„Frameggen" veilig in Nieuwediep Laurens Bogtman in waardevol recital voor Muziekkring De heer J. Schilthuis besprak de problemen van de middenstand SfJiSr'--Si," Schip wordt bij gunstig weer voor reparatie naar Rotterdam gesleept r Nieuws uit Wieringen SLEPERS BRACHTEN HUN BUIT BINNEN Zwaar weer tijdens de laatste nacht op zee H. NEVILLE HARE SCHOEMAKER PREDIKBEURTEN Prachtige begeleiding van Felix de Nobel Duitse, Nederlandse en Franse liederen Tussen Haaks en Kuitje Wedstrijdprogramma van Hermes" ,Accordeonola"; 'n nieuwe vereniging IN HET KORT De bridgecompeti+ie jeugd-vuurtorentournooi A GOEDE ZAKEN ORANJEBOOM BIER! In vergadering van de PvdA te Hippolytushoet Zaalforum te Hippolytus- hoef Jong Holland 2 ontvangt morgen HCSC I Hef gebeurde in Nieuwediep Breezand BESTELAUTO IN BOTSINC MET MOTORRIJWIEL Laag gemiddelde op tweede biljartavond Anna Paulowna Partij v. d Arbeid zag terug op vorig jaar i WÏÏ5 T Sth" Sport voor Julianadorp Twee schepen door de mist vastgelopen Schepen veranderden van eigenaar Zii 'ipe MARKTBERICHTEN INGEZONDEN STUKKEN Misplaatste hulde voor Ned. Spoorwegen? p|ET VERLEDEN HERLEEFDE IN NIEUWEDIEP, toen gistermiddag om één uur de „Frameggen" door de drie blauwpijpers van Wijsmuller binnen werd gebracht. De „Nestor" en de „Hector" trokken de sleep, terwijl de „Stentor" de achtersteven hield van de stuurloze Noor. Handig manoeuvreerden de wendbare slepers, die ook in het havenwerk doorkneed zijn, met het hoog op het water liggende casco. De „Frameggen" kreeg een rustig plaatsje in de Buitenhaven, aan de ducdalven tegenover het Havenkantoor. Daar zouden de duikers, die de bodem van het schip moeten onderzoeken alvorens het met gunstig weer naar de werf te Rotterdam kan worden gesleept, hun werk ongehinderd kunnen ver richten. Reeds is komen vast te staan, dat slechts de buitenhuid onderaan het voorschip en onder de achtersteven enige lekkage heeft opgelopen. Alleen de dubbele bodem zit vol waier. Het schip zal in ieder geval in het dok moeten, ook om het roer en de schroef te vernieuwen. DE LAATSTE NACHT, die de „Fra- meggen" als wrak op zee heeft door gebracht, is verre van rustig geweest. Het schip lag aan twee ankers op drie rnjjl uit de kust ter hoogte van „Falga". De sleepboten hadden het anker niet laten vallen, maar hielden de kop op stroom. Ook zij hebben het die nacht zwaar gehad. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de „Oceaan" de sleep tros van de „Holland" zou overnemen, maar hiervan werd afgezien, vooral toen de „Oceaan" door een verraderlijke grondzee zo dicht langs de „Frameg gen" werd gedreven, dat de voormast top de bakboordsteven van de Noor raakte en daarbij afknapte. Besloten werd, het Schulpengat niet binnen te varen, maar tussen de wal en het vaarwater voor anker te gaan. Aan boord van de sleepboten moest men terdege op zijn qui vive blijven, omdat de positie van de „Frameggen" niet zo heel gunstig was. Gelukkig re zen er geen nieuwe moeilijkheden, zo dat bij dagworden de „Holland" en de „Nestor" de sleeptros weer vastmaak ten, waarna de „Frameggen" anker-op kon gaan. In overleg met kapitein Moerman werd besloten, dat de sleep op het Marsdiep zou worden overgeno men door de Wijsmuller-boten, die in de haven gemakkelijker kunnen ma- neuvreren. Om elf uur kwam de loods aan boord, om twaalf uur dreef het zevental ter hoogte van de Windwijzer en een goed uur later trokken de .Nes tor" en de „Hector" hun buit gedeci deerd de haven binnen. Na gedane arbeid werden zij afge meerd aan de Onderzeebootsteiger, ter wijl de „Stentor" en de „Hulp in Nood" langszij van de „Frameggen" gingen lig gen om materialen over te nemen. Toen wij om half drie naar de „Frameggen" waren overgestoken, was de bemanning van het schip (veertien nationaliteiten zijn aan boord vertegenwoordigd!) in volle actie om stalen repen, trossen, blokken en ander materiaal op het ber gingsvaartuig over te laden. De direc teur van de rederij Wijsmuller, de heer G. van der Vuurst, stond op het brug- complex de bedrijvigheid gade te slaan. Vrouw aan boord... TEMIDDEN van mannen in oliegoed, vette staalkabels en de (enigszins gebaarde) officieren van de „Frameg- Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwaliteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. (Advertentie, Ing. Med.) Zondag 13 Januari. DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur de heer Wanders; Huis duinen 19 uur ds. Rasch. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Hartkamp. 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk 10 uur ds. Swcn. 17 uur ds. Rothuizen. Oud Geref kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen: Donderdag 19.45 uur ds. Groenewegen. Chr. Geref kerk. Steengracht, 10 en 17 uur ds. I. van de Knijff. Geref. kerk (art. 31), West- straat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Weststraat. 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Evang gem.. Hoogstraat, heden 20.15 uur bij belkring; Zondag 10 en 17 uur cand. v. d. Molen van Oude Biltzi.il, 12 uur Zondagsschool. Oud Kath. kerk. Middenweg. 10 uur heilige mis. Doopsgez. gem.. Kerkgracht. 10 30 uur ds. J. J. J. van Sluiis; Dinsdag 19 30 uur gemeente-avond. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. J. W Sepmeijer. Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag "0 uur bijbelkring: Donderdag 19 30 uur vrouwenkrans: Zaterdag 20 uur open luchtsamenkomst (Visbuurt). 21 uur bidstond. JULIANADORP: Geref. kerk. 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds Swen „Bethel" 10 en 19 uur de heer Van der Heide van Amsterdam. gen" was de charmante jongedame, die zich plotseling naar het achterdek rep te, een merkwaardige verschijning. Ny lons, een vlot geruit rokje en een rood truitjeHet meisje scheen zo achter de toonbank van een dames-modezaak weggestapt. Dat was de marconiste, die er geenszins naar uitzag dat zij tien da gen achter de rug had, waarin van sla pen maar heel weinig was gekomen. Telkens en telkens weer moest er ge sproken worden met de marconist van de „Holland", die de verbinding met de andere slepers onderhield. Wanneer ka pitein Moerman niets te vragen of te bevelen had, dan had men aan boord van één der slepers altijd wel een bood schap. Zo heeft ook kapitein Moerman zijn kooi aan boord van de „Frameggen" bitter weinig gezien. Was het wonder, dat hij zo spoedig mogelijk het schip verliet om thuis aan het Aijkerpark de geleden schade een beetje in te halen? Toen wij tegen vieren langs reden en hem zagen zitten in een luie stoel bij de haard, konden wij de verleiding niet weerstaan even op het raam te tik ken. De organisator van het bergings werk bestudeerde juist, wat de Helder - se Courant over het vlotkomen van de „Frameggen" had geschreven. We moes ten binnen komen en vernamen toen uit de mond van de man, die de ge schiedenis van A tot Z had meegemaakt nog enkele bijzonderheden over het bergingswerk. Niet zonder risico "pOEN de „Frameggen" Woensdagmid dag vlot kwam, had men al zijn ver trouwen gevestigd op de sleeptrossen en de stalen ankerkabel. Wanneer toen een tros was gebroken, zou de Noor wederom een prooi van de onstuimige elementen zijn geworden. De bergers moesten er rekening mee houden, dat in dat geval de „Frameggen" waar schijnlijk nog ongunstiger op de Honds- bossche terecht zou komen. Gelukkig is men voor deze tegenslag gespaard gebleven en ook tijdens de laatste nacht op zee gebeurde niets onverwachts. Nu ligt de geborgen „Frameggen" vei lig in de Helderse haven, tot zij an dermaal op sleeptouw zal gaan om in Rotterdam te worden hersteld. Het doet vreemd aan, te schrijven, dat Laurens Bogtman voor onze stad geen onbekende is. Waar in Nederland is hij dat eigenlijk wel? Wij bedoelen het echter in wat vertrouwelijker zin, als waren deze bariton en wij reeds jaren „oude bekenden", terwyi toch de persoonlijke bewondering onzerzijds dateert van zijn prachtige partijen in „Die Schöpfung", onlangs door „Toonkunst" uit gevoerd. Gisteravond bracht hij in Casino een zangrecital voor de Muziekkring Den Helder, waarbij hij door Felix de Nobel aan de vleugel werd begeleid. Hoezeer wij ook tal van liederen- componisten vereren, Franz Schubert neemt in ons hart de voornaamste plaats in. Het programma opende met een vijftal van zijn werken, welke de solist met heel zijn hart kon uitdra gen. Nemen wij de ballade „Erlkönig" op Goethe's diep ontroerende tekst, die de heer Bogtman zo werkelijk en zin vol voor ons uitbeeldde. „Mein Vater, mein Vater, und siehst du nicht dort Erlkönig's Töchter am düstern Ort?" zacht en angstig klinkt de stem van het stervende kind. En de vader: „Mein Sohn, mein Sohn, ich seh es genau, es scheinen die alten Weiden so grau" geruststellend en liefdevol. Die mogelijkheden waren voor de zanger; en zo was het ook met „Pro- metheus" en „Das Lied im Grünen", ofschoon onderling veel in stemming verschillend. Bijzonder mooi was „Traum durch die Dammerung" van Richard Strauss en Otto Julius Bierbaum, volgend op het tendentieuze „Die Heinzelmanchen" van Carl Loewe (muziek) en A. Ko- pisch (tekst). Een ander hoogtepunt vormde „Heimliche Aufförderung", eveneens van R. Strauss. Van de „Trois ballades" van Debussy apprecieerden wij de „Ballade des femmes de Paris" het meest. Deze teksten stellen zeer hoge eisen aan de zanger, terwijl bo vendien het onbegrepene nimmer zo hooglijk wordt gewaardeerd. Niettemin triomfeerde vooral hier de techniek. Daarom had men juist blij moeten zijn, dat ook drie Nederlandse werkjes werden voorgedragen. Edoch, de vreug de daaromtrent is stellig niet algemeen geweest. „Een lied van den wijn" van Herman Strategier en C. J. Kelk kon nog wel instemming vinden, doch de beide andere liederen vermochten ons niet te imponeren (hoewel wij het genre hebben verstaan). De laatste drie liederen waren van Maurice Ravel, van wie besloten werd met „Chanson a boire", dat een mees terlijke vertolking kreeg. De sleepboten „Nestor" en „Hec tor", die de „Frameggen" naar Den Helder hebben gebracht, zijn gisteren naar hun thuishaven teruggekeerd. Ook het bergingsvaartuig „Texel" is ver trokken. Hr. Ms. mijnenvegers „Goeree", „Vliestroom" en „Hollandsdiep" zijn naar het bassin gegaan Hr. Ms. „Ame land" daarentegen koos weer ligplaats in de Buitenhaven. Hr. Ms. „Marnix" vond een plaats je OP de Werf. Het is morgen hoog water om 7.50 en 19.55 uur, en laag «water om 2.00 en 14.00 uur. De temperatuur van het zee water was 5,4 graden Celsius. De hockeyclub Hermes heeft voor Zondag slechts uitwedstrijden op het programma staan: Eechtrop 2—Hermes 1 (heren); Be Fair 3Hermes 2 (he ren); Hurley 2Herems 1 (dames) Eechtrop 3Hermes 3 (dames); Eech trop bHermes a (jongens). Te Alkmaar worden nog gespeeld: Hermes aHurley a (meisjes) en Her mes a—Alkmaar a (meisjes). Laurens Bogtman was niet tot een toegift te bewegen, ofschoon men staan de langdurig applaudisseerde. Felix de Nobel, die hem zo uitstekend had be geleid, deelde zeer verdiend in het succes. Casino was niet vol, deze avond. Wel flink bezet. Het recital was evenwel meer belangstelling waardig geweest. Dezer dagen werd in onze stad opge richt de accordeonvereniging „Accor- deonola". Het bestuur bestaat uit de heren H. van de Berg (voorzitter), C. Heyt (secretaris, Parallelweg 53), A. B van Ooyen (penningmeester), N.Droog en mej. W. G. van Ooyen (bestuursle den). Uiteraard stelt dit bestuur prijs op nieuwe leden. Het Tivoli-theater vertoont van heden- tot en met Maandagavond „De rode Donau", met onder andere Walter Pidgeon. In de Witte-bioscoop gaat op deze avonden „Schaduw uit het ver leden". In Formosa spreekt de heer Kauff- man vanavond om half negen voor le den en donateurs van „Helder". Dr. A. L. Constandse houdt in de Vakschool voor Meisjes voor de V.U. een lezing over „Petroleum in het na bije Oosten". In de Marine-cantine treedt van avond voor O.S. en O. op de bekende Friese Fakir. De eerste helft van de plaatselijke bridgecompetitie werd afgesloten met de ontmoeting tussen HBC en GOO. Alle vier wedstrijden werden door HBC gewonnen. De gedetailleerde uitslagen waren: HBC 1—GOO 1 35—26; HBC 3—GOO 4 64—20; HBC 4—GOO 2 35—27; HBC 2 GOO 3 57—19. De stand is nu: le Klasse: OBC 1 4 3 1 0 7 55 VBC 1 4 2 1 1 5 -f 25 HBC 1 4 2 1 1 5 13 GOO 1 4 1 n 3 2 46 Comb. 1 4 0 l 3 1 47 2e Klasse Afd. A: OBC 2 4 4 0 0 8 117 HBC 3 4 2 0 2 4 4 VBC 3 4 2 0 2 4 2 Comb. 2 4 2 0 2 4 17 GOO 4 4 0 0 4 0 —106 Afd. B: VBC 2 4 4 0 0 8 89 HBC 4 4 2 0 2 4 18 OBC 3 4 1 1 2 3 22 Comb. 4 4 1 1 2 3 82 GOO 2 4 1 0 3 2 3 Afd. C: HBC 5 4 3 1 0 7 34 HBC 2 4 3 0 I 6 59 Comb. 3 4 2 0 2 4 9 VBC 4 4 1 1 2 3 23 GOO 3 4 0 0 4 0 79 Het programma voor de tweede helft van de competitie wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. De jeugdcommissie van de KNHB y eft er in toegestemd, zo lazen wij in: „De Molshoop", dat het jaarlijkse Jeugd-vuurtorentournooi van Hermes op Zondag 27 April wordt gehouden. In principe worden daarvoor uitgenodigd: jongens: Amsterdam, BMHC, A'kmaar. LHC en DEM; meisjes: Amsterdam, BDHC, Rood-Wit, Alkmaar, LHC en DEM. U I (Advertentie, Ing. Med.) De vergadering over de Midden- standsbelangen, welke Woensdagavond in café Halfweg plaats vond, werd door een gering aantal middenstanders be zocht In zijn inleidingswoord schetste de voorzitter der afdeling Wieringen der P.v.d.A. de misverstanden welke er onder vele middenstanders nog heer sen ten opzichte der gevoerde partij politiek. De spreker van deze avond, de heer J. Schilthuis, ging hierop nader in en aan de hand van paragraaf 12 van het beginselprogram der partij lichtte hij de gevoerde politiek nader toe. Hierin wordt de Middenstand gezien als een groep van ons volk met een belang rijke taak. Vele belemmeringen welke de bloei van de middenstand tegen hou den, dienen te worden weggenomen. De weg voor vooruitstrevendheid wordt volgens spr. door de P.v.d.A. openge houden. Een uitgebracht rapport, waarin de bedrijfsuitkomsten van de middenstand werden vermeld, wees uit, dat vele middenstanders een lagèr loon ontvan gen dan een goede vakarbeider. Bo vendien worden de sociale voorzienin gen gemist, welke dezer arbeiders ont vangen. Het is een droevig beeld, te moeten constateren dat velen nog op de rand leven van het bestaan. Voorts bleek uit de publicaties dat 78 procent van alle Nederlandse middenstanders beneden de inkomstengrens van f 5000.ble ven, en pl.m 35 procent zelfs beneden een loon van f 2500.De P.v.d A streeft naar verbetering van deze toe standen, aldus spr. en wil zoveel mo gelijk ook het Nationaal Inkomen een beter niveau brengen. Ten aanzien van de ondernemingsbe lasting merkte spr. op dat prof. P. Lief- tinck door de afschaffing hiervan een druk op het middenstandsbedrijf heeft weggenomen. Ook de omzetbelasting werd verlaagd, hetgeen profijt voor de middenstanders opleverde. Het vrije bedrag met als minimum grens van f 8000.— aan jaarinkomsten wordt slechts door 6 procent der middenstan ders overschreden. De heer Schilthuis is eenter van me ning, dat de omzetbelasting vooral voor de kleinere middenstanders nog steeds een probleem vormt. De P.v.d.A. heeft volgens spr., pogingen aangewend deze belasting in hoofdzaak door de fabri kant te laten drukken. Na een geanimeerde discussie over tal van middenstandszaken en over het pro en contra van het P.v.d.A.-beleid. werd de vergadering door wethouder Bontes gesloten. Door de afdelingen der P.v.d.A. en Nieuwe Koers zal op 2 Februari a.s. in café Halfweg te Hippolytushoef een zaalforum gehouden worden. Hieraan zal o.a. door de oud-wethouder van Den Helder, P. S. v. d. Vaart, het ge meenteraadslid de heer Steenlage, de wethouder van Anna Paulowna. mr. H. Jonker, Harry Meyerink uit Alk maar, voorzitter Gewest Noord-Hol land Nieuwe Koers, de heer P. Hol te Wieringermeer en mevr. Hamel—Dito (Den Helder) medewerking worden verleend. Op deze avond kunnen vragen van allerlei aard worden gesteld. Onder leiding van de heer Mt. Koov zal deze avond muzikaal worden omlijst. Het eerste elftal van HCSC, dat in zijn afdeling nog steeds met een voor sprong van vier punten leidt, reist mor genmiddag naar Alkmaar. Daar v-or de strijd aangebonden met Jong Hol land 2. Wanneer onze stadgenoten deze ontmoeting tot een goed einde we en te brengen, zal weer een flinke stap naar het kampioenschap zijn gedaan. Het elftal vertrekt om half twee van garage Moorman. HCSC 2, dat nog geen enkel verlies- punt heeft, ontvangt om kwart voor drie DEK 1 uit Medemblik. Een lastige wedstrijd voor de thuisclub. Op het bij terrein speelt HCSC 3 om kwart voor drie tegen DEK 2, waarvan gewonnen kan worden. Verder luidt het program» ma: HRC c—HCSC jun.; HRC e— HCSC a; Helder d—HCSC b. Bij het opruimen van de voorma lige gasfabriek werd een arbeider dooi een stuk steen gewond. Hij klaagde over hoofdpijn en werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Hij had een lichte hersenschudding opgelopen. Van een bouwwerk in Nieuwstad werden een ijzeren vleugelpomp en vijf meter rubberslang ontvreemd. Aan de overzijde van de haven stapte een werkman in een drie en een halve meter diepe put. Hij liep schaafwonden op en werd ter obser vatie opgenomen. Een zeventienjarig meisje maakte zich schuldig aan oplichting voor vier paar nylons. De bloemenhandelaar T., met zijn be stelauto komende van de overweg, nam, toen hij van de Burgemeester Lovink- straat de Wijdenes Spaansweg inreed, zijn bocht naar links veel te klein en kwam daardoor op de linkerweghelft. In de Wijdenes Spaansweg reed de melkcontroleur H„ die goed rechtshield, op zijn motor naar het kruispunt toe. Hij botste tegen de auto op. H. kwam er met een bloeduitstorting in het linker- Keén Vrïj goed af. De motorfiets had een ontzette voorvork, de auto slechts een beschadigd spatbord. De tweede avond van de biljartwed strijd om het kampioenschap van het district Den Helder kenmerkte zich door het lage gemiddelde, waarmee de partijen werden gespeeld. Prins liet zich door Krijnen verrassen en boekte daardoor zijn eerste verloren partij. Tegen Engel herstelde hij zich echter en wist met een serie van 39 de hoogste in de tot heden gespeelde par tijen in 30 beurten de 150 vol te ma ken. Zaterdag is de laatste speelavond, waarop ook een uitgestelde partij van de tweede avond wordt gespeeld. De aanvang is daarom op 7 uur gesteld. N, Hoogschagen J. Engel C. Prins C. Krijnen C. Weijers N. Krul C. Heijblok W. Groenhart J. Engel C. Prins C. Krijnen N. Hoogschagen W. Groenhart N. Krul 33 150 4.54 20 33 84 2.53 10 52 148 2.84 18 52 150 2.88 16 40 150 3.75 18 40 73 1.82 10 54 150 2.77 13 54 105 2.01 13 30 63 2.10 30 150 5— 48 114 2.37 12 48 150 3.12 19 73 150 2.05 19 73 136 1.86 10 8 39 De jaarvergadering van de afdeling der Partij v d. Arbeid, in Veerburg ge houden, was druk bezocht. Na de ge bruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester, werd door de heer A. de Beurs verslag uitgebracht over het werk der middenstandscommissie en door wethouder Jonker over hetgeen de raadsfractie in 1951 had behandeld Bij de bestuursverkiezing waren mw Bijpost-Hakof en de heren G. H. Gee^ hgs en W. M. Oudshoorn niet herkies baar, terwijl de heer J. H. Smit we gens vertrek naar Schagen uitviel. Aan hem werd veel dank gebracht. De sa menstelling van het bestuur is nu: Mr H. Jonker Hz., voorzitter; D Stins secretaris; A. J. de Ridder, penn ng.' meester; A. de, Beurs, A. P. de Boer WMThnSr'd ""V" bu, °m,as,en van Zaandam bereid U Het eerste elftal van JVC hinHt dagmiddag om half drie 0p het An" kerparkterrein te Den Helder nf.» aan tegen Zeemacht 1. y 2 krijgt bezoek van HeM»„ 2 uur); JVC a sneelt Helder 5 tegen Oudesluis a uur u" JHC 2 handbalt om half elf u. i tegen Petten 1. thuis Toen het betonningsvaartutg Donderdag op het IJselmeer bezig was de betonning te controleren, ontdekte deze bij het Rogge. bot, voor de Ketel, een vaartuig, dat op deze zandplaat was vastgelopen ten gevolge de mist. Na eerst geprobeerd te hebben, zelf hulp te verlenen om het schip vlot te krijgen, wat echter mislukte, heeft het be- tonningsvaartuig dit te Urk gerapporteerd. Dadelijk voaren twee sleepboten van de firma Hoekman ter assistentie uit. Bij aankomst bleek dat zelfs twee vaar. tuigen door de mist op het Roggebot waren geraakt, n.1. ook een Duitse boot. Nadat deze er eerst was afgetrokken en te Kam pen gebracht, werd hulp verleend aan het schip „Vriendentrouw". groot 162 ton, schipper J. van der Putte van Nijkerk, welke geladen was met kolen. Des nachts cm half drie bereikte men Kampen. De motorkotter „Trouw moet blijken" (UK 86) van de Urker K. Kosselman is verkocht aan de heer W. van Leeuwen in Katwijk, die het scheepje verdoopt heeft in „Karei Doorman" (KW 227). Welk een verschuivingen zo'n verkoop van een tachtig-paards-kottertje teweeg kan brengen in de vissersvloot vertelt de IJm. Crt. aldus: Kosselman heeft voor zijn verkochte UK 86 teruggekocht uit Den Helder de HD 37 „Verwachting", een flink schip met een 200 pk Kromhout in de motorkamer. Dit schip heet nu „Ver wachting" (UK 86) en de eigenaar van deze kotter. P. Bais uit Den Helder, heeft voor dit schip ecn nieuw besteld, dat binnenkort in de vaart komt. UITBREIDING AMSTERDAMSE BANK De Directie der Amsterdamse Bank heeft het bijgebouwtje van de Ger. Kerk aangekocht, hetwelk dienst deed voor het Ger, Jeugdgebouw, dat gele- gen is naast de Amsterdamse Bank, ter uitbreiding der Bank. Wegens druk te der werkzaamheden aan de Bank, had men de laatste tijd zeer veel last van gebrek aan plaatsruimte. Met dit gebouwtje erbij kan er nu een pracht gebouw van de Amsterdamse Bank ko men. NIEUWE PRESIDENTE GEREF. VROUWENVERENIGING Wegens aanstaand vertrek "van mevr. Homburg is tot presidente van de Ge ref. Vrouwenvereniging „De Roeping Getrouw" gekozen mevr. A. Roos—De Boer. VISSERIJBERICHT URK, 10 Januari. Door 26 vaartuigen werd aangevoerd: 1116 pond snoekbaars 8285 cent; 203 pond rode baars 7484 cent; 761 pond blei 67 cent. Alles per pond. BESMETTELIJKE ZIEKTE In de gemeente Zijpe is één geval van hepatitis infectiora (besmettelijke lever ontsteking) geconstateerd. ALKMAAR, 9 Jan. 1951. Witlof 1029, rode kool 713, Savoyekool 6.50 —7.50, groene kool 7.50—10,50, spruit- kool 12—32, boerenkool 7.50—13.50, an dijvie 1441, bieten 617, winterpeen 6.50—18, waspeen 1529, uien 6—33, prei 819, soepgroenten 3.506, Bram- ley Seedling 16—22, -Goudreinette 19— 43. Present van Engeland 34—38, knol raap 614, St. Remy 36, Winterjan 21-38. (Buiten verantwoordelijkheid van da Redactie) In uw blad van 9 Januari konden wé iets lezen over de feestelijke tocht van de eerste dieseltrein op het traject Alk maar—Den Helder. Velen hebben daar bij woorden van lof gericht tot de af gevaardigden van de N.S. Zo ook mr. H. Jonker uit Anna Paulowna. We hadden verwacht, dat mr. Jonker daarbij wel zou wijzen op de vroegere stopplaats te Breezand. Op het feit, dat de Bieezanders indertijd bijna f 1000 bijeenbrachten voor de perron-verlich ting, welke verlichting enkele maanden later werd „weggehaald" door de N.S. De stopplaats werd opgeheven! Later gedane verzoeken om de trel- nen, ^eer te doen stoppen werden of niet beantwoord of afgedaan met «en simpel briefje met de opmerking, dat ■o ang er stoomtreinen reden niet aan e verzoek gevolg kon worden geg*- 18 dan ook niet verwonderlijk t de N.S. kampen met een millioenen- tekort niR6 J5-s-"busdiensten laten veel, alles te wensen over; rendabela stopplaatsen worden opgeheven! Velen van ons herinneren zich nog de bus- O'enst van de fa. Naastepad. Zo zien v„ ®Iweer wat particulier initiatief vermag. Jammer is het. dat Breezand geen W»t 0 ee" andere gemeenschap heeft. Nee h* "-.De p°!derse Gemeenschap? van' r 'e behartigt alleen de belangen is er i 7« ?'ne S1"is Wat dat betreft er 'n 75 jaar weinig veranderd. D. P. DE JONG. I

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2