Kamerleden wensen lagere omzetbelasting voor kranten Twee jaar geëist wegens meineed Mgr.Stepinaczal in Krasich blijven Uitkomsten visserijbedrijf niet ongunstiger geworden r Piet van de Pol en Kees de Ruyter in het zonnetje gezet De linksback ving een haas en slaat thans terecht Minister Lieftinck bereid tot verlaging invoerrechten op papier Oorlogsschaderegeling werd weer besproken de L'amourtoujours l'amour VEENLIJK GEVONDEN JAÉ.ten KORTE/NAAR MIE/NT21 AZ.KMAAR. Amcrika verxoskt Hongarije uitlevering van vliegtuig Debat over verlaging van douanetarieven Verscherpte waakzaamheid rondom Nieuw Guinea Nieuwe uitbarsting van vulkaan Hibok Philipsen Columbiagaan samenwerken ADENAUER SPRAK MET MINISTER EDEN Britse herbewapening vertraagd MljNBRAND BI) ESSEN MINISTER MANSHOLT: Geen aanleiding tot hulpverlening DRIJFJACHT OP HET VOETBALVELD Van Hassel en Gabriëls verrukt over Buenos Aires „Wij gaan beiden terug" Tuinbouw verkeert niet in ongunstige positie Ambonees protest tegen arrestaties in Nw Guinea Egypte roept militaire missie in Londen terug Geëmigreerde vissers zijn nabij Madeira (Vervolg van pagina 1) In de avondvergadering heeft minis ter Lieftinck zijn rede, Dinsdagavond onderbroken, voortgezet. Hij bestreed, dat er te weinig voor de oorlogsslaent- offers zou zijn gedaan. Alle uitke ringen zullen, zo zei hij verder, in 1958 zijn afgewikkeld. De afwikkeling van de gewone bijdrage huisraadschade is vrijwel ten einde, de uitbetaling van de eerste termijn der aanvullende bij drage zal in 1952 over de gehele linie geschied zijn. Spr. verklaarde het verder onmoge lijk, de bedragen, die emigranten mo gen meenemen, nog verder te verho gen. Voor de omzetbelasting staat een heel nieuwe regeling op stapel, o.m. inhoudende afschaffing van de heffing bij de detaillist. Hierover is in Bene- luxverband overleg gaande. Afschaffing van de omzetbelasting op advertenties en van weeldebelas ting op tijdschriften met het oog op de papierprijsverhoging wees de mi nister af. Wel is hij bereid, het invoer recht op rotatiepapier te verlagen. Ook wilde hij wel nagaan, of er een andere methode van heffen van mo torrijtuigenbelasting voor bromfietsen mogelijk is, waardoor bij betaling per drie maanden de verhoging van f 2 per kwartaal zou kunnen vervallen. Bij de replieken verklaarde de heer Ritmeester (VVD) niet bevredigd te zijn. Hij achtte de verlaging van het invoerrecht op krantenpapier van geen belang, aangezien er bijna niets wordt ingevoerd. Hij schatte het resultaat op 2 y, tot 3 cent per abonnement. Hierbij sloot de heer Van de Wetering (CH> zich aan. Deze meende, dat het uit de omzetbelasting moet komen, aangezien verhoging van abonnements- en adver tentietarieven ook welhaast uitgeslo ten moet worden geacht. De heer Hofstra (Arb.) vond de door de minister bedoelde tegemoetkoming van geen enkele betekenis: f 50.000 voor de gehele Nederlanders pers... Hij steunde dan ook de aandrang van andere leden, om de advertenties vrij te stellen van omzetbelasting. Hierin kreeg hij nog steun van de heer Jans sen (KVP), die al eerder had betoogd, dat de papierprijs een kwestie var. vrije prijsvorming was. De heren De Haas (KVP) en Hoogcarspel (GPNi die door de uiteenzettingen over 'de oorlogsschaderegeling niet bevredigd waren, behandelden nog enkele pun ten uit deze materie. De communisti sche woordvoerder pleitte voorts voor een subsidie van een dubbeltje per kilo op krantenpapier. Dat zou vijf millioen kosten en meer betekenen dan een verlaging van het invoerrecht. Ten slotte heeft de minister gedupli ceerd. Hij handhaafde zijn opvattingen aangaande de oorlogsschadeuitkeringen WE',AA/N BE „$LA/N KE ZJJMGEDAAN !AIÊE,EE/N COR5ET VANT KORA AAN/ en wees een door de heer Jansen (KVP) samen met de leden van an dere fracties ingediende motie, waar in maatregelen ter bespoediging van de afwikkeling der effectenregistratie werden gevraagd, van de hand. Deze zaak diende door een. Kamercommissie te worden opgelost, meende hij. Ten aanzien van het krantenpapier zei hij, dat men niet te snel naar fis cale maatregelen moet grijpen om een verlichting te bewerkstelligen. Het gaat hier om een prijzenprobleem van tijdelijke aard. Overigens kan de prijs van het papier zakken, wanneer er meer oud-papier in wordt verwerkt. Verlaging van het invoerrecht van pa pier kan leiden tot daling van de pa pierprijs en op deze wijze veel meer voordeel brengen dan de berekende f 50.000. De stemming over de begroting is aangehouden tot vandaag. Dan komt ook de motie-Janssen in stemming. Om half twee ging de Kamer tot he denmiddag één uur uiteen. Twee vooraanstaande Franse schrijvers, de dichter Pierre Gros- claude en de romanschrijver Mau- rice Dekobra, hebben in de Franse Vrouwenclub te Parijs als hun mening verkondigd, dat „de liefde niet langer datgene is, wat zij vroeger was". Grosclaude, die voorzitter is van de vereniging van Franse dichters, zei, dat de mannen niet meer weten, hoe zij een behoorlijke liefdesverklaring moeten afleggen, en wel voorna melijk, doordat het moderne leven gejaagd is, het feminisme zich verspreid heeft en het lief desgedicht en de liefdesbrief „vermoord" zijn door de telefoon en het telegram. Dekobra was van oordeel, dat de mensen door zorgen overstelpt zijn, geen plaats meer kunnen vinden om ie leven en hun toe vlucht moeten nemen tot korte ontmoetingen, in tunnels, trappen en liften. Zijn poëtische collega kwam echter tot de conclusie, dat de liefde eeuwig is en uiteinde lijk toch door niets zal worden overwonnen. KiUy Ten Have-affaire voor Amsterdams Hof Gistermorgen werd voor het gerechts hof te Amsterdam in hoger beroep de zaak behandeld tegen de 45-jarige oud commandant van de L. K. P., afdeling Westland, H. van T., aan wie ten laste was gelegd, dat hij in 1947 in een strafzaak tegen de vroegere comman dant van een speciale P. O. D.-brigade, W. M., een meineed had afgelegd. Verdachte Van T. erkende dit feit en verklaarde, dat hij dit had gedaan, aangezien M. de Rotterdamse koerier ster Kitty ten Have in Amsterdam had gearresteerd, doch haar later na een „onderzoek" weer in vrijheid had ge steld. De Rotterdamse illegaliteit was van mening, dat Kitty ten Have, die van verraad werd beschuldigd, M. had overgehaald haar vrij te laten door onoirbare middelen te gebruiken. Kort daarna werd het meisje vermoord en Van T. erkende een van de drie man- Arbeiders, die nabij het plaatsje Zweelo (Drente) bezig waren met graafwerkzaamheden hebben een veen- lijk blootgelegd. Men brengt de vondst in verband met de legende, dat in vroe ger jaren een meisje, dat langs een binnenweg van Meppel naar Wester- bork wilde gaan, de veg kwijtraakte en in het veen wegzakte, waar ze een droe vig einde vond. Deze omgeving heeft nog steeds het „Juffersveen". De direc teur van het biologisch archeologisch instituut, prof. van Giffen, stelt een nader onderzoek in. (Advertentie, Ing. Med.) In zijn eerste openbare verklaring, die hij na het verlaten van de ge vangenis van Lepoglava heeft afge legd zeide mgr. Stepinac, dat het hem zonder vergunning niet toegestaan was de parochie Krasich, waar hij thans verblijft, te verlaten. Wel mag hij de werkzaamheden van een parochie priester verrichten. De aartsbisschop gaf te kennen, dat het niet in zijn be doeling lag verandering van plaats te verzoeken. „Ik zal hier blijven tot de heilige vader een nadere beslissing neemt". Zijn positie in Joegoslavië achtte mgr. Stepinac een secundair belang. Primair was de vervulling van es sentiële voorwaarden, die de kerk ver langde o.m. de aanvaarding van het sacrement van het huwelijk toelating van het bijzondér (katholiek) onderwijs en vrijheid voor de katholieke De politieke situatie vond de bisschop weinig veranderd. kerk aarts- De Amerikaanse zaakgelastigde te Boedapest heeft de Hongaarse plaats vervangende minister van buitenland- Se zaken een nota overhandigd, waarin officieel de uitlevering van het Ame rikaanse vliegtuig en zijn bemanning wordt verzocht. Het vliegtuig werd kort geleden boven Hongaars gebied tot landen gedwongen. In de Raad van Europa In de Raad van Europa is gedebat teerd over een organisatie van de West- Europese landen met lage douanetarie ven. Uitgegaan werd van het idee, dat deze tarieven verlaagd moeten worden, J willen de Europese landen onder rede lijke omstandigheden handel met elkaar drijven. Een organisatie van landen met lage tarieven, die zou moeten streven naar vermijding van discriminatie, wordt beschouwd als een eerste stap in de richting van een Europese douane unie. De organisatie zal worden gevormd door alle landen, die willen deelnemen en gegrondvest zijn op drie beginselen. Bij het begin zullen de deelnemende landen de tarieven op importen uit alle landen beperken tot ten hoogste 35 Later zullen de invoerrechten op goede ren uit andere deelnemende landen ver laagd worden tot 5 Voor de grond stoffen, 15 voor half-fabrikaten en 25 voor eindproducten en voedsel producten. In het eerste jaar zou dit 70 Vo van de totale invoer omvatten, ver volgens 80 in het derde jaar 90 en in het vierde jaar de gehele invoer. Alle landen, in of buiten Europa kun nen tot de organisatie toetreden. Van officiële zijde is te Canberra medegedeeld, dat er, als gevolg van de berichten over het waarnemen van onbekende onderzeeboten, verscherpte waakzaamheid zal worden betracht in de wateren rondom Nieuw-Guinea en ten noorden van Australië. Hieraan werd toegevoegd dat deze berichten „niet erg geloofwaardig schenen, doch de Australische regering wenst geen risico te nemen". Planters, ambtenaren en te goeder naam en faam bekend staande bur gers zullen deelnemen aan op vrijwil lige deelneming gebaseerde kustwacht diensten. Vliegtuigen zullen inspectie- vluchten maken boven het kustgebied en de aangrenzende wateren. AANTAL RADIOTOESTELLEN STIJGT NOG STEEDS Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 Pecember j.1. 1.613.326 tegen 1.603.158 op 1 November. Op 1 November waren er 479.785 aan;,cslotencn op he' Rijksradio distributienet tegen 478.201 op 1 Oct. nen te zijn geweest, die de liquidatie hadden uitgevoerd. In 1950 is hij hier voor veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De procureur-generaal, mr. W. P. Bakhoven, eiste voor de thans ten las te gelegde meineed een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. In Septem ber was verdachte door de Amsterdam se rechtbank veroordeeld tot drie jaar met aftrek. Het hof zal op 20 Decem ber arrest wijzen. Einde der wereld" Vijf dorpen werden van de aardbodem weggevaagd De bevolking van het eiland Cami- guin vlucht in panische angst weg van de vulkaan Hibok, die gisteren voor de vierde maal begon te werken. Alge meen was men van mening, dat het einde der wereld was gekomen. Vol gens de eerste berichten zijn er door de laatste uitbarsting tweehonderd, doden te betreuren. Een dorp is door gloeiende lavastromen geheel van het eiland afgesloten. Het gehele eiland is gehuld in dichte rookwolken. Deze laatste uitbarsting was de krachtigste van de serie erupties, die drie dagen geleden begon. Het totaal aantal doden bedraagt thans zevenhonderd. Tien duizenden moesten worden geëva cueerd. fis rampen kwamen zo onver wacht, dat de meeste bewoners van de vulkaanhellingen niet konden vluchten. Reeds zijn vijf dorpen door de ziedende lavamassa's vernietigd waardoor alle inwoners een vreselijke dood stierven. Naar het ANP uit New York meldt, heeft de Columbia Record in USA met Philips' Phonografische Industrie te Baarn een overeenkomst gesloten voor het wederzijds exploiteren van hun repertoir. Deze overeenkomst zal per 1 Januari 1952 van kracht worden. De Westduitse bondskanselier dr. Adenauer heeft gisteren een onderhoud gehad met Eden, de Britse minister van buitenlandse zaken. Eden heeft zich be reid verklaard, een verdere herziening van de vonnissen van Duitse oorlogs misdadigers te overwegen. Hiervoor schijnt een nieuw plan in studie te zijn. Voorts schijnt te zijn gesproken over de Brits-Duitse schrootovereenkomst, waarvan de resultaten voor Engeland nog allerminst naar wens zijn. Een Britse woordvoerder verklaarde na af loop, dat gesproken was over een groot aantal onderwerpen van wederzijds be lang. Naar Adenauer gisteravond mededeel de, heeft hij premier Churchill uitge nodigd voor een tegenbezoek aan West- Duitsland. Churchill in Lagerhuis Geen deelneming aan een Europees leger Churchill, de Britse premier, heeft gisteren in het kader van een Lager huisdebat over de defensie verklaard, dat Engeland het voor dit jaar ge raamde deel van het driejarenplan voor herbewapening niet geheel zal kunnen uitvoeren. Een deel ervan moet naar het volgende jaar worden opge schoven. Overigens achtte hij het oor logsgevaar kleiner dan drie jaar gele den ten tijde van de luchtbrug'. Nadrukkelijk heeft de Britse premier nog eens verklaard, dat Engeland nist zal deelnemen aan een Europees leger. Wel zal nauwe samenwerking tussen de Britse en de Europese strijdkrach ten tot stand worden gebracht. Voorts heeft hij gezegd, dat de fa brieken, waar het nieuwe Britse ge weertype wordt vervaardigd, niet zul len worden omgeschakeld. Attlee, namens de Labour-oppositie sprekend, heeft deze verklaringen van Churchill toegejuicht. Hij vond, dat de ze anders klonken dan wat Churchill had gezegd toen hij aan de macht kwam en dat dit een wending ten goe de inhield. In een mijn van „Mathias Stinnes" bij Essen-Karnap, is Woensdagavond brand uitgebroken. Tien mijnwerkers zijn door gasverstikking om het leven gekomen. Het is nog niet bekend of nog meer arbeiders in de mijn waren. Woensdag landde op het vliegveld van Meisbroek een toestel met een aantal gewonde Belgische Korea-vrijwilligers, die men op deze foto het vliegtuig ziet verlgten. In de memorie van antwoord op he» voorlopig verslag van de Tweede Ka mer op de landbouwbegroting 1952 deelt minister Mansholt o.m. mede, lat de visserij niet in een uitzonderlijke positie verkeert waar het betreft de stijging van de materiaalprijzen. Hoe wel de marktprijzen niet in dezelfde mate als de kosten zijn gestegen, is de gemiddelde vangst per visdag voor de trawlers toegenomen, wat tot gevolg heeft, dat de uitkomsten van het be drijf de laatste jaren niet ongunstiger zijn dan daarvoor het geval was. De bewindsman is dan ook van mening, dat er voorshands geen aanleiding be staat het visserijbedrijf te hulp te ko men. De Nederlandse regering staat onver anderd op het standpunt, dat met in gang van 1 Januari 1952 kwantitatieve administratieve belemmeringen in net inter-Benelux-verkeer van visserijpro ducten dienen te worden opgeheven. op Zondag 4 November was tij dens de voetbalwedstrijd Pan- ningen 2Helden 3 plotseling een haas van zeven pond op het ter rein verschenen en het voetbal spel was terstond overgegaan in een spannende drijfjacht. Links back J. van Helden ving de haas en deponeerde zijn buit in de kleedkamer. Later verscheen er echter een politieman, die door een op het terrein aanwezige collega in burger gewaarschuwd was. Deze maakte tegen J, pro ces-verbaal op wegens „verboden vervoer" en nam tevens de haas in beslag. In deze affaire die voor het Venlose kantongerecht veel be langstelling trok, eiste het O.M. zes gulden of drie dagen met verbeurdverklaring van de haas. De verdediger voerde echter aan, dat er geen strafbaar feit ge pleegd was, want de jachtwet verbiedt het vervoeren van wild „op een terrein, dat geheel tot jachtterrein is bestemd en daar voor geschikt is" aldus een uit spraak van de Hoge Raad. Het voetbalveld was echter met schuttingen en een draadversper ring omzoomd en uitsluitend be stemd om er op te voetballen. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging en terug gave resp. vergoeding van de haas. De kantonrechter, mr. V. Basten Batenburg, zag in het be toog van de verdediger een nieuw element en oordeelde een nader onderzoek ter plaatse ge wenst. De zaak werd aangehou den tot 8 Januari a.s. Onze lezers, die zich voor de biljartsport interesseren, zullen zich zonder twijfel herinneren dat begin November Kees de Rujjter en Piet van de Pol met zeer teleurstellende resultaten uit Argentinië, waar het wereldkampioen schap kader 47/2 werd georganiseerd, terugkeerden. Van de Pol eindigde ver beneden zijn stand op de vijfde plaats met een gemiddelde van krap 23 en Kees de Ruijter werd zesde met een tournooigemiddelde van 18.84. Zowel de Rotterdammer als de Waalwjjker hadden voor hun falen excuses. Als men deze prominente Nederlandse biljartspelers moest geloven, en tot voor enkele dagen hadden wjj daarvoor geen enkele reden om dat niet te doen, was de organisatie in Buenos Aires uitermate slecht; was de arbitrage partijdig; het publiek verstoorde in ernstige mate de concentratie van de spelers en boven dien zou het materiaal inferieur zpn geweest. Na zijn terugkomst in Nederland ver klaarde Piet van de Pol verder, dat de nieuwe wereldkampioen Carrera een matig speler was, het eten niet te eten en dat men hem en De Ruijter logies had verleend op de negende etage van een hotel omdat er geen tiende was. De Ruijter had hier aan toegevoegd: Alle Europeanen die in dit wereldkampioen schap hebben meegespeeld zijn zonder uitzondering van plan niet meer deel te nemen aan tournooien in Zuid-Ame- rika". De Belgische speler Rerïe Gabriels en Clement van Hassel delen deze me ning van onze landgenoten geenszins. In het officiële orgaan van de Kon. Ne derlandse Biljartbond „Biljart" zeggen deze biljartcracks o.m.: „Wij hebben de artikelen in de Hol landse bladen gelezen en stilzwijgend onze schouders opgehaald.... wy vin den het unfair zo iets te durven schrij ven.. Kees de Ruijter mag schrijven wat hij meent, maar niet uit naam van andere spelers, en zeker niet zaken die niet waar zijnWij beiden (Van Hassel en Gabriels) gaan zeker terug. De samenvatting van de mening van onze Zuiderburen over het tournooi is als volgt: Logement perfect, kampioenschap grote succes op alle gebied, grote sport manifestatie, genegenheid en vriend schap werden ons toegedragen; wij heb ben iets enigs gezien en meegemaakt. In dit zelfde verband schrijft „Bil jart": Van een zeer gezaghebbend persoon, die de nationale en internationale bil jartsport en de spelers zeer goed kent en aan wiens betrouwbaarheid niet valt te twijfelen, een man die in Nederland een groot gezag geniet, schreef ons het volgende: Met verbazing en ergernis heb ik in de Nederlandse bladen begin November de „verhalen" van de heren Van de Pol en De Ruijter gelezen. Ik kan u verze keren dat het voor mjj vast staat, na mijn nauwkeurige informaties in Belgie, Frankrijk en Argentinië, dat er niet het minste geloof valt te hechten aan deze onjuiste en dwaze verklarin gen. De ontvangst van de Europese spelers in Argentinië is van een zodanige har telijkheid en grootsheid geweest dat zulks alles overtreft wat tot dusver op dit gebied door een biljartbond gedaan is. De spelers hebben in het beste hotel van Buenos-Aires gelogeerd op de ne gende verdieping, d.w.z. de duurste ver dieping. Door hun gedragingen hebben de Nederlandse vertegenwoordigers zich een slechte naam bezorgd, zelfs zo danig dat de overige Europeanen niet langer met hen wilden om gaan. Mijn mening is dat het uw spelers aan de ware internationale sportgeest ont breekt en dat zij maar matig begrijpen wat zij als gasten in een vreemd land hebben te doen. Zij hebben een schrik barend gebrek aan aanpassingsvermo gen gedemonstreerd. Het wordt tijd, dunkt mij. dat uw spelers, alvorens naar het buitenland te vertrekken, door uw jestuur worden geïnstrueerd omtrent hetgeen zij te doen en te laten hebben" Dat zijn allemaal nogal krasse woor den. De redacteur van „Biljart", de heer A. W. H. van Haaren, verzekerde ons dat Van de Pol en De Ruijter zeker gelegenheid zal worden gegeven hier op hun reacties te laten horen. Wij, en geheel sportminnend Nederland met ons, zijn daar zeer nieuwsgierig naar. In de jaren 1949 t.e.m. 1951 is aan propaganda voor opvoering van het visverbruik in binnen- en buitenland een bedrag besteed van gemiddeld f 164.000 per jaar, d.i. ongeveer 25 pet van de jaarlijkse inkomsten van het bedrijfschap voor visserijproducten. Het ligt in de bedoeling het biolo gische visserij-onderzoek in de Noord zee te stimuleren, mede door het stichten van een centraal laboratorium voor visserij-onderzoek te IJmuiden. De ontwikkeling van de tuinbouw vertoont, bij een over het geheel geno men niet ongunstige positie in 1951, geen bedenkelijke kanten. Aldus ver klaart minister Mansholt in de memo rie van antwoord op het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer over de landbouwbegroting 1952. Het achter de markt aanlopen is de laatste jaren reeds belangrijk minder geworden. Wel- is de positie van het kleine, volle-grond bedrijf kwetsbaar. Niet alleen, omdat de oogsten samen vallen met een ruim voorziene binnen- en buitenlandse markt, maar ook, door dat vele bedrijven te klein zijn, de vak bekwaamheid te wensen over laat of te veel gezinsleden in het bedrijf werk zaam zijn. Voor verbetering van de toerusting van het bedrijf kan de over heid credieten verlenen, terwijl het borgstellingsfonds tot 50 pet. borg kan staan. Voor de andere 50 pet. is een regionale regeling denkbaar van pro vincie, gemeenten, landbouwcredietwe- zen en georganiseerd bedrijfsleven. De minister is bereid soortgelijke rege lingen te bevorderen. De Ambonezen in Nederland hebben bij de Nederlandse regering geprotes teerd tegen de arrestatie van de minis ter-president van de Republiek Ma- luku Selatan, Wairisal, en negentien andere personen van Zuidmolukse landaard, die in Nieuw Guinea door de Nederlandse autoriteiten „onder bescherming zouden zijn genomen" in een arrestantenlokaal, waardoor zij on bereikbaar zijn voor het Zuidmolukse volk. Bovendien zou ook de minister zonder portefeuille van de Zuidmoluk se republiek, Nanlohij, in arrest zijn gesteld, nadat zijn archief in beslag was genomen, door de politie te So- rong huiszoeking was gedaan bij ver schillende Zuid-Molukkers in Sorong en ook een onderzoek was ingesteld op een aan de republiek toebehorende mo torboot. De waarnemende minister van Oor log van Egypte heeft gisteren bekend gemaakt, dat de Egyptische militaire missies van het leger, de vloot en de luchtmacht, die momenteel in Engeland cursussen volgen zullen worden terug geroepen. De militaire attaché van Egypte te Londen zal de onmid dellijke terugkeer van de missies moe ten regelen. Eveneens besloot de minis ter de contracten van alle Britse des kundigen t/i' de Egyptische strijdkrach ten op te zeggen. De Belgische vissersvaartuigen met aan boord de Belgische en Nederlandse vissersgezinnen, die naar Mar del Plata in Argentinië emigreren, bevinden zich thans bij het eiland Madeira voor de Noordwestkust van Afrika. Van hieruit zullen zij dezer dagen de grote sprong ondernemen naar Recife (Brazilië), een reis, die veertien dagen zal duren. Van Recife zullen zij naar Argentinië varen. Alles is wel aan boord. DE f 25.000 ER 'UT. In dc 514e Staatsloterij 'vijfde klasse, achtste lijst) is op 12916 f 25.000 ge vallen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3