Eerste steiger in nadert zijn nieuwe voltooiing haven Vijf sportorganisaties N.O.C. dubbeltje zullen offeren het LAXEER AKKERTJES Buiten gemeeniegrens Den Helder De Nederlandse ploeg voor Helsinki wordt op laatste moment bekend Op excursie naar het „Rijk der Geheimenissen' AAN_ DE OVERZIJDE van de Buitenhaven iedere Nieuwedieper weet dat zijn twee poldertjes drooggelegd. Het zijn immers polders, de beide bouw putten waarin de nieuwe „Rijkszeehaven Het Nieuwediep" wordt geschapen uit het wad. Over enige jaren, wanneer ook de Zuidelijke uitloper van het haven complex langs de Koegras-zeedijk aan het zilte nat zal zyn ontworsteld, is de oppervlakte van Nederland ruim twee vierkante kilometer groter geworden. IVie mocht menen, dat ook het grondgebied van de gemeente Den Helder is uit gebreid, vergist zich. De mensen, die werken aan de overkant in dat „Rijk der geheimenissen" achter de strekdam bevinden zich nog altijd buiten de gemeente Den Helder. We mogen aannemen, dat er te zijner tijd een Koninklijk Besluit zal komen, waarbij de gemeentegrens van Den Helder wordt verlegd naar de Oostzijde van het nieuwe havencomplex. In de toekomst geen openbaar terrein PREDIKBEURTEN Begin van brand geblust in nieuw cafetaria Kleine aanrijding in de Gravenstraat Het gebeurde in Nieuwediep Tussen Haaks en Kuifje Geen heerlijk hapje.. V. J Hr, Ms. Piet Hein en Koning Neptunus Examens Ht$C I mag Gouwzee Boys nief onderschaffen Marinierskapel maakl mars door de stad Galafeest ten bate van Olympisch comité Engelse buitenboordmotor in Nieuwediep opgespoord Wedstrijdprogramma van „Hermes" Beiaardbespelingen Reinig Uw ingewanden Breezand Geslaagd Urk VRIJDAG 18 JANUARI 1951. ie omvangrijke en kostbare installatie heeft ontworpen, waarmee deze funde ringspalen in de bodem worden ge bracht. Heel simpel gezegd, geschiedt dat op de volgende wijze: Door de in stallatie wordt eerst een stalen buis met een lengte van 20 meter en een dia meter van 1.65 meter in de grond ge dreven. De grond wordt uit de buis ge zogen, waarna de betonnen paal in de koker kan worden geplaatst. Dan wordt op de paal een vijzel bevestigd, waar mede de stalen buis naar boven wordt gehaald. Daar ook het volle gewicht van de drijvende installatie op de kop van de paal gaat drukken, krijgt deze een voorbelasting van 250 ton. IJE NIEUWEDIEPER is nuchter genoeg om rustig van zijn slaapje te genie ten, ook al zou dat Koninklijk Besluit nimmer worden genomen. Het zal hem meer belang inboezemen, dat hij zijn wandelingetje langs de Buitenhaven niet zal kunnen uitbreiden wanneer de beide bruggen naar de overkant er éénmaal zijn en de nieuwe haven in gebruik is genomen. Het zal daar namelijk een militair terrein blijven, dat niet zonder noodzaak toegankelijk Is. De situatie wordt, zoals die nu al is bij de Werf- poort aan de Weststraat. Deze sombere doch overigens geenszins onverwachte mededeling deed gistermiddag de kapitein ter zee van speciale diensten G. van Houwe- ninge tijdens een persconferentie in de Marineclub. Tal van journalisten, waar onder enkele vertegenwoordigers van de buitenlandse pers, hadden het meer dan gure weer getrotseerd om gebruik te maken van de gelegenheid, een excur sie naar de nieuwe haven.te maken. Kolonel Van Houweninge, die als hoofd van de afdeling Gebouwen en Terreinen van het ministerie van Ma rine zeer nauw bij de aanleg van 's Rijks zeehaven „Het Nieuwediep" is betrokken, gaf een summier overzicht van het werk, waarna ir. A. Eggink, hoofdingenieur A van de Rijkswater staat te Utrecht, aan de hand van plat tegronden enige der voornaamste dé tails nader toelichtte. Aldus voorbereid kon het gezelschap welgemoed de oversteek naar het barre Rijk der Geheimenissen wagen. De ha gelbuien, die de harde Westenwind over de jonge polders joeg, bevestigden de faam, die Nieuwediep nu éénmaal in andere wereldstreken heeft. Doch on danks dit barre weer, en de meer dan 6appige grondsoorten achter de strek dam, toonden allen de beide dames von het gezelschap incluis de groot ste belangstelling voor de waterbouw kundige prestaties, die in de eerste bouwput worden geleverd. De corres pondentie van Associated Press bevond zich zelfs in de voorhoede, toen de in afbouw zijnde steiger tegen het Com- mandementsgebouw moest worden be klommen. De klauterpartij tegen een hoog smal laddertje loonde de moeite alleszins. de JJIER bevonden wij ons dan op korte landingspier, die over twee jaar een riant uitzicht zal bieden over de 170 meter brede doorbraak in de strekdam tegenover de Zeedoksluis. Aan de overzijde van deze toekomstige door- vaartopening was de gigantische „hei stelling", die eigenlijk geen hei-stelling is, bezig met één der zware funderings palen van een toekomstige jager-stei ger. In totaal moeten 1083 van deze zware betonnen gevaarten, die per stuk 25 ton wegen, in de bodem worden ge plaatst. Zeshonderd moeten er nog wor den verwerkt. Twinitig meter lang zijn deze palen. Deze lengte moest worden gekozen, om dat eerst op 20 meter-NAP voldoende draagkrachtige bodemlagen zijn aange troffen. Wij hebben al eens verteld, dat ir. Van Leeuwen, één der ingenieurs van de N.V. Van Hattum en Blankvoort, ZONDAG 20 JANUARI DEN HELDER: Ned. Herv. Gemeen te, Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Borghardt; Palmstraat v.m. geen dienst, 19 uur de heer Wanders; Huis duinen 19 uur ds. Borghardt. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen. Oud Geref. Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewe- gen; Donderdag 19.45 uur ds. Groene- wegen. Chr. Ger. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. I. van de Knijff. Geref. Gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste da gen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Evang. Gem., Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Cappon van Amsterdam, 12 uur Zondagsschool. Baptisten Gem., Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool 16 uur ds J. Hekhuis v. Muntendam; Dins dag 20 uur Vrouwenver.; Vrijdag bij- belbespr. en bidstond v. Linschotenstr Luth. Kerk, Weezenstraat, 10.30 uur dr. A. J. Stellwag. Oud Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 19 uur vespers. Doopsgez. Gemeente, Kerk- gracht, 10.30 uur ds. A. P. Goudsbloem. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur Vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openluchtsamen komst (Visbuurt), 21 uur bidstond. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref. Kerk. 9.30 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Ham ming. „Bethel" 10 en 19 uur de heer Stok uit Laren, 14 45 u. Zondagsschool CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 19.30 uur ds. Trommel. Cijfers met veel nullen J^ATEN we nog even bii de cijfers blij ven: Voor het aanleggen van de dijk om de eerste bouwput werd 700.000 kubieke meters zand opgespo ten. Voor het maken van de funde- ringsoutten in deze bouwput werd 400.000 kubieke meter van de wadbo dem afgevoerd. Voor het maken van de tweede bouwput en de afsluiting van het Nieuwediep werd 1.400.000 ku bieke meter zand door de zandzuigers verwerkt. Voor de bovenbouw van de aanlegsteiger zijn in totaal 50.000 ku bieke meter beton nodig, om van het betonijzer nog maar niet te spreken. Van dit onmisbare materiaal lag, en kele. maanden geleden - naar men ons toen vertelde - voor een waarde van circa een millioen gulden op het werk terrein aan de overkant opgeslagen! Terufkomende od de steiger, die zijn voltooiing nadert kunnen wii nog ver tellen. dat de betonnen „doos", die aan de open onderziide op de funde ringspalen rust. aan de bovenzijde met asfalt wordt bekleed. Op drie plaatsen komen aansluitingsmitten voor zoet wa ter zout bluswater, stookolie en elec- triciteit. Voor de toevoerleidingen is een ruime betonnen kokf in het stei- éérlichaam aat»«ebracl)i Midden' op de steiger komen lantaarns met natrium- lampen. Een kraanbaan - voor een verrijd bare kraan van 40 ton - zal alleen worden aangelegd op de z.g. uitrus tingskaden in de Zuidwesthoek van het project. In de Noordoosthoek, nu nog binnen de tweede bouwput gele gen. wordt een kleine havenkom ge maakt voor schepen die uit dienst ge steld zijn. Ten Zuiden daarvan, onge veer rechts tegenover de doorvaart- ppenïng naar de Zeedoksluis, komt een vast dok. groot genoeg voor schepen als Hr. Ms „Karei Doorman" en de nieuwe kruisers. In het begin van 1954. dus over twee jaar, hoopt men het Westelijk deel van de nieuwe haven in gebruik te kunnen nemen. Inmiddels zal men dan druk bezig zijn met bouwen van het dok, de pieren en de kademuren in de Oostelijke bouwput. Wanneer alles even voorspoedig verloopt als tot nu toe het geval is men is zelfs op het bouwprogramma vooruit - kan het ge hele project in 1957 voltooid zijn. De twee bruggen over het Nieuwediep worden in 1953 en 1954 gebouwd. Geen gebouwen MAAR kolonel Van Houweninge ons desgevraagd mededeelde. zullen voorlopig op de terreinen aan de over kant geen gebouwen worden opgetrok ken. Ook van de aanleg van een spoor- aansluiting is nog geen sprake. Wel is bij het ontwerpen van de nieuwe „thuishaven voor de vloot" rekening gehouden met wensen en behoeften, die zich in de toekomst kunnen voor doen. Ten de excursie was geëindigd mocht het gezelschap niet meer spre- Gistermiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in de pas geopende cafetaria ,,'t Cen trum" in de Spoorstraat. Men had een kachel aangestoken op het „wasemka naal", in plaats van op het rookkanaal. Door dat verkeerde kanaal stak een houten balk, die in brand geraakte. De brandweer was spoedig ter plaatse. Met behulp van de emmerspuit werden de blussingswerkzaamheden verricht. De schade was gering. Gistermiddag tegen twee uur zijn in de Gravenstraat een taxi en een vracht wagen van de Koninklijke Marine met "ikaar in botsing gekomen De bestuur der van de militaire wagen. F K„ ver leende geen voorrang aan de personen auto. bestuurd door K.B., welke van de Gravendwarsstraat in de richting Kei zerstraat reed. Bij de aanrijding werd een persoon gewond Hij zat achter in de vrachtauto en sloeg met het hoofd tegen de wand De materiële schade was gering. ken over een „Rijk der Geheimenis sen". De deskundigen hadden alle vragen - en dat waren er vele! - met de grootst mogelijke bereidwilligheid beantwoord. Van harte stemden alle journalisten in met de geestige speech, die de heer Franks (auteur van het boek „Holland afloat" - „Lauweren op de wereldzeeën") namens de buiten landse collega's richtte tot de Com mandant Zeemacht Nederland, de schout bij nacht C. W. Slot, die als gastheer optrad tijdens de voortreffe lijke lunch in de Marineclub. De heer Franks was ondeT de indruk gekomen van de waterbouwkundige prestaties, die de Nederlanders in Nieuwediep verrichten. Prestaties, waarop de Koninklijke Marine, de Rijkswaterstaat en de uitvoerende maatschappijen terecht trots kunnen zijn. In de smederij van het voormalige Fort Erfprins is een stucadoor bij werk zaamheden van een bijna drie meter hoge opstelling gevallen. Toen een bad- ding brak stortte hij neer op de cemen ten vloer, waarbij hij aan de kin een diepe wonde opliep. De man werd ter observatie in „Parkzicht" opgenomen. Zondagavond tussen zes en negen uur zijn van het platte dak van een woning in de Spoorstraat een achttal luiers ontvreemd, ter waarde van on geveer twaalf gulden. Een jongetje vertelde ;.—i zijn moeder, dat in een bunker i®bij Duin oord wapens lagen. Zij deelde het de politie mede, waarna een onderzoek werd ingesteld. Inderdaad werden drie roestige, halfvergane geweren, waar schijnlijk Nederlandse, aangetroffen. Uit het padvinders-groepshuis aan de linie werden twee Indische messen gestolen. Hr. Ms. mijnenvegers „Beveland", „Texel", „Terschelling", „Ameland" en „Marken" zijn gistermorgen naar de Britse wateren vertrokk voor oefe ningen in geallieerd verband. Het is morgen hoog water om 11.35 en 23.35, en laag water om 5.50 en 17.45. De tempertauur van het zeewa ter was 4.8 graden Celsius. Enkgig dagen geleden vond een inwoner van Julianadorp op het strand een gesloten bus met een Engels opschrift. Tevens was op de bus een visfiguur afgebeeld. De vinder heeft, naar verluidt, niet het terst gedacht aan „het ding", maar wel aan een heerlijk hapje vis. Toen hij de bus thuis evenwel opende, steeg er een roodbruine rookwolk uit op, die zich door het gehele huis verspreidde. Het ge zin zag zich genoodzaakt de wo ning onmiddellijk te verlaten. Bij onderzoek bleek, dat de bus een chemisch alarmmiddel voor schepen bevatte. De stof had een enorme rookontwikkeling. H. NEVILLE HART SCHOEMAKER Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwaliteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. (Advertentie, Ing. Med.) Onder de tweehonderd en veertig koppen, die op het kleine stukje Ne derlands grondgebied, dat Hr. Ms. „Piet Hein" heet, de eer van de Koninklijke Marine gaan hoog houden onder de vlag der Verenigd® Naties, zijn er ver scheidene, die voor het eerst de eve naar zullen passeren. Wat dat voor hen betekent, weet iedere zeeman. Of zij in de Koreaanse wateren de vuurdoop zullen krijgen, staat nog niet vast. maar wel is zeker dat in de contreien van de evenaar zeegod Neptunus en zijn staf gereed zullen staan om deze nieu welingen de traditionele zeedoop toe te dienen. Zij zullen deze ceremonie niet licht vergeten, maar bij de Ko ninklijke Marine houdt men altijd met alle mogelijkheden rekening het bu reau O. S. en O. heeft toch gezorgd voor een stapeltje diploma's, die aan de dopelingen kunnen worden uitge reikt, wanneer zij bij het passeren van de linie door Neptunus zijn gemach tigd tot het doorkruisen van zijn uit gestrekte rijk. Bij de dezer dagen in Den Helder afgenomen examens slaagden voor het diploma kantoorstenografie Nederlands 130 lg. de dames P. M. Oderkerk, A. van Bueren en M. D. Wolff (te Haar- lém). Het practijkdiploma rnachineschrijven werd behaald door de dames M. N. Tol, C. G. Laan, B. M. Jole, C. Cornielje, E. M. Brouwer. M. Pheiffer, D. M. van Hartingsveld, H. Steyn, E. M. Gomes. R. T. Boom, A. M. Ybes, H. G. A. de Leeuw, H. J. van der Giessen, A. de Wit, M. Eberhard, C. Visser, en de he ren W. A. Jacobs, T. de Boer. G. van der Haagen. E. Schoonheid, J. H. C. Schouten, W. van den Oudenalder, J. W. Ridder, P. J. M. Verduin en J. F. Boendermaker. Geen der candidaten, alle leerlingen van mej. D. M. de Vroo- me te Den Helder, werd afgewezen. HCSC 1 speelt morgenmiddag in Monnikendam tegen Gouwzee Boys 1. De Boys zijn in eigen huis altijd las tige tegenstanders, hetgeen zij onlangs tegen ZCFC 1 nog hebben bewezen. Onze stadgenoten zullen er dan ook goed aan doen zich tot het uiterste in te spannen. Het elftal vertrekt om één uur van garage Moorman. HÓSC 3 krijgt het om kwart vóór drie op eigen terrein niet gemakkelijk tegen Opperdoes 1, waorvan uit met 41 werd verloren. Het vierde elftal van HCSC ontmoet op het bijterrein (eveneens kwart vóór 3) Opperdoes 2. Kunneth Dancy, de 27-jarige stuurman van de „Turmoil", de deelgenoot non kapitein Kurt Carlsen's heldhaftige strijd tegen de golven, uiel de eer te beurt om feestelijk in zijn woonplaats, het dorpje Hook Green, ingehaald te worden. Hedenmorgen om elf uur heeft Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein", uit geleide gedaan door de Marinierskapel, de lange reis naar de Koreaanse wate ren, waar zij Hr. Ms. „Van Galen" in de vloot der Verenigde Naties zal af lossen, aanvaard. De Marinierskapel keert niet per eerste gelegenheid naar haar stand plaats terug, want haar wachten in Nieuwediep vandaag nog andere bezig heden. Zo zal vanmiddag een mars door de stad worden gemaakt. Om half vier wordt afgemarcheerd van de Ar- tillerieschool in fort „Erfprins". Aan het hoofd van zes compagnieën van de Koninklijke Marine marcheert de Mo- rinierskapel langs de volgende route: Fortweg, Coenraad Botstraat, eerste straat rechts, Jacob van Heemskerck- straat, Singel, Krugerstraat, Van Ga lenstraat, De la Reystraat. Soembastr.. Sumatrastr., Middenweg, Hector Treub- straat, Lorentzstraat, Overweg, Sluis dijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Buitenhaven. IN HET KORT In het Tivoli-theater wordt van heden- tot en met Maandagavond ver toond de Italiaanse film „Kinderogen". De Witte-bioscoop presenteert op de- zelfd avonden „Dallas, de stad der ver schrikking" met Gary Cooper in de hoofdrol. Vanmiddag om twee uur begint in „Formosa" de strijd om het biljartkam pioenschap (derde klasse klein biljart libre) van het gewest „Het Noord-Wes ten'.' Om acht uur wordt het tournooi officieel geopend. In Casino wordt hedenavond om acht uur voor de eerste maal de WSOV- revue „O! zit dat zo?" ten tonele ge bracht. In de Nieuwe kerk aan de West straat verzorgt het trio Stotijn-Feld- kamp-Ketting vanavond om acht uur een concert voor de Helderse Volksuni versiteit. De algemene bond van arbeiders (sters) in de textiel- en kledingbedrij ven „De Eendracht" vertoont vanavond in „Musis Sacrum" de film „Met deze banden". Op een persconferentie van het Nederlands Olympisch Comité werd gisteren medegedeeld dat thans vijf sportorganisaties hebben besloten hun leden tien cent per jaar aan het NOC te laten afdragen, ter financiering van de werk zaamheden van dit comité. De Koninklijke Nederlandse Hockeybond, het Neder lands Golf Comité, de Koninklijke Nederlandse Amateur Schermbond, de Ne derlandse Roeibond en de Vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding hebben met dit besluit een voorbeeld gesteld aan die andere Nederlandse sportorganisaties welke tot nog toe afwijzend stonden tegenover het „NOC-dubbeltje". Men heeft echter goede hoop dat binnenkort meerdere sportbonden in Nederland dit goede voorbeeld zullen volgen. Om de kasmidde len te verstevigen zullen binnenkort sluitzegels bij de postkantoren voor de somma van vijf cent verkrijgbaar worden gesteld. De oplage is bepaald op meer dan een millioen, zodat velen in de gelegenheid worden gesteld de arbeid van het NOC te steunen. Over de samenstelling van de Neder landse ploeg, welke zal worden afge vaardigd door het N.O.C. naar de zo merspelen te Helsinski, kunnen op dit ogenblik nog geen positieve gegevens worden verstrekt, aldus deelde de heer A. W. Sabel mede. Verscheidene fac toren van sportieve, traditionele en financiële aard spelen hierbij een grote rol. Natuurlijk zal de ploeg niet zo groot worden als die, welke naar Lon den in 1948 is gegaan, immers de kosten van uitzending zijn ongeveer drie maal zo hoog. Maar men kan er van verze kerd zijn, dat deze ploeg representatief zal zijn voor de Nederlandse sport, waarbij het standpunt wordt gehuldigd dat het Olympisch Comité beslist over de inschrijving, en dat het zeer goed mogelijk is dat niet tot uitzending be sloten wordt, ook al zouden sportbon den zelf gelden voor training en uitzen ding bij elkaar brengen. Verder wil het bestuur de ploeg pas op het allerlaat ste moment samenstellen, althans voor zover de Olympische reglementen dat toelaten, opdat bij de individuele tak ken van sport athleten, die In de we ken vlak vóór de spelen met voortref felijke prestaties op verrassende wijze naar voren komen, toch in het team op te nemen. Intussen legt het bestuur de laatste hand aan de vaststelling van de nor men voor de uitzending. Deze normen zullen over ongeveer tien dagen aan de sportbonden worden gezonden. Particulieren en sportorganisaties zijn inmiddels zeer intensief bezig om het fonds voor de uitzending naar de Olympische spelen te vergroten. Op de eerste plaats zal er een radio-luister- wedstrijd worden georganiseerd met een eerste uitzending op Zaterdag 26 Januari door de VARA en DE KRO om 20.05 uur en een tweede uitzending op Dinsdag '9 Januari door de AVRO om - „....cuwerKing met het N.O.C. een gala-nachtfeest wil organi seren, waarvan de opbrengst bestemd is voor het fonds tot uitzending van een Nederlands team naar de Olympi sche Spelen te Helsinki. Dit gala-feest zal worden gehouden in de nacht van 21 op 22 Mei. Voor dit jdoel heeft de directie van het City- Verschcidene prijzen zijn theater te Amsterdam het gebouw be door de'zakenwereld hiervoor beschik-1 langeloos ter beschikking gesteld. baar gesteld. Verder is er een initiatief comité gevormd door de Haagse be- drijfs-bridge bond, met de bedoeling de baten van verscheidene drives in het gehele land ter beschikking te stellen aan het Olympische fonds. Te Leiden wordt een Olympische avond gehouden, op Vrijdag 1 Febru ari in de stadsgehoorzaal, waar demon straties zullen worden gegeven en Olympische candidaten het woord zul len voeren. Ook de baten van deze avond zullen in het Olympische fonds worden gestort. De Unie van tafelten nisverenigingen in Den Haag, voortko mend uit verschillende bedrijven heb ben besloten vrijwillig een bedrag van tien cent per lid aan het fonds al te staan. Voorts kan worden gewezen op het speciale ruiterfonds, waarvoor voor stellingen worden gegeven door het circus ,,'t Hoefke" en op de bijdtage van »25 cent per lid en 10 cent voor elke adspirant van de voetbalvereni ging Feijenoord te Rotterdam. Tenslotte zullen van 25 Januari af om de veertien dagen televisie-uitzen dingen worden gegeven, waarin door sprekers en demonstraties een beeld wordt getoond van de voorbereiding voor Helsinki. Op initiatief van vertegenwoordigers van Nederlandse kunstenaars, sportin- tanties en van de journalistieke. filmwereld in Nederland :en voorlopig comité ge vormd, dat in samenwerking anw radio- en heeft zich een Op verzoek van de superintendent van de Essex County Constabulary te Clacton on Sea heeft de politie te Den Helder een onderzoek ingesteld naar een buitenboordmotor, die in de peri. ode van 12 October tot 17 December werd vermist van een Engelse mijnen, veger, die deel uitmaakte van een flot tielje. dat in die tijd Cuxhaven, Kiel en Den Helder aandeed. De verzoeken om opsporing waren eveneens gericht tot de hoofden van politie te Cuxhaven en Kiel. De motor werd evenwel in Nieuwediep achter, haald. Twee inwoners hadden hem te. gen zeer lage prijs gekocht van een Engelse matroos. Tegen hen werd pro. ces-verbaal opgemaakt wegens heling. De motor werd in beslag genomen. Het programma vermeldt Zondag voor de hockeyclub Hermes" twee thuiswed strijden: Hennes 2 (dames)Kraaien 2 (12.15 uur) en Hermes 1—dames-Eech. trop 1 (2 uur). De overige wedstrijden zijn: Amersfoort 2Hermes 2 (heren); Strawberries 4Hermes 3 (dames); Kraaien aHermes a (meisjes); Alk. maar aHermes a (jongens). De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, geeft op Zaterdag 19 Januari, ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Margriet, een drietal beiaard- bespelingen op het klokkenspel van bet Monument Nederlands Redding wezen. De uit te voeren programma's zijn: 88.30 uur: 1 Wilhelmus (Valerius), 2 Hollands liedje (S. Abramsz.), 3 Mooi Holland (George Beijerie), 4 Een liedje van Koppelstok (A. J. Schooleman), 5 Wij willen Htlland houen (Arrvold Spoel), 6 Varia, 7 Wien Neerlands bloed (J. W. Wilms). 1212.30 uur: 1 Een lied van de zee (mr. J. J. Viotta), 2 Prelude (W. de Vries), 3 Wals no. 15 (Brahms), 4 Me* lodie (Rubens'ein), 5 Tuim'lende klan* ken (Joh. W. Meyel), 6 a) Het Roosje (H. Werner), b) Des Zomers (C. van Rennes), 7 Kwarten- en kwintenspel 1F rans Hasselaar). 16—18.30 uur: 1 Al is ons prinsesje nog zo klein. 2 Hollands vlag (J. P. Wierts). 3 In 'n blauw geruite kiel (R. Hol), 4 Varia, 5 De Ruiter (Viotta). 2020.30 uur: 1 Mijn Nederland (R. Hol), 2 a) Bede voor het vaderland, b) Wilt heden nu treden, c) Merck toch hoe sterek (Valerius). 3 Canzonetta (op. 35 no. 2. Tsch likowsky, bew Tj. Ditoi, 4 Romance (J. S. Svendsen) 5. Schön Rosmarin (Frits Kreisler), 6 Wilhel mus. BEVORDERINGEN BIJ DE KM. Bij K B is de hoofdingenieur der Ma rine in vaste dienst bij het ministrrie van Marine ir. F. W. K. de Klerk be vorderd tot hoofdingenieur A der Ma rine. Bij beschikking van de minister van Marine is de referendaris 2de klasse in vaste dienst bij het ministerie van Ma rine mr. J. O. van Helsdingen bevor derd tot referendarisL^^^^^^^^ en voorkom verstopping- Neem eens per week 1 of 2 (Advertentie, Ing. Med.) In Den Heidei werden enkele geleden examens afgenomen voor .e, practijkdiploma rnachineschrijven. U Breezand slaagden de domes O. M' Lichteringen, T. Boon en G. M. L'Kte* ringen Voorts dc heren N J Be: e en J. W. Ridder. Ook mej. T. C. Schil der uit 't Zand behaalde dit diploma- visserijberk HT d, URK, 16 Jan. - Aangevoerd »a' p Visafslag door 26 vaartuigen: de snoekbaars f 085f 0,87: 138 p®n, baars f 0,72—f 0.81; 1621 pond blei f 0.08; 15 pond karper f 0.35 p. P"

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2