KINDERSTAD Veevoederpositie van ons land besproken op boerenvergadering Zijpe Uw land is een rijke eiwitbron »Het Kleuterh uis« KLEUTERSCHOOL TE DEN OEVER BLIJFT BESTAAN Vanonder de toren Dokev.hield geanimeerde jaarvergadering Nieuws van het eiland Texel Jongens maakten het de politie op Oudejaarsavond moeilijk Toep assing van nieuwe methodes gewenst Meer financiële steun van 't Zand Bridgen en dammen Breezand Slachtoffer van brand ter aarde besteld gemeente gewenst Voorlaatste ronde der bridgecompetitie Voorjaar in de school marktberichten Anna Paulowna Trouwe werknemers warm gehuldigd Kantoorhouder Liefhebber met pensioen Tumult op Oudejaarsavond te Oosterend Burgerlijke Stand Julianadorp jaarfeest Christ. *nd- arbeidersbond Wu hebben ons te realiseren, aldus ir houders die in Zijpe in zaal Kuiper werd °f Cen yer^erlng van vee- H.M.v.L. en de L.T.B. en die ondpr iridint gehouden onder auspiciën van de de veevoederpositie van ons land s!P(>hf5rSi0 van de heer N. T. Hopman, dat dien aanzien geen vooruitzichten biedt di» Kewu en en dat de toekomst te grote leveranciers, Amerika en Canafc hehh.« h°°pV01 kunnen stemmen. De tinie is ten gevolge van het bewind van Pe önThsJ,00^2'^ n0diff' Ar«en" invoeren. Het gevold is dat hpt Feron ^eh^el uitgevallen en moet zelfs van de beschikbare wereldvoorraad t<ït !t*edaald van «en procent de prijzen gestegen, terwij. onze deviezen^lK verzwakr'0 86 de boeren op om ten aanzien van de verwelikingsmethode de nodige voor- Wij staan nu voor de moeilijkheid dat we ten gevolge van de zegenrijke politiek van onze regering over een zeer grote veestapel beschikken, maar die ternauwernood in stand kunnen houden, omdat ons het nodige kracht voer ontbreekt. We zullen om onze vee stapel in stahd te houden, andere wegen moeten bewandelen en de intensiviteit van onze productie opvoeren. Een rjjke vooraad Gelukkig is het zo, dat onze bodem in zich zelve over het nodige eiwit be- fchikt. Alleen gaat er van dat eiwit veel te veel verloren. Het zal er dus in de toekomst om gaan, dat we dat ei wit zo veel mogelijk benutten. Dat kan op verschillende manieren. Gij hebt hier in de Zijpe de Hardelandmethode gekozen. In Barsingerhorn is een gras drogerij gesticht. Twee dingen, die voor de veevoederpositie van het grootste belang zijn en daardoor voor de instand houding van de verschillende bedrijven. Maar ook uit economisch oogpunt be keken is het noodzakelijk, dat ge de eiwitten van uw eigen land zo goed mogelijk gebruikt, daar dê post vee voeder, gelijk ir Dijkema aan de hand van grafieken aantoonde, een steeds grotere plaats gaat innemen. Uitvoerig behandelde hij de uitkomsten van de verschillende drogerijen en de eiwitper centages die werden bereikt. Wij kun nen op deze cijfers thans niet uitvoe rig ingaan, maar hopen er te zijner tijd op terug te komen. Aan het einde van zijn betoog wekte hij de aanwezigen op, om de rijke eiwitbron die in elk stuk grasland aanwezig is, zodanig te ge bruiken, dat het grootste rendement wordt verkregen. Aansluitend aan het betoog van de heer Dijkema vestigde de heer Zwem mer de aandacht op de Hardeland methode. De bereikte resultaten waren in het afgelopen jaar niet zo gunstig, omdat we moeilijkheden ondervonden ten aanzien van de machine, maar daarentegen waren de resultaten ten aanzien van het boterzuur van die aard, dat ze buitengewoon bevredigend kon den worden genoemd. Een berekening toont aan, dat ten gevolge van de me thode van inkuilen volgens de oude methode een verlies geeft van 126 kg eiwit per jaar, wat overeen komt met een bedrag van 214. Spreker wekte zichtigheid te betrachten, alsmede bij het openen van de kuilen. Haal er niet alle grond af, daar dan broei met alle schadelijke gevolgen kan optreden. Bewaren van bieten De heer Veenstra nam het onderdeel van het bewaren van de bieten voor zijn rekening. Het is bekend, dat bij de Hardelandmethode suikerbieten of melasse moet worden gebruikt. Indien men het laatste doet is men afhankelijk van de prijs die de suikerfabrieken be dingen. Voordelige is, zijn eigen bieten te gebruiken. Daar het echter laat in het seizoen is, vóór deze bieten gebruikt worden en er dan veel rot of spruiting in optreedt, hebben we gezocht naar methoden om dit zo veel mogelijk te voorkomen. Reeds bij het oogsten moet men er op letten, dat de bieten niet te diep ingekopt worden, terwijl de bie ten niet te droog in de kuil moeten gaan. Verder mag de kuil niet volledig toegedekt worden. Prima uitkomsten worden er bereikt, indien men de bieten behandelt met een conserveringsmid del in de vorm van de z.g. groeistoffen, als fusarex en conserviet. Het percen tage rot wordt dan tot een minimum beperkt en het ligt voor de hand, dat dit voor de bedrijfsuitkomsten van be lang is en de veevoederpositie gunstig beïnvloed. Een levendige discussie besloot deze voor de boeren weer zo belangrijke vergadering. De uitslag van de laatste drive van de bridgeclub „Up and Down" was als volgt: 1. T. Blokland-S. Lenting 65'/» p., 2. H. Schilder-W. de Wit 65 p., 3. P. Strooper-H. Veul 61 p., 4. K. Slik-Ant. Strooper 58 p., 5. mej. De Wit-F. Hendriks 57'/i p., 6. Tr. Leek- D. den Brasem 561/! p., 7. A. Roozen- A. v. d. Voort 47 p., 8. J. Louter-A. Strooper 46 p., 9. E. Schilder-R. Her- togh 43 p., 10. J. Doedens-H. Klaver 39f/i p. Voor de competitie van de Zij per damclub werden drie ontmoetingen gespeeld: P. de Wit-Kooij 20, P. Hoedjes-Waiboer 0—2 en G. Keyzer- Rademaker 0—2. MET MUZIEK DOOR HET LEVEN De zangvereniging „Vriendschap" geef Zaterdag een uitvoering en doet dat weer in de vorm, die buiten de echte liefhebbers van zang ook voor anderen aantrekkelijk is. In revue- vorm worden zang, muziek, dans, schets of voordracht tot een geheel verweven, onder de titel „Met muziek door het leven". Onder grote belangstelling is gister morgen op de gemeentelijke begraaf plaats te Alkmaar het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer J. Kwantes, één van de twee slachtoffers die bij de brand in Huize Westerlicht om het leven zijn gekomen. De begra fenis werd o.a. bijgewoond door de commissaris van de koningin, mr. dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk en door de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema. Spelbeeld uit de wedstrijd Helder- ZFC. De Zaandammer Claassen doet een vergeefse sprong, want keeper Boekei is op zijn post. In de jaarvergadering van de kleu terschool „Oost-Wieringen" kwam als belangrijkste punt de vraag „Ophef fing van de kleuterschool?" aan de orde. De voorzitter, de heer C. de Haan Gz., schetste de moeilijkheden, waar mee men jaarlijks te kampen heeft, om de school gaande te kunnen hou den. Ondanks de subsidies van de ge meente en ondanks de tijdelijke ver lichting. die de opbrengst van de ba- zar heeft gebracht, is er zo weinig perspectief te bespeuren. De heer Glimmerveen gaf naar aan leiding van dit punt een uiteenzetting van de karaktereigenschappen van de kleuter en betoogde, dat het voor een kleuterleidster evenmin als voor ieder opvoeder voldoende is, dat ze liefde en geduld bezit, maar dat ook- kennis van en inzicht in de gedachtenwereld van de kleuter noodzakelijk is. Ge vormde kleuterleidsters zijn dus on misbaar, maar om die aan de school te kunnen verbinden is een gezonde financiële basis nodig. Daarvoor is de hulp van de overheid onontbeerlijk. Komt er geen rijksregeling voor het kleuteronderwijs, dan zal een beroep moeten worden gedaan op het ge meentebestuur om de subsidies sterk te verhogen. Hoe dankbaar het bestuur is voor de tegemoetkomende houding van het gemeentebestuur, toch doet spreker een beroep op de leden om er gezamenlijk bij de gemeenteraad op aan te dringen, meer gelden voor de kleuterschool beschikbaar te stellen. Anders blijft de exploitatie steeds zor gen geven. De vergadering, ervan overtuigd dat de Oeverse kleuterschool moet blijven bestaan, deelde de mening van de heer Glimmerveen. Het bestuur zal zich over een en ander beraden. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris vervolgens de gebeurtenissen in en om de kleuterschool in het afgelo pen jaar. Hieruit bleek, dat het leer lingenaantal 65 bedraagt en dat in plaats van mej. D. Bakker, die wegens huwelijk afscheid nam mej. Tr. Bak ker tot leidster werd benoemd. De ge meentelijke subsidie was verhoogd tot f 10 per leerling; dank zij de bazar konden de oude schulden worden be taald en een zandbak worden aange schaft. Ook het St. Nicolaasfeesf was weer naar wens verlopen. Toch nog een batig saldo Uit het verslag van de penningmees ter, de heer J. Dijkstra, bleek, dat de inkomsten f 4151,22 en de uitgaven f 4107,12 hadden bedragen, zodat er nog een batig saldo van f 44,10 over bleef. De controlecommissie had de boeken in orde bevonden. In plaats van de heer Dijkstra, die wegens druk ke werkzaamheden en vertrek naar Hippolytushoef als bestuurslid be dankte, werd mevr. J. Bakker-v. Dijk Vele sportvrienden zullen het met Bernard betreuren, dat dit jaar de deelnemers aan de Ronde van Neder land niet over Wieringen zullen rijden. Men weet, dat de inwoners de wie lersport een warm hart toedragen. Hadden we sedert 1936 niet een wie lerbaan in Klein Parijs, welke don derden toeschouwers trok? Wie heeft niet de koppels v. d. Broek—Van Schijndel, Pijnenburg—Wals of Schul- teBoeijen zien rijden, aangemoedigd door het duizendkoppige publiek. Een groots moment was het ook wanneer Bustraan, Bontekoe of Remkes de mo toren lieten ronken, waarachter de renners zich voor de achtervolging lieten „trekken". Niet minder was het enthousiasme voor de plaatsgenoten Jan Krüger, Sie- mon Lont, Cor Hegeman, Jaap Visser ot Hoep, wanneer zij aan de startlijn verschenen. Het bekende Wiennger koppel Klink—Kuiper droeg de Ne derlandse driekleur zelfs tot over de landsgrenzen. Spak niet iedere sportsman in 1940 over de kansen van Ditmer Klink, die vol goede hoop naar Italië voor de we reldkampioenschappen werd uitgezon den? Het was een teleurstelling, toen hij als gevolg van de inmiddels uitge broken wereldoorlog onverrichter zake naar ons land moest terugkeren Thans merken wij weinig meer van wielerevenementen. Toch is het de jeugdige Jan Trompetter, die hoop geeft voor de toekomst. Met de wielersport is Iets verdwe nen van Wieringen, dat moe'Iijk is te vervangen. Zelfs zullen dit jaai niet meer de files auto's te zien zijn, waar achter de karavaan van internationale renners over de Afsluitdijk trok. Ber nard spreekt de verwachting uit, dat dit alleen maar dit jaar hel geval zal zijn. Volgend jaar hopen wij de ren ners terug te zien. BERNARD. met algemene stemmen gekozen. De voorzitter sprak woorden van harte lijke dank tot de aftredende penning meester voor al het werk, dat hij ge durende 12 jaar ten behoeve van de kleuterschool verricht had en bood hem een stoffelijk blijk van waarde ring aan. De heer J. Balk werd vervolgens gekozen tot lid van de controlecom missie. Op het beleid van het bestuur werden door de aanwezigen geen aan merkingen gemaakt. Daarna bracht de heer F. Hengst verslag uit van de re sultaten van de gehouden bazar. De netto-opbrengst was f 626.52. De voor zitter bracht de heer Hengst hartelijk dank voor het vele werk door hem verzet. Ook de medewerking van de burgerij en van de winkeliers werd geroemd. De stand in de bridge-compettie na de voorlaatste (23e) ronde is als volgt: 1 KuiperSchmidt 804 (35); 2 TakesRusselman 802 (39 >2); 3 Fam. Kooij 757 (35)4 SmitLuyt 745 (311/,); 5 Klomp—Montulet 743U (34); 6 Echtp. Biaauboer 734 (30); 7 7 ClowtingMaaskant 734 (26i/2); 8 KraanDam 734 (30%); 9 Bosker Nieuwbuurt 733% (31); 10 de Herder v. d. Velde 730 (32); 11 Hof—Steigstra 729 (33); 12 MooijeSiemonsma 727 (38»/.); 13 Dekker—Garrelts 727 (3114 Mevr. MontuletHalfweg 726% (37'/.); 15 Jasper—Bugel 725 (35) 16 Koörnde Koning 723 (33%); 17 Engel—van Es 723 (185/.); 18 Takes Deijkers 718 (311/,); 19 Dovesv. d. Welle 716 (25%); 20 Omis—de Jong 693 (27); 21 Fam. Molenkamp (25"'/.); 22 PakesDoesburg 656 (30%); 23 Koopmansvan Dijk 655 (30). In de laatste ronde zullen Kuiper Schmitt en TakesRusselman de felle strijd moeten beslissen. Het verschil is thans miniem. In de middengroep zijn er nog verschillende koppels, die hun positie kunnen verbeteren. De acht eerstgeplaatsten spelen in een vaste lijn nog een competitie van 12 ronden, evenzo de numers 9 t.e.m. 16 en 17 t.e.m. 23, om het lijnkampioen- schap resp. A, B en C. Donderdagavond jl. was het weer druk in de O. L. S. te den Oever. Er was weer een tentoonstelling van door de leerlingen gekweekte bolbloemen. Vooral de hyacinten en narcissen wa ren een lust voor het oog. Ook was er een keur van tekeningen en plakwerk tentoongesteld. In een van de lokalen waren huisvlijtproducten en keurige handwerken geëxposeerd. Verder waren er nog werkstukken van de leerlingen der hoogste klassen met als centlaal onderwerp: ..Nederlanders trekken de wereld in". Ook kon men duidelijk zien langs welke weg allerlei tropische pro ducten als cacao, thee en koffie ten slotte bij ons op tafel komen. Wat Noordholland aan nuttige pro ducten biedt lieten de derde klassers zien. Al met al was het een met veel toewijding verzorgde tentoonstelling, waar onderwijzend personeel en leer lingen veel eer mee inlegden. Prijzen voor de mooiste bloemen wer den aan de volgende leerlingen toege kend: Narcissen (enkelingen): 1 Martien Lont, 2 Nellie Bruul, 3 Trijnie Lont, 4 Jan- nie Klein. Narcissen (groepen): 1 Rein Ypma, 2 Emmie Bellis, 3 Harm Meyer, 4 Bert Wiegman. Tulpen: 1 Jan Luikens, 2 Trijnie Lont, 3 Marja Schilderman. Rode hyacinten: 1 Jan Tijsen Wz., 2 Rietje de Jong, 3 idem. Blauwe hyacinten: 1 Trienie Lont, 2 Alie de Haan, 3 Alie Post. Extra prijs voor het mooiste geheel: Gea Bakker. WIERINGER KANSEN OP BRIDGE- KAMPIOENSCHAP Voor het verenigingskampioenschap der Federatie van Bridgeclubs in West- Friesland verloor Wieringen I te Enk huizen van Enkhuizen I met gering verschil (111—114 matenpunten). Wieringen II won met 127—73 en is nog ongeslagen. Met nog een wed strijd te spelen maakt dit elftal een goede kans de vorig jaar veroverde wisselbeker te behouden. Ook Wierin gen I is nog niet kansioos voor de ti tel. Slechts Hoogkarspel I heeft een gelijk aantal verliespunten. langedijker groentencentrale. JMaart. 2500 ag rode kool 14,20—15,50; 35.000 kg gele kool 6,50—11.40: 4000 kg witte kool 8,608,70; 500 kg drielingen 22.80; 1200 kg peen: B 27,70 en C 23; 250 kg witlof I 65. WARMENHUIZEN. 3 Maart. 5600 kg rode kool 19,70—19,90; 6700 kg gele kool 8—11,50; 16.000 kg Deense witte kool 8,50 —10.50. Dokev's halfjaarlijkse ledenvergade ring in zaal de Boer stond onder voor zitterschap van de heer H. J. Vergouwe, die in zijn openingswoord vooral dank baar terugblikte op de uitzonderlijk goede geest, die vooral gedurende het afgelopen halfjaar in de vereniging had geheerst. De penningmeester, de heer W. de Jong, kon na afloop van zijn financieel verslag een hartelijk ap plausje in ontvangst nemen. De com missie tot het nazien van de boeken be staande uit de dames C. Bakker-Van Eeten, mej. A. Kossen en de heer B. Jongejan vond alles in orde. Het jaar verslag van mej. Langereis behelsde voornamelijk een terugblik op de gele verde prestaties. De heer C. Siewers, mej. Brommer, mej. T. Langereis en mevr. van Genderen-Kranenburg wer den herkozen als bestuurslid. Het punt „diversen" van de agenda gaf nog de meeste stof tot bespreking. Allereerst kwam de technische dag wel ke op 6 April in Schagen zal plaats vin den aan de orde. De voorzitter was van mening dat het heel nuttig was, aan deze dag deel te nemen, waartoe ook werd besloten. De van bondswege te houden vaardig- heidsproeven bracht de tongen eerst recht in beweging. Het was tot dusver re de gewoonte dat de Dokev-leden, v/elke hierbij de beste prestatie lever den in het bezit kwamen van een wis selbeker. Thans zal men bij de onder linge bekerwedstrijden zowel voor de dames als voor de heren een beker uit loven voor de beste prestatie. Deze wed strijden zullen echter ongeveer in de maand November plaats vinden. De openluchtdag in samenwerking met Concordia en BKC zal evenec-ns doorgang vinden, ofschoon van de zijde van de beide andere verenigingen nog geen definitieve afspraak werd ge maakt. Echter ligt het in de bedoeling dat thans ook in Breezand (men oor deelde dat de Zaterdagavond hiervoor de beste gelegenheid was) een dergelij ke uitvoering zal plaats vinden, echter thans alleen in samenwerking met Con cordia. Bij de rondvraag deelde de heer Groenendijk mede, dat hij binnenkort niet meer voor de oefenavonden be schikbaar zou zijn. Hij vroeg een plaats vervanger, doch zal voor het verzoek van de voorzitter om nog wat te blij ven wel moeten zwichten. De heer Siewers gaf te kennen, dat de adsp.revue wel zal worden gehou den in Jan. of Febr. 1953; de grote re vue zal waarschijnlijk in Nov. 1953 aan de orde komen. Mej. Langereis zal ge durende een periode van 3 maanden haar secretariaat wegens vertrek naar elders niet kunnen waarnemen. Als plv.secretaresse zal zo lang mevr. M, van Genderen-Kranenburg fungeren. Zaterdag was de heer J. den Das 40 jaar in dienst op het landbouwbedrijf van de familie Rezelman. In zijn met bloemen gesierde woning aan de Zwinweg kwamen het afdelingsbestuur, het hoofdbestuurslid van de H. M. v, L., de heer J. Vethman en zijn werk gever hem filiciteren. De heer Vethman wees er op, dat er veel wederzijds begrip tussen werkne mer en werkgever geweest moet zijn om een dienstverband zo lang te kun nen doen voortduren. Spreker prees ook de werklust van de heer Den Das en diens aanpassingsvermogen aan de omstandigheden, die in de lop van 40 jaar ten aanzien van teelt en gereed' schap (mechanisatie) heel wat zijn ge wijzigd. Namens het hoofdbestuur bood spreker de heer Den Das naast gelukwensen het diploma van de Holl. Mij v. Landbouw voor 40 jaar trouwe dienst aan. De heer Jb. Rezelman sprak namens de familie, welke de heer Den Das in drie geslachten diende. Naast de zakelijke band, was er één van vriendschap ontstaan, zei spreker Hij was dankbaar voor de goede ver standhouding, die steeds tussen de ju bilaris en de werkgever bestond en betrok in zijn woorden van erkentelijk heid ook de echtgenote en zoon van de heer Den Das. Een enveloppe met in houd was het persoonlijke geschenk van de fam. Rezelman. ZILVEREN JUBILARIS In de Lotweg, ten huize van zijn werkgever, de heer C. Biaauboer, werd de heer A. Gijsbertsen gehuldigd. Deze was op 1 Maart 25 jaar in dienst van de familie Biaauboer. Ook hem kwa men het afdelingsbestuur en de heer Vethman, als hoofdbestuurslid van de H. M. v. Landbouw, feliciteren en com plimenteren. De heer Vethman kon wederom op de goede verstandhouding tussen werkgever en werknemer wijzen en overhandigde deze jubilaris het di ploma van de H. M. v. L. voor 25 jaar trouwe dienst.. De heer C. Biaauboer feliciteerde en huldigde de heer Gijsbertsen mede na mens zijn echtgenote en moeder, wees er op dat, nu door ziekte het dienst verband verbroken moest worden en bood een enveloppe met inhoud en een wandelstok ten geschenke aan. De heer C. Liefhebber, die van 1910 af bij de P.T.T. is en sinds 1931 kan toorhouder te Kleine Sluis, gaat 1 April de dienst met pensioen verlaten. VEERTIG JAAR BIJ EEN FAMILIE. Heden, 1 Maart, is de heer J. den Das 40 jaar werkzaam op het land bouwbedrijf van de familie Rezelman. Hij was in die 40 jaar in dienst van drie geslachten dezer familie. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. verleenden bouwvergunning aan; H. J. J. Langeveld, voor de ver andering van een loods in een bollen schuur en kistenloods; J. Korteweg, Veerweg voor een bergschuur; J. Boon, Molenvaart, voor een schuur; Gebr. Raven voor een landbouwschuur. CSV—BKC WORDT QSC—BKC De voor Zondag vastgestelde com petitiewedstrijd CSV—BKC is uitge steld. In de plaats daarvan komt de ontmoeting QSC—BKC. Het is in Oosterend op Texel traditie geworden, dat op Oudejaarsavond door jongens het ruitje van een brandmel der wordt vernield, waarna de alarm installatie in werking wordt gesteld. Ook Of de laatste Oudejaarsavond had den enkele jongemannen het plan opge vat de brandweer op te roepen, doch hun opzet werd verijdeld door een wachtmeester die zich verdekt had op gesteld en die een van hen juist de verkeerde een fikse tik met de gummistok gaf. Hiermede waren de moeilijkheden echter nog niet afgelopen, want later in de avond weigerde één van het drietal een café te verlaten en pleegde verzet tegen dezelfde wachtmeester met wie hij tevoren reeds had kennis gemaakt. Ook toen trok de ploitieman z'n gummi stok en om hun kameraad uit de ge vaarlijke zone weg te krijgen, drongen de andere jongens de reeds gesloten zaak binnen, hiermede erfvredebreuk plegend. Het laatste bedrijf van dit drama-in-zakformaat speelde gisteren voor de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, die deze wijze van Oudejaars- Geboren: Martha J. M., d. van Jóh. van de Water en A. J. C. Paardeman. Paulus J. M., z. van L. Zandvliet en E. M. A. Garthoff. Elisabeth M., d. v. A. Duin en P. M. Pijnacker; Anne- chien v. A. Kolen en W Kruizenga Dirk J. P. z. v. Jac. Steenvoorden en Jac. Schoute. Yvonne J. M., d. van A. Bon en A. G. M. Weijers. Antho- nius E., z. van G. M. Berbee en M. A. E. Nijssen. Aafke, d. van Sj. van der Wal en F. Jeeninga. Wilhelmina G., d. van A. K. Raven en C. A. van Weelden. Ondertrouwd: W. J. van 't Schip en E. E. Angevare. N. L. van der Voort en J. Zonneveld. A. Verbrugge en Joh. M. van Dinter. Jac. IJsselstein en C. Versluis. Getrouwd: P. A. van Dijk en T. Piek. G. van Binnendijk en T. van Laar. H. C. A. Lelivelt en A. J. M. Hui- berts. W. J. van 't Schip en E. E. Angevare. N. C. van der Voort en Jos. Zonneveld. Overleden: Mej. C. J. Huiberts, oud 31 jaar. C. Ligtendag, oud 81 jaar. Jac. Meilink, oud 79 jaar. avond-viering allerminst bleek te waar deren. Het requisitoir. De officier van Justitie, mr A. W. Hol- steijn, was van mening dat de wacht meester, S. W., volkomen juist was op getreden bij zijn poging en om de ver nieling van de ruit te voorkomen. Te gen T. van der V., die het speciaal op het ruitje gemunt had en tegen Cornelis V., die verzet tegen de wachtmeester had gepleegd, eiste de officier f 75 subs. 25 dagen. Ook tegen G. P., J. S. en nog maals tegen T. van der V., die zich allen hadden schuldig gemaakt aan erfvrede breuk, was de eis f 75 subs. /25 dagen. De houding van de politie. De verdediger, mr J. Mulder, was evenals de officier, van mening, dat de jongelieden geheel verkeerd waren op getreden. Hij betoogde echter voorts dat de wachtmeester mede verantwo- '- lijk was aan de wanorde! dat hij te snel de gummistok had ge trokken. Ook laakte de veroc. a wijze waarop de wachtmeester het ver hoor ïlad afgenomen en procesverbaal had opgemaakt. De officier zeide deze scherpe uitla tingen van de verdediger te betreuren. Hij bleef bij zijn mening, dat de politie geen verwijt kon worden gemaakt. Hierna deed mr Alblas uitspraak Hij veroordeelde G. P. en T. van der V. ter zake van erfvredebreuk ieder tot f 50 subs. 25 dagen. J. S. werd voor hetzelfde feit veroordeeld tot f 25 subs. 10 dagen. C. V. werd wegens wedpr- spannigheid f 100 subs. 30 dagen opge legd en de tweede boete van T. van der V. voor de vernieling van het ruitje bedroeg f 50 subs. 25 dagen. De afdeling Juliandorp van de Neder landse Christelijke Landarbeidersbond heeft dezer dagen in gebouw „Pniël" haar jaarfeest gehouden. Nadat de voorzitter, de heer Joh. Waasdorp, zijn openingswoord had gesproken, kregen secretaris L. Nieuwland en penning meester B. Otten de gelegenheid de tal rijke genodigden in te lichten omtrent ledental en financiën. De heer Haak van Overloop uit Den Helder verleende zijn medewerking als gedachtelezer en goochelaar. Hij oogst te veel succes met zijn uiterst beschaaf de optreden. De avond werd gesloten door ds. H. J. Tromml. Onderstaande artikelen zijn ruim voorradig in KEIZERSTRAAT 107 - TELEFOON 3561 zien, een jongen of een meisje Eén ding is zeker: Baby zal er allerliefst uitzien in zijn Delana-truitje, volkomen bewegingsvrijheid hebben en 4 ideaal gekleed zijn als u de Euluiermand vult met het baby groeit er niet mooie en solide Delana - vlug uit, want onze babygoed.U heeft de keus luietttuitjes hebben uit practische hemdjes en een royale maat en broekjes, luietttuitjes ruime overslag en in meerdere mooie vooral niet te vergeten dessins in wit, rose de speciale volmaakt-vei- lige sluiting met één knoopje op de rug. De lage prijzen zijn een attractie op zichzelf: baby-hemdjes maat 2 70 c baby-broekjes maat 2 90 c luiertruitjes maat 2 1.45 of ciel. Altijd blij vende pasvorm en na ontelbare ke ren wassen nog als nieuw. Let op bet inge naaide merk: Uw winkelier voor Den Helder en omgeving is hier: j. a. veen SPOORSTRAAT 35 Ook wij verkopen alle DELANA producten

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5