Blauwe Gillette Mi lesjes Stad en Omgeving Mijnendienst Nederland onder nieuwe commandant Helderse Bruinvissen verloren met 2-1 bij Nereus 2 B. en W. antwoorden op vragen over toewijzing van woning „Malando" schiep zonnige sfeer in de Marinecantine Eerste contactavond van H.W.N. Kapitein ter zee L H. Quant opgevolgd door kapitein-luitenant ter zee T. Brunsting Productie periode werd afgesloten Zeevaartscho'ier had zich misdragen Standen van MSC in de Bondscompetitie Raad Dinsdag bijeen „De Eendracht" vertoont de film „Met dexe handen" Reserve Scholte maakte hettegenpunt Driehoeksruil Den Helder Bloemendaal - Jisp Niet in strijd met de normen gehandeld BILJARTWEDSTRIJD IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Tango, rumba en samba, maar ook ,,Pia's boogie" Vocalisten: An Sandor en Frans Wanders INGEZONDEN STUKKEN Is er behoefte aan een nieuwe cantine? Geen afzonderlijke paarden, markfen meer in Schagen Julianadorp Schoorsteenbrandje Films en een dansje in zaal Siebeling Auto slipte en kantelde in diepe wegsloot Slagers in overtreding Wieringen Rina Kooij in training Nederlandse schaatsenrijders verblijven in Noorwegen Succm bh een .i.yer „ed.trijd i. •ll«o mogelijk «1. gangmaker 'Olkomen ou elkaar *'jn mgeaield. Ook bij hel «-heren moeien «ppa,.,, m„je ééa fn uw ;°:r°Gebruik c,LLEm scarauwuBAAr n behoren bij elkaar CiW yOOR HET FRONT van het gehele personeel van de Mijnendienst Nederland der Koninklijke Marine, dat aangetreden stond op het voorplein van de ka zerne Bassingracht, heeft de commandant, de kapitein ter aee L. H. Quant, gister morgen het bevel overgedragen aan de kapitein-luitenant ter zee T. Brunsting. die daags tevoren als eerste officier was opgevolgd door de luitenant ter zee der eerste klasse P. van Willigen. In een korte rede heeft de scheidende com mandant herinnerd aan de voornaamste verrichtingen van de Mijnendienst. sinds hij op 1 December 1949 aan boord van Hr. Ms. „Vulkaan" het bevel aan vaardde. „Deze tak van dienst der Koninklijke Marine was mij toen nog slechts zijde lings bekend", aldus kolonel Quant. „In de ruim twee jaar dat ik het comman do heb msgen voeren, ben ik mij één fjaan voelen met deze mooie, levende- dienst. De marineman houdt niet zo van publiciteit en daarom weten velen in den lande niet wat de Mijnendienst heeft gepresteerd. Wel zijn de oefening „Factotum", het opruimen van de V 1 bij Strijen-Sas en het aandeel van het Duikbedrijf, een onderafdeling van de Mijnendienst, in de onderzoekingen na de vliegtuigongevallen bij Bari en Sche- veningen onder de ogen van het Ne derlandse volk gekomen." Geen ongevallen De scheidende commandant kon met trots gewagen van hetgeen de Mijnen dienst heeft gepresteerd om de Noord zee mijnvrij te maken. Tijdens zijn com mando is niet één schip op een mijn gelopen en heeft zich ook aan boord van ae mijnenvegers geen enkel onge val voorgedaan. Hij bracht daarvoor hulde aan het personeel, dat zijn plicht altijd met toewijding en bekwaamheid heeft vervuld. Menigmaal moest het technisch personeel aan de wal en aan boord van het werkschip Hr. Ms. „Douwe Aukes" 's nachts en tijdens de weekends doorwerken om de schepen vaarklaar te houden. Het percentage stilligdagen is sterk gedaald, terwijl dat van de operationele dagen belangrijk is toegenomen. Na het einde van de veegoperaties In Internationaal verband hebben de Com mandant Zeemacht Nederland en de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten tele grafisch hun waardering uitgesproken voor de wijze waarop de Mijnendienst Nederland haar jiandeel in het mijnvrii maken van de Noordzee heeft geleverd. Dat men ook buiten de Koninklijke Marine deze arbeid op hoge prijs heeft gesteld, illustreerde kolonel Quant door te herinneren aan de gift van twee duizend gulden van de Nederlandse Re dersvereniging. Van dit bedrag werd de cantine voor korporaals en man schappen in de Mijnendienstkazerne in gericht. „Het zwaartepunt wordt nu verlegd «aar de opleiding van nieuw personeel en het houden van oefeningen in in ternationaal verband", aldus de kolo nel. „De techniek staat niet stil en daarom moet worden onderzocht of naast het vegen ook andere methoden De Zaankanter Wilhelmus K. had zich in het begin van 1951 op de Zeevaart school te Den Helder ernstig misdragen Hij had zich o.m. een windjack van een studiegenoot toegeëigend om daarmede oj een dansavond „mooi weer" te spe len. Het kledingsstuk was hem zo goed bevallen dat hij het maar niet meer aan de rechtmatige eigenaar had terug ge geven, Bovendien had hij kans gezien om bij zi.in kostjuffrouw een bedrag van ongeveer f 70 mee te nemen. Gis termorgen moest hij zich voor zijn euveldaden voor de Meervoudige kamer te Alkmaar verantwoorden. Een psy chiater was to+ de conclusie gekomen dat verdachte, hoewel zijn verstande lijke vermogens voldoende werden ge acht. afwijkingen vertoonde waardoor het feitelijk noodzakelijk was hem uit de normale samenleving te verwijde ren. De officier wilde hem echter nog een kans geven en volstond met het eisen van een geldboete ad f 75 sub sidiair 25 dagen en een voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering Over veertien dagen volgt de uit spraak. Hieronder geven wij de standen van tot het opruimen van mijnen moeten worden toegepast. Vast staat, dat voor de Mijnendienst een grote taak wegge legd blijft." Kolonel Quant bedankte het perso neel van de Mijnendienst voor de steeds ontvangen medewerking, een medewer king welke hij ook zijn opvolger, de kapitein-luitenant ter zee T. Brunsting. toewenste. Daarna verklaarde de ko lonel, het commando over de Mijnen dienst Nederland te hebben neergelegd Alvorens het commando te aanvaar den, richtte overste Brunsting, die ge durende enige maanden als eerste of ficier met kolonel Quant heeft samen gewerkt, zich tot de scheidende com mandant om hem, mede namens het gehele personeel van de Mijnendienst, dank te zeggen voor de voortreffelijke wijze, waarop hij gedurende ruim twee jaar de scepter over het omvangrijke geheel van de Mijnendienst heeft ge zwaaid. Op Dinsdagavond 22 Januari om acht uur zal de gemeenteraad bijeenkomen om de punten te behandelen, die wegens het vergevorderde uur in de vergade ring van 8 Januari niet meer aan de orde konden worden gesteld. Dat zijn dus o.m. de voorstellen betreffende de aankoop van huize „Parkzicht", de verplaatsing van de Zaterdagmiddag- markt en enkele benoemingsvoorstellen. De Alg. Bond van Arbeiders(sters) in de textiel- en kledingbedrijven „De Edracht" organiseert morgen in Musis Sacrum een filmavond. De film. die werd beschikbaar gesteld door de ECA, is getiteld „Met deze handen" en gaat over de vakbeweging der confectic- industrie in Amerika. Alle arbeiders pers) in de kleding- en textielindus trie hebben tot deze voorstelling, zo vernamen wij, vrij toegang. STEGEMA Het gesloten seizoen is voor de zwemmers en waterpolo-spelers weer ten einde. De Helderse Bruinvissen hebben de polo-competitie Dinsdagav«n< Zaandam hervat met een wedstrijd tegen Nereus 2, dat momenteel aan t e gaat. Hoewel het maar weinig scheelde, is het onze stadgenoten toch rue ge u succes te boeken. Zij keerden met een 2-1 nederlaag naar Nieuwediep terug. handje" gespeeld, zodat er* steeds ach ter aan gezwommen moest worden. In vele gevallen gelukte het de Zaankan- ters dan. het leder te bemachtigen. Vóór de rust waren de Helderse spe lers iets sterker, doch er werd niet ge schoten. Van de Water had, even- .als de Zaanse doelman, weinig te doen gaan; de Bruinvissen kwamen uit met j j-)e ballen die zijn heiligdom bedreig- Piet Scholte in plaats van Gode. Schol-1 den te keren, te speelde achter. Wildenberg was voor i Na he( doelwisselen kwamen de deze gelegenheid naar voren gegaan. gastheren wat meer opzetten. Het ant- Het plaatsen van de Bruinvissen was j woord bleef echter niet uit. Ten slotte verloren de Bruinvissen alle voorzich tigheid uit het oog. Nereus kon daar na twee maal scoren. Kort voor het einde werd de achterstand verkleind. Via Wildenberg kwam de bal hij Schol- te en deze passeerde toen de Zaanse keeper (21). De wedstrijd van de Zwaardvisch, die ook Dinsdag moest worden ge speeld, kon niet doorgaan, omdat de Adelborsten niet aanwezig waren. Beide zeventallen kwamen met een invaller voor de beste speler te water. Bij Nereus moest Zwart verstek laten uitermate slecht verzorgd. Bijna geen enkele keer werd de bal zuiver „op het (Advertentie. Ing. Med.) De heer J. H. Smith, voorzitter van de P.v.d.A.-raadsfractie, heeft enkele weken geleden een viertal schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld over de toewijzing van een woning aan de heer W. Voster, oud-burgemeester der ge meente Jisp. Uit het antwoord van B. en W. blijkt, dat zü geen kennis hadden genomen van een desbetreffend bericht in de Nieuwe Noordhollandsche Cou lant, welke in Purmerend en omgeving verschijnt. De inhoud daarvan door de heer Smith in zijn eerste vraag geciteerd wordt door B. en W. in hoofd zaak juist genoemd. de MSC-tientallen in de Bondscompe- titie: Overgangsklasse VAS 2 3 3 0 0 21 Ma Rolland 2 2 0 0 4 12 Heemstede 3 2 0 1 4 18 Va MSC 2 1 0 1 2 8 V» Aalsmeer 3 0 0 3 0 9 Mi Tweede klasse B: Rolland 2 3 3 0 0 6 19 y2 HWP 2 2 0 0 4 12 Mi Heemstede 2 3 1 1 1 8 18 Mi HSG 3 2 1 0 1 2 MSC 2 3 0 1 2 1 14 Hoofddorp 3 0 0 3 0 10 Derde klasse B: SSCH 3 3 0 0 6 19 Ma VAS 4 3 2 0 1 4 16 Ma Aalsmeer 2 3 2 0 1 4 16 MSC 3 2 1 0 .1 2 11 Oosten 4 2 0 0 2 6'a Heemstede 4 3 0 3 u 10 la Op 8 December 1951 schreven B. en W. aan de burgemeester van Jisp het volgende: „Ter vereffening van het woningtegoed van de gemeente Bloe mendaal, zijn wij bereid, aan de heer W. Voster, oud-burgemeester van de gemeente Jisp, vergunning tot het in gebruik nemen van een woning aan de Bremstraat te verlenen". Deze toewijzing achten B. en W. alles zins in overeenstemming met de eisen, waaraan de verdeling van de beschik bare woonruimte moet voldoen. „Er is geen enkele aanleiding om te gewagen van een kwistige wijze van beschik baarstelling van woonruimten", zo ant woorden B. en W. op de laatste vraag van de heer Smith. Ter toelichting delen zij mede, dat een inwoner van Bloemendaal sedert Mei 1951 burgemeester is van de ge meente Jisp. Hij kon de ambtswoning echter niet betrekken, daar de oud burgemeester, de heer W. Voster, nog geen woning elders had. Enkele maan den eerder had de gemeente Bloemen daal, op verzoek van B. en W. van Den Helder, een woning toegewezen aan 'n gezin uit Den Helder. De woning, die hierdoor in Den Helder vrij kwam, kon toen worden betrokken door een gezin, dat nog in een andere gemeente woon de, maar economisch aan Den Helder gebonden was en hier dringend woon ruimte nodig had. Het gemeentebestuur van Bloemendaal had medewerking ver leend, nadat B. en W. van Den Helder hadden toegezegd, te zijner tijd woon ruimte beschikbaar te zullen stellen voor een gezin dat van Bloemendaal naar Den Helder verhuisde. In plaats Vrijdag-middag om twee uur begint in „Formosa" de eindstrijd van het kampioenschap van het gewest „Het Noord-Westen", derde klasse klein biljart libre, die onder leiding staat van het district „Den Helder" van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Reeds eerder publiceerden wij de na men van de deelnemers. Het wedstrijd programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 18 Januari: Pronk (Schagen) Smit (Zaandam), Schars (Groene- kan)Klumperbeek (Haarlem), Van Oostrum (Aalsmeer)Bakker (Enk huizen), Ekkebus Juüanadorp) Dekker (Alkmaar), SchrasSmit, Pronk—Plumperbeek, Van Oostrum Dekker, EkkebusBakker, Klum perbeekSmit, PronkSchras, Van OostrumEkkebus, DekkerBakker; Zaterdag: PronkEkkebus, Dekker Smit, Schras—Bakker, Van Oos trumKlumperbeek, PronkDekker, EkkebusSmit, Van Oostrum Schras, KlumperbeekBakker, Pronk Bakker, Van OostrumSmit, Ekke busKlumperbeek, SchrasDekker, Zondag: DekkerKlumperbeek, Bak kerSmit, SchrasEkkenbus, Pronk Van Oostrum. Elke dag wordt om twee uur be gonnen. Het tournooi wordt Vrijdag avond om acht uur officieel geopend De lengte der partijen bedraagt hon derd caramboles. Zondagmiddag tegen half vijf verwacht men de prijzen te kunnen uitreiken. van een enkelvoudige woonruimte-ruil is het echter een driehoeksruil gewor den. De aanbieding van een woning ten behoeve van de heer Voster is geschied op verzoek van het gemeentebestuur van Jisp, nadat het gemeentebestuur van Bloemendaal had verklaard, dat de gemeente Den Helder hiermede van haar verplichting tegenover Bloemen-; daal zou zijn ontslagen. Ten overvloede delen B. en W. in hun antwoord mede, dat de heer Voster inmiddels een wo ning elders heeft gekregen. Voor de aquariumhoudersvereniging „Rasbora" houdt de heer P. Duijff uit Alkmaar vanavond in de bovenzaal van café „Postbrug" een lezing met lichtbeelden over „Vis en plant in Zuid-Afrika". De Groninger vereniging „Gruno" houdt Zaterdagavond haar traditionele „Neijoars-viside" in „Centraal" aan de Koningstraat. Morgenochtend om elf uur vertrekt Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" uit Nieuwediep naar Koreaanse wate ren, ter aflossing van Hr. Ms. „Van Galen". Hr. Ms. onderzeeboot „Zwaardvis" is vanmorgen om acht uur na vol brachte oefeningen naar zee vertrok ken, met uiteindelijke bestemming •Rotterdam. Het is morgen hoog water om 11.05 en 23.00 uur, en laag water om 5.20 en 17.10 uur. De temperatuur van het zee water was 5,5 graden Celsius. Met enige trots in zijn stem kondigde de stafofficier O. S. en O., de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, gisteravond in de Marinecantine het op treden aan van het bekende orkest „Malando". En terecht, want dergelijke buitenkansjes vallen Nieuwediep niet bepaald elke dag ten deel. Het enthousias me was dan ook zeer groot, toen achter de nog gesloten gordijnen de herkennings melodie weerklonk en enkele ogenblikken later de zeven leden van dit tango-, rumba- en samba-orkest hun intrede deden. In fleurige kledij gestoken namen zij de caritinebezoekers spoedig voor zich in en kon een vuurwerk van klanken worden afgestoken. Concerto tot Toeter van papier) in een breed opgezet piano-concert. Dat waren zo enkele hoogtepunten van deze avond, die een aaneenschake ling was van klanken en show. „Malan do" neemt in onze orkest-wereld een aparte plaats in. Daarvan kunnen de velen zich overtuigen, die de Marine cantine hedenavond zullen vullen. Men zal dan stellig even enthousiast zijn als sergeant-telegrafist J. Kuster, die het gehele ensemble hulde bracht door het overhandigen van een doos bonbons aan An Sandor. Men weet natuurlijk, dat „Malando wordt gevormd door Nederlandse mu sici, en tevens, dat het ensemble ook buiten onze grenzen grote vermaard heid geniet. Dit is niet in de laatste plaats te danken aan Malando's prach tige* tango „Ole Guapa". Dit nummer stond ook gisteravond op het zeer uit gebreide en gevarieerde repertoire. De heer Van Maasland (Malando) weet anders, hoe hij zijn „klanten" moet aanpakken! Het vurige temperament uit Zuidelijker streken was er. Daar aan viel niet te tornen. Er was evenwel meer: show en.enkele schlagers die in de laatste tijd de wereld hebben veroverd. Wij noemen „Too young" ge zongen door An Sandor, en „Jezebel, uitstekend vertolkt door de bassist Frans Wanders. Overigens: welk een techniek en welk een vaardigheid! De aantrekke lijkheid schuilt echter vooral in de ver scheidenheid van instrumenten, die door het zevental worden bespeeld of gehanteerd. Men moet niet denken, dat de drummer alleen drumt. Neen, als Frans Wanders negro-spirituals moet zingen, dan speelt hij bas. Is guitaar- begeleiding nodig, dan speelt de drum mer guitaar en zit meteen de fluitist achter de drums. De fluitist is even goed thuis op de saxophoon, de violist kari ook met de trompet overweg. En zo verder. Ach, voor goede musici mi je het geen kunst zijn, het publiek is er dol op. Wij spraken reeds over de soli van An Sandor en Frans Wanders. Een an dere solist was de violist Ben Roden huis in Roemeense en Hongaarse melo dieën, meeslepend en virtuoos gebracht. Een apart woordje over Harry de Groot, die graag uit de zaal vernam wat hij moest spelen. „Pia's boogie!" riep iemand, en daar ging-'ie, boogie op en top, in een meesterlijk rhythme. Later op de avond verwerkte Harry de Groot een zestal melodieën (van Warschau (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Met verbazing heb ik in uw courant gelezen, dat we binnen afzienbare tijd een Marinecantine in onze stad rijker zullen zijn, een gebouw van f 500.000, als het bij dit bedrag blijft. Bij het verder lezen van uw artikel kwam ik de volgende zin tegen: dat er in een grote behoefte voorzien zal zijn, wanneer deze cantine gereed is". Hiertegen moet ik protesteren, want er wordt volgens mij pas in een grote behoefte voorzien wanneer voor dit ka pitale bedrag van f 500.000 bijvoorbeeld 25 of misschien zelfs 40 behoorlijke wo ningen woraen gebouwd. Hiermede zou de gemeenschap gediend zijn, maar dat men in deze tijd van versoberen een dergelijke uitgave voor een ont- sranningsgebouw verantwoord acht, begrijp ik niet, en het spijt mij dat ik er nog met mijn belastingcentjes aan mee moet helpen. Mijns inzien kan de marine zich, met de haar beschikbare cantine, nog wel enkele jaren behelpen. Er zijn trou wens zoveel verenigingen en instellin gen, die zich moeten behelpen. En wat betekenen vierdu-zend marinemensen op een bevolking van 38.000 zielen? H BOMERS. Gravenstraat 41, Den Helder. Als Dinsdag de raad van Scha»» bijeenkomt, zal o.a. worden beslist ov„ een voorstel van B. en W. om de dri» afzonderlijke paardenmarkten op u heffen en voortaan te houduen op Don derdagen. Deze vroeger drukbezocht» markten werden gehouden op de twee. de Maandag in Mei. de eerste Maandag na 17 Juni en de eerste Maandag in Oc. tober. ,.Er is-zo weinig aanvoer", aldui B. en W. in hun toelichting, „dat het niet verantwoord is deze markten op die dagen langer te handhaven. Ver. wacht mag worden, dat bij het samen! vallen dezer markten met de wekelijk! se markt een belangrijke verbetering zal intreden". De paardenmarkten zul- len althans wanneer B. en W. hun zin krijgen worden gehouden op de Donderdagen na de hierboven genoem- de Maandagen. In de woning van de heer Bakker aan de Proeftuinweg ontstond gisteren een schoorsteenbrandje. Het gevaar kon worden afgewend zonder dat de brandweer water behoefde te geven. De leden, van H.W.N. ontmoeten elkaar tijdens het watersportseizoen geregeld op de jachthaven, maar nauwelijks zijn de vaartuigen in de winterdag verdwe nen of het contact gaat teloor. Teneinde de band tussen de leden ook gedurende de wintermaanden te bewaren en tegelijk de belangen van de zeilsport en de vereniging te dienen, heeft het bestuur van H.W.N. het initiatief genomen tot het houden van periodieke contactavonden. binnenwateren. De aandacht, waarmee men het één en ander volgde, was voor het bestuur een blijk van waardering voor het genomen initiatief. Het had ieders instemming, toen de voorzitter, de heer H. Roovers, in zijn slotwoord mededeelde, dat op Dinsdag 29 Januari wederom een contactavond zal worden gehouden. Op het programma daarvan staat o.m. een bespreking van het Bin- nenaanvaringsreglement. Wij zouden niet volledig zijn, wan neer wij verzuimden te vermelden, dat na de vertoning van de films een gezel lig dansje werd gemaakt onder leiding van de gastheer. De eerste in deze reeks werd Dinsdag gehouden in de zaal van de heer Sie beling. Behalve vele leden en donateurs was ook de beschermheer van H.W.N., burgemeester mr. G. D. Rehorst, met zijn echtgenote aanwezig. Enige leden vertoonden door hen op genomen films, o.a. van de opening en de sluiting van het seizoen 1951 en over vacantietochten op de Noordzee. Ook de Amerikaanse films, die ver schillende typen van zeiljachten toon den, boden veel leerzaams. De motor- bootvaarders onder de aanwezigen kon den inspiratie opdoen tijdens de ver toning van het filmpje over de con- vooitocht van motorboten op één der Woensdagmorgen had nabij de kwe kerij „Klein Slootdorp" te Slootdorp een auto-ongeluk plaats, dat voor de bestuurder wel bijzonder goed is afge lopen. De heer D. Roos uit Den Helder, directeur van de C.V. Helderse Graan- en Kunstmesthandel Keyser en Co. was op weg naar de Beurs te Middenmeer. toen hij uist na het inhalen van een andere auto met zijn wagen slipte. Me de door de grote snelheid raakte de heer Roos de macht over het stuur kwijt, zodat de wagen in de berm te rechtkwam en daarna in de diepe, maar vrijwel droogstaande wegsloot werd gesingerd. De auto werd zwaar bescha digd en moest later per kraanwagen worden weggesleept. De heer Roos kwam ogenschijnlijk met de schrik vrij, doch klaagde nadien over pijn in zijn rug. Nadat dr. Tamsma uit Wieringer- werf eerste hulp had verleend, werd de heer Roos in een ziekenhuis te Den Helder ter observatie opgenomen. Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. P. M. J. Nolet, werd gis termiddag de firma A. B. en Zn. uit Den Helder veroordeeld tot 15 of vijf dagen daar deze firma op de wettelijk voorgeschreven plaatsen geen prijslijs ten aanwezig had. Voor eenzelfde feit werd de slager G. J W. uit Den Helder eveneens tot 15 of vijf dagen vero r- deeld. In gezelschap van een vijftiental schaatsenrijders, vertrok onlangs mej, Rina Kooij u't Wieringen naar het Noorse plaatsje Lillehammer om al. daar te trainen. Het dorpje Lillehammer ligt op enige kilometers afstand van het Msjösenmeer, dat daar overgaat in het riViertje Raumer Elf, hetwelk al kronkelend door het Gubrandsdal b\j het Moldefjord (bij de Romsdaleilan- den) in de Noordzee uitmondt. Lille hammer ligt ongeveer 50 km verwij derd van het bekende Hamar. In de jeugdherberg „Birkeheinern", temidden van een prachtige natuur, hebben Rina Kooij en de andere Ne- ders hun intrek genomen. Ook uit an dere landen zijn schaatsenrijders (sters) naar dit plaatsje gekomen Ri na Kooij deelt haar kamer met een Deens meisje, die naar Lillehammer kwam om te skiën. Ook Engelsen en Amerikanen, o.w. de bekende hardrij der Werket, voelden zich tot Noor wegen aangetrokken en namen even eens intrek in deze jeugdherberg. De ijsbaan welke in de nabijheid van „Birkebeiner'n" ligt, vormt voor de schaatscracks begrijpelijk het mid delpunt der belangstelling. Met sneeuwschuivers wordt de baan dage lijks schoongehouden. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met de trai ning, hoewel er nog weinig van de rij ders wordt gevergd. Blue Gillette f 0.75 per 5 w«ar hel op «inkomt irnH rui aPP*r«al uilalui- land Gillette meaje. - de duur- en acherpaie Ier wereld.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2