Wilt u even noteren? Afscheid schout bij nacht Barendregt als directeur der Rijkswerf Ifatura torma HOOGENBOSCH altijd wint ,r a.sïiSïïvï DE FILMS VAN DEZE WEEK inzicht, persoonujkheid en mensenkennis Achterstand op materieel, personeel en moreel gebied werd ingelopen DAT H.M. de Koningin U bij Uw pensionnering heeft willen bevorderen tot de hoogste rang, die voor Uw corps bestaat, mag gezien worden als een be wijs van bijzondere waardering", aldus de Vlagofficier Materieel der Koninklijke Marine, de vice-admiraal F. Stam. tot de schout bij nacht titulair van de tech nische dienst S. G. Barendregt, toen deze gistermorgen officieel afscheid nam als directeur van de Rijkswerf. De nieuwe directeur, kapitein ter zee P. A. Rie del, was daarbij aanwezig, evenals de ingenieurs der Rijkswerf, de hoofden van afdelingen, technische ambtenaren, het toezichthoudend personeel en afgevaar digden van al bet overige personeel. Ook de Commandant Maritieme Middelen en commandant van Hr. Ms. wachtschip Willemsoord, de kapitein ter zee M. A. J. Derksema, woonde de afscheidsbijeenkomst bij. Waarderende woorden van vice-admiraal F. Stam Voorkomt voetgebreken draagt 'Vakkutufy advieS Alléén Keizerstraat 39 I N HET KORT Interessante filmreis naar emigratielanden Veelbelovend program voor de Boekenweek „Snellius" Dinsdagmiddag naar Nieuw-Guinea V1AGIN1A zr&X"1 1,51 TIVOLI De Vliegende Hollander DE WITTE: ..Liefde kent geen muren" Jeugddienst in de lEvang. Lutherse kerk ZATERDAG 16 FEBRUARI 19*3 Vice-admiraal Stam kon aan zijn woorden van erkentelijkheid en waar dering een persoonlijk accent geven, daar hij gedurende vele jaren nauw mek schout bij nacht Barendregt heeft aamengewerkt. „Ik heb altijd Uw arbeid bijzonder geapprecieerd, niet alleen om Uw capa citeiten als technicus, maar vooral ook om Uw betekenis als mens. Het directo raat van de Rijkswerf, dat U in Novem ber 1946 werd toevertrouwd, is één van de belangrijkste functies, die de Marine kent op technisch gebied. Deze leiding gevende taak stelt zeer hoge eisen aan de persoonlijkheid. Gij hebt het in U gestelde vertrouwen nimmers be schaamd. Ik ben er zeker van, dat het grotendeels aan Uw inzicht, persoon lijkheid en mensenkennis te danken is, dat de geest op de Rijkswerf in de af gelopen vijf jaar weer zoveel beter is geworden. Wanneer ik U nu gelukwens met Uw bevordering, dan spreek ik uit naam van allen, die met U in Uw arbeid te maken hebben gehad". De vice-admiraal schetste de beteke nis van de Rijkswerf voor de Konink lijke Marine en richtte zich toen tot de nieuwe directeur, het vertrouwen uit sprekend dat deze zijn taak op even waardige wijze zou vervullen als schout bij nacht Barendregt. Na de scheidende directeur te heb ben verzocht, zijn dank en gelukwen sen over te brengen aan mevrouw Ba rendregt, wendde de vlagofficier zich tot het personeel. „Hoezeer ook de lei ding kan streven naar goede sociale en materiële omstandigheden, de mensen zelf blijven toch verantwoordelijk voor het geluk en de tevredenheid, die zij in hun arbeid vinden", aldus vice-ad miraal Stam. De arbeidsvreugde, die de voornaamste factor is voor het ver krijgen van een goede geest in het be drijf, is een zaak van het innerlijk van de mensen zelf. Wanneer ieder op zijn post de hem toevertrouwde taak zo goed mogelijk verricht, zal hij ervaren dat voor zijn geluk en innerlijke rust de uiterlijke omstandigheden wel be langrijk, maar niet van doorslaggeven de betekenis zijn. „Wij zijn juist zo dankbaar, dat U in dit opzicht voor het personeel zo'n uitstekend voorbeeld bent geweest", zo besloot vice-admiraal Stam. Vijf jaar van opbouw. Kolonel Riedel, die vervolgens het woord voerde, herinnerde er aan, dat de Rijkswerf de eerste tijd na de be vrijding een gedesorganiseerd bedrijf was. Vele ondeugden, die tijdens de be zetting tot deugden waren gepromo veerd, bleek het personeel moeilijk te kunnen afleren. „Al te lang had men een eer gesteld in lanterfanten en knoeien en was men trots geweest op het scheppen van wan producten. Kolonel Barendregt is er in geslaagd, de juiste begrippen en idea- SCHOENEN EN ALLEENVERKOOP BIJ (Advertentie, lag. Med.J Tijdens de afscheidstoespraak van ir. D. J. de Jonge. Van links naar rechtsvice-admiraal F. Stam, schout bij nacht S. G. Barendregt en kapitein t*r zee P. A. Riedel len weer levendig te maken. De men sen zijn zich weer een onderdeel van een gemeenschap gaan voelen. Om dit te bereiken is ook het herstellen en uit breiden van de technische outillage van grote betekenis geweest. Onder Uw lei ding heeft de Rijkswerf haar oude po sitie herkregen", aldus de nieuwe direc teur. Met grote waardering sprak kolonel Riedel voorts over de warme belang stelling. die schout bij nacht Baren dregt altijd heeft getoond voor hetgeen het personeel buiten de werktijden deed. Consequent en rechtvaardig. De hoofdingenieur der Rijkswerf, ir D. J. de Jonge, prees in de leiding van schout bij nacht Barendregt vooral diens consequente en rechtvaardige houding tegenover al zijn onderge schikten. In de afgelopen vijf jaren, een perio de die waard is te worden gememo reerd, is een grote achterstand op mate rieel, personeel en moreel gebied inge lopen. Het aantal werknemers nam toe van zestienhonderd tot ruim acht-en- twintighonderd. Een van de moeilijk heden daarbij is geweest de grote dif ferentiatie aan vakken op de Rijkswerf. Daarom moest ook veel personeel van buiten worden aangetrokken, wat be lemmeringen ondervond door de wo ningnood. De achterstand op materieel gebied, die de hoofdingenieur naast de oorlogs omstandigheden toeschreef aan het zeer De toespraken, die gistermorgen bij het afscheid van schout bij nacht Barendregt werden gehou den, zijn opgenomen op een z.g. „tape-recorder". Daardoor kon het gehele personeel van de Rijks werf gistermiddag kennis nemen van de voornaamste gedeelten van deze redevoeringen, die via de Werfomroep werden uitgezon den. zuinige beheer vóór de oorlog, is thans ingehaald. Namens de Dienstcommissie sprak ten slotte de heer W. de Boer, die het bijzonder waardeerde dat schout bij nacht Barendregt altijd een open oor heeft gehad voor de vragen en proble men, die de dienstcommissie namens het gehele personeel aan de directie heeft moeten voorleggen. Geen beroep, maar roeping In zijn dankwoord zei schout bij nacht Barendregt, dat hij zijn taak als direc teur steeds heeft beschouwd als een roeping en niet slechts als een beroep. Op deze post heeft hij één van zijn hoogste idealen, het aankweken van gemeenschapszin, kunnen nastreven. De scheidende directeur zette duidelijk uiteen, welke motieven en drijfveren hem bij de vervulling van zijn verant woordelijke taak hebben geleid. Het had hem veel steun gegeven, dat hij al spoedig sympathie, begrip en vriend schap onder het personeel ontmoette. Van harte wenste schout bij nacht Ba rendregt zijn opvolger toe. dat deze ook in zo gunstige persoonlijke ver houdingen het directeurschap nog vele jaren zou mogen bekleden. Met een driewerf hoera op de Rijks werf, op voorstel van de scheidende directeur aangeheven, werd de af scheidsbijeenkomst besloten. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Udding, Lijsterstraat 40, telefoon 2588 en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken woiflt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek Beth, Spoorstraat 9, telefoon 2150 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. Vandaag wordt ook in Den Helder een inzameling gehouden voor de aan bieding van een carillon aan de Ver. Staten van Amerika, Vanavond om half acht begint bij ..Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht een puzzle-wandeltocht van de auto- en motorclub „Den Helder en Omstrejjen". Voor de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren wordt vanavond in Casino een toneelvoorstelling gege ven. In de M.O.O.C.-societeit boven het Algemeen Militair Tehuis aan de Spoor straat worden vanavond films ver toond. Voor de Bond van Militaire Oor logsslachtoffers brengt de toneelgroep „De Nicolientjes" morgenmiddag om half drie in de Marine-cantine „De oude schuld" ten tonele. Het R.K. toneelgezelschap treedt morgenavond op in Casino. De heer P. van Gilst, hoofdcom mies is vaste dienst bij het Ministerie van Marine, is bevorderd tot referen daris. Voor het examen Engelse handels correspondentie slaagde onze oud-stad- ►genote mej. M. Reinderman. Nagekomen predikbeurten: Julio- nadorp: Ned. Herv. gem. 10 uur ds H. J. Trommel; Callantsoog: 19.30 uur: ds H. J. Trommel (bevestiging nieuwe kerke- raadsleden). Het reisbureau Lissone-Lindeman had geenszins te klagen over de belangstel ling voor de voorlichtingsavond, die gis teren in Casino werd gegeven. De zaal was vol, waaruit opnieuw kon worden opgemaakt, dat velen in Den Helder met emigratiegedachten in het achter hoofd rondlopen. Overeenkomstig de bedoeling van deze avond werd geen voorlichting ge geven over de toekomstmogelijkheden ir. de verschillende landen, doch lag het accent op de reis erheen. De heer Smit besprak eerste de vervoersmo gelijkheden en de reiskosten. Gedrukt et we| kregen de bezoekers nog de nodige gegevens mee naar huis. Ee tweedelie KLF film bracht ver slag uit van een emigratictis. die door een uit man, vrouw en zeven kin deren bestaand Brabants gezin per vliegtuig naar Canada werd gemaakt De emigranten werden ook gevolgd gedurende de eerste weken van hun verblijf in dat prachtige land. Een an dere film, die na de pauze werd ver toond, bevatte tal van wetenswaardige bijzonderheden over Canada en wel in het bijzonder over Montreal en om streken. Zo maakte men ook een inte ressante film-reis door Australië en Nieuw Zeeland. Een reportage over de Unie van Zuid-Afrika. hoofdzakelijk over de industrie in dat land, besloot deze leerzame avond. Jan Lemaire Sr. dtaaqi voor Van Zaterdag 23 Februari tot en met 1 Maart wordt in Nederland de „Boe kenweek" gehouden. In Den Helder zul len de ..Vijf Samenwerkende Boekhan delaren" er naar streven, dat ook deze Boekenweek niet onopgemerkt voorbij gaat. Op Maandag 25 Februari houdt de bekende voordrachtkunstenaar Jan Lemaire Sr. een voordrachtavond. Hü zal eerst voorlezen uit en vertellen over zijn nieuwe boek „Afschminken, dames en heren!" Na de pauze draagt de heer Lemaire voor uit „Een man over vrou wen" van Ina van de Beugel, „De geluk kige klas" van Theo Thiissen en „Boe ven en burgers" van Franqois Pauwels Deze avond,, het hoogtepunt van de Boekenweek voor Den Helder, is in Formosa". Op Donderdagavond 28 Februari worden de traditionele reciteerwedstrij- den voor scholieren van U.L.O. en M.O. gehouden. De prestaties van de jongelui worden beoordeeld door een jury, gevormd door mej. S. Held, de heer dr. C. G. L. Apeldoorn en de heer C. Prinsen. Evenals verleden jaar wor den, acht prijzen beschikbaar gesteld. Gedurende de gehele week, dus van 23 Februari tot en met 1 Maart, kan het publiek deelnemen aan een etalage wedstrijd, die werd ontworpen in de vorm van een verhaaltje. In dit kleine schetsje, waarin de boekhandelaren met elkaar hun vacantieplannen bespreken, ontbreken verschillende woorden. Die woorden zijn boekentitels en moeten door de deelnemers worden ingevuld. De desbetreffende boeken worden dooi elkaar bij de „Vijf Samenwerkende Boekhandelaren" geëtaleerd en zullen op een speciale manier herkenbaar worden gemaakt. Een ieder boven de twintig jaar. die aan de wedstrijd wil deelnemen, kan bij één van de samen werkende „Vijf" gratis een formulier krijgen. Ér is één hoofdprijs, een Algemene Nederlandse Encyclopaedie in één band. Onder bevel van de kapitein ter zee G. A. Boegborn zal Hr. Ms. onlangs in dienst gestelde opnemingsvaartuig „Snellius" op Dinsdag 19 Februari, 's middags om twee uur, uit Nieuweüiep vertrekken, met bestemming Nieuw- Guinea. lAdvcrtmtm. Int Mmi CEGEVENS K»t. A <Je>nC Zondag 17 Febr. Maandag 18 Febr. Dinsdag 19 Febr. voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bi) Zaterdag 16 Febr. Tivo]i. Specia'e Kinderfilm voorstelling tb.v. het Centraal Genootschap <„ln de Aap gelogeerd"). 19.00 21.00 Museum Den Helder. 19.30 Wapen van Den Helder'. Puzzlewandeltocht van de A M.C. „Den Helder". 20 00 Casino- Toneelavond Bond Gemeente-Ambtenaren, 20.00 Formosa: Feestavond bridgeclub H B.C." 20.00 Mouton: Bal-Masque Dansinstituut „Mouton 20.00 M.O.O C.-Societeit: Filmavond AVO O C. 20.00 Prins Hendrik: Cabaretavond „Het Kleine Dorp". 11.00 Postbrug: Sportochtend Judoclub „Helder 14.30 Marinecantine: Toneelmiddag „Nicolientjes 20.00 Casino: Toneelavond R.K. Gemengd Toneel. 20 00 Prins Hendrik: Gymnastiekuitvoering „Sportluit". 1<L30 Marinecantine: Postzegelruilbeurs O. S. en O. 20 00 Casino' Toneelavond Alg. Mil. Pensioenband. 20.00 Marinecantine: Schaakwedstrijden Adelborsten-KM 20.00 Museum: Lezing Hum. Verbond (Athene en Sparta) 20.00 Lutherse Kerk: Concert Oranje Harmoniekapel". 20.00 Prins Hendrik: Toneelavond R.K. Land- en Tuin- bouwbond. 14.30 V.B.Z.: Bijeenkomst Marine Dameskring. 20.00 Casino: Declamatie-avond VU. (Max Croiset). 20.00 Elgawa: Jaarvergadering Soc. Fonds Ambtenaren in dienst der gemeente Den Helder. 20.00 Raadhuis Vergadering Gemeenteraad. Woensdag 20 Febr. 20.00 Casino: Jaarfeest speeltuin „Visbuurt 20.00 Marinecantine: Leo Rommerts (bas/bariton) voor O. S. en O. Donderdag 21 Febr. 20.00 Casino: Cabaretavond „De Spar 20.00 Bethelkerk: Concert „Halleluja 20.00 Marinecantine: Dansavond O. S. en O. 20.00 R.K. Volksbond: Jaarvergadering K A B 20.00 Postbrug Lezingavond „Rasbora" (Waterplanten). 14.45 en 15.45 Casino: Een Uur Muziek voor de V U. 20.00 Chr. Mil. Tehuis: Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond. 20.00 Casino: Feestavond Landarbeidersbond. Zaterdag 23 Febr. 15.00 Sportschool Rijkswerf Stedenontmoetmg Volleybal (Den Helder—Zaandam). 19.00 21.00 Museum Den Helder. 20.00 Casino: Feestavond Kweekzchoolvereniging. 20.00 Dennenheuvel: Bal-Masqué „Husedunia". 20.00 Formosa: Soirée-dansante Instituut „Siebeling". 21.00 M.O.O.C.-societeit Bal-Masqué M.O.O.C. 10.30 Bellevue: Lezing Hum. Verbond. 20.00 Casino: Soirée-dansante „Amicitia". V.U.-lezing door dr Portielje is uitgesteld tot 8 April. 18.30 Ulo Molenstraat: Generale repetitie „Turnlust". 20.00 Casino: Gymnastiekuitvoering „Turnlust". 20.00 Formosa: Lezing N.V.S.H. door mevr. Ria de Korte. 20.00 M.O.O.C.: Filmavond M.O.O.C. (Wereldreis Hr. Ms. Piet Hein) Woensdag 27 Febr. 19.30 Museum: Lezing („Vogeltrek in de Oudheid") voor Klassiek Verbond en Nat. Hlst. Vereniging. 19.30 Postbrug: Vergadering met ruilbeurs van de post zegelvereniging „Helder". 20.00 Casino: Gymnastiekuitvoering van „Turnlust". Donderdag 28 Febr. 20.00 Casino: Operette-uitvoering „Ons Genoegen". Vrijdag 29 Febr. 20.00 Nieuwe Kerk: Zendingsavond. Zaterdag 1 Maart 20.00 Casino: Toneelavond „Werken en Ontspanning". Vrijdag 22 Febr. Zondag 24 Febr. Maandag 25 Febr. Dinsdag 26 Febr. De legende van de Vliegende Hol lander is al vele malen aangegrepen als een dankbaar onderwerp. Verschillende romanschrijvers bewerkten het gegeven naar hun eigen fantasie. Alleen reeds om de manier waarop de Engelse regis seur Albert Lewin het oude verhaal om werkte en geschikt maakte voor de film, is „Pandora en de Vliegende Hol- piii BLANCHE MJJK eens, waarde Grodi- anen, deze Gradus mag in 2Vn smalle kolommetjes geen reclame maken. Het geen logisch is, want daar voor heeft hij zijn rubriek je niet bestemd. Daarom wil hij u dan ook niet somme ren uitsluitend Miss Blan- che te roken; u zoudt trou wens niet eens naar hem luisteren. Er zijn evenwel tal van mannen, die hun „Rooie Riek" vereren als hun vrouw, maar regelmatig achteloos de lege pakjes weggooien. En daarover gaat nu eigenlijk dit stukje, als een verzoek van uw Gradus. Ge moet weten, dat een Hel- derse dame bezig is Miss Blanche-merken te sparen. Voor haar kinderen, dacht ge? O neen.' Ge moet ook nog weten, dat in Hoorn een zeven tienjarige jongeman woont, die tengevolge van een on geluk een been heeft moe ten missen. Om die jongen te helpen, om hem ziin zelf vertrouwen te doen herwin nen, gaan Gradus en u Miss Blanche-merken sparen. Vreemd, zult ge denken. Hoe kunnen wij dte jongen helpen door de lege pakjes „Miss Blanche" te bewaren en aan Gradus op te zen den?! Luistert. Hoort het nieuws dat ook uw Gradus met klepperende oren en bij hem valt iets te klepperen) heeft vernomen. Als wij te zamen 5000 Miss Blanche- merken hebben vergaard, dan stellen de fabrieken, die deze sigaretten vervaardi gen, een kunstbeen beschik baar. Een kunstbeen voor die zeventienjarige Hoornse jongen, die nog aan de poor ten staat van dit leven. En dat been mogen wij hem niet onthouden, Wie dus helpen wil, die zende of brenge Gradus de gevraagde merken. Hij zal u van de gang van zaken op de hoogte houden. Steunt de „Miss Blanche-actie!" POLITIE QRADUS ontving dezer da- gen een klacht over het optreden van de Helderse verkeerspolitie. Hij zat er eigenlijk een beetje mee, omdat hij zelf nimmer een onprettige verstandhouding had met de Hermandad. Maar goed, een klacht is een klacht en Gradus wil zijn trouwe lezers niet teleur stellen. Echter: wanneer men zich wil beklagen over een lid van het politiecorps, dan moet men niet bij de Helderse Courant, maar bij de commissaris van politie zijn. In een gesprekje met commissaris Hensums heeft a 1- Trszrp viri zijn briefschrijver uiteenge zet. De heer Hensums neemt nu stellig de nodige maat regelen. Maar nogmaals: klachten over de politie zijn voor de commissaris. Met een klacht over de krant gaat men immers ook niet naar een buitenstaander? LUIERS VOOR jonge moeders is er in onze goede stad iets nieuws, zo Gradus dezer dagen middels een circulai re vernam. Het betreft de luierwas, die vele dames een doorn in het oog is. De op lossing schijnt nu gevonden te zijn in de oprichting van de „Eerste Helderse Luier- centrale", die een zeer han dig systeem heeft aangevat ter ontlasting van de moe ders, gezien in het licht van de luier-misère. Dagelijks ontvangt men de luiers schoon terug, nadat ze in een linnen zakje zijn Inge leverd. En zelfs de prijs moet erg meevallen. Dit al les, deze nieuwigheid, is gestart onder het motto „Reinheid en service". SPAREN IJET gaat goed in Den Hel der, want het aantal spaarders neemt nog steeds toe. En dat noemt Gradus, die in het geheel geen kijk heeft op de economie, een gunstig verschijnsel. In de maand Januari heeft de Nutsspaarbunk er 317 „nieu we" spaarders bijgekregen. Het totaal aantal spaarders bedraagt nu 22.600. Gradus vertelt het maar even, om zijn lezers wat nieuwe moed in te blazen. ANDERMAAL Pradus dacht afgedaan te hebben met de storing, maar hij had misgerekend. Hij ontving nog het volgen de briefje: „Hiermede nog een storing, welke zich vooral Zondagsmorgens ma nifesteert. Luisteren is daar door vrijwel onmogelijk. We horen er soms wel flui ten tussendoor. Misschien een amateur-electricien? Wilt u misschien daar nog even de aandacht aan schen ken? Voorts dienen sommi ge mensen er op gewezen te worden, dat zij hun stofzui gers en andere apparaten storingvrij maken". Gradus vindt het jammer dat hij dit schrijven nog heeft ontvan gen. Natuurlijk stelt hij contact met zijn lezers op prijs, maar het is toch wel heel toevallig, dat nu in eens iedereen last heeft van storing. Mogen wij hiermee deze geschiedenis afsluiten JAARFEEST £\e speeltuinvereniging Vis buurt houdt haar jaar feest op Woensdag 20 Fe bruari. Men kent de feesten van de speeltuinmensen: ge zelligheid kent geen tijd. „Tot ons Genoegen" zal op deze avond opvoeren het kluchtspel „De Sukkel" Gradus heeft van dit stuk gehoord, dat het „lollig" is Succes lijkt hem dan ook verzekerd. 'fff? 'jfyaw mmmm., Gradus' lijffotograaf was gistermorgen aanwezia hu huwelijksvoltrekking. Ge moet namelijk toefen dat T goalgetter van J.V.C., de heer P K bootje is gestapt, tezamen met mej. T IBeUi"'Gn hoopt, dat hij de JulianadorpeTt een plezier doet mTt dit plaatje. lander" de belangstelling ten volle waard. Een bezoek aan Tivoll, wear deze kleurenfilm tot Maandagavond wordt vertoond schenkt de Nederlandse toeschouwer des te meer bevrediging, omdat aan de hoofdgedachte van de le gende geen geweld is aangedaan. De strekking is enigszins verlegd, doordat de liefde tussen man en vrouw een sterker accent kreeg dan in het oorspronkelijke verhaal. Bovendien hadden verschillende scènes alleen maar tot taak de aantrekkelijkheid van het geheel te verhogen, maar ook dit geldt slechts in geringe mate. James Mason als Hendrick van der Zee (De Vliegende Hollander) en Ava Gardner als Pandora Reynolds (wier alles-opofferende liefde de vliegende Hollander verlost van ziin ellendig lot) spelen hun rollen geladen en met over tuiging. Een zeer sympathieke figuur is ook Harold Warrinder als de oudheid kundige, die in Hendrick van der Zee de vliegende Hollander herkent. Het is een boeiende film. waarin men zelfs en kele onvervalse Nederlandse woorden kan horen spreken. De film die tot en met Maandagavond in de Witte-bioscoop wordt vertoond heeft een zeer dwaas gegeven. „Liefde kent geen muren". Inderdaad, voor het ambtenaartje Leon Dutilleul (Bourvil) bestaan er geen muren. Op zekere dag ontdekt hij zijn gave. Hij gebruikt deze kunst slechts voor grapjes, want hij vindt het eigenlijk maar heel gewoon nat er voor hem geen muren bestaan- Maar dan wordt Leon verliefd op een knap Engels meisje, Susan (Joan reenwood),, dat de handlanger is van een dief. En dat kan Leon niet verdra gen. Om haar een lesje te geven gaat ij een bank beroven. Hij komt in de gevangenis terecht, waar hij de direc teur en de bewakers grijze haren be- zo„eWant, Leon eet buitenshuis! Het doet er niet toe, hoe het verhaal afloopt. Men moet het zelf maar gaan zien. Velen zullen de inhoud niet an- aers den „flauw" kunnen vinden. Maar noe grappig zijn de diverse dolle situa ties uitgewerkt! Tal van meters snellen aan de bioscoop-bezoekers voorbij, zon- «r dat men „Liefde kent geen muren meer vindt dan „gewoon". Maar dan opeens, en vooral In het laatste gedeel- e' men schateren Gisteravond was de Witte-bioscoop uS i l En.... er werden waarlijk slechter films vervaardigd. 7Van,selisch Lu'herse gemeente Wl" Zondagmorgen om half elf in het i«,r„S?-bouw aan de Weezenstraat een snrfb lenst Ds J- w Sepmeiier zal Preken over het onderwerp: „Ik zie, ik zie wat jii niet z'et," Onder do preriii''hei'r+op vermeldden ochtend om half elf dr J. A Stellwa* ae dienst zou leiden.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2