Eerste phase van het Centrum-plan torma ïidtura De pers kan weer draaien De Nederlandse Ooj UIT HET ALGEMEEN RAPPORT" (3) Overeenstemming met N.S. bereikt Voorlopig geen doorbraak Keizerstraat-Parallelweg WSOV (volleybal) op weg naar het kampioenschap British Women's Club Maandag weer bijeen Anglicaanse kerkdiensten IN HET KORT Voorkomt voetgebreken draagt VokkUM*ty? odoteS H00GENB0SCH Auto contra vuilniswagen De heer Nijkamp over dieren thuis en buiten Hr. Ms. „Van Galen11 op de thuisreis PRIJS VOOR DERTIEN IJVERIGE HELPERS EN, de verdeling van de prijzen? Nieuwsgierigen, de bovenste van het lijstje (L. W. de Loos-Raat) ging strijken met de hoofdprijs (een bedrag van ƒ50.G. P. Steffens won ƒ15.Th. Nicolaï legde beslag op de prijs van 10.De tien overige gelukkigen verwierven een prachtig boek. Flinke stijging van het aantal coasters De Bioscopen TIVOLI et:,?'",an Commandant Belgische Zee macht bezocht Viissingen WITTE: Johnny Weissmuller Dankdienst in Lutherse kerk Post voor de „Van Galen' Tussen Haaks en Kuifje ZATERDAG 2 FEBRUARI 1952 j^ET DE DIREC TIE DER Nederlandse Spoorwegen is volledige overeenstemming bereikt over het plan tot wijziging van het emplacement te Den Helder. Zeer binnenkort verwachten B. en W. dit plan, dat thans door de N.S. wordt uitge werkt, terug. Daarna zullen de nodige herzieningen in het wederopbouwplan „Centrum" worden aangebracht. Tevens kan het overleg met de N.S. over de uit voering van de eerste phase van het plan „Centrum", het maken van de ver binding KrugerstraatKoningdwarsstraat, worden geopend. In dit stadium ach ten B. en W. een tijdelijke oplossing niet aanbevelenswaardig. AAN de voorbereiding van de door braak Keizerstraat-Parallelweg wordt gewerwt. Gezien de moeilijkheid om kapitaal te verkrijgen en het grote aantal woningen, dat bij deze doorbraak zal verdwijnen, moet evenwel worden gevreesd, aldus B. en W. in het „Alge meen Rapport", dat deze doorbraak in een veel langzamer tempo tot stand zal komen dan aanvankelijk werd gehoopt. Met betrekking tot de bebouwing van de gronden aan de Weststraat kunnen nog geen nadere mededelingen worden gedaan, aangezien het overleg met de Koninklijke Marine over een eventueel daar ter plaatse te bouwen administra tiegebouw nog niet is beëindigd. GEEN BURGERZINLENING Vraag: Zijn Burgemeester en Wet houders ook van plan een beroep te doen op de burgerij voor een z.g. bur gerzinlening voor woningbouw? Antwoord: Het ligt niet in ons voor nemen een z.g. burgerzinlening voor woningbouw uit te schrijven, aangezien daarvan in deze gemeente geen succes wordt verwacht. AANTAL WONINGZOEKEN DEN Vraag: Hoeveel woningzoekenden staan er thans ingeschreven en hoe veel kunnen er in 1952 vermoedelijk worden geholpen? Antwoord: Het aantal ingeschreven woningzoekenden naar de toestand op 1 Januari 1952 bedroeg 2054. In de loop van het jaar 1952 zullen naar schatting 500 nieuwe woningen gereed komen. Verwacht wordt dat het aantal woning- ruilen met gezinnen uit andere plaat sen ongeveer 100 zal bedragen. Er zul len dus in de loop van 1952 vermoede lijk ongeveer 600 gezinnen aan een wo ning kunnen worden geholpen. WONINGRUILINGEN Vraag: Hoe is de gang van zaken bij de toewijzing en ruiling van woningen? Wordt in dit opzicht door particulieren niet te veel op eigen initiatief gehan deld, waardoor verhuizingen tot stand komen, zonder dat daarvoor de vereiste bescheiden zjjn afgegeven, als gevolg waarvan de nieuwe bewoners dikwijls de dupe worden, omdat zij geen aan sluiting aan water- en lichtleidingen kunnen krijgen? Kan de gemeente geen paal en perk stellen aan de handelingen van bovenbedoelde personen, zodat in de toekomst moeilijkheden worden voorkomen? Antwoord: Zonder schriftelijke ver gunning van Burgemeester en Wethou ders mag geen woongelegenheid in ge bruik of medegebruik worden genomen of gegeven. Dit is van algemene be kendheid. Zij, die zonder vergunning handelen, kunnen weten, welke gevol gen daaraan voor hen zijn verbonden. Overtredingen kunnen niet worden voorkomen. Zij doen zich op dit gebied sporadisch voor. Dit is te danken aan de repressieve middelen, welke ter be schikking staan, t.w. niet leveren van gas en electriciteit; ontruiming van de woning op bevel van de burgemeester; het opmaken van proces-verbaal tegen de overtreders. MODEL-WONINGEN Vraag: Waarom zijn, zo vragen meer dere leden, tot op heden nog geen zgn. modelwoningen in de nieuwbouw-com- plexen ter bezichtiging gesteld voor het publiek. Antwoord: Wij hebben in Juni en Juli 1951 onderscheidene besprekingen gevoerd met de plaatselijke installa teurs inzake het organiseren van een expositie waarbij de mogelijkheden op het gebied van woninginrichting zou den worden getoond van simplex- en duplex-„Airey"-woningen. Daartoe zou den enkele „Airey"-woningen nabij de Door een 1715, 1513 overwinning op concurrent Adelborsten 1 in de volleybalcompetitie is WSVO er in ge slaagd zich vast op de eerste plaats te nestelen. Spanning was er genoeg in deze wedstrijd, wat bijvoorbeeld wel blijkt uit het feit, dat de Adelborsten in de eerste set met 147 vóór stonden Deze voorsprong werd voortdurend kleiner en ging ten slotte geheel te niet. Technisch waren de WSVO-ers iets minder, maar de tegenstanders maakten vele opstellingsfouten. Boven dien was bij hen het serveren uitge sproken slecht. Zeemacht wist zich door een zege op Oranje Blauw (159, 15—5) op de derde plaats te werken. Deze overwin ning kwam geen moment in gevaar. Bij de OB-ers ontbrak elke vorm van teamverband. RGD zegevierde in de tweede klasse met 15—2, 9—15, 15—9 over WSOV 2. waardoor de positie van HKV 2 wel zeer precair wordt. De laatste wed strijd van de heren ging tussen Zee macht 2 en HCSC 3 in de derde klas se. Volgens de verwachtingen won Zeemacht met 158, 15—12. Ook de dames van Zeemacht boekten winst. Zij versloegen HKV 2 met 15— 5, 14—16, 15—9. Jan Verfailleweg tot modelwoning worden ingericht. De secretaris van de Nederlandse Bond van Patroons in het Meubileringsbedrijf, afd. Den Helder, heeft ons evenwel medegedeeld, dat de installateurs hoewel in beginsel be reid aan ons verzoek tot medewerking te voldoen toch besloten hebben niet op ons voorstel in te gaan, daar dit we gens de onderlinge concurrentie, grote financiële offers en risico's niet verant woord werd geacht. In verband hier mede en gelet op de moeilijke finan ciële positie van deze gemeente moest zeer tot onze spijt van het voor nemen om, middels een beseheiden ten toonstelling, in enkele nieuwe wonin gen, enige voorlichting te geven op het gebied van de woninginrichting, voorlo pig worden afgezien. Maandagavond 4 Februari wordt in de Marinecantine de maandelijkse bij eenkomst van de British Women's Club gehouden. Het bestuur heeft de heer R. P. Hinks, vertegenwoordiger van de „British Council" in Neder land, bereid gevonden een causerie te houden. Het bestuur van de British Women's Club deelde ons voorts mede, dat de belangstelling voor de Engelse kerk diensten in de Oud-Katholieke kerk aan de Middenweg zo groot is geble ken. dat voortaan iedere maand, en wel op de laatste Zondag, 's avonds om zeven uur, zulk een dienst zal worden gehouden. Op Zondagavond 24 Februari zal het een doopdienst („Christening service") zijn. Voor de goede orde zij hieraan toe gevoegd, dat de British Women's Club als zodanig buiten de organisatie van deze Anglicaanse diensten staat. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059, en A. de Meyer, Javastraat 1, telef. 2103. -s Dë Zondags- en avofidffiënst Voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de he?r F. Bijl, Sluisdijkstraat 135, telefoon 2303; na zes uur Soembastraat 34, telefoon 3556. Het wekelijkse spreekuur van ,Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. De eigen toneelgroep van de Fryske Krite „Gysbert Japickx" geeft vanavond een voorstelling in „Casino". SCHOENEN EN ALLEENVERKOOP BIJ ALLEEN KEIZERSTRAAT 39 (Advertentie, lng. Med.j Donderdagmorgen kwamen op de Rijksweg een personenauto en een wa gen van de Gemeentelijke Reinigings dienst met elkaar in botsing. De luxe wagen reed in de richting Den Helder en begon een honderdtal meters voor het beltterrein, vanwaar het andere voertuig kwam, te slingeren op het gladde wegdek. De \l agen reed tegen een bermplank en kwam tegen de vuil nisauto tot stilstand. De schade was ge ring. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Voordrachten in het museum De heer J. A. Nijkamp komt van avond en morgenmiddag op de gebrui kelijke tijden in het Museum aan de Eerste Vroonstraat lezingen houden over het onderwerp „Dieren thuis en buiten". Vele mensen houden huisdieren en aan die huisdieren, die oorspronkelijk in het wild voorkwamen, zijn nog vele bijzonderheden van het wilde dier te zien. Belangwekkender zijn de wilde dieren zelf, vooral wanneer we in staat zijn, hetzelfde dier gedurende een lange tijd regelmatig gade te slaan. Veel dieren, die nu opgezet in het Museum staan, kwamen gewond of ziek, maar levend, in het bezit van het Museum en konden dikwijls nog wekenlang in le ven worden gehouden. In zijn voordracht zal de heer Nij kamp vertellen over huisdieren, maar ook over de vele wilde dieren, die hij in de eerste vijftien jaren van het be staan van het Museum levend thuis had. Wie belangstelling heeft voor die ren, verzuime niet deze voordracht bij te wonen. Wij geven nog even de aan vangstijden: hedenavond zeven uur voor kinderen, hedenavond acht uur voor ouderen, nwrgenmiddag drie uur voor kinderen, morgenmiddag vier uur voor ouderen. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Ne derlandse torpedobootjager „Van Ga len" op thuisreis is, na tien maanden dienst in de Koreaanse wateren. 7EER velen hebben deelgenomen aan onze prijsvraag „Bouw de pers", die stellig weinig moeilijkheden heeft opgeleverd. De honderden oplossingen stapel den zich op tot één grote berg enveloppen, die geen fouten bleken te bevatten. De inzenders hadden de snippers van de legpuzzle keurig netjes opgeplakt, zodat één oogopslag voldoende was om te kunnen waarnemen wie de afzender was. Er waren ten slotte dertien gelukkigen, van wie wij thans de namen laten volgen: L. W. DE LOOS—RAAT, Havikstraat 27; G. P. STEFFENS, Vismarkt 13; TH. NICOLAï, Klaas Duitstraat 13; M. RUS, Wilhelminastraat 76; R. TOL, Sperwerstraat 19; J. ALBERS, Anjelierstraat 13; P. BANDT, Goudsbloemstraat 72; A. VAN DER STEL, Fabrieksgracht 33; PKOKWzn., Den Hoorn 91, Texel; D. A. MIDDELINK, Kortevliet 36, Lulianddorp W. J. BRANS, Hcrzogstraat 15; BRAKHOVEN, Ruyghweg 47; T. REGELINK, Van Galenstraat 107. Uit deze uitslag kunt u zien, dat de bezitters van het huisnummer 13 geens zins over geluk te klagen hadden. Zo luidde ook het oordeel van de jonge dame, die door loting de prijswinnaars aanwees. De prijzen zullen de winnaars worden toegezonden. C B.S. verstrekt merover no„ n gende gegevens. Van de i,ifn de v'l- Januari 1952 in Nederland th 0l> rende koopvaardijschepen werd^B schepen gebouwd vóór 1935 Cn jren 1935-1939, 157 in de oori0 'H en 453 in de jaren 1945-i95l E!1 kend naar de inhoud in brt 22,6 pet. uit de bouwjaren vóór 19.6 pet. uit de jaren 1935-1939 22o '935, Pet Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt mede, dat de koopVaaMll onder Nederlandse vlag op 1 Januari 1952 in totaal 1.239 schepen omva|JvS een gezamenlijke inhoud van 3.145.885 brt (exclusief sleepboten en aannl^ materiaal) Van deze vloot zijn 19 schepen (3,447 brt) gedomicilieerd in en 80 (159.785 brt) in de Nederlandse Antillen en Suriname. De omvan Huidige koopvaardijvloot onder Nederlandse vlag overtreft de v welke in totaal 1.153 schepen telde met een gezamenlijke inhoud van 2.869.gl3°^ (_!_H 8 uorctrolrt hi De in Nederland gedomicilieerde koopvaardijvloot op 1 Januari 1902 is als volg. samengesteld: 35 passagiers schepen (373.959 BRT), 160 vrachtsche pen met accomodatie voor minsten.- 12 passagiers (897.292 BRT), 247 oven- ge vrachtschepen groter dan 500 BRT (1.039.940 BRT), 614 coasters (193.845 BRT) en ten slotte 84 tankschepen (477.617 BRT). In het jaar 1951 nam het aantal passagiersschepen met 2 toe (23.645 BRT); de grootste stijging valt echter waar te nemen bij de coasters. Dit onderdeel van de Nederlandse koopvaardijvloot nam in 1951 toe met 54 schepen (26.699 BRT). Het aan deel vdn de overige scheepstypen ver toonde een lichte daling. De onder Nederlandse vlag in Indonesië gedomi cilieerde vloot omvat thans uitslui tend schepen kleiner dan 500 BRT. De vloot van de Nederlandse Antillen en Suriname is samengesteld uit 36 coas ters (8.847 BRT) en 44 tankschepen (150.938 BRT). Een belangrijk aspect van.de koop vaardijvloot is de leeftijdsopbouw. Het uit de oorlogstijd, 27,6 pet. Uu j ren 1945-1949. terwijl de overig^1' pet. tot de jongste aanwinst jaren 1950 en 1951 behoort. Het is al avontuur, wat de klok tot en met Maandaeavond in ,jeS? derse bioscopen. Tivoli brengt R zwaard van Monte Christo". met j' Dorek en Jody Lawrance in de hoofd rollen. De naam „Monte Christo" U: de bioscoopwereld een „schlager".1"1 worden. Gisteren hebben de Commandant Bel gische Zeemacht, commodore G. Tim mermans en de chef van de Belgische marinestaf, tevens adjudant van Z. M. de Koning der Belgen, de „capitaine de vaisseau" L. J. J. Robins een bezoek gebracht aan enkele marine-inrichtin gen te Viissingen. Bij het gezelschap voegde zich de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. E. Slot, die met een amphibie vliegtuig te Veere was aangekomen. Tezamen met kapitein ter zee J. G. Broekhuijsen, commandant van de maritieme midde len te Viissingen, gebruikte het gezel schap de lunch aan boord van Hr. Ms. luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck". OORDEEL. Altijd heb ik met zeer veel interesse de door u ver borgde rubriek „Op 53 gr. Noorderbreedte" gelezen en in vele opzichten uw juiste oordeel gewaardeerd. Deze woorden werden gericht aan het adres van uw aller Gradus. „Gaarne", zo gaat de briefschrijver voort, „zou ik nu eens uw ordeel verne men over het volgende ge val, hetwelk ik cén dezer dagen van dichtbij heb meegemaakt, terwijl het in onze Jutterstad plaats vond. Iemand moest voor enkele erfgenamen een woonhuis verkopen voor een bedrag van f3500. Een gegadigde stelde zich in verbinding met de verkoper en kreeq ten antwoord, dat hij de eerste was. Als er anderen zouden komen, die ook zin hadden in het huis, dan zou de zaak eerst met de eerste koper worden afgehandeld, voordat met een tweede koper in zee zou worden gegaan. Door te schrijven op een advertentie kwam de verkoper in contact met een tweede koper. Koper 1 hoorde dit; in een gesprek met de verkoper werd hem tot tweemaal toe verzekerd, dat niet tot een koop met de tweede koper zou wor den besloten of de eerste koper moest er definitief van afgezien hebben. Doch na twee of drie dagen kwant koper 1 aan de weet, dat de tweede koper eigenaar was geworden, zonder dat eerst genoemde van êe koop had afgezien. Wat zegt u van dit optreden? Het getuigt vol gens mij van een gebrek aan opvoeding en gemis van mentaliteit. Want de f3500 van de eerste koper waren toch net zo goed als de f3500 van de tweede koper terwijl de eerste toch de oudste rechten had, al was het dan zeven of acht da gen". Deze Gradus zit er een beetje mee, omdat hij het handeldrijvende deel van onze bevolking niet wil be ledigen. Maar, hij had zelf ook eens een afspraak met iemand in de handel. En nou kdn deze Gradus niet han delen; het gevolg was, dat het „koopje" zijn neus voor bij ging. Een goede kennis van Gradus zei eens: „Ik zit in de handel en ik neem geen risico. Kan ik het aan jou niet kwijt, dan zo vlot mogelijk aan een ander." Dit tuil Gradus echter wel zeggen: onopgevoed is het zeker, wanneer met de hand op het hart gedane beloften niet worden nagekomen. Verder valf er bitter weinig aan te doen: in een eerlijke zaak moet óók de tegen partij worden gehoord. CABARET. ^Jatuurlijk wil Gradls vol doen aan het verzoek van het „Gemeentelijk Ver pleeghuis" te Huisduinen, het volgende berichtje te plaalsen: „Het cabaretge zelschap „De Molenwiek" presenteerde de bewoners en genodigden een aange name avond met zang, mu ziek, acteren en acrobatiek (Jack Doezie en Dick Cop- pens). De piano werd be speeld door J. Schouten. Het geheel stond onder leiding van de heer Ab van Leeu wen. De sfeer was zó gezel lig, dat de bewoners zich in „Casino" waanden". En dat laatste wil wat zeggen, meent Gradus. BAL-MASQUE 't Js blijkbaar bal-masqué- tijd, zoals het ook plot seling knikkeren of tollen is geslagen. De leden van „Tavenu" komen het eerst in actie en wel hedenavond met een groot bal-masqué in Formosa. Gradus vernam, dat ongeveer een honderd personen in vermomming van de partij zullen zijn. Tussen twee haakjes, het begint om negen uur, in af wijking van andere berich ten. Ook de voetbalvereni ging Helder houdt een bal- masqué. Gradus hoorde, dat het werd georganiseerd door de supportersvereniging, die tevens voor tal van at tracties zorgt. Zo zijn bij voorbeeld twee orkesten van de partij. Dit laatste feest is op Zondag 10 Fe bruari, eveneens in For mosa. TOKO. 0P een gure Zondagmid dag, in de pauze van een voetbalwedstrijd, is het im- mer uitstekend vertoeven en koffie-drinken in de toko op het H.R.C.-terrein. Gra dus is er zich thans wel degelijk van bewust, dat d.e ruimte waarin zulks ge schiedde niet te vergelijken is met de nieuwe toko, die vanavond om acht uur op enigszins feestelijke wijze in gebruik wordt genomen. Daar smaakt de koffie wellicht ééns zo lekker; vanwege de voldoening! FLES- JTen Gradus zeer bekend heer kwam dezer dagen met een klacht. Een beschei den klacht, die wordt opge nomen in het belang van deze Helderse mensheid. Die meneer woont in een straat waar ook een melk boer woont; zo was het, meent deze Gradus, die al leen de clou onthouden heeft. Het komt namelijk regelmatig voor. dat die melkboer op straat een fles laat vallen. Die kan daar niet tegen en barst uitéén. Maar de scherven worden niet opgeruimd. En die me neer van Gradus moet zeer dikwijls oppassen, dat hij zijn banden niet lek rijdt. Misschien willen alle melk handelaren daar eens op letten, 's Is een vriendelijk verzoek. Het is mogelijk, dat bovenstaand plaatje een weinig uit de tvd is geraakt. Gisteren hebben Gradus en zijn lyj/otoyrnaf breedvoerig van gedachten gewisseld over de vraaaPIAA sen of niét plaatsen. Want de sneeuw is verdwenen en dl kinderen op de foto staan grote sneeuwballen te rollen n! conclusie was: vldatsen- do mnnoiuuh-uj .-ut conclusie was: plaatsen; de mogelijkheid is immers niet uit gesloten, dat we vandaag weer volop in de natte sneeul zitten? En dan is het kiekje tóch nog actueel! De film speelt in 1848. Wami Italië in oorlog is met Oostenrijk r! militaire gouverneur van Casamare La' rocca. verstrekt gegevens aan de vijand" Als hij ontmaskerd dreigt te worden doodt hij graaf Dimorna en geeft voor dat deze de verrader van Italië wai Edoch, de gouverneur had buiten de waard, in dit geval IuitenRenato.de zoon van de vermoorde graaf, gerekend Gemaskerd en gewapend met het zwaard van Monte Christo, dat een on derdeel was van een standbeeld ter ere van Christo's nagedachtenis, trekt de jongeling ten strijde. In de eerste plaats wil hij Italië red den. in de tweede plaats wenst hij de dood van zijn onschuldige vader te wre- ken. Hij wordt terzijde gestaan door enkele trouwen, onder wie de knappe Maria d'Orsinl. Men kent dit soort rolprenten vol ge heimenissen rond een gemaskerde rui- ter, die voor ons, het genoeglijk toe- ziende publiek, geenszins buiten schot wil blijven. Vandaar dan ook een serie spannende avonturen, die de redding van Italië en het huwelijk van Renato en Maria inluiden. De film eindigt met een sensationeel tweegevecht tussen de verrader Larocca (Anthony Quinn) en onze jonge held. Het theater in de Koningstraat brengt maar liefst twee hoofdfilms. Voorafgaat „Tyrannen van de zee" en daarna komt Johnny Weissmuller, alias Jungle Jim, aan het woord. Ditmaal tiert hij op het Pygmeeën-eiland, waar een plant groeit die een belangrijke grondstof kan leve ren voor de wapenfabrieken. Kapitein Ann Kingsley is de plant op het spoor, als zij door agenten van een vreemde mogendheid wordt gevangoN genomen. Zij wordt gered door de Pygmeeën, die deze agenten, verkleed als „wouddui- veis" eveneens tot vijanden hebben. Jungle Jim moet er ten slotte aan te nas komen om alles in het reine te brengen. Eerst wordt hij nog gegrepen, maar de dwergstammen komen hem be vrijden. Na een hard gevecht (met de nodige sensatie!) worden de kostbare planten voor Amerika gered. In verband met de gereedgekomen fraaie restauratie van de Lutherse kerk aan de Wezenstraat wordt Zondagavond aanvangende om half acht, een plechtige dankdienst gehouden, in aanwezigheid van een deputatie van ouderlingen van de voormalige Hersteld-Evangeliscb Lutherse gemeente te Amsterdam, leden der Algemene kerkelijke com missie. Muzikale medewerking wordt verleend door het Luthers kerkkoor en enige solisten. In deze liturgische dienst bespeelt mevr. A. Graaff-Kamp Let orgel. De predikatie wordt gehouden door dr. J. A. Stellwag. Brieven, bestemd voor opvarenden van Hr. Ms. „Van Galen", moeten fis volgt worden geadresseerd: Naam. rang of kwaliteit, marinenummer, a.b. Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen Amsterdam C.S. Marine. Te Honkong zal driemaal post wor den uitgereikt. Hiervoor bestemde rost- stukken dienen uiterlijk 15 Februari om 10 uur. 22 Februari om 10 uur en 26 Februari om 10 uur in Amsterdam te zijn. Post ter uitreiking in Singapore moet vóór 29 Februari om 22 uur Amsterdam zijn. Voor Colombo is de postsluiting 5 Maart, voor Aden Maart en voor Malta 24 Maart. De „Beylerbeyi" heeft gistermof* Ren de haven van Nieuwediep veria* ten, met voorlopige bestemming Atf" sterdam. Hr. Ms. „Van Kinsbergen" is ver trokken: Hr. Ms. .Soemba" keerde uit Engeland terug De kuster „Vaderland", die teren in de haven arriveerde, zette reis naar Rotterdam binnendoor voor» Het is morgen hoog water 0 010 en 12.50 uur en laag water om 6 55 en 18.55 uur. Maandag is het hoog water om 0 55 en 13.40 uur en laag^ ter om 7.35 en 19.45 uur. De tempert* tuur van het zeewater was 3,3 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2