CPim, Para en Pora in Zwitserland Kappie, VAL DA De wagen in bet Kloosterbos QlOtóc Zwitsaletten Luchtcompressor in garage uit elkaar gevlogen CHefarinft 4 HoMyw-04-d Kapitein van „Kinhem verdedigt zich JIMMY BROWN ALS AUTORENNER SPORT-ALLERLEI op weg naar LV. Lampsignalen om sleepboothulp bleven onbeantwoord Telegram van Dr. Drees Noordelijken weigeren gegevens uit te wisselen Overeenstemming over de schulden van Duitsland Zoon van Gandhi begeeft zich naar Oranje Vrijstaat Geen maatregelen tegen mevrouw Boesman Weigerden zich voor de Neem een doos echte keuring te melden Grote schade in bedrijf te Schermerhorn Het Radioprogramma Chefarine „4" beval méér en doet méérl WOENSDAG 12 DECEMBER 1951 17. Pim zei die ochtend niet veel meer. Met z'n drieën moesten zij onder toezicht van een ski-leraar allerlei moei lijke oefeningen doen en Pim leerde al gauw, dat er heel wat meer aan skiën vastzat, dan hij eerst gedacht had. Na een uurtje oefenen, voelde hij zich af gebeuld en hij behoefde maar naar zijn broertjes te kijken om te begrijpen dat het met hen hetzelfde gesteld was. Toen zij die middag met Moeder aan tafel zaten, keek Pim zijn Moeder maar steeds aan. „Wat kijk je toch naar me?" zei Moeder Woeffie lachend. „Ik be grijp het niet", stotterde Pim. „Waarom hebt u ons nooit verteld, dat u skiën kon? „Je hebt me er nooit naar ge vraagd, wel?" antwoordde Moeder. „Je was er zó van overtuigd, dat je Moeder er niets van terecht zou brengen Pim keek beschaamd voor zich. Hij wist zo gauw geen antwoord te geven. „Ik heb als jong meisje skiën geleerd", ging Moeder door. „en hoewel ik het in al die jaren niet meer gedaan heb, moet ik zeggen, dat ik de kunst nog niet verleerd ben. Doen jullie je best maar dna zal ik jullie gauw op een tochtje meenemen". 29. „Hij is zelf een schurk en een dief!" zei Kappie woedend, terwijl hij naar Trol wees, die bezig was zich aan de verschansing op te trekken. „Het is ónze diamant, die hij ons afgestolen had, maar die we nu weer hebben!" ward. „Ze liegen!" schreeuwde Trol. „Toen dief?" ik bewusteloos was, hebben ze mijn diamant afgepakt!" „Nietes!" gilde de maat. „Hij gooit met messen!" ken!" „Wat moet dat nu eigenlijk allemaal „Ja, laat betekenen?" vroeg de kapitein ver- kapitein. dot iv dit gevalletje eens uitgezocht Wie is hier nu eigenlijk de Kappie protesteerde hevig maar de d grote handen van de kapitein hadden e een schande!" riep Kappie. „Doorzoek zijn zakken maar! zei dg cjtanlant al gauw gevonden. hebben niks gedaan!" huilde de Trol, terwijl hij naar Kappie wees. hceft de kapitein. „Geloof geen woord van wat ze zeg- „Mijn naar Kappie wees. diamant zit in éón van zijn zak „Deze man had de diamant. Ik vertrouw me dat es doen!" zei de dat stelletje niet en het lijkt me het gen, kapitein!" zei Trol. „Het is een b^teTm jullJrergens óp ie* sluiten, tot- stel buitenlandse oplichters!" de anti-pijn tabletten (Advertentie, Ing. Med.) De minister-president, dr. W. Drees, MAAR aanleiding van de in Dene marken geuite felle critiek, als zou de Nederlandse hopper-zuiger „Kin- hem" ten onrechte noodsignalen heb ben gegeven, waardoor vijf leden van de bemanning van de Deense redding boot om het leven kwamen, heeft de kapitein van de „Kinhem" meege deeld, dat zijn bemanning had gepoogd met een morselamp de woorden „tvg" en „tugboat" (sleepboot) te seinen, zonder antwoord van de wal te zien. Toen kort hierop de machines hele maal niet meer werkten, werd een ra ket afgeschoten om de aandacht van de wal te trekken. Ook seinde de mar conist voortdurend om sleepboothulp. Nadat drie raketten waren afgeschoten zag de bemanning de reddingboot na deren. De rederij van de „Kinhem" heeft meegedeeld, dat de raketten, die wer den afgeschoten voor sleepboothulp, eveneens gelden voor het vragen van reddingboothulp. De krijgsgevangenen in Korea heeft in een telegram aan de eerste minister van Denemarken namens de Nederlandse regering zijn leedwezen tot uitdrukking gebracht met de ramp, welke de inwoners van Hvide. Sande heeft getroffen. De „Kinhem" blijft voorlopig in de haven van Tesjberg liggen voor reparatie. De Nederlandse kustvaarder „West kust", die het afgelopen weekeinde voor de noord-oostkust van Engeland zware slagzij maakte en door de be manning werd verlaten, is gisteren door de treiler „Swanella" de haven van Huil binnengesleept. In de pas opgerichte subcommissie voor de krijgsgevangenen hebben de Noordelijken gisteren te Panmoendjon om vrijlating van alle krijgsgevangenen gevraagd, zodra een wapenstilstand zal zijn getekend. Zij weigerden echter gegevens over krijgsgevangenen uit te wisselen en in ternationale vertegenwoordigers van het Rode Kruis voor een bezoek aan de kampen toe te laten. De onderhandelaars der verbondenen hebben gisteren meegedeeld, dat zij verschillende belangrijke bezwaren heb ben tegen het communistische voorstel om neutrale waarnemers aan te stellen om toezicht te houden op een wapen stilstand. De besprekingen tussen West-Duits- land en de drie Westelijke mogendhe den over de na-oorlogse buitenlandse schulden van Duitsland zijn geëindigd met belangrijke concessies van de be- zettingsmogendheden jegens de West- duitse autoriteiten Deze zullen echter pas van kracht worden, wanneer op een nieuwe conferentie overeenstemming wordt verkregen over een algemene regeling van de voor- en na-oorlogse schulden van Duitsland. Ten aanzien van de vooroorlogse schulden moet nog een vast bedrag met aflossingsvoor- waarden worden vastgesteld. De confe rentie begint 28 Januari te Londen. Manilal Gandhi, een zoon van Ma- hatma Gandhi, heeft de Zuid-Afrikaan se premier, Maian, medegedeeld, dat h|j zich 14 December naar Oranje Vrij staat zal begeven, zulks in strjjd met de Wet op de apartheid. Indiërs mogen deze staat namelijk slechts met spe ciale vergunning binnenkomen. Zij mo gen zich er niet vestigen. Gandhi zeide een conferentie van het Afrikaanse nationale congres op 15 December te willen bijwonen. In zijn brief aan de premier zegt hij de tocht „in nederigheid" te maken en dat het hem bedroeft de wetten van het land te moeten overtreden Hij werd echter door de hogere wetten van God" geleid. Raad voor de Luchtvaart over mislukte ballonvlucht De Raad voor dc Luchtvaart heeft geen straf opgelegd aan mevrouw Boesman voor het feit, dat zij op 30 April 1.1. met haar ballon, in de mand waarvan zijzelf en de heer Godfried Bomans hadden plaatsgenomen, in de buurt van Bloemendaal in zee is neer gekomen. De beide inzittenden zijn toen, zoals men weet, met moeite ge red. De Raad achtte deze vlucht ech ter niet verantwoord. Volgens de Raad had mevrouw Boes man niet voldoende inzicht in de weers omstandigheden. 'Verwacht wordt, dat zij zich dienaangaande een betere ken nis zal verwerven en meer voorzich tigheid in acht zal nemen bij vluch ten in het grensgebied van circulatie veranderingen. Twee Jehova-getuigen voor ce baiie IN Mevrouw Fuhri—Mierop, hoofd redactrice van het Nieuw Soerabajaasch Handelsblad, die op 23 November we gens critiek op een rede van Sukarno was gevangen genomen, is Maandag vrijgelaten. PAST I L LË S voorkoming' van griep (Advertentie, tng. Med.) KABINETSWIJZIGINGEN THAILAND Premier Piboel Songgram van Thai land heeft zijn kabinet gewijzigd ten einde zeven van de negen leiders van de staatsgreep van 29 November in de regering op te nemen. De opperbevel van het leger, generaal Phin Tsjan Ahawan, die de omwenteling leidde, wordt vice-premier. (Van een onzer verslaggevers) Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar verschenen gistermorgen twee verdachten, Napoleon J. K. en Dirk. J. K. beiden uit Haarlem, die door de of ficier van Justitie overtreding van dc dienstplichtwet ten laste was gelegd. ZU hadden zich op 9 Maart in het ba rakkenkamp te Hci'oo moeten vervoe gen om voor de keuringsraad te ver schijnen. Beide verdachten beriepen zich op het feit, dat de aanmeldingskaart, wel ke zij hadden ontvangen, een clausule bevatte, welke hen van de verplichting om in Heiloo te verschijnen zou ont slaan. In deze clausule stond o m. dat zij, die een godsdienstig beroep uit oefenden of daarvoor worden opgeleid van de plicht om zich aan te melden werden ontslagen. De verdachten wa ren van mening dat zij onder deze clausule vielen, daar zij dagelijks 'angs de huizen gingen om hun geloofsover tuiging, die van de Jehova-getuigen, te prediken. In zijn requisitoir zeide de officier, dat de Jehova-getuigen niet werden genoemd in de tabel, welke was sa mengesteld door hen die onder de reeds genoemde clausule vielen en meende dat verdachten veroordeeld dienden te worden tot betaling van een boete ad f 100.— subs. 40 dagen. De verdediger merkte op, dat zijn cliënten tot de zgn. pioniers van de Watch Tower Bible' and Tract Society behoren. „Het is hun ambt het evan gelie te verkondigen en daarom ben ik van mening, dat zij wel degelijk be horen tot de personen die een gods dienstig beroep uitoefenen en dus niet in Heiloo behoefden te verschijnen. Op Donderdag 20 December zal de recht bank vonnis wijzen. Motor was vergeten (Van een onzer verslaggevers) Het feit, dat de garagehouder D. Wes- ter te Schermerhorn vergat, de motor van zjjn luchtcompressor af te zetten, is FABRIEKSBRAND TE TILBURG Te Tilburg heeft een brand gewoed ln een fabrieksgebouw, waarin een li- monadefabriek en een katoehhaspelarij waren ondergebracht. De haspelarij brandde uit, de voorraden en de ma chines gingen verloren. De limonadefa- briek werd grotendeels behouden. De schade is zeer aanzienlijk. (Advertentie, Ing. Med.) Het bestuur van de voetbalvereni ging Emma heeft besloten niet te be rusten in de beslissing, welke door het KNVB-bestuur is genomen inzake de wedstrijd VWEmma. Zoals bekend heeft het bestuur van de KNVB deze wedstrijd, welke door het onwel wor den van de scheidsrechter enige tijd moest worden onderbroken voor het zoeken naar een andere arbiter, geldig verklaard. Het Emma-bestuur over weegt nog op welke wijze de bezwa ren aan het bondsbestuur zullen wor den kenbaar gemaakt. De Hongaarse zwemploeg zal heden avond niet in Rotterdam starten. De Hongaarse autoriteiten hebben geen toestemming verleend, daar de ver gunning voor de reis naar Nederland voor de Hongaarse ploeg te laat is aan gevraagd. De Franse middengewicht Villemain heeft op Rhode Island een punten-over- winning behaald op de Amerikaan Ce- rello. Prins Birabongse van Siam, in ons land bekend als Prins Bira, onder wel ke naar hij in 1948 de Grote Prijs van Zandvoort won, zal 18 December in het huwelijk treden met de Argentijnse Clia Howard. —-De voorbereiding en de uitzending voor de Franse Olympische ploeg naar de Spelen te Helsinki zal volgens een raming van het Franse Olympische Co mité een bedrag van ongeveer 170 mtl- lioen francs vergen De definitieve be slissing van de Franse regering tot toe wijzing van dit bedrag zal pas in Fe bruari worHen genomen, maar in af wachting dnat-van is reeds een lening van 20 millioen francs toegestaan. 18. De manier, waarop Jimmy die haarspeldbocht had genomen, vervulde de heer Giebel toch met diep ontzag. „Wie je ook mag zijn", bromde hij, „maar rijden kun je. Zó heb ik nog nooit van m'n leven iemand door deze bocht zien suizen. Je kunt 't onverant woordelijk noemen, maar het getuigt wel van vakmanschap". Jimmy was zich van dit vakmanschap niets be wust. Hij had de bocht gewoon met dichtgeknepen ogen „genomen" en voor de rest alles aan het lot over ge laten. Hij zat nu weer op een recht stuk weg en daar scheen zijn auto ple zier in te hebben, daar zijn motor hoe langer hoe zwaarder begon te brom men. Tweemaal keek Jimmy achter zich. Hij zag hoe de andere wagen nog altijd achter hem aan joeg en dat de ze heel langzaam wat terrein op hem won. „Als hij mij passeert dan zal ik proberen bij hem in de wagen over te springen", dacht Jimmy. „Misschien is dat wel de beste manier om aan alle moeilijkheden een eind te maken". Maar zover kwam het niet, want Jimmy naderde een nieuw obstakel: 'n grote moderne wipbrug, die, toen Jim my hem in het vizier kreeg, langzaam werd opgedraaid om een groot zeil schip doorvaart te verlenen. „Dat zal dan wel het einde betekenen", zuchtte Jimmy, die deze dag al zoveel ver schrikkingen had beleefd, dat hij niet eens meer schrok. PM.AUEMAAC ZiVAN€A/B£RG'S ROOKWRSr7. MTMEHMfSrw ZtV/TSeWAUJ? PAw/A/riR$PaKr? yarw 2WAN£P86R&'S poopa/oxsr OP J£ BORD hem gistermorgen tamelijk duur te staan gekomen. Het apparaat is n.1. door de hoge luchtdruk uit elkaar gevlogen en heeft in het bedrijf grote schade aangericht. Gelukkig zijn er geen slacht offers gevallen. Op zeker moment werden de bewo ners van het kleine dorp opgeschrikt door een zware slag. De toren der Ned. Herv. kerk is op het ogenblik in restau ratie en dat leidde een moment tot de veronderstelling, dat de zware luiklok een product van de gebroeders He- mony omlaag was gekomen. Een on derzoek bewees echter, dat dit niet het geval was. De garagehouder Wester hoorde eveneens de slag, maar hij schonk er aanvankelijk geen aandacht aan, totdat zijn vrouw de mogelükeid opperde, dat er in de garage misschien iets niet in orde zou zijn. Haar veronderstelling bleek juist te zijn. De heer Wester, die des morgens een klant aan lucht voor zijn banden had geholpen, had daarbij de motor van de compressor aangezet en vermoedelijk vergeten, deze weer uit te schakelen. De luchtdruk moet daarbij zijn opgelopen tot ongeveer 35 atmos feer. De windketel is met een knal uit elkaar geslagen. Een deel er van vloog door het dak van de garage. In de werk plaats zelf was een grote ravage aange richt. Schotten waren versplinterd, een kast met motoronderdelen was door de ruimte geslingerd, de meeste ruiten la gen in scherven en een leren jas van de monteur was in stukken gescheurd. Ge lukkig bevonden zich op het moment dat de ketel ontplofte, geen mensen in de garage, zodat er geen slachtoffers te betreuren zijn. De consternatie was uiteraard groot. DOOR MARJOR1E VERNON 113) Dat kon hij tenmin ste veilig zeggen, maar Peta had geen flauw idee van de waarheid en ze antwoordde volkomen tevreden ge steld: „Ik heb je al eens eerder gezegd dat je te bescheiden bent, Neville; ik weet zeker dat ik niet beter af zou kun nen zijn dan met jou en als ik dat denk, doet de rest er toch niet meer toe, is het wel?" „Neen, natuurlijk niet". Hij greep haar hand en drukte die impulsief. Zij was zo lief, hü zou wel een ondankbare sufferd zijn als hij niet tevreden was met zijn lot, tracht te hij zichzelf wijs te maken. „Daar is de bus", riep Peta eens klaps uit toen een blauw en wit ve hikel in het zicht kwam. De enige voor de hele verdere dag, is het niet? Ik ben toch maar blij dat er gister avond geen meer was", zei Neville ernstig. „Ik hoop maar dat je niet in mij zult worden teleur gesteld". Maar toen Peta de beide hoge treden van de bus opstapte die stilhield om hen op te pikken, had ze geen idee dat zijn woorden een diepere beteke nis hadden dan alleen een gebrek aan ijdelheid waardoor hij onmogelijk scheen te kunnen beseffen dat hij een partij was die goed genoeg voor haar was. HOOFDSTUK XIV De woonwagen was gesloten. Met het vreemde gevoel te zijn ge dwarsboomd ging Neville Grant op het trapje zitten en zocht naar zijn sigaret ten. Hü was zo verlangend geweest om Bruce te spreken en hem aan te tonen waarheid te weten en hii had er hevi„ hoe belangrijk het voor Peta was om I het land over dat hij haar zo voor de dat het een gek hield, terwijl zij zo'n onbeperkt de waarheid te weten, vreemde speling van het noodlot scheen, dat hij op drie opeenvolgende dagen naar het bos was gekomen en iedere dag Heritage was mis gelopen. Ze waren opgehouden met hun gere gelde ochtendontmoetingen, zoals ze die in het begin hadden afgesproken, omdat ze beseften dat het argwaan zou kunnen wekken als ze tezamen werden gezien, ja, zelfs als men zag, dat Ne ville zo geregeld naar het Kloosterbos wandelde. Ze hadden nu afgesproken dat Grant alleen bfl de woonwagen zou komen als er iets dringends was, als er iets getekend moest worden of als er brie ven waren, waarvan hij vond dat He ritage ze zelf moest lezen. Maar hij had niet verwacht, dat hij Bruce drie keer achter elkaar zou mislopen. Ne ville had geen gelegenheid om de woonwagen vaker dan één keer per dag te bezoeken, maar terwijl de uren voorbijgingen verlangde hij er steeds meer naar om de maskerade te laten vallen nu Peta er bij. was betrokken. Hii vond het zo'n gemene streek tegen over haar ze had het recht om de vertrouwen in hem stelde. Met een ongeduldige blik op zijn horloge becijferde Neville hoe lang hl) zou kunnen wachten. Een half uur? Het was bitter nodig, dat hij Bruce zo gauw mogelijk te pakken kreeg en er was vanmorgen niets dat hem noodzaakte haastig naar de Hall terug te keren. Terwijl hij nog bezig was zich voor te bereiden op een lange wachttijd, hoorde hij een paar takjes breken ten teken, dat er iemand naderde en toen hij opkeek zag hij Heritage zelf op hem afkomen. „Hallo Grant". Heritage groette hem vrolijk en de twee mannen grinnikten elkaar tae m v-, ulÉL ve,rtr°uwelijke vriendschap- gelijkheid, die er van de aanvang af tussen hen had bestaan. „Hoe gaat het?" vroeg hij, terwijl hij op het trapje naast Neville neerhurkte, en Neville trok een zuur gezicht. „Niet zo best. Er zijn complicaties". (Wordt vervolgd) DONDERDAG 13 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Litur gische kalender. 7.30 Zenderslulting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 School radio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.15 Orkestconcert. 12.55 Zonne wijzer. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Amuse mentsmuziek. 14.00 Promenade Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Piano kwartet. 15.55 Gram.muziek. 16.00 BU bet- lezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuw». 18.15 Jeugdjournaal. 18.40 „Op de Stel ling". 18.50 Leger des Hells-muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Verzoekpro gramma. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerd program ma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15— 24.00 Gram.muziek. CU**' (Advertentie. Ing. Med.) HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 „De Groenteman". 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radloscoop. 11.45 „Tussen Sinterklaas en Kerstmis", causerie. 12.00 Orkest en solisten. 12.25 „ln 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 12.50 Financieel overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.29 Amu- sements-orkest en solist. 13.55 „U kunt het geloven of niet". 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Orgelspel. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengymnastiek. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 Gram.muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brVf uit Londen. 19.05 Voor burger en militair. 19.15 Operette- walsen. 19.40 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio Philhamonisch Orkest en solisten. 21.30 „Honderd gulden", hoorspel. 22.45 Gram. muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuali- teiten. 23.30-24.00 Gram.muziek. Elk tablei Chefarine „4" bevat 4 wereldberoemde geneesmid delen. Zij helpen bij hevige pijnen en griep, ook wanneer andere middelen falen. dood *K>ndeX4Hf (Advertentie, log. Med.)

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4