Noor „rijdt" op de stenen dijk Eerste diesel wordt Dinsdag feestelijk binnengehaald Stad en Omgeving ook Den Helder nog eens Aankomst 10.02 uur in Den Helder Technische storing bracht kleine stagnatie in bevolkingsonderzoek aan zaalhandbal toe Wipper-toestel in stelling om zo nodig bemanning (o.w.4vrouwen) te redden V.V.V. organiseert een officiële openingsrit Stadg enoten ontvingen onderscheidingen Burgerlijke Stand Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Laurens Bogtman zingt voor de Muziekkring Oud-directeur Loodswezen overleden Werkzaamheden konden vanmorgen worden hervat Men houde zich vooral aan kledingvoorschrift Wedstrijdprogramma van „Hermes" Het gebeurde in Nieuwediep Amsterdam heeft goede mogelijkheden.,.. Directeur Rijkswerf bevorderd Urkers varen naar Z -Amerika Sportschool gedurende twee weken niet beschikbaar Zaalruimteslechts de Sportschool Hef lag voor het grijpen Prof. Roels komt spreken voor middenstandsvereniging HONDSBOSSCHE LAAT FRAMEGGENNOG NIET LOS Drie sleepboten gaan morgen aan de slag „Nancy gaat naar Rio'1 in de Witte-bioscoop Van wie is deie hond? j Texel Callantsoog Auto vloog in bocht over de kop 't Zaïrtd <f. Deelnemer* gevraagd Eerste Hulp Zijper Darc'ub DONDERDAG 3 JANUARI 1952 Zoals gemeld zullen met ingang van Dinsdag 8 Januari diesel-electrische trei nen worden ingelegd op het traject Alkmaar—Den Helder. Het ligt in het voor nemen, vjjf van de binnenkomende en vtff van de vertrekkende treinen diesels te laten zijn, alleen op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Op de overige dagen zal voorlopig uitsluitend van stoomtractie gebruik worden gemaakt. De eerste dieseltreln die de reis van Alkmaar naar Den Helder officieel zal maken, Is de trein die volgens de normale dienstregeling om 9.19 uit Alkmaar vertrekt en om 10.02 te Den Helder aankomt. Deze eerste rit zal met enige feestelijkheid gepaard gaan. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Den Helder" heeft bij de voor bereiding van deze feestelijke openings rit alle medewerking ontvangen van de VW's te Alkmaar en Schagen, als mede van de Federatie van VW's be noorden het IJ en de directie van de Nederlandse Spoorwegen. Vertegenwoordigers van de betrokken gemeentebesturen en van de Konink lijke Marine zullen de openingsrit mee maken. He gemeentebestuur van Den Helder zal voor de ontvangst van de eerste diesel en zijn officiële passa giers op het station vertegenwoordigd zijn. Namens de Koninklijke Marine zal een deputatie aanwezig zijn. De heer W. Blankert, chef van de dienst van het vervoer der Nederland se Spoorwegen, zal de directie der N.S. vertegenwoordigen. Voor het ver trek uit Alkmaar zullen de genodigden worden ontvangen door de vereniging voor vreemdelingenverkeer „Alcmaria". De burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, heeft dezer dagen de volgende onderscheidingen uitgereikt: het Oorlogsherinneringskruis, pos- thuum toegekend aan H. L. H. Hors man, aan mevrouw de weduwe W. Horsman-Kramer, Narcisstraat 18; het Oorlogsherinneringskruis aan de heer W. C. H. Dekker, Asterstraat 12; het Ereteken voor Orde en Vrede aan de heren J. Swart, Fazantenstraat 38, A. de Werker, Prof. Zeemanstraat 27, en T. Zwart, Lombokstraat 29; het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946-1947 aan de heer J. H. Jole, Prof, Zeemanstraat 28; het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1948 aan de heer T. Ka ter, Schoolweg 46, Julianadorp; het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1949 aan de heer H. W. Toes, Basstraat 7; het Ereteken voor Orde en Vrede met gespen 1948-1949 aan de heren H. Ha- ringa, Reigerstraat 64, en J. Moelaert, Spechtstraat 26; het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946-1947-1948 aan de heer J. Huttinga, Ruijghweg 120; het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1948-1949 aan de heren J. Blokker, Wilhelminastraat 39; B. J. Boogaard, Nieuwstraat 7; J. Brand, le Schagendwarsstraat 9; W. H. Dam, Ko ningdwarsstraat 6; C. H. Delfos, Jacob Beenstraat 41a; W. Geertsema, Oost- slootstraat 10; G. den Hartog, Van Ga lenstraat 33; P. K. Hoornsman, School weg 64, Julianadorp; J. A. v. d. Laar, W. Beukelszstraat 6; A. Mennenga, Ooievaarstraat 28; M. Mosk, Anemo- nenstraat 47; J. N. Noot, Rijksweg 107, Julianadorp; P. A. Nuijens, Korte vliet 32, Julianadorp; M. Schrieken, Nachte gaalstraat 22; A. Sinnige, Violenstr. 22. Bevallen: A. de Boer-Seubring, z. H. Woort-Otten, d. J. Hoogvorst-Schef- fer, d. B. W. Iflé-Timmermeister, d. N. G H. Saraber-Schneider, d. R. J. Dek ker-de Graaf, d. M. C. van der Stoop- Sprenkeling, d. C. J. M. den Os-Har- rems, z. A. Delij-Tamis, z. G. Blokker- Boomsma, z. A. de Heer-Zwanenburg, d. J. de Loos-Luider, z. J. Wijnstra- Heerkens, z. M. J. Kooijmans-Linders, z. J. van den Berg-Ham, d. G. Borgo- van der Tuin, d. A Mulder-Tesselaar, d. J. Schoon-de Bruijne, d. M. A. van der Mark-van Amersfoort, z. M. van Rossum-Punt, d. C. de Wit-Dienaar, z. F. Timmerman-Adema, d. Ondertrouwd: J. J. de Ridder en M. B. Leufgen. D. Kerkhoven en A. Sinjewel. R. A. Charles en M. Labout. Gehuwd: A. van der Linden en A. Klotkowska. A. Jè van den Heuvel en G. J. J. van Os. P. Voorthuijsen en T. C. Prins. J. A. Zwagerman en M. C. J. Sprengers. W. Jacobsohn en M. Stem berg. D. A. L. Hitz en T. P. Telder. S. van Ingen Schenau en J. P. Loesberg. Overleden: P. de Snaijer, m., 74 jaar. A. M. Freeke, echtgen. van J. Goudswaard, 73 jaar. A. F. Wijnands, m-, 23 jaar. Het is morgen hoog water om 0.00 en 12.45 uur en laag water om 6.50 en 18.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.2 graden Celsius. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 668 kg garnalen (176), 200 kg kabeljauw (125120), 65 kg schar (52 —30), 198 kg schol 1 (78—75), 400 kg «chol 2 (78—72), 972 kg schol 3 (53—49), 155 kg tarbot (269—76), 1174 kg tong (380—94), 1211 kg wijting (25—21). Aangenomen mag worden, dat de be volking van de marinestad meer dan gewone aandacht zal besteden aan de „blijde incomste" van deze eerste die sel, omdat hiermede immers een lang gekoesterd ideaal van zeer vele stad genoten ten dele zijn vervulling be reikt. In de Sportkroniek lazen wij de volgende verzoeken om overschrijving: G. J. Gerardts van Epe naar Helder en J. Kwinkelenberg van Helder naar HRC. Felix de Nobel aan de vleugel Het tweede abonnementsconcert van de Muziekkring Den Helder wordt op Donderdagavond 10 Januari in Casino gegeven door de bas-bariton Laurens Bogtman en de pionist Felix de Nobel. Op het programma staan werken van Schubert, Karl Loewe, Richard Strauss, Debussy, Ravel en Herman Strategier. De leden van de Muziekkring kunnen Zaterdagmiddag 5 Januari van half drie tot half vier hun plaatsen bespre ken aan de kassa van Casino. Te Bloemendaal is overleden de oud directeur van het Loodswezen te Am sterdam, kapitein ter zee b.d. B. Kruys. Bernardus Kruys is op 25 October 1879 te Haarlem geboren. Hij volgde de om leiding aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Den Helder. In JiUii 1902 werd hij benoemd tot luitenant ter zee der tweede klasse. Op 1 April 1928 trad hij als kapitein ter zee uit de ac tieve dienst wegens zijn benoeming tot directeur van het Loodswezen in het derde district (Amsterdam), welke functie hij tot 1941, het jaar zijner pen sionnering, heeft vervuld. De heer Kruys was officier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. De teraardebestelling zal geschieden op Vrijdag 4 Januari te twee uur op de Algemene Begraafplaats aan de Berg weg te Bloemendaal. Konden wy in ons jaaroverzicht melden, dat het bevolkingsonderzoek op tuberculose tot nu toe een byzonder vlot verloop heeft gehad, vandaag moeten wü een minder gunstig geluid laten horen. De werkzaamheden werden gister morgen met frisse moed hervat, maar na enige uren weigerde het opname apparaat alle diensten. Op zichzelf was de daardoor veroorzaakte stagnatie niet zo erg, maar het gevolg was dat de opgeroepenen onverrichterzake huiswaarts konden gaan, in afwachting van nader bericht. Mocht hierdoor bij sommigen ontevredenheid zyn gewekt, dan zou hieruit te weinig begrip voor de omstan digheden biyken. Men heeft onmiddellijk telefonisch een technicus te Den Haag gewaar schuwd. Deze was bereid, meteen naar Den Helder te komen en het euvel de zelfde dag nog te herstellen, zodat het onderzoek hedenmorgen in het norma le tempo kon worden voortgezet. Het spreekt vanzelf, dat het plaatse lijk comité en het bedienend personeel deze onverwachte stagnatie, die voor velen een teleurstelling inhield, betreu ren. Wij mogen echter aannemen, dat men het nodige begrip voor deze tegen slag heeft, zodat slechts in uitzonde ringsgevallen sprake zal zyn van de ontevredenheid, waarover wij in de aanhef schreven. In dit geval werd een gedwongen af wijking van het opgestelde werksche ma veroorzaakt buiten de schuld van de onderzoekende personen en de op- geroepenen. Het is gebleken, dat soms onnodige moeilijkheden ryzen doordat de opgeroepenen niet op de gewenste tijd verschijnen. Het moet een kleine moeite zijn, even een boodschap te stu ren, wanneer men beslist niet kan ko men. Dit kan geschieden door een schriftelijke mededeling desnoods mondeling door middel van een ander aan de leider van het onderzoek centrum, onder teruggave van de op- roepingskaart. Voorts is het, zowel voor een vlotte gang van zaken als in het belang van de opgeroepenen, gewenst dat ieder een zich aan de kledingvoorschriften houdt. Dit voorkomt het mislukken van de foto en ongerustheid wanneer men daardoor moet worden opgeroepen voor een na-onderzdek. Zo nodig kan gebruik worden gemaakt van de kleed cabines, waarvan er ruimschoots vol doende in het onderzoeklokaal aanwe zig zijn. Het hockeyprogramma vermeldt Zondag voor Hermes vijf thuiswed- strijden: Hermes 2 (damesKraaien 2 (10.30 uur), Hermes 2 (heren)Kame leon 2 (12.15 uur), Hermes 3 (dames) Amsterdam 5 (12.15 uur), Hermes 1 (heren)Strawberries 3 (2 uur), Her- nies 1 (damesPinoké 3 (2 uur). Daar het Meeuwenterrein in zeer slechte conditie verkeert, zullen waar schijnlijk niet alle wedstrijden door gang kunnen vinden. Bij het lossen van een schip met lxu"11 voor'Deze beide za=^ebber, er in de Jfcjj r™ndeb\£Sru. vin bèïoeker," Onze oud-stadgenoot, Lou de Bo£ schreed hl^overlen brief. Daaraan rullen wij thans het een en ander ontleg zijn werk. Van de beoefenaars worde» in het byzonder uithoudingsvermogen en handigheid gevraagd. Ik ben benieuwd, wanneer men oofc in Nieuwediep met deze aantrekkelijk, sport gaat beginnen. De grote moeilijk, heid is natuurlijk: de zaalruimte. Mijnj inziens moet Den Helder nu langzamer, hand eens een behoorlijke sportzaal krygen, waarin alle zaalsporten kunnen worden beoefend. Is het eigenlijk niet zo, dat de verenigingen blij mogen Zija dat zy gebruik mogen maken van de sportschool op de Rijkswerf? Als die gelegenheid er niet was, dan bleef er voor de beoefenaars van zaalsporten niet veel over... Ik meen, dat in deze voor het gemeentebestuur van Den Hel. der een mooie taak is weggelegd. cement aan de Buitenhaven is een ar beider met zyn linkervoet bekneld ge- raakt tussen de bak, waarin de cement werd overgeladen, en de scheepswant. De voet werd gekneusd en de man moest naar het gemeente-ziekenhuis worden overgebracht. Een Naco-bus, die wegreed van de standplaats voor het station, werd bij het naar links zwenken aangereden door een personenauto, die de bus wil de inhalen. Het rechtervoorspatbord van de auto werd beschadigd, de auto bus bleef ongeschonden. Op verzoek van de politie te, Doorn heeft de Helderse politie een man aan gehouden, die in Doorn een dameshor loge had ontvreemd. Het bleek, dat de verdachte het klokje voor f 12.50 had verkocht aan een horloger te Doorn. Ten nadele van een bewoner van de Jan Verfailleweg werden drie Rhode- Island kippen uit het hok ontvreemd. Kapitein-luitenant ter zee P. A. Rie del, die kolonel S. G. Barendregt is opgevolgd als directeur van de Rijks werf, is per 1 Januari tijdelijk bevor derd tot kapitein ter zee. Argtntin/t TANDi^ De achttien Urker vissers die zich te Ostende inscheepten voor de lange tocht naar Argentinië, naderen hun be stemming. De vissers zullen zich vesti gen in Mar del Plata, een moderne haven- en badplaats op ongeveer 500 km. van Buenos Aires verwijderd. Mar del Plata is een centrum van de vis- conservenindustrie. De huisvesting van deze „emigran ten op eigen kracht" is geregeld. Ieder gezin vindt bij aankomst een eigen wo ning in de buurt van de haven. Geheel onder vreemden komen de onderne mende vissers niet. Mar del Plata telt reeds een honderdtal Nederlanders on der haar inwoners, die zich thans op maken om de landgenoten een harte lijke ontvangst te bereiden. In verband met herstelwerkzaamhe den is de Marine Sport- en Gymnas- tiekschool op de Rijkswerf tot en met Maandag 14 Januari niet beschikbaar voor volleybal- en basketball-wedstrij den. Zondagmiddag stormde en regende het, maar de handballers in het RAI- gebouw hadden daarvan geen hinder, Ik ben (zo schrijft De Boer) daar eens een kykje gaan nemen, en ik moet zeg gen, dat het zaalhandbal mij zeer is meegevallen. Bij de wedstrijd die ik zag, een eerste klasse-ontmoeting tus sen Blauw Wit en Concordia, waren zeker vijftienhonderd toeschouwers. Ook voor de wedstrijden op de overige „velden" was voldoende belangstelling. Zaalhandbal wordt gespeeld tussen teams van zeven personen op een be trekkelijk klein veld. Men maakt daar bij gebruik van grappige „miniatuur" doelen van drie by twee meter, die rood-wit zijn geverfd. Vóór de doelen loopt een halve cirkel, waarbinnen dan niet mag worden gescoord. Niettemin kan van dichtbij worden „geschoten". De buitenspelregels kent men hier niet; verder gelden zo ongeveer dezelfde re gels als bij veld-handbal. Met de bal in zijn bezit mag men echter niet meer dan drie stappen doen. Voorts is toege staan, dat tydens het spel van spelers wordt verwisseld, zoals dat ook by bas ketball gebeurt. Er is één scheidsrech ter; de wedstrijd duurt twee maal vijf en twintig minuten. Alles gaat snel in Gevonden: twee autopeds, bruine al pinomuts, zilveren kinderarmbandje, asbakje, autoband, bal, kinderboekje, roeiboot met twee riemen, bril, donker blauwe das, twee gebreide handschoe nen, bruin glacé dameshandschoen, ge haakt kleedje, witte kip, padvinders- mes, twee portemonnaies, plastic kin dertasje, ballpointpen, kinderwagenzeil tje, muntbiljet van f 2.50, stormlan taarn. Verloren: autoped, rode alpinomuts, zilveren damesarmband, psalmboekje, twee bankbiljetten van f 10, boodschap penboekje, ceintuur, geblokte halsdoek, paar glacé herenhandschoenen, glacé herenhandschoen, paar kinderkousen, zilveren ketting met hanger, vier porte monnaies, portefeuille, inh. f 35, pop, paar regenpijpen, gladde gouden ring, bruine suede damesschoen, vulpen, paar kinderwantjes,, zwarte halsbont. Het bestuur van de middenstands- vereniging „Den Helder" heeft de di recteur van het maandblad „Succes", prof. dr. H. J. Roels, bereid gevonden, een spreekbeurt voor de leden van ge noemde vereniging te komen vervullen. De hoogleraar zal Maandagavond 7 Januari in „Formosa" het onderwerp „Psychologie van de reclame" behande len. Voorts zal de instructieve bedrijfs film „Een volk dat werkt, bouwt aan zijn toekomst" worden vertoond. FAILLISSEMENT VERNIETIGO Na gedaan verzet is vernietigd het faillissement van C. H. Caspers, alhier. (Van onze speciale verslaggever) Reeds langer dan een etmaal beukt de branding, opgestuwd door de harde Zuidwester, tegen de 2086 ton metende Noorse vrachtboot Frameggen, van de redery Vindegge a/s te Oslo, die gistermorgen om kwart vóór zeven zijn scherpe steven stak in het blauwe basalt van de Hondsbossche Zeewering, even bezuiden Petten. De gehele Dinsdagnacht had het schip, dat geen lading vervoerde en hoog op het water lag, tegen de elementen geworsteld. Reeds om half zeven stond het noodsein uit, maar toen was het al te laat. Binnen het kwartier was het schip over de banken heen geslagen en met de kop op de Hondsbossche Zee wering, ter hoogte van strandpaal 23, gestrand. De houtboot ramde een groot gat in de dyk, doch bleef vervolgens liggen, met de voorsteven rijdend op de glooiing en met het achterschip tegen een strekdam. De uit twee en dertig kop pen bestaande bemanning, o.w. vier vrouwen, en de scheepshond, bevinden zich nog steeds aan boord. De heer Klein, inspecteur van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij, die in gezelschap van de directeur, de heer H. Th. de Booy, op de plaats van de stranding ar riveerde, stapte in de „broek" en werd naar boord getrokken, teneinde met de gezagvoerder van de Frameggen over leg te plegen war er nader moest ge beuren. Ook de wal-xapitein van de rederij Wijsmuller, kapitein Moerman, was spoedig te plaatse. Hy vertelde ons, dat sleepboten van de firma Wijsmul ler uit IJmuiden en van de rederij Doeksen te Terschelling onderweg wa ren, maar dat deze voorlopig niets zou den kunnen uitrichten. Deze mening werd bewaarheid, want hoewel de wind gistermiddag in kracht afnam, bleef de zee zo ruw, dat van sleepboothulp geen sprake kon zijn Ongeveer vierhonderd meter uit de kust ligt een zandbank en daar een sleepboot tenminste negen meter water water nodig heeft om goed te kunnen manoeuvreren, zal er een sleeptros van J-Jet was nog nacht toen de Frameg gen strandde. De reddingboot „Dorus Rijkers", die om zeven uur voor de tweede maal dit jaar de Hel derse haven verliet, werd een kwar tier later terug geroepen. De red dingboot kon hier verder toch niets meer uitrichten. Daarom werd het Wipper-toestel, dat te Petten is ge- stationneerd, met een motor-locomo tiefje naar de plaats ip het strand gebracht. Om negen uur werd verbinding ge maakt tussen de Frameggen en het toestel. Twee mannen van het Noor se schip klauterden in de voormast en bevestigden de lijn, zodat de be manning zo nodig het schip in de „broek" kan verlaten. Hoewel de Noor lelyk op de stenen lag te bonken, scheen er voorshands geen gevaar b(j. duizend meter moeten worden uitge bracht. Teneinde te voorkomen, dat het schip over de strekdam zou slaan, heeft men gistermiddag de ruimen gedeelte- lyk met water laten vollopen. De sleep boot „Oceaan" van Doeksen alsmede de sleepboten „Nestor" en „Stentor" van wysmiiller zijn in de haven van Den Helder gestationneerd en zullen morgen een poging ondernemen, de „Frameggen" uit zyn benarde positie te slepen. De aanvankelijke veronderstelling, dat machinedefect de oorzaak was van de stranding, blijkt onjuist te zijn. Dat de houtboot op de Hondsbossche Zee wering is geslagen, is uitsluitend te wij ten aan de storm. Het schip, dat 309 voet lang is, was niet geladen en daar door moeilijk te besturen. De stemming aan boord is uitste kend. Er bestaat geen gevaar voor de opvarenden, die zich bovendien bevei ligd weten door de lijn-verbinding m»t de nabije kust. Deze verbinding is ook hedennacht gehandhaafd. Mocht het schip n.1. lek slaan, breken, of slagzij maken, dan zullen in eerste instantie de vier dames o.w. een vrouweiyke marconist, de boot verlaten. Dat de belangstelling van de zijde van het publiek groot is, laat zich den ken. Velen hebben zich reeds naar de dijk begeven om de „Frameggen" te zien en verwacht wordt, dat ook van- daag en morgen grote interesse voor het gestrande schip zal bestaan. Nog een foto van de „Frameggen" ditmaal van de voorzijde gezien Jane Powell, actiever dan ooit, speelt de hoofdrol in de film „Nancy gaat naar Rio", die vanavond voor het laatst in de Witte-bioscoop wordt vertoond, Zij beeldt een zeventienjarig bakvisj» met toneelaspiraties uit en het gelukt haar eindelyk de hoofdrol te krijgen van een nieuw stuk. Als het zo ver is, heeft men er in de zaal al heel wat af- gelachen, want de misverstanden zijn ook in deze „comedie" niet van d» lucht. Alles gaat rollen, wanneer Paul Berten, een vrijgezel van een dikke veertig, toevallig opvangt, dat Nancy een baby verwacht. De moeder van Nancy, de bekoorlyke actrice Frances Elliott (Ann Sothern), ondekt dan, dat Berten de „vader" is. Het grappige is, dat alles berust op een scène, door Nancy gespeeld op de boot die haar naar Rio brengt. Zy studeerde haar eerste grote rol in, en zei: „Ik ben blij, dat ik een baby krijg". Daarmee be gint het. En het einde? Een huwelijk tussen Nancy's moeder en Berten (Barry Sullivan) en een prachtige Nancy in het nieuwe stuk! Wie vanavond „naar Rio gaat", moet eens kyken naar Carmen Miranda. Het is de moeite waard! Louis Calhern speelt een alleraardigste grootvader. Gistermorgen ojpstreeks negen uur Is op de Singel ter hoogte van de Kru- gerstraat een bruine hond aangereden. Het dier, dat niet ernstig gewond was maar wel een „shock" opgelopen scheen te hebben, werd liefderijk opgenomen door mevrouw Assenbach, Singel 125. De eigenaar kan aan dit adres de hond een bastaard van ongeveer een jaar oud, met hangoren, hoogte circa veer tig centimeter afhalen. ZONDER VERGUNNING "AKKF.RS- WINKEL GEOPEND Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. P. M. J. Nolet, stond gistermiddag C. D. B. uit Texel terecht wegens overtreding van het Vestigings- besluit. Verdachte was in Den Burg als banketbakker een winkel begonnen zonder vergunning. Hij verklaarde ter zitting echter, dat de zaak niet aan de verwachtingen had voldaan en inmid dels reeds weer was gesloten. In ver band hiermede werd verdachte con form de eis veroordeeld tot f 25 of 15 dagen. Tussen de Stolpen en Callantsoog, juist in de bocht, waar de weg langs de duinen over de Zuid Schinkeldijk leidt, is gisteravond omstreeks zes uur een uxe auto enkele malen over de kop geslagen. De wagen werd bestuurd door de vertegenwoordiger R„ die met grote snelheid uit de richting Callants oog kwam. De heer R. moet door door e een of andere oorzaak de macht over e stuur hebben verloren, waarbij hij e geluk had nog vóór de buitelingen begonnen uit de wagen te worden ge slingerd. De heer R. mankeerde althans ogenschynlyk niets, doch klaagde wel over inwendige pynen. De auto werd vry ernstig beschadigd. het verslag dat wij enkeWeken getóden plaatsten over de veraa™8 van hL°P,r!,chting Van een kamo) eerste hulp by ongelukken, wezen «r °p' oat ook niet-katholieken hier' konden deelnemen. Personen, die hiervoor ge',en' kun' zich opgeven by de heer'' detl Bra" sem. alhier, waarna over met dr> Verheul zal worden gep]/d over d® JUd, waarop de lessen vo<deze cursls" ten beginnen. Opgave is spoedig gew/' e uitslagen van df,aatste v00r de competitie gehouden edstrijden waren als volgt; Blokker-» Hoedjes 2—0; WaUboer-A. S1ykenn» jz. 1-1; P. de V"t~A Slijkerman 1 2-°: C KooU- Louwe 0-2- w Jimmlnk—P. Koop man l—i.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2