Heel het bos bereidt zich voor op het grote feest Het speenkruid bloeit al In de greep van de woestijn Chefarine „4" doet wonderen Amerika vond „nieuwe'' methode voor ontzouting van zee- en brakwater BENAUWDEt WELDRA KOMT DE LENTEGODIN Ook de grote sterns zijn terug n Conbrio' Scheepvaart berichten Piet van de Pol in een ziekenhuis opgenomen Strom-Arnold leiden in de Zesdaagse van Parijs VEERTIG JAAR HONKBAL IN NEDERLAND Het internationaal schaak- tournooi te Havanna ,,Stierke" Mino niet tegen Van Kempen opgewassen Sceptische ontvangst in ons land Het Radioprogramma WOENSDAG 12 MAART 1952 ALLES DAAR BUITEN wordt nu In gereedheid gebracht voor het dartele, stralende feest van de Lentegodin, dat straks weer met ongekende uitbundig heid zal worden gevierd. Het vogelenorkest heeft al een begin gemaakt met de repetities, de herauten van de milde Vrouwe zijn reeds gearriveerd om de feest zaal in het bos in gereedheid te brengen. Boom en struik doen hun best om op tijd de witrose bloesem klaar te hebben, die straks de godin door het blonde, golvende haar zal worden geweven. De spreeuwen, die vanuit de lange wiegende twijgen van de schtetwilgen langs de slootkant al die blijde voorbereidselen voor het grote festijn gadeslaan, hebben er oprecht plezier in. Zit fluiten met on navolgbare variaties op eenzelfde thema bijna gans de dag door en het zachte zonlicht straalt en spikkelt bonte tinten op hun eens zo grauwe jasjes. Alleen de bonte kraai zint dat alles niet erg. Hij voelt wel, dat zijn gastverblijf hier nu niet langer wordt gewdhst en trekt weg naar de broedplaatsen in het rand gebied van de Oostzee. IYAAROM is het nu tijd de stad eens voor enkele uren de rug toe te keren en op een zonnige dag in het buitenveld al die voorbereidselen voor het Feest in ogenschouw te nemen. Zo'n tocht door het bos, het rietland of de polders is als het ware te ver gelijken met het kijken naar de op bouw van een circus. De tijding, dat die rondtrekkende wonderwereld is gearriveerd, doet ons naar het plein gaan, waar het vreemd- boeiende dorp van tenten en felge- schilderde wagens wordt geplaat^J. We kijken met belangstelling toe hoe de mannen de hoge masten opzetten, het z.ware tentdoek naar de toppen hijsen. We werpen een nieuwsgierige blik in de rijdende woning van clown Bilbao, ruiken de Friese hengsten in hun stal en beluisteren het morrende gebrom van de leeuwen in hun kooiwagen. En voordat 's avonds de circusdirecteur in Stemmig zwart costuum onder het ge schetter van de fanfares uit de orkest bak de piste betreedt om de galavoor stelling aan te kondigen, is er al een stemming gekweekt van kleine vreug den en blijde verwachting. Te vergelijken met dat kijken naar de opbouw van het circus is nu zo'n zwerftocht door de buitenwereld, maar toch nog echter een belevenis nog per soonlijker, meer zuiver. De eerste bloem VWAT IS het er stil in het bos. Alleen de wind regeert in de hoogte, waar de takken van het geboomte, de eiken, de berken, de elzen en de beuken in een strengelen en een Vlaamse gaal, rauw schreeuwend, wegschiet als een vurig gekleurde staartster. Waar 'n op het leven van een der bottende eiken parasiterende zwam de dunne twijgen dwingt tot een grillig groeisel, door het volk sinds de middeleeuwen be titeld met de naam „heksenbezem Toch is het goed, al voortlopend over- het mulle pad te luisteren naar de wind. Soms is dat nodig. Boven de boomtoppen spant zich de lucht in een nevelig, nog diffuus blauw Maar het is er weer dat blauw, na die vele dagen grauw en somber winter weer. Even valt een plek open tussen de bomen en juist komt een blauwe reiger over. Zijn half stuk gewaaid nest in de oude beuk wacht weer. HIJ zal het in bezit nemen en staande op het kegelvormige bouwsel, zullen straks zijn felle ogen de omgeving af zoeken en bij de nadering van het wijfje zai zijn korte, luide lokroep over het bijna nog kale bos klh.ken. Eén struik is toch al uitgelopen. De knoppen van de vlier zijn openge sprongen en het donkere, deels nog opgevouwen blad heeft zich er uit ge werkt. Nog lager is het eigenlijk al helemaal lente. Op de open plaatsen groeit weer jong. frisgroen gras. Daar staat ook de dovenetel al flink boven de bosgrond en er is hondsdraf met bloemkn tppen. En plotseling staan we stil. Daar is weer. een antwoord op on ze verwachting. Dicht op de grond, tussen het groen van zovele kiemplan- ten, een kleine, sterachtige bloem. Het speenkruid bloeit! De eerste bloem in het bos. Straks zullen er nog veel meer komen. Overal zijn de glanzen de hartvormige groene blaadjes van het speenkruid te zien, heel het bos door. Overal knoppen en als ze straks allen open zijn, de zon valt tussen de takken door en de mezen en de me rels en de vinken hun lied zingen, dan is hier alles klaar voor het Feest. Dan TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN f 0 75 (Advertentie, Ing. Med.) Agatha, 10-3 uit dok Hongkong naar Fladju Annenkerk, R'damSydney, pass. 10-3 westpunt Kreta naar Port Said Argos, 10-3 van Levant te A'dam Agameinnon, 11-3 van Kingston naar Jac- iv.el Anisteldyk, R'dam—New York, 11-3 te Philadelphia Bloinmersdyk. R'dam— New York, pass. 11-3 Scillys Amstel- aiep, 11-3 van Newport News te R'dam Benkalis, SingaporeKaapstad, 10-3 van Port Elizabeth naar Kaapstad Bli- tar, SavonaR'dam. pass. 11-3 Gibraltar -• Clavella. 1Ö-3 van R'dam naar Kopen hagen Danae, GenuaR'dam, pass. 10-3 Ouessant Delfland, 9-3 te Santos Delfshaven, Buenos AiresFreetown, 10-3 te Freetown Edam, 11-3 n.m. van Phi ladelphia te New York verwacht, vertr 12-3 van New York naar R'dam Etre- ma, 10-3 van Curagao naar Algiers Groote kerk, BeiraA'dam, 10-3 van Aden naar Suez Heelsum, 10-3 van Houston te Galveston Hercules, 11-3 van Bre inen naar A'dam Hestia, Hamburg A'dam, 11-3 te Antwerpen Jagersfon tein, Beira—A'dam, 10-3 van Teneriffe naar Southampton Java, Java—A'dam, 11-3 te Singapore verwacht Kakap, R'damDjakarta, 11-3 te Colombo Kota Agoeng. New York—Calcutta, 11-3 te Port fcaid verwacht Kedoe, Surabaja—R' dam, 10-3 van Colombo naar Aden Kota Gede, 8-3 van R'dam te Houston Loos- crecht, CalcuttaR'dam, 10-3 van Mar- seille naar Le Havre Lekkerkerk, R' damCalcutta, 11-3 van Karachi te Bom- bay Maashaven, R'damBuenos Aires. 10-3 van Recife naar Rio Grande Maas land, A'damBuenos Aires, pass. 10-3 J'ernando Noronha naar Montevideo Muiderkerk, Beira—R'dam, 12-3 van Suez «e Antwerpen verwacht Noordam, 10-3 van R'dam te New York Oranjestad. A'dam—Cristobal. U-3 van Curavao naar Aruba Prins Willem V, 11-3 van Bar- «elona te R'dam Prins Alexanaer, 10-3 van R'dam op rede St John Rotti. A' dam—Makassar, 10-3 van Suez naar Djed- dah Salland. Buenos AiresA'dam, pass. 10-3 Kaap Vilano Sliedrecht, 11-3 van Montevideo te Curacao verwacht Stad Alkmaar, R'damGolf van Mexico, 12-3 te Houston verwacht Sarpedo, 10-3 an Trinidad naar San Juan Sibajak, Djakarta—R'dam, 11-3 te Suez Soest- riyk, 10-3 van New ork via Alexandrie naar Java Stad Schiedam. 10-3 van Bagnolie naar Casablanca Tamo, 10-3 van Bahia Blanca te R'dam Teiresia. A'dam—Balik Papan, 10-3 te Makassar Roepat, 11-3 van Tandjong Priok te A' dam. Tabtnta, New OrleansSurabaja, 11-3 te Belawan Waterland, 10-3 van Montevideo naar Buenos A'res Wes- terdam, 10-3 van New York te R'dam Willem Ruys, 11-3 van Djakarta te R'dam. Ook in de polder komt de lente. Nog even en dan kunt ge genieten van een dergelijk tafereeltje bij de boerderij. Bloesem en jong leven. Verlangend heffen de oude knot- ivilgen hun armen naar het voor jaarslicht. In één der knoestige holle koppen broedt reeds de wilde eend. omhangen de elzen en de berken zich met teergroene sluiers om als ware bruidsmeisjes, bevend van verlangen, de komst van de godin van de lente af te wachten. Ook daar QOK in de polder zien we die toebe- reidselen. Komend aan de rand van het bos, waar een overjarige kraag hoog geel riet met grijze pluimen in het nog donkere water spiegelt, kij ken we uit over de weiden. Er zijn een paar scholeksters in de lucht. En het paard van de boer trekt nog een laat ste vracht mest naar het toekomstige hooiland. Nog een paar weken en het gras zal er al flink opschieten. Hét zal er dan wit zien van de madeliefjes en daarna knalgeel van de paardebloemen. Op een veilige plek zal de grutto zich op de eieren zetten. De wilde eend heeft dan al een legsel uit gebroed.... Zover is het nu nog wel niet. maar de be loften zijn er, overal! Kijk maar weer eens omhoog. Witte, ranke vleugels snijden de lucht: de grote sterns. Ja, ook die zijn weei terug. Nog meer vertellen? Waarom? Beleef niet al leen de komst van het voorjaar met een bos bij de bloemenman ge kochte kastanjetakken in een pul op de boe- Ij kenkast of het bijwo nen van een lente-mo- show. Breek er op een mooie dag een en kel uurtje uit. Het ver frist je geest, is stimu- lerender dan een bad en toch wel echt boeiender dan de op bouw van het circus. Wees er eens bij. Mis schien hebt ge geluk, ziet ge hoe de uilen en de eekhoorns, de hazen en de egels, de merel en de duif, de enorme eik en de bevende berk de Lentegodin in halen. Maar wacht er dan niet te lang mee. W. K. De vooruitzichten voor het welslagen van de actie van „Conbrio", het comi té dat zich ten doel stelt om door het organiseren van bridge-drives bij te dragen in de kosten van de Neder landse deelneming aan de Olympische Spelen, zijn naar wij vernemen zeer hoopgevend. Alom in den lande zijn grote drives in voorbereiding, te hou den eind Maart en begin April, waar voor zich niet alleen bridgers uit het wedstrijdwezen opgaven, maar ook zeer vele leden van verenigingen in allerlei takken van sport. Amsterdam gaat momenteel aan de spits met een kleine zesduizend in schrijvingen. o.m. van Fanny Blankers —Koen en dr Max Euwe. Het plan is om te Scheveningen een slotdrive te houden, waaruit dus de winnaars van de landelijke competitie te voorschijn zullen treden. Naar Piet van de Pol ons meedeelt, zal hij dezer dagen voor een" onderzoek in een ziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Reeds enige tijd had hij klachten, en de internist, die hem on derzocht heeft, constateerde een kleine afwijking aan een der longen. Dit houdt in dat Van de Pol niet zal kunnen deel nemen aan het Europees kampioenschap 47/1, dat bij een voldoend aantal in schrijvers van 2023 Maart te Lyon wordt gehouden, noch aan de wedstrij den om het nationaal kampioenschap- bandstoten van 27-30 Maart te Hilver sum. Dinsdagavond laat was de stand in de Zesdaagse van Parijs: 1. Strom Arnold (Australië) 194 p.; Op één ron de: 2. CarraraLapebie (Fr.) 403 p.; 3. BruneelVan Steenbergen (Belg.) 373 p.; 4. CoppiTerruzzi (Italië) 280 p.; 5. GodeauGousset (Fr.) 260 p.; 6. KobletHörmann (Zw.-Dld.) 112 p.; 7. SchultePeters (Ned.) 95 p.; overi ge koppels volgden op twee en meer ronden. Bij een valpartij verrekte Schulte een dijspier, terwijl Ludwig Hörmann vermoedelijk een sleutelbeen brak. Het was nog niet zeker dat zii de wed strijd zouden kunnen uitrijden. Zondag 16 Maart zal de Nederlandse Honkbalbond veertig jaar oud zijn. Op initiatief van wijlen de heer J. C. G. Grasë, leraar in het Engels te Amster dam, die op een reis door Engeland honkbal had leren kennen, werd deze bond op 16 Maart 1921 opgericht. De uitslagen van de Maandag ge speelde partijen in het internationale schaaktournooi te Havanna luiden: Guimard (Arg.)Aleman (Cuba) 10; Lasker (VS)—Ortega (Cuba) 10; Po- mar (Spanje)Romero (Cuba) 10; Evans (VS)De Soto Larrea (Mexi co) 10; Prins (Ned.)Araiza (Mexi co) 10; Gligoric (Zd.Sl.)Quesada (Cuba) 10; Eliskases (Arg.)Jime- nez (Cuba) Toran (Cuba)— Najdorf (Arg.) Steiner (VS) Cobo (Cuba) Vzl Rossolimo (Fr.) Gonzalez (Cuba) afgabr.: Reshevsky (VS)Horowitz (VS) afgebr. In het kader van de bokswedstrij den NederlandBelgie in de Haagse Dierentuin boekte, in het welterge- wicht, de Rotterdammer Frits van Kempen een overwinning op de Belg „Stierke" Mino. die in de achtste en laatste ronde bloedend aan de linker wenkbrauw werd verwond. De Belg moest op medisch advies de strijd sta ken. f Pin. I'am en l'nni in Zwitserland 92. Het ontbrak die dag niet aan sensatie. En de sportliefhebbers, die diezelfde middag aan hun televisie toestellen zaten, behoefden geen spijt te hebben. Zij hadden, rustig in hun fauteuiltje gezeten, de duizelingwek kende vaart van de bobslee kunnen volgen. En de spanning werd nog ver hoogd door de verslaggever, die met een stem, Welke hees van opwinding was, het buitengewone gebeuren ver sloeg. „Dames en heren, ik moet zeg gen. Het is fantastisch! Nog nooit heeft de slede van Dirk Durfal zo'n snelheid bereikt. U hoort het wel aan het op gewonden gejuich van het publiek. kenEn wat komt daar aan De stem van de verslaggever stopt» even en voor de toeschouwers ver schenen op het televisie-scherm eerst het beeld van vader Beer, die als een pijl over de gladde baan voortgleed vlak daarop gevolgd door Moeder Woef! „Wat dit getekenen moet?" d» stem van de omroeper stotterde van opwinding. „Ja, dat weet ik zelf niet Ik hoop maar, dat er geen ongelukken gebeurd zijn. Straks hoop ik U er meer van te kunnen vertellen". hiermede moesten de nieuwsgierig» toeschouwers het voorlopig doen. (Van onze speciale verslaggever) UET ontzouten van zeewater, anders dan door distillatie, daar zoeken de geleerden al jaren naar. Nu komt uit Amerika weer een bericht hierover. Er zou thans een methode gevonden zijn voor verwijdering der voor dieren en planten schadelijke minerale zouten, waarbij naast electrische energiefilters nieuwe synthetische membramen ge bruikt worden. De kostprijs van het gezuiverde zeewater zou nu nog slechts tien a twintig dollarcent per duizend gallon (3.785 liter) behoeven te bedra gen. Deze variabele prijs zou dan af hankelijk zijn van de plaatselijke elec- triciteitstarieven. Bij het lezen van dit bericht hebben wij ons afgevraagd, of deze vinding de kostbare uitvoering van het z.g. Lek- waterplan niet overbodig maakt. Dit plan bedoelt de drinkwatervoorziening van Amsterdam en Noord-Holland voor een lange reeks van jaren weer veilig te stellen. De duinen in Noord-Holland drogen ieder jaar zo'n 6.000.000 liter wa ter in. Dit quantum wordt méér ge bruikt dan door regenval en neerslag aan de bodem wordt toegevoegd. Hei gevolg hiervan is, dat de zoetwaterzak, die de waterdeskundigen nog altijd onder de Noordzee-bodem langs onze kust weten, bedenkelijk aan het in eenschrompelen is. Het Lekwaterplan beoogt 'n toevoer van zoetwater naar dit bedreigde gebied in zodanige hoeveelheid, dat de Noordhol- lanjlse huisvrouw niet meer bevreesd behoeft te zijn, dat ze aanstonds zout water uit haar welgepoetste kraan in de keuken zal tappen. Ir. J. Al, directeur van de algemeen technische afdeling van het Instituut voor Toegepast Natuurwetenschappe lijk Onderzoek, achtte in dit Ameri kaanse bericht de kostprijsberekening zeer aanvechtbaar. In Nederland is het principe van de selectieve membra nen ook reeds lang bekend. Alleen is men hier wat voorzichtiger in z'n prjjs- calculaties: Vijftig Nederlandse centen per duizend liter. Dit procédé biedt dus nog geen practische economische moge lijkheden. Bovendien was ir. Al van mening, dat dit nieuwe principe alleen nog maar toepasselijk is voor kleine installaties. Voor irrigatie zullen zodanige installa ties nodig zijn, dat hectaren membraan Man,qa toch HUHTER roken virginia voor export, kwaliteit ook voor U (Advertentie, ing. Med.j (57 „Ik vind het allemaal erg naar voor je kindlief", gei ze. „Geloof me, ik trek jouw partij. Je moet niet denken dat ik het voor Amid opneem, maar dat ellendige rechtvaardigheidsgevoel van mij en een kleine karakter-ontleding dwongen er me toe te veronder stellen dat de sheik een reden moest hebben om te doen wat hij deed. Ik probeer je er slechts van te weerhouden je verloofde als een heilige en een martelaar te beschouwen. Dat zou je alleen maar hoofdpijn en desillusies brengen". „Waarom" Wat bedoelt u? Wat weet u van hem?" riep Mara snel en snak kend naar adem. Jane Frask aarzelde en trok haar wenkbrauwen samen. „Ik weet niets van hem", gaf ze ein delijk toe. „Maar het moet op een te leurstelling uitlopen wanneer je zo'n stralend vertrouwen in een man stelt. Het maakt me bang voor jou". „Dat hoeft niet". Mara richtte haar hoofd trots op. „Als Gary's vrouw zal ik het gelukkigste en meest trotse meisje ter wereld zijn!" De schrijfster maakte een hulpeloos gebaar met haar handen. Het was blijk baar onbegonnen werk het meisje l.aar verloofde in zijn ware gedaante te la ten zien. „In ieder geval wil ik graag dat je goed onthoudt dat ik me verantwoorde lijk voel voor de huidige situatie", sprak ze. En niettegenstaande mijn poging om Amid te rechtvaardigen, zal ik geen door: MARJORIE VERNON steen op de andere laten om jullie bei den hier weg te krijgen". Tranen sprongen het meisje in de mooie ogen, en ze drukte de hand van de oude vrouw hartelijk. Al haar wrok tegenover haar werkgeefster was ver dwenen, gladgestreken door de onweer staanbare charme van Jane Frask. „Het spijt me dat ik straks iets on aardigs tegen u heb gezegd", zei ze, „maar ik was zo overstuur „Natuurlijk. Laten we nu eens siga retje opsteken en alle ellende voor het ogenblik vergeten". Ze haalde haar koker te voorschijn en grabbelde toen nog eens in haar zak. Ditmaal viste ze een notitieboekje er gens uit haar omvangrijke gewaad, maar ze scheen nog niet voldaan. „Wel, dat is Lorna Esmond!" riep ze vroeg Mara. „Ik moet nog zo'n boekje hebben, een beetje kleiner dan dit. Wat ty pisch! Ik denk dat ik het in mijn an dere kleren heb laten zitten". Ze deed het boekje open als wilde ze zien of het andere er misschien in was gegleden, en verscheidene foto's en opgevouwen papieren dwarrelden er uit. Mara bukte zich om ze op te rapen en kon er niets aan doen dat ze een van de foto's die met het beeld naar boven lag, in het oog kreeg. Het was een kiekje van een meisje met zacht krullend haar en ernstige ogen. „Wel dat is Lorna Esmond!" riep ze onwillekeurig uit, en Jane Frask wierp haar een verbaasde blik toe. „Mijn nichtje", verklaarde ze laco niek. „Ken je haar?" „We waren dikke vriendinnen op school. Sindsdien hebben we elkaar uit het oog verloren, maar eens per jaar lunchen we altijd samen en babbelen over vroeger. Het is echter maanden geleden dat ik haar voor het laatst heb gezien. Wat doet ze op het ogen blik?" „Niets. Ze hoopt dat ze eens zal trouwen maar dat gebeurt niet". „O, waarom niet? Ik vind haar erg aardig", verdedigde Mara haar en Jane grinnikte. „Mijn lieve kind, je hebt haar met dat ene woord veroordeeld. Heb je nooit opgemerkt hoe verdraaid saai „aardige"- meisjes zijn? Het is akelig, maar waar". „Is dat zo?" Mara trok haar wenk brauwen op. „Daar heb ik nooit zo bij gedacht". „Natuurlijk is dat zo. Zwaar op de hand, saai en kleurloos. Niet opwin dend. Ik herinner me zo'n meisje toen ik op de journalistenschool was. Ze was onzelfzuchtig en vriendelijk en huiselijk en de hemel weet wat nog meer. We noemden haar het „Huis baksel", je weet wel, eenvoudig maar goed. En natuurlijk bleef ze in de kast liggen tot ze muf was geworden, want mannen houden van schuimtaartjes - luchtige gevalletjes zonder substantie, maar zoet en lief. Luister naar mijn raad, kindlief, wees aardig, maar leg het er niet te dik op. Geloof me, een man voelt zich zelden door haar goe de eigenschappen tot een vrouw aan getrokken, maar wel door haar slech te!" Mara moest lachen. „Vindt u het dan een misdaad om „aardig" te zijn", vroeg ze. „Mün lieve kind, het is erger dan een misdaad, het is een fout", oordeel de Jane en weer grinnikte Mara. De verfrissend-orginele filosofie van juf frouw Frask liet nooit na haar te amuseren. „Moet je dus een slechte vrouw zijn om succes te hebben bij het andere ge slacht?" „O neen, zo erg bedoel ik het niet. Maar een ondeugende glimlach, een zondig knipoogje, uitdagende durf trekken onweerstaanbaar aan, terwijl alleen maar „aardig" een man zou koud laten als ijs. Helaas schijnen goedheid en saaiheid bijna altijd samen te gaan". „Dat is waar", gaf Mara toe. „Ik heb daar nooit zo over nagedacht, maar ik zie nu wel in dat meisjes, die onder vrouwen „aardig" genoemd worden, bijna altijd vervelend zijn. Ze hebben geen persoonlijkheid „Precies. Dat zelfde geldt natuurlijk voor mannen. De standvastige, be trouwbare kerel is net zo min opwin dend als 'n dooie vis, maar de zelf zuchtige, onberekenbare losbol met zijn ondeugende knipoogjes en zijn aan stekelijke lach is altijd opnieuw aan trekkelijk. Wat overigens een van de redenen is dat ik nooit ben getrouwd' de beste minnaars zijn vaak de slech- ste echtgenoten". „Werkelijk?" vroeg Mara onschuldig in de hoop haar verder uit haar tent te lokken. „Natuurlijk. Iedere vrouw gaat in haar hart uit naar het heerszuchtige dominerende, moedige type man. Het is heerlijk door je minnaar te worden gecommandeerd maar welke vrouw zou dat van haar echtgenoot verdra gen?" Het meisje moest onwillekeurig lachen, maar juffrouw Frask ging voort: „Aan de andere kant verveelt de vrouw die het ongeluk heeft zo'n vriendelijk onzelfzuchtig slap mannetje Jte!n gedwee model-echtgenoot wordt, te trouwen, zich een ongeluk en snakt naar hartstocht en romantiek. nodig zouden zijn. Dat is ondoenlijk. Inmiddels zijn de onderzoekingen op dit gebied hier te lande reeds zover ge vorderd, dat ze toegepast kopden wor. den in een semie-technische installatie. Zonder concreet doel is zodanige in stallatie onder supervisie van de Al. gemeen Technische Afdeling van T.N.O. gebouwd bij het Gemeentelijk Energie! bedrijf te Amsterdam. En inmiddels heeft zich ook een internationale groep gevormd, die in samenwerking het pro bleem van de ontzilting van zout en brak water za] proberen op te lossen. Ir. Al werd met het voorzitterschap belast. In een dezer dagen te Parijs ge houden eerste bespreking is men tot een taak verdeling gekomen, waarbij de aangelegenheid der selectieve mem branen aan Nederland gedelegeerd werd, toevallig in samenwerking met de Ame rikanen. Dit demonstreert, dat internationaal dus erkend wordt, dat Nederland in deze richting al zeer verdienstelijk on derzoekingswerk gedaan heeft, en alle wat fantastisch klinkende berichten uit Amerika wel met twee korreltjes zout genomen kunnen worden. Naargeestige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MUNHARDT'S ZENUWTABLETTEN1 Versterken het zelfvertrouwen en atemmen U weer moedig en rustig.^ (Advertentie. Ing.Med.) DONDERDAG 13 MAART HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuw». 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Vocaal dubbelkwartet. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Orgelconcert. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 12.00 Orgelspel. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Financieel overzicht. 13.00 Nieuw». 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Hawaiïanmuziek. 13.55 „U kunt het ge loven of niet". 14.00 „Reisindrukken van Canada". 14.15 Gram.muziek. 14.25 „Lief hebberijen in Australië", causerie. 14.35 So praan en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.30 „Belangstelling voor eenzamen", causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.50 Rege ringsuitzending: „Reintje de Vos bij de Toradja's". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.30 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Avro-allerlei. 19.10 Orkest- concert. 19.40 Rubriek van Kunst en Cul tuur. 20.00 Nieuws. 20.03 „De vrouw in gezin, maatschappij en staat", causerie. 20.13 Gram.muziek. 20.20 Concertgebouw orkest en solisten. 21.25 „Om de zegen der zee", klankbeeld. 21.55 „Dit is mijn lievelingsmelodie", enquête. 22.25 Dans muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuali- teiten. 23.3024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuw». 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muztek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.5° „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Piano duo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Alt en orgel. 14.00 Promenade-orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Cello-recital. 13.35 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkwintet. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor de kleuter». 17.40 Oostveluws programma. 18.00 Nieuws 18.15 Gemengd koor. 18.40 „Op de Stel ling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Vocaal ensemble. 19.40 Hadiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Gevarieerd programma. (Om 21.00 Familie-competitie.) 22.15 Buiten lands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 28.15—24.00 Gramofoonmuziek. Als andvre middelen gefaald hebben Uw hoest minder benauwd te maken, neem dan (Advertentie, Ing, Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4