Gaat Marine zelf huizen in Den Helder bouwen? Stad en Omgeving Aanschaffing Hardelandmachine moet dertig kuilen garanderen Volleyballende H.A.V.-dames te sterk voor de andere teams Gymnastiek op hoog peil tijdens uitvoeringen van O.K.K. Goeddeels versneeuwd programma bracht nochtans vreugde en leed Ruim duizend marinegezinnen zoeken woonruimte De verplaatsingskosten vormen voor het Rijk een zware last GEVOLGEN VAN DE WONINGNOOD Gemeenteraad Begroting morgen in behandeling Tussen Haaks en Kuifje Nog geringe belangstelling te Julianadorp Commissie kwam toteen gunstige beoordeling Zijpe Burgerlijke stand Voorlichtingsavond voor adspirant-emigranten Tafeltennis-demonstratie op feestavond Rectificatie Agenda Ook EVC vermocht niet HCSC van de wijs te brengen Winfercompefifie HBC '45 ZFC schudde met 3-0 concurrent HVC af HFC noteerde winst; WGW liet zich verrassen I N HET KORT ONTSPANNING ORANJEBOOM BIER! Damnieuws van H.C.S.C. HCSC en Gem. D. heren om de beslissing? Veel belovende krachten onder de jongeren Voorbeeldig werk van kampioen K. Boot Jr WGW liet de punten in de Kaasstad (2-1) MAANDAG 11 FEBRUARI 1953 r In het jaar 1951 kwamen van de gemeentelijke bouwplannen 422 woningen (waaronder 59 duplex-woningen) gereed. Hieraan moet worden toegevoegd, dat In toenemende mate door particulieren werd gebouwd, voornamelijk door oor logsslachtoffers ter vervulling van de op hun rustende bestedingsplicht. In dit jaar kwamen voor particulieren 74 woningen gereed (43 in 1950) en 5 boerde rijen (1 in 1950). Op 1 Januari 1952 waren nog 92 woningen voor particulieren in aanbouw. Hoewel in 1951 derhalve in totaal ongeveer 500 woningen ter bewo ning gereed kwamen, blijft het probleem van de woningnood dagelijks ernstiger en hopelozer vormen aannemen. Het aantal woningzoekende gezinnen steeg in Ï951 op onrustbarende wijze. Op 1 Januari 1951 stonden 1377 gezinnen als woning- roekend ingeschreven, waaronder 444 Marine-gezinnen. Op 1 Januari 1952 was dit cijfer gestegen tot 2054 (waaronder 1024 Marine-gezinnen). De grote stijging van het aantal wo> ringzoekende gezinnen houdt, zoals hieruit duidelijk blijkt, vooral verband met de snel voortschrijdende concen tratie van de Koninklijke Marine te Den Helder en het repatriëren van een groot aantal Marine-gezinnen. Ook de voortgaande personeelsuitbreiding van de Rijkswerf is van betekenis. Het grote aantal woningzoekende ge zinnen staat in geen enkele verhouding tot het aantal woningen, dat in het jaar 1952 voor bewoning gereed zal komen. Op 1 Januari 1952 waren van gemeentewege 415 woningen in aan bouw (waaronder 26 duplex-woningen). Al deze woningen behoren tot drie complexen, met de bouw waarvan reeds In 1950 werd aangevangen en welke thans worden afgebouwd. De Bank voor Nederlandse Gemeenten bleek bereid deze afbouw te financieren. Wanneer deze complexen afgebouwd zijn, zal de gemeentelijke woningbouw evenwel stil liggen, tenzij alsnog geldmiddelen ko men om nieuwe complexen aan te be steden. Met het oog op de grote Rijks-(i.c. Marine-) belangen, welke met de wo ningbouw in deze gemeente Zijn ge moeid, is de omstandigheid, dat deze bouw stagneert herhaaldelijk aanlei ding geweest tot overleg met het Mi nisterie van Marine. Daarbij hebben B. en W. meermalen gelegenheid gehad er op te wijzen, dat jaarlJcs een aan zienlijk bedrag aan z.g.n. verplaat singskosten van het Marinepersoneel wordt uitgegeven, te weten de kosten voor het dagelijks heen en weer rei zen tussen de woon- en standplaats, de vergoeding voor pensionkosten en de reiskosten wegens periodiek gezinsbe- zoek ten gevolge van het ontbreken van woongelegenheid in de standplaats. Een deel van deze verplaatsingskosten kan beter aangewend worden voor de woningbouw ten behoeve van het be trokken personeel. Dit zou immers enerzijds in het belang van dit per soneel zijn, anderzijds zouden de ten laste van het Rijk komende bedragen wegens verplaatsingskosten op de duur aanzienlijk gedrukt kunnen worden. De gedachten van de Regering schij nen thans inderdaad in deze richting te Gastvrijheid raakt in 't gedrang X\l"t het huidige woon- en verwar- mingsproble'i.1 „ijn gezin en gasten dikwijls op één kamer aangewezen. Al is de kamer klein en al wordt er nog zo zwaar gedampt, de nieuwe Ameri kaanse vinding Air-Wiek neemt de on aangename lucht van de tabakswalm weg, terwijl het vóór de komst der Visite de hardnekkige geurtjes van koken, bakken en braden reeds heeft verdreven. Air-Wiek camoufleert de geuren niet, het vernietigt ze, want hét bevat 125 reukdodende bestand delen en chlorophyl, het bladgroen dat de buitenlucht zo zuiver en fris maakt. Open de flacon, trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weerstaat Air- Wick - een ware uitkomst, niet alleen voor uw woning, maar ook voor kan toor en winkel. Een flacon Air-Wiek f 2.40 verschaft u op elk uur van de dag een behaaglijke omgeving enhet is te merken als u vergeet de Air-Wiek open te zetten! (Advertentie, tng. Med.) gaan. Het is niet onmogelijk, dat in de naaste toekomst van de zijde van het Ministerie van Marine meer direct me dewerking wordt verleend aan de wo ningbouw te Den Helder. Gedacht wordt, als eerste start 550 eengezins woningen te bouwen waaronder eventueel ook flats en 600 duplex- woningen. Deze plannen hebben ech ter nog geen vaste vorm gekregen. Zoals reeds bericht, wordt op Dinsdag 12 Februari een begin gemaakt met de behandeling van de gemeentebegroting voor 1952. De leden van de gemeente raad zullen hiertoe reeds morgenmid dag om twee uur bijeenkomen. De vergadering wordt morgenavond om acht uur voortgezet, en verder (al thans voor zoveel dat nodig zal zijn) ook op Woensdagmiddag, Woensdag avond, Donderdagmiddag en Donder dagavond. Uit de eerste wijzigingsbegroting voor dit dienstjaar blijkt, dat B. en W. een subsidie van f 4000 willen verlenen aan de Stichting, die zal worden be last met het beheer en de exploitatie van een werkplaats voor geestelijk niet volwaardigen. Een vrediet van f 850 wordt gevraagd voor het verduisteren van één lokaal in elk der volgende prot.-chr. scholen: de lagere scholen aan Keizersgracht en Kortevliet en de ULO-school aan de Vismarkt. Het is morgen hoog water om 8.50 en 20.35 uur, en laag water om 3.05 en 14.45 uur. Verschillende verenigingen op landbouwgebied waren dezer dagen in vergade ring bijeen geroepen door de onlangs ingestelde Commissie tot oprichting van een Werktuigenvereniging te Julianadorp. Het doel van deze bijeenkomst, die »n café „Prins Hendrik" werd gehouden, was, te geraken tot gezamenlijke exploi tatie van een Hardeiand-inkuilmachine. De voorzitter, de heer J. Eriks, be treurde in zijn openingswoord de geringe belangstelling. In het afgelopen jaar gaf de „Eirich" de beste resultaten. Er kunnen machines worden gele verd met en zonder melasseverstuiver, welk verschil neerkomt op ongeveer f 2000. De melassevoorziening is in de toekomst niet rooskleurig (schrijven van de heer Eikenaar), zodat de com missie het niet verantwoord vindt deze hogere kosten te maken. Liever streeft men naar gebruik van bieten van eigen bedrijf en anders misschien naar aankoop van bieten. De commis sie oordeelde het een prachtig homo geen product zonder noemenswaardi ge reuk. De beesten lusten het graag, maar men voert er gauw te veel van, want dit gehakselde product zit erg in elkaar en is zwaar, eiwitrijk, dus voedzaam. De hogere kosten wegen wel op tegen het voordeel van door voeren van een eiwitrijk product in de melkrijke periode na 1 Maart. Het risico van het slagen van een kuil wordt tot een minimum beperkt. Van vetgehalteverlaging is geen sprake. Het bestuur van de Zuivelfabriek heeft goedkeuring gegeven tot het doorvoeren van Hardelandkuilen tot 0.05 pet. boterzuur. Om tot aanschaf fing van een dergelijke machine te kunnen overgaan, moet men echter kunnen rekenen op ongeveer dertig kuilen. Daar op de vergadering niet voldoende gegadigden aanwezig wa ren, werd besloten, te trachten het aantal medewerkenden uit te breiden. Daartoe zal de commissie haar werk voortzetten. De heer Th. Terra Jr. gaf vervol gens een uiteenzetting van de werk zaamheden van de commissie. Zij heeft deskundigen geraadpleegd, onder an dere ir. Dijkstra van de Proefzuivel- boerderij te Hoorn; voorts werd een rondrit gemaakt om practijkervaringen op te doen bij leden en niet-leden in de gemeente Zijpe. De commissie was tot de conclusie gekomen, dat de Har delandmachine het hoofdmotief is voor de oprichting van een werktui gencoöperatie. De beste statuten voor deze coöperatie zijn, naar de mening van de commissie, de Statuten van de F.L.E.C. (Federatie van Land- en Tuinbouw Exploiterende Coöperaties). Omtrent de „Hardeland" werd mede gedeeld, dat het in de eerste plaats een solide, bedrijfszekere machine is. Geboren: Margaretha Corneua Theo- dora, dv Cornelis van der Linden en Anna Bgrendsen Gerardus Petrus, zv Cornelis Bleeker en Johanna van Wel Maria Grietje, dv Pieter Raven en Adriaantje Schram Maria Adri- ana, dv Dirk van Diepen en Alida Smit. Ondertrouwd: Petrus F. van Dorsse- laer, landarbeider en Adriana Pels. beiden te Zijpe. Getrouwd: Gerrit Kramer en Gretha Bregman, beiden te Zijpe. Overleden: Johanna Nieman, 81 jaar. wed. van Johannes Nieman Jacobus Weel, 32 jaar, echgenoot van Cornelia M. R. Wittebrood (wonende te Den Helder). NOORDERMARKTBOND, 9 Febr. - 24.000 kg uien 29.80—31,20, grove 30,30- 31,70, drielingen 30—32 en nep 20—23; 6500 kg peen: B 21,50-23,70 en C 21,30- 21,60; 2600 kg bleten A 22.10: 137.000 kg rode kool 9.50—20.60; 51.000 kg gele kool 7,40—12,40; 7200 kg groene kool 16— 25; 66.000 kg Deense witte kool 6—9. x In de advertentierubriek van Zater dag werd een voorlichtingsavond voor adspirant-emigranten aangekondigd, die hedenavond in Casino zou plaats vin den. Dit berust op een abuis. Een der gelijke avond wordt op Vrijdag 15 Fe bruari in Casino georganiseerd door het Reisbureau Lissone Lindeman N.V. te Amsterdam. Die avond zullen films worden ver toond over Canada, Australië, Zuid- Afrika en de Verenigde Staten. Voorts zullen in een causerie gegevens wor den verstrekt over de mogelijkheden, welke bestaan op het gebied van het vervoer naar verschillende emigratie- landen. Deze voorlichtingsavond is vrij toe gankelijk voor personen boven de zes tien jaar. De afdeling NHN*van de Nederland se Tafeltennis Bond organiseert op Zondag 2 Maart in Casino een feest avond, waarop het toneelstuk „Wie kust de Mummie" voor het voetlicht zal worden gebracht. Na afloop volgt een bal. Vooral voor de cafeltennissers is het goed nieuws, dat op deze avond een demonstratiepartij zal worden ge speeld door Cor Pelser en Piet Kreu- ger. Het optreden van deze cracks en het optreden van de toneelgroep „De Ooievaar" garandeert stellig een ge slaagde avond. In de Zaterdag geplaatste rubriek „Wilt u even noteren?" zijn helaas enkele storende fouten geslopen. Dit z(jn de verbeteringen: Zaterdag 16 Februari: 20 u. M.O.O.C.- sociëteit, filmavond M.O.O.C. (dus nie1 op Zondag). Zondag 17 Februari: 14.30 uur Ma- rinecantine, toneelmiddag „De Nico- lientjes" (dus niet om 20 uur). 20 u. „Prins Hendrik", gymnastiekuitvoering „Sportlust" (dus niet op Maandag). Maandag 18 Februari: 20 uur Lu therse kerk, concert Oranje Harmonie" kapel (dus niet op Dinsdag om 14.30 uur). Dinsdag 19 Februari: 14.30 uur Ma- rinecantine, bijeenkomst Marine-da- rneskring (was niet opgenomen). 20 uur Casino, declamatie-avond V.U. door Max Croiset (dus niet in het VBZ-ge bouw). DE VOGELRIJKDOM VAN TEXELS MUSEUM Het Texels Museum is uitgebreid met 60 soorten vogels, waaronder de zwarte zeekoet, die op de Hors werd gevonden. Van deze soort waren er in ons land nog slechts zes exemplaren gevonden. Thans is ons museum 140 soorten vogels rijk, aldus de Tex. Crt. Na een lange rustperiode kwam HCSC I Zaterdagmiddag in het veld tegen EVC I. De Nieuwediepers ook deze ontmoeting tot een goed ein de. De Edammers beschikten welis waar over een hardwerkende ploeg, doch hun voorhoede miste doortastend heid. Ook hun schieten was slecht verzorgd. Reeds na tien minuten gaf Bakker onze stadgenoten de leiding. Er werd goed gecombineerd en de verdediging van EVC kwam steeds voor moeilijk heden te staan. Bakker slaagde er daarop in, de doelman van de gasten andermaal te passeren. Uit een cor ner deed R. Ruiten het derde doelpunt noteren; met een prachtige kopstoot joeg hij de bal in de touwen. Met de rust was de stand 4-0. In de tweede helft werd kalm aan gedaan: de eind stand werd op 5-0 gebracht. HCSC heeft nu uit vier wedstrijden nog vier punten nodig om zich kampioen te mogen noemen. De overige wedstrijden van HCSC werden afgelast. De Helderse Bridge Club 1945 zette de wintercompetitie dezer dagen voort met de tweede ronde. De uitslagen waren: A-lijn: Van de Berg—Van de Helm 60.00 pet; Kemper-De Vries 54.58; Du- kersRosing 53.33, Visser—Bakker 51.16, ZoonSmit 49.16, DomsBak ker 44.16, DekkersVan Praag 37.08. B-lljn: heer en mevr. Meijer 67.25 pet., BenekerVeenstra 66.47, Spruit- Bambach 52.38, heer en mevr. Planken 50.60, VrgvogelEvers 48.80, gebr. Kersbergen 44.64, heer en mevr. Le lie 38.69, BrederodeSchraa 32.14. C-lijn: Selier-Swennen 69,28 pet, BeeldmanJansen 56.07, heer en mevr. Vries 47.85, GrandeKrap 44.64, HarjerSchilperoord 43.93, heer en mevr. De Groot 38.21. De voetballers zijn er gisteren maar weer bekaaid afgekomen. In onz ving werd niets gespeeld; alleen W.G.W. kwam in Alkmaar in het veld"08®' weer en het terrein waren zeer slecht, en tot overmaat van ramp werd n loren ook. Overigens zijn toch enkele belangrijke beslissingen gevallen o°? gure en ongezellige Zondag. Zo veroverde leider Z.F.C. in de tweede kl" twee bijzondere punten op concurrent H.V.C. De Amersfoorters kregen mT* klop, waardoor hun kans op de titel nog maar zeer klein is. De tweede klasse A. leverde nog een interessante uitslag op, en wel HFC— AFC 43. Deze overwinning bracht de Haarlemmers practisch in veiligheid; voor Helder, OSV en Alcmaria Victrix werd de situatie er zodoende niet De- ter op. De wedstrijd West-Frisia— Baarn eindigde ln een 61 zege voor de thuisclub. De overige wedstrijden in deze klasse werden afgelast. De span ning neemt hier anders wel toe! Niet alleen in de staart, ook in de kop, want Stormvogels kan met uitsluitend overwinningen (de achterstand be draagt drie wedstrijden) gelijk komen met leider ZFC. De brandweer moest Zaterdag avond uitrukken, omdat er brand zou zijn in de Ziekenboeg aan de Buiten haven. Het bleek loos alarm te zijn. De dames A. J. Burger en F. Molema, en de heren C. H. Beye. B. J. Boögaard, A. van der Eyk, G. den Har- tog, H. van Houwen, J. D. Steeman, K. de Vries en J. van der Werft, allen leerlingen van het Instituut „Mercu- rius", zijn geslaagd voor het praktijk- examen Boekhouden, afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Prak tijkexamens. (Advertentie, Ing. Med.) In de eerste klasse van de volleybalcompetitie (dames) is de ploeg van H.A.V. uitgesproken de sterkste; deze dames zullen dan ook stellig het kampioenschap continueren. Het is jammer, dat zij in Den Helder geen betere tegenstand kun nen vinden. H.K.V. en Zeemacht volgen wat speelsterkte aangaat op de tweede plaats; in beide teams spelen enkele zeer goede krachten. Pro Patria is iets min der dan verleden jaar, maar kan toch tot behoorlijk spelpeil komen. Hermes en Pro Patria 2 zijn de zwakke zusjes in deze afdeling. De onderlinge competitie van de damclub HCSC leverde verleden week de volgende uitslagen op: le klasse: W. PostJt. Keizer 1-1, G. P. Post—R. Eelman 0-2, E. Vink— Js. Keizer 1-1, R. EelmanJt. Kei zer 1-1. 2e klasseH. BaisD. Drupsteen 0-2. Hieronder laten wij thans eerst de uitslagen volgen: le klasse (dames): HKVPro Patria 15-8, 15-12; ZeemachtPro Patria 2 15-0, 15-0; 2e klasse (dames): HCSC 1 HKC 2 15-5, 9-15, 15-5; HCSC 2— Marmag 17-15, 4-15, 15-8; Hermes 2 HKV 3 5-15, 11-15; Zeemacht 2—Her mes 2 15-10, 15-8. le klasse (heren): Adelborsten 2 HAV 8-15, 13-15; HKV—Pro Patria 0-15, 0-15; 2e klasse (heren): Open bare Werken—RGD 10-15, 3-15; WSOV 2Gemeentelijke Dienst 12-15, 8-15; 3e klasse (heren): Fiscus IHCSC 2 15-6, 15-7. In de tweede klasse (dames) gaat de strijd om de bovenste plaats tussen HAV 2 (met twee verliespunten), Zee macht 2 (met vier verliespunten) en HCSC (met vier verliespunten). Aan een voorspelling wagen wij ons hier niet, omdat nog te veel wedstrijden moeten worden gespeeld. De heren-wedstrijden hebben in de standen geen wijzigingen gebracht; in de tweede klasse blijft de strijd om de bovenste plaats gaan tussen HCSC en Gem.m Dienst. Het ziet er naar uit, dat het tussen deze ploegen tot een beslissingswedstrijd komt. In de derde klasse A staan Fiscus I en HMC aan de kop, als enige candi- daten voor de bovenste plaats; n 3 B is WSOV 3 bijna zeker van de titel. Het is jammer, dat HKV 2 zich uit de competitie heeft moeten terugtrekken; van invloed op de stand was dit uit treden niet. De heer K. Boot Sr. uit Alkmaar, die enige maanden geleden de heer J. van Loo opvolgde als hoofdleider van de gymnastiekvereniging „Oefening kweekt kunst", pakt de zaken stevig aan. De eerste uitvoering van hetgeen O.K.K. onder zijn leiding heeft ingestudeerd, werd Vrijdag- en Zaterdagavond gegeven. Een uitgebreid programma werd afgewerkt, ten bewijze dat de gymnasten van O.K.K. hun oefenavonden terdege hadden benut. Als attractie en ais vergelijkings materiaal! was er de medewerking van de keurturners K. Boot Jr., H. Vol kers en B. Besselsen. Het was voor O.K.K. een reden tot trots, dat enkele leden bij de uitvoering van paard- en hoogrekoefeningen het peil van de cracks zeer dicht benaderden. Ook onder de meisjes schuilen krachten, waarvan de vereni ging grote verwachtingen mag koesteren. rivale Mieke van Ginkel iets zwieri ger, en als gymnaste zeker niet min der spande de kroon in de pe. roon- lijke vrije oefening voor meisjes. De derde „soliste" van de meisjes was Elly Doornekamp. Dit drietal stond ook in de voorhoede tijdens de uitvoering van de mooie knotsoefening, waarmee de avond (na het openings woord van de voorzitter, de heer A. A. Roodenburg, de vaandelgroet en de col lectieve opmars) werd geopend. De heren en jongens traden toen aan bij het paard. Dat de nervositeit nog een tikkeltje meesprak bleek uit de afwerking van dit overigens keuilg op gebouwde (en gevarieerde) nummer. Van het programma vóór de pauze noemen wij met veel waardering de aantrekkelijke staafoefening, niet om dat deze zo onberispelijk verliep, want dat was niet het geval. Maar dit num mer getuigde van originaliteit en, wat het merendeel van de medewerkenden betreft, ook van een grondige voorbe reiding. Een volgende keer zal O.K.K. Dat nummer hoogrek heren was één der hoogtepunten van de avond. Het tekort aan souplesse en het al te krampachtige werken van enkelen uit de groep accentueerden de bekwaam heid en het zelfvertrouwen waarmee de overgrote meerderheid deze specta culaire oefeningen afwerkte. De zoon van de hoofdleider, de heer K. Boot Jr. van „De Halter" uit Alkmaar, liet zijn zwaartepunt de grilligste lijnen in een zuiver verticaal vlak beschrijven. N' g juist de mindere blijvend, wedijverde de heer B. Besselsen met zijn clubge noot. Het scheen ons toe, dat de kam pioen dat kleine overwicht dankte aan een iets grotere zelfbeheersing. Deze in de gymnastiek zo belang rijke karaktereigenschap werd vel belovend gedemonstreerd door Corry de Best, die haar nummer evenwicht balk voortreffelijk uitvoerde. Haar met deze oefening stellig een buiten gewoon succes kunnen oogsten. De dames hadden een werkzaam en prijzenswaardig aandeel in het pro gramma na de pauze. De fraaie bal oefening bracht zelfs twee generaties op de Casino-vloer. Behoudens enkele rhythmische schommelingen werd dit nummer even correct afgewerkt als de knotsoefening. Het werken op de brug kostte de dames over het algemeen wat te veel inspanning; de afsprongen ge schiedden merendeels te zwaar. Dank zij hun aangeboren en door grondige training verder ontwikkelde elegantie konden de dames menig winstpuntje boeken met hun rhythmische oefening die voortreffelijk werd afgewerkt. In samenwerking met de heren verricht ten de dames een veeleisende oefening grondgymnastiek, die 'n grote lichaams- beheersing en een goed op elkaar inge steld zijn vereiste. Wij mogen niet verzuimen te vermel den, dat de meeste nummers werden uitgevoerd met pianobegeleiding van mej. J. Maasland, de trouwe seondante van O.K.K. tijdens de oefenavonden. De heer Th. Schaatsenberg, die o.m. tij dens het nummer hoogrek heren voor de muzikale illustratie zorgde, bracht de weinige spieren, die niet officieel bij de uitvoering waren betrokken, namelijk de lachspieren, ln beweging. Hij demonstreerde een verrassend reac tievermogen, toen één der heren met een forse afsprong als een projectie, op de piano afdook. Binnen een halve seconde was de heer Schaatsenberg ge vlucht tussen de „muurbloempjes" De uitstekend geslaagde avond, die de liefhebbers van de gymnastiek („de moeder van alle sporten") zeer veel te genieten heeft gegeven, werd met een dansje besloten. ZFC HVC Stormvogels West-Frisia WA Baarn HFC AFC Helder OSV Alcmaria 17 16 14 15 16 16 16 15 16 13 16 11 6 7 5 6 4 4 3 3 39-16 29ij 38—17 38—32 38—37 8 26-io 9 33—42 7 35—37 9 3334 j. 7 17—25 !1 26-48 8 In de tweede klasse B werd slecht één (onbelangrijke) wedstrijd V speeld, en wel De Kennemers-zVv De ontvangende club zegevierde m* 31. 2929 16 40-33 17 26—19 15 "-27 15 1536 10 "-27 8 12-38 4 Via 3 C, waar in het geheel niet werd gevoetbald, belanden w. in d« vierde klasse A met twee ontmoetin gen. Oudesluis heeft blijkbaar moeite gehad met Wieringerwaaard. De Wie- ringers verloren ten minste maar met 10. Het waren evenwel twee verlies- punten met behoud van de vóórlaatste plaats. Texel en Bergen kwamen een 11 puntenverdeling overeen. Volendam 16 10 4 2 Zeeburgia 15 8 5 2 DWV 16 9 3 4 KFC 16 7 3 6 ZVV 17 6 4 7 De Kennem. 16 8 1 7 UW 14 6 3 5 HRC 15 4 7 4 De Spartaan 15 2 6 7 Hercules 14 2 4 8 Schoten 14 1 2 11 Grasshoppers 15 11 Schagen 16 10 Texel 17 8 ZAP 17 8 VZV 16 5 RKAFC 16 6 Oudesluis 14 7 Bergen 15 6 Succes 16 5 Vrone 17 3 DTS 14 4 Wi.ringerw. 15 3 Waterv. 16 2 2 39—14 24 3 35-15 23 6 37—28 19 6 37-34 19 3 35—34 18 5 32—29 17 6 22—19 15 6 20-22 15 7 3535 14 7 27—38 13 6 21—24 12 10 19—42 8 11 17-42 7 Van de reserve-afdelingen kregen wij door r 3B: Assendelft 2Zilvermeeu wen 2 10; Völewijckers 2—QSG 2 1—5. Wij meldden van de eerste klasse C in onze aanhef reeds de 2—1 nederlaag van WGW tegen Alkmaar. Dat was een teleurstelling voor de' Nieuwediepers, die nu welhaast Uitgekeken zijn- op koploper Vios en Berdos. In de ho gere regionen is de situatie nu als volgt: Vios Berdos Nieuwe Niedorp Hugo Boys WGW SRC 15 8 13 8 13 7 13 7 14 8 13 6 In 2 C behaalde JVC een 12—1 over winning op De Koog. Een wel zeer on gelijke strijd, als men weet, dat je Ju- lianadorpers met zeven en twintig pun- ten uit vijftien wedstrijden de leiding hebben en dat De Koog met één punt uit achttien wedstrijden de laatste plaats inneemt. Voorts werd gespeeld: JVC 2Flevo 3 2—0. Onder wel zeer slechte weersom standigheden werd Zondag de wed strijd AlkmaarWGW gespeeld. Voor de rust sneeuwde het vrijwel onop houdelijk, waardoor het terrein er ook al niet beter op werd. WGW had Spaans en Amersfoort vervangen door Meeteman en Laan, die niet onver dienstelijk speelden. Wanneer eerstge noemde iets zuiverder had geschoten, had dit de Nieuwediepers nog een doelpuntje kunnen opleveren. De thuisclub begon met sneeuw en wind schuin in de rug en wist al da delijk een corner te forceren. Bij een aanval van WGW schoot Meetéman over en even later werd een voorzet van Ramler onbenut gelaten. Polman redde in een gevaarlijke situatie door zich voor de Alkmaarse middenvoor op de bal te werpen. Er waren twin tig minuten verstreken, toen de links buiten van de gastheren de stand op 10 bracht. Kort voor de rust had Laan gelijk kunnen maken; door te lang aarzelen ging deze kans verloren. In de tweede helft (het sneeuwen had opgehouden) trok WGW onmid dellijk ten aanval. Meeteman schoot op een gegeven moment over en daar na scoorde Van Wees de gelijkmaker. Edoch.... het doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Maar nog geen minuut later werd het toch 1—1' Het doelpunt kwam van Laan, die via de paal inschoot. Vrijwel meteen daarop moest Pol" man, die op een goede wedstrijd kan terug zien, weer handelend optreden. Nog onverwacht werd het 2—1. D® rechtsbuiten van Alkmaar ontving da bal in buitenspelpositie, zette vóór en zwaar gehinderd wist de middenvoor vervolgens het leder langs Polman koppen, 2—1. De laatste tien minuten waren voor WGW, maar de Nieuwe diepers slaagden er niet in gelijk te maken. Voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno men voor grensrechter Weel, die ver leden week bij een motorongeval om het leven kwam.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2