Wandelpad langs de Linie van Dijk tot Dirks Admiraal" de Stad en Omgeving Eerste bal-masqué van „Tavenu" werd groot succes Marinebegroting voor 1952 wordt op enkele punten gewijzigd De stille werker ere-naam voor H.R.C.'s nieuwste aanwinst Alcmaria's achterstand op Helder bedraagt weer drie punten Ook in Den Helder carillon-collecte Ministeriële toestemming tot over dracht nog steeds niet afgekomen Zonderlinge mengelmoes op Formosa -dansvloer Eerste groepsprijs voor de sultan en zijn harem Winfrercompetitie HBC '45 Hermes-dames bevochten in Beverwijk 42 zege Toneelavond Fryske Krite Derde school-damtournooi begint op 16 Februari Dank aan Amerika Damnieuws van HCSC Weihouder Luyckx opende hei clubhuis IN KET KORT Bijeenkomsten rond de „eigen haard" Ernstige val Geen verrassingen in miniatuur-programma UIT HET ALGEMEE RAPPORT" (4) Thans wordt spoedige beslissing verwacht MAANDAG 4 FEBRUARI 1952 „Formosa" had Zaterdagavond veel weg van een bijzonder soort U.N.O. De meest zonderlinge figuren uit alle werelddelen ,en dat niet alleen uit het heden maar ook uit het verleden, bewogen zich gemaskerd in bonte warreling door elkander. Het zeer vredelievende, maar geenszins rustige, samenzijn werd op gezette tijden verstoord door de scherpe knal uit een geweer, maar hiervan trok niemand zich iets aan. De man in jagerskledij, die sluipend door het denkbeel dige kreupelhout trok, had voortdurend een vervaarlijke buks in de aanslag, maar de lading bleek slechts uit los kruit te bestaan. Niemand trok zich iets aan van deze zielige figuur, en niemand had medelijden met hem. Zelfs de verschij ning van de uit zijn kracht gegroeide kikvors, wiens ogen licht uitstraalden, werd niet als iets opmerkelijks begroet. De honderd zo uitéénlopend en zo dwaas uitgedoste dames en heren heb ben met elkaar dit eerste na-oorlogse bal-masqué van Tavenu tot een gezel lig feest gemaakt. De niet-gemaskerden (ook een honderdtal: veel te veel vol gens de heer Siebeling) amuseerden zich met te raden, wie wel achter die kattekop verscholen zou gaan en wel ke schone zich verborgen hield, ach ter het kleurige gewaad van die dar tele nar, enzovoorts. De heer Siebeling was onvermoei baar in het bedenken van nieuwe mo gelijk'-eden tot het ontketenen van ge woel op de dansvloer, en de band van de heer Manshanden ontlpooide een opvallende activiteit. De jury be staande uit mevr. Prins, mevr. Muss en de heren Veth, Vos en Verfaille onderwierp voortdurend de voorbij zwevende (c.q. strompelende) figuren aan een nauwlettend onderzoek. Het was ook een verantwoordelijke taak, uit te maken welke groep de mooiste was, welke creatie het meest origineel, welk paar voor de eerste prijs in aanmerking kwam en welke enkeling moest worden gelauwerd. Er was ook een publieksprijs, maar de beslissing hieromtrent scheen niet al te vlot te willen vallen. Ook hier over kreeg toen de jury te beslissen. „De Sultan en zijn harem" kwamen tenslotte zowel voor de eerste groeps prijs als voor de publieksprijs in aan merking. Het viertal, dat de „Tave- nu-band" uitbeeldde, ontving de twee de groepsprijs. Voorts vielen in de prij zen: vier hoog-bejaarde dames, een Spaans danspaar (eerste prijs voor pa ren), een Kozakken-paar, een Overijsels paar, een Paar „slaapwandelaars", een zigeunerpaar, een dame uit de acht- Voor de Helderse Bridg Club 1945 zit ook het tweede gedeelte der win tercompetitie er weer op. Wij laten hieronder de einduitslag volgen: A-lijn: Visser—Bakker 57,84%; Doms —Bakker 53,15; Snoerwang—Forrer 51,58; Zoon—Smit 50,91; Dukers—Ro sing 50,13; Van de Berg—Van de Helm 49,64. SelierSwennen 47,52; Dekkers —Van Praag 47,10; Beneker—Veenstra 45,16; Spruit—Bambach 41,26. B-lijn: Kerkhof—Herwig 54,36%; Kemper—De Vries 54,24; heer en mevr. Schotmans 49,97; heer en mevr. Meijer 49,81; Vrij vogel—Evers 49,04. gebr. Kersbergen 47,59; mevr. Schneiders— mevr. Veenstra 47,06; Rammers— Bouwman 46,93. C-lijn: GrandeSteinberg 59,27%; BrederodeSchraa 53,66; heer en mevr. Planken 50,19; HarjerSchil- peroord 46,04; heer en mevr. Vries 45,50; heer en mevr. Krap 45,21; heer en mevr. De Groot 44,90. Voor het derde gedeelte van de win tercompetitie werd inmiddels de eerste ronde gespeeld: A-lijn: DomsBakker 58,93%; Se lierSwennen 57,74; VisserBakker 52,98; DekkersVan Praag 51,19; SnoerwangForrer 50,60; ZoonSmit 47,61; heer en mevr. Planken 46,42 mej. Van de KroftHerwig 34,52. B-lijn: BenekerVeenstra 57,74%; VrijvogelEvers 56,55; KemperDe Vries 54,76; gebr. Kersbergen 51,79; BrederodeSchraa 90.00; heer en mw Meijer 48,80; SpruitBambach 45,23; heer en mevr. Schotmans 35;12 C-lijn: RammersBouwman 60,93 heer en mevr. Krap 56,77; Beeldman Jansen 56,25; HarjerSchilperoord 47,90; heer en mevr. De Groot 42,18; heer en mevr. Vries 42,18; mevr. Schneidersmevr. Veenstra 41.66. Van de hockey-club Hermes" heeft gisteren alleen het eerste dames-elftal gespeeld. De dames moesten het in Be verwijk op een goed bespeelbaar veld opnemen tegen Eechtrop 1. De weers omstandigheden waren zeer ongunstig; het sneeuwde gedurend vrijwel de ge hele wedstrijd. Binnen een kwartier hadden de Be- verwijkse dames 'n 2-0 voorsprong ge nomen. Daarna keerden de kansen even. en toen dan ook het eindsignaal weerklonk had Hermes een moeizame 4-2 overwinning bevochten. De doel punten kwamen van de sticks van de dames Van Melzer. (2, Oly en Gaste laars. De kop van de derde klasse D. ziet er momenteel als volgt uit: Kraaien 9 gesp. 15 punten: Strawberries 11-15: Hermes 8-11 De Helderse dames heb ben nog zes wedstrijden voor de boeg. waarvan er viei op eigen terrein wor den gespeeld. Er is dus nog van alles mogelijk. tiende eeuw, een Russische dame, de personificatie van „Den Helder", de waarzegster, „Heleentje" (v*n de speel tuin, de ballonnenkoopman, de kikker, „Wollemijntje" en „de nacht' (deze creatie werd als de meest originele enkeling gekwalificeerd). Er zijn van die avonden in het to neelleven, waarvan men zegt: „het loopt op rolletjes", en zo was het Za terdagavond, toen het Krite-gezelschap „Sa t de alden songen...." in Casino ten tonele bracht. Bij afwezigheid van de voorzitter opende de heer K. Holtrop de bijeen komst, waarna de aanwezigen werden vergast op een uitstekend toneelstuk. Het spreekt vanzelf, dat de spelers een belangrijk aandel hebben in het doen uitkomen van een stuk, maar zo ooit, dan was dit hier zeker het geval. Mej. Lolly Hofstra vertolkte de hoofdrol voortreffelijk, terwijl direct daarna dienen te worden genoemd mej. Annie Visser en de heer G. Heeringa. De bijrollen waren in zeer goede handen bij mevr. De Vrij en de heren J. de Jong, J. Brandsma, Rodenhuis en M. Sijtsma. Allen waren goed op elkander inge speeld en de regisseur, de heer G. van Hoek, had veel eer van zijn werk. Na afloop bracht de voorzitter regis seur en spelers dank voor hun vele op offeringen en beloonde 't publiek hen met een hartelijk applaus, waarna met het gebruikelijke en gezellige „bal na" de avond werd besloten. Het derde school-damtournooi zal op Zaterdag 16 Februari een aanvang nemen. Voor de wedstrijden schreven achttien tientallen in, die (althans voorlopig) als volgt werden ingedeeld: Afdeling A: HBS, Lyceum, Avondvak- tekenschool en Ambachtsschool 1. Af deling B: ULO 1, ULO 2, Chr. ULO, Ambachtsschool 2, 3, 4 en vermoedelijk nog 5 en 6. Afdeling C: de lagere scho len 2, 5, 6, 7, 14 en school Banka- straat. De wedstrijden worden voortgezet op de Zaterdagen 1 en 8 Maart en, zo nodig, op 15 Maart. Alle dammers ko men wekelijks in actie; de eerste groe pen beginnen om twee uur, de andere om kwart voor vier. Het gemeentebestuur heeft het gym nastieklokaal van de ULO-school aan de Molenstraat beschikbaar gesteld, benevens de benodigde tafels en stoe len. De wisselprijshouders zijn: RHBS (afd. A), RKULO (afd. B) en School 6 (afd. C)„ De RKULO is ditmaal niet in de gelegenheid mee te dingen. Ge zien de grote belangstelling, belooft het dit jaar weer een druk tournooi te worden. Burgemeester mr. G. D. Rehorst, heeft Zaterdagmiddag ten raadhuize een Comité geïnstalleerd, dat in Den Hel der een inzameling van gelden zal voorbereiden, bestemd voor de aan koop van het carillon, dat binnenkort door H.M. de Koningin namens het Nederlandse volk aan de bevolking der Verenigde Staten zal worden aangebo den. Dit geschenk zal de gevoelens van dankbaarheid symboliseren, die het Nederlandse volk koestert jegens Amerika. Wij zijn immers nog niet ver geten de „voedsel-droppings" tegen het einde van de beruchte „hongerwinter" en evenmin de enorme zendingen le vensmiddelen, die kort na de bevrij ding door bemiddeling van het Rode Kruis konden worden gedistribueerd. Dan zijn er verder talloze Nederlan ders, die dank zij een persoonlijk con tact met inwoners der Verenigde Sta ten een zeer gewaardeerde stoffelijke bijstand ontvingen. Zo zijn er nog wel meer redenen, die de aanbieding van het geschenk ten volle rechtvaardigen. Het Comité, waarvan de heer H. A. Bon secretaris is en de heer J. F. van Wijngaarden penningmeester, over weegt naast de op Zaterdag 16 Febr. te houden straatcollecte ook een huis- aan-huis-inzameling te organiseren. Voor de onderlinge competitie van de damclub HCSC werden verleden week de volgende partijen gespeeld: le klasse: W. Post—G. C. Post 2—0; S. de Bock—E. Molema 0—2; E. Vink S. de Böck 02; Js. KeizerR. Eel- man 02. 2e klasse: D. DrupsteenB. van Drongelen 2—0; H. Weemhoff—J. J. Oord afgebr. II In een wetsontwerp tot wijziging van het hoofdstuk marine van de rijksbegroting, dat bij de Tweede Kamer is ingediend, wordt een bedrag van 1.060.000 aangevraagd voor de uitzending van een compagnie mari niers naar Nieuw Guinea en van een detachement naar de Nederlandse Antillen. Voor de uitvoering van ver schillende orders betreffende artille riemateriaal wordt een bedrag van 1.075.000 aangevraagd. Hieronder is begrepen een post van 600.000 ten- behoeve van een jager in de Koreaan se wateren. Bedragen van respect, 1.750.000 en 1.500.000, die zijn overgebleven op de posten vliegtuigen en brandstoffen van de marineluchtvaartdienst, omdat in 1950 de daarvoor vastgestelde aan tallen vlieguren niet werden gehaald, zal gedeeltelijk worden besteed voor de aanleg van een tweede startbaan op het vliegveld Valkenburg. De post voor uitkeringen aan wachtgelden en voor herscholingen kon met 2.200.000 worden verminderd, daar de finan ciële afwikkeling van de demobilisa tie in 1950 belangrijk gunstiger is ver lopen dan was geraamd. Voor uitke ring van pensioenen en onderstanden, is in 1950 3.040.000 minder nodig dan was geraamd. Het aandeel van de marine in kosten van de luchtvaart opleidingen is zodanig, dat hierop een vermindering van 5.000.000 mo gelijk is. De voetbalvereniging H.R.C. heeft eindelijk een eigen clubgebouw. Een harte- wens van vele rood-witten ging in vervulling, nadat een aantal enthousiaste werkers enkele maanden avond na avond al hun vrije tijd hadden gegeven voor dit ideaal. Dat eigen „home", waarin men besprekingen zou kunnen voeren en intieme bijeenkomsten houden. Zaterdagavond zijn wij er getuigen van geweest, hoe wethouder P. T. Luyckx het clubhuis op enigszins plechtige wijze opende. Namens het bestuur bood de heer Rondel zijn gelukwensen aan. Ook deze spreker richtte zich voornamelijk tot hen, die HRC deze „eigen haard" ver schaften. Maar ook dankte hij het ge meentebestuur, dat de verwezenlijking van het plan had mogelijk gemaakt door een oude barak beschikbaar te stellen. Hierna voerden nog het woord de he ren Q. van den Berg (namens de pers en propaganda-commissie), M. Huysing (als consul van de afdeling Noord- Holland) en de heer Rondel (met een envelopper met inhoud van de suppor tersvereniging Rood-Wit). De naam van het clubhuis werd hier op bekend gemaakt door de heer Van der Vliet. De prijsvraag had vele inzen dingen opgeleverd; de elftalcommissie liet ten slotte de keus vallen op „De stille werker", een suggestie van de heer G. J. Prins te Amsterdam. Wethouder Luyckx leidde de officiële opening in met een bijzonder geestig speechje, dat was doorspekt met her inneringen uit zijn eigen voetbaljaren. Hij achtte het begrijpelijk, dat een grote vereniging als HRC behoefte had aan een eigen home, en prees daarom het initiatief van het Trainingsfonds. Het verheugde de heer Luyckx ten slotte zeer, dat de bescheiden bijdrage van het gemeentebestuur een zo prach tige aanwinst had mogelijk gemaakt. Onder luid applaus begaf de wethou der zich naar de hoofdingang van hel clubhuis; enkele ogenblikken later Hedenavond om half in „Formosa" de tweede cursuJÜ,',, die onder auspiciën van de R wordt gegeven door de heer v- Bibo. rinc 4. De heer R. P. Hinks van de t. tish Council" spreekt hedenavond acht uur voor de Britüh w 01,1 Club in de Marine-cantine. °mWi De speelgroep „Phoenix" uit Haag brengt heden- en morgen»,, voor de Algemene Bond van Amh naren het blijspel „De voetbalpol tonele. let Voor de Groninger verenisi „Stad en Ommelanden" wordt r~ - De voorzitter van het Trainingsfonds, de heer K. van der Vliet, bracht in zijn openingswoord in de eerste plaats dank aan de mensen die hun club dit prach tige gebouwtje hadden geschonken. Het speet de heer Van der Vliet, dat voor zitter De Beer wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Dat ook deze het be treurde niet van de partij te kunnen zijn, bleek uit zijn felicitatiebrief, welke door de 2e voorz., de heer H. Rondel werd voorgelezen. Daaruit sprak grote clubliefde en een oprechte waardering voor wat een aantal mannen in hun vrije tijd hadden gepresteerd. De heer De Boer noemde het clubhuis een pleis terplaats voor de kern van echte club mensen. Een bedrag van 1.312.000 wordt aangevraagd voor de bouw van zeven loodsvaartuigen en vijf afhaalboten en het verbouwen van zes treilers, allen voor het loodswezen. Een bedrag van 2.000.000 is ter be schikking gesteld van Indonesië, ten einde een oplossing te bereiken van de moeilijkheden inzake de afwikke ling van de door de Koninklijke ma rine en de Koninklijke landmacht in Indonesia aangehouden rekeningen. Hiertegenover is een bevredigende re geling getroffen inzake de toepassing van de in Indonesië ingevoerde geld- zuiveringsmaatregelen ten aanzen van de saldi van genoemde rekeningen en andere tegoeden van de Staat der Nederlanden. De 42-jarige montagewerker P. G. uit Tilburg, die werkzaam is bij het in aanbouw zijnde torpedo-atelier aan de Buitenhaven, is Vrijdagmiddag van vijf meter hoogte gevallen. Hij bevond zich op een balk en verloor bij het aan draaien van een moer zijn evenwicht. Omdat vermoed werd, dat G. bij zijn val inwendige kneuzingen had opgelo pen, is hij per ambulance-wagen naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand geeft geen aanleiding tot bezorgdheid. sïn Dir"' blijspel „De oom oet Canada" dagavond ^12 Februari in „Casino" voerd. °Pge. knarste een sleutel in het slot en oj*,, de zich de deur. Een grote HRC'ers keek even in de diepe duist», nis, maar onmiddellijk ging de dsDf weer toe, zodat de gezelligheid in hf, keurige interieur geen kans kreeg t, ontsnappen. Verzuimen wjj niet nog even te noe. men het toespraakje van de heer K. Koeten (namens de terrein- en casia! commissie) en het aanbieden van bloe! men door mt Orijnus, uit naam van de dames in qc bar. Men bleef nog geruime tijd bijeen, en er werd zelfs een dansje gemaakt. was een flinke ruimte voor, hoewel tal van tafeltjes de noodzakelijke „zitjes" maakten. Het clubgebouw is waarlijk een aanwinst; voor de vele ramen han- gen gordijntjes, zelfs overgordijntjes, da grote kachel staat voor een stenen schouw, waarop met grote, witte letten „H.R.C." is geschilderd. Er was Zater. dagavond zelfs een pick-up-installatie. Binnenkort verwacht men ook de rre- daillekasten daar te kunnen onderbren gen. Er werd deze avond veel gesproken over een overdekte tribune. En die komt er, daarvan kregen wij Zaterdag, avond de vaste overtuiging. Het toch al kleine inhaalprogramma van de K.N.V.B. werd gistermiddag door diverse terreinafkeuringen teruggebracht tot minder dan de helft van het un- tal vastgestelde wedstrijden. In onze omgeving heeft men uiteraard geen voet. bal kunnen zien; Zaterdag was alles reeds afgelast voor de afdeling en boven dien kwamen Helder, H.R.C., Schagen en Watervogels niet op het inhaalprogrsm- ma voor. K 8 Men heeft zich dus moeten beperken tot een nauwlettend acht geven op de uitslagen van de weinige wel gespeel de wedstrijden, waarvan vooral Alcma rit VictrixZFC van belang was. De Kaasstedelingen konden het niet kla ren. de bezoekers vertrokken met een wel heel duidelijke 5—1 zege. Helder's voorsprong op Alcmaria bedraagt thans weer drie punten. Stormvogels zege vierde met 3—2 over WA, en kan dus rustig de kampioensstrijd met ZFC en .HVC voortzetten. |N HET „ALGEMEEN RAPPORT" hebben B. en W. een uitvoerig antwoord gegeven op de vraag, of binnen afzienbare tijd zal worden overgegaan tot slechting der linies. Er is een plan in voorbereiding tot het aanleggen van een wandelpad, dat begint bjj de Dijk en dan loopt door de groenstrook die ten Westen van „Oud Den Helder" zal worden aangelegd, verder langs de fort grachten en de liniegracht tot aan het Timorpark en vandaar naar het bastion „Dirks Admiraal". Het is de bedoeling, dat de buitenring van dit bastion wordt bebost. Op deze wijze kan een zeer aantrekkelijke wandelgelegenheid worden geschapen, zoals vele oude steden die op vroegere stadswallen hebben. De ves tingwerken evenals de grachten zullen daarbij in hun oorspronklijke staat ge handhaafd blijven. DEEDS op 1 Mei 1945 hebben B. en W. aan de Minister van Oorlog gevraagd of de z.g. „gedekte gemeenschapslinie", met de daarin aanwezige versterkingen, ter slechting aan de gemeente Den Helder kon worden overgedragen. De Minister antwoordde op 29 Januari 1947 onder meer, dat de mogelijkheid van gehele of gedeeltelijke slechting van deze verdedigingswerken zou wor den bezien in samenhang met de even tuele opheffing van de „verboden krin gen" (binnen welke niet mocht worden gebouwd) van het fort „Erfprins". B. en W. hebben zich toen op 12 Augustus 1947 andermaal tot de Minis ter gewend, met het verzoek, te bevor deren dat de gedekte ganeenschaps- linie met de daarbij behorende grach ten en het bastion Westoever aan de gemeente in eigendom of bruikleen werd overgedragen, opdat de gemeente deze werken zou kunnen slechten ten behoeve van de noodzakelijke stads uitbreiding. Daarbij hebben B. en W. opgemerkt, dat de gemeente het bastion „Dirks Admiraal" gaarne in eigendom zou bezitten met het oog op de verde re stadsontwikkeling. Ruim een jaar later, op 9 November 1948, hebben B. en W. op een spoedige beslissing aangedrongen. Met het oog op de plannen tot het zuidwaarts ver leggen van de spoorlijn naar de spoor weghaven verzochten B. en W. in elk geval te mogen vernemen, dat het ge deelte van de linie, gelegen tussen de bastions „Dirks Admiraal" en „West oever", aan de gemeente Den Helder in eigendom of in gebruik zou worden afgestaan en dat, eventueel reeds in af wachting van die overdracht of inge- bruikgeving, van gemeentewege tot het slechten van dit gedeelte der gemeen schapslinie kon worden overgegaan. Op 25 Augustus deelde de Minister mede, dat een Koninklijk Besluit in voorbereiding was, waarbij een ge deelte van de vestingwerken tot „geen klasse" zou worden teruggebracht en een ander gedeelte, met name de beide gedekte gemeenschapswegen, als ves tingwerk zou worden opgeheven. In verband met enkele door de Raad van State tegen de inhoud van het ont- werp-Koninklijk Besluit aangevoerde bezwaren, was nog niet te overzien of en zo ja, tegen welk tijdstip dit ont werp door H.M. de Koningin zou wor den bekrachtigd. Onder deze omstan digheden kon de Minister, hoezeer ook tot zijn leedwezen, geen vrijheid vin den om reeds thans de gedekte ge- meenschapsweg tussen de bastions „Dirks Admiraal" en „Westoever" aan de gemeente Den Helder in eigendom of zelfs maar in gebruik af te staan teneinde daarop werken te doen uit voeren en een aanvang te maken met het slechten van dit vestingwerk. Monumentenzorg De Minister voegde hieraan toe, dat een der door de Raad van State aan gevoerde bezwaren was gericht tegen het voornemen om een gedeelte van de uit Jaistorisch oogpunt belangrijke, ves tingwerken om Den Helder te doen slechten. De Minister verwachtte, dat daartegen ook bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg bezwaren zouden bestaan. Ook bij het totstandkomen van het bedoelde Koninklijk Besluit zou er naar het oordeel van de Minister rekening mede gehouden moeten wor den, dat tegen het slechten van de wal len en het dempen van de buitengracht overwegende bezwaren zouden bestaan Een oplossing zou dienen te worden gevonden in die zin, dat de wallen en grachten in het stadsplan worden op genomen, bijv. als plantsoen (groene strook). De Minister meende, dat te gen beplanting van de wallen, het aan leggen van wandelpaden, e.d., waar schijnlijk geen bezwaren zouden be staan, mits de buitengracht als zodanig in stand zou blijven en het tracé van de wallen bewaard zou blijven. Inmiddels is het bedoelde Koninklijk Besluit inderdaad tot stand gekomen (K.B. van 17 September 1949), De Mi nister heeft nadien nog medegedeeld, dat in studie was in hoeverre en waar bezuiden Den Helder een nieuw land- front moet worden gevormd. Zolang nopens deze aangelegenheid geen vol ledig inzicht was verkregen, kon over de toekomstige bestemming van de bei de thans als vestingwerk opgeheven gedekte gemeenschapswegen en in het bijzonder over de wallen langs die we gen nog geen beslissing worden geno men. Op 2 Januari 1952 hebben B en W aan de Minister van Oorlog verzocht te willen bevorderen, dat bepaalde ge deelten van het fort Erfprins, de beide gedekte gemeenschapswegen en het bastion Dirks Admiraal aan de ee meente Den Helder in erfpacht wor- pacht worden uitgegeven en dat haar daarbu tevens wordt toegestaan be- plantingswerken, enz., op deze terrei- ne" 1e v°eren. Dit houd verband met het plan tot het aanleggen van het wandelpad tussen de Dijkeen Dirk Admiraal", waarover in de aanhef wordt gesproken. Nagegaan wordt, of „Lm!? werkverruiming door hand arbeiders kan worden uitgevoerd Na dere mededelingen omtrent deze'aan gelegenheid zullen zo spoedig mogelijk door B. en W. worden verstrekt. 2A: ZFC 16 10 5 1 36-16 21 HVC 15 9 5 1 29-13 23 Stormvogels 14 9 3 2 33-15 11 WA 15 7 2 7 38—37 11 West-Frisia 14 5 5 4 32—31 13 Baarn 15 5 3 7 25-33 11 AFC 14 4 4 6 32-34 12 HFC 15 5 1 9 29—39 11 Helder 16 4 3 9 33—34 il OSV 13 3 3 7 17-25 9 Alcm. Victr. 16 3 2 11 20—48 I In 2 B. werd alleen gespeeld Volen- damDe Kennemers. De wijdbroeksB voerden de boventoon, hetgeen zij in sprekende cijfers uitdrukten (7—3). De leiding is dus voorlopig verzekerd. 2B: Volendam Zeeburgia DWV KFC ZVV De Kennemers 15 UW HRC De Spartaan Hercules Schoten fn 3 C. liep Zaandijk, middels een 3—0 overwinning op IW, twee pun ten in op Hollandia, dat nog steeds trots en zelfverzekerd de eerste plaats bezet. 16 10 4 2 51-23 24 15 8 5 2 31—18 21 16 9 3 4 26-19 21 16 7 3 6 25—25 17 16 6 4 6 28—26 U 15 7 1 7 37—32 15 14 6 3 5 26-19 15 15 4 7 4 27—27 15 15 2 6 7 15—35 10 14 2 4 8 11—27 8 14 1 2 11 12—38 4 3C: Hollandia Zaandijk Beverwijk QSC WSV Alkm. Boys CSV GVO Ripperda BKC Wijk aan Zee IW 17 11 16 11 17 9 16 8 16 7 16 7 17 6 17 6 16 5 15 4 16 2 15 1 46-21 28 37—17 24 34—21 22 30—23 20 39—25 13 2520 18 8 23-28 15 8 22—34 15 3 8 33—42 13 2 9 24—39 18 2 12 20-42 6 11 11-32 5 Grasshoppers bracht het in de vierde klasse A. tot een 30 zege op DTS# hierdoor werd de achterstand op 'el" der Schagen teruggebracht tot -*n punt (en twee wedstrijden!). 4A: Schagen Grasshoppers ZAP Texel VZV RKAFC Oudeslui Bergen Succes Vrone DTS Wierinêetw. Watervogels 17 11 3 3 15 11 2 2 17 K 3 6 16 H 6 16 5 3 16 t» 5 5 14 7 1 6 14 6 <2 6 16 5 4 7 17 3 7 7 15 4 4 7 15 3 2 10 16 2 3 11 37-16 25 39—14 24 36-27 18 32—29 22—19 1' 19—21 J« 35-35 J 27—38 13 22—26 19-42 8 17-42 1

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2