Ronde van Nederland komt dit jaar niet door Noord-Holland Pom in Zwitserland ANWB besprak te Utrecht kampeerproblemen Vreemd besluit van organisatoren Schaeffer sprak met McCloy over Duitse bijdrage JIMMY BROWN A AUTORENNER In de greep van de woestijn Meubelbeurs was een succes POOL's SAILORSHAG Van Amsterdam naar het zuiden Het Radioprogramma Na herkansing won Arie van Vliet sprintnummer Grote Drie bestuderen condities van Bondsdag Het Engelse Hof zal tot 31 Mei rouw dragen Burgemeesters pleitten voor behoud van Leges Belastingvrijdom voor de jeugd gevraagd Weereenschip bij Hoek van Holland gestrand Yamin morgen naar ons land terug Werkspoor vierde feest MAANDAG 11 FEBRUARI 1952 Noord-Holland zal door het organisatiecomité van de Ronde van Nederland straks wel zeer stiefmoederlijk worden bedeeld. Men heeft namelijk besloten deze ronde, welke van 2 tot 8 Juni wordt gehouden, niet meer door Noord-Hol land te laten komen. Men rijdt nu onmiddellijk van Amsterdam door het Westen naar het Zuiden, omdat dan, zo men meent, reeds op de eerste dag door streken wordt gereden waar de grote belangstelling sfeer en cachet zullen geven aan de ronde. De onvermijdelijke consequentie zal daarvan helaas moeten zijn, zo wordt dit besluit verder toegelicht, dat de ronde ook op de terugweg niet door Noord-Holland boven het IJ zal komen, omdat er geen vaste oeververbining over het Noordzeekanaal bestaat. De weg naar de finish, welke ook dit jaar weer in het Olympisch Stadion zal plaats vinden, is hierdoor uiteraard geblokkeerd. het eenvoudiger geweest reeds in de eerste etappe, zelfs zonder publiek sfeer en spanning te scheppen. Men had de renners niet domweg over de lange eentonige wegen recht toe recht aan op de afsluitdijk moeten afsturen en op de verbindingsweg tussen Noord- Holland en Friesland zou een tijdrit als gedeelte van een etappe wonderen hebben kunnen doen. Wij nemen voetstoots aan dat de organisatoren van de Ronde van Ne derland dit besluit met de beste be doelingen hebben genomen. Wjj ne men echter niet aan dat tijdens de etappe de Zuidhollanders meer belang stelling zullen tonen dan men in Noord-Holland was gewend. Het is immers een bekend feit dat de wieler sport in Noord-Holland zeer veel be langstelling trekt, zeker niet minder dan in Zuid-Holland, Utrecht en de Oostelijke en Noordelijke provincies. En als de organisatoren in Noord- Holland nog meer mensen langs de weg hadden willen zien om de eerste etappe van de Ronde van Nederland sfeer en cachet te geven, hadden zjj niet vier jaar achter elkaar de onver geeflijke fout mogen maken om van die eerste etappe een toonloze te ma ken. De renners wisten drommels goed dat die eerste etappe door Noord- Holland hen regelrecht naar de lange eentonige afsluitdijk bracht. Uitloop pogingen v/r en op de dijk waren in de meeste gevallen reeds bjj voorbaat tot mislukken gedoemd en de etappe door Noord-Holland is dan ook vier jaar achter elkaar volkomen „dood" geweest. Voor die organisatoren was (Advertentie. Ine. Med.) DINSDAG 12 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuwe. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuwe. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 11.45 Planorecital. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Land- en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Promenade-orkest. 14.00 Voor de huis vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 School radio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Amerikaanse buren. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram.muziek. 17.30 Alt en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.40 Surinaamse volksmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 „De kunst van het discussiëren", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Vragenbe- antwoording. 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Lichte muziek. 22.05 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gra- mofoonmuzlek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek, 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram- muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw mededellngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Nieuws van de luchtmacht. 13.25 Amusements muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben Je zestig". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Mgr. Dr. N. J. C. Geise O. F. M.: „Banten en zijn bewo ners". 18.00 Nieuws. 18.15 Valentijndag in Nederland. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Gram.muziek. 18.45 Cursus voor leken- spelers. 19.00 .Hier is vrij Europa". Vau- devilla-programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gra- mofoonmuziek. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest, (ca. 20.40 Actualiteiten.) 21.30 De radiodokter. 21.40 Pianorecital. 22.00 Ba riton en piano. 22.45 Avondgebed en Li turglsche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25—24.00 Gramofoonmuzlek. Experimenteel Televisie-programma van VARA. 20.15—21.15: 1. ..Hoe boksen moet zijn": 2. V'eeroverzlcht; 3. „Feesten in India" (film). - Pauze. - 4. „Klein spiegheltjens van grote saeckea". Neen, als de heren willen beweren dat Noord-Holland niet wielrenminded is, moeten zij eens komen lqjken als straks enkele honderden amateurs de strijd aanbinden in de Ronde van Noord-West Nederland, pen ronde die nu reeds verschillende jaren door de Verenigde Noordhollandse dagbladen en de wielervereniging Alemaria Vic- tric wordt georganiseerd. Waarschijn lijk zullen zjj dan versteld staan van die vele duizenden die in de steden, dorpen en gehuchten de renners staan toe te juichen, zelfs als het de gehele dag pijpenstelen regent. Die ronde heeft wel sfeer, vanaf de start op het Waagplein te Alkmaar tot aan de fi nish, gedurende de 240 lange kilome ters. Men zal eens moeten kijken bij al die andere Noordhollandse wedstrij den, georganiseerd door DTS en an dere verenigingen. Ook de opmerking dat de Ronde van Nederland op de laatste etappe niet door Noord-Holland kan komen, snijdt geen hout. Zeker, het Noordzee kanaal is een moeilijkheid. Maar is het dan niet mogelijk de laatste etappe in twee gedeelten te splitsen, zoals dat in de vorige ronde in Zeeland ook is gebeurd. Vanaf de Hembrug tot het Olympisch Stadion is toch wel langs een omweg een aantrekkelijk par cours van ongeveer honderd kilome ters uit te zetten op een manier dat men van een spannende finish is ver zekerd Arie van Vliet had te Parijs in het Velodrome d'Hiver een herkansing no dig om zich te plaatsen voor de finale van het sprintnummer. In de halve finale werd hij derde achter Bellenger en Le Normand. Dat was echter geen reden voor de Woerdenaar om zich in de finale niet tot het uiterste te geven en zijn rivalen, Harris en Bellenger, te verslaan. De Westduitse minister van finan ciën Schaeffer heeft Zaterdag een on derhoud gehad met de Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland, McCloy, bü welke gelegenheid waarschijnlijk is gesproken over de financiële bijdrage van dit land tot de Westeuropese ver- Te Londen is bekend gemaakt, dat het Engelse Hof tot en met 81 Mei rouw zal dragen. In talrijke kerken in Groot-Brittannie en de andere landen van het Gemenebest, zijn Zondag rouwdiensten gehouden. Zondagoch tend vroeg heeft koningin Elizabeth met haar echtgenoot, haar moeder en haar zuster Margaret, een bezoek ge bracht aan de kleine koninklijke kerk in Sandringham Park. Velen hadden verwacht, dat de Koningin een open bare kerkdienst zou bijwonen, maar zij en haar moeder gaven er de voorkeur aan deze dag nog onder elkaar te rou wen. Koningin Juliana, koning Haakon van Noorwegen, koning Gustav Adolf van Zweden, koning Frederik van Denemarken en koning Paul van Grie kenland zullen Vrijdag de begrafenis van Koning George de Zesde, bijwonen. Algemeen wordt het in Belgie be treurd, dat koning Boudewijn niet zelf de begrafenis van koning George zal bijwonen, doch zich zal laten vertegen woordigen door zijn 18-jarige broer, prins Albert. Het besluit van de Belgi sche koning is op twee overwegingen gebaseerd. Er bestaat een precedent, omdat de prins van Wales en niet koning George de Vijfde in 1934 de be grafenis van koning Albert van Belgie bijwoonde. Voorts heeft koning Boude wijn nog niet als Belgische koning zijn statiebezoek aan het Hof van St. James gebracht. Eind 1951 waren over de gehele wereld vijf en zeventig millioen tele foontoestellen in gebruik. Daarvan wa ren er alledn vijf en veertig millioen in de Verenigde Staten. dediging. Volgens de Bondsregering heeft Duitsland de grens van zijn ver mogen om te betalen bereikt. Amerika, Engeland en Frankrijk plegen op het ogenblik overleg over de deelneming van West-Duitsland aan de Europese verdediging in het licht van de voorwaarden, die de Bondsdag hieraan Vrijdag heeft verbonden. Zo wel in Londen als in Parijs meent men, dat deze ruimte hebben opengelaten voor verdere onderhandelingen. De kans bestaat echter, dat de Franse Na tionale Vergadering nu ook voorwaar den gaat stellen. De afdeling Beieren van het Duitse vakverbond heeft zich Zondag op een vergadering te München eenstemmig tegen een Duitse defensiebijdrage uit gesproken. Tevoren had Fette, de voor zitter van het verbond, zich voor zulk een bijdrage uitgesproken. 67. Signor Armando zat met een be zorgd gezicht naar de wijzer van zijn benzinemeter te kijken, die vijf ronden vóór het einde bedenkelijk dicht bij „leeg" was komen te staan. „Nog vijf ronden" mompelde hij ,,'t Zal er om houden, maar als je 't mij vraagt, kom ik er niet". Hij maakte telkens alshij voorbij de pits stormde, wanhopige be wegingen om de heren daar duidelijk te maken, dat hij in zorgen zat. De men sen van de Betha Parisia begrepen dat heel goed, maar er was nóg iemand, die iets begon te merken. Dat was meneer Giebel tot wie het plotseling doordrong, wat er aan de hand was. Hij greep ze nuwachtig een groot nieuw stuk bord- carton en kalkte er met grote letters op: „Volhouden! A tank leeg!" en toonde dat aan Jimmy op het ogenblik, dat deze voor de zoveelste maal voorbij flit ste. Meneer Giebel grijnsde, maar Jim my grijnsde nog veel breder. Hij had nog vier ronden te rijden, en hij keek zijn tegenstander op het rechte eind al lang en breed in de rug. Jimmy pro. beerde nog meer snelheid uit zijn Me^ teor -te halen, maar zelf begreep hii wel, dat dit nauwelijks mogelijk was In elk geval deed hij wat hij kon en zoals hij in die laatste ronden van de grot# race door de bochten gierde, daar spra. ken jaren later de mensen die het ge! zien hadden, nog over! Ook groep woningtextiel had niet te klagen Zowel de directeur der Kon. Ned. Jaarbeurs als de vertegenwoordigers van de exposanten verklaarden dezer dagen aan de pers, dat de van Maan dag t/m Vrijdag gehouden vakbeurs voor meubelen en woningtextiel een succes is geworden en gebleken is, dat deze beurs voor herhaling vatbaar is. Ruim 13.500 bezoekers hebben haar ge zien, van wie 5400 uit de detailhandel en ongeveer 7900 andere belangstellen den. Nader zal dienen te worden be zien of er speciale dagen voor de han del zullen moeten komen en daarnaast kijkdagen voor het belangstellende pu bliek. De smaak van het publiek blijkt meer in de richting van het moderne meubel te gaan, getuige het feit, dat 25 procent van de omzet gevormd wordt door moderne meubels, hetgeen vroeger slechts 5 procent was. In het algemeen is men tevreden over de com merciële uitkomsten. De handelsattaché van Canada had zich verbaasd over het grote aantal meubelsoorten, dat ons land maakt, hetgeen aanleiding is geweest, dat de organisatoren der beurs ook zullen deelnemen aan de Toronto Fair. Ook de afdeling woningtextiel was zeer tevreden. Hier is de verwachting, dat men met de prijzen op een stabi- lisatiepunt is gekomen. Int samenwerking met de rijksre cherche is de Venlose politie er in geslaagd de Tegelaar L. te betrappen op handel in morfine. (Van een speciale verslaggever) De Nederlandse Kampeerkaarten- centrale heeft in het afgelopen jaar ruim veertigduizend kampeerkaarten uitgereikt ten behoeve van ruim 120.000 personen. Daardoor wordt het kamperen een kwestie, welke meer en meer de aandacht van verschillende in stanties vraagt, van overhelds- zo goed als van particuliere. Het was dan ook begrijpelijk, dat de ANWB hieraan dezer dagen in Utrecht een druk bezocht congres heeft ge wijd. Twee vragen kwamen aan de orde: heeft het kamperen waarde voor de mens; En: heeft de overheid te dezen aanzien een taak? Beide werden be vestigend beantwoord. De eerste door ds. J. Reiling uit Haulerwijk, die bet kamperen zag als een eis van licha melijke en geestelijke volksgezond heid de tweede door ir. H. M. Bus- kens, directeur van de provinciale planologische dienst in Noord-Bra bant, die vond dat excessen moesten worden tegengegaan, de vacantie- stroom diende te worden geleid en al leslei hygiënische kwesties dienden te worden bekeken. Dat kon overigens, zo meende hij, niet in één wet of ver ordening gebeuren. Ht) voelde meer voor streeksgewijze of provinciale or dening. De discussie bracht uiteraard aller lei detailkwesties naar voren. De na tuurbeschermers pleitten voor een in ventarisatie van wat ons land aan schoonheid bezit en wezen er verder 66. Eén ogenblik was de Boze Beer zijn zekerheid kwijt. „Wat komt u hier doen? Ik ken u niet!" stamelde hij. „Ik u ook niet, waarde heer, ik bedoel beer", antwoordde Moeder Woeffie nog steeds op beleefde toon, (naar haar stem had een dreigende ondertoon. „Maar als u mij nog niet begrepen mocht hebben, ik kom mijn kinderen halen", ging Moeder Woeffie door, want met één oogopslag had zij Pim, Pam en Pom en ook Paultje al zien zitten. „Zo, zijn dat uw kinderen!" De beer begon honend te lachen. „Een mooi stelletje, dat moet ik zeggen". „Mijnheer! Dat laat ik me niet zeggen. Ik heb trouwens van uzelf minder prettige dingen gehoord!" „Zo? En denkt u dat ik me in mijn eigen huis laat beledigen, ook al is dat door een dame?" snauwde de Boze Beer, terwijl hij zich zover mogelijk uitrekte. „Of ik een dame ben, wil ik in het midden laten", antwoordde Moeder Woeffie kalm, maar u bent in ieder ge val geen heer, anders zoudt u mij nu mün kinderen teruggeven en Paultje ook natuurlijk!" „Nooit!" brulde de Beer, die nu door het dolle heen was. „Dat spij: me", antwoordde Moeder Woeffie heel beleefd. „Dan zal ik ge weld moeten gebruiken". En meteen gaf zij de verblufte beer zo'n kaakslag, dat zijn kop net een doffe slag de zol dering raakt?! Duits motorschip zinkend Vannacht om één uur zijn noodseinen opgevangen van het 2323 ton metende Panamese schip „Marjory". Het vaar tuig was ten Zuiden van de Nieuwe Waterweg aan de grond gelopen en verzocht om hulp. De situatie schijnt gevaarlijk te zijn. De reddingboot „Pre sident Jan Leis" en de sleepboot „Schelde" gingen direct op weg. Vol gens de laatste berichten zat de „Mar jory" muurvast op de zgn. „Kinder- bank". Er staat daar zeven meter wa ter, terwijl de Panamees een diepgang heeft van 20,9 meter. De „Marjory" was met een lading erts op weg van Spanje naar Dordrecht. Het Duitse motorschip „Hans Hoth" bevindt zich op twaalf mijl van Tyne- mouth (N.O.-Engeland) in zinkende toestand. De bemanning zou aan boord zijn gegaan van de sleepboot „Hendon", die ook later in de nabijheid van het slagzij makende schip bleef. De redding boot van Tynemouth raakte buitengaats in de mist verdwaald en moest terug keren. 31) Ze hield plotseling op omdat ze zich realiseerde waarheen haar gedachten- gang haar voerde. „Maar dit is dwaas heid waanzinnatuurlijk houdt hij van haar, ze zijn toch verloofd? Hij is niet voor jou, Yhula ben Hasrif". Met een vastberaden gebaar graaide ze alle kostbare lappen en gewaden bij elkaar, zonder er op te letten dat ze ze knoeide en bedierf, en gooide ze zo ver mogelijk van zich vandaan de kamer door. „Op dezelfde manier moet ik alle ge dachten aan hem van me afwerpen", las ze zichzelf de les, en het volgend ogenblik was hij al weer in haar ge dachten.... Wat was hij knap, met het zonicht in zijn blonde lokken en die ondeugende lichtjes in zijn blauwe ogen. Ze herinnerde zich zijn uitdruk king die keer dat ze zo vlak langs hem was gelopen: vol bewondering, brutaal, uitdagend, uitnodigend „En wat 's Amid van plan?" vroeg ze zich af. „Het zou veel, veel beter zijn door: MARJORIE VERNON als hij hen nu liet vertrekken, voordat de vrede in El Araish voorgoed ver stoord is. Soms vraag ik me wel eens af of inderdaad het Engelse meisje zijn begeerte heeft opgewekt. Hij heeft al tijd beweerd dat vrouwen in zijn be staan geen rol spelen; de laatste tijd is hij echter veranderd, vreemd en heel anders dan vroeger geworden. Sinds de komst van onze ongenode gasten is hij ook onrustig en slecht op zijn ge mak; hij ijsbeert maar met een voor hoofd dat zo donker als een donder bui staat, en fronste op een keer dat ik over juffrouw Denley sprak, hevig zijn wenkbrauwen en verbood me weer over haar te spreken. Maar die schrijf ster vindt hij aardig: ze amuseert en interesseert hem, en hij brengt n(e dikwijls flarden van hun gesprekkén over. Ja, hij vindt het prettig met de schrijfster te praten; hij zegt dat men zo gemakkelijk vergeet dat ze een vrouw Is, en rustig kan genieten van haar humor en geest.... Maar Ga- ry (waarom zou ik hem zo bij me zelf niet noemen? Het kan toch geen kwaad zijn naam te noemen!) maar Gary haat hij, vrees ik. Is dat vanwege het Engelse meisje? O, ja, ik ben bang dat Amid verliefd is ge worden op de mooie Mara Denley, die houdt van Gary Cremer, die op die houdt van Gary Cromer, die op Ah! Gary, wat houd ik van je! Het mag dan zowel zondig als hopeloos zijn, maar ik kan er niets aan doen". Yhula bewoog zich onrustig door de kamer, niet in staat om iets ter hand te nemen. „Als ik door de tuin achter het zwembad wandel, zei ik hem mis schien", dacht ze en toen: „O, neen dat kan en moet ik niet doen! Er kan niets goeds uit deze verkeerde harts tocht voortkomen! Het is veel beter het nu voortgoed uit mijn hart te stampen, voor het sterker wordt! Maar toch ze werd weer zwak „Ik weet niets van Amids bedoelingen, maar hij kan zijn gevangenen toch niet voor altijd hier houden. Misschien is het maar voor een paar weken, en dan zie ik hem nooit weer Het kan niemand kwaad doen als ik me troost met een glimp van hem uit de verte, zolang hü nog hier is". Snel greep ze een sluier van de dichtstbijzijnde stoel, drapeerde die om zich heen en verliet met kloppend hart haar kamer Ze wilde haar verlangende voeten haar niet dadelijk laten dragen naar de plaats waar ze hoopte hem te zullen zien, maar ging eerst wat wan delen in de paleistuinen, die even schoon als uitgestrekt waren. Er waren altijd Arabische tuinlieden aan het werk, met het gevolg dat de gladge- maaide gazons steeds even fris bleven en de bloembedden vlammende kleu- renmassa's waren. Eindelijk draaide ze zich om, ging op haar schreden terug en wandelde door de rozentuin. Amid had haar niet verboden hier te wande len sinds de komst van de vreemdeling in de salaamlik. Misschien was het niet bij hem opgekomen dat ze dat zou doen; maar aan de andere kant was hij westers genoeg om niet geheel en al afwijzend te staan tegenover contact tussen de beide seksen. Ze wandelde langzaam tussen de geu rende heesters door, raakte zo nu en dan een fluwelen bloemblaadje met strelende vingers aan of stond stil om een bijzonder mooi exemplaar te be wonderen. Toen ze echter onder een laag poortje met purperen bouguinvil- len door liep, verrees plotseling geheel onverwacht de lange gestalte van een man van een bank, waarop hü had ge zeten. „Oh!" riep Yhula uit. (Wordt vervolgd) op, dat niet alleen de natuur maar ook de stad bewonderenswaardige schoonheid biedt. Enkele burgemees ters vonden, dat kamperen voor de gemeenten kosten medebrengt, die op de kampeerders dienen te worden af gewenteld. Zij voelden dan ook niets voor de afschaffing van leges op het kamperen, waarom van de zijde der toeristenorganisaties wordt gevraagd. De burgemeester van Schoorl, mr. c! A. J. Jochems, zei het aldus: Het aan tal overnachtingen in mijn gemeente is in enkele jaren tjjds gestegen van 50.000 tot 190.000. Het omvangrijke kamperen verstoort de rust in de ge meente en drijft rustminnende vacan- tiegangers er vandaan. Bovendien heb ben de r ^nsionhouders niets aan deze kampeerdersstroom. Zonder te willen pleiten voor een kampeerverbod Wenste hij toch in de hand "te houden, welke kampeerders in een gemeente komen. Hij vroeg een open oog voor de moeilijkheden der gemeentebestu ren in dit opzicht Ook voelden de meeste burgemeesters niets voor een algemene verbindende kampeerrege- ling. Zfl wilden deze zaak plaatselijk oplossen. De jeugdorganisaties padvinders, katholieke jeugdbeweging en Nel Jeugdgemeenschap wezen op de grote waarde van het educatief kam peren en streden in dit verband tegen elke heffing op het kamperen door de jeugd. Nieuwe instructies voor Supomo De heer Moh Yamin, die in het begin van de vorige week door de delegatie- Supomo als „koerier" naar Djakarta is gezonden om verslag uit te brengen over de besprekingen in Den Haag, zal Dinsdag naar Nederland terugkeren. Hü zal instructies voor de Indonesisch# delegatie bü zich hebben, die betrek king zouden hebben op de formulering van de met Nederland te sluiten over eenkomsten. Zorgt dal U óók zo'n pakje shag bemachtigt Want is hoog van kleur, lijn van smaak sn kost slechfs I 0.80 p. pakje (Advertentie» Ing. Med.) Hoge onderscheiding voor ir M. H. Damme „Werkspoor" heeft Zaterdag zijn 125- jarig bestaan gevierd met een bijeen komst van zeshonderd gasten in het gebouwencomplex op Oostenburg te Amsterdam. Ir. M. H. Damme, de pre sident-directeur, deelde mede, dat een bedrag van een kwart millioen is uit getrokken, teneinde aan kinderen van Werkspoorarbeiders een subsidie bü studie en opleiding te kunnen verle nen. De minister van economische za ken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, heeft in zün rede medegedeeld, dat het de Koningin heeft behaagd, de heer Damme te benoemen tot com mandeur in de Orde van Oranje- Nassau,

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4