Wag eningen gaat zijn laatste kans in het Ajax-stadion verdedigen Pim. Pain en Pom in Zwitserland Kappie In de greep van de woestijn Uo-£CyAO-o-o-d mUMATIEKSIZ, J/MMV BRQWN AL AUTORENNER Hermes DVS, een week lijstaanvoerder krijgt het zwaar tegen Sparta Ridders van het groene laken zijn te Brussel gestart WORDT DE RADIOBELASTING TEN ONRECHTE GEHEVEN? Verrassingen in 1A niet denkbeeldig CARBOVIT (Actieve Kool-Dragées) Ongeval met bobslee te Garmisch Partenkirchen Europees kampioenschap kader 47\2 Tegelaar boeki twee nederlagen Circus Renz in nood Pan heet water over een tweejarig iongetie Kon Besluit zou geen datum verme'den Kantonrechter moet besl issen „Radmar'' thans bijna geheel verlaten Het Radioprogramma VRIJDAG 18 JAXTARI 1951. 47. Terwijl enige monteurs de teoor I van de startplaats weg duw den en meneer Giebel met een mis troostig gezicht naar zijn cabine liep zette Jimmy Brown de achtervolging in. Hij had er zelf geen idee van hoe groot de voorsprong was, die zijn te genstanders op hem gekregen hadden, maar dat interesseerde hem eigenlijk' maar half. Hij hoopte maar één ding- dat ook meneer Giebel het klaar zcu We spelen zijn wagen weer aan het rijden te krijgen. „Ik had hem er eigenlijk e^en bij moeten helpen", mompelde hij ..Dat minuutje had er ook nog wel af gekund". Intussen drukte, hij eens flink op de gaspedaal en tot zijn grote vreug de bemerkte hij, dat zijn racewagen zo gehoorzaam was als een gedresseerde poedel. De Meteoor 2 spoot letterlijk over het circuit, dat overigens lelijk bochtig was. ,,'t Zal mij benieuwen", dacht Jimmy, „of ik straks op het rechte eind iets van mijn tegenstan ders zal kunnen ontwaren. Als dat niet zo is dan ben ik een aardig eindje achter". Jimmy trok een vastberaden gezicht en gierend joeg hij zijn race wagen door de bochten, ,,'t Is tenslot te een race over 125 ronden en er kan nog heel wat gebeuren", mompelde hij. ZANDER de o\erige eerste klassers iets te kort te doen, kunnen wij rustig stel- len, dat de ontmoeting Ajax—Wageningen „de" wedstrijd van Zondag is. Niet alleen omdat hler zonder twijfel de twee sterkste ploegen van 1 B tegen elkaar in het ve d komen, maar vooral ook in verband met het feit dat Wageningen voor zijn laatste kans gaat vechten. De Oostelijken kunnen zich zelfs geen gelijk spel permitteren, daar zij dan voor de vrijwel onmogelijke opgave komen te staan m de resterende wedstrijden een achterstand van vijf punten te moeten goed maken. Wellicht kan de wetenschap dat zjj nog een appeltje met de hoofd- stedelingen hebben te schillen, de Wageningers tot het nodige enthousiasme in spireren. Op de tweede plaats komt de wedstrijd DWS en EDO. Het wil ons voorkomen dat deze Amsterdamse titelcandidaat minder moeilijkheden zal heb ben om de punten thuis te houden. DWS echter een vergissing gaat maken, is de mogelijkheid zeer groot dat het in 1 A een hevig gedrang rond de eerste plaats wordt. Het is namelijk geenszins denkbeeldig, dat Heerenveen Haarlem zonder winst laat vertrekken en zeker is dat 't Gooi het bezoek aan GVAV zal gebruiken om twee winst punten op zijn debet bij te schrijven. Wij zullen maar eens rustig afwachten welke verrassingen King Soccer in deze afdeling voor ons in petto heeft. yAN de drie degradatiecandidaten in 1 B krijgt Oosterparkers het wel bijzonder lastig. Het is namelijk niet denkbeeldig dat RCH nog steeds ver wacht dat Ajax een inzinking zal krij gen, zodat de Haarlemmers geen pun ten cadeau zullen geven. Van VSV en DOS verwachten wij dat evenmin, maar vast staat dat deze clubs, die resp. Achilles en Sneek ontvangen, minder belang bij de punten hebben Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat Oosterparkers zijn kleine voorsprong zal moeten prijsgeven. LIET zou de spanning in afdeling C ten goede komen als Willem II zo vrien delijk wilde zijn een paar punten aan Sittardia af te staan. De Tilburgenaren zullen echter geen risico's nemen en met de punten naar huis komen. Bo vendien is het niet onwaarschijnlijk dat hun concurrenten, voor zover hier nog sprake van is, een of meer verliespun- ten moeten incasseren. Eindhoven reinigt maag en ingewanden van kwade stoffen. Per doos 41 ct. Flacon__M^03 (Advertentie. Ing. Med.) Bij oefenwedstrijden te Garmisch Partenkirchen tussen bobsleerijders van Zweden, Zwitserland, Noorwegen en Duitsland deed zich een ongeval voor, w-aarvan de Zweden Iven Osth en Ule Hackzell het slachtoffer werden. De twee mans bob. waarvan Osth aan het stuur zat en Hackzell aan de rem, vloog bij de Kreuzeck-bocht uit de baan, kwam vervolgens steil in het voorste gedeelte van de Bayernbocht en sloes daarna over de ijsrand heen, 10 metei naar beneden. Beide Zweden moesten naar het zie kenhuis worden vervoerd, waar vastge steld werd dat Osth het linkersleutel been had gebroken en een lichte her senschudding had opgelopen. Bij Hack zell werd een hersenschudding gecon stateerd, alsmede enkele kneuzingen. Er bestaat geen levensgevaar. Op dezelfde Plaats waar thans deze twee-mans-bob uit de baan vloog, verongelukte in het voorjaar van 1951 de Zweedse vier-man- bob, waarbij de stuurman Rolf Oden- riek destijds het leven verloor. Estafette van Delfxijl naar Soestdijk Gisteravond om acht uur is te Delf zijl de eerste ioper vertrokken van een estafette, welke ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Margtiei door de leerlingen van de zeevaait- school Abel Tasman aldaar naar Soes.- dijk is georganiseerd. Een en twintig jongelui nemen er aan deel. Heden avond om vijf uur worden dc laats lopers op het paleis verwacht, waar zij een oorkonde aan de Prinses zullen overhandigen. brengt fêimelijk een bezoek aan BW en Feijenoord heeft de altijd lastige uitwedstrijd tegen MVV op het pro gramma staan. Aan spanning zal het bi.) de v-edstrijd Quick—DHC niet ont breken. Fraai voetbal zal bij het treffen tussen deze hekkensluiters echter wel niet te zien zijn. RAUWELIJKS op de eerste plaats van zijn afdeling aangeland krijgt Her- mes DVS Zondag de zware opgave zijn leiderspositie tegen Sparta te moeten verdedigen. Waar Rotterdamse en Schiedamse voetballers tegen elkaar in 't veld komen is de rivaliteit minstens zo groot als bij stedelijke derbies, te meer als beide clubs aanspraken op de titel kunnen maken. Het zou ons daarom niet verwonderen als de punten werden gedeeld, zodat VVV zijn eerste plaats weer kan heroveren, daar de ploeg uit Venlo in staat moet worden geacht met tie volle winst bij HBS vandaan te ko men. De twee andere titelcandidaten, Limburgia en PSV, hebben eveneens een redelijke kans op twee winstpun ten. Maurits gaat namelijk naar de lichtstad en Limburgia krijgt bezoek van Brabantia. s Alhinho (Portugal) 88 16 37 5.50 Chassereau (Frank.r) 400 16- 106 25.- Wafflard (Belg) 290 17 91 17,05 Van Hassel (Belg) 400 17 155 23,52 Van de Pol (Ned.) 400 9 131 44,44 Teegelaar (Ned.) 86 9 35 9.55 Lutgehetmann (D.) 400 9 130 44.44 Tiedtke (D.) 51 9 15 5.66 Van Hassel (Belg) 400 9 150 14,44 Teegelaar (Ned.) 97 9 31 10,77 Wafflard (Belg) 400 12 108 33,33 Chassereau (Frankr.) 287 12 94 23,91 Achter de schamele gevel van feest zaal Madeleine te Brussel zijn gister middag in het prachtige interieur, een omgeving die men niet zou verwach ten, de eerste wedstrijden gespeeld van het tournooi om het Europees- kampioenschap kader, 47/2. Onze landgenoten Van de Pol, hou der van de titel, en Bert Teegelaar zullen daar de keu's kruisen met de Belgen Van Hassel en Wafflard, ue Duitsers Lutgehetmann en Tiedtke, de Fransman Chasse-reau en de Portugees Alhinho. Een sterke bezetting dus, waarin men echter node de Belg Gabriels en de Nederlander de Ruijter mist. De beide Duitsers spelen voor de eerste maal na de oorlog een Euro pees kampioenschap in dit kader mee, en Teegelaar maakt zijn debuut in in ternationale tournooien, dank zij zijn tweede plaats in het jongste Neder landse 47/2 kampioenschap. Tegen Van de Pol begon hij op zijn typisch onvervaarde manier te caram boleren, zonder een zweem van ner vositeit. Het werden er 15 van acquit, maar toen strandde hij als gevolg van een van die. slordigheidjes die even eens karakteristiek voor hem zijn. Van de Pol speelde aanvankelijk wat stroef, maar kwam in zijn derde beurt op dreef met een reeks van 131, ge volgd door een 99 in zijn vierde. Het was nog niet de Europees kampioen op zijn allerbest, de rappels werden niet zo precies op maat uitgevoerd als een Van de Pol in topvorm kan laten zien, doch er viel veel te genieten. Stand na 4 beurten Van de Pol 234, Teegelaar 17. Teegelaar legde een vlotte 35 op ta fel in zijn vijfde beurt maar bracht er daarna weinig meer van terecht. Met een 4, een 0, een 80, en een 81 kwam Van de Pol als eerste aan de finish, winnend van een tegenstander die het hem niet moeilijk kon maken. De uitslagen luiden. Een der kleinere circusondernemin gen in ons land circus Herman Rem, directeur H. van der Vegt verkeert op het ogenblik in een zeer benarde positie, omdat hef na het afgelopen seizoen in de Scandinavische landen te hebben doorgebracht, door allerlei tegenslagen thans in het winterkwar tier in ons land geen middelen van be slaan vindt. De dienst van sociale zaken te Amsterdam heeft zich ont fermd over het gezin, maar verleent geen hulp voor de negen paarden, die in de stal staan. Moeten deze paarden verkocht worden dan is circus Renz verloren. Er wordt thans getracht een oplossing te vinden mede omdat het circus voor April weer een contract is toegezegd bij een Zweedse circusonder neming. De club van circusvrienden heeft thans een beroep gedaan op haar 750 leden. De secretaris, de heer Wassink, Eist (Gld.), stuurt de binnenkomende bijdragen naar de fouragehandelaar van het circus. Voor het onderhoud der paarden is ongeveer f 30.per dag nodig. Gistermiddag heeft het tweejarige zoontje van de familie K. te Beu- ningen bij Nijmegen, de inhoud van een pan heet water over zich heen gekregen. Het ventje liep zulke ern stige brandwonden op, dat het enige uren later in het St. Cannisiuszieken- huis te Nijmegen is overleden. Het kind was, toen de moeder even uit de kamer was, op een stoel ge klommen die bij de kachel stond. Hij verloor vermoedelijk zijn evenwicht en heeft zich trachten vast te grijpen aan een op de kachel staande pan met heet water. De pan viel van de kachel en de inhoud kwam over het knaapje heen. scrij<j °0rBe*yebo^l de (Advertentie. Ing Med.) 46. Daar tuimelde Paul de diepte in. Arme Paul! Hij was zo onvoorzichtig geweest om te dicht langs de kant te lopen en toen een paar loszittende rotsstenen het onder zijn voetstappen begaven, verloor hij zijn evenwicht en viel naar beneden. Moest dit het einde van de arme Paul betekenen? Geluk kig niet Hij had het geluk in een groot sneeuwveld te vallen, dat zich onder hem, op een uitstekende rots piek, uitstrekte. En de metersdikke sneeuwlaag redde hem. Hij sloeg een diep gat in de sneeuw en bleef de eer ste ogenblikken versuft liggen. Maar Pom en Pam en óók Ina en Pim wa ren nog steeds aan de achtervolging bezig. „Ik vind dat hij een knap eind weg is gegaan", riep Pom, terwijl hij moeizaam door de dikke sneeuwlaag stapte. „Maar als hij denkt, dat we het opgeven heeft hij het mis!" ,,Ik begrijp het niet", zei Ina angstig. „Anders gaat hij nooit zo ver! We mogen eigenlijk niet zo. ver van vader". Ze klom in een boom om de omgeving beter te kunnen afspeuren. „Paul, Paul! klonk haar stemmetje, maar er kwam geen ant woord. En dat kon ook niet, want Paul was juist tevoren naar beneden getuimeld. De Schiedamse kantonrechter zag zich dezer dagen geplaatst voor de vraag, of er ooit een datum is bepaald voor de inwerkingtreding van het Koninklijk Besluit, dat de heffing van de radio- luisterbijdrc.ge bepaalt. Een Vlaardingse gemeente-ambtenaar was namelijk ge dagvaard, omdat hij weigert, deze re tributie te betalen op grond van het feit. Toestand vrij hopeloos Op de „Radmar", die Zaterdagnacht op de Maasplaat bij Hoek van Holland is gestrand, bevinden zich thans nog slechts de gezagvoerder, de eerste en tweede stuurman en een bediende. De reddingboot „Jan Leis" heeft gister avond 31 man in veiligheid gebracht. Zoals bekend waren drie leden van de bemannïftg reeds eerder aan land ge gaan. Gisteravond zag men de moge lijkheden om de Brit vlot te brengen zeer duister in. Vannacht is een hevige storm opgestoken, die de toch reeds zo geteisterde „Radmar" steeds vaster werkt. Desgevraagd verklaarde een Ne derlandse opvarende. Jan Vellinga uit Delfzijl, die roerganger was op het moment, dat de „Radmar" aan de grond liep, dat de stuur-inrichting plotseling geweigerd had, juist toen het schip bui" ten de pieren was. door: MARJOR E VERNON ii) „Jij beeldige lieveling!" Cromer keek haar bewonderend aan toen ze uit haal tent kwam en naar hem toe ging. „Je wordt iedere dag mooier, jij kleine heks!" „Vleier!" Ze glimlachte hem tofe en zijn ogen glansden van hartstocht toen hij haar mooie gezichtje zo vlak bij zich zag. „Mara!" Hij sprak met dikke tong, haastig. „Je houdt echt van me, is het niet? Genoeg om alles voor me over te hebben, bedoel ik?" „Ja, natuurijk" Ze keek hem ver baasd aan en haar blauwe ogen ston den onschuldig en groot. „Wat is er Gary? Is er iets aan de hand?" „Mara!" De zware stem van juffrouw Frask schalde over het zand en verbrak de gouden stilte van de woestijn. „Die vervloekte vrouw ook altijd!" mompelde Gary, maar het meisje dat zich al klaar maakte om weg te gaan, hoorde het niet. „Dat is juffrouw Frask", merkte ze tamelijk overbodig op. „Ik moet weg. Tot straks, liefste". Ze liep op vlugge, lichte voeten naar de tent van haar werkgeefster, en toen ze binnen trad, draaide juffrouw Frask zich om en gooide haar half-op- gerookte sigaret weg. „Ah! Ben je daar? Fijn. Ik heb «en paar hoofdstukken geschreven korte en ik wou graag dat je ze meteen overtikte, zodat ik kan zien hoe het lijkt. Ik kan dat nooit beoordelen als ze in mijn afschuwelijk pootje ge schreven zijn". „Ik zal dadelijk mijn machine halen" En een paar ogenblikken later zat Mara aan haar schrijfmachine en tikte er dapper op los. Jane Frask keek net een ondefinieerbare uitdrukking m haar bruine ogen neer op het gebogen gouden hoofdje en schudde het hare. „Arme stakker!" sprak ze merkwaar digerwijze bij zichzef. „Stel jij in ieder een een blind vertrouwen? In leder geval zal ik voor je doen wat ik kan met betrekking tot die kerel. En het beste zal zijn dat je hem kwijt raakt. Dat zal je een gevoel geven alsof er een zere kies wordt getrokken, dat weet ik op het moment zelf heel pijnlijk maar véél beter dan je heie leven onder het rotte ding te moeten lijden. Ik vraag me af waarom ik je zo net riep? Een van mijn gewone in gevingen vertelde me dat het wel zo goed was om jullie samenspraak te on derbreken". „Dit boek zou wel over ons kunnen gaan", sprak Mara opeens. Het is ge weldig interessant, ik ben ontzettend benieuwd om de rest te lezen. Het meisje lijkt wel een beetje op mij, maar dan natuurlijk veel mooier en aardiger. Maar welke man is de held? Daar ben ik nog niet achter" Jane Frask zweeg een ogenblik en keek haar met peinzend toegeknepen ogen aan. Toen nam ze een nieuwe si garet, stak die aan en gooide de lu cifer weg. „De held", sprak ze met nadruk, „is nog niet ten tonele verschenen". HOOFDSTUK IV Tegen zonsopgang verlieten ze de oase. Toen de zon boven de woestijnkim verrees, vertoonde zich een onbe schrijflijk schoon landschap. Het zand kleurde zich rose en werd een zee van koraalrood; de hemel daarboven was een palet van pasteltinten en de franje van de palmbladeren wiegde zachtjes in de ochtendbries. Toen ze een eindje gegaan waren keerde Mara zich om met een vreemd gevoel in haar hartstreek (was het een bang voorgevoel?) teneinde een laatste blik op de kleine oase te werpen. Ze had het gevoel een bekende plek te verlaten voor een vreemd vijandig ge bied een gebied waarin onbekende gevaren loerden. Deze morgen scheen haar iets toe te fluisteren dat ze deze zelfde vrede en tevreden rust nooit in haar leven weer zou kennen. (Wordt vervolgd) op weg naar 58. De wind groeide aan tot een orgaan en joeg het luchtschip met dui zelingwekkende vaart voor zich uit We vergaan!" mekkerde de Maat Dit wordt een schipbreuk! Ik wil in gondel en niemand lette op de jam- toen hij de donkere schaduw boven de boten!" Maar er gebeurde niets van merende Maat. zich zag, keek hij angstig omhoog, dat alles, behalve dat het luchtschip „Daar is hij!" riep Kappie opeens. „Oh, wat narigheid toch!" jammerde hoe langer hoe harder vooruitkwam. „Dalen!" de Maat. „Straks slaan wij nog te Kappie en de postbóde leunden Vlak onder hen stormde Trol met pletter!" nieuwsgierig over de rand van de zijn brandweerauto over de weg en „Mekker niet, klont!" beval Kappie bars. „Gooi liever het anker uit, an ders ontsnapt hij ons nog!" „Het anker?" 'schreeuwde de Maat angstig, terwijl hij het zware anker over de rand van de gondel duwde. „Dat kan nooit goed aflopen!" dat deze datum niet is vastgesteld en de heffing dus onwettig zou zijn. De als getu.ge-deSKundige gehoorde administrateur van het bureau Radio van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen kon het niet tegenspreker,, omdat hij niet alle wetten en voorschriften in zijn hoofd kan hebben. Overigens moet worden aangenomen, dat de weigerachtige ambtenaar niet al te stevig in zijn schoenen staat. Toen de Londense regering in 1944 het Tele foon-, Telegraaf- en Rodiobesluit afkon digde, werd hierin de datum niet vast gelegd. In November d.a.v. verscheen m het Staatsblad een KB, waarin werd be paald, dat de heffing zou beginnen op de eerste dag van de tweede maand na de bevrijding ener gemeente. Tenleste verscheen op 16 October 1945 een nieuw besluit, waarin weliswaar geen datum werd genoemd, doch dat slechts enkele wijzigingen van het oorspronkelijke be sluit bevatte; c'.it bleef overigens on veranderd van kracht. Hoe de zaak precies zit. zal nu op de 30ste Januari binken, wanneer de zaak opnieuw aan de orde komt en de ge- tulge-tfeskundige tijd heeft gehad om de stukken te raadplegen. Dat had hij nu niet, als gevolg van een fout in de dag vaarding. Uw spit, Uw lendenpijn weg met Akker's Kloosterbalsem, die onder de huid doordringt en Uw pijn verdrijft. Spoedig ztgt gij: .GEEN GOUD ZO GOED' (Advertentie, Ing. Med.) 9.50 Uit- ZATERDAG 19 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, £2.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram - muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) Voor de huisvrouw. 10.00 „Tijdelijk geschakeld causerie. 10.05 Morgenwij ding, 10.20 Uitzending voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Cello en piano. 12.00 Hawaiïan-orkest. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Metro- pole Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Accordeon-orkest en solist. 14.00 Filmprogramma. 14.25 Fries programma. 15.00 Lichte muziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 15.45 Dansorkest. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Instrumentaal trio. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak over het Prinses Margriet Fonds. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Ameri kaanse volksliederen. 22.22 „Onder de pannen", hoorspel. 22.42 Instrumentaal kwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.1 7 0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.35 Gewijde muziek. 10.00 Voor oe kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert, causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boek bespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 gelse les. 14.40 Amateursprogramma. Kroniek van letteren en kunsten. Lichte muziek. 16.20 Gram.muziek. De schoonheid van het Gregoriaans. Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianoduo. 18.45 Benelux-commentaar en commentaar uit West-Indië. 19.00 Filmprogramma. 19.15 Parlementsoverzicht. 19.25 Gram. muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20 08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Llchtbaken". causerie 20.35 Gram.muziek. 21.00 varieerd programma. 21.55 Gram muziek. 32.30 „Vil da topdag in!". Nieuws. 33.15 Nieuws in Fsoeranto. —24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest solist. Sn- 15.15 15.53 16.30 17.00 Ge- uziek 23.00 23.22 en

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7