Nederland, na goede eerste tegen de muur gedrongen r Pim, Pam on Pnm in Zwitserland^ Dolf van der Kuil was de sier van de aanvalslinie Bromfietsenprobleem is ook voor platteland zeer urgent Grote materiaaldiefstallen bij het G.E.B. Amsterdam berecht In de greep van de woestijn DRAISMAS LEVERTRAAN Trage darmwerking Voorlopig Neder ands eltta 3olton Wanderers (2-2) Landman nog niet rijp om Kraak te vervangen Goede prestaties van Huiskes en Maarse In één half jaar 1578 ongevallen Leeftijd van bestuurder speelt grote rol Er verdwenen om. 67.000 stoppen Vijf en dertig verdachten op het matje Planter ontsnapte aan een hinderlaag MARJORIE Het Radioprogramma is schadelijk voor Uw gestel- Neem zonder kans op gewenning (Van onze sportredacteur) ^LS ooit een eerste en tweede helft van een voetbalwedstrijd In het geheel geen overeenkomst hebben vertoond, dan was dat gisteren het geval in h-et Feyenoord Stadion, waar het voorlopig Nederlands elftal de strijd had aangebon den met de Engelse eerste divisieclub Bolton Wanderers. Naar schatting vijf en vijftigduizend toeschouwers hebben de eerste drie kwartier hun ogen zitten uit wrijven. Elf knappe, goed getrainde Engelse profs, doorkneed in alle geheimen van het voetbal„vak", werden gedwongen zich tot het uiterste te geven. De Bolton Wanderers waren kennelijk gestart met het voornemen in Rotterdam even een voetballes te geven. In de eerste helft kregen zj) hiervoor geen gelegenheid. Op het moment dat scheidsrechter Bronkhorst de opportunistisch spelende Ne derlanders en de uit het lood geslagen Britten naar de kleedkamers dirigeerde, hadden kogels van Clavan en Biesbrouck de gasten een 20 achterstand bezorgd. Of de Engelsen in het bezit zijn van een tweede Lotsy, die in staat is met donder- speeches mentale injecties te geven, is ons niet bekend. Wel staat vast, dat de Bolton Wanderers in de tweede helft uit een geheel ander vaatje tapten. De bordjes werden volkomen verhangen, zodat doelman Landman zich ten slotte gelukkig mocht prijzen, dat hij zich slechts tweemaal had te bukken om de bal uit het net te halen. De Nederlandse voorhoede werd in de tweede periode gedwongen om zich tot enkele zeer ongevaarlijke uitvallen, die geen enkel effect sorteerden, te bepalen. Clavan werd gevolgd door verschillen de goed opgezette Nederlandse aanval len, waarmede de Engelse achterhoede meer dan eens de grootste moeite had Nu was het niet zo dat de Engelse voorwaartsen volkomen stil zaten. Ver der dan enkele schoten tussen een haag van persfotografen konden Lofthouse en zijn mannen het echter niet bren gen. Ook Abe Lenstra en Van Melis zochten het doel een paar maal aan de verkeerde kant van de paal. Nadat Landman in botsing was gekomen met de invaller voor Hassall, Webster, mocht Van der Kuil een corner nemen. Hanson stompte de bal het veld in, waar Biesbrouck vrij stond en zonder zich te bedenken van zeker twintig meter ontzaglijk hard en zuiver in schoot (20). rjEZE oefenwedstrijd heeft zonder twijfel nieuwe perspectieven gebo den. In de voorhoede stond een speler opgesteld, die in zeer korte tijd de har ten van alle stadionbezoekers verover de door de onbevangen wijze waarop hij de Engelse profs tegemoet trad. Het •was de jeugdige watervlugge VSV-er Dolf van der Kuil, die het zijn tegen speler in de eerste helft zo lastig maak te, dat hij in de eerste helft de eer van een versterkte bewaking genoot. Pe benjamin van de „voorlopigen" was koter ran menige oudgediende. Niet al leen neemt Van der Kuil twee benen mee en behoeft hij niet, zoals bijvoor beeld een Rinus Terlouw, eerst de bal voor zijn linkervoet te leggen alvorens tot een behoorlijk schot in staat te zijn. maar bovendien heeft hij fantasie en een buitengewoon goede kijk op het spel. Zonder overdrijving kunnen wij zeggen, dat hij de beste man in de voorhoede was, beter zelfs dan Abe Lenstra, die kennelijk zijn dag niet had «n vooral in de tweede helft geen en kele maal opvallende dingen hgeft kun nen doen. Mickley Clavan was beter dan wij van hem gewenl zijn, hetgeen wij van Van Melis en Van Schijndel, die op de linksbinnenplaats als een kat in een vreemd pakhuis rondliep, Sliet kunnen zeggen. Terlouw was weer de stoere, (te) robuste stopperspil, die tweemaal drie kwartier energie kan verspillen zonder dat hij tegen het ein de adem te kort komt. Biesbrouck, die gisteren als aanvoerder fungeerde, is meer voetballer, en heeft zeker even veel uithoudingsvermogen. De DWS-er Fanger heeft dat niet. Het laatste kwar tier was de invaller voor Wiertz vol komen uitgespeeld, maar vóór die tijd heeft hij voortreffelijke dingen laten zien. Hij was echter niet instaat om zijn clubmakker te overvleugelen. Odenthal en DeJongzijn lastig te passeren backs Wij hebben echter een belangrijk be zwaar tegen dit tweetal. Steeds weer lieten zij hun buitenman volkomen vrij. Weliswaar waren zij daardoor in staat de weg naar het doel af te scher men, maar daar staat tegenover, dat de buitenspelers Langton en Holden regel matig in de gelegenheid werden ge steld hun goed geplaatste voorzetten in het doelgebied van Landman te depo neren. Voor Landman was dat eigenlijk maar jammer. De Rotterdammer, die nu eindelijk eens zijn kans kreeg, had het daardoor onnodig zwaar, zo zwaar, dat hij, vooral in de tweede helft, vol komen zonder zelfvertrouwen stond te verdedigen Menigmaal sprong hy on der de bal door en zijn uitlopen (of niet uitlopen), was meer dan uiterst gevaarlijk. Het wil ons voorkomen, dat Kraak zich ook dit jaar weer verze kerd mag weten van zijn plaats onder de lat. Nu hebben wij nog een Nederlander vergeten, n.1. scheidsrechter Bronk horst. Wij wagen ons niet graag aan critiek op een referee. Het is nu een maal een uiterst moeilijke taak, waarbij zelfs de beste weieens een fout maakt. Of scheidsrechter Bronkhorst echter nu reeds rijp is om dergelijke wedstrijden te fluiten, menen wij te moeten betwij felen. MAUWELIJKS waren de bezoekers bekomen van de verbazing over het feit dat het voorlopig Nederlands elf tal zich niets van de reputatie van de Bolton Wanderers aantrok of Clavan had, na voorbereidend werk van v. d. Kuil, in de vijftiende minuut met een formidabel schot doelman Hanson ge passeerd. Niet alle houders van plaats- kaarten zijn in de gelegenheid geweest bij dit eerste succes te juichen. Nie mand en dus ook de Rotterdamse poli tie niet, had blijkbaar verwacht dat deze oefenwedstrijd zoveel belangstel ling zou trekken. Het gevolg was dan ook, dat het verkeer op verschillende plaatsen was gestremd en sommigen eerst twintig minuten na de aanvang buiten adem en met een slechte bui in het Stadion verschenen. Die slechte bui verdween spoedig. Het doelpunt van (Advertentie, lng. Med.) Bordjes verhangen 70ALS gezegd, de tweede helft was voor Bolton Wanderers. De Neder landse verdediging maakte het de aan valslinie van de gasten echter uiter mate lastig. Linksbuiten Langton vond dat niet zo prettig. Populair gezegd, kreeg hij ietwat „de dood in" en dat zal nog wel erger zijn geworden, toen hij na twin tig minuten een penalty miste. Scheids rechter Bronkhorst, die enkele attaques van Terlouw en Odenthal door de vin gers had gezien, meende nu dat de Ne derlandse rechtsback de aanvalsleider van het Engelse elftal op ongeoorloof de wijze ten val had gebracht. Het kwam ons voor dat dit in dit geval echter meer een prachtig staaltje van (prof) show was. Volkomen geladen werd Langton tot enorme activiteit op gezweept. Voor Odenthal was het nu onbegonnen werk om deze snelle en knappe voetballer nog te houden, temeer daar linkshalf Fanger hem niet meer voldoende kon steunen. Het voor lopig Nederlands elftal kwam met de rug tegen de muur te staan en het was slechts aan de veine van Landman te dar ken dat het slechts bij doelpunten vai Moir en Lofthouse bleef. PROVINCIALE STATEN De voorzitter van het centraal stem bureau heeft tot lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland be noemd de hi er mr. O. H. van W|jk te Heemstede, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het be danken van de heer F. P. Vermeulen te Velsen. Tijdens internationale schaatswed strijden te Drammon werd Anton Huikes tweede op de 3000 meter ach ter Andersen. Voor de Noor werd 5 min. 16 sec. afgedrukt. Onze landge noot had 2.8 sec. meer nodig Gerard Maarse werd vierde in 5.24.8 achter de Fin Hodt Te Toensberg werd een aanvang ge maakt met een tweedaagse schaak wedstrijd, waaraan onze landgenoten Gerard Maarse en Anton Huiskes deelnamen. De 500 meter werd ge wonnen door de Amerikaan Johnny Werket in 44 sec. Gerard Maarse be zette met de fraaie tijd van 44.3 sec. de tweede plaats. Op de 3000 meter zegevierde Hjal- mar Andersen in min. 56.8 sec. Op dit nummer nam Anton Huiskes de tweede plaats in, slechts 1 seconde achter Andersen. LIET Centraal Bureau voor de Statistiek heeft onlangs bekend gemaakt, dat de bromfiets sinds zijn intrede in 1949 tot medio 1951 niet minder dan 65 mensen levens heeft geëist. In dezelfde periode werden 826 personen zwaar gewond en liepen 623 lichtere kwetsuren op. Deze cijfers leren ons beter dan welke lange tirade ook, dat het bromfietsenprobleem, waarvoor nog altijd geen oplossing is gevonden, een zeer ernstig karakter begint te krijgen. Er is van officiële zijde wel eens gezegd, dat het rijwiel met hulpmotor speciaal In het stadsverkeer gevaar oplevert. Hiertegen kan terstond worden aangevoerd, dat juist de brom fietsrijders op het platteland de meest eenvoudige verkeerstechniek niet be heersen. De stadsmensen daarentegen zijn over het algemeen meer „verkeers- minded". Stellen we een scheidingslijn tussen de leeftijden onder de vijftig jaar en die daar boven dan blijkt dat in de pe riode van 1949 tot de eerste helft van 1951 het percentage slachtoffers onder de 50 jaar 70,7 bedraagt. Hier staat te genover, dat het aantal slachtoffers bo ven de 50 jaar in de eerste jaren hoog was, maar in de latere jaren aanmerke lijk is afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek concludeert uit de te harer beschik king staande gegevens, dat de oudere personen zich in toenemende mate het gebruik van de bromfiets ontzeggen, al thans. dat zij in mindere mate dan voor heen tot aanschaffing van een bromfiets overgaan. Onder de 51 cc Inmiddels heeft de minister van Ver keer en Waterstaat in de Tweede Kamer mededeling gedaan van het feit, dat rij wielen met hulpmotor met een cylinder- inhoud van minder dan 51 cc naar het rijwielpad zullen worden verwezen. Hieraan zijn uiteraard ook bezwaren verbonden, n.1. op drukke kruispunten in de spitsuren, doch practische bezwa ren zullen wel immer aan iedere oplos sing blijven kleven. Wel is van belang tot slot te vermel den, dat de leeftijd bij het berijden van de bromfiets een voorname rol speelt. De ouderen zijn geestelijk niet meer in staat de gevaren, welke verbon den zijn aan het berijden van een brom fiets, op afdoende wijze het hoofd te bieden. Moge een afdoende regeling van de bromfietsperikelen binnen niet al te lange tijd haar beslag krijgen, zodat het aantal ongevallen hierdoor tot een aan vaardbaar minimum beperkt zal wor den. Het aantal werklozen in West- Duitsland is in de tweede helft van Februari 1952 gedaald met 896 tot 1.893.004. Dit is de eerste daling sinds het begin van de winter. In 1951 reden er in totaal 148360 brom fietsen, waarvan er 1578 in het eerste halfjaar bij het een of ander ongeval waren betrokken. Bij een totaal aantal rijwielen van ongeveer vier millioen bedroeg het aantal ongevallen over die zelfde periode 9954. De verhouding tus sen de ongevallen met bromfietsen en renwielen is dus voor ,t eerstgenoem ie vervoermiddel buitengewoon ongunstig. Tegen twee ongevallen op de 1000 rij wielen staan 13 ongelukken per een zelfde getal bromfietsen. Daar komt dan nog bij, dat in de regel de gevolgen van een ongeluk met een bromfiets ernstiger zijn dan met een rijwiel. Duidelijke taal spreken ook de cijfers over de leeftijden van de bromfiets- bestuurders. die bij een ongeval werden gedood of gewond. bromfietsers wielrijders 17—25 jaar 6,2 2640 jaar 4,6 41—50 jaar 18,5 51—60 jaar 33,8 61 jaar en ouder 36,9 11,8 19.5 31,2 27.0 12,3 25.5 21,4 12.4 16,7 22.3 20,2 14.6 17,5 35.6 12.0 Een moment voor het Nederlandse doel. V.l.n.r.: doelverdediger Landman, Fanger, de Engelsman Holden en De Jong, die dé bal wegkopt. 87 De verwarring, welke hierop volgde, was onbeschrijfelijk. De here van de wedstrijd-commissie, die luist met de deelnemers uit hun hokje wa ren gekomen, renden toe. Het was tpd voor de start! De fotograaf, die geen kans zag om een behoorlijke maken, kwam weer achterzijntoestel vandaan. „Zo gaat het niet ren", riep hij wanhopig, maar hij kreeg geen kans om nog meer te z®Sge"» want vader Beer, die niet meer mij vaart te stuiten was. rolde en de foto graaf èn 't fototoestel ondersteboven" Juist op dit ogenblik klonk het vim. minuten schot, ten teken dat de st»rt van de bobsleeën over vijf minuten plaats vinden. Maar de slede van Dirw Durfal, waar Pim. Pam en pom steeds opzaten, was, doordat Vadi»! Beer misgreep aan het glijden gegaan De hondjes lagen dwars over de sled. heen. Verschillende toeschouwers k gonnen te gillen, maar boven allen uit klonk de stem van Dirk Durfal XÏ schreeuwde „Hé daar, ga van mii» slede af, brutale rakkers, direct moe ten we starten!" De rechtbank te Amsterdam heeft zich gisteren de gehele dag tot 's avonds half acht bezig gehouden met de om vangrijke diefstallen van materiaal van het Gemeente Energiebedrijf te Am sterdam, welke in de afgelopen vier ja ren door magazijnbedienden en chauf feurs zijn gepleegd. De officier van justitie, ]hr mr A Reigersman, deelde mede, dat hij van de totaal 43 verdachten er 35 had doen voorkomen. Zonder twijfel, aldus de officier, zijn er meer geweest, doch sommigen wisten zich er uit te draai en. Door een brief, die de officier van justitie had ontvangen, was de justi tie van de knoeierijen op de hoogte gekomen en de zaak was toen als een sneeuwbal voortgerold. Als een bacil van oneerlijkheid heeft dit stelen zich voortgeplant. Ik ben er niet ver naast, De 22-jarige Nederlandse planter M. E. R. Jansen baande zich Dinsdag al schietend een weg uit een hinder laag, die hem was gelegd door 19 guerrilla's op een Engelse rubberon derneming in het Labis-district op Zuid-Malakka. Hij is thans met vijf kogclwonden in een hospitaal opge nomen. Jansen's munitie raakte op toen de aanvallers zich terugtrokken. Ze hadden zijn Chinese mandoer ge dood, een Maleise jeepchauffeur ge wond en het geweer van een politie man gestolen. De heer Jansen heeft minstens één der aanvallers buiten gevecht gesteld! GOUVERNEUR STRUYCKEN De gouverneur van de Nederlandse Antillen, mr. A. A. M. Struycken, zal op Dinsdag 11 Maart per vliegtuig naar Nederland reizen in verband met de komende Ronde Tafelconferentie met de West. De gouverneur denkt drie we ken in Nederland te blijven. (Advertentie. Ing. Med.) door: VERNON (52 Ik zou toch spoe dig zijn teruggegaan als ik u niet had ontmoet de hitte is mij te erg". Met deze wanhopige poging haar waar digheid te redden, draaide ze zich om en wandelde op haar gemak dezelfde weg terug als ze gekomen was. Maar dadelijk kwam Amid naast haar lo pen. „Dan ben je tenminste niet onver schillig", merkte hij op zijn onverstoor bare wijze op. ..Haat wijst op een ze kere belangstelling, weet je". Mara haalde haar schouders op en verwaardigde zich niet om antwoord te geven. Woorden waren doelloos wat men ook zei. steeds wist hij ze tot zijn eigen voordeel om te buigen. Maar ze was zich maar al te goed van zijn tegenwoordigheid bewust, terwijl hij daar met lenige gratie naast haar voortliep, hoewel ze niet wilde toege ven dat hij een opvallend knappe fi guur was met die gouden band die zijn kafieh boven zijn donker gezicht vasthield, en zijn geliefde roodgevoer- de witte burnous die van zijn brede schouders golfde. „Hij is precies zo'n sheik als waarover je in romans leest", peinsde ze. „Heel knap uit inboor- lingenooxount natuurlijk en schitte rend gekleed, hoewel men zegt dat echte sheiks smerige stinkende kerels met baarden zijn. die gele tanden en door de pokken geschonden gezichten hebben Die kunnen echter nooit er ger zijn dan hij van karakter is'". „Ik verlaat je hier". Hij stond stil toen ze de ingang van haar apparte ment hadden bereikt en salaamde spot tend. „Mocht je een onbedwingbare lust in lichaamsbeweging hebben, laat het me dan weten, en ik zal zorg dra gen je door de tuinen te begeleiden. Ik vind onze kleine ontmoetingen nog al aardig maar ik weet dat je het zult begrijpen w anneer ik voortaan een wachter onder je raam alsmede voor je deur posteer". Mara klemde haar lippen op elkaar, maar verwaardigde zich niet te ant woorden en zich akelig bewust van zijn spottende blik draaide ze zich om en trad de kamers die haar en Juf frouw Frask waren toegewezen, bin nen. HOOFDSTUK XVII. Door het groene bladerdak heen scheen de turkooisblauwe hemel, en daaronder lag een tapijt van groen en koele gemurmel van de fontuin, een slaapliedje in de dromerige atmosfeer. Yhula ben Hasrif keek uit over dit toneel dat ze liefhad, en vandaar naar het knappe profiel van de man aan haar zijde. Ze had hartstochtelijk veel van El Araish gehouden, maar nu was deze liefde verbleekt door deze nieuwe allesverslindende hartstocht, en ze wist dat ze niet zou aarzelen als ze op dit ogenblik tussen beiden moest kiezen. Zou hjj haar vragen om te kiezen? Ah, maar dat zou hij toch zeker, dat moest wel! Na zijn harts tochtelijke betuigingen van liefde en toewijding zou hij het toch niet kun nen verdragen terug te keren naar het koude Engeland om haar voor altijd te verlaten. De dingen zouden niet meer dezelfde zijn wanneer hjj de stad van haar broer zou verlaten en terug zou ke ren naar zijn vrienden, mensen van zijn eigen ras, besefte ze. Als hij ech ter genoeg van haar hieldZe zuchtte en fronste haar voorhoofd. Ze moest hem op de proef Stellen, een laatste proefMaar als hij faalde zou ze hem nog niet kunnen opgeven. Ze zou het begrijpen en hem de waar heid moeten vertellen, niettegen staande haar belofte aan Amid. Ze kon hem niet opgeven „Waarom ben je zo ernstig, lieve ling?" Ze wendde dadelijk haar mooie ogen vol tederheid naar hem toe. „O, ik dacht over ons beiden." Hij lachte daar toegeeflijk om en nam haar in zjjn armen. „Jij dwaas klein woestijnbloemetje! Waarom zou dat mooie hoofdje zich met denken vermoeien? Geen enkel3» mooie vrouw denkt, gedachten bren gen rimpeltjes en groeven op je ge zicht en het jouwe is veel te mooi om het onnodig te laten bederven. Laat denken maar over aan lelijke vrou wen, en wees tevreden met je eigen adembenemende schoonheid. Kus me mijn mooie Yhula." Gehoorzaam bood ze hem haar zachte lippen en hij hield haar dicht tegen zich aan en prevelde hartstoch telijke liefdeswoordjes in haar klei ne oren. „Gary!" Ze klemde zich haast wan hopig aan hem vast. „Je houdt toch ecnt van me, is het niet?" „Waarom twijfel je daaraan Maak ik niet genoeg werk van je?"- „O ja, maar soms denk ik wel eens „Dan moet je niet meer denken". Hij kuste haar opnieuw en ze ont spande in zijn armen gelukkig met 4jn omhelzing en de liefdeswoonljes die haar als muziek in de oren klonken. Na enkele ogenblikken bewoog ze zich onrustig, want vandaag woog haar hart zwaar. „Maar ik kan er niets aan doen Al- 'es's 20 moeiiÜkdaar is bijvoor- beeldjuffrouw Denley „Hoe dat zo?" Er klonk iets drei gends in zijn stem die haar had moe ten waarschuwen, maar gedreven door haar liefde, ratelde ze voort „We kunnen je niet tussen ons bei den verdelen en wat zul je haar zeg- fk"i °t ff1 het haar uitleggen? Ik zou het zo naar vinden als ze er vy-dnet van had en diep gekwetst „Waarom verdrietig of gekwest? Ze weet er immers niets van?" vroeg hii luchthartig en Yhula keek hem met verschrikte bruine ogen aan „Neen, ze weet er nu nog niets van. Maar als ze er ac! ter komt „Als als", herhaalde hij kribbig „Ik begrijp je niet". 8' „Gary!" Ze greep zijn. hand vast en was opeens hopeloos bang „We kunnen met ril "let ei"d,eloos blijven doorgaan üih.i .enkel.e ogenblikken in het geheim te zien, alsof we ons voor onze liefde moesten schamen. En ak i« weggaat?" O, mijn liefste, daar heb ie zeker nog niet aan gedacht! Je kunt me toch niet voorgoed vaarwel zeggen na alles wat we voor elkaar zijn geweest en na alle woorden van liefde dh. tot me hebt gesproken?" „Lieve schat Nu kwam het open- blik waarop hij de formule kon uit spreken die hij zo dikwijls in gedach- ten had gerepeteerd. „Mijn lieve schat mijn hart zal breken als ik iou müï verlaten Ik heb hier al eerder m« fe over willen spreken, maar wil ril geluk niet bederven. Als ik ip rv.0"8 met me mee kon nemen, wat zond»!?8" dan gelukkig kunnen zijn'" Yhuii^ terde stil en zwijgend enha^teniere hc-nden omklemden de marmerenTank (Wordt vervolgd). aldus de officier, als ik schat, dat voor een waarde van één tot drie ton is stolen. Zo zijn er o.m. 67.000 stoppen voor een totaal waarde van 30 000 verdwenen. Voorts werd zowel nieuw materiaal van de magazijnen, loodka. bel, koperdraad, buizen, aansluitings- kastjes enz., als oud materiaal S»t weer moest worden ingeleverd in een auto van het GEB geladen én naar verschillende opkopers gebracht. De politie heeft een aantal opkopers kun nen opsporen, doch niet allen. Bij de 35 verdachten waren zowel jeugdige als oudere personen met een lange staat van dienst, die nog nimmer met de justitie in aanraking waren ie weest. Tegen de 30-jarige magazijn- bediende F. E. werd een jaar met »f. trek en tegen de tweede hoofdschuldi- ge, de 55-jarige chauffeur P V negen maanden met aftrek geëist. De voor naamste heler J. R. hoorde acht maan- den met aftrek tegen zich eisen De straffen, welke teeen de overige vtr- dachten werden geëist, varieerden van vier maanden voorwaardelijk met een Droeftijd (enkele nog met een boete er bij 1 tot acht maanden onvoorwaarde lijk met aftrek vgn de preventieve hechtenis. Een der verdachten werd ter zitting in vrijheid gesteld. VRIJDAG 7 MAART HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 2100 VARA* 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Grammuziek. (9.30—9.33 Waterstanden.) 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Schoolradio. 10.50 Gram muziek. "J® Voordracht. 11.30 Piano-recital. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededellngen. 12.33 Sport en prog nose. 13.00 Nieuws. 13.13 Mededelingen ot gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 „Idome- neo", opera (3e bedrijf. gr.pL). (Inter- mezzo pl.m. 1535 Voordracht.) 18.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Kt- merkoor. 17.20 „W(j en de muziek", mu zikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Feli citaties. 18.45 Denk om de bocht 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld. 19.30 Berichten. 19.40 ..Wat dunkt U van den Christus?", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Strijktrio. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Leven op de aarde", causerie. 21.00 Ge varieerd programma. 21.30 „De Ducdalf". 21.50 Buitenlands weekoverzicht. 22.05 Rhythmische muziek. 22.30 GramJnuziek. 88-40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond- Wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In Huwelijk en Gezin", causerie. 23.3024.00 Omroep orkest HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-2400 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gewijde muziek. 8 45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 Viool en piano. 11.45 Cr»- mofoonmuzlek. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Amusementsmuziek. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamerkoor. 13.35 Gram.muziek. 14.00 „Het aanleggen van een mooi gazon", causerie. 14.15 A Capella-koor. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Viool en clavecimbel. 15.40 Voordracht. 16.00 Vocaal kamerkwartet. 16.23 Voor dracht. 16.43 Gram.muziek. 17.00 Verzoek- programma voor de jeugd. 17.30 Marine- nieuws. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Nieuws 18.15 F*n>- ensemble. 18.45 Gram.muziek. 18.50 Mu zikale causerie. 19.15 Regerlngsuitzendlnf! Verklaring en toelichting. 19 35 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20 00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Radio Philharmonlsch Orkest, groot koor en soliste. 21.05 Gram.muziek. S'15 „Hoe kan de werkgelegenheid ln Neder land bevorderd worden?", ronde-tafel gesprek. 21.45 Lichte muziek. 22.00 Ura- mofoonmuzlek. 22.10 Gevarieerde munek- 22.30 Orgelconcert. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en S.OS.-berichten. 23.15 „Het Evangelie tn Esperanto", eau- sele. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma v,n de AVRO. 20.15—21.45: 1 Demonstra tie en wedstrijden tafeltennis; 2 Televi' z'er- Pauze. 3. Turn demonstraties. (Advertentie, lng. MeéJ

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4