Pim. Pam en Pom in Zwitserland -v jimmy brown In de greep van de woestijn Kappie Ho-ttyuwod Dr. Euwe triomfator in Hoogoven- schaaktournooi AKKERTJES CH-Unie vertegenwoordigt geen klasse maar heel ons volk De Oterleker staf naar Haarlem Russen laten drie Britten vrij Twee punten voor op O'Kelly Piet Hein kreeg schade tijdens storm Russen waarschuwen Weens hoofdredacteur 'iktspuiter gepakt Churchill naar New York De verjaardag van onze prinses Margriet Snipverkouden Het Radioprogramma India waarschuwt de Westerse landen Venizelos naar Turkije Contra de P.v.d.A. Gemenebest conferentie eindigt heden Strenge bewaking... Plaatsvervangers voor Oostenrijk bijeen? Dr. Drees in Pittsburgh Ex-koningin Farida wenst koning Faroek geluk Bulgarije protesteert bij Turkije MAANDAG 21 JANUARI 1952. 48. Terwijl Pim, Pam en Pom onge lovig over de rand van de afgrond naar beneden staarden, was Paultje langza merhand bezig om weer tot bewustzijn te komen. Voorzichtig lichtte hij eerst zijn ene voorpoot op en toen de andere. „Nee, niets gebroken gelukkig", mom pelde hij, terwijl hij daarna probeerde of alles aan de achterkant in orde was. „Ik ben nog helemaal compleet, zie ik", zei hij weer en ging toen recht over eind staan. Maar dat viel hem niet mee. Sterretjes dansten voor zijn ogen en voorzichtig liet hij zich weer zakken. Pim, Pam en Pom die nog steeds naar beneden staarden, hadden die bewegin gen opgemerkt. „Hij beweegt", riep Pim en kneep zijn broertjes heel hard in hun oren. „Hij leeft!" „Ina, Ina", schreeuwden ze toen alle drie. „Kom eens gauw kijken. Paul is niet dood, hij leeft!" Toen dorst ook Ina naar bene den te kijken. Gelukkig, haar broertje leefde nog. „Paul, Paul!" riepen ze alle vier om het hardst. „Kun je ons ho ren?" Voorzichtig stak Paul zijn poot in de hoogte en zwaaide naar zijn vriendjes in de hoogte. „Hij heeft ons verstaan". Pim was opgetogen. „Nu komt alles in orde!" Op schitterende wijze heeft dr. Max Euwe het Hoogovenschaaktournooi te Beverwijk gewonnen, schijnbaar dood gemakkelijk en met niet minder dan twee punten voorsprong op nummer twee, de Belg O'Kelly. Onze nationale kampioen heeft een buitengewoon goe de vorm vertoond. Ervaren schaakken- 'ners zeiden zelfs, dat de vorm van dr. Euwe gelijk is aan die, waarin hij in dertijd Aljechln zijn wereldtitel afhan dig maakte. Reeds Zaterdag besliste Euwe het pleit door Rellstab te verslaan, waar door hij onbereikbaar werd voor de an deren. Het was een voorbeeldige over winning na een spannende partij, waar in Rellstab zonder succes een stuk of ferde. Donner behaalde Zaterdag zijn eerste overwinning. Van Scheltinga werd het slachtoffer van een aanval top zijn damevleugel. Yanofsky onder brak zijn reeks remises door een over winning te boeken op Kramer. De par tijen Kostic-O'Kelly en Fuderer-Bouw- meester eindigden in echte grootmees terremises, respectievelijk na 14 en 19 zetten. Het is begrijpelijk dat er gisteren geen spanning meer zat in de partijen van welke er vier in remise eindig den. Alleen O'Kelly boekte een over winning. Van Scheltinga werd zijn slachtoffer in 25 zetten. De andere partijen waren vlug afgelopen. Bouw meesterEuwe werd remise in 18 zetten, RellstabKostic in 27 zetten. YanofskyFuderer in 20 zetten en DonnerKramer in 15 zetten. De eindstand van het tournooi was: Dr. Euwe 7%, O'Kelly 5%, Yaofsky en Rellstab 5, Fuderer 4%, Kramer 4, Kwartier meesier over boord geslagen Zaterdagmorgen om tien uur is Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein", die Vrijdagmorgen naar Korea was ver trokken, noodgedwongen teruggekeerd naar de haven van Den Helder. Het schip geraakte Vrijdagmiddag ter hoog te van CallantsoogPetten in een zware storm. Een der opvarenden, de kwartiermeester F. van der Horst uit Voorschoten, is daarbij door hevige stortzeeën overboord geslagen en ver moedelijk verdronken. Men heeft ge ruime tijd om hem gezocht zonder een spoor te vinden. De schepen is ver zocht naar de drenkeling uit te zien, doch men heeft niet meesr kunnen vin den. Verder liepen enkele opvarenden min of meer ernstige verwondigen op. Het schip zelf kreeg bovendeks ave rij, terwijl drie stuurboordsloepen wer den vernield. Ook in de machinekamer ontstond schade. Personeel van de Rijkswerf is bij aankomst van het schip in Den Helder onmiddellijk aan boord gegaan om de schade te herstellen. Men verwacht, dat de oorlogsbodem vandaag of morgen wederom zee zal kunnen kiezen. Voor de eerste maal hebben de Sow- jet-autoriteiten een hoofdredacteur van een Oostenrijks blad op het geallieerde hoofdkwartier geroepen, om hem te waarschuwen tegen het plaatsen van acricaturen en antirussische artikelen in zijn blad. De betrokkene, Gottfried Heindl van de „Neue Wiener Tageszei- tung", heeft beloofd geen artikelen, welke rechtstreeks of indirect tegen de Sowjet-autoriteiten zijn gericht, in zijn blad te doen opnemen. Haagse politie heeft na maan denlang speuren een inkhpuiter, die de binnenstad onveilig maakte, gear resteerd. Het is T. S., die bekend heeft zich aan twintig gevallen van besmeu ring van damesmantels te hebben schuldig gemaakt. Van Scheltinga, Bouwmeester en Kostic 3% en Donner 3 pnt. In de gelijktijdig gehouden voor wedstrijd om het kampioenschap van Nederland voor dames is mevr. A. v. d. VeenBaas met 8% pnt winna res geworden. Zij en de dames De Klerck, Bouwman en Kleyn mogen nu met de dames Heemskerk en Rood- zant in de finale om het kampioen schap spelen. In de eveneens sterk bezette reserve- groep werd gewonnen door ir. Gum- prich (Duitsland) met 8 punten. Drie Engelsen, die ruim een week in Oost-Duitsland zijn vastgehouden, zijn Zaterdag Helmstedt, het Britse con trolepunt aan de grens tussen de Brit se en Russische zone, vrijgelaten. De mannen waren verdwaald toen zij op weg waren van Berlijn naar West- Duitsland. Zij werden door de Oost- duitse politie aan de Russische auto riteiten overgeleverd. Eden brengt rapport uit Zaterdag is de Britse premier Win- ston Churchill per trein uit Washing ton naar New York vertrokken. Hi) zal enige dagen in New York blijven als gast van de Amerikaanse staats man Bernard Baruch. Dinsdagavond aanvaard hij met de Queen Mary de terugreis naar Engeland. Op verzoek van de Engelse koning heeft Eden, de Britse minister van buitenlandse zaken, zich Zaterdag avond naar Sandringham begeven om verslag uit te brengen over de te Washington gevoerde Brits-Ameri kaanse besprekingen. Prinses Margriet, die Zaterdag 9 jaar is geworden, is 's morgens als alle dagen gewoon naar school ge gaan en heeft der gewoonte getrouw, de kinderen van haar klasse mogen tracteren. 's Middags zijn op paleis Soestdijk enkele vriendinnetjes en vriendjes geweest, met wie de ver jaardag werd gevierd. Straks hebt U griep, tenmin ste als U die infectie niet gauw en goed de kop in drukt met één of twee ...die helpen direct! J (Advertentie, tng. Med.) DINSDAG 23 JANUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 De Groenteman. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en plano. 12.00 Amusementsmuziek, 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het plattealnd. 12.40 Piano en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen. 13.20 Groeten van emigranten uit Australië. 13.30 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio, 15.00 Gram.muziek. 15.30 „Onze Ameri kaanse Buren". 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Amu sementsmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Fanfare-orkest. 19.44 „Herinnerin gen uit mvjn letterkundig verleden", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Gram. muziek. 21.25 „Aha! Oho!", causerie. 21.30 Metropole-Orkest. 22.00 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 2245 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huls vrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Licht baken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Nieuws van de Lucht macht. 13.25 Promenade-Orkest. 14.00 Ge varieerde muziek. 14.55 Sopraan en plano. 15.00 Schoolradio. 15.20 Gram.muziek. i5.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Pianoduo. 18.45 Cursua voor lekenspelers. 19.00 „Hier ls vrij Europa", Vaudeville programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Kamerorkest en solist. 21.00 Piano trio. 21.30 De Radiodokter. 21.40 Orgel concert. 22.05 Sopraan en piano. 22.30 Gram.muziek. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.2524.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. Experimenteel Televisie-programma van de KRO. 20.1521.45: 1. a. Actualiteit of film, b. Interview, c. Interview, d. Weerbericht. - Pauze. - 2. Voordracht; 3. Wedstrijd voor verloofde paren. Volgens het Engelse blad „Reynolds News heeft India de Westerse mogend heden gewaarschuwd, dat Rusland communistisch China zou helpen, in dien dit laatste land uit de lucht aan gevallen werd. De Griekse minister van buiten landse zaken, Venizelos, heeft een uitnodiging van de Turkse regering voor een bezoek aan Ankara aanvaard. Hij heeft de Turkse regering de keus gelaten tussen 28 Januari en begin Maart. 49. Meneer Giebel kreeg bijna kramp in zijn hals van het turen langs het circuit, maar eindelijk, eindelijk zag hij Jimmys Meteoor naderen. Op het zelfde ogenblik stond meneer Giebel boven op een leeg benzinevat en ruk te hij een lap van een zakdoek uit zijn broekzak, waarmee hij als een razen de begon te zwaaien, teneinde de aan dacht van Jimmy te trekken. Nu die zag hem wel- J'mmy, het stuur wiel omklemmend, keek zelf uit naar de plek waar hij mogelijkerwijs me neer Giebel zou kunnen ontdekken Even stak hij zijn rechterhand op om meneer Giebel kenbaar te maken dat hij hem had gezien, maar toen was de Meteoor de grote tribune reeds gepas seerd. De toeschouwers volgden het ding wel een kort ogenblik met hun ogen, doch zij hadden het onder elkaar véél te druk met het bespreken van d< kansen der kopgroep om enige aan. dacht te wijden aan deze racewagen, die al dadelijk zoveel achterstand had opgelopen, dat hij er toch niet meer aan te pas zou komen. Kamerlid sprak voor CH-Kamerkring Tijdens de Zaterdag In Alkmaar ge houden jaarvergadering van de Chris telijk Historische Kamerkring Den Hel der heeft het Tweede Kamerlid F. H. v. d. Wetering zich in een kernachtig be toog uitgesproken tegen de politiek van de Fartü van de Arbeid. Hij vestigde er in zijn toespraak de aandacht op, dat het streven naar men selijke macht door middel o.a. van ge leide economie en socialisatie onaan vaardbaar is voor hen, die de C.H.-be- ginselen zijn toegedaan. De Pv.d.A. heeft een zuivere materialistische levensbe schouwing ondanks haar doorbraak- franje en moderne leuzen. Spreker bestreed vervolgens het ver wijt, dat de CHU behoudzuchtig zou zijn en zich zou hebben opgeworpen als vertegenwoordigster van de bezittende klasse. „Wij vertegenwoordigen geen enkele klasse, maar het gehele Neder landse volk. Voor dat volk, hoe ver schillend het ook moge zijn in al zijn geledingen, staan wij op de bres", zo betoogde het Tweede Kamerlid. Hij sti puleerde, dat het verwijt juist slaat op de Partij van de Arbeid zelf. Zij wil het Nederlandse volk nivelleren tot één verprolitariseerde massa, wat de titel van het rapport van de plancommissie van de P.v.d.A.: „De weg naar Vrij heid", wel in een ietwat vreemd dag licht plaatst. Als bewijs, dat de C.H. ook opgeko men is voor „de kleine man" noemde spreker de strijd voor vrijstelling van omzetbelasting op de eerste levensbe hoeften, voor een goede investerings politiek ter voorkoming van werkloos heid, voor afschaffing van de onderne mersbelasting en vele andere zaken, die in de laatste vier jaar in de Kamer aan de orde zijn geweest. „Wij wensen geen groepsbeleid, maar een beleid, dat ver antwoord is tegenover God en dat ge richt is op heel ons volk", zo besloot de heer v. d. Wetering. De aftredende bestuursleden S. W. Kroese (Enkhuizen), B. de Ringh (Den Helder), H. Stuiver (Monnikendam) en D. Voet (Zaandam) werden allen her kozen. In de vacature M. Bakker werd gekozen de heer T. J. van Sijpveld te Ilpendam. Tot leden en plaatsvervan gend leden van de Unieraad werden be noemd resp. de heren S. J. Zoodsma (Slootdorp), W. Wiegers (Alkmaar) en J. J .Meurs (Zaandam) en J. H. Keyzer (Den Helder). Er werd besloten dit jaar op de 10de Mei in Alkmaar weer een toogdag te houden. De ministers van financiën van het Britse Gemenebest, die te Londen b(J. een zijn voor het bespreken van maat. regelen tegen het verlies aan bulten, landse valuta van het sterlinggebled t« beperken, houden vanavond hun laat ste bijeenkomst en geven daarna een gemeenschappelijk communiqué uit Men schijnt het er over eens te zijn, dat gestreefd moet worden naar vrije inwisselbaarheid van het pond ster* ling. Er is echter geen bepaalde tijd. limiet voor vastgesteld. Tevoren moet de betalingsbalans van het sterlingge- bied in het reine gebracht worden. Mo gelijk zullen van enkele landen be. langrijke opofferingen worden ver langd op het gebied van de invoer om een einde te maken aan de onttrek, kingen aan de goud- en dollarreservei van het sterlinggebied. (Van onze speciale verslaggever) In de nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn vijf Haarlemse spuitgasten erin ge slaagd de Oterleker brandweerstaf te roven uit het spulthuis van de Koger brandweer. In triomf hebben ze het kleinood naar de bloemenstad gedra gen, waar ze de voorzitter van het Vrij willigerscorps al om half vijf 's mor gens uit bed trommelden om hem hun trophee te tonen. Zaterdagavond heeft het vijftal het kleinood in tegenwoor digheid ook van de commandant van de Alkmaarse brandweer en diens echt genote met enig ceremonieel overge dragen aan de Haarlemse brandweer commandant, de heer H. C. Vernout Haarlem is de 23ste gemeente, waar deze Oterleker staf beland is, sinds de strijd erover ontbrand is. Niet alle corpsen werd steeds de tijd gelaten het waarmerk hunner vindingrijkheid, be- 13) „Ah!" Dat was een uiting van vol doening van Jane Frask. „Dat moet de stad zijn die ik zoek. Nu moeten we flink doorrijden en dan op een ge schikte plaats halt houden om plannen te maken". Twee of drie mijl van de stad vonden ze die geschikte plaats, het was de rots achtige bedding van een drooggelopen rivier, een wadi, waarin ze, verborgen voor mogelijke wachten op de stads muren, of zelfs voor mogelijke voorbij gangers in de woestijn, tenzij die heel dichtbij kwamen, konden kamperen. Op bevel van Jane werd hier het kamp opgezet en toen alles klaar was riep ze haar twee Engelse reisgenoten bij zich en ontvouwde haar plannen. „Ik heb een gesprek met Hamed ge had," viel ze met de deur in huis, ,,eu hij is voor een behoorlijke bashish be reid te doen wat ik zeg. Mijn plan is als volgt: hij gaat openlijk naar de stadspoorten en vraagt toegang (want ze zijn natuurlijk gesloten en bewaakt indien het waar ia wat ik heb gehoord en het werkelijk de stad is. die ik zoek). Hij moet zeggen, dat zijn oude vader, die in de stad woont, dodelijk door: MARJORIE VERNON ziek is en een boodschap aan zijn bei de zoons en dochters heeft gezonden, dat hij zeer verlangt hen voor zijn dood nog eens te zien. Ze zullen dat verzoek niet weigeren tenzij ze volslagen wreed en harteloos z(jn; en de twee zoons en dochters zullen Hamed, jij, Mara. meneer Cromer en ik zijn. Ik heb Ara bische kleren en schmink voor onze handen en gezichten meegenomen. „O!" Mara slaakte een kreet van verrukking. „Wat enig." Maar Gary keek bedenkelijk. „Wat denkt u te doen als we eenmaal bin nen zijn?" „Dat weet ik nog niet," sprak ze vinnig. „Mijn eerste zorg is er in te komen. Dan zie ik daarna wel wat ik zai doen." Gary zag, dat ze er niet van af was te brengen, hg haalde zijn schouders op en zweeg verder. Toen werd Hamed geroepen en in zijn rol ingewijd. Toen Jane eindelijk tevreden was, zond ze hem met zijn zending weg en de an deren wachtten met al het geduld, dat ze op konden brengen, zijn terugkeer af. Juffrouw Frask rookte ontelbare sigaretten en ijsbeerde voor haar tent heen en weer en Mara was haast mis selijk van spanning en opwinding. Na een poosje gingen ze zitten en dron ken grote hoeveelheden van de thee, die Mustafa, de kok, voor hen had ge zet, maar geen van allen kon een hap eten door de keel krijgen. Toen ze klaar waren, keerde Hamed terug, maar toen hij op hen toe kwam en ze verlangend opsprongen om te horen wat hij had te zeggen, bracht hi) terneergeslagen de saliam. Er volgde een snelle conversatie In het Arabisch tussen hem en juffrouw Frask en toen zond ze hem weg en wendde zich tot de anderen. „Niet gelukt", vertelde ze. „De wacht vroeg hem de naam van zijn vader en toen Hamed zei Abou ben Oussa, antwooordde de wacht dat er niemand van die naam in de stad was. En toen Hamed het nog eens probeerde en de wacht tot medelijden trachtte te bewegen en het feit naar voren bracht dat het onmenselijk was om een stervende de aanblik van zijn kinderen te onthouden, sprak hij: „Onze zoons en onze dochters, onze vaders en onze vrouwen leven bin nen deze muren; wie daar buiten zijn. zijn slechts vreemden voor ons, ook al beweren ze duizend maal dat ze bloedverwanten zijn". Dus dat was dat". „O!" Mara keek teleurgesteld, kunnen we nu bedenken?" Jane Frask lachte en klopte haar op de schouder. (Wordt vervolgd) „Wat op weg naar 60. De brandweer-auto was intussen nog erger gaan slingeren, want Trol de Trooster kon niets meer zien, om dat de ballon voor zijn ogen gezakt was. En hij dacht er niet aan om te stoppen. De Maat had net zo lang ge werkt, tot hij eindelijk zijn hoofd bul ten de flarden van het luchtschip kon steken, maar toen hij zag, wat er ge beurde. deed hij zijn ogen haastig weer dicht. De auto slingerde dwars over de weg heen en maakte vervaarlijke ca priolen en vlak voor zich uit had de Maat een heleboel huizen gezien. Hij wist natuurlijk niet, dat ze ad zo dicht bü Hollywood waren, maar het was nuwachtig draaide het bruidje heen inderdaad Hollywood. En in één van die hulzen zat de dochter van Siebinga in een prachtige bruidsjapon vol ongeduld te wachten op de diamant, die haar vader haai beloofd had Over een paar uur zou en weer op haar stoel. Plotseling leek het wel, of de wereld verging. Stukken steen uit de muur spatten in het rond, er klonk een ont zettende slag en er vloog een donkere schaduw naar binnen, die vlak vooi was met het huwelijk voltrokken worden en haar voeten terecht kwam. Het bruid- nog steeds was de steen er niet. Ze- je begon te gillen. Wat was er gebeurd? Trol zijn auto al slingerend van de weg ie raakt en precies het goede huis bin nengereden en door de schok was d, ;^.?r T geslin*erd in de kamet openmonrt°nen' WMr Wj nu me' open m0nd naar een gülend vrouwg persoon in een bruidsjapon stond te hendigheid en vernuft aan de staf te bevestigen. Nog slechts twaalf koperen of zilveren plaatjes of ringen zijn er aan gemaakt. Haarlem heeft er geen gras over laten groeien en zijn waar merk eraan gemaakt op dezelfde dag, dat men ermee thuis kwam. Een mem kan nooit weten Het zal de andere Noordhollandse corpsen Haarlem denkt aan Schagen of Den Helder als meest gerede candi- daten niet mee vallen het kleinood uit de Bloemenstad weg te halen. Het komt te liggen in de brandweerkazer ne aan de Oude Gracht. Maar daar is een centrale seinzaal met dag-en- nacht bezetting. Slechts een goede list zal dit keer kunnen helpen. Maar men heeft de kans.... verzekerde ons een Haarlemmer. Westelijke uitnodiging aan Rusland De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken van de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk besloten Zaterdag, te pogen heden tot een hervatting te komen van de vler-mogendhedenbespreklngen over het sluiten van een vredesverdrag met Oostenrijk. De Sowjet-Unie heeft medegedeeld in te stemmen met een hervatting der besprekingen, mits gesproken zal wor den over Triest en over de Russische beschuldiging dat „de Westerse mo gendheden van Oostenrijk een mili taire basis maken". De Westerse plaats vervangers hebben de Russen geant woord, dat zij de Russische voorwaar den voor een hervatting van de on derhandelingen als geheel buiten hun arbeidsveld liggend beschouwen. De Russische instemming is thans zeer onzeker. Minister-president dr. W. Drees heeft Zaterdag een autotocht gemaakt in de omgeving van Pittsburgh en In de stad zelf. Hij bezocht onder meer het Carnegie-museum en het Mellon- instituut voor wetenschappelijk on derzoek en stelde zich op de hoogte van nieuwe projecten voor de woning bouw en werkzaamheden ter verbt te ring van de bestaande huisvesting- Des avonds was dr. Drees de eregast aan een diner aangeboden door dr- Thomas Parran. voorma'ige „Surgeon General" van de V S. Zondag is dr. Drees naar Washington gevlogen. De gewezen gemalin van koning Fa- roek. ex-koningin Farida, heeft haar voormalige echtgenoot geluk gewenst met de geboorte van zijn zoon. Koning Faroek is indertijd van ko ningin Farida gescheiden, omdat zij f'6"1 wel drie dochters, doch geen zoon had geschonken. Bulgarije heeft Turkije beschuldigd van hulpverlening aan spionnen en sa boteurs in Bulgarije. Turkije zou da organisatie van „benden bandieten en spionnen die de Amerikaanse en da «ritse geheime dienst naar Bulgarije zenden om de regering omver te wer- Pen op zijn gebied toegelaten hebban-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4