Mr Mulder wederom in het college NOOIWETi&QEEDTE Helderse Hobby Club toont het werk van maanden knutse'en GEMEENTERAAD DEN HELDER Enig oud zeer" andermaal ter tafel met ernstige critiek van V.V.D.-zijde Installatie van de heer J. Bregman als raadslid Uitslag verloting van .Streven naar beter" „Turnlust" naar Enkhuizen Vrijspraak geëist in hoger beroep Het Sinterklaasfeest van de Speeltuinen CENTRAAL SINT NlCOLAAS-FEEST Zes jeugdvoorstellingen door N.O.V. in de Marinecantine Kinderen uit klassen 3, 4, 5, 6 en 7 genoten van alleraardigst toneelstukje Sint Nieolaas bij alle opvoeringen aanwezig Aantrekkelijke expositie aan de Kanaalweg Aangevuld met bazarvan het Irene-vendel L-u 11111 Tussen Haaks en Kuitje Nieuwe zaak in Spoorstraat IN HET KORT UET ANTI-REVOLUTIONNAIRE RAADSLID mr. J. Mulder heeft weer zitting in het college van Burgemeester en Wethouders. Met twintig van de drie en twintig stemmen werd hq gekozen, een meerderheid welke in de lijn der ver wachtingen lag. Vorige week kwamen de raadsfracties (met uitzondering van de CPN-fractle) bUecn om de aanstaande wethoudersbenoeming te bespreken. Men werd het na een beraadslaging van vier uur eens over mr. J. Mulder. Van PvdA-zijdc werden zakelijke bezwaren naar voren gebracht, waaruit bleek dat nog enig „oud zeer" aanwezig was. Vandaar de voor outsiders enigszins verras sende verklaring aan het begin van de vergadering, toen mr. Mulder alsnog een toelichting gaf bij een opmerking, door hem gemaakt in de raadsvergadering van 29 Juli 1947. Onmiddellijk na de opening van de vergadering werd overgegaan tot de installatie van het nieuw-benoemde raadslid, de heer J. Bregman, als op volger van wijlen de heer P. J. Dies- bergen. De heer Bregman, die reeds Voor de oorlog korte tijd zitting had In de raad, legde in handen van de Voorzitter, burgemeester mr. G. D. Re- borst, de vereiste eden af en werd toen officieel als lid van de raad ver welkomd. DE HEER J. BREGMAN oudgediende terug in de raad Aan de orde kwam de vaststelling van de potuien der vorige vergadering. Dit punt greep mr. Mulder aan om zijn verklaring af te leggen, een ver klaring die iemand op de publieke tri bune de opmerking ontlokte: „Hij wil graag wethouder worden!" Een begrij pelijke reactie voor iemand, die niet van de voorgeschiedenis op de hoogte was. Mr. Muldêr had op 29 Juli 1947 be zwaar gemaakt tegen het feit. dat ëen groep leden van de Arbeiders Jeugd- Centrale op een Zondag ten Raadhuize was ontvangen. De verklaring, die de A.R.-fractieleider gisteravond aflegde, had tot strekking dat hij met deze critiek niets discriminerends ten aan zien van de A.J.C. had bedoeld. Zijn bezwaren waren gericht tegen het houden van ontvangsten op Zondag. De vcj zitter stelde de gelegenheid open tot commentaar. Men zweeg en nam blijkbaar genoegen met mr. Mul- der's openbare verklaring. Wethoudersbenoeming Alvorens tot de wethoudersbenoe ming werd overgegaan, sprak de heer J. H. S m i t h een enkel woord na mens de fractie der P. v. d. A. „Waar het hier ging over de bezetting van een plaats, die door een wethouder uit de minderheidsfracties werd bekleed, is door ons overleg met deze fracties ge pleegd. Na uitvoerige besprekingen werden wij het eens over de candida- tuur van mr. Mulder. Wij zijn ons er van bewust, dat door zijn benoeming de confessionele invloed in B. en W. aanmerkelijk wordt versterkt. Er is dan feitelijk geen sprake meer van een juiste afspiegeling van de raad in het college. Niettemin zullen wij onze stem op hem uitbrengen, omdat ook de minderheidsfracties tenslotte zijn can- didatuur steunden", aldus de heer Smith. De heer S. Prins (V.V.D.) voegde daaraan toe, dat deze éénstemmigheid eerst werd bereikt, toen de P.v.d.A. de candidatuur van de heer J. Bregman (V.V.D.) niet wilde steunen. „Wij be treuren het, dat de heer Bregman nog geen raadslid zijnde de voorbe- Mr. J. MULDER weer achter de groene tafel gprekingen niet kon bijwonen en dus niet in de gelegenheid was, eventuele misverstanden persoonlijk uit de weg te ruimen. Toen bleek, dat onze candi- daat toch niet zou worden gesteund hebben wij ons zonder bezwaar achter de candidatuur van mr. Mulder ge schaard", aldus de V.V.D.-fractie leider. De heer B Schreuder (CPN) bracht nog na; voren, dat mr Mulder wethouder kan zijn en tegelijk zijn advocatenpractijk uitoefenen. „Ik dacht dat een wethouder een volle dagtaak had", zei hij, ironisch herinnerend aan de debatten over het aantal wethouders en de wethouderssalarissen. Er werd tot stemming overgegaan. Twintig stemmen werden op mr. J. Mulder uitgebracht, de heren J. Breg man en C. Steenlage kregen elk éen stem en er was één sterri van onwaar de. Derhalve was mr. Mulder benoemd. In zijn dankwoord voor het hem ver leende vertrouwen kon mr. Mulder de heer Schreuder geruststellen. De nieu we wethouder hoopte beide taken vo >r de volle honderd procent te kunnen verrichten. „Ik dank de leden van de commissies van bijstand voor het Onderwijs en de Financiën, waarmee ik altijd prettig heb samengewerkt, en ik neem afscheid van mijn buren in de raad. tussen wie ik mij thuis ben gaan voelen", zei mr. Mulder, waarop wethouder Van Loo onder hilariteit interrumpeerde: „Hui, maar niet, mijnheer Eijlders!" Nog een verschuiving De voorzitter inviteerde mr. Mulder, zijn plaats achter de tafel van B. en W. in te nemen en hij voegde daaraan toe: „Gaan de leden ermee accoord. dat de heer Schreuder verhuist naar deiech- terzijde?" Naast het CPN-raadslid had immers de heer Bregman zitting genomen, voorlopig op een stoel zonder armleu ningen. Op de rechtervleugel kwam door de „promotie" van mr. Mulder een stoel vrij. De heer Keijzer (CH) verhuisde' naar een voormalige A.R.- stoel, maar verliet onmiddellijk daarop de raadzaal. Niet uit protest, maar om dat zijn aanwezigheid elders werd ver eist. De heer Schreuder nam de CH- stoel van de heer Keijzer in en de heer Bregman begon zijn werkzaamheden als raadslid in een voormalige .CPN-zetel. Burgemeester Rehorst verwelkomde mr. Mulder in het college en herinner de er aan, dat de nieuw-benoemde- wet houder, na van 21 Juli 1936 tot 5_Sep- tember raadslid" t'ë "zijn geweest, reëels eerder deel had uitgemaakt van B. en W. en wel van 5 September 1939 tot 3 September 1946, met de gedwongen on derbreking van 1 September 1941 tot na de bevrijding. Hamers tukken Van de bijna veertig punten, die de raad ter behandeling restten, kon het merendeel met een hamerslag wor den afgewerkt. Ook de voorstellen, aarvan wij in korte trekken mel ding hebben gemaakt, werden alle aan vaard. Bij het ter sprake komen der uit breidingsplannen klaagde de heer K. Hoornsman (PvdA) over het lange uitblijven van een plan voor Juliana- dorp. „Er is een herbouwplichtige, die twee huizen wil bouwen en hij heeft daarvoor'ook al een aannemer gevon den. Het gemeentebestuur heeft de plannen te lang slepende gehouden meende hij. Weth. Van der Vaart merkte daartegen op, dat de Provinciale Com missie voor Gemeentelijke Plannen een overzicht heeft gewenst van alle uitbreidingsplannen in de gemeente Den Helder. Dat heeft tijd gekost, maar daardoor is geen herbouwplichtige ge handicapt. „Men kan onder de be staande verhoudingen in Julianadorp wel bouwen, als men maar beschikt over de grond", aldus de wethouder. De heer Hoornsman handhaaf de zijn bezwaren en wenste geacht te worden tegen het voorstel betreffende de uitbreidingsplannen te hebben ge stemd. (Om formele reden was het no dig, dat de raad officieel vaststele, dat voor een bepaald gedeelte der gemeen te uitbreidingsplannen in voorberei ding zijn) Overlast „Het onderwijs op de Tuindorpschool wordt ghinderd door het gehamer op de Ambachtsschool", zei de heer J. H. Smith (PvdA) toen het voorstel, om een gedeelte van het terrein der Tuin dorpschool in gebruik te geven aan de Ambachtsschool, aan de orde was ge„ steld. Dat was voor de heer C. R a n (KVP) aanleiding, om bij B. en W. aan te dringen op het doen van het moge lijke ter spoedige verwezenlijking van de plannen voor een nieuwe Ambachts school. De voorzitter: „Wij hebben het Ambachtsschoolbestuur terzijde ge staan waar wij konden. De moeilijk heden liggen thans op financieel ge bied." (Zii verder elders in dit blad) Aan de onlangs door de konijnenfok kers-vereniging „Streven naar beter" gehouden tentoonstelling was een ver loting verbonden. De eerste tot en met de veertiende en laatste orijs viel°n oo de nummers: 691 1039 1075 606 161 913 426 686 261 1648 933 1890 543 1374. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer H. H. Kruize, Sternstr. 36 Zaterdag nemen een aantal dames en heren van de Christelijke gymnas tiekvereniging „Turnlust" deel aan wedstrijden, die door de Kring West- Friesland van het N. C. G. V. te Enk huizen worden gehouden. Om kwart voor één vertrekt het gezelschap per bus van het Julianapark. De procureur-generaal bij het Am sterdamse Hof mr. J. F. Hoeffelman eiste gisteren vrijspraak tegen de 54- jarigc H. T., die in hoger beroep te recht stond van een vonnis van de Alk- maarse rechtbank, waarbij hij wegens roekeloos motorrijden tot f 75.boete of 25 dagen was veroordeeld. Verdachte was op 31 Mei bij het ke ren aan de Buitenhaven in botsing ge komen met een motorrijder, een lid van de werfpolitie, die ten val kwam en een 'knie kneusde, waardoor hij veertien dagen uitgeschakeld was voor zijn werk. De gehoorde getuigen meenden, dat de schuld van de botsing bij de mo torrijder lag. De afdelingen Visbuurt. Vogelwijk en Tuindorp van de speeltuinvereniging „Den Helder" vieren vanmiddag het Sinterklaasfeest met de kinderen van drie, vier en vijf jaar. In Vogelwijk en Tuindorp wordt het feest gevierd in het clublokaal van de tuin, in de Vis buurt in het evangelisatiegebouw aan de Vijzelstraat. Sint Nieolaas zal zich te paard daarheen begeven omstreeks half drie. Hij vertrekt van de speeltuin gevolgd door de kinderen. de Nederlandse onderwijzersvereniging, afdeling Den De toneelgroep Helder, ken met „De beker van Oudcns en (onze oud-stadgenoot) H. Riemcrs. comité heeft hiermee een goede keus „De beker van Van Elzenrode" ver telt een aardige geschiedenis 'over een echtpaar met blauw bloed, dat het met de eerlijkheid niet al te nauw neemt. De baron en de barones zitten op zwart zaad. en zien de kans op een gefortu neerde toekomst stijgen na de vondst van een oud document. Een eveneens In de nissenhutlen aan de Kanaalweg, tegenover het hoofdbureau van politie, heeft de Helderse Hobby Club een alleraardigste tentoonstelling ingericht, die nog tot en met Zaterdagavond is gedpend. Het bestuur van de hobbyclub heeft Zaterdagmiddag het genoegen gesmaakt, burgemeester Rehorst te mogen rondleiden. Den Helders eerste burger had zeer veel waardering voor het ten toongestelde, en, niet ten onrechte. Wie dan ook een avondje vrij heeft, moet beslist ni-st verzuimen dit jongenswerk te gaan zien. der ingericht door de afdeling Den Helder van de Vereniging voor expe rimenteel radio-onderzoek in Neder land. Deze amateurs zonden een com plete zend- en ontvang-apparatuur in en voorts allerlei artikelen, betrekking hebbende op hun liefhebberij. Men ziet onder andere een zelfvervaardigd televisie-toestel. De expositie is nog geopend Don derdagavond en Vrijdagavond van zeven tot elf uur en Zaterdag van drie tot elf uur. In een tweede nissenhut heeft de meisjesgroep van het Irene-vendel van het Leger des Heils een bazar geopend De opbrengst daarvan dient ter aan vulling van de inventaris. Alles wat op een goede bazar present is, man keert ook hier niet. Er worden fraaie handwerkjes verkocht, er kan gescho ten en gegrabbeld, er zijn een Sinter klaastafel en een Rad van Avontuur. Heeft men een ogenblikje om uit te rusten, dan kan men zelfs nog een heerlijk kopje koffie gebruiken. Deze bazar is eveneens tot en met Zaterdagavond geopend. Het is niet met een enkel woord te vertellen, wat deze expositie allemaal biedt. Laat ons volstaan met de ver schillende afdelingen en hun „afvaar diging" te vermelden. Een ruime plaats werd ingeruimd voor de afdeling mo delbouw met diverse modellen van vliegtuigen en schepen. Voorts zijn er de afdelingen drukkerij, tekenen, foto grafie, radio en bibliotheek. De bibliotheek bestaat uit een groot aantal boeken, daartoe beschikbaar ge steld door de vijf samenwerkende Hel derse Boekhandelaren, alle betrekking hebbende op de „knutselarij Misschien mogen wij de hobby van de jongelui niet zo noemen, want wan neer men de prachtige gereedschaps kist bekijkt, die werd vervaardigd door voorzitter Woort, dan moet men be wondering hebben voor de wijze waar op de jongens hun vrije uren besteden. Een aantrekkelijke stand werd ver- WÊt*i;0:p' MiW" MICHIEL t£en bewoonster van de De Ruyterstraat schreef Gra- dus: „We hebben een Maar ten Harpertszoon Tromp straat, een Jacob Been straat enz. Maar wij- hebben in Den Helder geen Michiel Adriaanszoon de Ruyter straat, wèl een gewone De Ruyterstraat. Weet u mis schien naar welke onbeken de die straat genoemd is?" Wel, wel, mevrouw, wat bent u slecht op de hoogte! U woont niet in de De Rui- terstraat, maar in de De Ruy terstraat, zogezegd geschre ven met een ij zonder punt jes. En die straat is wel degelijk naar die beroemde Michiel van de blauw-ge- ruite kiel genoemd. En u vervolgt uw brief: „In het kortste stukje van deze straat wonen vier we- duwvrouwtjee en een we duwnaar, die samen onge veer vierhonderd jaar oud zijn. Een paar van die oud jes zijn slecht *ter been. Wanneer zij het huis in of uit moeten, dan moeten zij zich aan dedeurpost vast houden, anders vallen ze, want van de drempel tot de 44traat is een stap van min- 'ens der':n centimeter. De •errteente heeft vergeten daar een trottoirtje (goed geschreven zo?) te maken Het is trouwens voor moe ders met kinderwagens in onze straat óók moeilijk. Of het kind komt op z'n hoofd óf op z'n voeten te staan, óf één van de buren moet hel pen. Zou daar nu niets aan te doen zijn? Schrijft u er eens over4, misschien zijn er nog wat trottoirbanden om de gele steentjes voor de deuren wat op te hogen. An ders gaan we het bekende spreekwoord achterna van het kalf en de put". En Gradus hoopt, dat hij middels dit stukje het be lang van de De Ruyter- st.raat-bewoners heeft kun nen dienen. Hij heeft zelf helaas geen trottoirbanden in voorraad. Qnze stadgenoot, de heer J. Baas. heeft een zwak voor de heer Churchill in Engêland. Hij schreef de beroemde man ter gelegen heid van diens verjaardag or> 30 November dan ook een felicitatiebrief. En die Chur chill, waarde Gradianen. heeft zijn sigaar aan de kant gelegd en de Nieuwedieper heer Baas een dankbetui ging gezonden. O zo, wor teltje boven. GEVOLGEN JCen stadgenoot van ons liep in de ziektewet, toen hij Gradus een pennevrucht zond. En deze drukt het hier onder goeddeels af: „Het lijkt mij wenselijk, dat een agent van politie elke mid dag tussen kwart over één en half twee post vat nabij de Vakschool voor Meisjes en de hulploods van de am bachtsschool in de Herzog- straat. Vooral de jongens oordelen het op dat tijdstip nodig, allerlei races te on dernemen van de Vakschool tot de Herzogstraat. Ze Spe len krijgertje op de fiets en brengen ook op andere wijze het verkeer in gevaar. Je houdt je hart vast als je al dat geren tussen al die schoolkinderen gadeslaat. Alleen permanent toezicht kan hier helpen. Schrijver dezes reed enige tijd geleden op de Loods- gracht ter hoogte van de Hoogstraat. Plotseling werd ik radicaal gevloerd door een jongen, die met een meisje achterop vóór mij langs de Hoogstraat in wilde, in plaats van behoorlijk achter langs te gaan. Resul taat voor mij: bloeduitstor ting van kuit tot heupbeen, gewonde knieën, elleboog en enkel plus fiets gehavend, in de ziektewet, drie dagen .loon derven en ziek te bed. Misschien leest de jongen dit, Gradus, en is hij in het vervolg wat voorzichtiger". Commentaar is hier over- zodig. Alleen is het mis schien wenselijk, dat de on derwijzers eerst ingrijpen, voordat de politie er aan te pas moet komen. Op zijn tocht door de stad werd Sinterklaas goed be keken. Het tweetal op dit plaatje is zich kennelijk be wust, in het afgelopen jaar het plezier wel eens vóór de plicht te hebben gesteld. Niettemin slaan zij hun ogen bewonderend op naar de keurige mijter, waar onder een innemend gezicht bedaard en goedkeurend knikt. Het Indonesische meisje zag Sinterklaas voor het eerst, aldus zwarte Piet KRAAMHULP Liet Kraamzorg-centrum van „Het Witte Kruis" te Den Helder verheugt zich in een stijgende belangstelling. Gradus' collega schreef dat onlangs al eens. Nu vult uw stukjesschrijver dit aan met enkele (sprekende) getal len. In het vierde kwartaal, de eerste drie maanden dus na de oprichting van het .i „„a.. maai in dc Marine-cantine op de plan- komt vanmiddag voor de zesde maal in «e Van Elzenrode", een eenvoudig toneelstuk van K. Het Centraal Sint Nicolaas- edaan en ook de opvoering door het NO.V.-gezelschap was van 'die aard, dat jong en oud een paar prettige uurtjes kon beleven. Gistermiddag werd de vierde opvoering bqgewoond door een i,„r„pmre«ter mr G. D. Rehorst en zijn echtgenote aantal genodigden, o.w. burgemeestei „,uiti« de heer A. Ilensums. Na het tweede bedr(jf en de commissaris van politic, de neer kwam Sint Nieolaas persoonlijk een bezoek brengen. adellijke suikertante bezit een beker, en erfstuk met toverkracht. Een zieke, die uit deze beker wijn drinkt, is op slag genezen. Tijdens een verjaarsvisi- te bij de suikertante smokkelt de ba ron het kostbare stuk vaatwerk in een dons met dameshoedjes, die tante in haar goedheid aan de barones heeft af gestaan. De eerste patiënt, die wordt gemeld, is de vrouw van een arme fotograaf. De brave man heeft maar honderd gul. den te missen en wordt met 'een kluitje in het riet gestuurd Maar de profes sor, een zeer geacht en evenzeer ver- strooid huisvriend, fungeert argeloos als proefkonijn. Prompt is hij van zijn verstrooidheid genezen. De eerste „ech. te" patiënt is een oud rheumatieklij- dertje. dat wel vijfhonderd gulden er voor over heeft om weer veerkrachtig door de schone omgeving van het kas teel Elzenrode (hoe schoon het slot daar lag toonde het achterdoek) te wandelen. Edoch, hoe wreed wordt in sprookjes (en soms ook in het dagelijks leven) de oneerlijkheid afgestraft! Het oude baasje blijkt kolonel Zwaarddrager, eveneens een huisvriend, te zijn in een prachtige vermomming. Nu vallen de baron en zijn gade door de mand. En om het helemaal mooi te maken wor den in de laatste taferelen de olijke huisknecht Jacques en het dienstmeisje een paar, en zelfs vinden de professor en de zestigjarige suikertante elkaar. Wat al vreugde! Tot overmaat van blijdschap mag de arme kleermaker de beker even mee naar huis nemen. Hij komt terug met de tijding, dat zijn vrouw hersteld is. Toen kon de beker kapot vallen en mocht het doek wor den dichtgetrokken. De jeugd applaudisseerde dat het een aard had Dat geschiedde niet uit vreugde omdt het eindelijk afgelopen was. Veel te goed weten wij, dat de kin deren vol spanning hadden meegeleefd met die deftige mensen in hun prach tige kleren. Kinderen uit de derde, vier de, vijfde en zesde klas en van het V.G.LO. hadden genoten, en de oude ren in de zaal niet minder. Het was ook bijzonder aardig, eens kind tussen de kinderen te zijn en zich niets aan te trekken van brillen, lucifers en foto toestellen in de pruikentijd, en critiek- loos genoegen te nemen met hoepel rokken en rijkbestikte keurslijfjes bo ven nylonkousen en schoentjes met open tenen. De kinderen uit de eerste en tweede klassen der openbare en R.K. lagere scholen hebben ook het Sinterklaas feest gevierd. Voor hen hebben leerlin gen van de Kweekschool drie opvoe ringen gegeven van „Prinses Désirée lacht niet mee". Beide toneelgroepen hebben bewe zen, dat men heus geen dure gezel schappen van buiten nodig heeft om een welgeslaagd Centraal Sint Nico- laasfeest te organiseren. Het comité, onder voorzitterschap van de heer J- van Es heeft alle eer van zijn werk! centrum, bedroeg het aantal aanvragen om kraamhulp 54. In 1950 was dat aantai 92. In het totaal werd in 1950 in 323 gevallen hulp ge boden (eerste kwartaal 77, 2e: '59, 3e: 95, 4e 92). Dit jaar waren de cijfers tot het vierde kwartaal respectie velijk 91. 98 en 81. Het laat ste kwartaal, tot en met 4 December althans, vermeldt 109 aanvragen, een record dus. Gradus voegt hieraan toe. dat de aanvragen om een kraamverzorgster uitslui tend kunnen worden gericht tot het Kraamzorg-centrum in de Breewaterstraat 70. Er zal evenwel rekening worden gehouden met even tuele voorkeur voor een be paalde verzorgster. de palingkotter weer wilde af- Nieuwediep Hr. Ms. „Bankert" en De goede Sint is er weer. Wij hebben een jaar naar hem verlangd, maar Zaterdag stoomde hij dan toch binnen Zijn baard wapperde vriendelijk in de wind, zijn tabberd was schoon, zijn neus drupte niet eens, hoewel SStoet zó uit het warme Spanje kwam. Sinterklaas ondervond wederom, dat het ook in Nieuwediep warm 1 Duizenden kinderen juichten hem toe, toen hij moeizTa' >n een prachtige auto klom om zijn ere-rondJtTT Onderweg ontmoette hij vele bedeesde kleuters diet^ boordevol diep ontzag schuchter een handje gaven'.''' Gisteren deden twee kusters onze haven aan. De „Elizabeth" kwam van Hamburg en was op weg naar Huil- Dit scheepje zette de reis inmiddels voort. De Duitse kuster „Nortland" (van Hamburg naar Rotterdam) bracht hier de nacht door. —Voorts arriveerde „Helena", die beter wachten. Verder verlieten Ms. „Piet Hein", Hr. Hr. Ms. „Soemba". Het is morgen hoog water om 025 en 13.30 uur, en laag water om 7.25 en 19.15 uur. De temperatuur van het zee water was 7.8 graden Celsius. In de voormalige ijssalon van de heer Laan, op de hoek van Spoorstraat en Palmstraat, heeft de heer J. Haas- i'ik. die tot voor kort een zaak aan de Zuidstrbat dreef, een winkel geopend voor de verkoop van Philips en Erres radio-toestellen en -onderdelen. P® heer Haasdijk heeft zelf het oude pand opgeknapt en omgetoverd tot een mo derne friSSe ruimte. De étalages en het grootste deel van de winkel zijn inge richt als showroom, terwijl in een hoek e met moderne rrmetapparaten uitge' ruste reparatie-afdeling is onderge bracht. J* In verband met de Sinterklaas viering is het Marinezwembad op de Rijkswerf vanmiddag na vijf uur geslo ten. De wekelijkse „vesper" in de Lu therse kerk wordt niet heden, maar morgenavond gehouden. Op uitnodiging van het gerefor meerd comité voor winterlezingen spreekt ds. H. Knoop uit Rotterdam Vrijdagavond in de Christelijk-gerefor- meerde kerk aan de Steengracht over „Het teken van het systeem van de Antichrist".

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2