Kamer verlangt straffer optreden tegen revolutionnaire leden an* Emigratie is een gezond en normaal verschijnsel Verschil van mening over de grondwetskamer Geest van gene zijde spoorde aan tot meinedige verklaring Maatregelen tegen Amerika inzake invoerbeperking van kaas ZWITSAÏl Vrouw wurgde echtgenoot Onthullingen van Dr. Rinchard? KcPit ReAieJk KLOOSTERBALSEM Nieuwe rechtsorde in het geding Het ministerië'e bezoek aan Friesland Nog veie Nederlanders in Russische kampen Spiriiisie hoorf zes maanden eisen „Onzin en quatsch" zegt president KREOFLAVON De verkorte werkweek bij de N.V. Philips geneest schrale ruwe «pr huid Negen jaar geëist Honderdduizenden hectaren liggen te wachten DE iiiHiiitHUiiiiiiniiuiiiiiiiiuiiitiiiiiiiiijiiiiiiiHiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiaiijitiuiiiin Hessische synode dekt Niemoellers optreden Openbare verkoping van militaire gegevens Nog dit jaar een Duitse burgerluchtvaart? NAVO-VLOOTMANOEUVRES IN MIDDELLANDSE ZEE Zware sneeuwval verlamt verkeer in Karinthie SPlTindeRUG VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 (Van onze parlementaire redacteur) JJE REGERING zal maatregelen ontwerpen, gericht tegen pogingen van revolu tionnaire volksvertegenwoordigers om met onwettige middelen de bestaande rechtsorde te veranderen. Dit was namelijk gevraagd in een motie van de voor zitter van de fractie der K.V.P., prof. Romme, ingediend tydens de beraadslagin gen, die deze dagen in de Tweede Kamer over de herziening van de Grondwet worden gevoerd, van welke motie de minister-president, dr Drees, uitvoering toe gezegd had, zo zij werd aangenomen. Welnu, de Kamer accepteerde haar met 48 tegen 18 stemmen (tegen waren de P.v.d.A. en de C.P.N.), nadat mr Oud (V.V.D.) had verklaard, dat hy de motie geheel los wilde zien van de door de Staatscommissie geopperde gedachte, om de mogelijkheid te openen zulke volks vertegenwoordigers van hun lidmaatschap vervallen te doen verklaren. MET FRISSE MOED heeft de Kamer zich deze middag gezet aan de be handeling van de afzonderlijke wijzi- gings-ontwerpen. Het eerste gold de instelling van een z.g. Grondwetska mer, telkens als in tweede instantie over een herziening van de Grondwet beslist moet worden. Voor deze beslis sing is een meerderheid van tweeder den van het aantal leden van deze ka mer nodig. Hierover voerden het woord de heren De Graaf (KVP), Bruins Slot (AR), Weiter (KNP), Stokvis (CPN), De Groot (CPN), Tilanus (CH), Van der Goes van Naters (PvdA) en Oud (VVD), die wel zeer verschillend over deze materie dachten. Zo vreesde de Christelijk-historische fractieleider een aantasting van de po sitie van de Tweede en vooral van de Eerste Kamer. Hij vroeg zich af, wat zou moeten gebeuren als de Grondwets kamer de aan haar voorgelegde voor stellen verwerpt. Mr. Oud had op deze vraag onmid dellijk een antwoord klaar. De regering behoeft niet af te treden, als de Grond wetskamer de herzieningsontwerpen verwerpt, zeide hij. De heer Tilanus stelde stelde verder bij amendement voor de verenigde vergadering der nieuwe Staten-Gene- raal met tweederden meerderheid over de herziening te laten beslissen. Mr. Van der Goes van Naters wilde de Tweede Kamer voor elk geval af zonderlijk laten uitmaken, of de oude wijzigingsprocedure gevolgd zal wor den, of dat een speciale Grondwets kamer zal worden gekozen. De thans bestaande methode wilde hij in elk ge val moderniseren, zodat alleen de nieuw gekozen Tweede Kamer met een ge kwalificeerde meerderheid over de herziening beslist. Indien voor dit denkbeeld geen meer derheid zou zijn te vinden, dan wenste hij toch de gekwalificeerde meerder heid in de Eerste Kamer af te schaf fen. Mr. Oud was ook tegen deze amen dementen, aangezien hij het maken van onderscheid tussen de Eerste en de Tweede Kamer wilde vermijden Prof. Beel antwoordt r\E VERDEDIGING van de instelling van een Grondwetskamer door de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, maakte weinig indruk. Zijn moti vering kwam voornamelijk hierop neer De heer Ritmeester vraagi naar de resultaten Het Tweede Kamerlid, de heer Rit meester (WD), heeft aan de ministers van binnenlandse zaken, van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van jus titie gevraagd, of zij bereid zijn, in een nota mededeling te doen van hun besprekingen met verschillende perso nen en instanties in Friesland, waar door in de kwestie van het gebruik van de Friese taal in die provincie bij ge rechtelijke- of ambtshandelingen, als mede bij het onderwijs, een bevredi gende oplossing zal worden gevonden alsmede van de maatregelen, welke naar hun mening op dat punt dienen te worden genomen. dat juist in en door een speciale Grond wetskamer de wil van het volk dui delijk tot uiting komt en dat de con tinuïteit van het werk van Eerste en Tweede Kamer gehandhaafd wordt. In de onderlinge verhouding tussen beide laatstgenoemde Kamers wenste hij geen wijziging te brengen. Hij ver klaarde zich o.a. op deze grond tegen het amendementTilanus, om in twee de instantie over een Grondwetsherzie ning te laten oordelen door de ver enigde vergadering van de nieuw ge kozen Staten-Generaal. Met mr. Oud wees de bewindsman de veronderstelling van de heer Tilanus af. dat het kabinet zou moeten aftreden, als in de Grondwetskamer geen twee derden meerderheid voor de wetsont werpen is te vinden. In de amendementen van mr. Van der Goes van Naters zag prof. Beel veel aantrekkelijks. De regering heeft diens suggesties echter niet overgenomen, omdat de Staatscommissie erger was. Hij liet de beslissing er over aan de Kamer over. Nieuwe rechtsorde BIJ HET wetsontwerp inzake de over gang naar een nieuwe rechtsorde heeft de heer De Graaf (KVP) be zwaar gemaakt tegen de mogelijkheid, in artikel 212 geopend, om de regeling van de rechtstoestand van Nieuw-Gui- nea en wijziging daarvan bij de wet goed te keuren. Dat zou de mogelijk heid van wijziging bij tractaat inhou den, waardoor de zaak in de volken rechtelijke sfeer zou komen. De heer De Kadt (Arb.) vond, na al de herrie over Nieuw Guinea, dat dit gebied maar beter in het geheel niet meer kon worden genoemd, en beval een wijzi- ging van het voorgestelde artikel I in deze geest aan. dat er nog slechts zal worden gesproken over ,.elk niet- zelfregerend gebied, waarover het ko ninkrijk de souvereiniteit uitoefent". De heer Weiter KNP) vond de gehele wijziging voorbarig, omdat over de Unie nog wordt onderhandeld en de uitslag van de RTC met de West nog onbekend is. Ook hij had bezwaar te gen de regeling in art. 212 Daarente gen bepleitte de heer Hoogcarspel (CPN) overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. Dan is het daar waar het hoort, meende hij. De heer Gerbrandy ten slotte meende, dat het kabinet wordt voortgejaagd door zijn eigen be ginselen en daarvoor is de herziening van 1949 een sta-in-de-weg. Hij had be zwaar tegen de voorgestelde regeling voor de West. Vandaag wordt het debat voortgezet Besprekingen over vrijlating zijn gaande Volgens de voorlichtingsdienst van de Verenigde Naties te Genève, heeft in de loop van de zitting van de speciale commissie voor krijgsgevangenen de Nederlandse afgevaardigde de commis sie medegedeeld, dat enige tientallen personen van Nederlandse afkomst zich nog als krijgsgevangenen in de Sowjet- unie bevinden. Tussen de regering van Nederland en die van de Sowjetunie waren bespre kingen gaande over de vrijlating van deze personen. Ook een 68-tal Belgen schijnt zich nog in Russische kampen te bevinden. 7ES MAANDEN gevangenisstraf eiste de officier van Justitie bij de Amster- damse rechtbank gisteren tegen de 39-jarige mevrouw G. W. P.van der H., die ter zitting verklaarde spiritiste te zijn en betoogde, dat „een intelligentie van gene zijde" haar, terwijl zij in trance was, had bevolen de meinedige verklaring af te leggen, waarvoor zij thans als verdachte terecht moest staan. Op 26 Juni was zij als getuige gehoord in een civiele procedure, die een winkelier aanhan gig had gemaakt tegen een smid. Eiser had 4000,geleend aan gedaagde. Hoe wel dit aan mevrouw P. bekend was, verklaarde zij onder ede, dat de smid slechts 1500,van de winkelier had geleend. „Van gene zijde, waarschijnlijk van een intelligentie van een overledene". „Allemaal quatsch en onzin", zei de president. De winkelier, die als getuige werd gehoord, antwoordde op vragen van de verdediger, mr F. Pauwels, dat de vrouw „inderdaad een beetje vreemd" was. Toen de smid, die daarna gehoord werd, over „bijzondere omstandighe den" begon te spreken, waaronder hij aanvankelijk eveneens ontkend had 4000,te hebben geleend, zeide de president: „Hebben die geesten u ook al iets in gefluisterd? Dan mag u ze wel eens achterna gaan zitten, want het zijn bij zonder kwade geesten". In een vraaggesprek met mr Pau wels, zeide de smid op een gegeven moment, dat hij zich iets niet kon her inneren. „Kunt u de geesten niet even te hulp roepen?", informeerde de president. TK heb die valse verklaring af moe- 1 ten leggen", zeide zij vandaag. „Een hogere macht had het me bevolen, ter wijl ik in trance was. Bij die seance was de smid aanwezig geweest met enkele anderen. De vriendschap tussen de winkelier en haar was in die tijd juist verbroken. „De andere mensen hebben mij na afloop van de seance verteld, dat het door was gekomen, dat ik dit moest zeggen. Als ik in trance ben, weet ik niet wat ik zeg". „•Van wie kreeg u die opdracht?", was een vraag van de officier, mr A. Aber- son. voorkomt en geneest met 0 tobitU*1* (Advertentie, Lag. Med., „Vragenuurtje in de Tweede Kamer' Tijdens een mondeling vragenuurtje in de Tweede Kamer, dat aan populari teit begint te winnen, heeft dr. ir. Von deling (Arb.) aan de minister van Eco nomische Zaken gevraagd welke ge- vol hij verwacht van de Amerikaanse invoerbeperkingen van kaas en welke stappen er zijn gedaan om de nieuwe belemmeringen uit de weg te ruimen. Minister v. d. Brink antwoordde, dat de regering via haar ambassadeur in Was hington uiting aan haar bezorgdheid heeft gegeven. Nu het Amerikaanse congres de behandeling van het in trekken der beperkingen weer maan den heeft uitgesteld, ove-weegt de re gering om in de komende b;i"en'-irasi der verdragsluitende partijen voor te stellen, ook harerzilds benaalde, aan O» V.S. verleende faciliteiten in te trek ken. Hierover zal nog beraad met de Benelux-partners plaats hebben. De heer Vermeer (Arb.) vroeg of rtc verkorte werkweek, die voor 3000 u- beiders bij Philips te Eindhoven word' ingevoerd, een gevolg is van het uit blijven van defensie-opdrachten. D' staatssecretaris van Oorlog ontkende dit Philips zelf ver1""--''», dat haat oorspronkelijke mededeling over d> verkorting van de werktijd, betrekkin had defensie opdrachten in interna tionaal verband. De Sta^cretan- wist echter nog te melden, dat Philips bepaalde defensie-orders ten onrechte in haar beschouwingen heeft betrok ken. De getroffen maatregelen zouden veroorzaakt zijn door vergissingen, waarvan een ondernemer zelf de gevol gen moet dragen. E- werd aan toege voegd dat de defensie-orders, die Phi lips reeds had, vertraging in de uit voering hadden ondervonden, hetgeen p'pid hooft tn* -«flip bootc Materiële geesten. HE officier zei in zijn requisitoir, dat dit spiritisme in 'n rechtszaal slecht past. Hij was van oordeel, dat de vrouw de consequenties van haar daad heeft kunnen overzien en eiste zes maanden. Mr Frangois Pauwels beriep zich op dr Tenhaeff, die naar zijn mening wel heeft aangetoond, dat er een grond van werkelijkheid achter deze mysterieuze ngevingen schuilt Als voorbeeld uit ijn eigen praktijk haalde hij aan, dat „grote, nuchtere, dikke, reële zakenlie den met gouden horlogekettingen over hun buik", dikwijls het advies van een spiritist (e) inroepen, om te weten of zij een bepaalde transactie wel of niet moeten afsluiten. „Materiële geesten blijkbaar", inter rumpeerde de president. Mr Pauwels betoogde daarna, dat deze vrouw als spiritiste niet au se- rieux moet worden genomen en vroeg een onderzoek naar haar geestvermo gens te laten instellen. „Ik heb Gods woord opgevolgd", was het laatste woord van verdachte. De rechtbank zal op 28 Februari uit- soraak doen. (Advertentie. Ing. Med.) Gistermiddag heeft de Officier van Justitie bij de rechtbank te 's Herto- penbosch negen jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de weduwe P. Uit Mierlo (N. Br.), die er van beschul digd werd haar echtgenoot in een vlaag van drift te hebben gewurgd. Op Hf. October, verleden jaar, was de mar dronken thuisgekomen. Een taxi had hem voor de deur afgezet. Toen de man de chauffeur van het voertuig niet wil- j de betalen, ontbrandde er een hevige i ruzie tnssen hem en zijn echtgenote. In j haar woede vermoordde zij hem. De Officier zei in ziin requisitoir, dat. i ruzies in het gezin P. aan de orde vs-j j de dag waren. Het slachtoffer was een hoogst onaangenaam mens «u '"dgens zijn weduwe bad hij stelselmatg hóór geluk en van haar kinderen aangerand Met het stellen van zijn eis hield de Officier rekening met het gevaar, dat in sommige kringen evident aanwezig blijkt, om zich op gewelddadige wijze te ontdoen van lastige °chtgenoten. Mede met het oogpunt van preventie eiste hij negen jaar. Uitspraak over veertien dagen. Christelijke Agrariërs bijeen Noordhollandse Christelijke Boerinnen- en Plattelandsvrouwenbond en de Christelijke Jonge Boeren- en Tuindersbond hebben gisteren in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar hun provinciale vergaderingen gehouden, 's Avonds woonden de afgevaardigden een gezamenlijke filmvoorstelling bij, die een waar dig slotstuk vormde van deze, zeer geanimeerde provinciale dag. WOOR de jonge boeren sprak de di recteur van de Centrale Stichting I.andbouwemigratie, de heer T. Cnos- sen, die in een populair praatje tot de conclusie kwam, dat er geen plaats kan zijn voor pessimisme onder de jonge agrariërs als zij weten, dat er hon derdduizenden hectaren vruchtbaar land op hen liggen te wachten in Nieuw-Zeeland, Australië, Canada en zelfs Brazilië.. We moeten nu eenmaal de werkelijkheid onder ogen durven zien, zo zei de heer Cnossen, en be seffen. dat er voor alle jonge boeren in Nederland geen eigen bedrijf is weggelegd. „Blijf dan niet in Neder land, prutsen, maar probeer je geluk in het buitenland". Spreker weigerde de emigratie te zien als een kwaad, uitsluitend ontstaan door overbe- -olkin? en structurele werkloosheid. Hij noemde het wegtrekken van de jon geren daarentegen een gezond ver schijnsel. „Dode en totalitair geregeer de volken emigreren ni»t'" Aan de hand van veel cijfermateriaal gaf de heer Cnossen een algemeen overzicht van de mogelijkheden, die er voor de boeren in de V.S. en Canade liggen. Om een voorbeeld te noemen: een goe de melker kan in Californie 300 tot 400 Gisiermiduag zijn H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard op het vliegveld Northolt in Engeland aangekomen. Zij werden, verwelkomd door de Hertog van Gloucester. De Hertog helpt H. M. door de sneeuwbrij. Vooraanstaande personen zouden in geding zijn Naar versche'dene Belgische kranten berichten, zou dokter Rinchard, die door het Belgische Hof van Assisie tot le venslange dwangarbeid werd veroor deeld en tegen dit vonnis in beroep is gegaan, tegenover de voorzitter van genoemd hof opzienbarende onthullin gen gedaan hebben. De bladen herinne ren er aan, dat tijdens het proces de gevallen van abortus, die de chirurg heeft gepleegd, slechts zijdelings ter sprake zijn gekomen en men zich zui ver tot dr acte van beschuldiging heeft bepaald. Rinchard zou thans bekend hebben zekere strafbare feiten te hebben ge pleegd in medeplichtigheid van ande ren, die verband houden met de relaties tussen Rinchard als geneesheer en bezoekers van drankgelegenheden in de buurt van Eigenbrakel. Volgens „Het Volk" zouden de ont hullingen van Rinchard enige vooraan staande personen in het geding brengen en zou een nieuw onderzoek geopend zijn. Intussen heeft het CVP-Kamerlid Dor lodot met betrekking tot de zaak-Rin- ehard eer, brief aan de minister van üis'i+ie toekomen, waarin hii er IJIT EEN FRANSE KRANT knipte uw lijfaap de volgende annonce: „Jonge man, 28 jaar, zoekt kennismaking met vrouw. Schoonheid niet vereist. Geld welOp een scheepswerf in Argen tinië zouden ze een boot te water laten Allerlei autoriteiten waren komen kij ken en ze begonnen ook te jubelen, toer 1e bokken voor het schip werden weg geslagen. De boot bleef ech'er muurvast op de helling staan. Het duurde tot ver na middernacht, eer de boot in bewe zing kwam. Het was juist in schafttijd -naar ongelukken deden zich niet voor n In Flensburg heeft iemand een kip 'ie eieren met een groene schaal legt "'•e denken, dat 't een ziekte is en ge 'oof maar niet, dat iemand zulke eieren vil eten. O De Italiaanse boeren, dir 'oor de overstroming van verleden jaa' 'ijn getroffen, zullen Amerikaanse hulr •ntvangen in de vorm van buitenlands* aden ter waarde van 200 millioen lire H In Amerika zijn proeven genomen -net een nieuwe opvouwbare redding- ooot, die door een vliegtuig kan wor den uitgeworpen en radiografisch naar schipbreukelingen kan worden gestuurd. De boot kan vijftien mensen bevatten levensmiddelen voor tien dage heeft »J«> VISSERIJBESPREKINGEN n vrije vis wordt duur betaald aan boord en is uitgerust met een mo tor, radio en een toestel om uit zee water drinkwater te distilleren, n Bij een filmvoorstelling in Surabaja is he' publiek zo enthousiast geworden, dat het met meegebrachte vruchten naar het doek begon te smijten. Nu heette de film „Superman". Thuisblijven, vrien den, als ze hier mocht gaan draaien. Q Enkele tientallen leerlingen van scholen in Boston zijn betrapt op het bezit van beeldromannetjes van zeer kwalijk ge halte. Ter toelichting zij vermeld, da' de dames, die in de boekskens optra den, weinig meer aan hadden dan hun ring en enkele haarspelden. De oudste lezer die men betrapte, was zeven er zestig: de conciërge. De jongs'e was echter zeven n Maar echter is he' als men zoals de heer Edson (uit Cara cas) een dubbele rij boven'anden heeft die daarenboven zo vastzit, dat er nog alleen met dommekrachten gewerkt kor worden. Ergo heeft meneer Edson dc dubbele rij gehouden, n Laatste rariteit meneer Nemethv, die in Bristol woont bezit een schildpad, die op commandc een pootje geeft. op aandringt een onderzoek in te stel len inzake de bescherming, die dr Rin chard heeft genoten tijdens ziin jaren lange misdadigersbestaan en inzake een groot aantal moorden in de provincie Henegouwen onmiddellijk na de bevrij ding. In de brief wordt gewag gemaakt van de rol die de gerechtelijke ambte naar Harcq en de burgemeester van Charleroi, Haas, in deze periode hebben gespeeld. De moorden zou men hebben kunnen plegen, aldus Dorlodot, doordat Harcq, die later onder geheimzinnige omstandigheden zelfmoord pleegde en Haas, het gezag ondermijnden en de misdaden toelieten onder het mom vaD verzetsdaden. „Ik sprak slechts tweemaal over politiek' De synode van de Evangelische kerk van HessenNassau heeft geweigerd haar afkeuring uit te spreken over de jongste uitingen van pastor Xiemoeller inzake politieke vraagstukken, en in zonderheid over zijn reis naar Moskou. Een der leden heeft voorgesteld, te constateren, dat Niemoeller had gehan deld tegen het synodale besluit, volgens hetwelk de kerkelijke autoriteiten bij uitingen over politieke vraagstukken de grootst mogelijke reserve in acht te moeten nemen. Een grote meerderheid der synode heeft dit voorstel echter verworpen, nadat Niemoeller uitvoerig zijn hou ding had verdedigd. Daarbij zeide hij, dat hij slechts tweemaal in zijn leven iets over politieke dingen had gezegd: de eerste maal in 1933, toen hij zich tegen de Jodenvervolging had gekeerd; de tweede maal, toen hij twee jaar ge leden begonnen was te verkondigen, dat Duitsland geen recht had zich op nieuw te bewapenen. De bezwaren te gen zijn reis naar Moskou trachtte Nie moeller te weerleggen door te betogen dat het volkomen onaanvaardbaar wai de Russische Orthodoxe kerk zonder meer als een werktuig van Stalin te Drandmerken. De staten van de Nederlands* Antillen hebben een voorstel aangeno men om Koningin Juliana uit te nodi gen, haar bezoek aan de Verenigd* staten uit te strekken tot de Neder landse Antillen. dollar verdienen. Eerlijkheidshalve be kende spreker, dat hij zich voor dit jeugdig gehoor opzettelijk onthield van het opsommen van de moeilijkheden, die zich kunnen voordoen. Als jonge boer moet men die weten te overwin nen. Op de rede van de heer Cnossen volgde een levendige gedachtenwisse- ling, waaruit de belangstelling sprak, die de jonge boeren voor 't emigratie probleem hebben. Uit de beantwoording van de verschillende vragen bleek, dat Canada de meeste kans biedt op een eigen bedrijf, hoewel de lonen belang rijk lager liggen dan elders. Emigratie naar Z.-Amerika, met name Argentinië, achtte spreker niet verantwoord, tenzij dit in groepsverband geschiedt. Over de intensivering van de landbouw, waardoor in Nederland aan meer boe ren een bestaan zou kunnen worden gegeven zei de heer Cnossen, dat ons land wat de melkwinning en consump tie betreft, zeker twintig jaar ten ach ter staat bij het buitenland. Aan het einde van de vergadering werd in de vacature van voorzitter van de Provinciale Bond gekozen de heer J. Aantjes uit Heemstede, die tevens de benoeming ontving van bondsbestuurs- lid van de CJBTO. Tot plaatsvervanger werd benoemd de heer D. Houter uit Dirkshorn. De vergadering der dames. TEZELFDERTIJD met de vergadering van de CJBTB in de benedenzaal van het Wapen van Heemskerk, verga derden in de intieme bovenzaal de vrouwelijke afgevaardigden van de CPPB. Mevrouw Lelijveld van de Her vormde pastorie te Ouderkerk aan de Amstel vertelde over het leven van de Schotse zendelinge Mary Slessor, die zulk schitterend werk heeft gedaan in Calabar, het huidige Liberia in Cen- traal-Afrika. Mary Slessor werd in 1848 uit zeer arme ouders in Aberbeen ge boren, vertrok op jeugdige leeftijd als onderwijzeres naar Calabar en leefde daar onder de inboorlingen, van wie zij tallozen bekeerde, tot zij in 1915, vroeg oud geworden door het tropische kli maat en haar harde werken, stierf. Vele scholen, ziekenhuizen en kerken in het gebied, waar zij haar roeping vervulde setuigen thans van de grote mensen liefde van Mary Slessor. Nadat mevrouw Leliiveld over het leven van deze zendelinge had ver haald, vond een bestuursverkiezing nlaats. Mejuffrouw A. Molenman uit Bovenkerk werd gekozen tot voorzit ster van de afdeling Noord-Holland in nlaats van de aff'plende mevrouw J. van Andel uit Middenmeer. Aangezien mej. Molenman tevoren de functie van secretaresse had vervuld, werd thans mej. M. Knibbe uit Hoofddorp tot haar opvolgster gekozen. Tweede presidente werd mevr. Verkuyl uit Halfweg. Truman berispt journalist Een journalist stelde president Tru man gisteren een vraag over „het door regerings-kantoren aan het publiek ver kopen van kaarten, waarop z.g. „vei ligheidszones" zijn aangegeven, waarin atoomkrachtfabrieken zijn gelegen. Truman berispte de journalist voor het stellen van de vraag, omdat er nu de aandacht op is gevestigd, dat de kaarten voor het publiek verkrijgbaar zijn. Truman zei dat de kaarten uitsluitend bestemd waren voor vliegers, zodat zij gevaarlijke zones zouden kunnen ver mijden en dat het „een kwaad ding zou zijn, indien de kaarten in handen van een mogelijke vijand zouden vallen". De Westduitse minister van vervoer, Seebohm, heeft verklaard dat vóór het einde van het jaar een Westduitse luchtvaartmaatschappij zal worden op gericht. Van 26 Februari tot 5 Maart zullen vlooteenheden van vier landen van de NAVO deelnemen aan de grootste ge meenschappelijke manoeuvres, die ooit in de Middellandse Zee gehouden zijn. Amerikaanse, Britse, Franse en Ita liaanse schepen en vliegtuigen zullen samenwerken onder leiding van de Amerikaanse admiraal Robert Carney. De naam voor de oefening is „Groot Slem". Verwacht wordt, dat het groot ste onderdeel gevormd zal worden door de Amerikaanse zesde vloot Door zware sneeuwval zijn bijna alle wegen in Karinthie versperd. Vele dor- er zijn van de buitenwereld afgesne den. De meeste scholen zijn gesloten. Verscheidene treinen zijn in de sneeuw blijven steken De verkeersweg van Klagenfurt naar Italië is bij Ar- roldstein door een lawine versperd. In het 20 km lange Lesscbadal zijn alle dorpen geisoleerd. Zelfs ski-patrouilles *iin er niet in geslaagd de dorpen te bereiken. In geheel Westelijk Oostenrijk is het gevaar voor lawines toegenomen. L w lenden. Flink wrijven met] Akker s Kloosterbalscm, waars' van de warmteopwekkendc bc* standdelen de pijn snel vcriaeem r i -• i ,GEEN GOUD ZO GOED (Advertentie, lag. Ued.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3