Halve aardomtrek in 40 vlieguren abdijsiroop Grotere werkloosheid door beperking van investeringen Critiek op minister In 't Veld Wilde gevechten in de Perzische Kamer Met de KLM van Amsterdam naar Tokio Van de winter door de tropen naar de winter Tokio, een moderne wereldstad De tegenstellingen der Grote Vier Menigte dreigde de oppositie-leden eigenhandig te zullen wurgen kruin- Gewogen en niet te licht bevonden Goed voorteken De KLM en de Quantas vliegen thans zij aan zij Bi| het eerste kuchen DAMPO- PASTILLES voorkomen erger Fed. v. Ned. Journalisten richt adres aan kabinet Bouw van mijnenvegers met Marshall-dollars Nederlandse regering beraadt zich Dader van bomaanslagen in West-Duitslarid gearresteerd Minister Joekes verdedigde zt n beleid Advies over Ouderdomswet gevraagd Steun aan particuliere emigratie-organisaties ^vxSTORM EN REGEN... Aspirin 'hott in 6*us/ Tweede Kamer nam zijn begroting onder handen Premier Mossadeq kon ,,naar de hel" lopen Drie aanvallen op het parlementsgebouw Koreaanse onderscheiding voor Nederl. militairen Indonesische studenten terug naar hun land Ook een toeristenklasse voor de Europese luchtvaart WOENSDAG 13 DECEMBER 1051 (Van onze speciale verslaggever Jan Goderie) QP de minuut op tUd is na een rusteloze vlucht van twee en een halve dag de ConsteHation „Utrecht" van de KLM, de machine, die de nieuwe luchtlijn naar Tokio opende, op het vliegveld Haneda geland. Ondernemingsgeest en tech nisch vakmanschap hebben een brug geslagen tussen Amsterdam en Tokio, tussen Nederland en Japan, tussen het Westen en het Oosten, een luchtbrug die tot gis teren n luchtkasteel was. Waar onze voorouders twee en een half .jaar voor nodig hadden, doen wij thans in twee en een halve dag! We mogen dan nog zo blasé zijn van technische mogelijkheden, dit is de moeite waard om even bij stil te staan. WIE deze eerste vlucht heeft mogen meemaken, is onder de indruk ge komen van de enorme mogelijkheden van het vliegverkeer, dat hem in nog geen veertig vlieguren bijna de helft van de aardomtrek heeft doen afleggen, over tientallen vreemde landen, van de Nederlandse naar de Japanse winter door de hitte van de tropen, om zaken- drijvend Nederland te verbinden met de metropool Tokio, die immers in grootte na Lo..den en New York de derde stad van de wereld is. Dit is een uitbreiding van het Nederlandse lucht net, die als aansluiting op de lijnen naar het Verre Oosten zoals die reeds gevlogen werden, zowel als „omtrek kende manoeuvre" van het enorme Oosteuropese en Aziatische communis tische continent dat voor de Westerse luchtvaart ontoegankelijk is, een zeer grote practische waarde en betekenis heeft. 1V1IJN indrukken zijn nog verward en ik vraag u in gemoede: hoe zou het anders kunnen: Dinsdagavond stond je nog in Amsterdam en Vrijdagmorgen rijd je door Tokio en dan heb je onder tussen gedineerd in Frankfurt, ontbeten in Damascus, geluncht in Bagdad, ge doucht in Karachi, champagne gedron ken inx Bangkok en gesoupeerd in Ma nilla. Nederland, Duitsland, Syrië, Irak, Pakistan, Siam, de Philippijnen en Ja pan in zestig uur! Als met een modern vliegend tapijt, maar veel comfortabe ler heb je gezweefd boven het land van 1001 nacht, boven woestijnen en oceanen, boven rijke gewesten en dorre maanlandschappen, heb je rondgetoerd in Bagdad (teleurgesteld omdat ze in geen enkel opzicht lijkt op de sprook- Jesstad uit de oude verhalen) en ben je overal hartelijk ontvangen door KLM-mensen, ambassadeurs en zaak gelastigden en andere leden van de Nederlandse - kolonie. (YNDERWEG ben je verwend door een haast overdreven service en op de grond trof je overal de pittige energie ke sfeer van Schiphol. En dan kom je na een nacht vliegen over de Chinese Zee juist op het moment van een prachtige zonsopgang het land van de rijzende zon binnen gevlogen, zie je de beroemde Fuyjiyama, de vulkaan, die je op duizend houtsneden en zijden prenten gezien hebt, langs komen, met een rose schijn over zijn besneeuwde En dan ben je in Tokio en je wordt weer verrast. Je blijkt dezelfde fout ge maakt te hebben als de buitenlanders t.a.v. Nederland, waar ze alleen maar mensen op klompen verwachten te zien (Vervolg van pagina 1) Een andere tegenstelling is het stel sel van stadia der bekendmaking van gegevens over de ontwapening. De Sowjetunie is tegen geleidelijke be kendmaking van gegevens, omdat dit tot gevolg zou hebben het voor onbe paalde tijd uitstellen van het geven van inlichtingen over vernietigende en gevaarlijke wapens zoals de atoom wapens. Ook over de instructies aan de ont wapeningscommissie bestaat verschil van mening. De Westeüjken stellen voor, dat de commissie een grens voor 4e strijdkrachten van elk land zou uit werken, alsmede de beschikking over en het gebruik van dergelijke strijd krachten. Wysjinski was hiertegen ge kant, maar ging er mee accoord, dat de commissie opdracht zou krijgen binnen drie maanden practische voor stellen voor beperking der bewapening op te stellen. De Westelijken verzetten zich voorts tegen het Sowjet-voorstel voor een vermindering der bewapening en strijdkrachten der grote mogendheden met een derde, daar dit „een willekeu rig vastgesteld deel" betreft en de „hui dige ongelijkheid" tussen de Weste lijke mogendheden en de Sowjetunie zou blijven voortbestaan en „zich zelf- sterker zou doen gevoelen". Een Amerikaanse woordvoerder heeft Dinsdag te Parijs medegedeeld dat de Verenigde Staten zich zullen verzetten tegen elk compromis-ontwapenings voorstel, dat mogelijk aan de politieke commissie der Verenigde Naties zou worden voorgelegd als poging om hel verschil van mening tussen Oost en West te overbruggen. en wat je eigenlijk toch Wel wist, wordt een openbaring: „Tokio is een moderne wereldstad met een city van wolkenkrabbers, een krioelend ver keer, een lawaaierige bedrijvigheid en een millioenen-bevolking, die Oosters denkt, maar Westers leeft en handelt. TE wordt meteen meegesleurd In een J reeks van ontvangsten en recepties. Je bent de gast van de gouverneur van Tokio, Seiichiro Yasui en van de To- kiose Kamer van Koophandel; je ont moet mensen met onuitsprekelijke na men en levendige gebaren, je spreekt over tientallen onderwerpen zonder nog een zuiver beeld te krijgen, je ont moet tientallen landgenoten op een re ceptie van de KLM. je bent er bij als in Hibya-Park, waar onze boeren- en rode kool als sierplanten gekweekt worden, een jonge eik uit Boskoop wordt geplant ter eeuwige herinnering aan de eerste KLM-vlucht van de we kelijkse dienst, je drinkt thee bij Baron E. J. Lewe van Aduard, plaatsvervan gend hoofd van de Nederlandse missie in Japan, je dineert bij Ambassadeur Teppema en overal hoor je vriendelijke dingen over je land en de goede sa menwerking met Japan, overal waarde ring voor wat Nederland presteert, je wordt bestormd door duizenderlei ge dachten ep impressies en je krijgt voorshands geen tijd om ze te verwer ken. Maar één feit komt uit de chaos telkens weer naar voren en je zou geen goed kind van je tijd zijn als je Op zeer originele wijze had onder leiding van de officiële waagmees- ter Stenfert uit Dieren in de ge meente Brummen een unieke wegerij plaats. Onder toezicht van duizenden mensen werden op de markt te Brummen 5 ingezetenen uit de gemeente gewogen op de varkensweegschaal, die voor deze gelegenheid in een muziektent stond opgesteld. Degene, die het gewicht van de gemaskerde dik zakken had geraden, kreeg een grote prijs. QA/ZE speciale verslaggever, jan Goderie, meldt uit Tokio, dat de „Utrecht" weliswaar precies op tijd op het vliegveld Haneda arriveerde, maar feitelijk een uur te vroeg boven Japan was aange komen. Terwille van de autori teiten, die bij de landing aanwe zig wilden zijn, werd gevraagd nog niet te landen. De gezag voerder besloot daarom een rond vlucht te maken rond de bekende vulkaan Fujiyama en daardoor kregen wij deze reus te zien in al zijn glorie, met de rode gloed van de rijzende zon op zijn met sneeuw bedekte hellingen. Ver scheidene Japanners hebben ons verzekerd, dat dit een goed voor teken is voor de KLM, want als een Japanner de Fujiyama zo te zien krijgt, dan betekent dat, dat de zaak waarmee hij bezig is of juist beginnen wil, zeker zal sla gen. dat niet zou kunnen verwerken: je bent getuige geweest van een gebeur tenis, die op zeer bijzondere wijze be vestigt, wat de mogelijkheden van de moderne verkeerstechniek zijn en wat een klein land als het onze kan berei ken als het die mogelijkheden weet uit te buiten zoals de KLM dat doet. Amsterdam-Tokio in 21/4 dag- Deze topprestatie der techniek opent weidse perspectieven op velerlei ander terrein, zij is een bekroning en een begin tege lijkertijd. Amsterdam-Sydney Zoals bekend, heeft de KLM-Constel- lation „Arnhem" op de eerste vlucht van de geregelde wekelijkse lijndienst AmsterdamSydney een brief vervoerd van minister Wemmers aan de Austra lische minister van de burgerluchtvaart, Anthony, waarin hij zijn grote voldoe ning over het totstandkomen van deze luchtverbinding uitsprak. Na aankomst van de „Arnhem" in Sydney heeft mi nister Anthony gisteren in antwoord op deze brief een boodschap aan zijn Nederlandse ambtgenoot gericht, waar in hij zei, dat de KLM en de „Quantas" als de oudste en op één na oudste lucht lijn ter wereld, thans zij aan zij over Europa en Azie naar het verre vijfde werelddeel vliegen, en tevens betoogde dat de uitwisseling van gedachten en cultuur in de komende jaren voor beide volken van grote waarde zou zijn. (Advertentie, fng. Med.) m- De pa pier pr ijs-ver hoging Ook de Federatie van Nederlandse Journalisten, de overkoepelende orga nisatie van de Nederlandse Journalis ten Kring, de Katholieke Nederlandse Journalisten Kring en de Prot. Chr. Journalisten Vereniging, heeft zich thans in een adres tot de ministerraad gericht teneinde met grote nadruk te wijzen op de noodtoestand, welke ten gevolge van de plotselinge verhoging van de papierprijs met een derde zal ontstaan. De Federatie wijst op de fu neste betekenis van deze verhoging voor de voorlichting van het Neder landse volk en doet terwille van het geestelijke en democratische belang, dat een goede voorlichting door middel van de pers betekent, een dringend ap pèl op de ministers om zich op korte termijn nader te beraden over ver zachtende en tegemoetkomende maat regelen. De Federatie vraagt voorts bij zondere aandacht voor het telegram, dat de directeursvereniging „De Nederland se Dagbladpers 1945" tot de minister raad heeft gericht. Amerikaans aanbod Indien de Nederlandse regering be reid is, ongeveer twintig houten mij nenvegers voor eigen rekening en ge bruik in ons' land te laten bouwen, zal Amerika de bouw van nog meer van deze vaartuigen uit de Marshallhulp financieren. Het gaat volgens de laat ste gegevens om een aantal van in to taal acht en veertig stuks, dat zal moe ten worden gebouwd overeenkomstig een door het opperbevel van de NAVO te bepalen type. Ongeveer twintig hier van zouden voor onze rekening komen. Amerika zou bovendien nog een aan tal gebruikte, in de VS gebouwde mij nenvegers aan ons land kunnen af staan in het kader van het programma voor militaire hulpverlening. De Uniebesprekingen De ministerraad van Maandag heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de aanstaande besprekingen met verte genwoordigers van de Indonesische re gering. De Nederlandse regering houdt thans contact dienaangaande met de voorzitter der Indonesische delegatie, prof. Supomo. De speciale commissie van de West- duitse politie, die een onderzoek in stelt naar de drie bomaanslagen, welke twaalf dagen geleden in Noord-Duits- land plaats vonden, heeft medegedeeld, dat zij meent de man te hebben ge arresteerd, die de bommen per post heeft verzonden. Deze man, de 25- jarige Erich von Halacz, werd Zondag te Nienburg in Noord-Duitsland aan gehouden. (Van onze parlementaire redacteur) ALSOF niet vorige week reeds twaalf sprekers by de behandeling van de be- groting van Sociale Zaken in de Tweede Kamer nagenoeg alles gezegd hadden, wat maar enigszins bjj deze begroting te berde gebracht kan worden, gingen Dinsdagmiddag nog eens zeven afgevaardigden door met het afsteken van korte en lange redevoeringen. Het waren mevrouw Ploeg-Ploeg (PvdA) en de heren Suurhoff (PvdA), Krol (CH), Zandt (SGP), Gortzak (CPN), Wclter (KNP) en Haken (CPN), die uiteraard niet zo heel veel nieuws meer in het midden konden brengen. 'JET moet minister Joekes, nadat hij al deze speeches had aangehoord, ten slotte wel geduizeld hebben. Ieder had zijn criti'ek, zijn waardering, zijn verlangens, zijn goede raadgevingen. Hij heeft zich .niet laten afschrikken en getracht ieder zo goed mogelijk het zijne te geven. Hij erkende, dat de so ciale toestand in ons land nog niet ideaal is. Maar wel sprak hij als zijn overtuiging uit, dat de elkaar opvol gende kabinetten er naar gestreefd hebben het fundament te leggen voor een goede sociale zorg. Dat daarbij soms grote moeilijkheden overwonnen moeten worden, blijkt nu o.a. weer bij de werkgelegenheidspolitiek. Eind Oc- tober bedroeg het aantal werklozen 84000; eind November was dit aantal gestegen tot 112.000. Het was niet te ontgaan, dat de consumptie-, maar vooral de investeringsbeperking een rem oplegde aan de uitbreiding van de werkgelegenheid. Ons land moest zich dat laten wel gevallen om erger te voorkomen, zoals verslechtering van onze betalingsba lans en andere nadelige financiële ver schijnselen. In tussen poogt de regering de werk gelegenheid zo ruim mogelijk te ma ken. Daarvan getuigt bijvoorbeeld het feit, dat een wetsontwerp tot wijziging van de Onteigeningswet om advies naar de Raad van State gestuurd is. De bedoeling van deze wijziging is de weg naar meer werkgelegenheid te openen. Wat de verdeling van het nationale inkomen betreft, valt een verschuiving( Er tit griep in de lucht I Neem het zekere voor het onzekere. Zorg er ^yoot Aspirin, voorzien t van het Bayer-kruis, in huis te hebben. De eerste symptomen van een ge vatte kov kunt U dan onmiddellijk onderdrukken. (Advertentie, Ing. Med.) In haar avondvergadering heeft de Tweede Kamer gisteren een aanvang gemaakt met de algemene beraadsla ging over de begroting van het depar tement van wederopbouw en volkshuls- vesting. De heer Stapelkamp (A.R.) en Van der Feltz (C.U.) betoogden, dat de moeilijkheden bij de woningbouw ook voor een belangrijk deel hun oorzaak vonden in de financiële politiek der re gering. ¥N DE PERZISCHE KAMER is het gisteren tot hevige gevechten gekomen tus sen regcringsaanhangers, leden van de oppositie, publiek en journalisten. Duiten het parlementsgebouw moest een dreigende menigte in bedwang gehou den worden, die trachtte de toegang tot de Kamer te forceren ten einde de leden van de oppositie „eigenhandig te wurgen en aan stukken te scheuren", Mossadeq, die op een gegeven ogenblik, beschermd door een met stenguns bewapende escorte, het gebouw door een zijuitgang had verlaten, moest bij zijn terugkeer wenend aanhoren, dat de leider van de oppositie, DJemal Imami, hem „de pest van de maatschappij" noemde en hem verzocht „naar de hei te lopen". rug toen militairen de rust hadden her steld. Toen hij wederom het woord wil de nemen, jouwde de oppositie hem uit, waarop de premier uitriep: „Als u mij niet aan het woord wil laten ko men, zal ik het volk te hulp roepen". Dat het volk bereid was tussenbeide te komen, bewees de duizendkoppige menigte, die buiten het gebouw tot drie maal toe de opgeworpen barricaden trachtte te veroveren. Evenzovele ke ren werd zy echter door militairen met de bajonet op het geweer, teruggedre ven. Tot in de vergaderzaal klonken de kreten „Wij zullen de afgevaardigden van de oppositie met onze eigen handen wurgen" en „W(j zullen ze aan stukken scheuren". Inmiddels had Mossadeq, wenend van LIET rumoer begon tijdens een zitting van het parlement, waarop Mossadeq rapport uitbracht over de onlusten van Donderdag. Toen de oppositieleider, Djemal Imami, binnentrad, werd hij luide verwelkomd, met de kreten „Dood aan Mossadeq" en „Lang leve Djemal Imami". Hierop brak het ge vecht tussen de afgevaardigden uit, waarbij spoedig het publiek en de aan wezige journalisten werden betrokken. Laatstgenoemden werden ten slotte in een kamer opgesloten, waar zij twee uur werden vastgehouden. Mossadeq verdween uit de Kamer en keerde te- ontroering, zijn pogingen om het woord te voeren, opgegeven. Djemal Imami riep hem toe: „De Madjlis is niet uw speciale eigendom. Ga maar liever de straatschenders, die u steunen, toespre ken. Loop naar de hel en ruk uit. U bent een pest voor onze maatschappij". Eerst nadat de journalisten en het publiek uit de Kamer waren verwij derd, de afgevaardigden hun gevechten hadden gestaakt, en Djemal Imami was uitgesproken, beklom Mossadeq weer het spreekgestoelte om te verklaren, dat hij aan het bewind zou blijven zolang er geen motie van wantrouwen was aanvaard. De regering, aldus de pre mier zal met de grootste gestrengheid optreden tegen hen, die de openbare orde verstoren". Als andere middelen gefaald hebben Uw hoest minder benauwd te maken, neem dan Wr-rftcis orste Momts//-Qo/> (Advertentie, Ing. Med.) De heer Van Vliet(KVP) was van oordeel, dat een grondige wijziging van de huurpolitiek noodzakelijk was. Hij vroeg 's ministers oordeel over 'n alge mene huurverhoging, waartoe men de lonen met enkele percenten zou moe ten laten stijgen. De heer Algera (A.R.) drong er op aan, dat de arbeiderswoningbouw met kracht zou worden bevorderd, waarbij ook de grote gezinnen de aandacht moesten hebben. De heer De Loor (P. v. d. A.) drong aan op overleg met de minister van fi nanciën om na te gaan, of het moge lijk is gelden uit de Marshallhulp te bestemmen voor financiering van de woningbouw, zoals dat ook in Duits land mogelijk blijkt. De heer Mol (KVP) vroeg speciale aandacht voor de impasse, waarin de ziekenhuisbouw is geraakt, en zei, dat voorziening hier dringend geboden was. Als laatste spreker betoogde de heer Van Dis (S.G.), dat de particuliere bouwers veel meer moeten worden in geschakeld. De vergadering werd hier na verdaagd tot hedenmiddag. De president van de Koreaanse Re publiek, Singham Rhee, heeft aan de luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout de „Chungmu Distinguished Military Ser vice Medal met gouden ster voor bui tengewone dapperheid tegen de vijand in Korea" toegekend. Voorts werd de „Chungmu D M S M met zilveren ster toegekend aan de majoor G, N. Tack, (Hilversum); de „Warang D M S M met gouden ster" aan kapitein T. de Haan; de „Warang D M S M met zil veren ster" aan kapitein W. A. F. A. Clumpkens (Den Haag); officier van gezondheid I. A. J. van Meurs (Der, Haag), le luitenant J. Krijgsman (Zoe- termeer), le luitenant C. C. Wilhelm (Nijmegen), soldaat I. N. J. Hermans (Heerlen) en de „Warang D M S M' aan sergeant L. Bouwmeester (Maas sluis) en korp. M. L. Velt (Amster dam). van de arbeid naar het kapitaal waar te nemen. De regering probeert hierin verandering te krijgen, zo deelde de bewindsman mee, maar het is niet zo eenvoudig om uit te maken, wat daar- voor de geëigende en sociaal verant woorde middelen zijn. Voorlopig wilde hij afwachten, welk effect de belastingen volgend jaar gehad blijken te hebben. De compensatie uitkering voor de over schrijding van de consumptie-beper king heeft de regering niet verplicht gesteld, omdat de overschrijding geen duurzaam karakter droeg en het be drijfsleven zelf om toestemming voor deze uitkering had verzocht. Boven dien wil de regering niet naar een glijdende loonschaal. De bewindsman was bereid de acti viteit van de beroepskeuzevoorlich- tingsbureaux enigermate te herstellen. Hij had daarvoor een bescheiden be drag beschikbaar gesteld. De emigratie yEN aanzien van de emigratie kon digde de bewindsman aan, dat b(j suppletoire begroting aan de particu liere organisaties alsnog over 1951 een Rijksbijdrage zal worden verstrekt. Tevens overweegt hij de beschikbaar stelling van een bescheiden bedrag voor emigranten, die een emigratiecur sus willen volgen en dat uit eigen zak moeilijk betalen kunnen. Echter zal niet gerekend kunnen worden op de verstrekking van ruimere uitrustings- kosten. De deviezenregeling, zo deelde hij voorts mede, kan niet worden ver ruimd. Wat de emigratie naar de Zuid- Amerikaanse landen betreft, was hij bereid te onderzoeken, of door de re gering wat meer kan worden gedaan. De arbeidsbescherming behandelend, zeide de minister te hopen, dat hij het ontwerp-landbouwarbeidswet, nadat het interdepartementaal overleg daar over beëindigd zal zijn, spoedig om advies naar de Sociaal-Economische Raad kan zenden. ^ANGEZIEN geklaagd was over het uitblijven van een definitieve ouder domswet, voelde de bewindsman zich verplicht daarvan een motivering te geven; hy vestigde de aandacht op de veie werkzaamheden van zijn departe ment. Maar nu is een nota naar de Sociaal Economische Raad gestuurd om advies over deze zaak, zo verklaar de hy trots. „Dat had al veel eerder moeten gebeuren", interrumpeerde de heer Schouten (A.R.) JDe wet is al in 1947 toegezegd", voegde diens partij genoot, de heer Stapelkamp, er aan toe. „Ik verzoek de minister niet op te houden", aldus greep onder vrolijkheid van de vergadering de voorzitter, die blijkbaar niet nog meer tijd verloren wilde laten gaan vóór de indiening van de definitieve ouderdomswet, in. De minister vervolgde, dat een ont werp voor een definitieve wet betref fende kinderbijslag aan kleine zelf standigen gereed is, dat het interdepar- tmentale overleg daarover beginnen zal en dat het ontwerp daarna naar de Sociaal-Economische Raad gezonden zal worden. Wat de noodregeling kinder bijslag aan kleine zelfstandigen aan gaat, deelde hij mee, dat de bijslag in 8156 gevallen wordt uitgekeerd. Er moeten nog 8486 gevallen in behande ling genomen worden en 3565 aanvra gen zijn ingetrokken. In totaal zijn thans 17481 kinderen bij deze uitke ringen betrokken, hetgeen een bedrag vordert van 1.500.000, hoewel er 3.000.000 voor is uitgetrokken. Tenslotte ontkende hij, dat de so ciale zorg te weinig gericht is op de medewerking van particuliere organi saties. Er is geen land, waar deze or ganisaties zulk een voorname plaats hebben gekregen als in ons land. De Indonesische regering heeft beslo ten alle studenten in Nederland, die niet vóór 1 September 1952 hun studie op 's lands kosten aan de Indologische faculteit te Leiden kunnen hebben vol tooid, terug te roepen. Zij zullen verder studeren aan de Gadja Madah-univer- siteit te Djokja. Als motiet worat op gegeven de wens, om deviezen te spa ren. De Tel. die deze mededeling brengt, meent echter te weten, dat verscheidene Indonesische autoriteiten bezwaar hebben tegen de „koloniale" sfeer te Leiden. Volgens gewoonlijk betrouwbare bron heeft de Internationale Lucht- ti ansportorganisatie besloten ook voor de luchtdiensten in Europa een toe ristenklasse in te voeren. De speciale lage tarieven hiervoor zullen in min dere mate van de gewone tarieven af wijken dan bij de toeristenklasse van de transatlantische diensten het geval zal zijn.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3