130120; gr. koolvis zw. 84— 59; gr. koolvis wit 94—80. De totale aanvoer was 9(;0 kisten.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2