De 1 ielderse Courant Stad en Omgeving ZUINIG m Opmerkelijke tentoonstelling van konijnen, duiven en aquaria Woningbouw zal van inwoners Anna Paulowna offers vragen Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen bestaat 40 jaar „Kleindier"-paradijs in de B.L.O.-school Burgemeester sprak het openingswoord Verdachte kon zich niets meer herinneren Damnieuws van HCSC Rechter been gebroken Beiaardconcerten Oefenend HCSC trok toch voordeel De bridgecompetifie Vrij ernstige brand op j[| Hr. Ms. „Rozenburg" Zaak Fonteyn in cassatie Mels Oosterbeek (Blanco) NHNK-jeugdkampioen Hermes-Keren verloren ook gisteren weer Tussen Haaks en Kuifje Nieuwe oplossing Texel BBM-foneelgroep treedt op in Callantsoog Burgerlijke stand BESOMMINGEN IJMUIDEN Chr. Oranje Harmoniekapel naar oudjes en zieken Jubileumconcours op Hemelvaartsdag in Zwaag De heer D. C. Nijman onafgebroken secretaris Vrouwenbond N.V.V, hield Kerstfeest Bridgeclub opgericht Kerstzangdienst 't Zand Plattelandsvrouwen vierden Kerstfeest MAANDAG 24 DECEMBER 1951 Tezamen hebben de kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken", de aquariumvereniging „Rasbora" en de Helderse Concours Commissie in de B.L.O.- school aan de Hector Treubstraat een tentoonstelling georganiseerd, die alle ver- wachtihgen verre heeft overtroffen. De voorzitter van „H. en O.", de heer H. Toes, kon in zijn welkomstwoord Zaterdagavond onder meer de burgemeester, wr. G. D. Rehorst, en de wethouders P. S. van der Vaart en mr. J. Mulder be groeten. De heer Toes was het gemeentebestuur zeer dankbaar, dat het de B.L.O.- scliool voor dit doel had beschikbaar gesteld. De burgemeester zeide, dat het or ganiseren van een tentoonstelling tegen de Kerstdagen zo langzamerhand tra ditie was geworden. Namens het ge meentebestuur sprak .hij zijn voldoe ning uit over de wijze, waarop de die ren en vissen ook thans weer 'hun plaatsen hadden gevonden. Vervolgens besteedde de heer Rehorst enige aan dacht aan hetgeen zo al was te zien. Hij besloot zijn openingstoespraak met 'n vergelijking te trekken tussen de BLO- school en de leerlingen daarvan, die im mers een bijzondere zorg genieten, en de even grote zorg die de leden van de organiserende verenigingen aan de dag leggen voor hun levende wezens. Hierna verklaarde de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Namens „Rasbora" voerde de heer I. Kristensen nog het woord. Hij dankte het college van B. en W. eveneens voor het afstaan van de school. Niet minder dankbaar was hij het Museum Den Helder, dat een filmtoestel in bruik leen gaf. Nadat de genodigden in de „cantine" waren getracteerd, maakten zij onder deskundige leiding een rondgang. Men heeft werkelijk alles kunnen zien, op het gebied van de kleindieren en de aquariumsport. Bijzondere aandacht be steedde men aan de zeevissen en de aquaria van het Zoölogisch Station. Men bewonderde een octopus (die Zon dagmorgen dood in zijn bak werd aan getroffen), zeeëgels, de tijgerhaai, de snotdolf, enz. In de nabijheid van de zeevissen staat een volière met prach tige kanaries en in een daarnaast gele gen vertrek, dat Rasbora in bezit heeft genomen, heeft de heer Groen een mooie tuin met een vijver aangelegd. Practisch alle voorkomende aquarium vissen heeft Rasbora aangevoerd; het is een prachtige gezicht, al die verschil lende bakken, de één nog mooier van beplanting dan de andere. Ook de konijnenliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Uit vele plaatsen werden fraaie exemplaren ingezonden. De keurmeester, de heer L. H. Hama ker, kende een Gouwenaar van de heer G. Tichgelaar uit Hippolytushoef een le Z.G. toe. Dit konijn werd het beste van de tentoonstelling. De sierduiven wer den aan een „onderzoek" onderworpen door de heren C. S. Th. van Gink en C. A. M. Spruyt, die beiden hun sporen internationaal hebben verdiend. Een Norwich-kropper van de heer J. Sou- tendijk uit Alkmaar (lid H. en O.) werd de beste sierduif van de tentoonstelling. Tweede werd een Modena Schietti van Voor het Amsterdamse Gerechtshof stond in hoger beroep terecht W. d. B Uit Den Helder. Op 11 Augustus had een agent hem aangetroffen in het Julianapark, toen hij trachtte bij het dooor hem geproduceerde gitaarspel te zingen. De agent wenste De B. mee te nemen naar het bureau, omdat deze de kenmerken van dronkenschap ver toonde. Een en ander ging met verzet gepaard. De Alkmaarse politierechter veroordeelde verdachte tot twee weken hechtenis. Voor het Hof verklaarde verdachte, dat hij zich van een en ander niets meer kon herinneren. De procureur- generaal, mr. J. F. Hoeffelman, vond een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar op zijn plaats met de voorwaarde, dat verdachte in die tijd niet meer in café's verschijnt. Verdachte's raadsman, mr. Mulder, kon meegaan met de geëiste straf. Hij zag de proeftijd liever iets korter ge steld. Voor de onderlinge competitie heeft HCSC nu de tiende ronde gespeeld. De uitslagen waren le klasse: S. de BöckG. C. Post 1—1, W. Post—R. Eelman 0—2, E. Vink—Jt. Keizer afg.; 2e klasse: M. de BoerJ. J. Oord afg, B. van DrongelenB. Beijer 20, H. Bais—H. Weemhof 1—1, D. Drupsteen B. Vink 2—0. In de eerste klasse gaat Molema aan de kop. Hij wordt op de voet gevolgd door de jeugdige dammers Jt. Keizer en E. Vink, die het spel al aardig door hebben. Zijn jfij een paar jaar verder, dan krijgt de koploper er zijn handen vol aan. G. C. Post en Bos zullen de vereiste punten ook wel halen in deze competitie, maar Eelman, Js. Keizer, De Böck en W. Post krijgen nog een zware dobber. In de tweede klasse zijn Bais en Drupsteen aan elkaar gewaagd. Ook Oord en Beijer gooiden een aasje uit voor een kans op promotie. De heer Weemhoff kan ook nog een van de eersten worden. Hij is op het pro gramma ten achter. De Boer en Van Dromgelen maken goede vorderingen, dan volgt Hijma en als hekkensluiter B. Vink. de heer W. F. Langerak uit Den Hel der, en derde een Duitse Kleurstaart Meeuw van de heer T. J. Hoffman, eveneens uit Nicuwediep. Tot Woensdagavond De postduiven werden pas gisteren aangevoerd en zullen van vandaag af te bezichtigen zijn. Nu en dan worden enkele films vertoond, onder meer over florellen-kwekerij. Zoals gezegd: in de BLO-school werd heel wat kleindier- goed bijeengebracht, dat een bezoek aan deze tentoonstelling meer dan de moeite waard maakt. De tentoonstel ling is geopend vandaag tot tien uur, Dinsdag van negen tot tien uur en op tweede Kerstdag van negen tot zes uur. Hier volgen nog de hoofdprijzen die na de keuring konden worden toege kend: Beker fraaiste sierduif, kooi no. 54. J. Soutendijk, Alkmaar; fraaiste konijn, kooi no. 19, G. Higchelaar, Wieringen; fraaiste sierduif op één na, kooi no 115, W. F. Langerak; de beste sierduif op twee na, kooi no. 224, T. J. Hoffman; mooiste konijn op één na, kooi no. 28, J. Kalter; Jac. Sulter, Winschoten; hoogst aantal punten duiven J. Souten dijk, Alkmaar; hoogst aantal punten konijnen J. Kalter, Den Helder; hoogst aantal punten punten in ras en kleur J. Soutendijk, Alkmaar; beste collectie kroppers J. Soutendijk, Alkmaar; bes te collectie Structuur-duiven A. Meijer, Schagerbrug; beste collectie Tuimelaars C. A. Glebbeek, Amsterdam; beste col lectie kleurduiven W. P. Kreb, Bergen N.H.; beste tekening konijn J. Kalter. de jeugdige inzenders: kooi no. 174 en Diploma werd behaald door de volgen- 178 W. J. Weidema: kooi no. 227 en 252 A. Laan. Beste collectie meeuwen T. J. Hoffman. Den Helder. Zaterdagmorgen omstreeks tien uur struikede een zekere D. B. op het werk aan de nieuwe haven over wat hout. Hij raakte daarbij met de recn- tervoet tussen twee balken bekneld. Hij heeft vermoedelijk het rechter been even boven de enkel gebroken. Met een wagen van de C. G. D. werd hij naar het gemeente-ziekenhuis „Parkzicht" overgebracht. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, geeft tijdens de Kerstdagen een tweetal concerten op het klokkenspel van het Monument Nederlands Red dingwezen. Op eerste Kerstdag tussen kwart over twaalf en kwart over één zal hij uitvoeren: 1. Hoort gij de wilde golven (St. Glover)2. 't Heerlijk Kerst feest is gekomen; 3. De Kerstboom is de schoonste boom; 4. De herdertjes la gen bij nachten (bw. J. Veth); 5. In Bethlehem geboren; 6. Komt nu allen vreugdevol (G. F. Handel); 7. Ere zij God (T. H. Schuz), 8 Varia. Op tweede Kerstdag (eveneens van 12.1513.15 uur) brengt de heer Dito ten gehore: 1. Een liedje van de zee (mr. J. J. Viotta); 2. Fuga G-min. (J. S. Bach); 3. a. Nocturne opus 9 no. 2 (Chopin), b. Nocturne opus. 15 no. 3 (Chopin), c. Marche funeelle opus 35 (Chopin); 4. Thema uit het 1ste Piano concert (P. I. Tschaikowsky)5. Kerst fantasie (Tj. Joh. Dito). Hoewel het eerste elftal van HCSS niet voor de competitie in het veld kwam, was het voor dez ploeg toch een goede dag. ZCFC verloor namelijk met 42 van Gouwzeeboys. In de kop groep is nu de stand: HCSC 1 8 7 1 0 15 ZCFC 1 8 5 1 2 11 HCSC 1 heeft Zaterdag wel vriend schappelijk gespeeld tegen de vierde klasser Jong Holland 1. De gasten zegevierden met 71. De doelpunten, die hoofdzakelijk vóór de rust wer den gescoord, ontstonden meestal uit misverstanden in de achterhoede van onze stadgenoten. In de tweede helft ging het beter, maar tegen het einde waren de HCSC'ers volkomen uitge speeld. HCSC 2 bleef ongeslagen aan de kop. Vrone 1 werd met niet minder dan 9—1 geklopt. Een zwaar gehavend derde elftal van HCSC werd met 111 door Greezandboys ingem^kt. De A- adspiranten deden goed werk met een 21 zege Oudesluis a. De kop is nu: HCSC a 11 10 1 0 21 JVC a 11 8 1 2 1 7 Oudesluis a 10 7 1 2 15 Verleden week werden voor de brid- gecompetitie de volgende wedstrijden gespeeld: Combinatie 1—OBC 1 3635 gelijk, Combinatie 2—OBC 2 2248, Combina tie 4OBC 3 3940 gelijk, Combinatie 3—HBC 5 2»—40. De eerste helft van deze wintercom petitie wordt besloten met de ontmoe ting tussen HBC en GOO. Die wed strijden worden vermoedelijk op Woensdag 9 Januari gespeeld. Kleine explosie in oliekachel Het had Zondagmorgen maar weinig gescheeld, of Hr. Ms. mijnenveger „Ro zenburg" was in Den Helder in vlam men opgegaan. Om half vijf kreeg een matroos van de wacht opdracht de olie-kachel, die dient voor de warm water-voorziening, aan te steken. Deze kachel stond vlak bij de machineka mer. Kort daarop ontdekte men, dat de machinekamer in brand was geraakt. Hr. Ms. „Rozenburg" lag ter hoogte van de Atjehloods. In de kachel heeft zich vermoedelijk een kleine explosie voorgedaan. De omgeving vatte spoe dig vlam, en de ijlings toegesnelde wacht kon ten gevolge van de hevige rookontwikkeling weinig uitrichten. Met water- en schuimblussers heeft de snel gearriveerde gemeentelijke brandweer de vuurzee na enkele uren hard werken kunnen overmeesteren. De schade was aanzienlijk. De band bleef beperkt tot de machinekamer ejn de daar omheen- en bovenliggende com- partementen. Om acht uur was alle gevaar voor uitbreiding geweken. De brandweer van de Rijkswerf bleef tot na' negen uur na-blussen. Men begrijpt, dat Hr. Ms. „Rozen burg" waarschijnlijk geheel verloren zou zijn gegaan, wanneer de vlammen de olietanks hadden bereikt. In Zeeland wordt, naar het ANP ver neemt, een hulp-comité opgericht, dat zich. zoals de initiatiefnemers het uit drukken, tot taak stelt in de zaak-Fon- teyn te komen tot handhaving van het recht. Men hoopt deze provinciale actie tot een landelijke te doen uitgroeien. Het betreft hier de bekende zaak van de 52-jarige A. H. J. Fonteyn, ex-ser- geant-konstabel bij de K.M., die betrok ken is geweest bij het gebeurde met de „Zeven Provinciën". Eerlang zal deze zaak in cassatie die nen voor de Hoge Raad. Mr. H. Smit te Den Haag zal F. bijstaan. Gisteren hebben de tien sterkste tafeltennis-junioren van de afdeling N.H.N.K. gestreden om de titel jeugd kampioen. De Blanco-speler Mels Oos terbeek won al zijn negen partijen en behaalde dan ook de titel. De tweede Helderse troef, de volle neef van Mels Geert Oosterbeek, won zes wedstrij den. Hij werd goede derde, deze IVA- speler. De stijlvolle Welkers van het Hoornse Disnie verloor van de neven Oosterbeek, maar zegevierde in de andere ontmoetingen. Hij kon tevreden zijn met zijn tweede plaats. De IVA'er Van de Well was een echte pechvogel. Hij verloor namelijk zeven wedstrijden in drie games. Verduin van WGW kwam tot één overwinning. maar moest genoegen nemen met de tiendfi plaats, omdat Van de Well een beter game-gemiddelde had. De eindstand was (in gewonnen partijen): 4 M. Oosterbeek (Blanco) 9; Welkers (Disnie) 7; G. Oosterbeek (IVA) 6; Lamers (Disnie) 5; Kruisdijk (Disnie) 5: Schneiders (Dienie) 4; Keysper (DSS1 4; Degeling (Blokkers) 3; Van de Well (IVA) 1; Verduin (WGW) 1. Op doorreis naar Vamascus Kwam de zoon en troonopvolger van de vermoorde koning Abdullah van Transjordanie, Emir Hoessein Talal, op Schiphol aan. Zowel Hermes 1 als Hermes 2 (heren) hebben gisteren van Pinokè in Amsterdam verloren. Het eerste elftal stond lange tijd met 21 voor, maar moest in de laatste minuten toch met 3—2 de vlag strijken. De Helderse doelpunten waren van Van Straaten en Verfaille. Het was jammer, dat de verdienstelijk spelende Mooy in de tweede helft wegens een beenblessure moest uitvallen. Hermes 2 verloor met 1—0. Beide Hermes-elftallen staan er thans zeer slecht voor. Ook ditmaal waren de dames beter op dreef. Zo won Hermes 2 zijn laat ste uitwedstrijd tegen HIC 3 met 70. Mej. Zegel scoorde vijf maal. De an dere doelpunten waren van mej. Van Meizen en mevr. Lastdrager. Als de dames van het tweede haar laatste wedstrijd gelijk spelen, dan zijn zij reeds kampioen. Hermes 3 (dames) zegevierde met 21 over Ever Swift 3. Het is morgen hoog water om 3.35 en 16.35 uur en laag water om 10.20 en 22.40 uur. Op tweede Kerstdag is het hoog water om 4.55 en 17.50 uur en laag water om 11.25 en 23.55 uur. Voor Donderdag zijn de standen respectievelijk 6.10 en 18.50 uur en 12.30 uur. De gemeente mag 21 woningen bouwen^in g staan en van deze aanvragen zu er belang (lat /c er komen. Er zün echter nog niet, maar het is van slechtg vergunning als de gemeente tegen moeilijkheden. De regeri g y duur yan g jaar 4 kan lenen voor de duur van 15 jaar en s it "u De gemeente kan echter slechts lenen tegen 4 3/4 Daar de woningen f210000 moeten kosten. Wil men de laatste lening aangaan en dat is he voordeligst, dan zal men moeten zor gen, dat 1 1/4 van 210000 op tafel komt. Aldus de heer Hooimeijer op een vergadering van bestuursleden van verschillende organisaties. Er zijn twc«: manieren om aan de som van f 15750 te komen. Door vrijwillige bijdragen of door van degenen die een huis wil len hebben f750 te vragen. Voor de laatste manier gevoelt de woonruimte commissie niets. Een ieder moet een gelijke kans hebben. De toneelgroep van de buurtvereni ging „Buys BallotstraatMiddenweg" komt morgenavond in café Vriesman te Callantsoog op de planken met het toneelstuk „De Sukkel". De opvoering wordt gegeven in aapsluiting op een concert door de muziekvereniging „Cal lantsoog". De leden van B.B.M. zullen het stuk op 5 Januari in Casino kunnen zien. Geboren: Jacoba A., dochter van Frans L. van Ingen Schenau en Adria- na J. Langeveld. Pieter, zoon van Aris van der Vis en Dieuwertje Vonk. Hendrikus, zoon van Arie van Brug gen en Maria Westerlaken. Getrouwd: Ubel Ubels en Wilhel- mina Boon. Leendert Kuiper en Bartha G. Bugel. GEVONDEN VOORWERPEN. Leren heren handschoen, gebreide heren handschoenen, padvindersriem, hoofddoek, want, ketting, licht blauw vestje, kinderzaagje, „stikkezak" met inhoud. De besommingen van Zaterdag wa ren: 2 trawlers met gez. f 52000; log gers SCH. 107 f 4000; KW. 17 f 1380; 125 f 2080; 64 f 2240; 155 f 2280; 52 f2640; 25 f 530; kotters IJM. 11 f 3100; KW. 30 f 1300; BU. 33 f 2900; WR. 33 f 2900; WR 67 f 1900. Evenals verleden jaar zal de Christe lijke Oranje Harmoniekapel op eerste Kerstdag, 's morgens. Kerstliederen ten gehore brengen. Het ligt in de bedoeling, een bezoek te brengen aan de tehuizen voor Ouden van Dagen aan de Vroonstraat, de Gravenstraat, de Tuintjesweg en het Badhotel. Voorts staat het gemeente-ziekenhuis „Park zicht" op het programma. VRIJSPRAAK IN HOGER BEROEP. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft H. T., alhier, vrijgesproken van schuld bij een verkeersongeluk met een auto. W1, betekent niet. dat men niels moet uitgeven Dat zou onverstandig zijn. Zuinig zijn betekentoordeelkundig uitgeven Dit geldt ook in de reclame. Adverteren in Dagbladen, mits doeltreliend, is steeds verantwoord Bedenk, wat dagbladreclame vermag brengt de naam er IN 11 (Van een onzer verslaggevers) Een van de grootste bonden op muzikaal gebied in ons gewest, de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, zal in het komende jaar met enig feest- vertoon zijn veertig-jarig jubileum vieren. Dat de jubilaris dit heugelijke feit met een groot jubileumconcours zal herdenken, behoeft voor wie deze West friese Bond kent, geen verwondering te wekken. Ter bespreking van dit muziek festijn kwamen Zaterdagmiddag in hotel „Central" te Alkmaar de vertegen woordigers van de aangesloten corpsen bijeen. Niet minder dan 21 van de 27 ver enigingen kon de voorzitter van de Bond, de heer Jn. Dammes, in zijn ope-, niirgswoord welkom heten. Het afgelo pen jaar noemde hij over het gehee' ge nomen voor het muziekleven niet slecht, hoewel de financiële zorgen nog zwaar drukken. Hij deelde mede, dat de heer Jos. de Klerk ter gelegenheid van het Bondsjubileum een mars heeft gecomponeerd „Marcia Westfrisia", die tijdens het jubileumconcdurs door alle corpsen onder directie van de compo nist zal worden uitgevoerd. De jury leden van het afgelopen jaar. de heren Jos. de Klerk, Richard Heuckeroth en Henri Verhaar, hebben zich ook dit jaar weer bereid verklaard hun medewer king te verlenen. Het belangrijkste punt op de agenda was ongetwijfeld het voorstel van „De Herleving" te Zwaag om ter gelegen heid van haar veertig-jarig bestaan het jubileum-concours van de Westfriese Bond op Hemelvaartsdag en de daarop volgende Zondag in Zwaag te organi seren. Hoewel iedereen ter vergadering het ten zeerste waardeerde, dat „De Herleving" in deze voor de muziek verenigingen zo moeilijke tijd het risico van een concours durfde te nemen, gin gen toch vele stemmen op tot wijziging van de voorgestelde data en gewenste financiële maatregelen. Immers „De Herleving" was bij het ontwerpen van haar plannen niet over één nacht ijs gegaan. Voorgesteld werd de prijzen der dameskaarten op 1.—, der deel nemerskaarten op 0.25 en van het door de juryleden op te stellen critisch verslag over het concours op 5.— per twee stuks te bepalen. Het was vooral een afgevaardigde van Texel die bezwaren opperde tegen de volgorde van concoursdagen; de christelijke leden zouden nu, evenals dit jaar, het eerst moeten optreden. Te gen het voorzichtig geopperde denk beeld van Andijk het critisch verslag maar af te schaffen en met korte aan tekeningen op de punten-lijsten te vol staan, rees een storm van protest. Una niem werd verklaard, dat het verslag een grote opvoedende waarde heeft en dat het een stap terug zou betekenen hieraan te gaan tornen. Na vele op- en aanmerkingen werd „De Herleving" waardig gekeurd met de door haar voor gestelde middelen het concours te or ganiseren. In verband met het jubileum van de Bond keurde de vergadering een voor stel van het bestuur en Venhuizen goed een extra prijs aan de middag- en avondwedstrijd en aan de marswed- h Tb en' 15611 voorstel van „bchagens Harmoniekapel" de Bond een contract met de BUMA te laten af sluiten voor de verenigingen zal het bestuur nader onderzoeken; dé BUMA eisen liggen echter hoog. heï D^r6^6 b°nd3Secrctaris, de neer D. C. Nijdam, werd met anniai.o vVr d,f V?ertlgste keer herkozen De hnlfri 6 ®!g?mene vergadering van de bond wordt in Hoorn gehouden. De mogelijkheid om f210000 uit een burgerzinlening te krijgen werd niet aanwezig geacht. Uitvoerig werd ge- discussieerd over de twee eerste moge lijkheden en het resultaat was, dat er besloten werd om te trachten door giften een bedrag van f 15750 bijeen te brengen. Slaagt men hierin slechts ge deeltelijk, dan zal men naar andere maatregelen omzien en desnoods de tweede weg te bewandelen. In ieder ge- val kunnen dan toch ook mensen wor den geholpen, die geen f750 optafel kunnen leggen. De woningen, die f6.50 huur zullen moeten doen, zullen in de Beneden- buurt gebouwd worden, al werd hier kritiek op uitgeoefend. Het bouwen op een plaats is echter het goedkoopst en men beschikt ter plaatse over goed koop terrein, terwijl Breezand reed» een beurt heeft gehad. Door woning- ruil zal aan de Spoorbuurt, waar tot dusverre nog niet gebouwd is, ver lichting kunnen komen. Het algemeen belang moet hier in de eerste plaats in het °°g worden gehouden. Het besluit werd met 16 tegen 3 en een blanco genomen. In het comité van actie, dat de som bijeen zal trachten te brengen, werden gekozen de heren J. Hooimeijer, P. Vaars, R. Rezelman, J. van den Berg Az„ A. P. de Boer, G. H. Geerligs en A Molenaar. Een commissie, bestaan de uit de heren ds. Meijer, H. Jonker en J. Hooimeijer zal een folder ont werpen, waarin wordt gevraagd finan ciële steun te verlenen, terwijl aan pastoor Verhoef en pastoor Vis zal worden verzocht hetzelfde te doen. Er was voor de Kerstbijeenkomst van de Vrouwenbond van het N.V.V., die in de keurig versierde zaal van de heer De Boer werd gehouden, flinke belangstelling. Het Kerstverhaal werd gelezen door mevrouw Oltmans. De dames Wilms en Swiers verzorgden een schetsje, terwijl een zangclubje „Nonnenkoor" zong. In de pauze werden foto's verkocht, waarvan de opbrengst bestemd was voor de verdediging van hen, die in concentratiekampen opgsloten zitten. Daarna volgde nog een gevarieerd programma, waarin mevr. Swierts o.m. staaltjes van televisie ten beste gat Kerstpakketjes werden uitgewisseld, terwijl de zieken niet vergeten wer den en een fruitmandje ontvingen. Nadat mevr. Leijen in een lied en een Westfriese vertelling haar dank voor deze avond geuit had, sloot de voorzitster met dank te brengen aan allen, die hadden meegewerkt om deze avond zo goed te doen slagen. In Breezand is men overgegaan tot het oprichten van een bridgeclub. Na de openingsdrive bleken er reeds 40 le den te zijn. Reeds uSerd een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de drive die de RKBC Schagen tweede Kerstdag jn De Beurs organiseert. Het ligt in de bedoeling om daar gezamelijk heen te gaan. Ook zal men deelnemen aan de drive die op 29 December in „Het wapen van Petten" te Petten wordt gehouden. Hiervoor kunnen de leden zich nog opgeven bij de heer Rooijak- kers voor 29 December 8 uur. GESLAAGD De heer D. J. Post, commies ter sec retarie alhier slaagde voor het examen Maatschappelijk wekker. Op de Eerste Kerstdag wordt in de Geref. kerk, aanvangende 8 uur des avonds en voor iedereen toegankelijk, een Kerst-zangdienst gehouden, waar aan het zangkoor Sursum Corda en een kinderkoor medewerking verlenen. De dames van 't Zand en Oudesluis hebben het Kerstfeest gezamenlijk ge vierd in de keurig versierde zaal van de heer Kossen te Oudesluis. Toen mevrouw Jimmink-opende, was de zaal uitstekend bezet. Mevrouw Kossen jcld een Kerstrede, terwijl in de plaats van mevrouw Stammes het Kerstverhaal werd gedaan door een Sast, n.1. een Surinaamse leraar, die vertelde over de Kerstfeestviering in Suriname, georganiseerd door de zen dingsschool. De huidskleur van de mensen mag er anders zijn, maar wij proberen van het Kerstfeest te maken een feest van de geest, van het licht en van de vrede en dat wordt goed be grepen. Dames uit Oudesluis voerden onder leiding van mevr. Buik-Pool het to neelstukje de Kerstkaart op, terwijl mevrouw Braak declameerde. Onder et nuttigen van verschillende versna peringen vloog de avond om en toen mevrouw Jimmink met woorden van dank de bijeenkomst sloot, kon ze con- s ateren. dat het feest uitstekend ge slaagd was.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2