De Nederlandse bloemisterij moet alle zeilen bijzetten 0fd fflÖt Gevaren bedreigen akkerbouwers Cpim. Pam en Pom in Zwitserland Wnimmiiiiniif "1 v1 ri De Boekenweek 1952 en wat zij ons zal brengen In de greep van de woestijn JIMMY BROWN AL AUTORENNER Tweede Kamer over de broodprijs Infanterie naar de nieuwe kazernes Aalsmeer zoekt hei in kwaliteit Hel Radioprogramma DONDERDAG: VALENTIJNDAG Een zorgelijke staltijd tegemoet Kleuterklokje'' wordt morgen overhandigd Verwachtingen zijn niet hoog gespannen Semi-arts mag niet waarnemen Wim Sonnevelt en de zijnen op het Schrijversbal Geschenk „Insecten in Plastic" „M7TB 2MAN"! MARJORIE VERNON Steeds parate divisie beschikbaar 69. Zo brak de laatste ronde aan. Me neer Giebel had op het laatste signaal, dat hij Jimmy had kunnen geven, ge schreven: „'t Kan nog!", maar zelf ge loofde hij er niet veel van. „Die Be- tha Parisa houdt het toch vol en nu mag Jimmy ele ronde terrein winnen, maar de eindzege ontgaat hem net nog", zei hij tegen zich zelf. Jimmy vergde in die laatste ronde werkelijk het alleruiterste van zijn Meteoor. Hij sleurde de waen zo vermetel door de bochten, dat bij er zelf verbaasd van was. dat zijn banden deze escpades doorstonden. Hij was zijn tegenstander tot op ongeveer honderd meter gena derd en dat was juist iets teveel. Jim my tuurde scherp op de weg en daar door ontging het hem dat bijna alle toeschouwers hem door wilde arm zwaaien tot nog grotere spoed aanzet ten. Met een snelheid van iets meer dan 200 kilometer per uur schoot de Meteoor het laatste rechte eind op. Jimmy klemde zijn lippen tezamen „Kon ik er nog maar tien kilometertjes extra uitdraaien", mompelde hij. „Maar dat gaat nu eenmaal niet; harder dan op z'n hardst is nu eenmaal onbestaan baar...." Intussen zat signor Arman- do ook op hete kolen. Hij glom van de inspanning en hij luisterde aan één stuk naar het gebrom van zijn motor. Niet ten onrechte overigens, want plotseling zei het ding: Rrrr.prut. pru.. prut., en toen was het stil! t> In de Aalsmeerse bloemenveilingen - en dus ook in die van andere bloemencentra van ons land - is het in deze dagen al volop voorjaar. Vakkundig opgezettd stapels stijfdeftige anjers rijen zich hier naast kostelijke bouquetten seringen, ro zen. euphorbia's en de met zoveel zorg omringde kostbare orchideeensoorten. Zending na zending verdwijnt in de gereedstaande auto's, die nog juist op het nippertje haar bloemlast kunnen afleveren aan het vliegtuig voor Stockholm, Parijs, New York, Londen, Berlijn of.... wel vult u zelf maar aan. Aalsmeer zou zot-der 't nabije Schip- hol zijn tegenwoordige grootheid nooit hebben bereikt. Onze KLM heeft mee aan de Aalsmeerse kwekers rug gesteun gehad om haar huidige plaats in onze samenleving te krijgen. Een wisselwerking dus. „Jammer" zegt dr A. J. Verhage, voorzitter van de Ver eniging „De Nederlandse Bloemisterij", dat de KLM tegenwoordig zich dit aan deel van de kwekers in haar groei niet steeds weet te herinneren. Het gebeurt tegenwoordig nog al eens, dat men een bloemenzending achter stelt bij ander vrachtgoed. En dat verdraagt dit tere Nederlandse product niet. Wij zullen voor wat onze export naar Amerika be treft verbinding moeten zoeken met de Pan American Airways. Dit is een niet zo prettig geluid. Te min der omdat de Nederlandse bloemisterij alle zeilen moet bijzetten om het hoofd boven water te houden. Zij drijft op de export, die sinds 1947 in betekenis ver- zevenvoudigde (van 2,7 millioen gul den tot ruim 18 millioen gulden). Met de stijging van de export, zakte echter de vraag in het binnenland. Door de jaren heen bleef de totaalomzet van de Nederlandse bloemisterij dus ongeveer stabiel. Die omzet is te gering om de gestegen kosten der bedrijfsvoering te kunnen opvangen. Aan noodzakelijke vernieuwingen komt men niet toe. In Aalsmeer zijn al weer enkele grote be drijven in andere handen overgegaan. De opbrengst bleef intussen ver bene den de verwachtingen Dit alles is wat ontmoedigend voor wie de zorg en inspanning ziet, waarmee met name in Aalsmeer deze goede produc ten van onze bodem worden omringd. Een staf van wetenschappelijke wer kers onder leiding van dr. J. Wasscher staat dagelijks klaar om naar nieuwe tnogelijkheden te speuren, om te wa- (Advertentie Ing. Med.) DONDERDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVHO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Water standen. 9.35 Vragenbeantwoording. 9.50 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 12.00 Orgel, piano en viool. 12.25 „In t spionnetje". 12.30 Land en Tuin bouw mededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12-50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Theater-orkest. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 Groeten van emigranten uit Zuid-Afrika. 14.15 Gram.muziek. 14.25 Interview. 14.35 Piano recital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: Vragenrubriek: K. H. Smit: „Wat wil je weten?". 18.00 Nieuws. 18.13 Sportproblemen. 18.30 Orkestcon cert. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Avro- aüerlei. 19.10 Gram.muziek. 19 40 Rubriek van Kunst en Cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 „Gezin, maatschappij, staat en de vrouw", causerie. 20.15 Radio Philhar- monisch Orkest. 21.25 ..Wat er aan vast zit", discussie. 21.55 „Dit is mijn lieve lingsmelodie", enquête. 22.25 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws. 23-15 Sport actualiteiten. 23.30 Zang en orgel. 23.45 HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCVR. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Mor. gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram. muziek. 13.35 Piano-recital. 14.00 Prome nade-Orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bijbel lezing 16.30 Klarinet, viool, altviool en cello. 16.50 Gram.muziek. 1700 Voor de jeugd. 17.30 Pianospel. 17 40 Gelders pro gramma. 18.00 Nieuws. 18.15 Dameskoor 18.40 „Op de stelling". 18.50 Leger des Heilsmuziek. 19.05 Levensvragen van aller lei aard en een pastoraal antwoord. 19 20 Lichte muziek 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20 10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. ken tegen de vele ziekten die de ge wassen allengs of plotseling zouden kunnen aantasten, en om de kwekers somtijds voor te gaan bij het zoeken naar de meest efficiënte werkwijze. Het is alles streng wetenschappelijk en o, zo nauwgezet. Zo nauwgezet zelfs, dat het is opge vallen, dat ook de bloemisterij met modeverschijnselen heeft rekening te houden. De bekende Fuchsia en Azalea hebben haar „bloeitijd" gehad. De cac- teeën maakten ook een baisse-periode mee, maar komen weer een beetje in de vraag. Furore maken op dit ogen- Wik de Deense klimplanten.... Nog meer snufjes? Wel er is kortge leden ook een gele sering aan de markt verschenen. Het was de 160ste variëteit, die in deze bloemensoort bekend werd. De Nederlandse bloemisterij, in zo belangrijke mate beoefend in en om Aalsmeer, is een bedrijf, dat zijn weer ga in de wereld niet kent. Wat de kwa liteit betreft kan de Nederlandse pot en snijbloem het opnemen tegen alle andere bloemen ter wereld. Moge dit bedrijf dan ook de ruimte gegeven, worden op de wereldmarkt, die het verdient. Ook deze 14e Februari zal het, wanneer wy aan de wens en goede bedoelingen van de Neder landse bloemisterij tegemoet ko men, weer Valentijndag zijn. Een dag, waarop wij, die ons het lief ste zijn, van onze gevoelens van liefde, sympathie of vriendschap openlijk mogen laten blijken met 'n bloemengeschenk. Valentijndag omdat de legende zegt, dat er van 230270 na Christus iw Zuid- Italië een kloosterling geleejd heeft, die ieder meisje of jonge man, die hem bezocht, een bloem uit de kloostertuin offreerde. Een bloem, die geluk scheen aan te brengenvooral in hartsaan gelegenheden. En zo bleef Valen tijndag door de eeuwen heen de dag bij uitstek, om in de taal der bloemen de gevoelens van het hart uit te drukken. Dit jour krijgt deze Valentijndag in Nederland een officiëler tintje. Vertegenwoordigers van de bloemisterij zullen de ambassa deurs van Amerika en België deze 14e Februari persoonlijk een bouquet Nederlandse snijbloemen gaan overhandigen. Een soortge lijk bouquet wordt deze dag ook aan alle overige bij ons Hof ge accrediteerde vertegenwoordigers van buitenlandse mogendheden thuisbezorgd. De voorzitter van de Stichting voor de Landbouw, de heer H. D. Louwes, heeft op een vergadering van vertegen woordigers van de provinciale stichtin gen een rede uitgesproken, waarin hij onder meer zei, dat men zich in het ge mengde bedrfjf en op de zuivere wei- debedrjjven er terdege rekenschap van moet geven, dat de oogst 1952 het no dige veevoeder zal moeten opleveren voor een staltijd, waarin de krachtvoe- dervoorziening uiterst zorgelijk zal moeten worden genoemd. Voorts wees de heer Louwes op en kele grote gevaren, die thans de ak kerbouwers, ondanks hun huidige voor spoed, bedreigen. Deze voorspoed kan immers tijdelijk zijn en daarom zal men goed doen zijn levenswijze te blijven instellen op een geringer inkomen dan men op het ogenblik geniet. Ook moet de akkerbouwer volgens de heer Lou wes een verantwoord bouwplan volgen, dat niet louter op winstbejag is inge steld, en zijn bedrijf verbeteren, het geen thans de beste geldbelegging be tekent. Ook een zo groot mogelijke, verantwoorde arbeidsgelegenheid op het bedrijf is van het grootste belang. Het landbouwbeleid en het beleid op sociaal gebied moeten, aldus de heer Louwes, zo zijn, dat zij het natuurlijke gevoel voor een evenwichtige bedrijfs voering en voor fatsoenlijkheid en ver antwoordelijkheid in de verhouding van werkgevers en werknemers ver sterken. Morgenochtend zal op paleis Soest- dijk het „kleuterklokje" uit het caril lon, dat het Nederlandse volk aan het Amerikaanse zal schenken en waar voor a.s. Zaterdag in heel het land zal worden gecollecteerd door prinses Marijke aan H M. de Koningin worden overhandigd. De plechtigheid zal Don derdag te 12.33 uur door de AVRO wor den uitgezonden. (Vervolg van pag. 1) Tevreden waren sommige afgevaar digden niet met het antwoord van mi nister Mansholt. De heer v. d. Wete ring (C.H.) bijvoorbeeld noemde de af schaffing van de verplichting om volksbrood te leveren wel niet zinloos, maar dan toch zonder essentiële bete kenis; juridisch worden de bakkers vrijgesteld, maar de massa van de ver bruikers zal hen tot de levering van volksbrood dwingen. De heer Cornelissen van de WD wilde de bakkers in Groningen en Friesland hun voorsprong van één cent per brood laten behouden en de prijs in de grote provinciesteden één cent te laten stijgen, behalve in Zuid-Hol land en Drente, waar de prijs al één cent hoger is. En de heer Suurhoff van de P. v. d. A. verlangde een verdergaande com pensatie voor de consumenten. De stemming over de motie-Engcl- bertmk en over twee moties van de heer Haken wordt aangehouden tot vanmiddag. De Kamer heeft ten slotte nog een begin gemaakt met de behandeling van de voorstellen der regering tot wijzi ging van de Grondwet. De heer Romme (KVP) meende, dat geen van de ont werpen uitermate urgent moest worden genoemd, afgezien van de wijziging, no dig geworden door de uitbreiding van het internationale recht. De rest zou hij willen aanhouden tot de algemene herziening van de grondwet. Spr. dien de eén mede door de heren Schouten (AR) en Tilanus (CH) ondertekende motie in, waarin maatregelen worden gevraagd tegen revolutionnaire volks vertegenwoordigers, en de regering wordt verzocht, het betreffende ont werp in nadere overweging te nemen. De heer Van der Goes van Naters (Arb 1 meende, dat men bij deze her ziening meer had kunnen doen voor de verdediging van de democratie. Overi gens kan men revolutionnaire vertegen woordigers nog wel langs de weg van de strafwet benaderen, zo b.v. door toe passing van de wet op de leugenachti ge publicaties. Hij drong aan op uit breiding van de Kamers en op aantrek king van colleges van bijstand. Ook de heer Tilanus (CH) vond de voorstellen niet urgent en verder vond ook hij maatregelen tegen revolutionnaire volksvertegenwoordigers nodig. De voorstellen inzake de overgang naar een nieuwe rechtorde hadden nog niet in gediend moeten zijn. Vandaag wordt het debat voortgezet. Op de voortgezette rechtzitting van de Amsterdamse reehtbank tegen de Amsterdamse semi-arts B. W. H. L, die het vorige jaar in eerste instantie we gens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde lot een geldboete van 75 was veroordeeld, werd gisteren nitdrnk- kelljk gezegd, dat een semi-arts wèl mag assisteren, doch niet mag waar- 68. «o Voordat Moeder Woeffie ant woord kon geven, was de beer weer tot bezinning gekomen en toen gebeurden er allerlei vreemde dingen! De Boze Beer keek helemaal niet boos meer. In tegendeel.hij lachte terwijl hU de kies van de grond opraapte. Moeder Woeffie, met een bezorgde rimpel tus sen haar oien, keek toe. „Ach beste me neer Beer, het spijt me. Het lag werke lijk niet in mijn bedoeling om U zo n harde klap te geven", begon ze zachtjes. De beer gaf niet dadelijk antwoord, maar bekeek met een lachend gezicht de kies, die hij nog steeds vasthield. Bollie, die zich niet kon herinneren zijn Vader ooit zo vrolijk te hebben ge. zien, kwam aarzelend een stapje nader. bij. „PapMaar de Boze Beer gaf hem geen gelegenheid om zijn zin af te maken. Plotseling begon hij in het rond te dansen, terwijl zijn gezicht van vreugde straalde. „Mevrouw", riep hij lachend, „geen verontschuldigingen alstublieft! Ik ben U dank verschul digd. Duizend maal dank beste me vrouwtje. Duizend maal dank voor het feit dat U die kies uit mijn mond hebt geslagen!" MA DE OORLOG hebben de boekhandelaren een moeilijke periode doorge- maakt, doordat de prijzen aanzienlijk stegen en de koopkracht van het pu bliek dienovereenkomstig daalde. Thans is er een stabilisatie ingetreden. HeU algemene beeld laat zich niet ongunstig aanzien. Bovendign zijn er enkele nieuwe initiatieven genomen zo de verkoop van een goedkope, eenvoudig uitgevoerde naast een duurdere editie van hetzelfde boek waarvan men goede verwachtingen heeft. Zo kan men over het algemeen met goede moedt beginnen aan de Boekenweek 1952, welke zal worden gehouden van 23 Februari tot 5 Maart, en geopend met het traditioneel wordende „schrijvcrsbal op de 22ste in de Stadsschouwburg te Amsterdam. \/OOR DE jongeren in de middelbare- schoolleeftijd is er wederom een bundeltje gedichten verkrijgbaar. (Van een onzer redacteuren) Volgens de provinciale inspecteur van de volksgezondheid was er !n de be treffende gevallen wel degelijk sprake geweest van „waarnemen". De officier van justitie, mr J. F. Hartsuiker, zei in zijn requisitoir, dat het O.M. er uiter aard geen invloed op kon uitoefenen, dat de geneeskundige inspectie elders in het land een ruimere opvatting over dit assisteren huldigde, en eiste een geld boete van 25 of tien dagen. De uit spraak volgt op 26 Februari. Het aantal geregistreerde radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Februari j.L 1.634.846 tegen 1.621.412 op 1 Januari. Op 1 Januari wa ren er 484.230 aangeslotenen op het rijksradio-distributienet tegen 482.171 op 1 December. LIET ZAL een feest in grootse stijl worden. Prins Bernhard zal het bij wonen en na een korte rede van prof. dr. N. A. Donkersloot en de opvoering van een een-acter van Garcia Lor ca, „De liefde van Don Perlimplin voor Belia in zijn tuin", zal het cabaret Wim Sonnevelt het publiek amuseren met zijn programma „Van Pa raassus tot Mont Parnasse". Teksten hiervoor werden geschreven door Martie Ver- denius, Ina Philippo, Willy van Hemert en Simon Carmiggelt. Het cabaretpro gramma zal in de dagen daarna in ver schillende grote steden worden uitge voerd. Daarenboven staan in tal van plaatsen evenementen op het program ma, die het Nederlandse boek in het middelpunt van de belangstelling plaatsen. Men verwacht voor deze actie een interesse, welke nog groter zal zijn dan zij verleden jaar is geweest Honderd en dertig duizend boekenminnende Nederlanders zullen zich na afloop van de Boekenweek kunnen verheugen in het bezit van de novelle „Insecten in Plastic" en als zij de schrijver of schrijfster hiervan weten te raden kans maken op een boekenbon ter waarde van een flink bedrag. Het boekske is door de jury, be staande uit Ella S. Haasse, Antoon Cooien, Ben Stroman, Garmt Stuive ling en de drie leden van de commis sie, welke de Boekenweek organiseert zonder enige aarzeling en na zeer korte bespreking uitgekozen uit vier en dertig inzendingen, het dubbele aantal van verleden jaar. POEPER HEEFT WAT HEERLIJKS OPTAFEL STA AP. MM. ..ALLEMAAL ZWAMSMBEROS ROOKWORST..KOLOSSAAL» OSMOSE ROOKWORST VAK RE (Advertentie, tng Med.) door: 33) Ze bloosde diep, en hij leunde voor over en streelde even haar slanke vin gers. „Je vindt het toch niet erg dat ik zeg dat je mooi bent is het wel, Yhula? Je weet het natuurlijk zelf wel, en ik heb nog nooit van mijn leven zo'n mooi meisje gezien." „Meent u dat werkelijk?" Ze keek hem verlangend aan en haar glanzende ogen straalden Mara Denley was vergeten, alles was vergeten behalve haar geluk met deze man samen te zijn en haaj liefde voor hem. „Waarom zou ik het zeggen als ik het niet meende? Je bent als een bloem, een schone stralende bloem, die ik dicht aan mijn hart zou willen dra gen." Yhula stond met kloppend hart op. „Ik, ik moet gaan," stamelde ze. ,Ik had niet zo lang moeten blijven." „Maar je zult weerkomen? Yhula, mooie Yhula, geef me dat om voor te leven, de gedachte dat ik je spoedig weer zal zien, weer met je zal kunnen spreken, weer dicht hij je zal kunnen zijn." Een ogenblik aarzelde ze. „Ik zal proberen om heel spoedig weer te komen," fluisterde ze en was verdwenen. Gary Cromer zonk neer op de mar meren bank en zijn brutale blauwe ogen vernauwden zich. Ja. werkelijk beeldig, en meer dan bereid op hem verliefd te worden bovendien. En Amids zuster! Hij lachte zachtjes. Een pracht van een situatie. Bizonder pi kant.... HOOFDSTUK IX Gedurende de volgende weken gleed het leven te El Araish zonder bizon- dere gebeurtenissen voorbij. Amid scheen geen haast te maken met zijn plan hen een „nuttig aandeel in bet maatschappelijk leven" te geven, en de dagen gingen haast ongemerkt voorbij. Jane Frask had buien waarin ze als een bezetene schreef en Mara typewerk verschafte, afgewisseld met perioden waarin ze helemaal niets uitvoerde be halve roken en ongelofelijke hoeveel heden Turkish Deiight consumeren. „De filosofie en lediggang van het Oosten hebben me te pakken," legde ze op een goeie dag uit. „Morgen is er weer een dag," altewei: waarom zou een mens zich druk maken als hij in het warme zand kan liggen en te eten en te drinken heeft? Het is alsof de zon tot in je gebeente doordringt en je slaperig-tevreden maakt." „Dat stimuleert de eerzucht niet be paald, vindt u wel?" vroeg Mara en Jane kinkte toestemmend. „Daar heb je gelijk in. Hoewel het niet zo'n demoraliserend effect op Amid schijnt te hebben. Hij is zo energiek, hü leidt zijn stad uitstekend en doelmatig." „Ja." Mara bewoog zich onrustig. „Dat is inderdaad een goede zijde van hem." Jane Frask keek haar bijna veront waardigd aan. „Vast en zeker! Als jij het Oosten kende zoals ik, en bekend was met de steden en dorpen met bun vuil en vlie gen en gebrek aan hygiëne, hun stank en hopen afval dat maar ligt te rot ten, zou je je handen Ineen slaan van verbazing bij dit resultaat." „Ja, dat zal wel." Mara hield op met ijsberen en wierp zich op een divan. „Het is een karakter vol tegenstrijdig heden, vindt u niet? Ik bedoel dat hij zulke mooie, edele dingen kan doen, maar daarnaast ook in staat is tot ge mene laagheden." Ze had zich nog juist bijtijds her innerd dat haar werkgeefster haar niet in vertrouwen had genomen en ze haar reserve en stilzwijgendheid moest res pecteren zolang de ander die wilde handhaven. Juffrouw Frask zou het mis schien vervelend vinden dat ze achter de waarheid was gekomen, en ontdekt had dat Amid de man was die ze wraak had gezworen. In ieder geval zou ze het wel aan haar secretaresse hebben ver teld als ze vond dat die het moest we ten „O, ik geloof niet dat hij dat als ge mene laagheden beschouwt." Jane Frask moest lachen om die naieve uitdruk king. „Oosterlingen hebben een andere kijk op het leven, weet je. Hun denk beelden zijn simpeler en ongecompli ceerder en primitiever dan de onze." Mara keek haar verbaasd aan. Het klonk bijna alsof ze hem wilde veront schuldigen, en ze had bovendien juist zijn energieke werkzaamheden voor de woestijnstad geprezen. Ze haat hem vast niet zoals je zou verwachten dat ze dat de moordenaar van haar broer zou doen. Of ze moest een geraffineerd spel spelen maar waar om zou ie die pose zo hardnekkig te genover mij handhaven? Tegenover Amid natuurlijk wel, om hem geen arg waan te laten krijgen; maar je zou toch zeggen dat ze haar masker zou laten vallen wanneer hij goed en wel weg is. Tenzij het weer een voorbeeld is van de zorgvuldigheid waarmee ze te werk gaaten ze het masker blijft dragen uit vrees dat ze anders misschien eens een vergissing zal begaan als hij er bij is, en hij gedurende een seconde haar ware gevoelens en plannen raadt. Maar ik weet wel dat als ik in haar plaats was ik niet zou kunnen doen alsof ik hem aariug vona en Deieeia tegei zou zijn. Ik vrees dat ik een slecht di plomaat zou zijn! Maar toen schoot er plotseling een ontstellende gedachte door haar hoofd Gesteld dat Jane verliefd was geworden „O, dat kan niet," verwierp Mara die gedachte dadelijk. „Dat zou niet kun nenop de moordenaar van haar broer.. een kidnapper! Bovendien is ze niet het type om op welke man ook verliefd te worden." Die gedachte saf haar weer troost. -Ze keek naar Jane Frask zoals die achterover lag op de divan als gewoon lijk een sigaret tussen de lippen. Neen- die vierkante stevige gestalte met die jongenskop die hartelijke, wat ruwe manier van optreden en die grote zin voor humor zou nooit zo vrouweliik- zwak zijn om verliefd te worden op een knappe sheik uit de woestijn. Ze had helemaal niets vrouwelijks; ze verachtte make-up en parfum en fraaie toileties en zou zeker geen vrouwelijke trucjes of listen gebruiken. Bovendien was ze zeker vijf en veertig, en hoe oud zou Amid zijn? Een jaar of dertig' Zeker niet meer, dacht ze. Toch waren er wel gekker dingen ge beurd. Vrouwen weiden dikwijls vfr- liefd op veel jongere mannen en per slot van rekening kon haar schijnbare mannelijkheid en verachting voor alles wat naar gevoel zweemde, best een houding zijn. die een groot gevoel voor romantiek moest verbergen. E" Amid? Hoe zou hij e'r over den ken. Ze dacht aan zijn talrijke gesprek ken met Jane Frask, hij scheen nooit haast te hebben als h(j met haar kon praten. Hij bewonderde en eerbiedigde datahaVdM "d u" °°k h3ar 8««tkracht dat had Mara allang geraden en hij had n heel speciale glimlach voor haar, die j JJ2° een ander schonk „Hij glimlacht nooit zo tegen mii dacht ze met een plotseling onverkUw- baar steekje in haar hart. (Wordt vervolgd) ge titeld „De Speelse Muze". Het is bij eengebracht door Jaap Romijn, die dit maal vooral op het speelse element de nadruk heeft gelegd. Heeft Jean Paul Vroom het Geschenk geïllustreerd, Sini de Beer tekende voor het verzen boekje een aantal plaatjes. Kinderen kunnen, waneer zij uit een grote zoekplaat een aantal bekende figuren uit de lectuur voor hun leef- tend bij elkaar weten te garen, een fraaie prijs in boekvorm winnen. Ten slotte behoort dan nog tot de verschij ningen van deze Boekenweek de Boe kengids ook ditmaal in twee versies, een algemene en een rooms-katholieke. De oplaag hiervan steeg van 150.000 tot 220.000 exemplaren. Hierdoor ver wacht men dus een stijgende belang stelling. Trouwens: ook de oplaag voor het verzenboekje is verhoogd, en wel van 30.000 op 35.000, een gevolg van de grote navraag, die men verleden jaar heeft gehad. Gelijk gezegd: plaatselijk zal er ook het een en ander te doen zijn. Het hoe blijft aan de boekenverkopers in de verschillende gemeenten voorbehou den. Tal van mogelijkheden heeft men in dit opzicht weten te ontdekken. Zo gaf de firma Zwaan te Alkmaar van een gans niet nieuw idee een eigen uit werking, door enige bekende schrijvers uit te nodigen gesigneerde en van een speciale opdracht voorziene exemplaren van eigen werk te verkopen: op deze wijze hoopt de organisatrice een per soonlijk contact tot stand te brengen tussen deze amateurs en haar cliëntele, (Vervolg van pag. I) Dit najaar zal dus een uit twee di visies bestaand Nederlands legerkorps te velde opereren en deelnemen aan de grote manoeuvres in Duitsland. Com mandant van dit legerkorps zal zijn de Commandant Strijdkrachten te Velde, Luitenant-Generaal A. T. C. Opsomer. Dan zullen wy dus voor enkele weken twee parate divisies bezitten, waarvan er intussen één, omdat zij uit mannen van de herbalingshchtingen bestaat na afloop van de oefeningen weer van „pa" raat" tot „mobilisabel" zal worden te ruggebracht. Ook de 3e Divisie verliest dan één Regimentsgevechtsgroep, n.L de 81e, samengesteld uit de lichting 1950 II, die immers op 1 Februari j.1. af zwaaide en dit najaar alleen voor her halingsoefeningen onder de wapenen komt. Maar dit hiaat wordt weer aan gevuld door de lichting 1952 I, die te gen die tijd voldoende geoefend zal rijn om een R. G. Gr. te vormen. Op deze wijze houden wij dus steeds één parate Divisie op de been. Daarachter staat een steeds toenemende reeks van mobilisabele divisies, tot een maximum van vyf, te bereiken in 1954. (Advertentie, lag, Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4