„Van Kinsbergen naar Nieuw-Guinea om de „Johan Maurits" af te lossen Twee Texelse landarbeiders als stropers voor kantonrechter „Booijesreis voor 42 adelborsien Van Ewijckspad-Anna Paulowna blijft voorlopig van verbetering verstoken Oorvijgen-record werd verbeterd Oorlogsbuit kreeg nuffige bestemming Schip werd „verwapend" tot onderzeebootjager 't Zand „Zanglusttrok tweemaal een volle zaal Oplossing onmogelijk Centraal Genootschap wil kindertehuizen herbouwen Van de groene tafel De „Baltonia" vertrokken Door baatzucht gedreven, aldus de ambtenaar Beide verdachten veroordeeld tot f 300.— LAATSTE NIEUWS 76400 personen trokken langs de baar Vijfjarig meisje door auto overreden en gedood Ook Spanbroek schaft een toga aan Urk De week op de visafslag Korte raadsvergadering op komst Kinderen die de ouderliefde missen Breezand Bridge-drive met bloemen als prijs Julianadorp Nieuws van de bridge-fafel Een kijkje in de mijnen Feestelijke jaarvergadering Zijpe WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 u™?r«romTwL°ItfaSer:VerWaPende" Hr" Ms "Van Kinsbergen" verliet gsUrmergen om twaalf uur het besneeuwd Den Helder om zich naar het tro- piscis Nieuw-Guinea te begeven De r finj." j Ha v*« iTineK "F 804 dat h<* registratienummer v» de „Van K'^bcrKen' zal daar Hr. >U „Johan Maurits" aflossen. H^ schip wo op .0 Maart in Sorong verwacht. Het verblijf in de Nieuw -Guinjese wateren is voorlopig bepaald op anderhalf jaar. Commandant van Hr. Ms. „Van is de kapitein-luitenant ter zee J. A. Agelink van Rentergem. als onderdelen van de „Atlantikwall". De bezetter heeft voor dit geschut ook voldoende munitie achtergelaten.... Verder heeft Hr. Ms. „Van Kinsber gen" behalve dit semi-automatische anti-luchtgeschut een dubbele 40 mm Bofors luchtafweermitrailleur, een en kele 40 mm Bofors en twee 20 mm Oerlikons aan boord. Uiteraard beho ren ook asdic en dieptebommen tot de uitrusting van deze onderzeebootjager. Het schip een der weinige eenhe den der Koninklijke Marine, die nog uit de vóóroorlogse periode dateren staat bekend vanwege de voortreffe lijke accommodatie. De beschikbare ruimte benedendeks is groot, maar men heeft hiermee dan ook wel ge- woewwrff. Aan boord bevinden zich niet alleen 17 officieren en 155 onderoffi cieren, korporaals en manschappen, maar bovendien „in de boveirrol" 42 adelborsten, waaronder enkele toekom stige officieren van de Belgische ma rine. Voor zover ons bekend, is het de eerste maal, dat de adelborsten op hun „bootjesreis" zo.ver van huis gaan. Hoe lang voor hen deze practische oefening zal duren, kon ons nog niet worden medegedeeld. Het is niet on waarschijnlijk. dat zij met Hr. Ms. „Johan Maurits" naar het vaderland rullen terugkeren. Tien leden van het Marinepersoneel varen als passagiers met Hr. Ms. „Van Kinsbergen" mee naar Nieuw-Guinea, zodat de oorlogsbodem in totaal 224 man aan boord heeft. Duits geschut. In de aanhef deelden wij mede. dat de „Van Kinsbergen" is verwapend tot onderzeebootjager. Het geschut, alsme de het vuurleidingstoestel, dat aan boord stond toen zy nog als artillerie- instructieschip voer, is enige maanden geleden opgesteld in de Artillerieschool In fort „Erfprins". Het staat op „Zeefront" en de lopen wijzen in de richting van de Razende Bol. Zo men weet worden tegenwoor dig vele van de practische oefeningen, die vroeger aan boord van het artille rie-instructieschip moesten worden ge houden, aan wal verricht in de Artil lerieschool. De hoofdbewapening van de „Van Kinsbergen" bestaat thans uit twee. kanons van 10.5 cm, afkomstig van het geschut dat door de Duitse weermacht in ons land werd achtergelaten. Deze beide stukkei) hebben tijdens de twee de wereldoorlog in de duinen gestaan. Doordat van Marinezijde geen publi citeit aan het vertrektijdstip was ge geven, was de belangstelling aan de Buitenhaven niet zo groot als gebrui kelijk, wanneer een oorlogsbodem ver trekt met een lange reis voor de boeg. Niettemin kwamen verscheidene fami lieleden van de opvarenden afscheid nemen en werd door honderden rTiar'", nemannen het traditionele „gejoel" aangeheven, toen Hr. Ms. „Van Kins bergen" het Wierhoofd passeerde. De Marinierskapel had reeds het Wilhel mus laten horen, toen het schip im precies twaalf uur werd ontmeerd. Teruggekeerd. Dit officiële afscheid vond doorgang, hoewel het schip nog niet geheel klaar was voor de reis. De „Van Kinsbergen" stoomde tot Huisduinen en keerde toen naar de rede terug. Men verwachtte dat de „Van Kinsbergen" hedenmorgen om 10 uur anker-op zou kunnen gaan. Zowel Zondag- als Maandagavond was de zaal van de heer De Wit uit stekend bezet, toen de R.K. zangvereni ging haar uitvoering gaf. Niet te ver wonderen, daar men zich voor deze ge legenheid de medewerking had weten te verzekeren van de sopraan Maria Minée, de bariton Eugenie van Dongen uit Den Haag en het accordeonorkest „Con Zelo" uit Hoogwoud. „Zanglust" zelf had met enkele zi geunerliederen die in costume en rond de kookpot werden uitgevoerd, veel succes. Buitengewoon mooi vonden we van mej. Minée „Madonna kindje" en van de heer van Dongen „Old man ri- ver" en „Ik ben de zanger van 't Hol landse lied". Ook de verschillende duet ten werden uitstekend uitgevoerd, o.a. die uit de opera „Don Giovanni". Ook het accordeonorkest „Con Zelo" heeft een zeer goede indruk achtergelaten. Het zingen van Zanglust is heel goed geweest en de dirigent de heer Kaag, die de heer Kroonenburg is opgevolgd, kan met genoegen op deze uitvoering terugzien. Het is met het Van Ewyckspad in de gemeente Anna Paulowna maar een trieste vertoning. Er gaat schier geen raadsvergadering voorbij of er wordt een vraag over gesteld. De laatste keer had het er de schijn van, dat men eindelijk tot een oplossing sou komen, maar nlt een uitvoerig schrijven van B. en W. aan de leden van de raad blijkt, dat men niet tot overeenstemming met een van da grootste belanghebbenden is kunnen komen. Inderdaad zou men ook daar de me dewerking van eigenaren moeten heb ben, maar dan staat in het uiterste ge val toch nog steeds de mogelijkheid van onteigening open. Dat moge een langdurige procedure zijn, misschien ook een kostbare, maar onwillige eige naren zullen dan wel dienen te besef fen, dat het van hun eigen houding af hangt, hoe hoog de baat-, eventueel straatbelasting zal zijn. Indien er in deze richting een mogelijkheid zou zijn, zouden wij die prefereren boven niets doen. De landelijke vereniging van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellingsoorden en Gezondheidskolonies, zo schrijft men ons, viert dit jaar haar gouden jubileum. Gedurende deze vijf tig jaren werden bijna 200.000 kinderen uitgezonden, die voor hun gezondheid kortere of langerer tijd in de kolonie huizen doorbrachten. Na de oorlog overtrof, helaas, het aantal aanvragen de aan te bieden plaatsen. Dit kwam, omdat twee tehuizen van het Centraal Genootschap, het Emmakinderhuis te Wijk aan Zee en het Rivierhuis in De Steeg, door de Duitsers grondig wer den verwoest. Nu is het de bedoeling, deze tehuizen weer op te bouwen, als jubileumge schenk aan de vereniging. Overal in ons land werden reeds comité's opgericht, die zullen trachten de benodigde gelden bijeen te brengen. Zeer tot genoegen van de afdeling Den Helder heeft de heer Bakker, directeur van de beide Helderse bioscopen, aangeboden, geheel belangeloos een film te draaien voor de jeugd. Dat zal geschieden op Zaterdag 16 Februari om half drie in Tivoli. Alle baten zijn bestemd voor de opbouw van de verwoeste tehuizen. De titel van deze firn. die elders met groot succes werd vertoond, is „In de aap gelogeerd". De prijzen der plaatsen zijn 40, 45 en 75 cent. „In de aap gelogeerd" is een kostelij ke komedie met Ronald Reagan, Diana Lyrui, Walter Slezak en Lucille Barklev in de voornaamste rollen. Alles draait om een jonge professor, die met behulp van de chimpansee Bonzo wil aantonen, dat alleen het milieu waarin men op groeit beslissend is voor het karakter van de mens in zijn latere leven. Als dat bewezen is, hoopt de professor toe stemming te krijgen om met de bek or- lijke Valerie te trouwen. Er dreigt ten slotte een kink in de kabel te komen (door Bonzo), maar de chimpansee brengt zelf toch de goede oplossing. En de professor treedt uiteindelijk met een ander meisje in het huwelijk. De IVA-teams kunnen op een goede week terug zien. Zo wist IVA 2 een overwinning te behalen op HCSC 1. Vooral Valkenier weerde zich geducht; hij won al zijn partijen en tezamen met Hemelrijk het dubbelspel. Laatstge noemde zorgde voor tw^e winstpunten, zodat IVA 2 met 6—4 zegevierde. Het eerste dames-team boekte een 100 overwinning op Disnie. Alleen de heren van IVA 1 stelden teleur; zy ver loren met 7—3 van Blanco 1. IVA speelde met Valkenier en G. Ooster beek als invallers voor Makelaar en Blank. Van der Vliet scoorde twee pun ten met overwinningen op Weemhofi en M. Oosterbeek. Valkenier versloeg Weemhoff. Het Engelse stoomschip „Baltonia" dat met machineschade naar de rede van Den Helder werd gesleept, Is ne- denmorgen 7 uur vertrokken. De lichir schade kon ter rede worden hersteld. De getuige, wachtmeester J. D„ had evenwel goed gezien dat de twee te zamen in actie waren geweest. De amb tenaar, die trouwens toch al zeker was van zijn zaak, was daarna lang niet mis met zijn eis. Hij betoogde, dat er aanvankelijk drie strafbare feiten wa ren genoteerd, inzake de „lange hond" volgde onmiddellijk vrijspraak, maar op de andere punten viel de beslissing. De ambtenaar achtte de overtreding zeer ernstig, temeer, omdat het kwaad Wederom hebben voor de Helderse kantonrechter twee stropers terecht ge-i staan. Het waren J. van der S. en J. J. G„ landarbeiders te Texel, die op 19> November in de „Westerduinen" waren aangetroffen met een lichtbak en een hond. Over deze viervoeter behoefde weinig gesproken te worden, want het dier was geen uitgesproken lange hond en behoorde bovendien toe aan een buurjongen van één der verdachten. Van der S. gaf de stroperij ruiterlijk toe. maar G. verklaarde, dat hy niet was gekomen om te stropen, HU haid op de bewuste datum een zak gevonden (met 17 langoren) en was daarmee (nieuws gierig)? verder het duin ingewandeld. op Texel eerder toe- dan afneemt. „Het gaat hier", aldus de ambtenaar, „om geld te verdienen. Men wordt door baatzucht gedreven. Op een gunstige avond kan men wel een paar honderd konijnen vangen". Dit laatste verwekte hilariteit bij Van der S„ die na de eis dan ook me dedeelde, dat het hem slechts ging om een boutje. Niettemin werd hij door mr. J. 't Hooft conform de eis veroor deeld tot 2 x f 150, te vervangen door 2 x 15 dagen hechtenis; met verbeurd verklaring van het inbeslaggenomene. De strafbare feiten waren; 1. in het veld met een lantaarn, 2. het opsporen van schadelijk gedierte met behulp van 'n lantaarn en een hond. G. kreeg dezelf de straf als zijn maat, al hield hij vol geen stroper te zijna. JFrijgesproken De Alkmaarse koopman J. van der Z. werd gisteren voor de Helderse kan tonrechter onschuldig verklaard. Op Zaterdag 8 December, 's avonds om kwart over zeven, had hij op de Rijks weg onder Den Helder pech gekregen met de verlichting van zijn auto. Het was hondenweer geweest, dat werd door beide partijen met klem bevestigd. De andere partij was D. C. uit Lim- men, die plotseling de onverlichte wa gen voor zich zag, hem nog trachtte te ontwijken, maar een aanrijding toch niet meer kon voorkomen. Er waren enkele getuigen, van wie J. S„ die bij de verdachte in de auto had gezeten, de belangrijkste bleek te zijn. Deze schilderde de moeilijke omstandighe den; hij was meteen uit de wagen ge stapt om de naderende D. C. al zwaai end opmerkzaam te maken op de on verlichte auto. Diens voertuig, een drie wieler, reed een matig gangetje. De be stuurder had de heer S. nochtans pas vlak bij de auto ontdekt, hoewel deze verklaarde, dat hij er een zestigtal me ters van verwijderd had gestaan. De ambtenaar wees er op, dat er wel de gelijk een verkeersfout was gemaakt, toen de auto onverlicht langs de weg was gezet, al was dat slechts geduren de enkele minuten. Van der Z. had echter van twee kwade dingen nog het beste gekozen: een andere weggebrui ker opmerkzaam te maken, terwijl hij ook de tijd had kunnen nemen zijn auto in de berm te rijden. Het pleidooi van de verdachte werd aanvaard als een beroep op overmacht. „Ontslag van rechtsvervolging", was de conclusie van dit requisitoir. (Ongecorrigeerd) Toen om 3 uur vanmorgen West- minsterhall gesloten werd, waren in totaal 76.400 personen langs de baar van Koning George getrokken. Een van de wachtenden, een vrouw, had nog juist voor de sluiting naar binnen kunnen glippen, doch z\j gaf er de voorkeur aan om tot negen uur te wachten en dan de eerste van de nieu we rij te zijn. Dinsdagmiddag omstreeks zes uur is op de Dorpsweg te Benningbroek een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan het vUf- jarig meisje Petronella Huisman het leven heeft gekost. Het kind stak spelenderwijs de weg over, juist op het moment dat een vrachtauto passeerde. De chauffeur waarschuwde met zijn claxon en trachtte door krachtig remmen een on geluk te voorkomen. Dit mocht echter niet gelukken. Het meisje raakte onder de wagen en werd waarschijnlijk door voor- en achterwiel overreden. Kort na het ongeluk overleed het kind. De chauffeur treft waarschijnlijk geen schuld. Na Wognum Heeft de gemeenteraad van Spanbroek gisteravond besloten als tweede gemeente in West-Fries land over te gaan tot het aanschaffen van een toga voor de ambtenaar van de burgelijke stand, zoals onlangs eveneens in Bolsward geschiedde. In tegenstelling tot Wognum stemden alle raadsleden met het voorstel in, zodat het zonder discussie onder de hamer door ging. De aanvoer van snoekbaars was de af gelopen week tamelijk goed. Over het al gemeen waren de vangsten bevredigend, variërend per span van 70300 pond per dag. De noteringen voor snoekbaars ver toonden een geringe daling, per pond van f 0,80 tot f 0,90. Ook de aanvoer van rode baars was tamelijk goed; de noteringen waren per pond van f 0,82 tot f 0,97. De aanvoer van voorn en blei wis hgel be hoorlijk bij noteringen van f 0,06 tot f 0.07. Grote blei besomde per pond f 0.09, voorn per pond f 0,07 en snoek van f 0,60 tot f 0,64. De aanvoer van karper was goed; noteringen per pond van f 0.35 tot f 0,39 De weekbesommingen der sleepnetvissers varieerden vorige week per vaartuig van f 150,tot f 1100,Bij de staandnetvis- sers waren de resultaten slechts gering. Slechts de eerste dag waren de vangsten bevredigend. Later liepen deze sterk terug, zodat deze visserij niet'meer lonend werd. Weekbesommingen per vaartuig van 140,— tot f 70,—. Aangevoerd werd de afgelopen week: 14.721 pond snoekbaars, 2881 pond rode baars, 21.512 pond voorn en biel, 26 pond snoek en 376 pond karper. De totale om zet bedroeg ongeveer f 16.460, STRAATSTENEN STREMDEN SLUISVERKEER Toen de sluiswachter J. Kwast dezer dagen de sluisdeuren zou openen, kwam hij tot de ontdekking, dat de deuren vastzaten. Er moest een duiker aan te pas komen. Deze haalde veel stenen voor de deuren weg, die door spelen de kinderen in het water waren gegooid. CAUSERIE VOOR DE VISSERS Binnenkort zal de voorzitter van de stichting van de Ned. Visserij, mr Kie vit de Jonge van Wassenaar, een rede over het algemeen visserijbeleid houden voor de vissers te Urk. Voor deze rede bestaat onder de vissers veel belang stelling. VISSERIJBERICHT URK, 11 Febr. 1952. Maandag werd door 16 vaartuigen aangevoerd: 650 pond snoekbaars 0,820.86; 119 pond rode baars 0,83—0,85. 1101 pond blei 0,060,07; 5 pond harper 0,35 0,38; 1 pond zalm 0,55. Terwijl met andere belanghebbenden overeen werd gekomen, dat zij hun grond om flet zouden afstaan, waar tegenover de gemeente zich verplichtte over te gaan tot aanleg van een straat, is de heer J. F. Polot niet bereid een dergelijke gedragslijn te volgen, maar wil integendeel voor zijn grond ter grootte van 425 m2 een prijs hebben van f 2,25 per m2. Dit zou van de gemeente dus een meerdere uitgave vergen van f 1000 en B. en W. zijn daartoe niet bereid. De aanleg van de weg komt de gemeente reeds op f 10.500 te staan en dat vinden ze welletjes. Het is een beetje eigenaardige kwes tie met de woningen aan het Van Ewijckspad. In feite mocht er niet ge bouwd worden, omdat het de gewoonte was en ook in overeenstemming met de voorschriften van de bouwverordening, dat men niet mocht bouwen aan niet verharde wegen. Vorige gemeentebestu ren hebben het echter oogluikend toe gelaten, omdat het usance was, dat de eigenaars en (of) bewoners zelf voor het verharden van het pad zorgden. Nu doet zich echter aan het Van Ewijcks pad het geval voor, dat het merendeel der woningen huurwoningen zijn. De huur mocht niet verhoogd worden en aangezien ook eigenaars van woningen die verhuurd moeten worden, niets menselijks vreemd is, leed daaronder de zorg voor het pad. Tot het ten slotte een zeer ondraaglijke toestand werd. Dan wordt er in de regel aangeklopt bij het gemeentebestuur. B. en W. stellen zich op het stand punt, dat waar vorige gemeentebesturen een fout hebben gemaakt, het gemeente bestuur de hand over het hart moet strijken, maar.... dan moeten ook de eigenaars tonen dat ze van goede wil zijn. Zodat nu de situatie is ontstaan, dat één eigenaar, terecht of niet, dat wensen wij niet te beoordelen, een spaak in lut wiel kan steken en de toe stand blijft zo als het is. Wij vragen ons zelf af, of er wel Iemand is, die door deze gang van za ken bevredigd wordt. We menen het te moeten ontkennen. En ook vragen we ons af, of hier uiteindelijk geen andere oplossing mogelijk is. Het is toch wel een beetje erg, dat een gemeentebestuur zich moet laten ringeloren door de wil lekeurige eis van één van de eigenaren. Bestaat er volgens de gemeentewet geen mogelijkheid om voor bepaalde delen van de gemeente een baatbelasting in te voeren, die hetzij eigenaars, hetzij huur ders treft, waardoor men aan de bepa ling dat de huur niet mag worden ver hoogd, kan ontkomen? De raad der gemeente Anna Paulowna is door de burgemeester in openbare zitting bijeengeroepen op Vrijdag, drie uur. In deze vergadering zal de raad moeten beslissen over een voorstel van B. en W. om zich aan te sluiten bij de N.V. bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten. Tevens moet een onderwijzer worden benoemd aan de o.l. school II in de vacature-P. J. Bakker. Op de voordracht komen voor: J. Komen, tij delijk onderwijzer aan school III, wo nende te Den Helder en R. Stam, tijde lijk onderwijzer te Zwanenburg, wo nende te Haarlem. Bij de mededelingen ontmoetten wij de onaangename tijding voor de bewoners van het Van Ewijcks pad, dat de aanleg van een weg voor lopig is uitgesteld. Nadat de afdelingsvergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond op de gebrui kelijke wijze was geopend, heette me vrouw Rutgers alle aanwezigen welkom, in 't bijzonder mevrouw Polman van Zaandam, die zou spreken over: De armoede van het misdeelde kind. Me vrouw Polman begon met te vertellen, dat zij jaren in een Inrichting gewerkt had waarin allerlei voogdij-kinderen waren ondergebracht. Die kinderen zijn in het begin schuw en terug getrok ken, ze voelen zich niet- thuis. Men kan ze soms zelfs in jaren niet benaderen. „Niemand houdt van mij", of „Waarom heb ik geen vader en moeder", zo uiten zij zich somr en hieruit spreekt de armoede van deze kinderen. Ouder ge worden, worden ze vaak plaagziek te genover degenen die hen willen leiden en het blijft moeilijk hun hart te berei ken. Ook dat is een gevolg van hun armoede, want zij missen de ouder liefde. Spr. wees hun dan op de liefde van Hem, die een Vader voor allen, ook voor hen wil wezen. Mevrouw Polman vertelde van verschillende gevallen, waaruit bleek, dat een inrichting nooit geheel het gezin kan vervangen. De liefde, aan de kinderen besteed, blijft altijd surrogaat en men kan slechts bidden, dat God zijn zegen aan het liefdewerk wil verlenen en zij toch tot Hem komen. Spreekster wekte ten slotte allen op kinderpostzegels te ko pen, opdat het moeilijke, maar mooie werk onder deze kinderen voortgang kan vinden. Na de pauze werden enige vragen be antwoord. Daarna volgde bestuursver kiezing. Voortaan zullen er zes bestuurs leden zijn. Mevrouw DeelstraMoole- naar was aan de beurt van aftreden. Ge kozen werden de dames J. v. d. Werf Mulder en D. LuykWalstra. Mevrouw Polman sloot de avond met dankgebed. Een prachtige verzameling tulpen mor een groot gedeelte beschikbaar gesteld door de heer W. van Oosten, verleende aan de bij de heer Blokdijk gehduden wedstrijd de naam van Bloe- men-brige-drive. Het ging er gezellig toe bij deze drive, vooral tijdens en na de prijsuitreiking toen over en weer hartelijke toespraak jes werden gehouden en de leermees ters moesten constateren, door de leer lingen overtroffen te zijn. Soms waren de winnaars dan ook verbaasd te ho ren, dat zij voor een prijs in aanmer king kwamen. De wisselbeker, die door de heer Blok dijk beschikbaar was gesteld, werd ge wonnen door de heren Bosker en Nieuwbuurt van Wieringen. De uitslag was: A-lijn: 1ste prijs de dames Poorter en De Wit; 2e prijs de heren Oomes en Clauting; 3e prijs mevr. De Graaf en i C. Bregman. Oakleigh Thorne (links) en Richard Mortimer, twee studenten aan de Harvard-universiteit, slaagden er in het record „oorvijgen uitdelen" te ver beteren. Ze werden tot deze onderne ming geïnspireerd door een verhaal van twee Russen die elkaar 17.280 maal sloegen in 48 uur. Ze hebben met één oorvijg het Russische record geslagen" en gaven elkaar in 48 uur en tien seconden elke tien seconden één oor vijg, een totaal van 17.281. Tijdens hun record-poging voedden de tune zich met bananen, vruchtensap e i koffie; een jazz-orkest zorgde voor o derhoudende muziek. Met het brek-n van dit record verdienden de twee sti- denten 128 dollar van hun mede studenten. B-lijn: le prijs de heren Bok en Kroon; 2e prijs de heer en mevr. Van der Poel; 3e prijs de heren Dekker en De Jong. C-lijn; le prijs, met beker, de heren Bosker en Nieuwbuurt; 2e prijs de heer en mevr. Kooy; 3e prijs de heren Re- deker en P. Dekker. D-lijn: le prijs de heren J. Dobbe en B. Dobbe; 2e prijs de heren J. Beerse en B. Berbee. STERAVOND VAN DE NCRV Op de „Steravond" van de NCRV, die Donderdag in de zaal van de heer Blok dijk wordt gehouden, is de algemene leiding in handen van Henk Eggers- man. Zelf treedt hij op in de schets „Het diner" van Willy Corsari. Op het pro gramma komen verder voor: Nador Bela en zijn orkest, de NCRV-film, volkszang onder leiding van Kees Dee- nik en declamatie van Liesbeth van Barr^veld. Een avond waarvoor, dunkt ons, wel veel belangstelling zal bestaan. De uitslag van de deze week te Julianadorp gespeelde competitie bridgedrive was: C. Brygman Pzn.D. J. de Graaf 23 p; A. BosA. Bregman 23 p; P. van Rijn—J. Weidema 18 p; A. van Kempen—L. Tigchelaar 16 V4 p; D. Bregman—mevr. Bregman 15'/« p; C. Bregman Kzn.—mevr. Bregman 15 p;C. Arpeau—A. Heyblok 15 punten. Op initiatief van de Hervormde Man- nenvereniging werd in café „Prins Hen drik" te Julianadorp een film vertoond over de staatsmijnen in Limburg. Vóór de pauze gaf de heer Potman, opzichter in de mijn „Juliana" te Eygelshoven, gekleed in mijnwerkerscostuum, een overzicht van het werk, zowel onder als bovengronds. Toen volgde de film, die een goed beeld gaf van de wijze waarop onze kostbare kolen worden gewonnen. De zuivelarbeiders, aangesloten bij de A.N.L.B., hielden dezer dagen een jaar vergadering met een feestelijk tintje. Dat geschiedde in café Veul, waar, na het uitbrengen van de verschillende verslagen, het programma werd voort gezet met non-stop-cabaret. Ook de dames van de leden waren aanwezig. Een accordeonnist zorgde voor de mu zikale afwisseling. Onvoorzichtig weggereden Op de elfde Juni van het vorige jaar was Nicolaas H. (Zijpe) met zijn vracht wagen weggereden, zonder eerst ach- kijken of er ander verkeer naderde. Gistermiddag moest hij zich daarvoor te Alkmaar bij de Meervou dige Kamer verantwoorden, daar zijn handelingen een ernstige aanrijding ten gevolge hadden. De officier eiste een boete van 75,— subs. 25 dagen. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. 5* MSA heeft een erediet van #50 nno do'lars ter besehi'-'-'m» van Ne derland gesteld voor betaling vrachtprijzen voor zeevervoer. van

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5