Voorzitter Vermaat nam afscheid van het Marine Sanatorium Fonds Wilt u even noteren WSOV bracht in Casino de revue „O! zit dat zo?" Hobo, fluit en piano in matig bezocht V.U.-concert Pensionnering noopte hem tot aftreden Zaandammer Smit (Ons Genoegen) nam in Den Helder de leiding Bijna vijf-en-twintig jaar sociaal werk Urk Omzetvisafs'ag f90.000 hoger Duo Booi-Boersema weer in goede schetsen Kolonel Riedel thans ere-voorzitter BESOMMINGEN l|MUIDEN Generaal De Bruijne op inspectiereis naar Antillen Tussen Haaks en «uitje Kampioenschap derde klasse libre P ronk en Van Oostrum ook bij kanshebbers Spaarders in Sliedrechf ernstig gedupeerd Texel Trio Feitkamp trad op in de Nieuwe kerk ZATERDAG 19 JANUARI 1952. De voltallige Stichtingsraad van het Marine morgen afscheid genomen van zijn voorzitter de h AT giSUl" was het gevolg van de pensionnering ^r januarrVo^' ,aftreden ter zee van vakdiensten der tweede klasse C v'rLllt'U,t5nant maakte het noodzakelijk, dat er een opvolger kwam Dat w ra^T see van vakdiensten der derde klasse P. .1 «wichel n lullenant ter vergadering, waarin, mede door het dageliiks host Presideerde dus de Beroepsschepelingen bü de Zeemacht, van de oud-AoArzitter Af „omen. Dit geschiedde in het VBZ-gebouw in de Keizerstrlat. Luitenant ter zee Swiebel noemde de bijeenkomst een vergadering met een enigszins feestelijk tintje. Immers, de scheidende president was een deei ge worden van het MSF, waaraan hij bijna vijf en twintig jaar zijn beste krach ten had gegeven. Op 1 Maart 1927 kwam hij als penningmeester in het bestuur. Hij bleef dat tot 1931, toen hij raar Indie vertrok. Ook daar stond hij klaar wanneer zulks nodig was, evenals trou wens in de oorlogsjaren. In 1946 werd de heer Vermaat meer en meer de centrale figuur, terwijl juist in die pe riode de grootste eisen werden gesteld aan zijn werkkracht. Tot 25 November 1948 was de heer Vermaat weer penningmeester, daarna commissaris en op 18 Maart 1949 deed hij zijn intrede als voorzitter, welke functie hij tot 1 Januari jX bekleedde. Namens het gehele Marine-personeel zegde de heer Swiebel de afgetreden voorzitter hartelijk dank voor diens on- achatbare diensten aan het MSF be wezen. Uiteraard gingen d beste wen sen voor de toekomst vergezeld von een fraai geschenk. Mevrouw Vermaat, die haar echtgenoot veel heeft moeten missen, kreeg een bouquet bloemen. Sergeant-torpedomaker G. Aanen, voorzitter van het dagelijks bestuur, roemde het werk van de heer Vermaat evenzeer. De resultaten waren niet uit gebleven, ondanks de zeer hoge uilga ven in de na-oorlogse jaren. Ook deze spreker betrok mevrouw Vermaat in de hulde, die haar echtgenote zo ver diend werd toegezwaaid. „Partir c'est mourlr" Majoor-vliegtuigtelegrafist W. Taeke- ma voerde als voorzitter van de VBZ het woord. Deze gewaagde van de mee- moed waarmee afscheid werd genomen en anderzijds van de grote verbonden heid tussen MSF en VBZ, die mede het gevolg was van de aanwezigheid van de heer Vermaat. Niet voor niets heeft deze destijds het ere-lidmaatschap van de VBZ gekregen. „Partir c'est mourir un peu", aldus de majoor-machinist W. Overeem, die behalve de sociale gevoelens de een voud van de oud-voorzitter prees De adjudant-schrijver C. J. van Pinxteren Minder Noordz~evis en snoekbaars aangevoerd Het jaar 1951 was voor de gemeente lijke visafslag bijzonder gunstig. De jaaromzet steeg met ongeveer 90.000. De grotere omzet werd evenwel niet veroorzaakt door een grotere aanvoer van vis; deze was n.1. lager dan in 19j0. Echter waren de gemiddelde prijzen voor paling en andere vissoorten hoger dan in 1950. Voor kuilpaling was de ge middelde prijs ruim °-89„ p<;rp0" tegen ongeveer 0.80 in 1950. Ruim 6.i ton kuilpaling werd in 1951 aangevoerd tegen in 1950 ongeveer 700 ton. Ook de aanvoer van li.inpaling was lager dan in 1950. Ruim 54 ton werd aangevoerd tegen 63 ton in 1950. De gemiddelde prijs was >ok hier echter beter dan n 1950; deze was nu per pond 1.18 tegen 0.96 in het vorige jaar. De aanvoer van fuikaal was iets hoger, n.1. 3.6 ton tegen 2,1 ton in 1950. De gemiddelde prijs per pond was 1,05 tegen 10 in 1950. Minder Noordzeevis Een grote daling vertoonde de aan voer van Noordzeevis. In 1951 werd i3 ton aangevoerd tegen 93 ton in 1950. De waarde der Noordzeevis bedroeg »n 1951 ongeveer de helf- van 1950. n.1. 22.140. Aan snoekbaars werd ongeveer 105 ton aangevoerd voor een waarde van 148.540 tegen 214 ton in 1950 voor een waarde van 190.767. De aam oei van snoekbaars vertoonde du- de groo ste daling in 1951. De gemiddelde prns hiervan steeg °chter van 0.44 tot f 0.71 per pond. De aanvoer van rode baars gaf weinig verandering te zien. °n^" veer 36.5 ton tegen 40 ton in 1950. De gemiddelde pril" hiervan steeg van 0.38 tot 0.60 per pond. De aanvoel van voorn en blei bleef ongeveer ge lijk; ruim 00 ton tegen een gemiddelde prijs van 0.035 per pond. De aanvoer van snoek, karper en zalm was es hoger. De aanvoer van nest en biieK was practiscr gelijk aan die m 1 .1. ruim 3200 ton. Was in 1950 evenwel de omzet van nest en bliek 226.000. vorig jaar bereikte deze aanvoer een waarde van ruim 296 614. De totale omzet van de visafslag be droeg in 1951 f 1.811.28,06 dn 1350 1.716.477.071 visserijbericht URK. 17 Jan. Aanvoer aan de visaf slag door 18 vaartuigen 5520 pond snoekbaars f 0.86— f 0.88 p. p.; 47 pond rode baars 0.74-f 0.78 ry p.: 506 pond blei f0.07 f0,08 p. P-, pond karper f 0,34 p. p. sprak nog namens het korps schrijvers. Aan de toespraak, die de heer Ver maat hield, ontlenen wij het volgende: •Ik deed op 1 Maart 1927 als penning meester mijn intrede in het bestuur van het MSF, onder de goede leiding van de heer Van Pappelendam. Hier deed ik aan hoge school op MSF-terrein en met zeer veel genoegen heb ik avond aan avond aan de Hoofdgracht voor het Fonds gewerkt. Door mijn vertrek naar Indie moest ik mijn functie neerleggen. In de oorlog werd de Marine uiteen ge trokken. Hierdoor werden de inkom sten niet alleen geringer, de uitgoven stegen tot ongekende hoogte; geduren de 1945 werd zelfs een bedrag van f 43.307 aan verpleging uitgegeven. Tij dens de oorlogsjaren werd rond f 75.000 méér aan verpleging uitgegeven dan over eenzelfde periode vóór de oorlog. De inkomsten waren zo gering, dat de oorlog de MSF een ton heeft gekost. Oorlogserfcnis Het kapitaal, dat per 1 Januari 1940 ongeveer 170.000 bedroeg, was op 1 Januari 1946 teruggelopen tot f 87.000. Zodra echter de oorlogswolken waren verdwenen, ging de zon weer volop schijnen over ons Fonds. En zij schijnt nog steeds. De oorlogserfenis bestond uit 'n groot aantal t.b.c.-patiënten. Was op 1 Jan. 1946 geval 800 genoteerd, thans staat nummer 1105 geboekt. Een stijging dus van 305, met als totale kosten f 133.543 of f 22.257 per jaar. .Meer dan bet dub bele van vóór de oorlog. Als geheel is iiet Fonds kerngezond en zelfs in staat een stoot te pareren. Het ging de MSF voor de wind en op zekere dag werd besloten, het gehele personeel in de voordelen te doen delen en zo werd het lidmaatschap opengesteld voor al het personeel. Bij een grove berekening ben ik tot de conclusie gekomen, dat, wanneer het gehele Marine-personeel zich aansluit en het kapitaal met nog ongeveer f 50.000 is gegroeid (tot f 300.000), wij in staat zullen zijn onze vaste lasten te bestrijden uit onze vaste inkomsten. Nog bij één punt wil ik stil staan. Een eigen sanatorium. Als men mij vroeg: „Heeft het MSF een eigen sanatorium?'' heb ik immer geantwoord: „Gelukkig niet". Omdat de exploitatie er van te duur zou- zijn en de patiënt dan niet zelf zou kunnen uitmaken in welk sa natorium hij opgenomen wenst te wor den. Ik wil ten slotte de hoop uitspre ken, dat het ons MSF mag blijven gaan zoals het tot nu toe ging. en u allen danken voor de steun welke ik van u heb ondervonden." De W.S.O.V.-avonden mogen er altijd zijn. Gisteravond was dat ook weer zo, toen in Casino de revue „O! zit dat zo?"voor het voetlicht werd gebracht. Men weet het: Werfrevue en het duo Arie Boot-Steef Boersema zijn één. Men heeft dan ook weer geschaterd van de lach, vooral om een schets als „Klaveraas is troef", die een weinig de spot dreef met onze soldaten van vóór 1940. Maar niet alleen deze uitstekende komieken hebben de avond tot een succes gemaakt. Zij hadden de steun van een aantal dames en heren, die gerust voor de dag mochten komen. Van vóór de pauze herinneren wij ons Jopie Bedorf, die aardige liedjes ten gehore bracht. In „Pas op voor Cupido" hadden wij overigens wel wat meer vrijmoedigheid van gebaren en guitigheden verwacht. „Bloesem van seringen" lag haar nog het beste. Wat heeft men gelachen om „Eet smakelijk" toen Boot en Boersema demonstreer den hoe je niet moet koken. Wij ver bazen ons er steeds weer over. dat dit tweetal tezamen zulke droogkomi sche effecten weet te bereiken. Ook Personele belasting" en „Baas boven baas" mochten er zijn Teun Rotgans beperkte zijn optreden tot een enkel liedje: „Dat is geen wonder" Wij ho pen. dat hij vanavond beter op dreef is Bijzonder aardig was de proloog, waarin de heer Coussel grappig „de laatkomer" speelde. De stemming was er toen meteen in. Arie Sieders vergastte ons na de pauze op de „Nadelen van een vrij gezel". Het was moeilijk werk voor een revue, en het applaus viel niet mee Niettemin onze bewondering. Een ex tra vermelding verdient de dans van Chris de Bont in „Romance de Paris", ingestudeerd door Greetje Donker. Mej. De Bont had er werk van ge maakt. Zij danste bovendien uitste kend. Arie Boot. de leider van het gezel schap, kwam niet op toeren in zijn liedje over „Keetje", dat qua tekst evenmin een grootse indruk maakte. Wat wij hier opnoemen is uiteraard slechts een deel van het gebodene. Zo kwam George Boer tweemaal ten to nele met verdienstelijke accordeon-soli; verder zagen wij goed werk in schet sen. onder andere van de heer Dussel- dorp, Arie Sieders, Chris de Bont en Coussel. De finale heeft stellig niet aan de verwachtingen voldaan. Het tempo was al even gezakt. Daarbij kwam nog. dat „Mooi Holland" lang zame coupletzang vereiste. De besommingen van Vrijdag zijn: trawlers: IJM. 1 f 29400, 99 f 16800; log gers: HD 79 f 6870; KW 40 f 5950. 170 f 4100, 163 f 4620, 138 f 6420, 47 f 5040, 70 f 4140, 141 f 6060, 19 f 265, 161 f 2610; kotters: WR 33 f 2200; KW 10 f 2220, 34 f 3200; IJM 11 f 910, 276 f 50, 27 f 90. Prijzen per kg: heilbot 3.153.05, gr. tong 3.55—3.35, grm. tong 2.35—2.25, kl. mid. tong 2.33—2.20. kl. tong I 2.32—2.19, kl. tong II 1.74—1.55. tarbot I ƒ.05—2.75. Prijzen per 50 kg: tarbot IV 51, srhar- tong 54—45, gr. schol 45—41, grm. schol 5752, kim. schol 71—67, kl. schol I 62 —60, kl. schol II 56—28, schar 44—24, bot 34—31, makreel 37.5030.50. gr. schelvis 72—68, grm. schelvis 70—67, kl. schelvis I 68—62, kl. schelvis II 54— 22.50, wijting 36—26. gr. gul 55, midd. gul 46, kl. gul 35, kl. haai-27, kl. kool- vis zw. 3533. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 224 —184, gr. koolvis zw. 9688. gr. leng 136. De totale aanvoer bedroeg 2300 kisten. gereformeerde kerken Beroepen te Blija: H. J. ten Brink te 's-Gravenhage-Loosduinen. Beroepen en aangenomen naar Grouw-Irnsum: R. Zijlstra, thans lerend ouderling aldaar. De WSOV mocht tevreden zijn over deze avond. Dat betoogden ook de voorzitter, de heer P. Selier, en de directeur, kapitein ter zee P. A. Riedel. Deze laatste kreeg het ere-voorzitter- schap aangeboden, als opvolger van de heer S. G. Barendregt. De kolonel was hiermee zeer ingenomen. De revue „O, zit dat zo" gaat nog hedenavond en Maandag- en Dinsdag avond. Men zal zich niet vervelen! De commandant van het Korps Ma riniers, generaal-majoor M. R. de Bruijne, is vanmorgen per vliegtuig vertrokken van Schiphol naar de Ne derlandse Antillen. De generaal zal daar een inspectie-tocht houden en hoopt op 29 Januari op Schiphol terug te keren. Hr. Ms. fregat „Van Zijll" is gis teren van de werf gekomen. De Nederlandse kustvaarder „Ame land", met een lading asbest onderweg van Brussel naar Udevalle (Zweden), is in Nieuwediep komen bijliggen. Het is morgen hoog water om 12.20 uur en laag water om 6.30 en 18.30 uur. Maandag is het hoog water om 0.30 en 13.20 uur en laag water om 7.25 en 19.25 uur. De .temperatuur van het zeewater was 4.9 graden Celsius. Een estafette, georganiseerd door leerlingen van de zeevaartschool „Abel Tasman" te Delftzijl, vond op Paleis Soestdijk haar einde. Prinses Margriet nam de oorkonde in ontvangst van de laatste loper en bekijkt deze met haar moeder. In restaurant „Formosa" te Den Helder is gistermiddag de eindstrijd begonnen om het kampioenschap derde klasse biljart libre van het gewest „Het Noord- Westen". Het tournooi werd gisteravond geopend door wethouder P. Th. Luyckx, die met een kort woord was ingeleid door de heer J. Burger, de voorzitter van het organiserende district „Den Helder". De heer Luyckx sprak er zijn vreugde over uit, dat het districtsbestuur de organisatie van deze wedstrijden had aan gedurfd. Weinige ogenblikken later verrichtten de heren Luyckx en A. G. van der Linden de acquit-stoot. In de middaguren waren reeds een zestal partijen gespeeld. J. Smit van „Ons Genoegen" uit Zaandam bleek heel wat in zijn mars te hebben Hij zegevierde overigens slechts op het nippertje over W. Pronk van „Ons ge noegen" uit Warmenhuizen, die het district „Schagen" vertegenwoordigde. Pronk bleef staan op 99; de partij duurde vier en dertig beurten. Smit had minder moeite met H. Schras van „Kweekzicht" uit Groenekan (district Utrecht), In één en veertig beurten werd de uitslag 10075 bereikt. Schrars verloor ook van L. Klumper- beek (Hof van Holland, Haarlem) De ze laatste dolf op zijn beurt het on derspit tegen Pronk (10092). Pronk had geruime tijd achter gestaan, maar in de drie en dertigste beurt had hij de honderd caramboles vol. Hii no teerde een serie van twee en twintig. De vijf en zeventigjarige V. Bakker van „Du Sport" uit Enkhuizen zege vierde over D. van Oostrum (Vrien denkring. Aalsmeer). Voor 10089 wa ren één en vijftig beurten nodig. W Ekkebus van „De Poedel" uit Juliana- dorp verloor met 10083 van C. Dek ker uit Alkmaar. De Alkmaarder even aarde de serie van Pronk (22). In de avonduren noteerden wij de volgende uitslagen: Van Oostrum-Dek ker 10090 (24 brt.); Ekkebus-Bakker 10056 (33 brt); Smit-Klumperbeek 100—90 (35 brt); Pronk-Schrars 100— 77 (41 brt); Van Oostrum-Ekkebus 100—61 (24 brt); Bakker-Dekker 100- 88 (brt.). Na de eerste dag gaat de Zaandam mer Smit met drie gewonnen partij en aan de kop. Met twee gewonnen partijen volgen Pronk, Van Oostrum en Bakker. Drie dagprijzen waren in de wacht gesleept door Dekker (minste aantal poedels), Van Oostrum (hoogste moyenne 5.16) en Pronk (hoogste serie 23). Waarschijnlijk heeft het gure, stormachtige weer de opkomst naar het V.U.- concert, dat gisteravond in de Nieuwe kerk werd gegeven, nadelig beïnvloed. Enige tientallen getrouwen trotseerden de elementen, verwachtend dat het in het kerkgebouw enigszins behaaglijk zou zijn. Jammer genoeg was dat geenszins het geval. Dat betekende vooral een handicap voor de drie instrumentale kunstenaars. De Justitie heeft de administratie van de particuliere spaarbank von wij len P. de Baat te Sliedrecht in beslag genomen op grond van het vermoeden, dat op onrechtmatige wijze gelden aan de instelling zouden zijn onttrokken. Verondersteld wordt, dat de spaarders al hun geld kwijt zijn. Het tekort wordt geraamd op ruim f 60.000. Bij de inbe slagneming was slechts zes gulden in kas. burgerlijke stand Geboren: Albert, z. van W. Jonker en Gr. Boot. Klaas J., z. van H. K. Veenbaas en M. Klein. Witse. z. van E. M. de Jaeger en J. C. van Sijo. Simon P., z. van T. Wuis en N. van der Werf. Johannes J., z. van M. Witte en D. Kooij. Annelies, d. van Chr. G. de Vaal en P. Vos. Geesje. d. van J. Grit en S. van Tatenhove. Jolande J-, d. van C. Zuidema en I. Klinger. Ondertrouwd Cornelis Burger en Hendrika E. van Delden. Gerrit C. Hal- sema en Laurensje Nuijs. Jan G. Roe per en Douweline Blom. Overleden Immetje Vlas. 67 jaar, echtgen. van S. Kuijper. Trijntje Kalis, 84 jaar. wed. van W. Visser. Johanna W. Dros. 66 jaar. Klasina E. Gollards, 85 jaar. VESTIGINGSVERGUNNING De Kamer van Koophandel en fa brieken te Alkmaar heeft aan de heer T. A. Siersma vergunning verleend tot de uitoefening van een kleinhandel 'n sterke, zwak alcoholische en alcohol vrije dranken in het perceel Binnen- burg 7 te Den Burg. OUDERAVOND VAN ULO-SCHOOL De eerste onderavond van de ULO- school te Den Burg zal worden ge houden op 24 Januari. Er wordt door de leerlingen van de school een toneel stuk ingestudeerd, hetwelk binnen kort te Den Burg zal worden opge voerd. EIERVEILING In de week van 7 tot en met 12 Januari werden aan de eierveiling te Den Burg 75.473 eieren aangevoerd. De gemiddelde kiloprijs bedroeg f 2,34. ONZE MARKT IN 1951 Op de markt te Den Burg werden in het jaar 1951 de volgende diere® aangevoerd: 1301 kalveren; 459 koeien? 1717 biggen, 34 varkens; 6 veulens; 2® paarden, 13094 Lammeren en 569 scha pen. Op de eierveiling te Den Burg werden 4.391.844 kippen- en eenden eieren aangevoerd. 215 WERKLOZEN INGESCHREVEN Op 12 Januari stonden op het ar beidsbureau te Den Burg 215 manne lijke werkzoekende ingeschreven. Van dit aantal werkten" 117 in de DUW- werken, terwijl 80 een uitkering geno ten ingevolge de overbruggings- en sociale bijstandregeling. GEVONDEN VOORWERPEN Zilveren horlogeketting, portemonnal» met inhoud, alpinomuts en rozenkrans in port. AUTEUR WILLEM WATERMAN WERD VRIJGESPROKEN Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de auteur W. H. M. v. d. H. (Willem Waterman) uit Den Haag vrijgesproken van de aan hem ten laste gelegde diefstal van 14 straat lantaarns. In een nacht in Mei 1950 zou Van den H. 14 straatlantaarns, die een wegopbraak parkeerden, mee naar huis hebben genomen. Een fluit en een hobo reageren aan merkelijk minder soepel wanneer de temperatuur te wensen overlaat. Het aanspreken geschiedt trager en de toon vorming wordt bemoeilijkt. Deze technische hinderpalen, welke onwille keurig ook de spontaneïteit van het mu siceren kunnen belemmeren, moesten door Johan Feitkamp (fluit) en Jaap Stotijn (hobo) worden overwonnen. Dank zij hun technische meester schap slaagden zij daarin bijna volko men, zeker, toen de musici voldoende calorieën door hun instrument hadden geblazen. Desondanks bleef het moeilijk, de overigens voortreffelijk vertolkte so nate van Telemann, waarmee het reci tal werd geopend, onder de gegeven omstandigheden naar waarde te genie ten. Alle lof voor de bekwaamheid, waarmede Stotijn de lange gebonden passages in het fijngevoelige affetu- oso in klank omzette. Na een schilderachtig zevendelig muzikaal vizioen van de oud-Franse meester Couperin, waarin Johan Ket ting de veeleisende pianopartij feilloos speelde (de gemeentelijke concertvleu gel was ditmaal niet geheel van bij geluiden vrij te nleifen). werd het met een rijk gefigureerde sonate van Saint-Saëns. Later brachten hobo en piano de toehoorders in de sfeer van de moder ne muziek. Roussel's „Joueurs de flüte" voor de hoboïst opdrachten tot instrumentale acrobatiek bevat tend kon ons, niettegenstaande de spitsvondige uitwerking van het gril lige thematische materiaal, niet be koren. Naar onze wellicht zeer per soonlijke smaak, schoot deze com positie tekort in melodie en rnythme, maar bovenal in zeggingskracht. Dat zelfde geforceerde overigens geen vreemd element in zovele kunstwer ken, of wat daarvoor doorgaat, van deze tijd troffen wij aan in de „Pas torale et Harlequinade" van Goos- sens. Deze compositie had echter sfeer en het tweede deel bekoorde door een geestige climax. Met de Trio-sonate van Loeillet. het laatste nummer van het programma, keerden Feitkamp,, Stotijn en Ketting terug naar de klassieke, om niet te zeggen, antieke sfeer van het openings- werk. De gedragen delen Grave en Andante werden met grote fijngevoe ligheid gespeeld. Begrijpelijk echtei groeide de waardering hiervoor tot enthousiasme tijdens de virtuoze uit voering van het Prsto. het laatste dee' De warmte, waarmee de toehoorders daarna hun bewondering en erkente liikheid betuigden, zal naar wij ho Den. de musici langer in herinnering blijven dan de koude en de gapende programma voor de pauze besloten leegten in het kerkgebouw. Zondag 20 Jan. Maandag 21 Jan. Dinsdag 22 Jan. Woensdag 23 Jan. QEGEVENS voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het 'Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstraat 14, telefoon 2141, toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de agenda voor de periode van Zaterdag 19 Januari tot en met Zaterdag 2 Februari. Zaterdag 19 Jan. 12.15 Marineclub: Pipe musical. 14.00 en 20,00 Formosa: Eindwedstrijden Biljartkam pioenschappen. 20.00 Casino: Revue-avond W.S O.V. Rijkswerf 20.00 Centraal: Nieuwjaarsvisite „Gruno" 20.00 Dennnenheuvel Feestavond „Husedunia". 20.00 Kempbaanstraat: Ouderavond „Tremolando". 20.00 Postbrug: Feestavond Buurtver. „Molenstraat". 19.00 21.00 Museum Den Helder. 10.30 Postbrug: Lezing prof. dr. Garmt Stuiveling voor Hum. Verbond. 12.00 Centraal: Clubmatch Kynologenvereniging 14.00 Formosa: Als Zaterdag. 19.30 Marinecantine: Postzegelruilbeurs O. S. en O. 20.00 Casino: Revue-avond W.S.O.V. Rijkswerf 20.00 Formosa: Filmavond IvAO en vrouwengroepen van het NVV en de Partij van de Arbeid. 20.00 Raadhuis: Vergadering bestuursraad Helderse Ge meenschap. 20.00 Wapen van Den Helder: Contact-avond auto- en motorclub. 20.C3 Casino: Revue-avond W.S.O.V. Rijkswerf. 20.0" MOOC-soc.: Filmavond MOOC. 20.00 Raadhuis: Vergadering Gemeenteraad. 19.30 Postbrug: Vergadering met ruilbeurs van de postzegelvereniging .Helder". 20.00 Chr. Mil. Teh.: Lezing dr. A. Dondorp voor NCVB. 20.00 Marinecantine: Toneelavond OTV („De metalen Eva"). 20.00 Tivoli: Cabaret met Kilima Hawaiians. Donderdag 24 Jan. 20.00 Casino: Toneelavond HBSV („Een zomerzotheid") 20.00 Marinecantine: Dansavond O. S. en O. 20.00 R.K. Volksbond: Lezing KAB door mr. Jul. H. Knuwer. 20.00 Casino: Toneelavond HBSV. 20.00 Marinecantine: Lezing NKJB door Itz. I L. D. de Kroon. 20.00 Vakschool: HVU-cursus over Rheuma (I). 20.00 Casino: Contact-avond Kon. Helders Mannenkoor. 20.00 HBB: Jaarvergadering „Jonge Strijd". 20.00 Casino: Soirée-dansante „Amicitia". 18.00 22.00 Marinecantine: Tentoonstelling van techn boeken. 20.00 Casino: Concert R.K. Harmoniekapel „Winnubst". 20.00 Comeniusschool: Lezing IvAO door mej. Klimp („Thomas Moore"). 20.00 Formosa: Bibo-cursus van de K.S.K. 15.00 en 20.00 Tivoli: Toneelvoorstellingen HVU door het gezelschap „Puck". 18.00 22.00 Marinecantine: Als Maandag 20.00 Casino: Concert „Winnubst". 20.30 Siebeling: Contactavond „H.W.N." (Praatavond). 20.00 Casino: Toneelavond „Marmag". 20.00 R.K. Volksbond: Contactavond Sint Vincentius- penning. 2 y,erpIeeghuis Huisduinen: Cabaret „De Molenwiek" '0 00 Marinecantine: Cabaretavond. 20.00 Marinecantine: Cabaretavond. 20.00 Vakschool HVU-cursus over Rheuma (II). 22 Sri"s Hendrik: Adspirantenuitvoering „Sportlust" -0.00 Casino: Toneelavond „Gysbert Japikx" 20.00 Formosa: Bal-Masqué TAVENU Vrijdag 25 Jan. Zaterdag 26 Jan. Zondag 27 Jan. Maandag 28 Jan. Dinsdag 29 Jan. Woensdag 30 Jan. Donderdag 31 Jai Vrijdag 1 Febr. Zaterdag 2 Febr.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3