Wrang succes voor minister Joekes,GrootS^™ we f Harem van koning Faroek'' te Bazel Zijn partijgenoten in de oppositie Geen Westduitse stroom meer naar Oostelijke zone De kwestie-Starhemberg opgelost rd Vervreemding van Wetsontwerp emigratie werd aanvaard onroerende zaken succes In Engeland dreigt arbeidsonrust Administratie van sociale verzekering in handen van Bedrijfsverenigingen Televisie-uitzending op feestdagen Emigrantenvluchten naar Canada gaan door Nieuw onderzoek in de Leeuwarder affaire WASSENAAR KRIJGT EEN VOETGANGERSTUNNEL Huwelijk fussen toneel en film te Amsterdam Dr K. H. E. Gravemeyer kreeg beroep voor Zuid-Afrika Interpellatie van de heer Droesen Geen wijziging in de Indonesische politiek Borstbeeld van Van Schendel te Amsterdam onthuld Tweehonderd vliegtuigen vielen Stromboli aan Represaille voor afsnijding van Berlijn Uitwisseling ten einde Geen lagere belasting in Engeland KoJit B-eAJteJfc Eisenhower voert geen verkiezingsveldtocht Protest tegen inkrimping sociale voorzieningen Proces tegen prins als hij repatrieert D®. Oostenrijkse volksvertegenwoor diging heeft gisteren met 142 tegen 1 stem twee compromis-voorstellen goedgekeurd, die betrekking hadden op het eigendomsrecht op de 82 land goederen van de voormalige Oosten rijkse prins Rüdiger Starhemberg, in dertijd leider van de zeer rechtsgerin- de „Heimwehr". Luxemburg heeft 13 werklozen Laaiende Pijn van Zuurbrand op de maag Wees niet koffie-krenterig! V. Brazilië in de NAVO <v«" onze parlementaire redacteur) S^ooms Katholfeke 'm Anü'-Rev^h.Uonnah^r'tut" ~..C,'risklijkl,i,t<,rischf. van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr Joekes de minister aanneming van het wetsontwerp tot herziening ,m te.fel|cteren met de anriale verzekering, de wijzigingen u,tï:05r.,nnor«»ni««tie der bijslagwet. Zijn partijgenoten, de leden van de fraei? w«"S">g: van de Kinder- erhter verre van hem... Zij waren onteVeJ^ omdat"//Tw' zich heel anders in het Staatsblad zal verschijnen dan ^betreffende wet aan de Kamer had voorgelegd. OorsproSêSjk v?0«,t "t linr van een centraal, van de overheid nitvalnH tn fUintrrp ,n de instel" l,e figuren rezen echter bij de reeds èni/e t/d ^"""'^at.ekantnor. Tegen ,en bezwaren bij verscheidene fracties. Men wenste afzo^dernl" b.eraad^Ia^n- drijfaverenigingen beheerde administratiekantoren. ""derlijke, door de be- Aangezien tijdens de algemene be schouwingen bleek, dat de confessio nele fracties voet bij stuk zouden hou den en het wetsontwerp verworpen zou worden, als zij hun zin niet kregen, werd de verdere behandeling van het ontwerp ruim een maand geleden ge schorst. Minister Joekes wilde eerst nog wel eens met zijn |opponenten overleggen. Erg vlot is dit overleg niet verlopen, doch toen men er mede klaar was, verscheen een nota van wijzi gingen van de bewindsman, waaruit bleek, dat hij volledig, aan de eisen van de heren Stapelkamp c.s. tegemoet gekomen was. De heer Stapelkamp kon gisteren dus met een gerust en een opgelucht hart zijn amendementen intrekken. Doch nu had mr. Joekes zijn eigen partijgenoten tegen zich in het harnas gejaagd. De Christelijke fracties koppig, nu wij ook koppig, dachten zij en zij verklaar den het wetsontwerp tengevolge van de er in aangebrachte verandering on aanvaardbaar. Zij waren evenwel in de minderheid en zo werd het wets ontwerp aangenomen met 45 tegen 22 stemmen. Tegen waren de P.v.d.A. en de CPN. Aan deze stemming was enige dis cussie voorafgegaan. De heer v.d. Born (P.v.d.A.) viel zijn partijgenoot-minis ter op een niet malse wijze aan. Hij betreurde de gang van zaken zeer en handhaafde enige door hem ingedien de amendementen om de oorspronke lijke tekst te herstellen, waardoor ook de Raden van Arbeid behouden zouden De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft erin toegestemd, dat op de komende feest dagen, 30 April en 5 Mei, extra-tele visieuitzendingen zullen worden ver zorgd door de Nederlandse Televisie stichting. De VARA zal in de gelegen heid worden gesteld op 1 Mei een feestprogramma via de televisie uitte zenden. Hoewel de Canadese regering beper kende maatregelen heeft genomen om de kans op overbrenging van mond-en klauwzeer door emigranten zo klein mogelijk te maken, gaan de emigran tenvluchten van de KLM door. Deze maatschappij heeft maatregelen in voor bereiding. In overleg met geneeskun dige instanties is besloten, zo nodig de daarvoor in aanmerking komende pas sagiers voor het vertrek van het vlieg tuig te ontsmetten. De minister van justitie heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Scheps (P.v.d.A.) met betrekking tot het gebeurde op 16 Novemben 1951 te Leeuwarden ge antwoord, dat het onderzoek, inge steld naar aanleiding van de door de heren Wijbenga en Sikking ingedien de klachten, naar het oordeel van het Openbaar Ministerie geen vol doende basis voor een strafvervolging heeft opgeleverd. Klagers hebben hierna ter zake beklag gedaan bij het ge rechtshof te Leeuwarden, dat hierop nog geen beslissing heeft kunnen ne men. Naderhand zijn echter, aldus de minister, vermoedens omtrent nieu we feiten naar vorën gebracht, waar in aanleiding is gevonden het onder zoek te hervatten. De minister-president, dr. Drees, heeft aan het comité KerkehoutWas senaar medegedeeld, dat het ministerie van Verkeer enWaterstaat met spoed de kwestie van een tunnel onder de rijksweg te Wassenaar ter hand zal nemen. Het gemeentebestuur verwacht, dat de tunnel dit jaar in elk geval zal worden gebouwd. Voorlopig zullen bij de gevaarlijke wegkruising stop- en flikkerlichten worden geplaatst. In de buurtschap Hoge Hexel in de gemeente Wierden is een geval van nekkramp geconstateerd bij de fam. L. blijven. De amendementen van de heer v.d. Born hadden geen schijn van kans. Ook de heer Gortzak van de CPN, die evenals de P.v.d.A. vóór een cen traal administratiekantoor was, be haalde met een motie, waarin aan de regering verzocht werd de ambtenaren in dienst van de Rijksverzekeringsbank en de Raden van Arbeid onder te bren gen in andere, gelijkwaardige betrek kingen, niet het minste succes. De motie werd verworpen met 61 tegen 3 communistische stemmen. De loco-burgemeester van Amster dam, de heer B. C. Franke, heeft gis termorgen ten stadhuize het huwelijk voltrokken tussen de toneelspeelster Caro van Eijck en de filmverhuurder Hans Boekman, die meer bekendheid heeft genoten als internationaal voet balscheidsrechter. Voor deze plechtig heid bestond grote belangstelling. De vier getuigen bij dit huwelijk waren de directeur van theater Carré, de heer Alex Wunnink, de directeur van de Stadsschouwburg, de heer Joh. Bendien, de acteur Paul Steenbergen en de journalist-schrijver Simon Car- miggelt. Zoals men weet vertoeft dr K. H. E. Gravemeijer, algemeen gedelegeerde van de generale synode der Ned. Herv. kerk, reeds geruime tijd in Zuid-Afri ka. Hij zal daar ook als gast van het centraal comité voor het Van Riebeeck- feest de herdenking van het 300-jarig bestaan van de volksplanting aan de Kaap bijwonen, terwijl hij op 19 April in Pretoria onder prof. Engelbrecht tot ere-doctor 'promoveren zal. Wij verne men, dat de Commissie uit de Alge mene Kerkvergadering van de Afri kaanse Ned. Herv. kerk op dr Grave meijer thans een beroep gedaan heeft, om in die kerk de organisatie van de geestelijke verzorging van de Ned. Herv. immigranten ter hand te nemen. Hij heeft echter terzake nog geen be slissing genomen. In elk geval wil hij eerst begin Mei weer naar Nederland terugkeren, om met de autoriteiten hier te lande overleg te plegen. (Van onze parlementaire redacteur) MA maanden heeft dr. ir. W. J. Droe sen van de KVP gisteren in de Twee de Kamer eindelijk de gelegenheid ge kregen de regering te interpelleren over de toepassing van het „Vervreemdings- besluit onroerende zaken", een uit de bezettingstijd daterende regeling en in het bijzonder over de bemoeiing van de administratie bij de bepaling van de schadeloosstelling bij onteigening. Deze schadeloosstelling wordt nog beheerst, zo zeide hij, door een onne- derlandse, dictatoriale regeling, waar bij de rechter sterk is gebonden. De rechtvaardigste oplossing van deze kwestie noemde hij een regeling, waar bij de rechter weer de vrije hand krijgt, zodat hij met alle factoren rekening kan houden, desnoods met de bestaan de prijsbeheersingsvoorschriften. Zijn interpellatie liet de heer Droesen, die Overheidsinvloed verzwakt De Tweede Kamer heeft gistermid dag zonder hoofdelijke stemming, doch met aantekening, dat de fractie van de CPN tegen was, het wetsontwerp tot Instelling van organen ten behoeve van de emigratie aangenomen. Geheel ongewijzigd heeft de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mr Joekes, het er niet doorge kregen. Van ingrijpende aard waren de veranderingen echter niet, hetgeen reeds hieruit blijkt, dat de minister en kele amendemen>» overnam. Het be langrijkste was wel dat van de heei Van Koevorden van de KVP, waarin nadrukkelijk was vastgelegd, dat aan de aanmeldingsorganen jaarlijks een bijdrage verleend zal worden als ver goeding voor haar werkzaamheden. In het ontwerp stond aanvankelijk, dat deze bijdrage gegeven „kan" worden. Ook een amendement van de heer De Kort (KVP) om de leden van de Raad voor de Emigratie, die maatschappe- In het ontwerp-regeringsprogram van de Indonesische kabinetsformateurs Prewoto en Sidik, dat bij de partijen een goede ontvangst is ten deel Seva" len, wordt o.m. gezegd, dat gestreefd Ml worden naar verwezenlijking van het voornemen om de verhouding In- donesie-Nederland op de basis van net Uniestatuut te vervangen door gewone internationale verdragen en het elim.- neren van die resultaten der RTC, wel ke nadelig zijn voor volk en land. JJe strijd om Nieuw-Guinea in het Indo nesische grondgebied opgenomen krijgen, zal worden voortgezet. Woensdag is in het plantsoen van het Leidsebosje te Amsterdam he borstbeeld van Arthur van Schendel onthuld, dat de beeldhouwer J. <-»• Wertheim in opdracht van het ge meentebestuur heeft vervaardigd, in rijn korte toespraak noemde Amster dams wethouder voor kunstzaken, nat. A. de Roos, Van Schendel één van de jfrootste proza-schrijvers van ons De 9-jartge kleindochter van de schrijver, Elie, onthulde vervolgens het beeld. lijke organisaties vertegenwoordigen, door die organisaties zelf te doen aan wijzen, ontmoette bij hem geen be zwaren. Hij nam het althans over, evenals enige amendementen, die er mede samenhingen en een aantal amendementen van formele aard. VAN RIEBEECK-ZEGELS BINNEN KORT VERKRIJGBAAR De Van Riebeeckzegels zullen bij de P.T.T. beschikbaar zijn van 14 Maart tot 15 April. De geldigheid duurt tot het eind van 1953. De waarden zijn 2, 6, 10 en 20 cent met een toeslag van resp. 3, 4, 5 en 15 cent. De toeslag is bestemd voor de herdenking in Nederland, de Nederlandse tentoon stellingen in Kaapstad en het ge schenk van het Nederlandse volk aan het volk van Zuid-Afrika. TOCH EEN DELEGATIE NAAR MOSKOU Niettegenstaande het feit, dat de Ne derlandse regering officiële deelneming aan de economische conferentie te Mos kou heeft afgewezen en het steunen van dergelijke initiatieven afkeurt, zal toch een Nederlandse delegatie naar de Russische hoofdstad gaan. Zo zullen o.m. prof. mr. C. W. de Vries en de heer J. H. Cohen Stuart van deze delegatie deel uitmaken. [NAT IS NOG 'ns zaken doen, vrien- den! In een streek in Zuid Carolina zouden de Amerikanen een atoomfa- briek gaan bouwen. Enkele uren voor dat de beslissing over de aankoop viel, had een inwoner uit Salt Lake City een stuk van het uitverkoren land ge kocht. Hij hoefde nauwelijks een dag te wachten, eer hij het aan de regering kon verkopen. Hij maakte 75.000 dol lar winst. Niet meer. In Berlijn we ten ze trouwens ook wat het nemen van snelle besluiten waard is. Drie Oostberlijners en één Westberlijner werden daar aan de grens tussen beide zones, aangehouden door leden van de Oostduitse volkspolitie, cmdat zij zak ken rogge op hun fiets vervoerden. Da vier Berlijners aarzelden geen ogen blik. Ze ontwapenden hun belagers en fietsten met de rogge èn de wapens naar het Westberlijnse politiebureau, om het gevaarlijkste deel van hun la ding te lossen. Ze werden meteen m hechtenis genomen. Een Franse vakbondsleider heeft erop gewezen, dat de arbeiders niet zo verbeten moe ten vechten voor een vroeger pensioen. Dank zij allerlei uitvindingen op me- disch gebied worden de mensen veel vooral belangstelling toonde voor ont eigening van landbouwgronden en boerderijen, uitlopen op een zestal vra gen. De ministers van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. In 't Veld, van Justitie, mr. Mulderije en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, de heer Mansholt, antwoordden. Eerstgenoemde verzekerde, dat in dè practijk reeds een soepele toepassing van het besluit plaats heeft, teneinde de ergste moeilijkheden te ondervan gen. Hij wilde nagaan, of een verdere verbetering mogelijk is, o.a. door bij de prijsbureaux adviescommissies in te stellen. De oplossing van alle moeilijk heden kan alleen gevonden worden, zo betoogde hij, door een nieuwe wette lijke regeling. Het „Vervreemdingsbe- sluit" verliest op 15 Februari 1953 zijn gelding. Het zal dan vervangen moeten worden. De bewindsman dacht hierbij aan een noodwet, die niet alleen niet- landbouwgronden maar ook de land bouwgronden omvat. Weggenomen zal dan dienen te worden de moeilijkheid, dat de rechter gebonden is aan de ad ministratie. Een stelsel, dat in over eenstemming is met de Nederlandse rechtsverhoudingen, had ook zijn voor keur. Nadat ook de ministers Mulderije en Mansholt hun aandeel in het ant woord hadden geleverd, sloot de voor zitter de vergadering. De discussie wordt vanmiddag voortgezet. Gisterochtend hebben 200 vliegtui gen van Amerika, Frankrijk, Engeland en Italië deelgenomen aan een oefen- aanval op het eiland Stromboli. Men heeft gecombineerde ..beschieting;,- en bombardementsaanvallen" uitgevoerd. Oorspronkelijk had men een eiland in de Adriatische zee uitgekozen, doch de weersomstandigheden hebben het op perbevel tot de keuze van het eiland Stromboli gebracht. De luchtaanval werd gehouden in het kader van de manoeuvres „groot Slam" in de Mid dellandse Zee, onder bevel van de Amerikaanse admiraal Carney, opper bevelhebber van de Zuideuropese sec tor van de strijdkrachten der NAVO De admiraal volgde de oefening van een vliegtuig uit op een hoogte van 4000 meter. De vlagofficieren van de vier landen zullen thans een analyse van de manoeuvres maken. In welingelichte kringen beschouwt men de oefening als een groot succes. Men heeft een „buitengewoon hoog peil van samen- samenwerking" bereikt tussen zee lieden en vliegers van de vier landen, ondanks taalmoeilijkheden en verschil len in technische methoden. Men neemt aan, dat verder gewerkt zal worden aan een eenheidscode voor de strijdkrachten der NAVO. Op verzoek van de Westberlijnse autoriteiten is de levering van stroom aan de districten Berlijn, Treptow en Weissensee gestaakt, en die aan de onder Russische controle staande Duit se spoorwegen in Berlijn geschorst. Oost-Duitsland sloot Dinsdag reeds de levering van electriciteit aan de Ber- lijnse voorsteden Wannsee, Rudow en Buckow af. Hiermee is een eind geko men aan een beperkte uitwisseling van electrische stroom, die twee jaar heeft geduurd. Het ging aan beide zijden om een hoeveelheid van 384.000 kWh per dag. Sinds de blokkade van Berlijn in 1949 leverde Hamburg stroom aan de Oostduitse provincie Mecklenburg. Ook daaraan is een einde gemaakt. afsnijden der Als reden voor het Geraamd tekort werd een overschot Dinsdag a.s. zal de Britse regering de begroting voor het komende belas tingjaar bij het Lagerhuis indienen. Men verwacht niet, dat deze belas tingverlagingen zal inhouden, aange zien zij vooral zal moeten dienen voor dekking der militaire uitgaven en be strijding der inflatie. De begroting over het lopende jaar blijkt te sluiten met een voordelig saldo van meer dan vierhonderd mil- lioen pond sterling, terwijl gerekend was op een tekort van deze grootte. Zulks is een gevolg van het feit, dat de uitgaven voor de herbewapening aanzienlijk lager zijn gebleven dan de raming. De ontvangsten waren hoger als gevolg van prijsstijgingen. Enige hoeden-dragende heren zien nieuwsgierig naar de nieuwste snufjes die op de herenmodebeurs in de Apollo-hal te Amsterdam tentoongesteld worden. MN ouder en nu doet zich reeds het ver schijnsel voor, dat de gepensionneer- den tijdens hun „oude dag" nog har der werken dan in de tijd dat ze nog ER IS MAAR ééN PIET II niet gepensionneerd waren. In de stad Euclid (Amerikaanse staat Ohio) trad de bekende guitarist KeyerLe- ber met rijn electrische guitaar in een nachtclub op. Juist toen de band een droevig liedje van Hawaii produceerde, begon de guitaar van meneer Keyer- Leber gek te doen. Uit de luidspreker wrong zich een reeks van klanken, die bij goed toehoren bleek te bestaan uit een oproep van de mobilofoon, waar mee de taxies in het stadje zijn uitge rust. Een radio-monteur heeft het in strument, dat als ontvanger werkte, moeten repareren. Terugkerende Korea-vrijwilligers hebben verteld, dat Zuid-Afrikaanse liedjes zo rond de 38ste breedtegraad buitengewoon po pulair zijn. Alle voorhanden zijnde platen van Zuid-Afrikaanse liederen, waren tot op de draad versleten. The- odoor veronderstelt, dat het bekende „Ik wil jou krij" wel de meeste op gang zal maken. Zuid-Afrika is ook populair voor wat betreft de immigra tie. In 1951 zijn er 1890 Nederlanders naar het land van Jan van Riebeeck getrokken. In totaal nam Zuid Afrika niet minder dan» 13.058 immigranten op. En nog is het niet overdadig druk onder de groene Doringboom. stroom worden technische moeilijkhe den opgegeven. De Westberlijnse voor steden hebben Dinsdagavond slechts twintig minuten zonder stroom geze ten. Dadelijk nadat de verbinding met de Oostduitse centrales uitviel heb ben de in 1949 gebouwde krachtsta tions in West-Berlijn de levering over genomen. De kabels, waarlangs enkele Oostberlijnse districten stroom ontvin gen zijn uitgeschakeld. De krachtstations zijn in de laatste jaren met Marshallgeld gebouwd. De kolenvoorraden zijn voldoende voor drie tot vier maanden. Verwacht wordt, dat in Mecklenburg moeilijk heden zullen ontstaan door het ver breken van de stroomvoorziening. De Amerikaanse senator Malcolm Forbes heeft na een bezoek aan Euro pa verklaard, dat generaal Eisenho wer niet naar de V.S. zal terugkeren om daar een verkiezingsveldtocht te voeren als republikeins candidaat voor het presidentschap. De senator was na een onderhoud met Eisenhower van oordeek dat deze zijn land niet op de beste wijze zou dienen, indien hij thans zijn functie in Europa van opperbe velhebber der verenigde strijdkrachten zou neerleggen. Paul Hoffman, voormalig leider van de ECA en thans hoofd van de Ford Foundation, heeft verklaard, dat de generaal ook tot president zou worden gekozen, indien hij niet aan een ver kiezingsveldtocht deelnam. In de carnavalsoptocht te Bazel liep dif jaar een wel zeer originele groep mee. Zij bestond volgens de officiële aankondiging uit de haremvrouwen van koning Faroek van Egypte. Britse vakverenigingleiders vrezen een wijdverbreide industriële agitatie tegen de bezuinigingsmaatregelen der conservatieve regering. Reeds heeft de beperking der sociale voorzieningen geleid tot vier eendags-stakingen ln Wales, waardoor 40.000 ton kolen ver loren gingen. Thans heerst ook onte vredenheid in Schotland en Kent. Gevreesd wordt, dat de onrust zal overslaan naar andere voor de herbe wapening belangrijke bedrijven. De leiders van de vakbeweging en de Labourpartij hebben hun aanhan gers gewaarschuwd, dat zij voorlopig de protesten nog maar aan de poli tieke woordvoerders moeten overla ten en in de huidige moeilijke periode geen stakingen moeten ontketenen. De neiging wordt onder de mijn werkers hoe langer hoe sterker, om niet meer op Zaterdag te werken. Wanneer deze leidt tot opzegging van de bestaande overeenkomsten over deze kwestie, zal dit het land 250.000 ton kolen per week kosten. Arbeid op Zaterdag wordt thans door de mijn werkers verricht op basis van vrijwil ligheid. De vakverenigingsleiders vrezen, dat de communisten van de heersen de toestand gebruik maken, om al lerlei acties te ontketenen. Reeds nu hebben sommige communistisch ge zinde leiders dreigende, taal Ie ten ho ren. De socialisten hadden aanvankelijk een wetsontwerp ingediend, dat voor zag in het ten bate van de staat ver beurd verklaren van de bezittingen van Starhemberg, maar wijzigden hun standpunt en dienden compromis-voor stellen in. Volgens deze voorstellen zullen de landgoederen door van regeringswe ge aangewezen beheerders worden be heerd. Voorts zal prins Starhemberg zijn bezittingen niet terugkrijgen voor dat een onderzoek is ingesteld naar de al dan niet gegrondheid der in 1947 bij de openbare aanklager voor gebrachte socialistische beschuldiging, dat Starhemberg zich aan verraad zou hebben schuldig gemaakt. Indien hij uit Argentinië naar Oostenrijk te- Het groothertogdom Luxemburg is het land, dat naar verhouding tot zijn bevolking, waarschijnlijk het geringste aantal werklozen telt. Volgens de sta tistieken bedroeg het aantal werklozen in Juni 1951 namelijk slechts 13, waar onder twee vrouwen. Aan werklozen steun keerde het groothertogdom in die maand slechts Fr. 26.000 uit. In Decem ber was het aantal werklozen slechts weinig hoger en waren er zelfs 422 aanvragen voor geschoolde arbeiders. een kwelling voor velen. Maar talloze lijders aan brandend maagzuur wapenen zich daar tegen met Digestif Rennie. Een prettige afdoende remedie: één of twee Rennies laten smelten op de tong, dadelijk na tafel. Dan van zuurbranden geen spoor meer. Eigenlijk hoorde iedereen Rennies bij zich te steken, als 't niet voor eigen ge bruik is, dan voor een disgenoot, want o zo velen lijden aan deze pijnlijke angstaanjagende kwaal. (Advertentie. Ing. Med.) rugkeert, zal een proces tegen hem worden geopend. Een overdracht van zijn bezittingen aan zijn zoon of aan een derde zal door de Oostenrijkse re gering niet worden erkend. Het aangenomen wetsontwerp gaat thans naar de Federale Raad en ver volgens naar de Geallieerde Bestuurs raad. Er zijn van die kleine dagelijkse genoegens in het leven, die een mens zich zeker gunnen moet. Eén van die genoegens is ons dagelijks kopje koffie en we zijn er niet krenterig mee nu de koffie wij is. Maar aan de p r ij s kun nen we wat doen. Ruim twintig cent per half pond kunnen we besparen op koffie van de beste soort. Want De Cruyter's koffie wordt met cassabon verkocht. In deze dure tijd maakt 10 korting op kwaliteits-koffie zóveel uit, dat geen enkele huisvrouw zich veroorloven kan daar van niet te profiteren. 520304 (Advertentie, tng. Med.) „De toetreding van Brazilië tot de organen van de Noordatlantische ver- dedigmgsgemeenschap zal waarschijn lijk eerder geschieden dan de opbouw van de Europese verdedigingsgemeen schap aldus heeft de staatssecretaris van het Braziliaanse ministerie van buitenlandse zaken, tegenover 'n cor respondent van DPA te Lissabon ver-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3