PRINSES RAGNVILD OPENDE DE WINTERSPELEN Eerste nederlaag van het Grondwetsdebat regering in geel mij maai MISSB1AHCHE Een onvergefelijke ceremonie in Bisleit stadion De Noor Erikson gleed in fraaie stijl naar gouden medaille Het woordje „elk" wordt „een' Merkwaardig album voor Zuid-Afrika Oude badkuip als ijzeren argument KoM ïi&jJbeJlc Puzzle-rubriek Dertig landen namen deel aan défilé Engeland droeg zijn vorst ten grave Dick en Peter Pappenheim op 52e en 70e plaats Duitse spaarders eisen hun Volkswagen DE LOTING VOOR DE 500 METER V.d.Pol en Lutgehetman nog ongeslagen Een weinig bemoedigend begin Eindstemming valt eerst Woensdag a.s. Stijlvol geschenk van Nederland ZATERDAG 16 FEBRUARI 1952 jyjET DE PUNT VAN HET NOORSE DUNDOEK, gedragen door Hjalmar Ander- sen, in zUn zun linkerhand sprak de bekende Noorse skiloper Falkanger name"8deeb,einers de Olympische eed uit. „Wij zweren, dat w« op eeriuke wijze b« de spelen zullen mededingen met inachtneming van de bestaande voorschriften en in de geest van ware sportiviteit, tot eer van ons land en tot roem van de sport". Voordat Falkanger deze steeds weer indrukwekkende woorden had gesproken, had de 21-jarige prinses Ragnhild met heldere stem, terw«l men in het Bislettstadion een speld had horen kunnen vallen, de zesde Olympische Winterspelen voor geopend verklaard. HET was een plechtige opening, een ceremonie die kleur en charme kreeg door het heerlijke winterweer, de vele vrolijke vlaggen, de bonte kle ding van de deelnemers en de dertig duizend toeschouwers op de volle tri bunes van het Bislettstadion. Precies tien uur arriveerden Prins Harald, zoon van kroonprins Olav en trouw bezoeker van belangrijke schaat- senrijwedstrijden en zijn zuster, Prinses Ragnhild bij het Bislettstadion, waar zij hun plaatsen op de eretribune in namen. Het Philharmonisch orkest zette het Noorse volkslied „Ja vi els- ker" in, dat reeds zovele malen in dit sportstadion bij belangrijke overwin ningen van Noorse athleten heeft ge klonken. De Olympische fanfare, sa mengesteld door Johannes Hansen, werd in grote stilte aangehoord en vervolgens ving het als altijd gezelli- (Vervolg van pag. 1) Voor Paddington Station, waar een rood tapijt het perron dekte, werd de kist van de affuit genomen, en onder de blikken van de koninklijke familie het station binnengedragen. Toen de deuren van de trein gesloten werden, speelden doedelzakspelers en pijpers van de Schotse Hooglanders „The flo- wers of the forest". Even voordat de trein in Windsor aankwam, brak het wolkendek en toen de affuit de steile heuvel bereikte, scheen de zon. In de kapel werd de kist voor het al taar geplaatst. De aartsbisschop van Canterbury en primaat van de Angli caanse Kerk, dr. Geoffrey Fisher, leid de vervolgens een eenvoudige fioch plechtige dienst, aan 't einde waarvan de heraut van de Kouseband, Sir George Bellew, de titels van de overleden ko ning en van de nieuwe koningin reci teerde een opsomming, die hij be sloot met de woorden „God save the Queen". Langzaam daalde vervolgens de met bloemen en de koninklijke kleu ren overdekte kist in het gewelf van de grafkelder. Op dat moment strooide koningin Elizabeth een handje aarde op de kist, terwijl dc aartsbisschop de oude formule uitsprak: Zo keert dan aarde tot aarde, as tot as, stof tot stof.... De oudtestamenische zegen be sloot de plechtigheid. Koningin heden terug 1/ONINGIN JULIANA en Prins Bern- hard keren heden naar Nederland terug. Zij vertrekken om half twaalf van het vliegveld Northolt in de door de prins bestuurde regerings-Dakota. De Koningin heeft tijdens de uitvaart dienst in Windsor aan de linkerzijde van het altaar, naast de koningin van Denemarken en de groothertogin van Luxemburg gezeten. Prinses Wilhelmina heeft in de Kloosterkerk in Den Haag een herden kingsdienst bijgewoond. Koning Boude- wijn nam in Brussel aan een speciale kerkdienst deel. Sigapore was zeer ver rast door de onverwachte aankomst van een vloot van drie en dertig Russische treilers, die met de vlag halfstok de haven binnenvoer, ondertveg van de Oostzee naar Wladiwostok. Uitvaart op het televisiescherm In het experimentele televisie-pro gramma, dat gisteravond door de NCRV werd verzorgd, was ingevoegd 'n film van de laatste tocht van koning George VI. De vertoning begon omstreeks kwart voor tien. De film was even te voren per vliegtuig op Srhiphol aange komen. (Advertentie, Ing. Med.) ge en vrolijke défilé aan van de deel nemers van 30 landen. Griekenland opende, der traditie ge trouw, omdat in Hellas de antieke Olympische Spelen zijn gehouden, het défilé. Na de Libanon kwam de kleine Ne derlandse ploeg het stadion binnen. Voorop, evenals bij elk ander land, een Noorse padvinder, die een^ bord droeg met de naam „Nederland". Daar achter, op ongeveer drie meter, liep Wim van der Voort, die als oudste in plaats van Gerard Maarse de fier ont plooide rood-wit-blauwe vlag mocht dragen. Hij en de andere schaatsenrij ders waren gekleed in een soort Ano rak van licht blauw, met neergesla gen capuchon. Op de mouw was het rood-wit-blauw aangebracht, kruise lings met een oranje vlaggetje. Links op de borst het grote oranje embleem van het Nederlands Olympisch Comité met de woorden „Oslo 1952", waartus sen een gouden leeuw prijkte. Na 't défilé kwam dat indrukwekken de moment, dat de fantasie van toe schouwers, sportleiders en actieven zo sterk doet werken: het binnenbrengen in de Olympische arena van het vuur. In Morgedal, de streek van Noorwe gen, waar het moderne skilopen zijn oorsprong heeft gevonden, was de fak kelestafette naar het Bislettstadion, over 225 km, op 13 Februari reeds be gonnen. Meer dan honderd teams heb ben het vuur overgebracht, van Mor gedal naar Kongsberg, van Kongsberg naar Drammen, van Drammen naar Oslo. Om precies achttien minuten vóór elf kwam de laatste Noorse ski- Een overzicht van het Bisletstadion met de meer dan 30.000 toeschou wers. De verschillende Olympische ploegen staan opgesteld op het ijs, na het défilé. J^IET minder dan 66 poortjes moesten de 85 deelnemers aan de reuzen slalom op het 2300 meter lange traject nemen. Waarlijk een reuzenslalom, waarin de Noor Stein Erikson zich de sterkste toonde. De eerste Gouden medaille dus voor de Noren. De Duit sers Ostler en Nieber wonnen ook de twee laatste wedstrijden in hun twee persoons bob, zodat ook zij zich van het goud verzekerden. rtNZE twee Nederlandse deelnemers aan de slalom Dick en Peter Pap penheim klasseerden zich resp. met 32.6 sec. en 51.1 sec. achterstand op de winnaar op de 52e en 70e plaats. Ogen schijnlijk zeer matige prestaties, maar Laatste illusie van het Derde Rijk Men zal zich herinneren, dat de Volkswagen eigenlek bestemd was voor de Duitse kleine man, die vóór de oorlog in antwoord op beloften van de Führer spaarduitjes offerde, om zo doende in het bezit van een Volkswa gen te komen. Die spaarcentjes zouden vogens Hitier, aan de bouw van een Volkswagenfabriek worden besteed en alle honderdduizenden spaarders den mettertijd een auto'tje krUgen. De fabriek kwam er en ze maakte auto s ook, maar dat waren militaire voer tuigen Nu Hitier van het toneel verdwenen is en 336.000 spaarders nog geen auto hebben gekregen, richt men zijn woede op de nieuwe Volkswaeenfabriek. zijn tien verenigingen van verontwaar digde spaarders, die zich er niet om bekommeren, dat de fabriek failliet zou gaan als zij al deze mensen een wagentje cadeau zou doen. Binnenkort zullen de spaardersverenigingen tegen de fabriek gaan procederen Er is hoop want het Hoogste Gerecht der Bonds republiek heeft een vonnis, dat de fa briek niet aansprakeliik was voor Hit- Iers beloften, verworpen en een nieu we behandeling geëist. Gisteravond vond te Oslo de loting plaats voor de 500 meter. Hoewel dit niet de sterkste afstand van onze land genoten is, I|jdt het geen twijfel dat zelfs op deze afstand betere resultaten zullen worden behaald dan bij de reu zen slalom voor dames en heren. In de eerste groep lootte Van der Voort tegen de sterke Hongaarse sprinter Loerinc, die derde op deze af stand werd tijdens de Europese kam pioenschappen. Kokkie van der Eist trof het slechter. Hij komt In groep II uit tegen de onbekende Belg Masscz. Gerard Maarse komt in groep III tegen Soefteland aan start en Charisius mag het tegen de Zweed Lindberg proberen. De belangrijkste uitslagen van <k wedstrijden, welke gisteren te Mui- house tijdens het Europees kampioen schap kader 71/2 wenden gespeeld, luiden: Van de Pol (Ned.) 300 17 140 17,64 men dient te bedenken, dat onze land genoten startten in een gezelschap van geroutineerde Noren, Zweden, Fransen, Oostenrijkers en Italianen, lieden die bij wijze van spreken met de ski's aan hun voeten zijn geboren. Als wij hier mede rekening houden, mogen wij de prestaties van de gebroeders Pappen heim zeer redelijk noemen. Uit een zeer sterk veld van lopers kwam Erikson als de beste man naar voren. Geheel onverwacht was deze overwinning niet, want Erikson had reeds in het begin van het seizoen ge toond tot de ernstige gegadigden voor een Olympische titel te behoren. Zo won hij half Januari de Lauberhorn- slalom te Wengen, terwijl zijn resul taten in de internationale wedstrijden te Voss nog beter waren. In de eerste dagen van Februari won hij daar de afdaling en de alpine-combinatie, en werd hij tweede in de reuzenslalom en de slalom. In 1950 was hij te Aspen derde geworden in de slalom van de wereldkampioenschappen. De Noor, die bovendien het voordeel had van „eigen terrein", had een goede start en met een prachtige lichaamsbeheersing soe pel de scherpe wendingen bij de poort jes nemend, stortte hij zich naar bene den. Even, vlak vóór de helft van het parcours, raakte hij zijn balans kwijt op een stuk met ijs bedekt steen, zodat hij onderuit gleed. Maar een snelle be weging bracht hem weer op de ski's en vrijwel zonder tijdverlies ging het voort naar beneden. De belangrijkste uitslagen luiden: 1. Stein Erikson (Noorw.) 2.25; 2. Chris- tian Pravda (Oost) 2.26.9; 3. Toni Spiess (Oost) 2.28.8; 4. Zeno Colo (Italië) 2.29.1; 5. Georges Schneider (Zwits.) .*1.2. loper van de lange reeks met de bran dende fakkel het Bislettstadion bin nen. Het vuur werd aangestoken met de vlam van de fakkel en het vuur zal er branden tot aan het einde van deze winterspelen als een symbool van warmte en vriendschap, dat de gehele aarde omspant. De Olympische Hymne „Non Nobis Domine" op woorden van Rudyard Kipling en muziek van Roger Quilter werd aangeheven, uitgevoerd onder j begeleiding van het Philharmonisch orkest door het vrouwen- en mannen koor van de Noorse studenten zan- gersbond. Nadat Falkangen zich na de eedsaf legging weer terug had begeven naar zijn plaats in de ploeg, zong een stu dentenkoor het Noorse volkslied. Het was het einde van een onvergetelijke openingsceremonie. Prinses Maria Christina, de jongste dochter van Koningin Juliana en Prins Bernhard, die Maandag haar vijfde verjaardag viert. Prinses Marijke met haar auto in de tuin van het Paleis Soestdijk. (Opname W. Schurman N.F K.) H1. REGERING beleeft weinig plezier van haar voorstellen tot wijziging van de Grondwet. Ondervond zU bU de algemene beschouwingen al veel critiek, toen Vrijdagmiddag de eerste beslissing moest worden genomen, leed zij al dadelijk een" nederlaag. Met 49 tegen 40 stemmen verwierp de Kamer de instelling van een Kamer voor Grondwetsherziening. Tegen waren de P.v.d.A. minus de heren Van der Goes van Naters en Goedhart, de A.R., de C.H., de C.P.N. en de S.G.P. Dat was een weinig bemoedigend begin. Trouwens: degenen, die amendementen op dit voorstel hadden Ingediend, hadden al evenmin succes. 70 VERWIERP de Kamer een amende- u ment-v. d. Goes van Naters (dat vóór de hoofdbeslissing in stemming kwam) om bij elke Grondwetsherzie ning door de Tweede Kamer te doen bepalen of al dan niet een Grondwets kamer zal worden ingeschakeld, met 67 tegen 22 stemmen. Vóór was alleen de P.v.d.A. Met dezelfde stemmenverhou ding sneuvelde een tweede amende ment-Van der Goes van Naters, om alleen de Tweede Kamer te ontbinden en de Eerste Kamer bij de beslissing in tweede instantie uit te sluiten. De heer Van der Goes van Naters had echter nog een derde pijl op zijn boog: Hij wilde alleen de Tweede Kamer in tweede instantie met een gekwalifi ceerde meerderheid laten beslissen en de Eerste Kamer met een gewone meerderheid. Het amendement werd verworpen met 67 tegen 22 stemmen.. Een amendement van de Christ.-His- torische heer Tilanus om in tweede in stantie over een Grondwetswijziging te laten beslissen door de Verenigde Ver gadering van de nieuw gekozen Staten- Generaal wees de Kamer af met 56 tegen 33 stemmen. Lege handen. LIET ENIGE resultaat van het overleg was, dat in artikel 205 van de Grondwet het eerste woordje „Elk" vervangen moet worden door het woordje „Een"; dus: „Een voorstel tot verandering in de Grondwet wijst de voorgestelde verandering uitdrukkelijk aan". Dat was uiterst pover. Aangezien nog in het geheel niet zeker was, dat de overige wetsontwerpen tot herziening van de verschillende onderdelen van de Grondwet ongeschonden uit de par lementaire strijd te voorschijn zouden komen, hield de voorzitter op verzoek van de regering de eindstemming van alle wijzigingsontwerpen aan tot vol gende week Woensdag. De regering zou zich dan namelijk kunnen beraden, of handhaving ervan met de noodzake lijkheid van een Kamerontbinding nog wel zin heeft. Bij de behandeling van het volgende wetsontwerp dat betreffende de overgang naar een nieuwe rechtsorde met het oog op de toekomstige status van Suriname en de Nederlandse An tillen en van Nieuw-Guinea rezen ook alweer talrijke bezwaren. Nog meer verrassingen, T\E minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, verdedigde het desbetref fende wetsontwerp. Mr. Oud kwam hem even later lelijk in zijn vaarwater over de kwestie, of de nieuwe rechts orde in feite al gevestigd is door da overdracht van de souvereiniteit over Indonesië. Toen mr. Oud zich bezwarend over het voorstel om de overgang naar de nieuwe rerhtsorde in de Grondwet mo gelijk te maken, uitliet, verweet de be windsman hem, dat hy als lid van de Staatscommissie dit voorstel mede- ondertekend had. Daartegenover eiste mr. Oud de vrij heid op, om in de Kamer onomwonden te zeggen, hoe hy over deze materie denkt. Als de Kamerleden dit niet zou den kunnen doen, zouden zij nooit ln een Grondwetscommissie kunnen gaan zitten Behalve een beeldhouwwerk voor de monumentale poort welke bij Kaapstad zal verrijzen is één van de meest In houdsvolle geschenken welke Neder land bij de Van Riebeeck-herdenking in Zuid-Afrika zal aanbieden ongetwijfeld een prachtig album met reproducties van unieke achttiende-eeuwse kaarten van Zuid-Afrika. Dit album wordt uit gegeven door de Hollands-Afrikaanse Uitgevers Maatschappij te Amsterdam in een oplage van twaalfhonderd exem plaren. De uitgave werd gesteund door diverse fondsen en verenigingen. Het ligt in de bedoeling van 't Comité-Van Riebeeck- herdenking 't aanbieden van dit album als geschenk van Nederland aan Zuid- Afrika te symboliseren door het offre ren van enkele luxe exemplaren aan de hoogste Afrikaanse regeringsautoritei ten. De exemplaren van dit album zul len per K.L.M. naar Afrika worden ge bracht. De originele kaarten zijn in 't najaar Herve (Fr.) Lutgehetman (Dld.) Wafflard (Belg.) Vervest (Belg.) Alhinho (Port.) r'hassereau (Fr.) Van Oosterhout (Ned.) 96 17 30 5.64 300 14 97 21,42 219 14 48 15,64 300 18 49 16,66 128 18 32 7.11 300 13 77 23,07 255 13 87 19,61 TWAALF Amsterdamse studenten in „groot tenue", vertegenwoordi- diqers van zes gezellig heidsverenigingen, kwa men gistermiddag bij de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap- Pen op audiëntie. Tijdens het kwartier van de ont vangst voerden twee hunner het woord om aan de teleurstelling van de Amsterdammers over het vestigen van het In ternationale academische instituut te Den Haag uiting te geven. Betoogd werd, dat zowel de aan wezigheid. van de univer siteit als het bestaan van nauw samenwerkende studenten gezelligheids verenigingen zeer veel vooT de toekomstige stu denten van het instituut zou kunnen betekenen. Aanraking en binding met de Nederlandse stu dentenwereld zou naar hun mening door vesti ging in Den Haag te ge ring of vrijwel onmoge lijk zijn. Om hun argument, te gen vestiging van het In ternationale academische instituut te Den Haag uit te beelden, brachten de studenten onder het mot to „Het kind wordt met het badwater wegge gooid" een oude, roestige balkuip voor minister Rutten mee. Aangezien voor dit „ijzeren argu ment" in het kabinet van zijne excellentie geen plaats was, werd 't weer op een handkar geladen en aangeboden aar paleis Noordeinde, waar het als eerste meubel van het daar te vestigen instituut dienst zou moeten doen. De avonturen van deze badkuip vormen een ver haal op zich zelf. De be steller, die dit geel-roes- tige exemplaar tan het ministerie aan de Prin- sessegracht moest afleve ren, peddelde met zijn bakfiets naar.de Prin segracht. Hij vond het ministerie daar niet, doch wel een lepe opkoner, die veertig cent per kilo voor de kuip bood. Ondanks dit zeer verleidelijke aan bod belandde het ding" aan de Prinsessegracht, om uiteindelijk naar het Noordeinde gedirigeerd te worden. De historie verhaalt niet, wie ten slotte deze negentig kilo ijzer of de bate daarvan in handen kreeg.... THEODOOR ZOU wel weg willen, vrienden, it dit nuchtere land zon der een zweempje poezie. En dan naar Buenos Aires trekken. Sinds gisteren lijkt me dat het Wonderland van Alice. Er zijn namelijk grote zwermen vlin ders in deze stad aangekomen, die ter hoogte van de tweede etages der huizen de grote verkeerswegen volgden. Als het maar eventjes kan zullen de Bul gaarse soldaten moeten helpen bij het ten uitvoer leggen van de Bulgaarse plannen voor de industrialisatie in 1952. Een geluid, dat we niet vaak horen: De tolk van de Franse handels missie in Berlijn, de Witrus Youmatoff is naar de Sowjetsector uitgeweken. Hij zou in April de Franse nationaliteit verkrijgen, maar hij zei in een briefde Sowjet-vrijheid te prefereren boven de schijn van het Westen. Hij schreef mis leid te zijn geweest door de Franse po litiek ten aanzien van de Sowjetunie. 3 Een zenuwarts te Koblenz kreeg 100 Mark boete omdat hij twee geraamten in nogal gewaagde houdingen voor zijn venster had opgesteld, n En in Caen is het publiek van een bioscoop aan het knokken geslagen, toen een film over de ondergang van de Flying Enterprise werd vertoond. Iemand uit de toe schouwers riep „Ze hadden de boot ook En toen vatte de Tweede Kame? de koe b\) de (ahem) horens.,.. naar Brest moeten slepen!" Anderen waren het er niet mee eens en er ont stond een bloedig gevecht. De film werd onderbroken tot men klaar was. Een stel vogels uit de Wassenaarse dierentuin zal ons land vertegenwoor digen op een grote tentoonstelling, die van 16 tot 24 Februari in Brussel wordt gehouden. Het Nationale Aardrijks kundige Genootschap in de Verenigde Staten heeft de ontdekking van een nieuwe komeet in het sterrenbeeld De Maagd bekend gemaakt. Dat is nou al de vijfde komeet, die de sterrenwacht van Palomar in twee jaar tijds heeft ontdekt. Dezer dagen verscheen in een hotel te Lausanne een man, die zich naar de salon naast de hall begaf. Daar zette hij bezadigd alle stoelen opzij, rolde het tapijt op, nam dit op zijn bult en verliet met waardige tred en ernstige blik het hotel. Het kleed is driehonderdduizend francs waard. O Ten slotte moet u even weten, dat het hogere personeel van de Zweedse staatsbedrijven in staking is gegaan, omdat de regering niet bereid was de gestelde eisen voor salarisverhoging in te willigen. 1950 in de archieven van de Topografi sche Dienst te Delft ontdekt door ir. C. Koeman, die bij de opleiding van geodetische ingenieurs de colleges in de kartografie helpt verzorgen. Hij be- chikt daarbij over de archieven van de Topografische Dienst en bij het zoeken naar geschikt demonstratiemateriaal vond hij een map met honderdtien kaarten van Zuid-Afrika. Deze kaarten bleken vervaardigd te zijn in opdracht van de gouverneur Pieter van de Graaff tussen 1785 en 1791. Het merkwaardige van de in het album verzamelde kaarten is, dat ze voor het overgrote deel onbekende officiële cartografie bevatten, waardoor voor Zuid-Afrika een leemte in de kennis van het land, zowel geografisch als historisch wordt aangevuld. PUZZLE 228. EEN AARDIG REKENKUNDIG GEVAL. (OPL.) De zeven personen hadden aan het eind van het spel evenveel geld. En wel elk 128 gulden. Hun gezamenlijk bezit bij het begin van het spel was dus 7 maal 128 gulden is 896 gulden. Men kan de oplossing vinden door z.gm. terug te werken. Na het 7e spel had ieder 128 gulden. Na het 6e spel hadden A, B, C, D, E en F elk 64 gulden en G. 512 gulden. Na het vijfde spel hadden A, B, C, D, E 32 gulden, G 256 gulden en F 480 gul den. Na het vierde spel hadden A, B, C, D elk 16 gulden, F 240 gulden en G 128 gulden en E 464 gulden. Na het derde spel hadden A, B, C elk 8 gulden, D 456 gulden, E 232 gulden, F 120 gul den en G 64 gulden. Na het tweede spel A en B elk 4 gulden, C 452 gulden, D 228 gulden, E 118 gulden, F 60 gulden en G 32 gulden. Na het eerste spel: A 2 gulden, B 450 gulden, C 226 gulden, D 114 gulden, E 58 gulden, F 30 gulden en G 16 gulden. En hieruit volgt dat voor de aanvang A had 449 gulden, B 225 gulden, C 113 gulden, D 57 gulden, E 29 gulden, F 15 gulden en G 8 gulden. Een puzzle, die alleen wat goed na denken en nauwkeurigheid eiste. Na loting onder de inzenders van een goede oplossing is de wekelijkse prijs van 5.— ditmaal ten deel gevallen aan: de Heer H. v. 't Veld, Noordeinde C 20, Oostzaan. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. PUZZLE 229. WAT WENST DE MIDDELSTE RIJ U TOET Hieronder vindt men 9 woorden elk van 9 letters. Zeven hiervan zijn werk woorden en twee zelfstandige naam woorden. Op de plaatsen der streepjes is een letter weggelaten. Heeft men de juiste woorden onder elkaar staan dan vormen de letters van de middelste verticale rij van boven naar beneden gelezen een woord, dat aangeeft iets, wat men in deze tijd vooral nodig heeft. 1. n—mee- 2. ■tee- 1 7. - 8. tow1 9. em—1—e Welke zijn de bedoelde woorden en wat vormen de 9 middeMe letten- van boven naar beneden gelezen? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 21 Februari aan de Redactie van dit blad. (Onder de inzen ders van een goede oplossing wordt weer een prijs van S.— verloot).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 11