Internationaal wetenschappelijk rendez-vous in Nieuwediep Meer dan vijftig attracties Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk r Selectiestrijd tussen W.G.W. en Kop Noord-Holland (handbal) Nederland, Engeland en Duilsland wisselden hun gegevens uit Vanmiddag défilé voor het raadhuis Het grensgeschil opgelost Waf kan de Noordzee produceren Snelheid en richting van zeestromingen gemeten Daarna mars door de stad ,,'d Oude Vijzel" thans ook in de Keizerstraat „Lach en ver*e*t" op voor „Tuindoro" „Thriller" ten tonele in de Marine-cantine Voor de feestweek Kanaa/weg weer kermisterrein „Hertog Hendrik" versloeg Engels elftal met 50 Marechaussee en politie hebben de leiding HCSC (volley) kampioen in de tweede klasse Tussen Haaks en Kuifje Het Rode Kruis werkt voor eigen gebouw Geen vergunning voor herenmodeartikelen Hef lag voor hef grijpen Marine-zeilwedstrijden beginnen 18 April Texel BEURS MIDDENMEER Helderse dames versterkt met DWO-keeper „Geef mij uw hand", het nieuwe stuk van ANA Blessure schakelde mej. Bouma uit Callantsoog Centraal Genootschapin 1951 iets gegroeid Julianadorp Actie voor nieuw orgel Nieuws van de bridgetafel MARKTBERICHTEN JJEZE WEEK kreeg Den Helder bezoek van drie onderzoekingsvaartuigen, elk van een andere nationaliteit. De „Anthonie van Leeuwenhoek" van het Rijks instituut voor Visserij-onderzoek, de „Sir Lancelot" van de Engelse zusterinstel ling, en de „Gauss", van de Duitse hydrografische dienst, lagen vredig gemeerd voor de Visafslag. De opvarenden kwamen geen bezoek aan deze afslag brengen, al is hun arbeid indirect voor de visserij van grote betekenis. Het trio had in Nieuwediep een wetenschappelijk rendez-vous op internationaal niveau. Een vrediger en nuttiger samenwerking tussen verschillende mogendheden is moeilijk denkbaar. DEEDS geruime tijd onderzoekt men zowel van Nederlandse als van Engelse en Duitse zijde de stromingen in het Zuidelijk deel van de Noordzee. Deze binnenzee is in feite een groot waterreservoir, dat aan de Noord- en Zuidkant open is. Door eb en vloed is het niveau aan voortdurende verande ringen onderhevig, het water stroomt weg en komt terug, terwijl bovendien de Atlantische golfstromingen hun in vloed doen gelden. Ook zonder de gol vingen ten gevolge van de wind is dus het water van de Noordzee onophou delijk in beweging. Een juist inzicht in de aard, de richting en de snelheid van deze stromingen is van groot be lang voor de mannen van de weten schap. die de visstand en de verplaat sing van de vis in de Noordzee bestu deren. Vernuftige instrumenten De Duitse deskundigen gebruiken bij hun onderzoek bijzonder vernuftige toestellen, die zowel de sterkte als de richting van de stroom meten. Op vijf tien verschillende plaatsen in de Noord zee werden enige tijd geleden deze in strumenten op een diepte van ongeveer acht meter verankerd. De positie werd door middel van een kleine boei aan gegeven. Iedere vijf minuten wordt de stand van de meters op een microfilm vastgelegd, zodat men na lichting van de instrumenten nauwkeurig kan af lezen hoe de stromingen zich op vijf tien punten van de Noordzee zich in een zeker tijdsverloop hebben gedragen. Onlangs werd door een Nederlandse visser zo'n instrument ter hoogte van Texel uit zee opgehaald. Hij leverde het in bij het Zoölogisch Station, waar men voor doorzending naar de Duitse onderzoekers zorg droeg. Het apparaat bleek nog volkomen intact te zijn, de film kon worden ontwikkeld en de ge- Zes compagnieën marinetroepen hou den vanmiddag tussen half vier en vier uur in bataljonsverband, onder com mando van de majoor der mariniers G. H. van der Spek, een défilé voor het raadhuis. De Marinierskapel onder lei ding van de adjudant-onderkapelmees ter Karei Kokelaar is daarbij aanwezig. Het défilé wordt afgenomen door de Commandant Maritieme Middelen, de kapitein ter zee M. A. J. Derksema, en de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rehorst. Voorafgegaan door de Marinierskapel, met tamboers en pijpers, maakt het bataljon na het défilé een mars dooi de stad langs de route Kerkgracht, Koningsplein, Spoorstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Buitenhaven. Geruime tijd geleden deed de heer G. J. Takken uit Arnhem zijn intrede in Den Helder. Aan de Brakkeveldweg opende hij een zaak in drogisterijen en optiek. Bij dit al was de opzet, de winkel in Arnhem geheel van de hand te doen en de zaak in onze stad uit te breiden. En dat plan is thans verwe zenlijkt. Gistermiddag om drie uur gingen de deuren open van een geheel nieuwe winkel in de Keizerstraat, die vier etalages telt en twee entrées heeft. Op de ruiten schilderde Frans Neyts in sierlijke letters „d'Oude Vijzel". De uitbreiding bracht uiter aard enkele veranderingen met zich mee. Zo wordt ,.d' Oude Vijzel" aan de Brakkeveldweg het filiaal, omdat het gezin Takken zijn intrek heeft geno men in de veel ruimere woning in de TCpizprQtrflflt Aan de Brakkeveldweg bliift de dro gisterij gevestigd. In de Keizerstraat is ook een afdeling drogisterij, maar er is tevens een afdeling optiek, medi sche bandaees, pedicure en schoon heidsverzorging. In het filiaal zal men dus voor optiek niet meer terecht kun- nen. De nieuwe winkel is gevest'td 11 de percelen, waarin voorheen de fa Sten berg zetelde. Het interieur on^ergme een grondige restauratie, die werd uit gevoerd door de fa. N. de Beurs en Zn. De fa. Sanders verzorgde het schil derwerk. de fa. Revier de verlicht"!® Tal van bloemstukken gaven he' fraaie geheel een nog fleuriger aan blik. Een zct oriBineel huldeblijk wa' de familie Tai'ken toegezonden dnnr een collega-winkelier uit de Keizer straat. De afdeling Tuindorp van de speel tuinvereniging „Den Helder" geeft op Zaterdag 22 Maart in Centraal aan de Koningstraat voor leden en donateurs een contactavond. Het cabaretgezel schap „Lach en vergeet" onder 'ei- ding van Freek Post. zal het program ma ,,'n Beetje dit, 'n beetje dat" ten to-iele voeren. Aan deze avond gaat een gezellige kindermiddag voorat gevens werden uitgewerkt. Inmiddels is het instrument weer naar zijn post gebracht. Minder gunstig was de be handeling, die een Belgische visser het door hem ter hoogte van Ostende ge vonden exemplaar deed ondergaan. Hij demonteerde het, met als gevolg dat de film waardeloos werd. Het toestel werd gerepareerd en ook weer naar zee ge bracht. Tijdens de laatste expeditie bleek een derde exemplaar van zijn post te zijn verdwenen. Vermoedelijk is ook dit opgevist en nog steeds niet aangebracht. Voor degene, die het kostbare instru ment bij het Zoölogisch Station te Den Helder deponeert, is een beloning in uitzicht gesteld. De eerste resultaten van het onder zoek werdeh door de acht geleerden, zowel hydrografen als biologen en che mici, die zich aan boord van de voor treffelijk uitgeruste „Gauss" bevonden, tijdens het verblijf in Den Helder me degedeeld aan de Nederlandse en En gelse deskundigen. Alle betrokkenen kwameri tot de overtuiging, dat het on derzoek met buitengewone grondigheid was verricht. Ook de Nederlandse en Engelse onderzoekers deelden de re sultaten van hun arbeid mede. Dinsdag bracht het hele gazelschap een bezoek aan het Zoölogisch Station van de Ne derlandse Dierkundige Vereniging aan de Buitenhaven, waarna de ..Anthonie van Leeuwenhoek" en de „Sir Lance lot". aan boord waarvan zich ook een deskundige van de hydrografische dienst der Britse admiraliteit bevond, Den Helder weer verlieten. Hedenmor gen koos ook de „Gauss" weer zee. Naar ons werd verzekerd heeft deze demonstratie van openhartige samen werking tussen geleerden van drie na tionaliteiten. wier onderzoek uiteinde lijk i$ gericht op de productie-mogelijk heden van de Noordzee als viswater, uitermate waardevolle resultaten op geleverd. Volgende week kunnen de bezoekers van de Marinecantine genieten van een „thriller", een spannende detective- story in zeven taferelen, geschreven door de befaamde Engelse schrijver in dit genre Edgar Wallace. Het stuk is de toneelbewerking van „De man in de monnikspij" en wordt op Woensdagavond 19 en Donderdag avond 20 Maart opgevoerd door het ge zelschap van Rien van Nunen. Aan de opvoering is een prijsvraag verbon den. Tijdens de pauze wordt de speur derszin van de toeschouwers op de proef gesteld, want dan mogen zij voorspellen wie als de dader zal wor den ontmaskerd. da- Van gemeentewege heeft dezer gen de verpachting plaats gehad van de standplaatsen tijdens de feestweek, die dit jaar valt van 6 tot en met 12 Juli. De meeste van de ruim vijftig vermakelijkheden krijgen evenals vo rig jaar een plaats op het terrein aan de Kanaalweg. Enkele inrichtingen ko men op het Koningsplein. Het lijstje van attracties vermeldt een benzine-autoracebaan. golfbaan, nougat-suikerkraam, poffertjeskraam, slagroom-ijsbuffet, luchtschemmel, kin derfietsmolentje, „cyclotron" (rotor), kinderdraaimolen, diverse bumperspe- len, spin (octopus), ballerifontein, sjoelbakpijlsport, puzzle-tent, patates- frites-wagen,,, rollo- en tosspel", speel- goedkraam, Hoofd van Jut, gebak- Tal van stadgenoten hebben gister middag een bezoek gebracht aan het Ankerparkterrein, waar een voetbal wedstrijd werd gespeeld tussen een elftal van H.M.S. „Opportune" en de ploeg van Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Het veld was feestelijk met vlaggen versierd, en bei<ie partijen werden aangemoedigd door een flinke schare supporters. Er werden geen grootse prestaties geleverd, hoewel de Ned. Marine-ploeg waarin Pulles als rechtsbinnen ope reerde, verre superieur was. De En gelsen vertoonden in de eerste helft nog wel een aardig spelletje, maar met de rust was de stand toch 20 in het voordeel van hun tegenstanders. In de tweede helft voegden de man nen van de „Hertog Hendrik" nog drie doelpunten aan deze score toe. zodat zij tenslotte met 50 zegevierden. Enkele Engelse voetballers deden verdienstelijk werk, maar zij beschik ten niet over een schutter. Het elftal van de „Hertog Hendrik" won dan ook gemakkelijk. Gelijktijdig met deze voetbalontmoe ting zouden in het bad op de Rijks werf zwemwedstrijden worden gehou den. Wij kunnen onze lezers daarom trent niet inlichten, daar in het totaal één zwemmer kwam opdagen, een En gelsman, die zeer op zijn gemak enke le baantjes trok. Het door de Helderse Politie Sport vereniging georganiseerde tafeltennis- tournooi is in volle gang. Er worden zeer genoeglijke partijen gespeeld en aan spanning ontbreekt het ook geens zins. Men verwacht dat op 4 April de eerste helft van deze competitie achter de rug zal zijn. Dinsdagavond was de stand als volgt: Marechaussee 4 2 115 Politie 4 1 3 0 5 Elgawa 3 2 0 1 3 Helder 2 110 3 M. I. D2 1 1 0 5 Debo 2 0 0 2 0 Openbare Werken 3 0 0 3 0 Gisteravond werd nog gespeeld Hel derDebo, en voor deze week wordt besloten met de ontmoeting M.I.D. Elgawa (Vrijdag 14 Maart). Voof de komende weken luidt het kraam, pindakraam, duikbootspel, schijvenspel, foto-schietsalon, karima- ta, zweefmolen. Londen-expresse, vis- en zuurkraam, tête-a-queue, glasbla zerij, derbyrennen, babysport, poppen kast, kijktent „Droomland", paling- kraam. Turkse schop, zaagsel-vistent, wipsport, vrolijk rad. baby-molentje, apenshow, lijntreksport» bussensport, behendigheidsspel, Lucky Star, grijp- armsport, suikerspin, waarvan o.a. het baby-molentje weer op het Konings plein komt te staan. Het volleybalteam van H.C.S.C. heeft gisteravond beslag gelegd op het kam pioenschap Van de tweede klasse in de Helderse competiti». De ploeg was ge lijk geëindigd met de Gemeentelijke Dienst, die zich weliswaar uitstekend weerde, maar toch niet tegen de HCSC: ers was opgewassen. De beslissingswedstrijd was het aan zien ten volle waard. Al spoedig bleek, dat H.C.S.C. grotere technische kwali teiten aan de dag wist te leggen. Het werd dan ook een verdiende 2-0 over winning. De heren van Gemeentelijke Dienst verdienen niettemin een welge meend compliment. Immers, zij beho ren, vergeleken bij de H.C.S.C.'ers, niet meer tot de allerjongsten. Daaraan dient nog te worden toegevoegd, dat G.D. iets zwakker speelde dan ge woonlijk. De dames van HAV zijn nu ook practisch kampioen. Zij zegevierden gisteravond over de naaste concurrente Zeemacht, dat één set op haar naam bracht. Bij de heren heeft WSOV de beste kansen op de titel, hetgeen nog werd geaccentueerd met een overwin ning op Oranje Blauw, dat weer een sterke speler heeft moeten missen. Het zal ons benieuwen, wie hier als num mer laatst uit de bus komt. Die ploeg zal zich namelijk moeten verdedigen tegen HCSC, dat promotiewedstrijden mag spelen. Gistermorgen arriveerde de Duit se kuster „Brandenburg" te Nieuwe diep. Het bootje kwam van Kopenha gen en is inmiddels weer vertrokken. Hr. Ms. „L. 9608"' heeft op de re de een proefvaart gemaakt en koos vervolgens ligplaats in de Buitenha ven. Het is morgen hoog water oin 9.15 en 21.20 uur, en laag water om 3.30 en 15.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 5.1 graden Celsius. Drie leden onderscheiden De afdeling Den Helder van het Ne derlandse Rode Kruis heeft gisteren in „Formosa" een gezellige en interessan te korpsavond gehouden. Nadat de voorzitter, majoor F. N. Winter, zijn openingswoord had gesproken, reikte hij een drietal onderscheidingen uit. Die vielen ten deel aan mevrouw P. S. Forrer-Van der Niesen (gesp voor twintig jaar trouwe dienst), mej. T. Teijmans (idem) en de heer C. H. Ver poorten (bronzen medaille voor tien jaar trouwe dienst). Namens de perso neelsvereniging van het Korps wenste de heer F. H. Boogert dezi drie leden vervolgens geluk met de verdiende on derscheidingen. Verder werd op deze avond een drietal onderhoudende films vertoond. Vooral werd de aandacht gevraagd voor de boekenactie, ten behoeve van de zie kenhuizen. Een belangrijke mededeling van de heer Winter vermelden wij nog even apart. Het korps stelt momenteel namelijk allees in het werk, om in Den Helder een eigen gebouw te krijgen, waarin de kolonne alle voorkomende werkzaamheden zal kunnen verrichten. Economische Poh'fierechier De gemachtigde van Wilhelmina R. uit Den Helder was gistermiddag naar Alkmaar gekomen om aan de economi sche politierechter uit te leggen waar om R. een zaak drijft in herenmodear tikelen zonder dat zij daarvoor de no dige bevoegdheden heeft. Reeds enkele jaren is deze dame, die vóór de oorlog ook een vakcursus heeft doorlopen en daarmede de nodi ge bekwaamheid had opgedaan, bezig een vergunning te krijgen. Op een van de vele regeringsbureaux in Den Haag is men het er nog niet overeens of de opleiding van verdachte voldoende is geweest om haar een vergunning te geven voor het drijven van een zaak in herenmodeartikelen. De politierechter vond dat jammer. Hij of zij die een zaak drijft zonder vergunning is echter in overtreding, aldus mr Nolet. die verdachte tot een geldboete van f 100 subs. een maand hechtenis veroordeelde. Bovendien merkte de politierechter op dat het zaak was, dat verdachte zich zou be palen tot de verkoop van Amerikaan se legergoederen, daar bij een volgen de overtreding tot een zwaardere straf zou worden overgegaan. Gevonden; Accu, regencape, rol vissersgaren, horloge, hoofddoek, hals ketting, kinderkruiwagentje, drie porte- monnaies, portefeuille, driewielertje, dasspeld, bruine leren tas, uitlaat Be- rini-motor. Verloren: armband, muntbiljet van ƒ1.polshorloge, vier portemonnaies, twee portefeuilles, postwissel, snoei- schaar, hoofddoek, tas met schriften, twee vulpenhouders. Komen aanlopen: twee honden; ver mist een hond. De afdeling gevonden en verloren voorwerpen van het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is elke werk dag van elf tot één uur geopend. Dinsdag heeft de n'euto benoemde hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage, overste J. H. A. K. Gualthérie van Weezei (links) het commando van het Korps Com mandotroepen te Roosendaal over gedragen aan zijn opvolger, ma joor T. Beets. De plechtigheid had plaats in de Engelbrecht van Nas- saukazerne en werd o.a. door Ge neraal Kruis bijgewoond. Ook dit jaar worden weer de perio dieke zeilwedstrijden voor het perso neel der Koninklijke Marine georgani seerd. Gedurende enige weken zal men iedere Vrijdag de deelnemende sloepen van het type B 2 in actie kunnen zien op de rede en bij de havenmond. De eerste wedstrijd wordt op Vrijdag 18 April gehouden. Twaalf weken later, dat is op Vrijdag 4 Juli, wordt de com petitie beëindigd. DE KOMENDE VERKIEZINGEN Burgemeester W. Thomassen van Zaandam zal Vrijdag 21 Maart in Ho tel „De Hoop" te De Coksdorp een po litieke rede houden voor de aldaar ge vestigde afdeling van de Partij van de Arbeid. farwe 23—24.25; gerst 34.25—36.25; haver 2426.25; rogge 31.7532.75. dui- ve bonen 4857; groene erwten 42 53; karwijzaad 65.5069: blauwmaan- zaad 90100 pootaardappelen, binnen land 28/35 "7—35, 35/45 16—30; con sumptieaardappelen 914; lof, gere kend per k g. eerste soort, 30 cent per eerste soort 2829; verhuur per h.a. f 1000: withooi 120—130; rode klaver- hooi 90100; lucerne hooi 105120; haverstro 3035; tarwestro 35—40; groene erwtenstro 7580; ander erw tenstro 4555; voederbieten met hoog gehalte 2628; ingekuild bietenblad 2022; voeraardappelen 5.506.50. Zondagmiddag wordt op het WGW-terrein aan de Jan Verfailleweg te Den Helder een belangrijke selectiewedstrijd voor handbalsters gespeeld. De ont moeting gaat tussen het eerste elftal van WGW uit Den Helder en een ploeg van de Kring Noord van de Katholieke Handbalbond. De Helderse dames hebben in de hoofdklasse momenteel beslag gelegd op de derde plaats. Voor de selectie-wedstrijd werden de volgende ploegen samengesteld; WGW: doel: S. Siemonsma; achter: T. Harder en S, Beun; midden: A. Sinnige, R. van de Mark en D. van Amersfoort- voor: E. Schutte, R. Dito, G. de Wit, T. van Amersfoort en T. Stolk. Kop van Noord-Holland: doel: T. Lemmens (Vliegens-Vlug)achter: T. van de Berg (idem) en H. Groen (VZV) nidden: L. Huiberts (TOP), Tr. Huij- berts (TOP), A. Timmer (Vliegens- Vlug) voor: T. Komen (Vliegens-Vlug) G. Preijde (idem), S. Wit (VZV), A. Groen (idan) en A. Heddes (TOP). De toneelgroep „ANA", die een on- derafdeling is van de buurtvereniging „Vrede en Vrijheid", heeft weer een nieuw stuk onder handen. Op Maan dag 17 Maart wordt in Casino een op voering gegeven van „Geef mij uw een spel in drie bedrijven. Het selectie-elftal is samengesteld uit speelsters van de verenigingen „T.O.P." uit Schagen, „V.Z.V." uit 't Veld en „Vliegens-Vlug" uit Anna Paulowna. Beide eerstgenoemde verenigingen ko men, evenals WGW, in de hoofdklasse uit; Vliegens-Vlug speelt in de eerste klasse. Het doel van de Helderse dames zal niet worden verdedigd door de uitste kende WGW-keeper Toos Bouma. Zij werd door een schouderblessure uitge schakeld. In haar plaats werd de kee per van DWO uit Slootdorp, mej. S. Siemonsma. uitgenodigd de gelederen van WGW te versterken. Deze wedstrijd zal om ongeveer half drie beginnen. Er wordt geen entrée geheven. Vooraf ontmoeten twee junio ren-elftallen elkaar. Tussen de gemeentebesturen vanD» Helder en Callantsoog was een geschi gerezen over de grens, die beider al bied scheidt. Er kon aanleiding gee? ven worden tot moeilijkheden bjj aj toepassing van wettelijke bepaling^ inzake strandvonderij, jachtwet ei Immers, als er op het strand iets aan spoelt van waarde, is het de ;aak va» de burgemeester dit voor de Staat der Nederlanden te naasten. De bezetter» hadden in verband met verdedigings. werken aan de kust de grenspalen tui! sen beide gemeenten verwijderd. Op verzoek van het gemeentebestuur van Callantsoog heeft thans ir B, Lunshof, landmeter bij het kadaster te Alkmaar de grens tr.rsen beide ge. meenten opnieuw uitgezet, zodat ge. schillen nu uitgesloten zijn. Tijdens de vergadering van de afdeling Callantsoog van het Centraal Genootschap van Kinderherstellingsoorden en Vacant», kolonies vertelde voorzitter Jb. v. Scheyen, dat het ledental in 1951 weer iets wss vooruitgegaan. Velen zijn echter nog geen lid van deze nuttige instelling. Van het hoofdbestuur was een aantal loten ont vangen met verzoek deze te plaatsen; h« bestuur hoopt, dat er animo voor is. Mevr. J. HoogschagenKruisveld en de heer S. Kooger werden als bestuurslid herkozen, waarna het voornaamste puit van de agenda in bespreking kwam: een bestuursvoorstel om de ouders van uit. gezonden kinderen te laten bijdragen'in de kosten. Tot nu toe was de afdeling steeds in staat alle kosten te dragen, maar het hoofdbestuur verlangt thans een drage. Vorige jaar werdén ët Wél" deren uitgezonden, waarvan er thans één in Nunspeet is. Dit brengt uiters voor de afdeling zeer grote kosten mée. Aangenomen werd tenslotte een vöorstd om ouders, die kinderbijslag ontvangen, tenminste dit geld te laten bijdragen. Andere gevallen zullen naar de omstan* digheden worden beoordeeld. Gezien een ervaring, welke men vorif jaar opdeed, zal voortaan de ouders wor den gevraagd of zij bereid zijn hun kind zólang in het herstellingsoord te laten als dit nodig wordt geacht door de doktoren. Wordt op deze vraag geen of een onvol doend antwoord gegeven, dan zal het kind niet worden uitgezonden. GEMEENTEAVOND UITGESTELD De gemeente-avond van de Ned. Her vormde Kerk, welke heden, Donderdag avond, zou worden gehouden is uitgesteld en nu op Donderdag 20 Maart gesteld. hand" wedstrijdprogramma: 17 Maart: Debo Politie; 19 Maart: HelderElgawa; 21 Maart: Openbare WerkenM.I.D.25 Maart: Elgawa—Marechaussee; 26 Maart: HelderM.I.D.27 Maart: DeboOpen bare Werken; 31 Maart: PolitieOpen bare Werken; 2 April: HelderMare- ma® we' maken, dat u hier weg komt. chaussee; 4 April: DeboM.I.D. Zoals men weet, heeft de organiseren de vereniging een viertal prijzen be schikbaar testeld. De M.I.D. heeft thans ook nog een bekertje voor de winnaar uitgeloofd. 10. Een beetje verbaasd zag Jimmy ter aan de overkant geweest", zei ze, de oude bes op zich afstevenen. „Me- ..die zit zonder hulp. Liever zou ik hier neer. meneer", riep ze van verre. U n'et komen, maar ik moet wel. Anders zou lk helemaal over Poppels- ga moeten lopen en dat is me een peet je te ver. Ik hól altijd maar over de sluis en durf nauwelijks links of rechts te kijken'L „Maar waarom dan toch niet?" vroeg Jimmy, „ze zullen u hier toch niet opeten?" „Opeten misschien niet", antwoordde het wijfje een beet- Weet u wel, dat het hier levensgevaar lijk is. D'r verdwijnen hier bijna elke dag mensen enne.Het oude vrouw tje zweeg eensklaps en keek een paar maal onrustig om zich heen Ze zag er nog al verhit uit. „Ik ben bij me doelt je bits, maar ik zie die schavuiten best in staat om ook mij weg te slepen als dat m hun kraam te pas komt" zijn dat dan vo°r kerels die hier de mensen wegslepen?" vroeg Jimmy, die er nog altijd niets van be? greep, t Vrouwtje keek Jimmy even heel verontwaardigd aan. „Lees ju dan geen kranten?" vroeg ze od een nige toon. vin- In de Nederlands Hervormde Kerk te Julianadorp heeft de bevestiging van de nieuwe kerkeraadsleden plaats gevonden. De kerkeraad is nu als volgt samengesteld: ouderlmg-berkvoogdeu J. Kramer, K. Hoornsman, E. Kiste- man en H. van de Wende; ouderlingen J. Heethuis, D. Hoornsman, W. Slikker en J. Waasdorp; diakenen W. Drogt, H- van Duyn, J. Maters en A. Weidema. Tijdens een vergadering van de ker keraad met bestuursleden van ver schillende verenigingen, die op één of ander gebied met de kerk samenwer ken, is besloten, in het laatst van October een bazar te houden. Van de opbrengst wil men een nieuw orgel aanschaffen. Nieuws van de bridgetafel De te Julianadorp gehouden brid gedrive voor de competitie had bet volgende resultaat: A. Bos—A. Breg- man 43 p.; D. Bregmanmevr. Breg' man 39.5 p.; C. BregmanJ. Weidema 37 p.; L. TigchelaarJ. van Ammers 29 p.; A. Doornmevr. Doorn 28 p.: c- Arpeau—A. Heyblok 27.5 p.; J. Hom- minga—E. Zon 24.5 p.; P. van RUn-" L. van Vegten 23.5 p. NOORDERMARKTBOND, 11 Maart. - 17.000 kg uien 25,50—28,70. grove 27.90- 29, drielingen 24—27 en nep 4—8; 5600 8g peen: B 28.20—28.60. C 22.30—22.40 D 14; 300 kg bieten: A 17.30 en B 12.50. 06.000 kg rode kool 13.90—22.30: 60.000 8g gele kool 7,50—12.20; 223.000 W Deense witte kool 6.8—10.30. langedijker groentencen- TRALE: 5000 kg rode kool 15.3022.30, 40.000 kg gele kool 8.10—8.90, 15000 kg uien 30, grove 26.60 300 kg prei 30.111 - 33.10. NOORDERMARKTBOND: 9000 kg rode kool 13.90—21.60, 12000 kg gele kool 7.50—11.30, 110.000 kg Deense witte kool 7—10.60. WARMENHUIZEN: 35600 kg rode kool 12.80—22.30. 6700 kg gele kool 6-K —■11, 66300 kg Deense witte kool 7.80— 10.50, 300 kg uien 27.10, grove 28.10.'

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2