Eenvoudige verbinding tussen Huisduinen en Nieuw Den Helder gewenst Twee kostelijke ABVA-avonden met blijspel „De voetbalpool" Ben Adriaanse tweede kampioen (vierde klasse A) bij M.S.C. DE FILMS VAN DEZE WEEK Julianadorp moei geduld oefenen.... UIT HET „ALGEMEEN RAPPORT(6) Restanten doodkisten op de Dijk aangespoeld Speelgroep Phoenix' frad op in Casino VARA-avond in Tivoli Een avontuurlijk meisje Uitbreiding treinenloop Lichtmast in plaats van verkeersbord bij De Kooy Tussen Haaks en Kuitje Twaalfde ronde van de wintercompetitie IN HET KORT Oud-stadgenoot A. Seemann ontvanger te Deventer n DE WITTE: „Misdaad zonder pardon'* TIVOLI: „Born yesterday" Ere tekenen uitgereikt Avondwijding Lutherse kerk WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952 |N DE GOEDE OUDE TIJD lag er niet alleen een tegelpad op de plaats wear nu het bestrate pad door de duinen het eind van de Jan Verfailleweg ver bindt met „Den Helder aan Zee", maar kon men ook via zo'n tegelpad fietsen van Huisduinen naar „Paal 3". Op de driesprong stond een paddestoel, die de vreemdeling de weg wees naar zee, naar Huisduinen en naar „Duinoord". Nu Nieuw Den Helder een flink bevolkt stadsdeel gaat worden, groeit de behoefte aan een korte verbinding tussen Huisduinen en deze nieuwe wijk. Het zou ook de wandelgelegenheid in Den Helder ten goede komen, wanneer een pad door de duinen heen werd aangelegd, tussen Nieuw Den Helder en de Duinweg ter hoogte van het Pompstation. Op de wenselijkheid hiervan werd ook van de zijde van de gemeenteraad gewezen ln het Algemeen Rapport bij de gemeentebegro ting voor dit jaar. JN hun antwoord wijzen B. en W. er op, dat het in de bedoeling ligt, wandel- en fietspaden tussen de Duin weg en de Donkere Duinen en het strand aan te leggen. Zij zullen in overweging nemen, in afwachting daarvan een eenvoudig voet- en fiets pad tussen de Duinweg en Nieuw Den Helder aan te leggen. Langs de waterkant Vraag: De steiger van de voormali ge „ESONA", tegenover de Jonker straat, verkeert in een desolate toe stand. Is er voor B. en W. daarom geen aanleiding dat obstakel te laten opruimen? Antwoord: Deze steiger verkeert in derdaad in een vervallen toestand, waardoor hij vooral voor spelende kinderen gevaar kan opleveren. Naar onze mening is het daarom gewenst de steiger af te breken. Met de eige naar van de steiger zal hierover over leg worden gepleegd. Vraag: Welke methode van steen zetting zal bij het onderhoud van het kanaalboord worden toegepast. Antwoord: Het herstellen van de walbeschoeiing langs het Helders ka naal geschiedt zoveel mogelijk in de vorm, waarin deze thans aanwezig is. Door de Dienst van Openbare werken wordt onderzocht of van wijziging in de constructie verbeteringen zijn te verwachten, waaromtrent thans even wel nog geen zekerheid bestaat. Vraag: Is het gemeentelijk opslag- terrein aan het Molenplein voldoende afgeheind of bewaakt? Volgens om wonenden komt het n.I. bij herhaling voor, dat opgeslagen materialen door baldadige jeugd in de gracht worden gegooid. Antwoord: De afrastering rondom het gemeentelijk opslagterrein aan het Molenplein is in de afgelopen maan den verbeterd. Naar onze mening kan zij thans afdoende worden genoemd. Bovendien wordt door de politie re gelmatig toezicht uitgeoefend. Vraag: Is het aan B. en W. bekend dat onlangs hout, kennelijk afkomstig van doodkisten, op de dijk is aange spoeld. De vraag rijst of afvalhout van de begraafplaats in zee wordt ge stort in plaats van verbrand. Antwoord: Het van de Algemene Begraafplaats afgevoerde afvalhout van doodkisten wordt op het beltter rein aan de Rijksweg verbrand. Het aangespoelde hout kan derhalve niet afkomstig zijn van de begraafplaats dezer gemeente. Plantsoenen Vraag: Kan er thans op gerekend worden, dat dit jaar het grasgewas van de plantsoenen openbaar wordt verpacht? Antwoord: Het grasgewas van de plantsoenen en de Algemene begraaf plaats is in 19?1 voor f 150.toegewe zen aan J. Visser, Spoorgracht. Van dit bedrag kwam ten bate der plant soenen f 110.en ten bate der Alge mene Begraafplaats f 40.Het ligt in ons voornemen het grasgewas ook voor 1952 ondershands te verpachten, daar dit onzes inziens niet voor een openbare verpachting in aanmerking komt. Vraag: Kunnen B. en W. al mede delen hoever de plannen gevorderd zijn betreffende de overname van het onderhoud van de plantsoenen te Ju lianadorp? Antwoord: Verwezen wordt naar ons hieronder afgedrukte antwoord op de vraag, betrekking hebbende op de Tuinbouwstraat. Voorts merken wij op, dat twee plantsoentjes, te weten die in de Jacob van der Veerstraat en de Landbouwstraat, in 1951 door de omwonenden in orde zijn gebracht, waarbij de gemeénte medewerking verleende door het beschikbaar stel len van planten. Ook het onderhoud geschiedt door omwonenden, een te ken van burgerzin, waarvoor wij grote waardering hebben. Woningbouw Julianadorp Vraag: Zijn er al plannen bij B. en W. in voorbereiding voor woningbouw te Julianadorp? Zo niet, zijn zij dan bereid plannen te doen ontwerpen? Antwoord: Bij ons zijn nog geen plannen in voorbereiding met betrek king tot de bouw van woningen te Julianadorp. Dit houdt verband met de omstandigheid, dat het overleg over het uitbreidingsplan voor Julianadorp met de Provinciale Commissie van Gemeentelijke plannen nog niet Is be ëindigd. Zodra het plan is vastgesteld zullen wij overwegen of door de ge meente woningen te Julianadorp die nen te worden gebouwd. Intussen zul len wij gaarne zover dit in over eenstemming geacht kan worden met het in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplan ook aan elke particuliere woningbouw te Julianadorp zoveel mogelijk medewerking verlenen. werd rekening gehouden met de mo gelijkheid, dat in 1951 een beslissing zou worden genomen inzake het door de gemeente in eigendom overnemen van onderscheidene wegen en plant soenen te Julianadorp, behorende aan de Polder „Het Koegras". Teneinde zo spoedig mogelijk na de overdracht de noodzakelijke verbete ringen aan de Tuinbouwstraat tot stand te brengen, werd een bedrag van f 5700 op de begroting van 1951 geraamd. Het gehele vraagstuk omtrent het door de gemeente in eigendom over vraag: Wanneer zal verbetering van ne™n va" wegen enz. te Julianadorp de Tuinbouwstraat te Julianadorp plaats hebben? Hiervoor is op de be groting van 1951 een bedrag van f 5700 uitgetrokken. Antwoord: Bij het opmaken van de begroting Voor het dienstjaar 1951 is thans echter nog in studie bij de Dienst van Openbare werken, zodat vooralsnog het uitvoeren van herstel werken aan deze wegen niet tot de taak van de gemeente kan worden ge rekend. Zeer binnenkort is ter zake een voorstel van ons te verwachten. Het is altijd een hele opgave, wanneer men zich plotseling moet verplaatsen in een vreemd milieu, waar zich interessante dingen afspelen. De mensen zijn vreemd en de omstandigheden zijn vreemd. Zo hadden ook de bewoners van Huize Stafford in Catcrham bun eigenaardigheden en hun hobby's. De speelgroep „Phoenix" heeft kans gezien, twee avonden achtereen een geheel bezette Casino zaal van de eerste minuut af te laten meeleven met de SUffords en hun huis genoten, die met elkaar een uitgelezen groepje vormden. Arnold Ridley heeft zijn fantasie de vrije loop gelaten in de uitwerking van een simpel gegeven. Het stuk een blijspel spreekt terloops over allerlei moeilijkheden van materiële aard, die het gevolg van de tweede wereldoorlog zijn. Vader Stafford en zijn beide veelbelovende kinderen trachten een beetje uit de geldzorgen te komen door aan een voet balpool mee te doen. Oma, die vanwege de woningnood over de vloer is, mag daarvan niets weten, anders is het huis helemaal te klein. Het nichtje Jacky, dat te logeren is, zorgt zoals het 'n enfant terrible betaamt voor menige pijnlijke situatie. Tot driemaal toe gaat oma haar koffers pakken, tweemaal be sluit ze, toch maar te blijven. Welk een gejuich in huize Stafford als de voet baluitslagen goed geraden zijn, maar welk een ontsteltenis als blijkt dat Jacky vergeten heeft, de enveloppe met de inzending te posten. Intussen raakt Denis Strafford bijna betrokken bij een fraude-affaire, wat ook al aanleiding geeft tot komische situaties. Zo bleef het stuk van scène tot scène onder houdend en gezellig, vooral ook omdat in de dialogen menige rake zet voor kwam. De brave vader Safford (Pierre Balledux) en zijn drukke, tut- telige vrouw (Jessie van Marle), de vin nige oma (Roosje Kohier) en de grap pige Jacky (Rita Henneken), de vurige Carol Stafford (Wilma van Klaveren) en haar droog-komische aangebedene (Jan Korevaar), en tenslotte de avon tuurlijke Denis Stafford (Bob Droog) bouwden eendrachtig mee aan het amu sante en flitsende geheel. Onder regie van Cruys Voorbergh kreeg „De voetbalpool" een vlotheid en frisheid, die ontwapenend werkten. Door deze opvoering zou men bijna de pittige propaganda-speech vergeten, die de 'oondspenningmeester en leider van de propaganda-actie, de heer Venema, hield na het openingswoord van voor zitter Helder. Het VARA-tournée-gezelschap doet op 12 Februari Den Helder aan, om in Tivoli een feestelijk programma af te werken. De lijst van medewerkers ver meldt klinkende namen als „The Ram- blers", Otto Sterman, Olga Lowina. De revue „Wij vieren feest" zal nog ver scheidene andere radio-favorieten in het licht van de schijnwerpers doen komen. De negenjarige Sonja van Vliet uit Den Helder heeft gisteren een bravour- stukje uitgehaald door op een meisjes- fiets, het slechte weer en de nog veel slechtere weg ten spijt, een fietstochtje naar Heiloo te maken. Zij arriveerde hier bij een familie, waar het kind de vorige zomer met haar ouders had ge logeerd. De familie stelde de Rijkspolitie met het geval in kennis die op haar beurt de collega's van de Rijkspolitie op de hoogte stelde van de aanwezigheid van het kind in Heiloo. In Den Helder deed men niet eens erg verwonderd, want het bleek, dat Sonja wel meer dergelijke streken uithaalde. De fiets had zij weggenomen van de binnenplaats der R.K. Meisjesschool in de Marinestad. De nieuwe dienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, die op Zondag 18 Mei 1952 ingaat, is nog niet tot in alle bijzonderheden bekend. Wel blijkt uit een in het Algemeen Marine-Week blad gepubliceerd antwoord op een ver zoek van het hoofdbestuur der V.B.Z., dat dan op werkdagen een nieuwe trein zal worden ingelegd, vertrek uit Alk maar om 6.44 uur, aankomst te Den Helder om 7.27 uur. Deze trein sluit aan op de electrische trein uit Haarlem, die om 6.39 te Alkmaar aankomt. Rei zigers uit Amsterdam hebben aanslui ting te Uitgeest. De practijk zal moeten uitwijzen, of deze vroege trein in de toekomst kan worden gehandhaafd, ge zien het gebruik, dat het reizend pu bliek er van zal maken. De N.S. kunnen niet voldoen aan het verzoek, op Zondagen een trein, met aansluiting voor de reizigers uit Am sterdam en Haarlem, in te leggen, die 's morgens omstreeks half negen in Den Helder aankomt. Door de Dienst van Zuiderzeewerken is op de Balgdijk, bij de Oostelijke op rit van de Kooy-brug, een lichtmast ge plaatst, ter vervanging van het in de nabijheid staande verlichte verkeers bord. De electriciteit voor de verlich ting van dit verkeersbord werd gele verd door de gemeente Den Helder, om dat aansluiting op het net van Anna Paulowna te kostbaar zou worden. Ged Staten hebben zich er mee accoord ver klaard, dat ook de stroom voor de licht mast door de gemeente Den Helder wordt geleverd. Het is morgen hoog water om 4.45 en 17.20 uur en laag water om 11.05 en 23 50 uur. De temperatuur van het zeewater was 2,5 gradeD Celsius. PERSONALIA De heer C. Nebbelin te Huisduinen Door een overwinning op mcj. Grooff heeft de veertienjarige Ben Adriaanse beslag gelegd op het kampioenschap van de vierde klasse A van de schaak vereniging M8C. Om de titel vierde klasse kampioen van Den Helder zal hj over enige tijd moeten spelen tegen Gersteling (nummer 1 van 4 B) en ver moedelijk G. Geus en Kramer. In de eerste klasse A werd de be langrijke wedstrijd tussen K. Geus en J. van Brederode afgebroken in een stelling, die eerstgenoemde serieuze winstkansen biedt. Van der Kuijl zege vierde over K. de Waard, zij het niet zonder hulp van vrouwe Fortuna. Het zelfde kon gezegd worden van Noorde loos, die, nadat hij in een verloren stel ling was geraakt, door een fatale blun der van Allaart met de winst ging strij ken. In 1 B behaalde Dokter tegen J. M Koning slechts remise, hoewel hij voortdurend op winst had gestaan. Smit staat nog stevig op de tweede plaats door een overwinning op Herder schee, terwijl J. Marsman zich ten koste van De Lange opwerkte. W. J. Geus won van Van Dijk en heeft nu uit twee partijen nog slechts één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen van de eerste klasse B. De overige uitslagen waren: 2 A: J. BruinsmaTh. de Jeu 01; J. Beun—H. Verschuur 1—0. 2 B: A. Riedijk—B. Knopper 1—0; I. Groenveld—P. Kalden 1—0; J. van AmesfoortC. J. Bosch 01; Th. Adri aanseG. Oorbals 10. Het gezelschap van Adri van Oor schot brengt heden- en morgenavond in dè Marinecantine de revue „Van zessen klaar!" voor het voetlicht. Vrijdagavond wordt in de cantine gedanst met mede werking van de band van de heer Zwaga. In de bovenzaal van „Casino" houdt de afdeling Den Helder van de R.K. Middenstandsbond vanavond haar jaar vergadering. Onze oud-stadgenoot, de heer A. A. Seemann, is door de gemeenteraad van Deventer met 22 van de 24 stemmen (2 stemmen werden blanco uitgebracht) benoemd tot gemeente-ontvanger in de vacature van de heer Blaas. De heer Seemann is op 1 Juni 1916 zijn ambtenaarsloopbaan begonnen te Didam, waarna hij tot 1 Augustus 1920 werkzaam is geweest bij 's Rijks be lastingen te Den Helder. Na enige jaren adjunct-commies te Leiden te zijn ge weest, heeft hij van 1 Maart 1922 tot 1 Augustus 1925 de functie van com mies ten kantore van de gemeente-ont vanger te Den Helder bekleed. Sinds dien is hij in Deventer woonachtig, 3 A: K. Veenstra—I. Stolk 0_i; T StolkP. Kroon 01; P. Rosseel—-R* Voerman afgebr.; K. Veenstra—A. CopI pens 1—0; P. Bremer—Joh. van Ames foort 0—1. 3 B: C. Buis—L. J. van Veen 1—o- J J. 't Oosten—J. Duit 0—1; R. Muller— J. Wieringa afgebr. 4 A: Mej. GroofB. Adriaanse 0—i- G. Geus—F van Doorn 1—0; mèvr'. Bosch—B. Jasper 1—0; Jac. van der Kuijl—mevr. Bosch 0—1. In de vierde klasse A is de stand momenteel: B. Adriaanse G. Geus Mevr. Bosch Jac. v. d. Kuijl H. Bomers B. Jasper F. van Doorn Mej. M. Grooff 14 12 12 13 8 11 6 10 12 9 8 7 3 2 0 0 0 10 12V4 10 8 7 3 0 0 is qan de Rijksuniversiteit te Utrecht waar hij thans als boekhouder op het geslaagd voor het candidaattexamen ontvangkantoor fungeert. De heer See- Veeartsenijkunde. I mann is 59 jaar. BAL-MASQUé j^aar aanleiding van Tave- nu's bal-masqué heeft Gradus twee brieven ont vangen, die overladen wa ren met critiek. Het gaat hier dus over twee schok kende ePistelen, waarin de jury, ongemaskerd toch al zo kwetsbaar, tot op het hemd naakt wordt gedwon gen. Hoewel beide brieven een grond van waarheid be vatten, wil Gradus, zo het in zijn vermogen ligt, de dames en heren van de jury dit lot besparen. Waarom bijvoorbeeld zou een jury niet uit Tavenu- leden hebben bestaan? Mo gen wij twijfelen aan de op rechtheid van deze lieden die notabene voor het me rendeel de gemaskerden niet eens herkenden? Een ander bezwaar van brief schrijver nummer 1 was, dat men bij de beoordeling van een costuum niet zou zijn uitgegaan van de vraag. o1 dat costuum eigen maaksel was en of het al of niet ori gineel was. Edoch, in beide brieven was de „kwestie parapluie" doorslaggevend. Zowel „Toeschouwer" als „Clubje kijkers" spraken er namelijk hun verbazing over uit, dat een als parapluie vermomde dame geen prijsje had bemachtigd. Haar cos tuum zou zeer mooi en ori gineel geweest zijn, terwijl zij het voorts had gepres teerd (zoals dat een para pluie nu eenmaal betaamt) om drie uur doodstil op één en dezelfde plaats te blijven staan. En, waarde Gradia- nen, deze parapluie viel niet in de prijzen. Tjonge, dacht deze Gradus, die dit bal- masqué niet met zÜn aan wezigheid vermocht te ver rijken en derhalve niet het genoegen heeft gesmaakt een dame drie uur lang de parapluie te zien uithangen „Men zegt wel eens", zo begint het tweede briefje, „de beste stuurlui staan aan wal". En dat had dan de op zet. uw aller Gradus ver nederd in een hoek te doen plaats nemen, denkende: Wie de schoen past Maar, en nu komt Gradus tot het punt der punten: Vanwdir toch die belang stelling van die Toeschou wer en dat Clubje Kijkers voor die „parapluie"? Was dip dame een goede beken de? Mogen mensen die hardnekkig de voorkeur geven aan een „prapluie" een jury beschuldigen van partijdigheid. omdat die „parapluie" geen beloning ontving? O, hadde deze Gra dus dat parapluie-wonder toch met eigen ogen aan schouwd.' De beste stuurlui staan aan wal. Inderdaad, veelal wel. Misschien dus ook „Toeschouwer" en „Clubje Kijkers". Alleen over de volgende vraag is Gradus het met zVn briefschrijvers eens: „Waarom werden er geen briefjes verstrekt, toen de publieksprijs moest wor den toegekend?" Dat vraagt uw stukjesschrijver zich ook af. STORING Qnlangs heeft Gradus een praatje gemaakt met een bewoner van de Vogelwijk. Het handelde over een zeer hinderlijke storing, die rond de Kerstdagen tegen vier uur begon op te treden in het radio-toestel van die mijnheer. Wat men nadien ook probeerde, de storing handhaafde zich. Inmiddels waren meer Vogelwijkers zich bewust geworden van die ergerlijke geluiden in hiln prachtige en duur gekochte apparaten. Men spande samen en ging op speurtocht naar een (even tueel) experimenterende amateur. Zonder resultaat. De storing is nog even erg, doch begint tegenwoordig omstreeks half zes. En nu ontving Gradus een schriftelijke klacht van de heer C. D. uit de Wilhelmina- straat, in wiens buurt men met hetzelfde ongenoegen te kampen heeft: „Wij hebben in de buurt Wilhelmina- straat-Emmastraat enz. de laatste maanden zo 'n storing op de radio (eigen toestel len). dat het gewoon geen harden meer is. Nu heb ik vernomen, dat een aantal personen uit de Emmastraat een schrijven gericht hebben naar Den Haag - daarna zou er ook naar de storing zijn gezocht. Tot heden echter zonder succes. Nu is mijn vriendelijk verzoek, of u daaraan iets zou kunnen doen. U zou de stoorder kun nen verzoeken, geen appara ten te gebruiken die een na delige invloed hebben op de radio". Zo deze Gradus een techni sche knobbel heeft, beste lé- zers, dan is het een zeer klein knobbeltje. Gezien het uitgebreide onderzoek in de Vogelwijk kan hij er echt niet in geloven, dat iemand de boel zit te verknoeien. Daarvoor duurt de storing overigens ook te lang. Vol gens Gradis schuilt ergens een netstoring, misschien wel in een overbelast transfor matorhuisje. In elk geval: stellig draagt deze kleine bijdrage van Gradus' hand bij tot een spoedige opheldering. Er zal althans de nodige aandacht aan worden besteed. FEEST yolgende maand, op Zater dag 8 Maart, heeft „Moed, Volharding en Zelfopoffe ring" weer feest. Ditmaal wordt de avond in Formosa gegeven, zo vertelde de heer Pieters. de actieve penning meester van M.V.Z. Het be stuur heeft kosten noch moeite gespaard, om er weer een onvergetelijk feest van te maken. Er komen ook oud redders van buiten, en ver der zijn natuurlijk de leden met hun vrouwen en een aantal weduwvrouwen van de partij. Het gaat een „war me" avond worden, zo ver trouwde de heer Pieters Gra dus toe. Eerst kan men genieten van het cabaret programma „Lach en ver geet". en daarna, dat staat als een paal boven water, is men getuige van een klein bruiloft je. Ja, die oud-redders weten van wanten. Dat moge blij ken uit de te houden verlo ting. waarvoor een tachtig tal fraaie, zeer fraaie, prij zen beschikbaar zijn. WAAROM? J7cn ander briefje: „Kan die knappe Gradus niet eens vertellen, wanneer de trekking is van de verloting van het Stedelijk Muziek korps? Onze lo en zijn al geel van ouderdom en de fiets (de eerste prijs) zal wel roestig zijn geworden. Het schilderij kon wel eens verkleurd zijn." Zo knap is deze (beschei den) Gradus nu ook weer niet. Alleen herinnert hij zich een sterfgeval in de kringen van het Stedelijk. Wellicht is een eventuele vertraging daaraan te wij ten. Kalmpjes aan maar. mijnheer „Pak je weg", dan breek' het lijntje niet. GRADUS Het bal-masqué van Tavenu heeft enkele honderden stad genoten een vreugdevolle avond bezorgd. Al had dan de „parapluie geen prijs. Dijfkieker is er ook geweest. Hij portretteerde de „Sultan en zijn Harem", die de eerste groepsprijs en de publieksprijs in de wacht sleepte. Is het geen aantrekkelijk groepje Het maken van „misdadigersfilma" is beter toevertrouwd aan Amerikanen dan aan Fransen. Niettemin hebben de Franse studio's met „Misdaad zon der pardon" een bijzonder boeiende rolprent vervaardigd. Alles is wat eenvoudig gehouden, veelal zijn de ideeën in het verhaal niet origineel, maar men ontkomt toch niet aan een zekere beklemming. In de eerste plaats is dat een verdienste van de hoofdrol spelers, van wie wij vooral Brasier (Mare Valbel) hebben bewonderd. Brasier is de onder-aanvoerder van een bende, die na vele spannende avonturen wordt opgerold door de jonge inspecteur van politie Leblanc Regamey). Deze wordt daarbij ter zijde gestaan door de knappe Jeanne (Anne Vernon) en inspecteur Martial (Rene Blancard). Als droevige bijkom stigheid kunnen wij vertellen, dat deze laatste valt door moordenaarshand, juist wanneer zijn pensionnering een welverdiende rust mogelijk maakt. Uitgezonderd een enkel „typisch" trekje als de dood van deze inspec teur, bracht „Misdaad zonder pardon", die tot en met Donderdag in de Witte- bioscoop wordt vertoond, de vereiste sensatie. Regiseur Ralph Habib lever de er een knap stukje werk mee af. Wie de film-comedie „Born yester day" gaat zien (dat kan vanavond nog in Tivoli), zal eerst wel even moeten wennen aan Billy Dawn. de blonde on schuld, die door Judy Holliday wordt gespeeld. Om te zien verschilt zij niet veel van het normale Hollywood-ge- sternte, maar haar stem en haar ma nieren. En welk een poen, die oudroest-million- nair Harrv Broek (Broderick Craw- ford)De belevenissen van dit zon derlingen duo wekken aanvankelijk al leen maar de lachlust op, maar juist wanneer alles gechargeerd en vervelend dreigt te worden, komt de caricaturale bedoeling van de film doorschemeren. De journalist Paul Verrall zal in op dracht van Harry het zijne doen om van Billy een dame met enige ontwik keling te maken. Het is dan interessant en tegelijk ook komisch, te zien hoe Billy door hetAlontact met Paul oog krijgt voor belangrijker dingen dan geld en macht. De camera dwaalt een tik keltje chauvinistisch door monumenta le gebouwen, zoals musea, waarin als tastbare hoekstenen van begrippen als democratie en beschaving waardevolle historische documenten worden be waard. De onnozele Billy komt door dat alles in aanraking met de we reld van de geest, en in plaats van een betere helpster wordt zij voor Har rv een niet te onderschatten tegenstan- ster. Zij is tot het inzicht gekomen, dat de millioenen van de egoïstische „Stre ber" Harry Broek niet voldoende zijn om het ware levensgeluk te kopen. Zij zal dat (natuurlijk moet er een happy ending zijn) vinden met Paul. die haar de weg naar het eenvoudige menselijke geluk gewezen heeft. De burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, heeft dezer dagen de vol gende onderscheidingen uitgereikt: Ere-teken voor Orde en Vrede aan de heer T. Bonhof. Dahliastraat 112; ere-teken voor Orde en Vede roet de gespen 1947—1949 aan de heer P. Groot, Joubertstraat 93; ere-teken voor Orde en Vrede met de gespen 19481949 aan de heer T J. Nagteaaal, Badhuisstraat 132; ere-teken voor Orde en Vrede met de gespen 1947—1948—1949 aan de he ren G. de Boorder, Zanddijk 2, H. Doe- leman. Van Galenstraat 45, C. Geus, M. H. Trompstraat 20, J. J. J. Tompot. Soembastraat 57, J. de Vrij, Nachtegaal straat 24. Hedenavond om acht uur wordt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat weer de wekelijkse avondwijding Se" houden. Ditmaal is het een jeugdves- per, waarin jeugdige krachten het mu zikale gedeelte verzorgen. Het orgel wordt bespeeld door Henk de Vries; solistische medewerking wordt ver leend door mevrouw A. van der Heide —Koopman en Bert Agema, de secre taris van de Lutherse Jeugdraad. Dr. J. A. Stellwag spreekt over „Ik weet het niet meer, weet jü het weJ?"

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2